» »

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Assassin's Creed Odyssey [2018]

oo7 ::

Assassin's Creed Odyssey Patch 1.03 Fixes, Tweak, Improvements

ALL PLATFORMS

SCHEDULED TO BE FIXED

Texture issues on Silver Islands
Description: Some players may experience low texture quality on the Silver Islands when using Ikaros.
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Legendary Cultist Item not given
Description: There's currently an issue where legendary items from defeated Cultists may not be given to the player if they stray too far or fast travel between knocking the cultists unconscious & confirming the kill.
Workaround: Reload a previous save.
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Zoisme & Kallias cannot be reached
Description: There is currently an issue where Zoisme and Kallias are spawned in the Cave of Gaia and cannot be reached.
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

"Aphrodite's Embrace" achievement/ trophy not unlocked
Description: There is currently an issue where the "Aphrodite's Embrace" achievement/ trophy did not unlock after spending the night with Xenia.
Workaround: Complete another romance questline in order to unlock the achievement/trophy.
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Myrrine and Brasidas get teleported to Naxos
Description:
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Mercenary inside closed house
Description: There is currently an issue where a mercenary gets stuck inside a closed house in Fort Samikon (Forest of Soron / Arkadia).
Status: Will be addressed with a future TU


UNDER INVESTIGATION

FPS drops while fighting enemies
Description: Players may experience FPS drops when fighting enemies during night time while it's raining and holding the torch.
Status: Under Investigation

FPS Drops while fighting enemies in Korinth
Description: Players may experience FPS drops after fighting enemies in Korinth for more than 10 minutes.
Status: Under Investigation

Unexpected lieutenant comes to help
Description: When using the "Call to Arms" feature players may notice that an unexpected lieutenant comes to help.
Workaround: Change the order of lieutenants according to the following current behaviour:
1-3 slots available: The lieutenant in the first slot will come to help.
4 slots available: The lieutenant is randomly picked from any of the slots 2-4.
Status: Under Investigation

NPCs riding a horse have low-resolution textures
Description: Some NPCs riding a horse have have low-resolution textures, don't have any collision and cannot be interacted with.
Status: Under Investigation

World streaming issue
Description: Sometimes the game temporarily freezes to load textures.
Status: Under Investigation

Textures loading / Horse - running
Description: Players may notice loading textures for a few seconds in populated areas when using the horse or running
Status: Under Investigation

PC SPECIFIC

SCHEDULED TO BE FIXED

Benchmark doesn't record data with Win7
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Rainy weather during Benchmark session
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

VRAM meter doesn't update in real-time
Description: The VRAM sometimes doesn't update in real-time when changing graphics options.
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

Dialogue with Barnabas doesn't trigger
Description: Sometimes the dialogue with Barnabas doesn't trigger which results that players remain without a quest if they fast travel from the ship after acquiring his shipment.
Workaround: Fast travel to the Adrestia
Status: Will be addressed with TU 1.0.3

UNDER INVESTIGATION

Single channel Memory may not reach satisfactory levels of performance
Description: Players with single channel memories may not reach satisfactory performance levels.
Status: Under Investigation

HDR option doesn't turn off automatically
Description: The HDR option doesn't turn off automatically in the "Display" tab after changing to Window mode.
Status: Under Investigation

Performance Analyzer shows incorrect information about second GPU load / NVIDIA
Status: Under Investigation by NVIDIA

Tr0n ::

Ok, but does it make the game good? :)

Tr0n ::

meho7 ::

O kje so tisti casi ko si si pomagal s cheat codes ter trainerji. Zdej mors pa placat za to :))

Izi ::

Ma kakšen grinding, že na polovici igre si max level, enako kot pri Origins, potem ti pa preostane samo še zgodba. Level Cap je vedno slaba odločitev, pravi RPG mora imeti levele v neskončnost.
Je pa tukaj res, da lahko napadaš samo nekje do 2 levela višje sovražnike. Če se spraviš na 5 levelov višjega, ga samo žgačkaš, on te bo pa ubil z dvema zamahoma. In tako je tudi prav. Nič norenja skozi zgodbo >:D

DaviX ::

Igra je dobra in obširna.

Izi ::

Kaže da se zgodba razlikuje če igraš z Alexiosom ali Kassandro. Moj Alexios je v igri srečal Kassandro, ki ima hudo zlobno vlogo :))
Divje dobra zgodba.

