» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
«
1 / 16
»»

janezvalva ::

pokvaril se mi je pralni stroj,
pa me zanima, po vašem, kateri pralni stroj nudi največ po ugodni ceni?
če lahko opišete svoje izkušnje.

se splača vzet prek amazona?
  • odklenil: bluefish ()

janezvalva ::

ST-777 ::

Pralni stroj naj ima invertni motor. Moje izkušnje z Beko pralnim strojem, ki ima invertni motor, so zelo dobre. Če pa bi rajši kakšno drugo znamko, je tukaj seznam: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

avian2 ::

Predlagam da kupiš takšnega, ki ima čim manj "pametnih" funkcij. Če bi zdaj kupoval, bi tudi vzel takega, ki ima mehanske tipke. Moj Hoover ima "touch", kar pomeni da se rahlo nasloniš na stroj in nevede spremeniš program (kar se hitro zgodi, če v majhni sobi uporabljaš stroj tudi kot polico).

Sploh sumim, da se občasno te "touch" tipke kar same pritiskajo, ker vsake toliko stroj ne naredi vsega, kar bi moral, pa ni takrat nikogar doma, ki bi pritiskal po tipkah.

strom_15 ::

Vse samo Gorenje ne. Po enem letu odpovedal inverter motor, pokvarjena ključavnica na vratih, zelo glasen in zelo rad skače po prostoru med centrifugo. Nikoli več Gorenje.

Nagi Bator ::

Kot je ze nekdo povedal - cim manj "smart" funkcij in nasploh cim manj digitalnih kozlarij. Najboljsi bi bil mehanski programator, ce bi to se kdo delal. Se stroj prej razpade preden to crkne. Danes ti pa crkne nek del elektronike, nakar ti kar celo plato menjajo in zaracunajo 150€ za 3€ vreden del narejen na Kitajskem ;((
Centrifuga naj ima vsaj 1200 obratov/min in moznost zmanjsanja obratov, nakar peres pri nekaj manj kot na maksimumu.
Fajn je, da ima funkcijo zvisanja kolicine vode in opcijo dodatnega izpiranja. Danasnji stroji prevec sparajo z vodo in naspoh slabo izperejo pralno sredstvo - EU direktive pa to. Sploh, ce imas kasno alergijo, ti bo koza zelo hvalezna.
Ce imas kasne "cudne" cote poglej, da ima funcijo pranja tega, ceprav imajo danes vsi 20+ razlicnih programov, od katerih uporabljas na koncu le dva.

puginho ::

Kaki mehanski programator? Najboljše da tebi dajo commodore 64 da lahko tu pišeš.

Seveda se kupuje z inverter motorjem, ker nima ščetk, tišji in 10 let garancije. V bistvu z nobeno firmo ne moreš zgrešit, najbolje pa tiste s 5 let garancije. Kupuje se preverjene znamke ala bosch, electrolux, tudi gorenje je kvalitetno. Izogiba se pa italjanski poceni robi ala Candy, hoover, indesit.

Seljak ::

BEKO. 5 let garancije, super kvaliteta, in ziher dela 5 let :)):D

janezvalva ::

ok, hvala za nasvete.
torej, bistvo je da:
- ima čim manj "jajc"
- ima inverter motor
- je priznane znamke

potem moja prva izbira ne bi bila idealna.

ST-777 ::

Tiho delovanje je tudi pomembno. Morda ti bo všeč ta: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji... "Za navdušujoče tiho delovanje in izjemno energijsko učinkovitost skrbi vgrajeni EcoSilence Drive motor. Prednost pralnega stroja je še 10-letno jamstvo na EcoSIlence Drive motor."

puginho ::

janezvalva je izjavil:

ok, hvala za nasvete.
torej, bistvo je da:
- ima čim manj "jajc"
- ima inverter motor
- je priznane znamke

potem moja prva izbira ne bi bila idealna.


Rajši vzemi pol osnovni Gorenje, imaš 5 let garancije, ta koerting je low budget gorenje pa samo 2 leti garancije. Ne vem kaki imaš sploh budget?

janezvalva ::

ja, sej pravim, da sem se premislil, pa ne bi več koertinga vzel.
budget cca 350eur.

janezvalva ::

harvey ::

janezvalva je izjavil:

ok, hvala za nasvete.
torej, bistvo je da:
- ima čim manj "jajc"
- ima inverter motor
- je priznane znamke

potem moja prva izbira ne bi bila idealna.

- da ima normalno centrifugo
- odvisno koliko pereš 5kg, 12 kg...

