» »

Nakup novih oken

Nakup novih oken

««
«
1 / 8
»»

s1m0n ::

Ker bomo pri nas čez kak mesec dva zamenjali vsa okna me zanima katera priporočate ?
PVC, ALU ? AJM, MIK Celje... ? Pa tudi kaj je bolje rolete, žalozije... ?

Lahko tudi kak drug proizvajalec!

RockyS ::

Mi smo se pri PVCju zajebali, imamo zelo kvalitetna okna ampak se vseeno močno rosiju in jih lahko vsako jutro s krpo brišemo. Nekateri ravno zaradi tega priporočajo lesena okna.
Žaluzije ali rolete pa se moraš odločit glede na prostor... žaluzije ga ne porabijo nič(so montirana na okno) medtem ko rolete porabijo kar nekaj prostora, sploh tista plastična ki se "rolajo" v škatlo nad oknom. Pri žaluzijah je treba izbrati pravo barvo/velikost če želite tudi čez dan imeti popolno temo v prostoru.

gzibret ::

Sem dal lesena okna Gašper, pa sem ful zadovoljen. Imam jih že 3 leta, pa še nobene sledi o kakšnih napakah ali odstopanju laka ali čem podobnem. Le cena je večja od PVC, samo se IMO splača dati malenkost več, da nimaš pol plastik fantastik robe.
Vse je za neki dobr!

s1m0n ::

No verjetno bodo rolete!
Na vikendu imamo AJMjova okna in to že več kot 2 leti in so še zdaj v odličnem stanju tudi rosijo se ne!

Lesena žal odpadejo!

mn ::

Jaz imam pa PVC okna že vsaj 5 let in sem zelo zadovoljen z njimi. Bi pa priporočal rolete. Pridejo namreč zelo prav poleti za hlajenje stanovanja. Preden greš od doma jih spustiš dol in imaš temo v stanovanju. Ko prideš iz službe prideš v prijetno hladno stanovanje in ne v savno. Verjemi razlika je očitna.
Pa ne pozabi na komarnike :)

Dieu ::

PVC, AJM
I was blind but now I see!

borut_p ::

Kombinacija Alu/lesena je najboljš. Zunaj alu prevleka - ni potrebno vzdrževanje, ostalo les, da dobro diha. PVC stanovanje popolnoma zadihtajo, zato se lahko večkrat tudi rosijo.
LP

qwdl ::

Moj predlog:

Material: les ali les-aluminij (Uf manjši 1,20 W/m2K)
Distančnik: inox ali pvc
Steklo: dvojno ali trojno + nizkoemisivni nanos (Ug manjši 1,10 W/m2K)
Rolete z zunanjo škatlo in zunanjim dostopom
RAL Montaža (garancija zrakotesnosti in brez toplotnih mostov)

logit ::

Naša so PVC in rosijo (od AJMja). Če bi se sedaj odločal bi vzel nekakšno kombinacijo lesa in Pvcja. Sam PVC preveč "zapečati" sobo.Pa definitivno rolete, ker se žaluzije v poletnih mesecih segrevajo in delujejo kot radiator. Je zelo neprijetno vroče v prostoru.

Double_J ::

Ima kdo idejo kje se splača kupiti PVC dvokrilna balkonska vrata z zunanjo ključavnico.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

krho ::

Če se ti okna rosijo znotraj, pomeni, da imaš v prostoru vlago. Kar vi bistvu pomeni, da moraš več zračiti...
Trojna zasteklitev se splača, ker je od dvojne dražja samo za ceno stekla.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

logit ::

Če se ti okna rosijo znotraj, pomeni, da imaš v prostoru vlago. Kar vi bistvu pomeni, da moraš več zračiti...

Vem, povsod tako piše, vsi tako govorijo, strokovnjaki svetujejo,... dejansko je pa čisto nekaj neverjetnega. ČE vzamem za primer sobo v zgornjem štuku, v kateri bom imel cel dan odprt oken in nihče se v njej ne bo zadrževal. Pred spanjem samo zaprem okno in znova zapustim prostor se bo jutri okno zarosilo. Od kje, kako...NE VEM! Je zelo frustrirajoče.

