» »

Borzno trgovanje

Borzno trgovanje

«
1
2

trgovec35 ::

Aktivni trejderji in vaše izkušnje. Sam trgujem z ameriškimi delnicami s pomočjo Captrader brokerja (Interactive Brokers).
Razpršen portfelj na deset % maks celega portfelja v eno delnico. Držim do meseca dveh, nastavljeni stop loss in profit limiti v razmerju 1 proti 3.

trgovec35 ::

Trenutno držim osem pozicij, brez trgovanja že mesec dni, ni potrebe. Med drugim držim chd, vray, quad in crto.

Pred časom pisal o hmny, to je lastnik storitve moviepass v zda. Verjetnost bankrota izredno visoka, zato so s spremembo poslovnega modela močno zmanjšali kurjenje keša. Delnica je na dveh centih lol.

Ampak glava ne boli, nisem tvegal veliko. Morda dokupim če zleze proti desetim centom.

Kakšne zanimive ideje za obetavne delnice v ZDA?

Mirno pametno trgujte.

techuser ::

Jaz sem včasih imel kar nekaj delnic in ti povem, da se ne splača. Stresa je bilo preveč, ponavadi ne spiš mirno, poleg tega pa zaslužiš stokrat več če greš lepo pridno delat in investirat denar v svoje delo. Lahko bi rekel, da so delnice podobne loteriji. Dober in garantiran zaslužek si dobiš s tem, da pridno delaš in pozabiš na kakršne koli bližnjice, ker ponavadi se negativno obrestujejo.

trgovec35 ::

Zanimivo razmišljanje.
Mimogrede, jaz seveda delam, borza je vir dodatnega zaslužka, pa tudi izziv in veselje.

Loterija pa borza ni, s tem se težko strinjam. Res kakih 80 do 90% malih vlagateljev stalno izgublja, preostali pa služijo. Zato poskušaš biti med tistimi 20%, kar se da z dobro strategijo in pravili, ki se jih 100% držiš, tudi doseči.

Je sicer to delo na dolgi rok, ampak gre. Day trading zna bit stresen, če pa pozicije srednjeročno držiš, tam do meseca ali dveh, pa ni panike.

Razpršen portfelj, trend is your friend in primerni stop lossi, pa si že veliko naredil, da si med tistimi 20%. Aja, pa čustva in pohlep izključit. Spet smo pri pravilih.

Evo borza odprla, heh, moj celotni portfelj stoji na nuli, celih 13 eur minusa, hja kaj čmo, morda pa se še popravi. Ena pozicija odletela 4% dol, nobene novice. Bo že.

dvojka ::

Kje pa trgujete ter kako prijavljate davčni, ko/če vam uspe zaslužiti?

jero_no1 ::

trgovec35 je izjavil:

Ena pozicija odletela 4% dol, nobene novice. Bo že.


Evo zato je borzno trgovanje tudi loterija...

trgovec35 ::

No ja loterija to ni. Loto pomeni ali dobiš ali izgubiš. Ponavadi slednje.

Ni pa loto to, da plačaš listek in izgubiš recimo samo 4%.

Pri delnicah je vse odvisno od ponudbe in povpraševanje. In včeraj je bilo pač več prodajalcev kot kupcev, zato tečaj navzdol.

Se pa strinjam, da je vlaganje v delnice lahko tudi loterija, če vlagaš na pamet brez analize, ali samo tehnične ali pa finančne. Ja, nekaj domače naloge je treba pred nakupom vedno naredit.

Z razpršitvijo portfelja se tveganje še dodatno zmanjša. Cel portfelj je včeraj do konca trgovanja porastel res za smešnih 30 eur, pa vseeno. Kljub eni slabi poziciji.

Danes je nov dan!

trgovec35 ::

Še morda to: del dobre borzne strategije je tudi to, da znaš sprejemati izgube. Te so del trgovanja. Dokler je več pozitivnih trejdov kot negativnih, je okej.

trgovec35 ::

Kupil cort in supn in računam to bolj dolgo držat. Obetavni delnici.

Portfelj stabilen, držim vse pozicije, sem prepričan da sem dobro kupil in da imajo potencial. Ko katera doseže ciljni prodajni prag, papa, prodam. Isto, če doseže dovoljeno izgubo.

