» »

Okna

Okna

1
2
»

metkatomaz ::

pozdravljeni

z možem menjujeva okna v stanovanju. sva iz okolice Celja in sva zasledila novo ime v Celju, podjetje Remoplast. Ker imava že kar nekaj ponudb za PVC okna od MIKa, AJMja in Simerja me zanima če kdo omenjeno podjetje pozna. Saj sem pogooglala po internetu vendar me zanimajo dejanske izkušnje s podjetjem Remoplast in ali se splača podati povpraševanje za okna.

hvala in lp

gruntfürmich ::

simer izdeluje verjetno najboljša okna na svetu!:)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DimmniBurek ::

Na hiši menjujem okna.
A ima kdo kako informacijo koliko približno so lesena okna dražja od PVC in koliko so rolo komarniki dražji od fiksnih?
Rolete bojo predokenske (sedaj imam žaluzije), tako da načeloma rolo komarnik ni problem, samo ne vem če rabim, da se odpirajo/zapirajo. Trenutno imam kovinske mreže zašraufane v stara lesena okna in nimam neke potrebe po tem, da bi mreže dejansko dal stran.
There Is No Stronger Drug Than Reality

PrimoZ_ ::

Za 20 oken je bila najcenejša ponudba lesenih oken (brez alu) cca 2000€ dražja od internormovih pvc-alu.
Nevem ali je internorm ponudil tako dobro ceno ali je les res tako noro drag.

kixs ::

Les je kar drag. Dobis pa na koncu nekaj nazaj od EKOsklada. Pri nas so bila PVC kljubtemu cenejsa za cca 20%.

Magic1 ::

Rolo komarniki so relativno poceni, če imaš tudi rolete. Če pa nimaš rolet, te rolo komarnik pride nekje 3x dražje od fiksnih.
Magic

DimmniBurek ::

Potem bom verjetno kar PVC, zračim redno, tako da mislim da ne bo problema.
Komarnike pa potem vzamem fiksne tam kjer ni rolete, ostale pa rolo, bo verjetno najbolj na komot.
There Is No Stronger Drug Than Reality

kixs ::

Zraciti moras pri vseh novih oknih (in starih, ki se tesnijo).

PrimoZ_ ::

DimmniBurek je izjavil:

Potem bom verjetno kar PVC, zračim redno, tako da mislim da ne bo problema.
Komarnike pa potem vzamem fiksne tam kjer ni rolete, ostale pa rolo, bo verjetno najbolj na komot.


Tako PVC kot lesena okna popolnoma tesnijo.
Če ti kdo prodaja zgodbo, da les diha, potem ti laže v obraz ali pa ne ve kaj govori.

Skozi tisti leseni rob okna, gre povsem enako zraka kot skozi plastiko, torej nič.
PVC ali les je samo stvar okusa kaj ti lepše izgleda. Tudi o ekološkosti bi teško govoili, namreč leseni profili so iz več lepljenih plasti, impregnirani in pobarvani.

floyd1 ::

Če ti kdo prodaja zgodbo, da les diha, potem ti laže v obraz ali pa ne ve kaj govori.

Tako sem govoril tudi sam. Pred tistim, ko smo betonirali tla v kleti. Blazna vlaga (izven območja merilca) in naenkrat nova kletna okna več niso šla normalno odpirat in zapirat. Najprej dve, čez kak dan pa se ostale. Šele čez kakih 10-12 dni in ob izdatnem zračenju so se okna 0počasi "ulegla" nazaj.
Torej če ta les res ne diha čisto nič - zakaj so se okna od vse tiste blazne vlage "napihnila"?

fikus_ ::

Les ali plastika "diha" čisto enako, praktično ni razlike, zračiti je potrebno pri obeh.
Če pa imaš lesena okna v vlažnih prostorih, se bo pa les navzel vlage in okna se ne bodo (dobro) zapirala, tako da za kakšno klet priporočam plastiko.
Plastična se da dobiti v raznih barvah/vzorcih, tako da je dosti izbire. Katera, je bolj stvar okusa (lesena hisa-lesena okna), kot pa razlike lastnosti. Če so bolj izpostavljena dežju, so bolj primerna plastična. Pri lesenih na vogalnih spojih lahko začne premaz pokat in prepuščati vlago, sledi luščenje.

floyd1 ::

Jasno, luftat je treba, tu sploh ni debate.