Berserker ::

Zakaj so odstranili ščit iz igre? Pa ravno najbolj znameniti del opreme, po katerem so sloveli grki so preprosto izpustili.

oo7 ::

Assassin's Creed: All Maps SIZE Comparison

Izi ::

Berserker je izjavil:

Zakaj so odstranili ščit iz igre? Pa ravno najbolj znameniti del opreme, po katerem so sloveli grki so preprosto izpustili.

Ščiti so v igri. Še precej nadležni so, saj brez tistega skilla, s katerim mu utrgaš ščit iz rok, ne opraviš prav nič.
Kar se pa našega junaka tiče, kaj pa naj bi Asasin počel s ščitom? Samo oviral nas bi. Ščit nikakor ne paše v zgodbo našega junaka.

Opažam, da je tukaj boj z meči, ki je hudo počasen in hudo nevaren, samo skrajna sila, ko vse ostalo odpove. Na začetku je najbolj uporabno in najhitrejše Stealth pobijanje, kasneje ko imaš že dobro opremo pa je lokostrelstvo daleč pred vsem. Ko se naučiš streljati od 4 in celo do 8 puščic z enim samim strelom, počistiš celotni kamp sovražnikov v parih sekundah :D

Izi ::

Kakorkoli obračamo mi igramo vlogo Layle Hassan, ona pa preko svojega Animusa igra vlogo Alexiosa ali Kassandre.

Ozadje glede Isu ljudi lahko odkrijemo samo če kot Layla pobrskamo po svojem računalniku in preberemo njena odkritja. To je možno storiti nekje pri 20% zgodbe, ko Layla naredi pavzo od igranja. Kar bo šla večina verjetno takoj nazaj v Animus je tukaj nekaj malega o tem kaj sem jaz razbral.

Isu ljudje so bili na Zemlji ko nas navadnih ljudi še ni bilo. Bili so maloštevilni, vendar hudo inteligentni z nadnaravnimi močmi. Kor pravi Layla so imeli v genih 3 DNK vijačnice in jih imenuje Homo Sapiens Divinus. Oni so kasneje naredili navadne Homo Sapiense, nas. Mi pa njih imenujemo Bogovi.
Kljub temu, da jih že dolgo ni več se včasih še vedno najdejo njihovi mogočni artefakti. En najmočnejših artefaktov je Sulica, ki jo mi imenujemo Leonidasova sulica, ki naj bi lahko manipulirala tako s časom kot materijo.
Če jo ima v rokah navaden človek ne dela nič. Reagira samo na točno določen gen, ki ga imajo samo potomci točno določene krvne linije. Imel ga je naš dedek Leonidas, ki je zato postal Špartanski kralj, nato naša mama, ki je imela dva otroka. Alexiosa in Kassandro. Oba imata potreben gen, ki aktivira Leonidasovo sulico. Zato se lahko Layla na začetku odloči katerega bo izbrala, da preko njega najde lokacijo in usodo tega mogočnega artefakta iz katerega je kasneje nastal znameniti Asasinski skriti nož.

Naš junak torej skozi celo igro uporablja gornji del mogočnega starodavnega artefakta s katerim izvršuje Asasinske napade. Na začetku je 1. stopnje in komajda aktiven. S pomočjo še aktivne Isu mašine ga potem počasi nadgrajujemo do 5. stopnje in odklepamo njegove moči, ki nas počasi spreminjajo v pol Boga.
Zato lahko naš junak upočasnjuje čas in na bojišču izvaja vragolije, ki so podobne Božjim močem.

travica ::

Ali se da igro kje rentat/najet in to preden bo Project Stream v EU na voljo?

Rabil bi za kak teden proti plačilu.

oo7 ::

Assassin's Creed Odyssey - Recenzija | Hvala, Grki, da ste me vrnili v serijo

meho7 ::



:))

slaluphath ::

meni se ne zažene. A res rabi AVX?

Izi ::

slaluphath je izjavil:

meni se ne zažene. A res rabi AVX?

Ja, AVX je nujen, ampak delajo na popravku, ki naj bi omogočil delovanje tudi na antičnih procesorjih, ki še ne podpirajo AVX. To je čisto prva generacija i3, i5 in i7 procesorjev. Druga generacija kot na primer še vedno močno uporabljani i5-2500K že obvlada AVX.
Datum za ta popravek pa še ni znan.

