» »

skb visa vs. abanka visa

skb visa vs. abanka visa

Jamac ::

Jo! Kdo mi bo povedal a je bolš da uzamem SKB ISIC VISA kartico al ABANKA VISA ELECTRON? Obe sta debetni(čeprow ne wem kwa to pumen).
Janac is numero uno.

Magic1 ::

Banka Koper visa. Najcenejša in ni vezana na račun(predplankska).
Magic

Jamac ::

Itak so vse omenjene kartice zastonj kolikor vem. V Koper pa nebom hodil.
Janac is numero uno.

shadeX ::

Jamac je izjavil:

V Koper pa nebom hodil.


Hvala ti za tole. You made my day!

Btw.. predvidevam da boš uporabljal kartico za spletne nakupe. Sicer jaz ne vem , vendar a lahko mladoletnik kupuje preko interneta brez prisotnosti staršev? Po domače rečeno.. ali ima lahko kartico s katero kupuje ter prenaša denar na svoj TRR (preko paypal recimo ali moneybookers ) preko interneta?

jype ::

Jamac> Itak so vse omenjene kartice zastonj kolikor vem. V Koper pa nebom hodil.

Če je na tem svetu kaj zastonj, potem je to poskušat tebi karkoli dopovedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jamac ::

Kaj dopovedat? Saj še nisi nič povedal razen dva troll stavka. Aja, pa nisem mladoleten. Prosim če se lahko zdaj osredotočimo na ti dve banki, ki jih omenjam v prvem postu. Hvala
Janac is numero uno.

jype ::

Banka Koper nima poslovalnic samo v Avstriji.

Jamac ::

Jype drži se originalnega vprašanja. Kot sem že povedal, me niti Koper, niti Avstrija, ne zanimata.
Janac is numero uno.

jype ::

Mi ti pa pravimo, da je pri Banki Koper najcenejša debetna Visa.

shadeX ::

Banka koper ima poslovalnice povsod po sloveniji kakor jaz vem.. tako da ti ni potrebno hoditi v koper..

ahac ::

Mogoče pa hoče rečt, da ne mara Banke Koper in bo raje plačeval več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jamac ::

Pa itak je povsod zastonj, plačeval bom za kaj?
Janac is numero uno.

shadeX ::

Ja jaz pri abanki plačujem slaba 2€ na mesec za vodenje TRR računa.. če že hočeš vedet.

Magic1 ::

Teli PNG-ji so res neverjetni. Ima Jure kar prav, da je zastonj njim razlagat.
Magic

Jamac ::

Navajam: "Vodenje osebnega računa Akeš za dijake in študente je brezplačnoVodenje osebnega računa Akeš za dijake in študente je brezplačno."
Brezplačno vam razlagat...
Janac is numero uno.

Magic1 ::

In kje si to omenil? Aja, mi smo tolk pametni, da smo že vsevedni.
A si 100%,da je vse brezplačno?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

_Denny_ ::

Jamac je izjavil:

Navajam: "Vodenje osebnega računa Akeš za dijake in študente je brezplačnoVodenje osebnega računa Akeš za dijake in študente je brezplačno."
Brezplačno vam razlagat...


verjetno ti govorijo za letno članarino, npr. jaz imam za NLB Mastercard 9€ letno, račun pa je študentski (brezplačno vodenje):

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Jamac ::

Ja, če bi imel Viso Electron, ni letne članarine.
Janac is numero uno.

Invictus ::

Jamac je izjavil:

Pa itak je povsod zastonj, plačeval bom za kaj?

Od kje tebi ideja da banka da kaj zastonj?

Aja, nisi opazil tistih 40 EUR letne naročnine ...

Ali pa provizije pri dvigu gotovine, oz. plačevanju. Nekatere imajo tudi to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Hahaha :D sm mislu da vic berm.. V Koper pa ne bom hodil.. hahaha xD

Jst imam trenutno Viso Electron pri banki Koper. Sem iz Domžal, in bom šel najverjetneje na abanko, ker me vodenje računa pride manj kot pa vožnja do Kamnika, Ljubljana - center ali pa Ljubljana - Brdo, ker če je treba položiti gor denar, moraš pač tja fizično v kolikor nimaš spletne banke.. To pa zlo narobe hodi..

_commandos_ ::

eric_cartman je izjavil:

Hahaha :D sm mislu da vic berm.. V Koper pa ne bom hodil.. hahaha xD

Jst imam trenutno Viso Electron pri banki Koper. Sem iz Domžal, in bom šel najverjetneje na abanko, ker me vodenje računa pride manj kot pa vožnja do Kamnika, Ljubljana - center ali pa Ljubljana - Brdo, ker če je treba položiti gor denar, moraš pač tja fizično v kolikor nimaš spletne banke.. To pa zlo narobe hodi..


ah samo na lokalno pošto greš ter prepišeš podatke z zadnje strani kartice (sklic ,št računa)na položnico ter plačaš ,če si dovolj zgodenj lahko imaš že isti dan nakazan denar na računu.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Ampak ti ziher zaračunajo 1 € provizije? Al se pač motim.. 100 % sm da ti nekej zaračunajo.. Mislm nebi mi blo jasno, da je storitev zastonj... Potem se pa že spet ne splača..

amigo_no1 ::

Magic1 je izjavil:

Banka Koper visa. Najcenejša in ni vezana na račun(predplankska).