...se bo pa les navzel vlage...

Ja. Diha.

Invictus ::

Danes so lesena okna iz lepljencev in ne "dihajo" več tako kot neka 60 let stara okna. Tudi ne krivijo se ne, niti ne napihujejo. Če so seveda ustrezno zaščitena...

Že vsaj zadnjih 40 let vsak normalen človek vgradi lesena okna, ki so narejena iz lepljencev. Ostali so samo škart robo kupovali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kvinta ::

Če pa imaš lesena okna v vlažnih prostorih, se bo pa les navzel vlage in okna se ne bodo (dobro) zapirala, tako da za kakšno klet priporočam plastiko.


Kar seveda ni res že 12 let mamo malo vlažno in lesena okna in se odpirajo ter zapirajo kot nova niti barvali jih nismo niti mazali z ničemer vrjetno odvisno kaj kupiš malo dnara malo muzike tak kot pri vsem.
A.C.A.B

floyd1 ::

Danes so lesena okna iz lepljencev in ne "dihajo" več tako kot neka 60 let stara okna.

Res je. Še vedno pa je to les.

Tudi ne krivijo se ne

:| Šalo na stran - samo tropsko vlago jim moraš zagotovit.

fikus_ ::

Je samo vprašanje koliko vlažno je in kako dolgo časa. Ali pa je več prostora med okvirjem in krilom ter dvojno tesnilo.

floyd1 ::

vrjetno odvisno kaj kupiš malo dnara malo muzike tak kot pri vsem.

Nisi razumel. Betonirali smo tla v kleti. To je okrog 7-8 m3 betona na 70m2, zaprt in že brez betonaže zelo vlažen prostor. Po steklih je nekaj dni lila voda (kondenz). To so pač izredni pogoji. Okna so drugače super, nič skrbet. Ko mi jih je sosedov Joža sestavljal, sem mu vedno samo 5 hladnih pirov pustil v delavnici:)).

korenje3 ::

kixs je izjavil:

Les je kar drag. Dobis pa na koncu nekaj nazaj od EKOsklada. Pri nas so bila PVC kljubtemu cenejsa za cca 20%.


Lesena okna danes niso več to kar so bila pred 20 leti. So bolj fency. Veliko pozornosti na detajlih.
Včasih si to sam barval ipd, danes je to trajno pobarvano.

PVC okna so najcenejša, ker je najmanj dela z njimi. Če bi hotel bi jih lahko sam naredil iz okenskih profilov, saj je izdelava tako nezahtevna.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

;-) ::

Imamo plastična okna, plastično fasado, plastično izolacijo fasade, plastična tla, plastiko pod estrihim, plastiko v estrihu in plastično barvo...

Moja hiša pač ne diha ker nima pljuč, pravtako ni vlage in plastična okna se super odpirajo ter zapirajo. Pozimi se ne rosijo.

Zračimo, pozimi 2-3x na dan na strežaj koliko oken in vrat gre odpret 7-10min poleti malo manj, ker so npr. Vrata na terasonodprta 12 ur na dan, okno v kleti na kip, ponoči pa še spalnica na strežaj.

Vsi ki pa spremembe udobja v hišah krivijo okna ki bolj tesnijo pa so bolj neumne sorte, ker je problem v drugih stvareh okna pa le opravljajo svojo nalogo, cene jih nebi montirali pa naj hiša diha.

DimmniBurek ::

Sem v odločanju med 4 izvajalci, kakšno priporočilo katere naj izberem?
Predvsem me zanima razlika med samimi okni, Rehau Synego/Trocal X/Comfort Extra ali Termoglas 92?
Zasteklitve so povsod praktično iste (troslojna 0,5W). Element sem klical, so rekli da je razlike ~2€/okno za 0.5W.

Na kaj moram biti še pozoren? Povsod so načeloma isti pogoji (demontaža, montaža...)