Se pa vsak dan zabavam s hmny, delnica za 0,027 usd, ja prav si prebral! Slabe 3 usd cente. Ali bo nula in stečaj ali pa lahko leti do kakega pol dolarja. In če imaš nekaj deset tisoč delnic, bo to lep zaslužek. Če pa vse izgubiš, pa tudi ni panike.

Nikakor ne priporočam za nakup, bolj kot zanimivost in spremljanje tega poslovnega modela, ki ima definitivno prihodnost. Ko se stanje stabilizira, ko bodo objavili pozitivni kvartal, potem pa ja. Jaz imam majhen del portfelja v tej delnici in takoj odpisal, kot da ni več nič ostalo. Vložil pa zato, ker verjamem v preživetje in poslovni model in ker je cena v podnu zaradi shortanja, ker vsi stavijo na propad. Cena ni realna. Res pa, če jim zmanjka casha, grejo cugrunt. Ampak majhna dobra novička lahko naredi potres, ko bodo shortarji morali pokrivat in kupovat delnice, potem zna poletet ulala. Res je zabavno. Ni pa zabavno za tiste, ki so drlnico kupovali po 38 usd in to pred reverse splitom, ko so delnco za 250 krat podražili na način, da so 250 delnic zamenjali na 1. Takrat je šel tečej iz 8 centov na preko 20 usd, zdaj pa spet v podnu. Ker lastnik izdaja nove delnice, da financira posel. Zdaj bi verjetno lahko počasi nehal, ksr se bliža pozitivnemu denarnemu toku. To čakam in dokupim, ko bo preko 10 centov.

trgovec35 ::

dvojka je izjavil:

Kje pa trgujete ter kako prijavljate davčni, ko/če vam uspe zaslužiti?


Vsako leto oddam napoved preko edavkov, vsako transakcijo vnesem, nakup, prodaja, datum in cena. Za vsako delnico. Lahko si urefiš tudi v takem formatu da nato vneseš kot en dokument. Jaz delam posamično in mi vsako leto vzame maksimalno dve uri. Jasno pa, da imam lastno evidenco v nulo in od tam samo prepišem.

Če malo trguješ je deset minut dela. Potem pa prejmeš odločbo, davek je samo na dobiček, jasno, če si v minusu davka ni.

Včasih smo papirno prijavljali, zdaj moraš preko edavkov, če imaš več kot deset poslov letno se mi zdi.

Lahko pa v edavkih sproti tekom leta vnašaš ko trguješ, kar je še najbolje in hitro, januarja pa kar oddaš.

flyko ::

trgovec35 je izjavil:

Kupil cort in supn in računam to bolj dolgo držat. Obetavni delnici.

Portfelj stabilen, držim vse pozicije, sem prepričan da sem dobro kupil in da imajo potencial. Ko katera doseže ciljni prodajni prag, papa, prodam. Isto, če doseže dovoljeno izgubo.

Se pa vsak dan zabavam s hmny, delnica za 0,027 usd, ja prav si prebral! Slabe 3 usd cente. Ali bo nula in stečaj ali pa lahko leti do kakega pol dolarja. In če imaš nekaj deset tisoč delnic, bo to lep zaslužek. Če pa vse izgubiš, pa tudi ni panike.

Nikakor ne priporočam za nakup, bolj kot zanimivost in spremljanje tega poslovnega modela, ki ima definitivno prihodnost. Ko se stanje stabilizira, ko bodo objavili pozitivni kvartal, potem pa ja. Jaz imam majhen del portfelja v tej delnici in takoj odpisal, kot da ni več nič ostalo. Vložil pa zato, ker verjamem v preživetje in poslovni model in ker je cena v podnu zaradi shortanja, ker vsi stavijo na propad. Cena ni realna. Res pa, če jim zmanjka casha, grejo cugrunt. Ampak majhna dobra novička lahko naredi potres, ko bodo shortarji morali pokrivat in kupovat delnice, potem zna poletet ulala. Res je zabavno. Ni pa zabavno za tiste, ki so drlnico kupovali po 38 usd in to pred reverse splitom, ko so delnco za 250 krat podražili na način, da so 250 delnic zamenjali na 1. Takrat je šel tečej iz 8 centov na preko 20 usd, zdaj pa spet v podnu. Ker lastnik izdaja nove delnice, da financira posel. Zdaj bi verjetno lahko počasi nehal, ksr se bliža pozitivnemu denarnemu toku. To čakam in dokupim, ko bo preko 10 centov.


