» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
17 / 18
»»

nokken ::

blaz5 je izjavil:

Test si kupil ali je še kje zastonj na voljo?

Ker sem ravno kaksen mesec nazaj moral kupiti nov stroj in sem videl da imajo test, sem pac placal tistih par eur za test, tako da vsaj takrat ni bil zastonj.

darkolord je izjavil:

Nebuloze so tole, kar ti pišeš - človek sprašuje za stroj do 500 eur, dobi predlog za gorenje za 370 eur, in praviš da je gorenje shit ker je samsung za 780 eur boljši od gorenja za 630 eur. S tisto ceno "po ZPS" si lahko tudi samo rit obrišeš, ker strojev oni ne prodajajo.

Tako kot lahko dobis Gorenje za 370eur verjetno lahko dobis tudi Samsunga ali Boscha... no ali pa Ikea, Hisense, Candy ali kaj vem kaj se vse, ki so po testih visjega razreda vsi boljsi kot Gorenje za precej vec denarja kot omenjeni. Najbrz lahko potegnes vzporednice tudi z nizjim razredom.
In ne ZPS ne prodaja strojev, verjetno pa vzamejo listprice in ga nalimajo gor kot ene sorte podatek. Predvidevam da so vsaj za odtenek bolj pametni kot ti, ki vec kot ocitno nisi niti funkcionalno pismen. Tisti Samsung za 780eur je boljsi od Gorenja za 1000eur ne od Gorenja za 630eur. Ce pa ze isces najcenejse cene pa je ta Gorenje vseeno drazji kot Samsung (s 15sec iskanja je Samsung 599eur, Gorenje pa 699eur... se pravi 100eur oz. cca. 20% vec za precej slabse rezultate).

IL_DIAVOLO je izjavil:

Edini pravi test je da ga kupiš in ga uporabljaš.


Kaj avto tudi kupis na podlagi tega kolko navora ima in top speeda ali na podlagi tega, da dejansko dela za kar je kupljen?

Resno no wtf


Ja in vecina ljudi ima doma in uporablja 10 razlicnih strojev tako da lahko rece kateri je boljsi. Lahko imas najslabsi stroj ki komaj da sploh dela, pa dokler ne bos imel dobrega, ne bos vedel kaj zamujas oz. obratno, lahko imas najboljsega pa bos mislil da so vsi taki. Ampak to je kot kaze ze prekomplicirano za pomislit.
Glede avto pa ja, dejansko sem vzel tisti model avta, ki je imel za se enkrat vecjo moc kot drugi najmocnejsi od tistega modela. Zato ker mi je pac v veselje voziti mocan avto, ampak ne vem kaj ima to veze s pralnimi stroji in testom le teh.

IL_DIAVOLO ::

Samo izpostavil sem tvojo butasto logiko kupovanja pralnega stroja :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nokken ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Samo izpostavil sem tvojo butasto logiko kupovanja pralnega stroja :D

Aha to da preveris par stvari vkljucno s kaksnim testom je butasta logika. Ok genij naj bo to pac butasta logika. Vseeno se mi precej bolj butasto zdi da gres kupit nekaj ker si tega pac navajen, saj v familiji ze 3 rodove kupujete to. Ko jebe ce je zanic, vazna je tradicija. No saj realno je to pri nas standard in se vidi povsod... od kupovanja Gorenja, ker pac to delamo ze celo zivljenje, pa ne bomo poskusili kaj drugega, do tega da na dopust od 3 leta dalje pa do smrti hodite na isti plac v istem kampu na istem hrvaskem otoku.... ker poskusiti kaj drugega je prevec riskantno, ker bi ti bilo mogoce celo vsec to pa ne gre.
In potem tak razlaga o "butasti logiki".

IL_DIAVOLO ::

Manj butasto kot da gres primerjati specifikacije pralnega stroja za pranje oblacil :)

Ce ze kaj, se pogleda garancijo, dobavljivost rezervnih delov in razvita servisna mreza v Slo. Vse ostalo je nepomembno.

Gorenje tick all the boxes.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Hudobec82 ::

Glej, sm kupil Gorenje. Ga dam iz škatle, odpakiram, prklopim in prtisnem tipko za vklop.....

... ki ostane notr.

Itak servis. Je prišel serviser in menjal stikalo. Trajalo je tri dni, čakanje, iskanje papirjov,...