There Is No Stronger Drug Than Reality

korenje3 ::

Ko sem jaz kupoval so se mi zdela okna M-sora najboljša, sicer lesena.
Torej 3 slojna z neko prevleko na notranji strani.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

sm1x ::

Preveri še Okna Lokve, tam sem letos kupoval jaz; izredno zadovoljen s samo odzivnostjo, izvedbo, kvaliteto.

floyd1 ::

Imamo plastična okna, plastično fasado, plastično izolacijo fasade, plastična tla, plastiko pod estrihim, plastiko v estrihu in plastično barvo...

Super, da si zadovoljen. In fajn, da se zavedaš minusov in poskrbiš za to, da ne bo težav. Sam pa sem bolj za lesena okna, ter opeko in klasičen omet (z več apna), ki poskrbita, da je v prostorih vedno primerna vlaga.

Sem pa kar nekaj prebral o bivalnih problemih v betonsko-plastičnih zgradbah in imam pač o tem svoje mnenje.

Magic1 ::

Za zračenje, temperaturo in primerno vlago imaš danes neke (po moje že)osnovne zadeve, ki poskrbijo, da je vse optimalno. Za zračenje imaš rekuperacijo, ki ti konstantno izmenjuje zrak in zunanjega hkrati konkretno prefiltrira. Klima ti poskrbi za temperaturo in vlago(pozimi imaš lahko razvlaževalec). So tudi komplet sitemi, ki imajo vse vključeno, vendar je $$$. S starimi načini(zračenje, starimi okni) pač ne moreš dosegati optimalnih rezultatov, kar se čez čas pozna na masivnih lesenih površinah in kakšnimi zaplatami plesni.
Magic

floyd1 ::

Res je, ampak s premišljeno gradnjo in zračenjem lahko vseeno narediš marsikaj. Seveda pa ni primerljivo z nekim oh in sploh sistemom (ki ti še žensko "porihta", če že nimaš časa...8-)). Če pa že štartaš na take pogoje, ki bodo v vsakem primeru zahtevali rekuperator....

Glede centralne rekuperacije pa sem že pisal. Jaz imam pač neke (iracionalne?) strahove pred 100m zaprte cevi oz. pred tem, kaj vse se tam notri lahko dogaja (prah, plesen, vlaga...). Tudi centralnega sesalca nočem imeti iz istega razloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

fikus_ ::

Vse je potrebno vzdrževati, tudi npr. centralno rekuperacijo. To pa nekateri pozabijo, poleg tega se nekaj stane. Zato do neke mere upravicen predsodek.

Invictus ::

Na vzdrževanje rekuperatorja večinoma pozabljajo, in teh stroškov tudi nihče ne prikaže.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

floyd1 je izjavil:

Res je, ampak s premišljeno gradnjo in zračenjem lahko vseeno narediš marsikaj. Seveda pa ni primerljivo z nekim oh in sploh sistemom (ki ti še žensko "porihta", če že nimaš časa...8-)). Če pa že štartaš na take pogoje, ki bodo v vsakem primeru zahtevali rekuperator....

Glede centralne rekuperacije pa sem že pisal. Jaz imam pač neke (iracionalne?) strahove pred 100m zaprte cevi oz. pred tem, kaj vse se tam notri lahko dogaja (prah, plesen, vlaga...). Tudi centralnega sesalca nočem imeti iz istega razloga.


Znanec ima centralno rekuperacijo.
Naj bi enkrat na leto v sistem spustili čistilno sredstvo, ki poskrbi da je vse razkužno in to naredi preden gre na dopust (zaradi strupenosti).

Tako da, to tudi mene odbija da bi mel centralno rekuperacijo.

PrimoZ_ ::

Za zunanje podometne rolete je priporočena plast izolacije med zidom in škatlo od rolete, da se prekine toplotni most.
Pri novogradnjah se že namensko naredi zob v prekladi in se potem tja da 5cm stiroduja, pri obnovi pa te opcije ni. Je pa na fasadi trenutno ~2cm ometa in bi tega nad okni odstranil in tja nalepil nekaj za izolacijo.
Prva misel je seveda stirodur.
Je še kaj boljšega v smislu izolativnosti, mora pa biti tako trdoživo kot stirodur.

floyd1 ::