Če se HMNY US izvleče iz tega padca misliš, da ima možnost da spet poleti proti 20?

chrush ::

Sam sem se iz delnic popolnoma umaknil, ko jih je Janševa vlada rigorozno (za moje pojme) obdavčila. Sedaj pa trgujem samo valute.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Sheteentz ::

Kolikšen imaš približen mesečni oz. letni donos iz trgovanja z valutami, če ni to prevelika skrivnost?

chrush ::

Ni skrivnost. Povprečje za to leto je 200€ plusa na mesec. Na računu sem imel vedno okoli 500€, višek sem vedno vzel ob koncu meseca iz računa. Dokler ni v veljavo vstopila 1.8. ESMA, sem trgoval na način, kot ga opisuje na svojem yt kanalu Janna FX. Trading news system in NO signals No Indicatory trading. V avgustu sem imel samo odprto pozicijo EUR/GBP, ker menim, da bo po BREXITU prišlo do paritete, več pa zaradi dopusta nisem trgoval. V tem mesecu pa imam trenutno odprto spet samo EUR/GPB.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Sheteentz ::

Če te prav razumem, s 500€ računom mesečno narediš 200€ profita? Zakaj pa mesečno pobiraš z računa? Če bi pustil, da ti eno leto račun lepo raste, bi imel ful večji mesečni donos.

chrush ::

Prav si razumel, ampak če bi hotel delati večji dobiček, bi moral kupovati z več denarja (večje pozicije). Ker sem zelo ziheraške sorte, se tega zaenkrat ne poslužujem.
Pred leti sem namreč denar puščal na računu in poizkušal dodelati Martingale in Antimartingale strategijo, pa kljub vsem svarilom, sem mislil, da sem pametnejši od vseh in verjetno ni treba pisati, kaj se je zgodilo. Še vedno pa sem mnenja, da bi se jo dalo spimpati in bi lahko prinašala dobiček.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jakan123 ::

Zakaj pa res ne puščaš in povečuješ vložek? Jaz sem letos odprl en račun samo zato, da ga zbildam. Zaradi esme sem pa ta račun prestavil na avstralskega brokerja, kjer mi pustijo leverage 1:500. Po dopustu se bom pa spravil še malo v delnice :)

chrush ::

Jaz bom zaenkrat ostal pri tem brokerju, ker mi vse omogoča vse, kar rabim, tale esma pa naj bi bila na začetku samo začasna, tako da, dokler ne bo jasno, ali bo zavedno ali ne, ne bom menjeval. Če pa se bo izkazalo, da bo treba zamenjati, pa pač bom.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Sheteentz ::

koliko računa pa vidva riskirata na posamezno pozicijo? večina jih pravi, da na posamezno pozicijo ne smeš riskirat več kot par procentov, le ta Janna FX pravi, da riskira celo par deset procentov računa, kar se mi zdi dokaj veliko.

chrush ::

Moje pozicije so bile med 0.03 in 0.05 za pozicije, ki sem jih pustil odprte par dni, za news trading pa sem uporabljal od 0,5 do 1. Pri news trading sem trgoval samo z EURUSD, sicer pa z vsemi ki so imeli razliko med nakupno in prodajno ceno do 50 točk plus Zlato plus USDBTC in USDETH.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

trgovec35 ::

@flyko

Ni teorije zaenkrat. Kje je problem? V količini delnic v obtoku, firma ima namreč dovoljenje izdat do 5 mlrd kosov delnic...

Sredi avgusta so razkrili, da jih je v obtoku 650 mio. S prodajo delnic na trgu po tržni ceni dobivajo cash da preživijo.

Zdaj ko je delnica 2 centa se postavlja vprašanje ali to sploh še počnejo. Morda so v avgustu z res masovno prodajo, ko so tečaj zbili iz 22 usd na 2 centa, pobrali dovolj casha, da preživjo do konca leta, kp bi lahko imeli že pozitivni denarni tok.

Če predvidevamo, da je vseeno kaka milijarda delnic zunaj, bi znala srednjeročno v primeru, da objavijo pozitivno poslovanje, iti tam do 1 usd. To bi pomenilo 1 mlrd vrednost firme, kar so bile tudi ocene.