Ker je to igra z daleč najbolj napredno in lepo grafiko do sedaj je pač treba vzeti v obzir, da bodo na 8 in več let starih PCjih težave.
So pa v Requirementsih že pred izidom poudarili, da igra deluje samo na Intel CPUjih od 2. generacije naprej in na AMDjih od FX naprej.
To pomeni, da na AMD ne deluje na Phenom procesorjih, na Intelih pa na tistih i procesorjih, ki imajo samo 3 številke (na primer i5-670)


Po napovedih naj bi danes dobili popravek verzije 1.03, ki pa kolikor vem še ne bo širil podpore za starejše procesorje.

Izi ::

En selfi z mojim smrtonosnim Poison Assassinom in udomačenim Alfa predatorjem8-)
 Ta desni sem jaz

Ta desni sem jaz

Timurlenk ::

1024x768
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Izi ::

Patch 1.03 je prišel in vsebuje tudi podporo za starejše procesorje, ki nimajo podpore za AVX.

oo7 ::

Assassin's Creed: Odyssey Angry Review

Izi ::

Angry Joe je bil včasih zanimiv in smešen, danes ga je pa že čisto pogoltnil mainstream. Tip nima pojma kaj govori in nabija iste nesmisle kot večina mainstream medijev, ki Odisseya ocenjujejo samo preko Youtube videov, igral ga ni pa nihče več kot par ur.

Grinding, resno?
Jaz sem na polovici igre že level 50, Drahem imam čez milijon, posameznih meterialov pa vseh preko 20 tisoč. Kje je kakšen grinding, če leveli in vse ostalo kar leti skupaj? Mnogo prehitro za moj okus. S to trenutno vsebino bi bilo brez problema 100 levelov.
Mikrotransakcije?
Sploh se jih ne opazi in jih prav nič ne potrebuješ. Poleg tega lahko prav vse kar je naprodaj za pravi denar kupiš tudi v igri s posebnim materialom Orichalcum, ki ga je v igri na pretek in še vsakodnevno in vsakotedensko ga dobivaš. Vse mikrotransakcije se da torej dobiti zastonj.

Tr0n ::

Izi je izjavil:

Angry Joe je bil včasih zanimiv in smešen, danes ga je pa že čisto pogoltnil mainstream. Tip nima pojma kaj govori in nabija iste nesmisle kot večina mainstream medijev, ki Odisseya ocenjujejo samo preko Youtube videov, igral ga ni pa nihče več kot par ur.

Alex Navarro (Giant Bomb) ga je igral cez 80 ur in prav tako nima kaj veliko dobrega za povedat. Igra brez editorja in polna praznega contenta.

https://www.giantbomb.com/reviews/assas...

We expect the size and scope of these games to forever expand in ways that ensure we'll stay glued to our controllers for every available hour we can muster. Odyssey is an example of why that mentality needs to adjust as these games continue to engorge themselves with every popular design idea they can find a way to integrate.


3/5 je se previsoka ocena if you ask me. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Berserker ::

Kot sem sumil, glede kritik. Ubisoft je znan po tem, da dela sandbox špile po principu "več je boljše", zapravljajo čas za štancanje praznega kontenta brez pravega smisla, čeprav večine igralcev obdela zgolj zgodbo in špil pospravi na polico ali pa šalje naprej na trg.

Izi ::

Berserker je izjavil:

čeprav večine igralcev obdela zgolj zgodbo in špil pospravi na polico ali pa šalje naprej na trg.

To je verjetno res, ampak to je problem razvajenih in neresnih igralcev, ne pa modernih iger, ki so večinoma odlične.
Zakaj bi drago kupoval igro v katero je na tisoče ljudi vložilo več let svojega življenja, da bi potem preigral samo glavno zgodbo, ki pri RPG igrah ponavadi obsega okoli 10% vsebine potem pa jo odložil na polico? Potem raje igraj streljačine saj RPG žanr ni zate.
Odyssey za razliko od Origins nikakor ni "prazen". Je precej bolj nabit z dogajanjem kot Origins in tudi kot njegov vzornik Witcher 3. Na vsakih 150 metrov se nekaj dogaja za kar je treba razjahati in raziskati zadevo.
Jaz zato konja skoraj ne uporabljam, ker je dogajanje tako nabito, da hitreje tekam od dogodka do dogodka, kot da bi stalno klical konja in potem spet lezel iz njega :D

Moj opis

ZGODBA

Za zgodbo sedaj že lahko rečem, da je boljša kot od Witcher 3. Čeprav je bila Witcherjeva zgodba epska, je bila precej predvidljiva. Odysseyeva zgodba pa ima toliko neverjetnih momentov in preobratov, kjer ostaneš z odprtimi usti, izbuljenimi očmi ali pa umiraš od smeha, da brez problema rečem, da je Ubisoft končno uspel povoziti svojega velikega vzornika Witcherja 3, ki so si ga z Odysseyem hudo očitno vzeli za cilj.