Škatle boš potem od zunaj verjetno prekril s fasado iz stiroporja? Vsaj pri kolegu so tako naredili in je zato na fasado potem dal 22cm stiropor. Se pa ne spomnim, da bi kaj dajali med preklado in škatlo.
Med zidom in roletno škatlo bi po mojem zdržal tudi fasadni stiropor, nenazadnje je tudi namenjen za podobno uporabo. Lahko bi dal grafitnega. Drugače pa seveda stirodur.

gtx970op ::

PrimoZ_ je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Res je, ampak s premišljeno gradnjo in zračenjem lahko vseeno narediš marsikaj. Seveda pa ni primerljivo z nekim oh in sploh sistemom (ki ti še žensko "porihta", če že nimaš časa...8-)). Če pa že štartaš na take pogoje, ki bodo v vsakem primeru zahtevali rekuperator....

Glede centralne rekuperacije pa sem že pisal. Jaz imam pač neke (iracionalne?) strahove pred 100m zaprte cevi oz. pred tem, kaj vse se tam notri lahko dogaja (prah, plesen, vlaga...). Tudi centralnega sesalca nočem imeti iz istega razloga.


Znanec ima centralno rekuperacijo.
Naj bi enkrat na leto v sistem spustili čistilno sredstvo, ki poskrbi da je vse razkužno in to naredi preden gre na dopust (zaradi strupenosti).

Tako da, to tudi mene odbija da bi mel centralno rekuperacijo.


To pa prvič slišim da bi mogo vsako leto razkuževat in čistit centralni sistem prezračevanja... To pa je čist nepotrebno, saj imaš dvojni filter ki ti čisti zrak preden gre v cevi. Tudi vlaga se v ceveh ne nabira in ne kondenzira.

Verjetno so ga kaki prodajalci lokalnih rekuperatorjev čist prestrašili.

Kdo širi strahove glede centralnih rekuperatorjev?
Strahove širijo tisti, ki imajo od tega korist, a nikakor ne v korist potrošnikov. Ali se spominjate neusmiljene gonje proti talnemu ogrevanju? Trajala je več desetletij. Tovarne radiatorjev so financirale vse in vsakogar, ki je karkoli slabega napisal o talnem ogrevanju, da bi le prodale več radiatorjev. Danes se to zdi smešno, tako kot se bo čez nekaj let zdela smešna razprava o sanitarni oporečnosti cevnih napeljav za zrak. In kdo ima korist od slabega slovesa centralnih sistemov sedaj? Tisti, ki prodajajo lokalne sisteme, o katerih smiselnosti je več člankov objavljenih na spletišču www.prezračevanje.si.

PrimoZ_ ::

floyd1 je izjavil:

Škatle boš potem od zunaj verjetno prekril s fasado iz stiroporja? Vsaj pri kolegu so tako naredili in je zato na fasado potem dal 22cm stiropor. Se pa ne spomnim, da bi kaj dajali med preklado in škatlo.
Med zidom in roletno škatlo bi po mojem zdržal tudi fasadni stiropor, nenazadnje je tudi namenjen za podobno uporabo. Lahko bi dal grafitnega. Drugače pa seveda stirodur.


https://www.m-sora.si/si-pano/files/def...

Naj bi dal izolacijo, da si za ziher.
Monter je rekel, da nekateri v primeru obnove tudi ne dajo, se pa lahko potem pojavi toplotni most, ker npr. fasada ima 20cm izolacije, škatla pa samo 3 in potem podhlajuje steno.

PrimoZ_ ::

gtx970op je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Res je, ampak s premišljeno gradnjo in zračenjem lahko vseeno narediš marsikaj. Seveda pa ni primerljivo z nekim oh in sploh sistemom (ki ti še žensko "porihta", če že nimaš časa...8-)). Če pa že štartaš na take pogoje, ki bodo v vsakem primeru zahtevali rekuperator....

Glede centralne rekuperacije pa sem že pisal. Jaz imam pač neke (iracionalne?) strahove pred 100m zaprte cevi oz. pred tem, kaj vse se tam notri lahko dogaja (prah, plesen, vlaga...). Tudi centralnega sesalca nočem imeti iz istega razloga.


Znanec ima centralno rekuperacijo.
Naj bi enkrat na leto v sistem spustili čistilno sredstvo, ki poskrbi da je vse razkužno in to naredi preden gre na dopust (zaradi strupenosti).