Double_J ::

Če imaš dobro narejeno ter dobra okna ne bo nobene vlage, pa če imaš pol leta zaprt prostor!
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

s1m0n ::

Bom se pozanimal kakšen znesek bo pri MIK in pri AJM, okna bodo verjetno PVC, rolete (ALU-notranje) ostalo pa se še bo vidlo kak pa kaj!

Double_J ::

Poceni naj bi bil KLI logatec...
Dve šivanki...

Maximus ::

Poglej še pri http://www.pvc-okna-cugelj.si/

Ti so dosti ugodni in kvalitetno opravijo delo.

c3p0 ::

Splača se ti vloga za subvencijo pri Ekoskladu, vendar pazi: na PVC okna je po novem več ni! Les ali les/alu.

knesz ::

Zelo zadovoljen z PVC Nagode (pa tudi vsi znanci, kateri so vzeli pri njih).
Poleg tega, ti pa zrihtajo tudi vso potrebno dokumentacijo za subvencije (čeprav, kot berem sedaj Sagov post, naj tega ne bi bilo več za plastiko).

krho ::

Mi smo jih tudi od PVC nagode vzeli :). JA subvencij za PVC ni več, go figure.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

USS Liberty ::

http://www.internorm-okna.si/Fenster.ht...

Internorm okna iz Avstrije... niso najcenejša, a so zelo kvalitetna.

Je pa pri oknih zelo pomebno, da ti jih vgrajujejo dobri monterji. Moraš jim vedno pod prste gledat in ne pustit, da delajo površno. Morajo natačno s purpenom vse špranje zadelat. Šalabajzerskih monterjev je pri nas vse polno, dejajo večinoma za velike firme kot so AJM, MIK, Acront... Lahko kupiš še tako kvalitetna okna, pa ti ne pomaga nič, če niso strokovno vgrajena.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

klemenSLO ::

se saj ne rosi :)

jst sm vzel pvc pri MIKu. Monter en iz šentjurja. Vrata narobe vgradil. (so se odpirala na notr namest na vn ) Pa v jedilnici drsna vrata prenizko vgradil, tako da so morali popravljat.
To je tko če te ni zravn.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Vem kako je bilo na vikendu pri AJM z merilcem smo se skregal in zahteval novega :)
Ker ta ki je prišej ni poslušal nič in je hotel naredit vse po svoje.

Tak da, če bo AJM bo verjetno treba pazit na vse merilca in monterje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

marko88 ::

Sorodniki so vzeli pri REMOPLASTU in so rekli, da je bilo vse tipi-top.

www.remoplast.si

Malajlo ::

Plastiko (AJM, najcenejši še zdaj) imam že skoraj deset let, pa se nič ne rosi. Se pa leseno strešno okno v kopalnici - Velux - pravzaprav bo zgnilo/razpadlo v kotih zaradi kondenza, ki se nabere po kopanju/tuširanju, čeprav vedno luftam. Vsekakor bom dal plastiko ob prvi priliki, ker z lesom je samo delo.
Les je za v roštilj, pa v kamin, mogoče za kakšne štenge. Pa cimper, ok. Drugače pa samo delo. Vsaj vsakih pet let barvat, pa to gre cajta in cajta, kvaliteta življenja pa res ne vem, če je kaj slabša.
Glede rosenja še ena opazka... V naši bajti AJM, zgoraj sicer knauf, spodaj stara šola 40cm zidu namesto izolacije. Nič rosenja. Sosedova bajta isti letnik, okna "neki-plast", pa se rosi in teče. Oboji pa bajte na približno istih temperaturah.