Potem je cvilil jermen, da ni blo za poslušat. Spet pride serviser, neki menja, nardi nek reset in prvi start in sprašuje kje je gospa, k naj bi stroj uporablala? Pač je ni. Si zoprn k moja mat. Nism še najdo pravo. Prvi start bo brez gospe. In tut drugi in 1234236 ti. Dej mi mir.

Ne da se men to.

darkolord ::

nokken je izjavil:

Tako kot lahko dobis Gorenje za 370eur verjetno lahko dobis tudi Samsunga ali Boscha... no ali pa Ikea, Hisense, Candy ali kaj vem kaj se vse, ki so po testih visjega razreda vsi boljsi kot Gorenje za precej vec denarja kot omenjeni.
No, glede na to, da si plačal za test, lahko verjetno našteješ par primerov?

Recimo en Bosch za 400 eur.
Ali Ikea, Hisense, Samsung za bistveno manj kot 370 eur.

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Manj butasto kot da gres primerjati specifikacije pralnega stroja za pranje oblacil :)

Ce ze kaj, se pogleda garancijo, dobavljivost rezervnih delov in razvita servisna mreza v Slo. Vse ostalo je nepomembno.


Samozavest serijsko.

Djole ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Manj butasto kot da gres primerjati specifikacije pralnega stroja za pranje oblacil :)

Ce ze kaj, se pogleda garancijo, dobavljivost rezervnih delov in razvita servisna mreza v Slo. Vse ostalo je nepomembno.

Gorenje tick all the boxes.

Seveda, zato se pa gorenje v garanciji servisira samo še uradno preko gorenja in se čaka tudi do 30dni, toliko o razvitosti :) v glavnem...clovek je prilepil cenejsega samsunga in ocene pranja, ozemanja itd, torej funkcij in ne specifikacij :)

nokken ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Manj butasto kot da gres primerjati specifikacije pralnega stroja za pranje oblacil :)
Ce ze kaj, se pogleda garancijo, dobavljivost rezervnih delov in razvita servisna mreza v Slo. Vse ostalo je nepomembno.
Gorenje tick all the boxes.

Ce zelis komunicirati na forumu je funkcionalna pismenost eden prvih pogojev. In ta je pri tebi na precej nezavidljivi ravni. Eno je specifikacija drugo je pa jebeni test funkcionalnosti. In vsaj jaz nisem primerjal specifikacij ampak to funkcionalnost pralnega stroja... pranje, ozemanje itd. To so testirali na testu, ne pa specifikacije proizvajalca. In Gorenje pri tem pogrne na celi crti, ko pa primerjas se ceno pa se toliko bolj.
Glede kvalitete, servisa itd. pa tudi raje ne bi. Ampak feel free kupi tisto kar kupujete ze 3 generacije. Tvoj denar tvoja odlocitev, samo ne pametuj potem vsem ostalim, da je to edina prava, ker te vsi testi in statistike postavljajo na laz.

IL_DIAVOLO ::

Ni edina prava odlocitev Gorenje, kot tudi ni edina prava odlocitev vse kar ni Gorenje.

Gorenje vecini zadostuje, kot tudi zadostuje katerikoli drugi stroj, ki zdrzi 5-10 let.

Kje za vraga bos obcutil moc ozemanja? Kje? Kaj bodo oblačila 10% bolj suha? Ali bo mogoce 10 min prej opralo?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

undertacker ::

Jaz sem sam postavil vprašanje kater pralni stroj do 500EUR. Ima kdo mogoče Beko oz Samsung? Kako ste zadovoljni

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Noben ga nima, razen tistega iz testov. Mi imamo oba Gorenje. Prvi dela 3 leta brez 1 okvare, drugi je bil kupljen recently(z linka s 6kg bobnom), ne pricakujem nic posebnega za popravljat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darkolord ::

Imamo dva Bekota, sta OK, čeprav je novejši vidno slabše kvalitete izdelave.

Včasih se je Bekote veliko kupovalo, ker so bili cenejši od Gorenje. Potem so Gorenje postali cenejši, tako da se je bolj splačalo Gorenje.

Za oba (oz. vse nižjega cenovnega razreda) lahko računaš, da bosta zdržala, kolikor je garancije.

Po nemškem "ZPS" testu jim je Gorenje vedno crknil po 10 letih simulirane uporabe (napaka motorja). V praksi večinoma crkne ležaj - če ti crkne še v garanciji, potem super, ker ti menjanjo cel boben in se življenjska doba podvoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni edina prava odlocitev Gorenje, kot tudi ni edina prava odlocitev vse kar ni Gorenje.