Trenutno pa so zunaj same slabe novice, ni nobenega katalizatorja za dvig cene. Če preživijo do oktobra, bo odločilno kaj bodo poročali za 3. kvartal. Izguba bi morala glede na kvartal prej občutno pasti. To bi katapultiralo delnico. Sicer bo stečaj.

Če model naročnin za ogled filmov preživi in bodo pridobivali nove naročnike, pa se zna v naslednjih letih marsikaj zgodit.

Mnogi so napovedovali, da bo to novi netflix, ki je podobno začel. Ampak to je še daleč. Mnogo bližje je stečaj kot preživetje. Sam čakam na oktober in podatke o poslovanju. Takrat se odločim, če bi še dokupil.

trgovec35 ::

Prodal chd za 10% zaslužek. Mi zgleda že predrag in goden za korekcijo. Če se pa to ne zgodi in bo še naprej rastel, pa se ne bom sekiral. Nikoli ne objokuj, če si kdaj prehitro prodal. Določi cilj in če je dosežen, je to to.

Ostale delnice mi zadnji čas nekaj capljajo na mestu ali malo izgubljajo. Ampak verjamem v dober izbor in rast v prihodnje. Potrpežljivost je spet eno od pravil:)

Hmny-moja špekulativna naložb pa kar stoji na 2 centih. Malo gore malo dole. Dajte ga v stečaj al pa prit ven z eno pozitivno novico no! Postaja vedno manj razburljiva ta delnica... Zatišje pred viharjem?:)

trgovec35 ::

Ni nek presežek danes, portfelj 120 eur gor. Ni slabo, ampak glede na vrednost portfelja mi je to danes slabega pol % donosa, kar je zlo piškavo. Na ja. Počasi se baje daleč pride. Portfelj se giblje med 10 in 20 k, trenutno velik delež v kešu.

chrush ::

Ali objavljaš svoja razmišljanja (analize) na investing.com? Če ja,mi lahko pošlješ nickname v zs, da vidim ideje. Sam jih bolj redko objavljam, običajno s parimi resnimi uporabniki pokomentiram ideje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

trgovec35 ::

@Crush

Ne, ne objavljam nič tam, če sem iskren tega portala niti ne poznam.

Tudi slotech nikoli nisem spremljal do pred meseci, ko sem nekaj bral o kriptovalutah (ne trgujem z njimi), pa me je sem pripeljalo. Pa sem našel tudi nekj tem o delnicah in malo prebral.

Zato sem nekaj razmišljanj še sam zapisal, ker sem mislil, da se najdemo kakšni podobni, pa ni bilo kaj posebnega odziva hehe. Pa nič zato.

Mimogrede, trenutno opazujem več delnic, med njimi sono (Sonos), novinec na borzi, objavili prvič kvartal kot javna delniška družba, tečaj malo pokleknil, poslovni obeti pa so dobri. Če se nad 16 ustali in prične prodobivat, kupim.

trgovec35 ::

Evo ni nam lahko, kljub strmoglavljanju mojega hmny, enevod pozicij, je danes moj portfelj na plus 84 eur. Ni neki denar, bi pa brez hmny bilo super zeleno... Vse ostale pozicije v plusu.

Spremljal sono, mislil vstopit, če bo zdržal nad 16, ampak je pokleknil na 14. Roke stran.

Spremljam pa bita, bhf in usat.

trgovec35 ::

No super, še en lep dan, par minut še do zaprtja borze, portfelj kaže plus 241 eur. To pa je že lepše.

Ena pozicija na plus 21%, končno začela migat. Tudi vse ostale v zelenem. Lep dan je bil to.

Keš še kar šparam in opazujem par delnic.

trgovec35 ::

Sledil tudi tlry. Sledil, žal ne kupim. Marihuana hajp. Začel sledit avgusta, ko je bila 22 usd, zdaj je 220, bila je že 300 danes.

Podobno kot so se v zadnjem letu katapultirale crypto delnice. A po večini spet strmoglavile.

Ampak ta tlry je noro, tržna kapitalizacija 15 mlrd, to več ni hec. Kupil nikakor ne bom, daleč prenapihnjena. Je pa prilika za shortat morda.

branimirII ::

Hajp je zarad prihajajoce legalizacije cannabisa.

trgovec35 ::

Ja res, o legalizaciji konoplje se veliko govori in mnoga podjetja to pridno izkoriščajo. Zato je težko izluščit med njimi tiste, ki imajo res perspektivo.