Ne pozabi tega:
https://slo-tech.com/forum/t544588/p380...


Ampak ti ziher zaračunajo 1 € provizije?

Delavska hranilnica ima 0.65, isto Hranilnica Lon za UPN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

_commandos_ ::

provizija na pošti znaša 0,96€ + 0,06€ obrazec. sam boš najboljše vedel kaj se ti najbolj splača.

Jamac ::

@amigo: ne razumem čisto kaj si s tistim postom želel povedat. To se pravi da ubistvu men lahko nakazujejo keš/dnar, čeprow nimam računčka odprtga?
Janac is numero uno.

shadeX ::

SKB draži plačevanje položnic za 90%. Torej za plačilo ene položnice boste na okencu odšteli 4EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

Ne vem, če sem že kdaj položnico plačal "na okencu", ampak... To ceno so spremenili že pred več meseci. Bržkone se želijo znebiti vrst v poslovalnicah. Glede na to, da zdaj ponujajo ne popolnoma retardirano bančno aplikacijo, ki zna plačati položnico s pomočjo zajema QR kode, se mi to ne zdi sprememba, ki bi morala kogarkoli motiti.

matobeli ::

Jamac je izjavil:

@amigo: ne razumem čisto kaj si s tistim postom želel povedat. To se pravi da ubistvu men lahko nakazujejo keš/dnar, čeprow nimam računčka odprtga?


Vse predplačniške visa in MC so v resnici pod pokrovom bančni računi. Če lahko odpreš navaden račun lahko odpreš tudi tega za predplačniško. Če na banki težijo da moraš imet štipendijo ali kak drug dohodek greš k tisti ki nima takega pogoja.

In ja, to pomeni da ti lahko folk nakazuje na račun.

Pri predplačniških morajo ponavadi vpisat, poleg številke računa, še poseben sklic.

Lahko pa pač odpreš navaden račun pri NKBM in je kartica ki jo dobiš že sama po sebi Visa, ne rabiš ekstra še predplačniške.

jype ::

Tisti prispevek je iz 2012.

shadeX ::

Ne vem, če sem že kdaj položnico plačal "na okencu"


Ti ne, delajo pa to še vedno starejši ljudje. Kolk pa je provizija preko njihovega appa? (predpostavljam, da si njihov komitent)?

49106 ::

jype je izjavil:

Glede na to, da zdaj ponujajo ne popolnoma retardirano bančno aplikacijo, ki zna plačati položnico s pomočjo zajema QR kode, se mi to ne zdi sprememba, ki bi morala kogarkoli motiti.


Moti samo tiste, ki jim računalniki ne ležijo. In takih je veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

matobeli ::

jype je izjavil:

Tisti prispevek je iz 2012.


Bemumast.;((

49106 je izjavil:


Moti samo tiste, ki jim računalniki ne ležijo. In takih je precej.


Torej višje cene plačevanja na okencih pozitivno vplivajo na nujnost učenja računalniških veščin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

shadeX je izjavil:

Ti ne, delajo pa to še vedno starejši ljudje. Kolk pa je provizija preko njihovega appa? (predpostavljam, da si njihov komitent)?
Mislim, da je okoli 40 centov. Komitent sem še vedno, nisem pa že dolgo imel prometa pri njih, ker sem že vse preselil na N26.

49106 je izjavil:

Moti samo tiste, ki jim računalniki ne ležijo. In takih je veliko.
Tisti bodo pa plačali, da namesto računalnika, ki te reči uredi zastonj, zanje to uredi človek (ki mora vsak dan tudi kaj pojest, plačat zdravstveno zavarovanje in eventuelno našparat za novega folksvagna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

49106 ::

jype je izjavil:

Tisti bodo pa plačali, da namesto računalnika, ki te reči uredi zastonj, zanje to uredi človek (ki mora vsak dan tudi kaj pojest, plačat zdravstveno zavarovanje in eventuelno našparat za novega folksvagna).


Raje vidim, da ne bodo plačali. Upam, da so dovolj brihtni, da poiščejo banko z ugodnejšimi storitvami. Ni pa nujno, da so(brihtni), ker gre predvsem za upokojence z nizkimi pokojninami in za zaposlene na minimalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jype ::

Dvomim, da taki uporabljajo eno najdražjih bank v Sloveniji.

matobeli ::

Bi bil presenečen. Žaba ki se jo počas kuha in to.

jype ::

Jah, prej ali slej bodo morali banko zamenjat.

D3m ::

Magic1 je izjavil:

Teli PNG-ji so res neverjetni. Ima Jure kar prav, da je zastonj njim razlagat.


In ti se obremenjuješ zakaj točno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Ker bo kmalu 6 let od tega.

dope1337 ::

Pa kaj potem, ce drazijo. Gres v Delavsko Hranilnico in kot nekomitent placas 0,6EUR za placilo poloznice.

Njihova poslovna logika. Ze nekaj stoji za temi podrazitvami. Pac bos mastno placal, da "tratis cas" zaposlenemu za pultom za placilo poloznic. Najverjetneje ni to njihov osnovni vir prihodkov.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109415 (28265) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107014 (34061) PINki
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228790 (23155) šernk
»

TRR račun

Oddelek: Loža
184723 (4167) BaToCarx
»

menjava banke zaradi kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6121112 (19621) Bye

Več podobnih tem