Pyr0Beast ::


Glede rosenja še ena opazka... V naši bajti AJM, zgoraj sicer knauf, spodaj stara šola 40cm zidu namesto izolacije. Nič rosenja. Sosedova bajta isti letnik, okna "neki-plast", pa se rosi in teče. Oboji pa bajte na približno istih temperaturah.


Knauf je pozimi blazno suh.

Poleg tega je lahko velika razlika v sami poziciji hiše, koliko šparajo (zračijo) lastniki in na kakšno temperaturo se ogreva.

Imajo urejeno napo, da, ko kuhajo ne gre para v prostor, etc...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Šimpanz ::

Jaz sem imel v dveh stanovanjih plastična okna pa ni nikoli rosilo.

Malajlo ::

Hiši sta 8m narazen. Isti načrt, ista smer. Podobne temperature. Ja, nape imamo oboji. Razlika je samo v barvi fasade in rolet. In proizvajalcu oken.

gzibret ::

> Razlika je samo v barvi fasade in rolet. In proizvajalcu oken.

In zelo verjetno tudi v šparanju pri izolaciji ob gradnji objektov. Predvidevam.
Vse je za neki dobr!

Malajlo ::

Ja, oba objekta sta brez izolacije, ker pred 40 leti je bilo dovolj 40 cm zidu.

Pyr0Beast ::

In knaufu.

(Ter šparanju uporabnikov hiše)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Hja, spodnja štuka sta enaka glede debeline sten, izolacije (je ni), tipa fasade... Bi znalo biti, da so tudi cegli z istega kamiona. Edini sklep je lahko proizvajalec. Design oken, kaj pa vem. Ali pa mogoče trikrat več otrok pri meni in posledično več "luftanja" :D

koyotee ::

lol kere izjave, če pa nemorš enkrat na 5 let pobarvat strešnega okna, kar ti vzame max 10 min pol si pa res "gnil".
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Malajlo ::

Pa res vzame 10 minut, ja Prideš? Ti plačam celo uro. Samo da ne bo kot pr A je to.

c3p0 ::

Ne vem če je ravno na 5 let. Na eni hiši jih imamo 5 let in so še vedno kot nova.

tponebsek ::

Maximus je izjavil:

Poglej še pri http://www.pvc-okna-cugelj.si/

Ti so dosti ugodni in kvalitetno opravijo delo.



Ne priporočamo: več kot mesečna zamuda pri dogovorjenem roku, slaba izvedba končnih del (velike količine silikona za prikrivanje napak pri montaži letvic s predpostavko, da so "itak krive stene" ter neprofesionalen odnos do strank, ki napako javijo).
Cuglja kljub 20% popustu vsekakor ne moremo priporočiti, cena očitno včasih lahko preseže kadrovske in tehnične zmožnosti podjetja. Okna sama z Rehau sistemom so nedvomno kvalitetna, a to žal za to ceno ni vse. Raje se obrnite na druge ponudnike!

D3m ::

Jaz sem to leto kupil pri AJM (plastična okna). Sem bil zadovoljen, pa še cena je bila konkurenčna. Ne rosi nič, dal sem jih pa na sončno stran, in se jih, da obonoviti če pride do poškodbe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

s1m0n ::

No, da še jaz dodam! Montirale so se od PVC Nagode (Postojna) oddaljeni smo ca 200km od njih. Prišli so ob 7uri (točni) montaža je potekala do 17ure in to z dvema ekipama (6 ljudi). Tudi logistične probleme so imeni (crknil en kombi) en dan prej a so vse speljali brez problemov :)
Z demontažo starih, montažo novih in s samimi okni smo super zadovolni tudi reklamacija (nepravilna nastavitev enega krila in napaka dobavitelja rolet Roltek) je bila rešena v roku 1 tedna. Res drugo kot priporočat jih ne morem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Pyr0Beast ::

Cena ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

Za ca 22m^2 oken ca 5400€ z zimskim popustom (ja vem da ni zima vendar prvi predračuj je bil poslan februarja, ko še je bil zimski popust)

Pyr0Beast ::

koyotee je izjavil:

lol kere izjave, če pa nemorš enkrat na 5 let pobarvat strešnega okna, kar ti vzame max 10 min pol si pa res "gnil".