To je v glavnem to. Če imaš proračun 350 €, potem kot svetovano kak Beko s čim daljšo garancijo. V tem rangu ne vem, če je kakšna huda razlika med proizvajalci.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ToniT ::

Jaz bi še preveril serviserja na tvojem področju za znamko pralnega stroja, ki ga boš kupil.

janezvalva ::

na koncu sem vzel bosch WAN24160BY za 370€.
držimo pesti.

hvala za nasvete

Heisenberg ::

Zdravo,

se vam zdi tale stroj vredu
https://www.ideo.si/pralni_stroji/praln...

Nekako sem imel plan kupiti do max. 300€ ampak bolj ko gledam, bolj prihajam do spoznanja da sem pripravljen plačati več. Želim pa kvaliteto, zanesljivost in tudi kvaliteten servis.


Bi bil to dober nakup? Ali je kaj drugega boljštega za 300€ (v smislu kaj dobiš za denar)

Morenov ::

Pri Candyju lahko nastavljaš koliko minut bo deloval. Pravite da ni dobra znamka. Kaj je še kakšna znamka pri kateri lahko nastavljaš čas delovanja?

cerial ::

Po mojih izkušnjah je Gorenje kvaliteta OK. Ko pa se kaj povari, pa se dobis rezervne dele po zelo ugodni ceni. To je za dolocne pomemben faktor, ce si tu pa tam sam popravis stroje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

strom_15 ::

cerial je izjavil:

Po mojih izkušnjah je Gorenje kvaliteta OK. Ko pa se kaj povari, pa se dobis rezervne dele po zelo ugodni ceni. To je za dolocne pomemben faktor, ce si tu pa tam sam popravis stroje.


Jaz bi kupil katerega koli le gorenje ne. Če imaš denar je seveda najboljša izbira Mille.

Heisenberg ::

Sam sem kupil Bosch ...

Najcenejši je bil v Mercator Tehniki (celo 60€ cenejši od konkurence) - je trgovina na katero večina pozabi - v vednost/nasvet

zmaugy ::

Vse samo Bosch šrota ne.

Heisenberg ::

zmaugy je izjavil:

Vse samo Bosch šrota ne.


itak..vse je šrot... kr neki

zmaugy ::

Ne vse. Bosch.

ferdov ::

LG ima direkt drive (za njega vem). Nima jermena, kar poemni, miren, tih, vzdržljiv.

ST-777 ::

ferdov je izjavil:

LG ima direkt drive (za njega vem). Nima jermena, kar poemni, miren, tih, vzdržljiv.
Danes ima večina pralnih strojev direkt drive motor. Pri https://www.mimovrste.com/pralni-stroji... ima 67 strojev invertni direkt drive motor, motor na jermen pa 24.

"Invertni Motor ... Brezkrtačni motorji ponujajo pametne in tehnološko dovršene rešitve. Med drugim za proizvajanje energije uporabljajo magnete. Ta rešitev omogoča izjemno tiho delovanje, boljše pranje, vzdržljivost in energetsko učinkovitost." mimovrste.com

Real_Madrid ::

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...

strom_15 ::

Real_Madrid je izjavil:

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...


Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).

fosil ::

strom_15 je izjavil:

Real_Madrid je izjavil:

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...


Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).

Če bi vzel miele bi ga že popravljal na svoje stroške, pri gorenju si pa še 3 leta brez skrbi.
Če bi bil miele res tako dober, bi dajal 10 let garancije, ne pa mizerne 2 leti.
Tako je!

strom_15 ::

fosil je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Real_Madrid je izjavil:

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...


Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).

Če bi vzel miele bi ga že popravljal na svoje stroške, pri gorenju si pa še 3 leta brez skrbi.
Če bi bil miele res tako dober, bi dajal 10 let garancije, ne pa mizerne 2 leti.


Vsak naj kupi tisto kar mu je boljše. Poznam nekaj ljudi, ki so rekli nikoli več Gorenje.

frke ::

Pred enim mesecem sem vzel pralni stroj VOX, ki je bil na katalogu Pošte.
Stroj ima 5 let garancije in je stal 213 eur, pripeljan na dom.

Dosedaj dela prez pripomb. Pere vsak dan vsaj 1-krat.
Če bo pral 5 let je strošek pralnega stroja 0,11 EUR/dan.

darkolord ::

Real_Madrid je izjavil:

Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).
Tvoja velikost vzorca je 1. Je čisto na tebi, da se odločiš na podlagi tega, objektivno gledano pa ni ravno pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ST-777 ::

Pri pralni stroju je pomembno, kako dobro je izvedeno blaženje tresljajev pri centrifugiranju, to pa pove test. Eden od testov je bil objavljen v naši reviji ZPS 4/2018.

techuser ::

Vzem takega, ki ima 5 let garancije.

strom_15 ::

ST-777 je izjavil:

Pri pralni stroju je pomembno, kako dobro je izvedeno blaženje tresljajev pri centrifugiranju, to pa pove test. Eden od testov je bil objavljen v naši reviji ZPS 4/2018.