Gorenje vecini zadostuje, kot tudi zadostuje katerikoli drugi stroj, ki zdrzi 5-10 let.

Kje za vraga bos obcutil moc ozemanja? Kje? Kaj bodo oblačila 10% bolj suha? Ali bo mogoce 10 min prej opralo?


Neverjetno.

Klamzi ::

Torej iščem nekaj za 4 osebe, brez posebnih želj. Raje manj gadgetov, ter boljša kvaliteta.
https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...
Bo OK? Plačam tudi več, če se to odraža na kvaliteti in daljši garanciji... Ta ima sicer 5 let garancije in 10 let jamstva na motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Twixz ::

Klamzi je izjavil:

Torej iščem nekaj za 4 osebe, brez posebnih želj. Raje manj gadgetov, ter boljša kvaliteta.
https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...
Bo OK? Plačam tudi več, če se to odraža na kvaliteti in daljši garanciji... Ta ima sicer 5 let garancije in 10 let jamstva na motor.


V Aliansi je še ceneje, pa mislim da s kodo Gorenje5 še 5% ceneje.

IL_DIAVOLO ::

Klamzi je izjavil:

Torej iščem nekaj za 4 osebe, brez posebnih želj. Raje manj gadgetov, ter boljša kvaliteta.
https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...
Bo OK? Plačam tudi več, če se to odraža na kvaliteti in daljši garanciji... Ta ima sicer 5 let garancije in 10 let jamstva na motor.


Ga imas v Merkurju malo ceneje:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

sssss ::

Pozdravljeni, za manjšo kopalnico iščem pralni stroj z globino do max ~42 cm s sprednjim polnjenjem. Razen globine nimam posebnih preferenc, le da je kvaliteten in da ima vsaj 5 let garancije. Zaenkrat imam ogledanega Electrolux EW6SN226SI, ima kdo izkušnje z njim?
LP

Klamzi ::

Twixz je izjavil:


V Aliansi je še ceneje, pa mislim da s kodo Gorenje5 še 5% ceneje.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ga imas v Merkurju malo ceneje:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Hvala. Se cene nekako poklopijo, ker je na mimovrste kupon za 10% =)
Sicer pa sem še vedno odprt za predloge glede izbire stroja.

Twixz ::

Klamzi je izjavil:

Twixz je izjavil:


V Aliansi je še ceneje, pa mislim da s kodo Gorenje5 še 5% ceneje.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ga imas v Merkurju malo ceneje:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Hvala. Se cene nekako poklopijo, ker je na mimovrste kupon za 10% =)
Sicer pa sem še vedno odprt za predloge glede izbire stroja.


Jah ni tu neke kvantne fizike, poraba, programi in zanesljivost.
Osebno prisegam na Bosch linijo, ker Gorenje ima slabo poštimane servise (no, pa tudi sosed je pooblaščeni serviser za Bosch :P )
Pa staršem sem kupil za obletnico poroke Boscha za 600€ 7 let nazaj pa razen rednega vzdrževanja (torej čiščenje stroja s kisom in sodo bikarbono, itd.) ni bilo nobenega drugega problema. Z Gorenjem smo imeli pa doma same probleme, od štedilnika do pralnega stroja, no razen sušilni stroj še dela po 20 letih (sicer ga ne uporabljamo, ampak dela pa).

Se mi pa zdi za 5 let pod 400€ 8 kilski pralni stroj dober nakup.

Big_Al ::

sssss je izjavil:

Pozdravljeni, za manjšo kopalnico iščem pralni stroj z globino do max ~42 cm s sprednjim polnjenjem. Razen globine nimam posebnih preferenc, le da je kvaliteten in da ima vsaj 5 let garancije. Zaenkrat imam ogledanega Electrolux EW6SN226SI, ima kdo izkušnje z njim?
LP


Sam imam za manjšo kopalnico GORENJE WNEI74SBS 7kg in smo zadovoljni.

Dimenzije (V x Š x G) 85 × 60 × 46,5 cm

sssss ::

Big_Al je izjavil:

sssss je izjavil:

Pozdravljeni, za manjšo kopalnico iščem pralni stroj z globino do max ~42 cm s sprednjim polnjenjem. Razen globine nimam posebnih preferenc, le da je kvaliteten in da ima vsaj 5 let garancije. Zaenkrat imam ogledanega Electrolux EW6SN226SI, ima kdo izkušnje z njim?
LP


Sam imam za manjšo kopalnico GORENJE WNEI74SBS 7kg in smo zadovoljni.