10 minut ?

Meni eno okensko krilo vzame od ure dalje. Ves kit dol, okno ven, čiščenje v 0, silikoniranje + fixiranje, nato pa štrihanje (čez par dni)

3 sloji barve + osnovno brušenje stare barve dol. Nato še dihtanje + popravilo in mazanje mehanizma kljuke. Morebitno kitanje prevelikih lukenj ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

Ma ja mi smo imeli prej lesena z dvojno zasteklitvijo, že zelo zdelana. Barvali smo jih na 3-4leta porabiš za vseh 8 oken več kot 3h na eno :) Ker moraš staro barvo dol spravi, pobrusit, temeljno, pol pa komaj 2-3 bele...

Pyr0Beast ::

No, sicer gre tudi brez temeljne, pa če uporabiš akril barvo imaš 8 minut sušenja na nanos dovolj + lahko omočiš sam les, da se bolje prime, samo ne smeš nikakor delati na soncu, ker se vse napihne !!! :P

(tako neumnost na soncu sem delal jaz, da se bo ja hitreje sušilo :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Zato pa PVC zmaga ;).

klemenSLO ::

Nova okna nedvobmo bolj tesnijo kot stara.Ker PVC sam posebi ne 'diha' je pomoje najpomembnejši faktor koliko je hiša/stanovanje vlažno pri vselitvi . Veliko projektov ima nesmiselne roke izvedbe . Ti kot stanovalec se vseliš že v prvem letu od začetka gradnje. V tem času vlaga iz zidov, betona še ne izpari. Ker pa nova PVC okna še toliko bolj omejujejo izmenjavo zraka je problem na dlani

Mi smo se vselili v novogradnjo šele po dveh zimah. prvo zimo je bila hiša še BREZ oken, 2 go zimo pa so okna bila, vendar je bilo vse odprto, datko da se je lahko dobro zračilo.

Nobenega rosenja.
OKna mik.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Malajlo ::

Nima okno kaj dihat. Mora dihtat. Od kod ideje, da mora puščat? Plastika je zakon. Cenovno in kar se tiče vzdrževanja.

s1m0n ::

PVC moraš dnevno odpirat, da prezračiš. Mi smo se prav zaradi vzdrževanja odločli za PVC, ostalo se nam nekak ni splačalo za starogradnjo.

Vesoljc ::

se "splača" čez noč zračit, se pravi imet okna na škarje odprta? recimo na mojem koncu v tem letnem času ponoči pade precej vlage. ali je pač bolje zjutraj fajn prelufat, potem pa še zvečer odprt za kako uro?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Pyr0Beast ::

PARTyZAN je izjavil:

Zato pa PVC zmaga ;).


130 let stara PVC okna ? I'd like to see :)

>Nima okno kaj dihat. Mora dihtat. Od kod ideje, da mora puščat? Plastika je zakon. Cenovno in kar se tiče vzdrževanja.

Zato ker so bila narejena tako da omogočajo pretok zraka v stanovanje tudi ko so zaprta. Stara stanovanja so se gradila tako. Seveda ni kul, če dihajo tako da pozimi prav čutiš kako noter hladen zrak vleče
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ToniT ::

@Vesoljc
Zrači se tako, da odpreš okna za nekaj minut na stežaj in potem zapreš. To ponoviš 3 do 4 krat na dan.

Sc0ut ::

Na PVC se da vgraditi tudi neke zračnike. Na vrhu oken ti izrečejo malo gume in pol prifopajo gor zračnike, ki jih lahko odpiraš pa zapiraš.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421248 (4188) Invictus
»

dvoslojna ali troslojna okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611104 (8590) jabe
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263709 (2572) Matevz96
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217822 (13188) cheff
»

Kakšna okna?

Oddelek: Loža
143895 (3568) jabe

Več podobnih tem