So pa zgodbo močno razdrobili po celi Grčiji, poleg tega je velik del zgodbe v stranskih questih. Ta razdrobljenost je vzrok za marsikatero kritiko pri "modernih kavč" igralcih. Zgodbo v Odysseyu ne moreš slediti linearno in v ravni črti kot v Witcherju 3 in ignorirati vse dodatne vsebine. Enostavno ne gre ker boš prešibek. Prisiljen si v raziskovanje in delanje stranskih nalog. In ravno ta "prisila", ki je za nekatere minus, je za druge igralce, vključno z menoj velik plus. Igro je treba vzeti v celoti ali pa sploh ne.

BOJEVANJE

Bojevanje je v Odyssey razred zase. Tri povsem različne stile bojevanje so uspešno združili v eno samo igro in vsi trije načini delujejo presenetljivo uspešno. Najbolje jih je kombinirati med seboj.
Warrior je klasika, ki ga ne priporočam kot glavni način bojevanja, saj je počasen in dolgočasen. Uporaben je za izhod v sili, ko ostalo odpove.
Hunter je zelo uporaben za otvoritev, še posebej, če imaš pred sabo večjo skupino sovražnikov, ampak ko si enkrat obkoljen odpove in je treba preklopiti na Warrior skille. Hunter je zelo uporaben za boj z večjimi skupinami, z divjimi zvermi in z lokostrelci.
Assassin je najbolj uporaben in daleč najmočnejši način bojevanja. Lahko rečem, da je Odyssey daleč najboljša Stealth igra do sedaj, ki povozi Hitmana, Thiefa in podobne stealth igre. Warrior in Hunter mi trenutno delata okoli 6.000 damage na sekundo, Assassin pa okoli 120.000 damage osnovnega damagea :)), ki lahko useka z 240.000 damagea iz skritega napada s hrbta. Tako tudi Bounty Hunterji na mojo glavo padejo pod enim udarcem, če jih pazljivo napadem od zadaj brez da me opazijo.
Seveda večina Assasinovih skillov deluje samo dokler te nihče ne opazi, potem pa je treba preklopiti na Warrior skille. Ampak na voljo je cel arzenal zelo zanimivih Stealth skillov, ki omogočajo zelo uspešno skrivanje in igranje z sovražniki, da se mi ti včasih kar zasmilijo :D

Skratka Odyssey je najboljša Stealth igra do sedaj, če seveda igraš na tak način.
Jaz uživam vsako sekundo v tej igri kot že dolgo ne. Sem na okoli 100 ur in 60% igre, še okoli 100 do konca in dodatnih 100 ur da raziščem vse države do konca, potem pa grem še enkrat s Kasandro :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mjolnir ::

Sem na okoli 100 ur in 60% igre, še okoli 100 do konca in dodatnih 100 ur da raziščem vse države do konca, potem pa grem še enkrat s Kasandro :))

V 9ih dneh 100 ur? :8):O

Izi ::

mjolnir je izjavil:

V 9ih dneh 100 ur? :8):O
Early access, v 14. dneh. Torej okoli 7 ur na dan :)) Še vedno sem v dobri igričarski kondiciji, je pa potreben reden trening, da se ne pride iz forme ;)

scipascapa ::

fak 7 ur na dan, jaz to komaj naredim na teden, odkar je služba.....

Alien123 ::

Izi je izjavil:

mjolnir je izjavil:

V 9ih dneh 100 ur? :8):O
Early access, v 14. dneh. Torej okoli 7 ur na dan :)) Še vedno sem v dobri igričarski kondiciji, je pa potreben reden trening, da se ne pride iz forme ;)


maš službo? :D

kitl76 ::

Eni pa imajo časa na pretek.:|

Izi ::

Jaz se tudi ves čas sprašujem od kje ljudem toliko časa, da vsak dan po 8 ur visijo v službi :|

Izi ::

Ne vem ali je odvisno od odločitev ali kako, ampak moj Alexios je
s pomočjo Isu artefaktov dočakal starost skoraj 2500 let. Rodil se je okoli leta 450 pred našim štetjem, umrl pa leta 2018.
Torej je bil prisoten skozi celotno zgodovino in dejansko bil prvi Assassin, čeprav takrat Hašišarjev iz katerih so nastali Asasini še ni bilo.
Alexios je torej zadnji Bog, ki je iz potopljenega Atlantisa bedel nad človeštvom zadnjih 2450 let.