Je pa skok na takšen vlak, ki je že zdavnaj odpeljal, precej rizičen. Lahko morda še uloviš kak dan ali dva plusa in to debelega. Lahko pa kaj hitro priletiš v korekcijo in tresneš globoko dol. Mislim da bo tlry doletela resna korekcija. Čredni nagon se pri nakupu delnic ne izide:)

Spremljam xyf (X Financials), kitajski IPO po 9,5 USD, včeraj prvi dan borze v prvih minutah celo potegnil na 20, potem pa pokleknil in končal 11.90. Resen igralec na finančnem svetovalnem trgu na Kitajskem, perspektivna obstaja za enormno rast. Par dni pa vidim kje se bo ustalila cena. Morda vredno nakupa.

trgovec35 ::

Včeraj spet lep zelen dan. Držim vse pozicije.

Opazujem aaoi in v kratkem kupim. Obetaven proizvajalec optičnih vlaken, ki jih je pred leti več kot 50% prodal Amazonu. Potem Amazon začel kupovat drugje,delnica padla iz 100 na 30 do 40. Firma pa pridobiva nove stranke, zato je od amzn vse manj odvisna. Napovedujejo boom naročil letos in drugo leto.

Nadtavim nek pameten stop loss dovolj nižje, da dam delnici dihat. Pa da vidimo.

chrush ::

Zanima me, kako najdeš te delnice? Sam se sicer že dolgo več ne ukvarjam z njimi, ampak tako nasplošno me zanima, kako jih najdeš, da ti potem postane zanimiva.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

trgovec35 ::

Uporabljam občasno brezplačni screener na finviz.com, v glavnem pa plačljivi na stockcharts.com, 24 usd na mesec.

Tam imam nastavljen individualna dva tipa screenerja, en mi išče delnice v trendu, drugi pa delnice, ki so skočile iz baze.

Tak enkrat tedensko spustim skozi, dpbim od 20 pa včasih do 100 zadetkov. Te nato v roku 5 minut sčistim do te mere, da mi jih ostane 5 do 10. Set up, ki mi je nezanimiv zaznam v sekundi in brišem.

Takšno bazo nato spremljam dva tri tedne. Vedno so žive kake 3 ali 4 baze, torej mesec nazaj.

V delnice se ne zaljubim:), nekoč sem se a se vedno slabo konča hehe.

Kupujem takrat, ko me gibanje opazovane delnice res prepriča.

Trgujem tako na dva načina: na podlagi izključno tehnične analize, kjer me briga samo trend in graf in sploh ne vem kaj firma počne. Samo da se mi sestavi pravi set up.

Nekatere delnice pa spremljam po poslovni analizi in se odločam na podlagi analize rezultatov in napovedi. V teh primerih največkrat iščem pretepene delnice, ki so zaradi slabih rezultatov prekomerno padle. Če je padec pretiran in fundamenti zdravi, jih spremljam. Ko končno po nekaj mesecih oblikuje dno in skoči iz baze, kupim.

Tako nekako na kratko.

trgovec35 ::

Kupil aaoi.
Sono gledam, zaenkrat še ni pravega dna, čakam na odboj.
Xyf se očitno ustalil na 9$. Takoj po ipo ne smejo 10 dni dajati nobenih javnih objav. To rok kmalu izteče, pričakujejo se pozitivne novice, ki bi pognale tečaje. Morda vredno kupit in nastavit primeren stop loss. Še bolje pa je počakat da skoči gor. Zagotovo bo nato kak swing navzdol. Takrat se kupi.

Tlry je divje padel kakor sem predvideval, legalizacija konoplje. Bil preko 300, zdaj se sicer nekaj pobira. Predivje. Samo gledam in se zabavam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trgovec35 ()

trgovec35 ::

Hja, aaoi že odletel iz portfelja, sprožil se je stop loss. Analitik downgrejdal firmo in sprožili prodajo. Morda čez mesec ali dva vstopim ponovno, če se bo ustalila na nižjih nivojih.

Ostalo držim in opazujem.

trgovec35 ::

Hmmm, pred časom sem pisal o delnici hmny.
Na robu bankrota.