Dimenzije (V x Š x G) 85 × 60 × 46,5 cm


Hvala za predlog, vendar imam res majhno kopalnico in je 42 cm res maksimalna globina.

D3m ::

Vzemi Electrolux zaradi globine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

balluf ::

Rabimo nov pralni stroj, budget 400€ max. raje manj. Imate kakšna priporočila.
Gledam, pa razen Beko, gorenje in taki ki jih niti ne poznam (vox...) ni nič.
kakšna priporočila...
Hvala

starfotr ::

IL_DIAVOLO ::

Idi v trgovino in vprasaj prodajalca kateri pralni stroj je najmanj zanic in ga kupi.

Fak.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

cortez ::

Merkur ima nek nov app.

Ko se prijaviš, imaš pri prvem naročilu 12% popusta; če izdelek še ni znižan.

Prodajalec bo hvalu tistega, kjer bo mel največjo maržo.

balluf je izjavil:

Rabimo nov pralni stroj, budget 400€ max. raje manj. Imate kakšna priporočila.
Gledam, pa razen Beko, gorenje in taki ki jih niti ne poznam (vox...) ni nič.
kakšna priporočila...
Hvala



S tem ne moreš zgrešit.
INDESIT BWE 71283X WS EE N
7kg, inverter motor, 5 let garancije

https://www.aliansa.si/indesit-pralni-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

balluf ::

starfotr je izjavil:

https://www.jez.si/prodajni-program/Pra...


Imaš izkušnje z tem strojem...je v Merk.... kar znižan pa mi je malo sumljivo

al1976 ::

Odličen stroj za to ceno:
https://www.enaa.com/pralni-stroji-s-sp...

Pa 5 let garancije pa se brez ai navlake.

gort ::

Kakšna AI navlaka? Misiš wifi nadzor? Malo so znižali cene, tudi za 8 in 9kg - ne vem, če je že enaka pred-post-covid-hiperinflacijskim, pa vseeno...

al1976 ::

gort je izjavil:

Kakšna AI navlaka? Misiš wifi nadzor? Malo so znižali cene, tudi za 8 in 9kg - ne vem, če je že enaka pred-post-covid-hiperinflacijskim, pa vseeno...



Poleg wifi in smart pluginov imaš v dražjih modelih še senzorje perila (teze, umazanije, trdote vode, etc,...) pa dozatorje ki se temu priladijo glede na senzoriko. Imaš tudi "AI pralni program", ki pomaga neukim, pogrunta sam barvo in s katero temperaturo naj nastavi in kolko časa naj namaka etc...

gort ::

Ja menda res, pri nas tudi, že kar nekaj časa... Ironično je najbolj opremljen en toploader, ki je daleč najmanj uporabljen. AI pralnega programa z detekcijo barve pa menda res nima ampak tudi to nisem 100%. Ajde nima, ne da se mi specsov brat.

al1976 ::

kar je več senzorjev gre lahko z njimi tudi narobe... če kaj crkne vprašanje če sploh pere. tako da na dolgi rok je po moje bolje da ima tega manj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

tomzzi ::

Tudi jaz kupujem nov pralni stroj. Tam med 7 in 8KG.
Trenutno imam Gorenje ampak mi počasi najeda živce. Prevečkrat prehitro potegne mehčalec tako, da na koncu ni nobenega vonja po mehčalcu.
Pa nenormalno dolgo pranje na programu cotton (pri 60c minimalno 1:50). Obenem pa nima možnosti izbire temperature pri drugih programih.
Recimo pri "hitrem" 59/30 je temperatura 40c in je ne moreš spreminjat.

Torej zahteve:

- najraje ne Gorenje glede na izkušnje
- 7 do 8kg
- inverter jasno
- tih
- možnost izbiranja temperature pri večini programov
- kvaliteta
- cena do 600-650€ maks raje manj

Gledam Bosch modele in AEG. AEG imajo moji in so načeloma zadovoljni.

Pat_MaGroin ::

AEG ima 5 let garancije, Bosch 2.

Odločitev je preprosta.

AEG kupi serijo 7000 ali 8000 in je to to.