Sedaj pa komaj čakam na DLCje. Eden bo posvečen izključno Atlantisu, eden pa prvemu "čistemu" Asasinu.

Izi ::

Prilezel sem do 100% 8-)

Največja igra, ki sem jo kdajkoli igral:
Ubijal sem 13484 krat. Že skoraj kot sezona v Diablo 3 :D Od tega je bilo 3750 uspešno izvedenih neopaznih atentatov. Pa naj še kdo reče, da naš junak ni pravi Assassin.
Ubil sem tudi 556 najemniških Bounty hunterjev, ki so me celo igro zasledovali naokoli v upanju, da bodo pobrali bogato nagrado razpisano na mojo glavo.
Tudi na morju sem bil strah in trepet. Na dnu morja je končalo 421 ladij, ki so mi tako ali drugače prišle na pot.
Po Grčiji pa sem prehodil in prejahal 2112 kilometrov. Prav nobena luknja ni ostala neraziskana.

oo7 ::

Koliko ur si igral vse skupaj ?

Izi ::

Kar blizu 200 ur. Mislim, da je to moj rekord, če seveda izključim Diablo 3, kjer sem nabil verjetno že precej preko 5000 ur.

Lahko potrdim, da je na celotni mapi dejansko okoli 600 lokacij z "?". Fora pri tej igri, je da vprašajev na mapi v tej igri ne vidiš, dokler ne prideš precej blizu. Tudi stranskih questov, ki so označeni z "!" na začetku ne vidš nikjer in se pojavljajo sproti glede na glavno zgodbo. Na začetku se zato vse skupaj zdi prevej prazno.
Ko prideš na določeno pokrajino se ti razkrije zemljevid tega dela, ampak brez "?". Vprašaji se po moji oceni pojavljajo na nekje okoli 300 metrov okoli našega junaka.

Opazil sem tudi, da precej stranskih questov "!" preprosto izgine, če greš predaleč z glavno zgodbo, ker dogodkov na katere so vezani ni več, ali pa je oseba ki je potrebna za quest že mrtva.
Pa čisto vsi stranski questi so verige večih questov.
Posamezni so samo radiantni questi, ki jih je v neskončno in jih nikoli ne zmanjka. To so razni Bountiyi, Conquesti in podobno, ki jih nima smisla delati, saj je pravih questov z zgodbo vsaj 300.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Omenil bi še, da so v igri 3 ločene glavne zgodbe, ki imajo vsaka svoj zaključek oziroma več možnih zaključkov.

Sicer po moje tukaj ni nobenega spoilerja, ampak bom vseeno tole dal kot možni spoiler:
1. Družinska zgodba. Naš junak, mama, krušni oče, Stentor in Deimos. Teh 5 članov naše družine prinese različne zaključke glede na to kdo preživi do konca zgodbe.
2. Kultisti. Tukaj se mi zdi sta samo dva možna zaključka ali ubiješ glavnega kultista ali ne.
3. Atlantis. Čeprav je družinska zgodba najbolj razvita je glavna zgodba v bistvu Atlantis, ki ga je najbolje prihraniti za konec, saj najlepše zaključi celotno zgodbo našega junaka. Ta zgodba ima en sam zaključek in je povezana z Laylo Hassan, ki vse skupaj igra skozi Animus.

oo7 ::

Kaj je ta Hassanka kaj v žlahti z Desmondom ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kaj je ta Hassanka kaj v žlahti z Desmondom ?

Ne, Layla ni nikoli poznala Desmonda. Pozna pa njegovega očeta Williama.
Medtem ko je Desmond Miles je umrl že v tretjem AC, je William Miles bolj ali manj prisoten skozi celotno Assassin's Creed zgodovino.
V Originsu izvemo, da je William Miles odpotoval v Egipt, da bi rekrutiral Laylo Hassan, ki je bila sicer zaposlena v Abstergo Industries (Templarska organizacija), ampak jo ti hočejo ubiti, ker jih je izkoristila za svoje interese.
Willamu uspe prepričati Lalyo, da se pridruži Brotherhoodu, ker Layla rabi zaščito pred Abstergo.

V Odysseyu so to moderno zgodbo močno oklestili. Spremljamo izključno samo Laylo kako išče Isu artefakte po Grčiji in na kocu v Atlantisu celo sreča našega junaka.