Točno tako. Upam, da lahko tu date kakšne neodvisne rezultate. Vsaj napišite lestvico testov. Na vseh testih zmaguje Miele ali Samsung, ter tudi Siemensov stroj ni daleč.

ST-777 ::

strom_15 je izjavil:

Upam, da lahko tu date kakšne neodvisne rezultate. Vsaj napišite lestvico testov. ...
Testa pralnih strojev nisem kupil in zato ne morem navesti rezultatov, za tistega, ki ga to zanima, stane test 4,50 €.
"Osvežen primerjalnik pralnih strojev vsebuje več kot 1000 modelov iz zadnjega testa. Med njimi je 93 modelov na voljo tudi na slovenskem trgu ... Vse modele pralnih strojev smo kupili v trgovini kot običajni potrošniki. Proizvajalci oz. trgovci za izbor niso vedeli in nanj niso imeli vpliva. Preizkusili smo jih v neodvisnih akreditiranih laboratorijih." https://www.zps.si/index.php/dom-in-vrt...

fosil ::

Miele je bil na testu sicer bolšji od gorenja.
Ampak gorenje je bil od mieleta bolšji v učinkovitosti pranja in v izpiranju.
Miele pa ima boljša navodila, je bolj priročen (kaj to sploh pomeni?), je manj hrupen in porabi manj energije.
Toliko o teh lestvicah. Če so ti pomembna navodila, potem pač kupi mileta.
Tako je!

darkolord ::

Med priročnost so različne stvari; pri Miele pralnem stroju je npr. ena od zadev, ki verjetno spada pod to, da ti avtomatsko dozira pralni prašek (eveda moraš kupiti njihovega, ki pa ni poceni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

puginho ::

strom_15 je izjavil:

Real_Madrid je izjavil:

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...


Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).


Mehki zagon imajo vsi stroji že najmanj 10 let. Je treba stroj najprej na vaservago nastavit pol pa dalje raziskovat zakaj skače.

Silvo ::

Glede Gorenja...prvi je bil star 20 let,ko je šel od hiše.
Drugi Gorenjev je bil kupljen leta 2004 in je delal vse do sedaj,torej 14 let :)
Ta mesec je pač šel motor z krtačkami...
Stroški uradnega popravila bi bili cca 110€ vključno z motorjem.
Za popravilo,se nisem odločil.Gorenjev serviser je pustil bon za 100€,
če kupimo v njihovem salonu novega...ker sem novega vzel drugje,lahko bon
podarim,če kdo rabi:)Z moje strani Gorenju kapo dol :)
Silvo

bastadu ::

Daljša garancijska doba je pomenila kvaliteten izdelek morda včasih, danes pa temu niti slučajno ni tako, ampak je marketinška poteza za zagotovitev zadostne prodaje. Gorenje ima 5 let garancije zato, ker ve da lahko štacuno pri nas kar zapre, če bi jo znižal na 2 leti.

urosh ::

No, tudi jaz sem bil tik pred nakupom Miele.
Je pa potem zena poklicala sosedo, kjer imajo ze zelo zelo dolgo vse od znamke Miele in mi je toplo odsvetovala nakup. Nekoc je Miele nekaj pomenil in je bila kvaliteta temu primerna (ceni), zadnjih nekaj let pa baje ne vec. Tako je npr. indukcija pricela imeti obilico tezav ze takoj v startu z elektroniko, kar pa se baje nasim Miele serviserjem ni zdelo vredno odpraviti in so to storili sele po intervenciji preko Nemcije. Enako tudi pri pecici, kjer je dihtunga pri vratih po treh letih dobesedno razpadla. Garancije seveda ni vec. Tudi pri pralnem stroju se pojavljajo tezave. Po vsem tem (zanji "batch" naprav sta nabavljala v roku zadnjih 3-5 let) nama je toplo odsvetovala nakup.
Vsak naj se sam odloci, koliko so mu vredni njegovi €. Midva se potem nisva odlocila za Miele ampak sva ubrala edino logicno pot - stroj ki nudi kar potrebujes (in uporabljas!) in ki ima istocasno tudi najvec garancije za primeren denar.

dj_uro ::

...torej Beko...

s čimer ni nič narobe...