Tako da, to tudi mene odbija da bi mel centralno rekuperacijo.


To pa prvič slišim da bi mogo vsako leto razkuževat in čistit centralni sistem prezračevanja... To pa je čist nepotrebno, saj imaš dvojni filter ki ti čisti zrak preden gre v cevi. Tudi vlaga se v ceveh ne nabira in ne kondenzira.

Verjetno so ga kaki prodajalci lokalnih rekuperatorjev čist prestrašili.



Tvoj prispevek se pa bere kot EPP prodajalca centralnih rekuperatorjev, tudi linkana stran je od enega izmed prodajalcev centralnih sistemov.
Ne vem zakaj bi ga prestrašili prodajalci lokalnih rekuperatorjev, če pa je kupil in vgradil centralnega. Če bi bil tako prestrašen, bi verjetno izbral lokalne.

Sej drugače je ful zadovoljen s sistemom, ga ima že mislim da četrto leto. To čiščenje z nekimi kemikalijami je bolj faktor, ki odbija mene, njemu je vseeno gre takrat na dopust.
Jaz zaenkrat prisegam na luftanje z okni 3x na dan za 2 do 3 minute.

gtx970op ::

PrimoZ_ je izjavil:

gtx970op je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Res je, ampak s premišljeno gradnjo in zračenjem lahko vseeno narediš marsikaj. Seveda pa ni primerljivo z nekim oh in sploh sistemom (ki ti še žensko "porihta", če že nimaš časa...8-)). Če pa že štartaš na take pogoje, ki bodo v vsakem primeru zahtevali rekuperator....

Glede centralne rekuperacije pa sem že pisal. Jaz imam pač neke (iracionalne?) strahove pred 100m zaprte cevi oz. pred tem, kaj vse se tam notri lahko dogaja (prah, plesen, vlaga...). Tudi centralnega sesalca nočem imeti iz istega razloga.


Znanec ima centralno rekuperacijo.
Naj bi enkrat na leto v sistem spustili čistilno sredstvo, ki poskrbi da je vse razkužno in to naredi preden gre na dopust (zaradi strupenosti).

Tako da, to tudi mene odbija da bi mel centralno rekuperacijo.


To pa prvič slišim da bi mogo vsako leto razkuževat in čistit centralni sistem prezračevanja... To pa je čist nepotrebno, saj imaš dvojni filter ki ti čisti zrak preden gre v cevi. Tudi vlaga se v ceveh ne nabira in ne kondenzira.

Verjetno so ga kaki prodajalci lokalnih rekuperatorjev čist prestrašili.



Tvoj prispevek se pa bere kot EPP prodajalca centralnih rekuperatorjev, tudi linkana stran je od enega izmed prodajalcev centralnih sistemov.
Ne vem zakaj bi ga prestrašili prodajalci lokalnih rekuperatorjev, če pa je kupil in vgradil centralnega. Če bi bil tako prestrašen, bi verjetno izbral lokalne.

Sej drugače je ful zadovoljen s sistemom, ga ima že mislim da četrto leto. To čiščenje z nekimi kemikalijami je bolj faktor, ki odbija mene, njemu je vseeno gre takrat na dopust.
Jaz zaenkrat prisegam na luftanje z okni 3x na dan za 2 do 3 minute.


Lih gradim hišo in slišiš marsikakšne bedarije na sejmih s strani prodajalcev lokalnih rekuperatorjev ali pa od ljudi ki nimajo ne pojma od enih in drugih rekuperatorjev.

Sem pa na čist drugem področju specializiran, tak da nič bat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

floyd1 ::

Lih gradim hišo in slišiš marsikakšne bedarije na sejmih s strani prodajalcev lokalnih rekuperatorjev ali pa od ljudi ki nimajo ne pojma od enih in drugih rekuperatorjev.

Ja, vsak vleče na svoj mlin, saj to je normalno. "Lokalci" govorijo o svinjariji, vlagi in plesni v konkurenčnem sistemu, "centralni" pa o neučinkovitosti toplotne izmenjave in hrupu lokalnih. Trgovci pač.

Vsekakor pa razkuževanje takega sistema (ob redni menjavi filtrov) gotovo ni slaba stvar.

