» »

Katera balkonska vrata

Katera balkonska vrata

kuglvinkl ::

Zdej, okna in vrata so aluminijasta, eno balkonsko je fuč. Bi ga zamenjal z aluminijastim, ali pa s plastičnim (ne pa z lesenim). Imate kakšne izkušnje s podjetji, ki montirajo aluminijasta oz. plastična okna?

thnx, k
Your focus determines your reallity

koyotee ::

Za eno okno pa res ne bi kompliciral, samo ne kupuj kakih turških profilov pa bo ok. Nagode, mik, ajm, inles, m-sora, rajmax, tega maš ko dreka. Pri nas so sicer lesena od nagode, montaža bp.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kuglvinkl ::

Za PVC vrata hočjo met dobrih 500 evrov? Jeez :) Za aluminij pa dobrga jurja.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Kakšne so dimenzije?

Jaz imam na ponudbi izpred parih dni 840 eur za plastična balkonska vrata. 158 širine (dvokrilna) in cca. 250cm višine (vrata 210 + nadsvetloba). Zbral sem nekaj ponudb, pa cene za podobne profile in zasteklitve ne odstopajo bistveno.

Les in alu sta cca. 2x dražja, s tem, da so meni oboje odsvetovali, ne glede na budget.

kuglvinkl ::

218x90, enokrilna. tvoja cena je kar tle tle...

Zakaj pa ne ALU oz. les? Ker če bi menjal vsa, ne bi dal plastike...
Your focus determines your reallity

NikolormousB ::

Ja, saj pravim, imam doma 5 ali 6 ponudb, pa vse so nekje v istem rangu, odstopanje mogoče 10%.

Izbira materiala je pa tako ali tako večna debata, ki ima precej goreče zagovornike na vseh straneh :) Jaz ravno menjam okna na hiši pa sem zadnja 2 meseca slišal ogromno mnenj in argumentov. Na koncu sem se odločil za plastiko, ker:

- Les je treba redno vzdrževati (pregledi, barvanje...), če želiš, da okna opravljajo svojo funkcijo dolgo časa. Nisem pretirano vesten kar se tega tiče, poleg tega pa hiša ni ravno klasične oblike in so nekatera okna težje dostopna. Poleg tega se lesena okna in vrata prej začnejo zvijati na zelo izpostavljenih delih.

Za les sicer pravijo, da je naraven, topel material, ampak sodobni leseni okvirji se meni na otip zdijo praktično enaki kot plastični, ker je čez les debel sloj barve oz. laka.

- Aluminij je baje super obstojen in praktično ne potrebuje vzdrževanja, odporen je na zvijanje, ima pa večinoma slabše izolativne lastnosti, baje se hitreje začne delati kak kondenz, na otip je hladen. Predvsem zame osebno ne predstavlja nobene bistvene prednosti pred pol cenejšo plastiko.


Plastika je po drugi strani cenovno ugodna (relativno, ko je treba skeširati 20 jurjev za nova okna vseeno malo zaboli :)), ne potrebuje posebnega vzdrževanja, je odličen zvočni in toplotni izolator, pride v praktično poljubni barvi, na izbiro imaš različe oblike profilov, tako, da lahko izbereš okna, ki tudi vizuelno pašejo na hišo.

Skratka, ni nekih hudih drawbackov.

njyngs ::

Ti pa nihče ni omenil, da obstaja kombinacija ALU zunaj in les znotraj, ki ima vmes distančnike (za primer kondenza)?

kuglvinkl ::

Doma doma so dali les + alu in imaš prednosti lesa in zaščito aluminija + nižje stroške za eko subvencijo. Ampak kot rečeno, jaz rabim eno balkonsko okno, za katerega gotovo ne bom dal jurja, pač pa zgleda okol 500 evrov.
Your focus determines your reallity

NikolormousB ::

njyngs je izjavil:

Ti pa nihče ni omenil, da obstaja kombinacija ALU zunaj in les znotraj, ki ima vmes distančnike (za primer kondenza)?


Seveda so omenili. Ampak tudi les/alu kombinacija ni popolna, ima svoje prednosti in slabosti. Absolutno gledano je verjetno to najboljša izbira, iz price/performance vidika pa niti ne.

Meni osebno se ne zdi vredno plačevati 2,5x cene kvalitetnih plastičnih oken, sploh glede na to, da v notranjosti ne želim naravne barve in teksture lesa ampak bi imel pobarvane na belo.

kuglvinkl ::

Ja, štekam. Bom napisal še ostale ponudbe, ko jih dobim.
Your focus determines your reallity

koyotee ::

No pri nas je bilo za 80x80 218x80 in 120x140 lesena, profil 78mm, troslojna zasteklitev + rolete - 1800€ z montažo, eko sklad je potem vrnil 340€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cordoba ::

Jst si bom delal v kratkem francoski balkon. Mere vrat naj bi bile v. 200cm in š. 160cm. Povsod se dobi malo višje, a je to potem treba po naročilu delat?
Je kakšen na forumu, ki obvlada to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517358 (1657) biserx
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354105585 (8958) BCSman
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421370 (4310) Invictus
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217943 (13309) cheff
»

Kako odpraviti kondenz?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2315940 (11472) z00s

Več podobnih tem