Danes pa prva dobra novica in kabuuum
Plus 170%.
Fantazija za day trejderje in mora za shortarje, ki morajo pokrivat in s tem samo še dvigujejo tečaj. Klasični short squeez.

Zanimivo bo jutri. Ali pade nazaj ali pa objavijo še kakšno novico in se spet duplira.

Sicer pa super dan, portfelj plus 220 usd. Nice.

Utk ::

Preprican sem, da so dnevi ko se odlocis nekaj napisat izbrani cisto nakljucno in ne samo takrat ko naredis plus.

chrush ::

Važno, da s plusom pokrije minuse. Da bi bila vsaka pozicija v plusu je nemogoče.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

trgovec35 ::

@utk
Niso naključno izbrani dnevi, ko se tu oglasim, oglasim se samo takrat, ko delam plus:)
Za sprostitev se oglašam od začetka septembra tu gori in dejansko ni bilo pravega slabega dneva, ameriški indeksi podirajo rekorde. Moj portfelj je seveda doživel rdeče dneve. Enako zelene dneve. Ampak plus minus 50 ali 100 EUR ni nek dogodek o katerem bi pisal.
Ni trejdanja brez izgubaških trejdov. Imam jih več kot pozitivnih. Te so sestavni del športa. Ključ je v obvladovanju tveganja.

Zato se pač oglasim ob takšnih zanimivih dogodkih kot včeraj. Se bom zagotovo tudi takrat, ko bo močno rdeče. Mogoče že danes, če bo hmny strmoglavil na včerajšnje izhodišče :) Čeprav zaradi njega protfelj ne bo trpel. Tudi na včerajšnji plus je hmny imel zanemarljiv vpliv. V njem sem na minus olala. Praktično odpisal naložbo. Sem pa se v tveganje spustil zavestno in vložil manj kot 5% svojega portfelja. Vsake toliko časa je treba izbrati kaj takšnega. Vedno imam tudi v portfelju še kakšno biotehnološko firmo, trenutno plx, izraelska bio stage firma, kupoval po 0,49 USD, lepo zrastla na 0,75, jutri bodo objavili rezultate študije raziskav novega zdravila. Zna nadaljevati rast ali pa prepolovit vrednost ob slabih rezultatih. Čez dan bom tehtal ali prodam ali ostanem v poziciji.

@chrush
Točno to. Vsa leta zato vodim natančno statistiko vseh trejdov, želel bi 50:50 dobitnih napram zgubaškim trejdom. Trenutno sem na okroglih 40:60. Če bi zdaj portfelj prodal bi bil točno na 50:50, ker imam skoraj vse v plusu... Glavno je seveda to, da je moje razmerje med stop loss in profit loss vedno vsaj 1:3, zato je skupna bilanca lepo zelena. Ciljam pa še na boljše razmerje. Realizirano je 1:3,55. Moj vsak zeleni trejd mi tako prinese nominalno vsaj 3 krat več evrov kot zgubaški. Od tu se napajam.

trgovec35 ::

No včeraj pa je le malo bolj zaropotalo na ameriških borzah, lepo rdeče.
Ampak držim portfelj, včeraj minus 145 USD.
Delnica hmny včeraj minus 43% potem ko je dan prej bila na plus 170%. Pričakovano. Samo dobre novice jo lahko obudijo od mrtvih. Če pa novic ni, pa je usojena na umiranje na obroke.

Resno razmišljam da spet kupim delnico baba. V Alibabi sem bil po 165, prodajal po dobrih 190. Nekak se takrat ni hotela nikamor premaknit. In res je zadnje mesece še naprej vijugala gore dole, zdaj pa celo bolj dol, včeraj celo samo 156.
Baba je drugi Amazon, lani delnica plus 97%, letos pa je celo v minusu. Analitiki jo cenijo vsaj na 250.