Izi ::

Patch 1.06

Veliko izboljšav in popravkov.
Na voljo bo tudi prva zgodba iz "The Lost Tales".

Izgubljene zgodbe so zastonjski DLCji z novimi zgodbami, ki jih bodo v igro dodajali mesečno.

Kompletni spisek popravkov in novosti:
Assassin's Creed Odyssey - 1.0.6 Patch Notes

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BivšiUser2 ::

Malo nostalgije. AC1 je za naročnike Xbox Gold zastonj ta mesec.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Izi ::

Igram že drugič. Tokrat s Kassandro 8-)

oo7 ::

Bojevanje je najbrž isto ali se razlikuje ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Bojevanje je najbrž isto ali se razlikuje ?

Isto je.
Imaš pa različne stile bojevanja, Lovec, Bojevnik ali Asasin, vsak s svojim drevesom skillov. Moj Alexios je bil čisti Asasin, s Kassandro bom šel pa v smeri Lovca. Lok ji bolj pristoji kot Alexiosu :D

oo7 ::

ASSASSIN'S CREED ODYSSEY: MONTHLY UPDATE: NOVEMBER

Izi ::

Novi šefi, nove šefovske ladje, novo šefovski najemniki prihajajo tedensko. Dela ne bo zmanjkalo še mesece :D
Se vidi, da je Ubisoft edina igričarska firma, ki posluša svoje igralce. V videu pravi, da bodo konec novembra dvignili level cap iz level 50 na level 70.
To je bila ena glavnih kritik, ker si bil praktično na polovici igre že level 50. Potem pa se pričakujejo še novi level cap dvigi z vsakim od dveh DLCjev. Na koncu bomo verjetno preko level 100.

yoco ::

Ima mogoče kdo podoben sistem da mi pove kako jim deluje igra.
i5 4690k, 16gb ram, 1060 6gb, ssd

Igro sem potegnil s travnika, ker me je zanimalo, če je res tok dobra kot jo folk hvali, ampak je performance pri meni totalno zanič. Skoraj vse sem dal na off/low-medium, pa je FPS res porazen. Benchmark mi je dal 35fps!

Pinturicchio ::

Jaz imam i5, gtx 1050, 8gb rama in igra deluje tekoče na low-medium nastavitvah (na low dosežem celo blizu 50 fps). Dejansko ni nič bolj požrešna kot Origins.

yoco ::

Pinturicchio je izjavil:

Jaz imam i5, gtx 1050, 8gb rama in igra deluje tekoče na low-medium nastavitvah (na low dosežem celo blizu 50 fps). Dejansko ni nič bolj požrešna kot Origins.

Lahko bolj podobno napišeš kaj imaš na low, da lahko primerjam? Kako ti kaže CPU? Je 100%

Pinturicchio ::

Vse imam na low.

Izi ::

Grafična resolucija je najpomembnejši faktor. Med 1080p, 1440p in 4K so velikanske razlike.
Če imaš na 1080p 60+ fps boš imel ob enakih nastavitvah na 1440p samo še slabih 35 fps.

Jaz imam i5-2500K, 8GB RAM in Radeon HD 7970. Na 1080p imam nastavitve na High in mi deluje 40 fps.
40 fps je res bolj malo ampak ni nobenega zatikanja, vse je svilnato tekoče.

Še en nasvet starega igričarja: ;)
Marsikateri mlajši igričar ne ve, da moraš imeti pri nižjih fps od 60, nujno vklopljen V-Sync, drugače se slika trga, zatika in preskakuje. Z vklopljenim V-Sync se da tekoče igrati praktično celo nekje do 25 fps. Nad 60 fps pa moraš V-Sync izklopiti, drugače te zabremza nazaj na 60 fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

yoco ::

Hm... jaz ne vem a je kaj z mojim kompom narobe. Kot sem zgoraj omenil sem imel na medium komaj 35 fps. Resetiram komp, zaženem igro, nastavitve vse iste in je 50-60 fps. Razlika opazna kot noč in dan. To se mi je večkrat zgodilo pri drugih igrah, ko sem imel staro grafično 760. Ko sem kupil 1060 problema ni bilo več, zj se je pa zopet pojavil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741075 (6308) Kvinta
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914366 (6141) Izi
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218819 (6947) Gagatronix
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211621 (9667) jype
»

Assassin's Creed 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10018446 (7653) scipascapa

Več podobnih tem