_Sajmon_ ::

Bosch lahko podaljšaš garancijo oz. jamstvo na spletu na 5 let. Vsaj tako je bilo kak teden ali dva nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

Twixz ::

Pri Boschu do 8 kg dobiš "samo" serijo 4, ki je redko (mogoče par modelov) nad 600EUR cena kar je kul, če ne rabiš nekih "bombončkov" kot je Home connect, i-dos, ipd.

530EUR z 5 let garancije. :)

P.S.

Merkur ima spletno kodo, BT10 za 10% popusta na belo tehnik, torej dobiš tegale za 522EUR iz 580EUR - LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Djole ::

Twixz je izjavil:

Pri Boschu do 8 kg dobiš "samo" serijo 4, ki je redko (mogoče par modelov) nad 600EUR cena kar je kul, če ne rabiš nekih "bombončkov" kot je Home connect, i-dos, ipd.

530EUR z 5 let garancije. :)

P.S.

Merkur ima spletno kodo, BT10 za 10% popusta na belo tehnik, torej dobiš tegale za 522EUR iz 580EUR - LINK

Bosch odsvetujem serijo 4, ce zelis bolj fleksibilne programe. Jaz imam serijo 4, pere ze v redu, ampak bi si zelel da so programi bolj prilagodljivi tako po temp kot po dolzini pranja, tako da naslednji bo ali bosch visja serija ali pa kaka druga znamka.

tomzzi ::

Hvala vam zaenkrat. Zdaj imam malo več informacij.

Torej Bosch serije 4 ni za gledati če hočeš več fleksibilnosti pri programih.

Trenutno gledam tega:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-lfr7...

Verjetno dober stroj a malce drag.
Če je vreden te cene pa itak ni za razmišljati o nakupu.

Razen če je kaj podobnega za nižjo ceno.

Twixz ::

Djole je izjavil:

Twixz je izjavil:

Pri Boschu do 8 kg dobiš "samo" serijo 4, ki je redko (mogoče par modelov) nad 600EUR cena kar je kul, če ne rabiš nekih "bombončkov" kot je Home connect, i-dos, ipd.

530EUR z 5 let garancije. :)

P.S.

Merkur ima spletno kodo, BT10 za 10% popusta na belo tehnik, torej dobiš tegale za 522EUR iz 580EUR - LINK

Bosch odsvetujem serijo 4, ce zelis bolj fleksibilne programe. Jaz imam serijo 4, pere ze v redu, ampak bi si zelel da so programi bolj prilagodljivi tako po temp kot po dolzini pranja, tako da naslednji bo ali bosch visja serija ali pa kaka druga znamka.


Ne razumem napisanega, maš kratke programe isto na Boschu, če primerjaš tega ki sem ga linkal iz Merkurja in tistega AEG ki ga je linkal @tomzzi je kaka razlika? OK, mogoče v temu da AEG ma senzorje za količino perila, ma pa Bosch zaradi tega funkcijo Reload, če pozabiš kaj dat v stroj.

Za moje pojme čisto dovolj. Jaz edino kar mi je všeč pri Boschu, da bi imel mogoče zaradi tega dražji pralni stroj je i-dos (da ti sam dozira detergent). Pa še to me niti ne mika toliko, zdaj ko bolj kot ne uporabljamo kapsule.

Narod velikokrat nima občutka kaj rabi na pralnem stroju. 8 kilski je za 3 čist dovolj, 4+ pa itak gledaš 9 kg in višje.

Pomoje v nobenem primeru ne boš falil, ne z AEG ne z Bosch, kar ti zgleda lepše. :)

al1976 ::

Kaj manjka samsungom?

11kg z 5 let garancije za 480!

https://www.enaa.com/pralni-stroji-s-sp...

Potem so pa še modeli z več funkcijami in vec €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

krho ::

S temi časi za pranje 8kg so čist prtegnjeni 3,5h za 8k cunj, Ma jebo*te.. sedajle jeseni pa spomladi ne moreš dveh žeht oprat, čez dan, da bi se posušili. To sam operem prej na roke ;((:P
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

al1976 ::

Cas prihrani energijo pa pri nizjih C namakajo. No za familjo 4-5 članov po tezi pride na rob že 9kg stroj. Za enega pa to najbrz res ni smotrno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

nejc_nejc ::

krho je izjavil:

S temi časi za pranje 8kg so čist prtegnjeni 3,5h za 8k cunj, Ma jebo*te.. sedajle jeseni pa spomladi ne moreš dveh žeht oprat, čez dan, da bi se posušili. To sam operem prej na roke ;((:P


Da se navežem.