Mislim, da je vse vezano na trgovinsko vojno Zda Kitajska, pa na ponaredke, ki se prodajajo po Alibabi in ogrožajo njeno verodostojnost, pa vse do najavljenega odstopa šefa Alibabe, pretirano. Čas je, da se trend obrne navzgor, prihaja konec leta, ko spletni trgovci podirajo rekorde! Siguren sem, da bo konec leta 2019 baba preko 300 USD.
Četudi po nakupu pade še precej pod 150 ne bo panike. Mislim da je to dolgoročno varna naložba. Stop loss nastavim široko.

trgovec35 ::

Evo včeraj kupil Alibabo po 139. Stop nastavil 5% nižje. Danes k sreči pozitivne informacije, tako da bi moral biti zelen petek:)

V petek prodal plx,nisem tvegal in čakal novic, ki pa so bile na koncu pozitivne! Kljub temu je delnica lepo padla te dni in včeraj sem jo spet kupil:) Verjamem, da je dobra naložba. Sicer ne priporočam kupovat delnic pod 5$, kaj šele pod 1$! Zato roke stran od peny stocks. Sam tvegam majhen delež v takšne tu in tam. Ta plx mi kaže super, hmny pa še naprej štala.

Ostale delnice v portfelju te dni pričakovano padle a k sreči nobena ni dosegla stop loss limita. Sredo sem imel en čas minus 270 portfelj, zaključil na minus 190. Včeraj minus 80.

Trenutno imam nekaj še na radarju, zato mora biti del vedno v kešu za nakupe. trg se mora stabilizirat.V ožjem izboru agilent technologies, morda danes kupim.

trgovec35 ::

Kje ste trgovci?
Od mojega zadnjega oglašanja, ko je ropotalo, so tečaji okrevali, no zadnje dni pa spet vse dol. In to konkretno.

Včeraj sta bili dve poziciji blizu stop lossa in sem se sprijaznil, da se bo sprožila prodaja in da bom virtualno izgubo zamenjal z realno.

Ampak k sreči so tečaji zdržali, danes pa kaže spet zelen dan. Zato upam na eno močnejšo korekcijo navzgor.

Kupoval nisem, prodajal tudi ne. Sedim in gledam. Portfelj je trenutno kumulativno v rdečem zaradi treh pozicij, kjer sem jim s stop loss mejo pustil kar radodarno mejo navzdol. Zaenkrat je meja zdržala, podporo imajo na teh nivojih in upam, da bo podpora zdržala.

Alibabo od zadnjič držim, kupil po 139, dosegla 150, a ni dosegla mojega profit limita. Včeraj padla vse do 139... Danes naj vzame zalet, prodajam nad 200.

Dobro trgujte!

chrush ::

Da neboš sam s sabo pisal. Trenutno imam odprto pozicijo EURGBP, kupil na 0.88230 in S/L 0.87220 velikost 0.1 in je trenutno okrog 30€ v plusu.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jakan123 ::

Jaz sem tudi bolj v forexu kot delnicah. Včeraj pred novicami shortal USDCAD, pobral 100 pipov, danes zjutraj sem vstopil v short na GOLDu pri 1238.80, take profit je 1210. Čakam pa še ponovni vstop v USDCAD.

chrush ::

Zlato bo imelo močno odporo pri 1242, kaj se bo pa potem dogajalo, pa ???
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Sheteentz ::

chrush in lukao, pri katerih brokerjih trgujeta? jaz se ogrevam za admiralmarkets, no, bolj tuhtam ali so kredibilni.

chrush ::

Jaz pri GKFX. Ampak, kot sem že dejal, jih 'zavira' esma.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jakan123 ::

Pri Admiral markets sem imel jaz zelo slabe izkušnje. Večji račun imam še pri FX Pro, manjši pa na IC markets, ki ga ne omejuje esma.

Sheteentz ::

Slabe izkušnje z njihovim supportom ali platformo?

trgovec35 ::

Jap, forex sem tudi trgoval, ampak je precej drugače od delnic, precej drugače. Veljajo druge zakonitosti.

Je pa zelo zanimivo, ampak prenaporno. Ko sem trejdal, sem ves čas buljiv v ekran, pozicije držal pol ure ali uro, nič več.

Pri delnicah pa imam bolj izi strategijo. V zadnjem mesecu en nakup, ostalo držim. Tak da ni stresa.

Mi pa moj broker Captrader (Interactive broker) ponuja trgovanje in izgleda zelo dobro. Sem par trejdov za hec naredil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181510 (4729) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144661 (9364) Thomxy
»

Kako se naučiti trejdanja z delnicami?

Oddelek: Loža
356735 (5564) PreviousUser

Več podobnih tem