Tudi sama s punco sva bila dovolj nora (sedaj vem) in vzela za 12.000€ robe pri Miele

Mislite, da 3x bolj opere kot npr. Gorenje, Beko?
Ne... niti ni 3x tišji stroj, niti 3x bolj ne posuši, niti 3x bolje ali hitreje ne skuha.
Niti 3x hitreje ne ohladi ali ven pobere pare

torej?
vw-klub.si

Slotech-Man ::

Živjo kaj pa VOX pralni stroji, je imel morda kakšne slabe izkušnje z njimi?

Cena je dokaj ugodna trenutno (20.11.2018) < 200 eur, zakasnitev časa, 6 KG, mali je, zgleda nima invertnega motorja, 5 let garancije tale pri mimovrste:

https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

Bi bil ok?

mulc007 ::

Naš Beko je bil narejen tako da če se pokvari ležaj je potrebno kupit cel boben zato se ga ne splača popravljat. Verjetno je danes pri večini strojev takšen način gradnje - seveda z razlogom da bo večja prodaja strojev.

Če bi kupil nov stroj bi moral imeti čim daljšo garancijo in biti po možnosti brez displeja. Z manj elektronike je manjša možnost za okvaro elektronskega dela stroja.
Najcenejšega stroja tudi ne bi kupil.

Dobro bi bilo delat ankete koliko časa vzdrži stroj in katera znamka. Tako bi proizvajalci bolj gledali kaj prodajajo.

darkolord ::

Razlog ni večja prodaja strojev zaradi okvare, ampak ker je to ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

polozweii ::

Ko smo potem boben razdrli smo vidli odprti ležaj namesto zaprtega, zato ga je voda lahko hitro uničla. Zraven ležaja je bila skozi plastiko v boben speljana drobna cevka - kakšen je njen namen ne vem. Mogoče za odvajanje vode v primeru če skozi tesnilo pride voda, vendar pri odprtem ležaju cevka ni smiselna ker je voda itak takoj v stiku z notranjostjo ležaja in ga začne uničevat.
Do ležaja je prišla voda zato je zaružil. Verjetno mimo ceni primerni kvaliteti tesnil.

Če potegnem črto bi rekel da se v stroj vgrajuje dovolj poceni dele da brez večjih težav vzdržijo garancijski rok. Pri dražjih strojih so deli kvalitetnejši, zato je višja tudi njihova cena.

Žlahta je kupla stroj Miele. Ko se je pokvaril je bila cena popravila višja od novega Bosch stroja.

zmaugy ::

fosil je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Real_Madrid je izjavil:

Kako se vam kaj zdi tale pralni stroj: https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...


Sam ne priporočam Gorenje znamke. Imam Gorenje star 2 leti in vmes so mi zamenjali inverter motor, ključavnico na vratih, glavno elektroniko - možgane stroja. Poleg tega ima pri centrifugi zelo "trd zagon" in potem stroj začne skakati po celem prostoru. Menim, da njihovi inženirji ne poznajo termina mehki zagon motorja. Obup so ratali njihovi izdelki. Sam nikoli več ne kupim nič od Gorenja. Dokler je garancije 5 let ga bom imel, če se slučajno kaj pokvari jih bom poklical naj ga pridejo popraviti v garancijskem roku, po garanjciskem roku pa če se pokvari ga pa zamenjam z drugo znamko (najrajši za Miele - če bom le imel takrat dosti financ).

Če bi vzel miele bi ga že popravljal na svoje stroške, pri gorenju si pa še 3 leta brez skrbi.
Če bi bil miele res tako dober, bi dajal 10 let garancije, ne pa mizerne 2 leti.


Točno to. Kakor bi rekli Američani: “Put your money where your mouth is.”

Real_Madrid ::

Mene pa zanima zakaj se pravzaprav namestijo tisti plastični pokrovi, ko se odstranijo vijaki za zaščito med prevozom in prenašanjem na zadnji strani pralnega stroja?
Kupil sem namreč Bekotov pralni stroj in tako piše v navodilih, ampak je problem ker sem zapravil oz. nekako izgubil tiste plastične pokrove.

Na tem posnetku: na 1:40 kaže te pokrove, če komu ni jasno kaj mislim.
Ali so ti pokrovi za to, da pač estetsko lepše izgleda ali imajo dejansko kakšno funkcijo?

darkolord ::

Ne bo hudega brez njih.
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14152817 (5390) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262073 (1567) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154942 (3194) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler

Več podobnih tem