Kater pralnič lahko sam programiraš?

tomzzi ::

Da še enkrat omenim. Imam Gorenje in NIMA nobene opcije izbirati temperature na drugih programih kot samo na bombažu.

To je največji minus. Tisti "kratki" 59min ima fiksno 40c.

To je največja hiba. Pa tudi ne dela vedno vredu.

Kot sem omenil imajo moji AEG in lahko izbirajo temperaturo tudi na dosti drugih krajših programih.

Zakaj bi pral en kup brisač 2:20 ki jih je dobro prati na 60 če pa bi lahko ta čas skrajšal.

Stari stroj dokler dela gre na vikend.

Resno študiram o tistem AEG pa če ga vzamem na obroke se mi kaj dosti poznalo ne bo tisto leto.

Samsunge ne poznam in ne vem kakšna kvaliteta je.

MrStein ::

Glede dolgih časov : pri večini / nekaterih je opcija krajšega časa.

Na mojem Aeg v dveh stopnjah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomzzi ::

Pa še da pranje bombaža skrajšat na vsaj uro pri 60c?

Sem gledal en video predstavitve in nisem videl časa krajšega pod 1 uro in pol za bombaž.

Sem še bolj zbegan. Ali pa imajo vsi novejši nenormalno dolge programe po novem.

Djole ::

Twixz je izjavil:

Djole je izjavil:

Twixz je izjavil:

Pri Boschu do 8 kg dobiš "samo" serijo 4, ki je redko (mogoče par modelov) nad 600EUR cena kar je kul, če ne rabiš nekih "bombončkov" kot je Home connect, i-dos, ipd.

530EUR z 5 let garancije. :)

P.S.

Merkur ima spletno kodo, BT10 za 10% popusta na belo tehnik, torej dobiš tegale za 522EUR iz 580EUR - LINK

Bosch odsvetujem serijo 4, ce zelis bolj fleksibilne programe. Jaz imam serijo 4, pere ze v redu, ampak bi si zelel da so programi bolj prilagodljivi tako po temp kot po dolzini pranja, tako da naslednji bo ali bosch visja serija ali pa kaka druga znamka.


Ne razumem napisanega, maš kratke programe isto na Boschu, če primerjaš tega ki sem ga linkal iz Merkurja in tistega AEG ki ga je linkal @tomzzi je kaka razlika? OK, mogoče v temu da AEG ma senzorje za količino perila, ma pa Bosch zaradi tega funkcijo Reload, če pozabiš kaj dat v stroj.

Za moje pojme čisto dovolj. Jaz edino kar mi je všeč pri Boschu, da bi imel mogoče zaradi tega dražji pralni stroj je i-dos (da ti sam dozira detergent). Pa še to me niti ne mika toliko, zdaj ko bolj kot ne uporabljamo kapsule.

Narod velikokrat nima občutka kaj rabi na pralnem stroju. 8 kilski je za 3 čist dovolj, 4+ pa itak gledaš 9 kg in višje.

Pomoje v nobenem primeru ne boš falil, ne z AEG ne z Bosch, kar ti zgleda lepše. :)


Mislim nefleksibilen na ta nacin, da so programi taksni kakrsni so, razen program bombaz ima vec opcij izbire temperature, krajsajo se pa samo na pol. Nek program za obcutljivo perilo je samo na 30 ali 40, brez krajsanja in spreminjanja temp, rocno pranje samo 40 tudi brez krajsanja, itd. Nas je sicer 3, 4 leta star, ne vem, ce je ta iz linka ze kaj bolj "prilagodljiv". Ni pa to spet tak minus, pac pere v redu, ni glasen, deluje kvaliteten stroj. Zaenkrat je se bp.

Djole ::

Vidim pa da tisti bosch iz linka ima drugacen ekran desno z vec funkcijami, programi so tudi malo drugace razporejeni in neki novi...glede na ekran in tiste tipke mi deluje, da ima te funkcije, ki jih mi doma "pogresamo"...to pa na zadnjem zps testu boschevi stroji visoko ocenjeni, takoj za miele, ki je na vrhu oziroma vmes se sta se ustulila se dva samsunga in aeg, tudi visoko :)

darkolord ::

tomzzi je izjavil:

Ali pa imajo vsi novejši nenormalno dolge programe po novem.
Osnovni program za bombaž je vedno trajal ~2 uri.
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265447 (4941) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358158780 (7032) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244673 (3707) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5931019 (25541) anjabebler

Več podobnih tem