PrimoZ_ ::

Je kdo gledal PVC okna, ki imajo akril barvo/plast.

https://www.gealan.de/en/innovations/ac...
https://ekoplast-group.com/en/acrylkolo...

Je to res toliko boljše kot običajna folija na PVC oknih in primerljivo z pvc ALU kombinacijo ?

PrimoZ_ ::

MIK Celje uporablja profile od proizvajalca Gelan z akrilno barvo. Če ima kdo izkušnjo s tem.

http://www.mik-ce.si/okna/pvc-okna/barv...

Lonsarg ::

floyd1 je izjavil:


Vsekakor pa razkuževanje takega sistema (ob redni menjavi filtrov) gotovo ni slaba stvar.
Ne prosim takih stvari da ne bo kdo res tega delal. Pogoj za zdrav centralni prezracevalni je da je zrak vedno suh, razkuzevanje je tu lahko minus ker vlazi! Navodila so da se menja zgolj tiste dva filtra ter da se zadeve ne ugasa in je to to. Navodila so zato da se jih drzi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Lonsarg ()

polozweii ::

Pri znanem slovenskem proizvajalcu oken bi dal za dve okni iz lesa z dimenzijami 175x80 cm skupaj z ruletami in montažo...2 jurja.

Obstaja kakšna spletna stran kjer vpišeš lastnosti oken in ti da približno ceno okna?

PrimoZ_ ::

Pošlješ povpraševanje parim različnim ponudnikom.
Potem pa uporabiš drugo ponudbo da zbijaš ceno pri prvem.

Ampak trenutno so taki časi, da te bo samo odjebal da pojdi drugam :)

WhiteAngel ::

polozweii je izjavil:

Pri znanem slovenskem proizvajalcu oken bi dal za dve okni iz lesa z dimenzijami 175x80 cm skupaj z ruletami in montažo...2 jurja.

Obstaja kakšna spletna stran kjer vpišeš lastnosti oken in ti da približno ceno okna?


Meni je msora računala za 105x200cm fiksno zastekljeno 900eur z montažo in brez senčil. Tako da zna biti cena kar prava. Čez palec je to jurja za balkonska vrata in 500 eur za "navadno" okno brez senčil.

fikus_ ::

Na tvojo žalost si naletel na čas podražitev. Za primerjavo cen dobi še eno, dve, tri primerljive ponudbe
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

jjohny je izjavil:

Nabavljamo okna za hišo (novogradnja). Zanima me katera okna se najbolj obnesejo (lesena, plastična, aluminjasta, kombinacija teh materialov...) Starši so najbolj navdušeni nad lesenimi (tradicija), čeprav nimajo kakšnih resnih argumentov zakaj prav lesena. Jaz pa sem bolj za plastična ali pa aluminjasta, ker so verjetno trajnejša in ne potrebujejo vzdrževanja. Hkrati pa tudi boljše tesnijo, se ne zvijejo,...Napišite prosim svoja mnenja.

lp, jani :D 8-O :\

Lesena se že zdavnaj ne zvijajo, saj so narejena iz lepljencev. Tako kot vse drugo stavbno leseno pohištvo...

Sam sem kupil les+aluminij, vzdrževanja ni. 1x na leto pač malo popucaš okvirje in je to to...

Plastika zna biti poceni, dokelr nima noter cel kup kovinskega okovja proti zvijanju. Potem ni več poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

jjohny je izjavil:

Nabavljamo okna za hišo (novogradnja). Zanima me katera okna se najbolj obnesejo (lesena, plastična, aluminjasta, kombinacija teh materialov...) Starši so najbolj navdušeni nad lesenimi (tradicija), čeprav nimajo kakšnih resnih argumentov zakaj prav lesena. Jaz pa sem bolj za plastična ali pa aluminjasta, ker so verjetno trajnejša in ne potrebujejo vzdrževanja. Hkrati pa tudi boljše tesnijo, se ne zvijejo,...Napišite prosim svoja mnenja.

lp, jani :D 8-O :\

Lesena se že zdavnaj ne zvijajo, saj so narejena iz lepljencev. Tako kot vse drugo stavbno leseno pohištvo...

Sam sem kupil les+aluminij, vzdrževanja ni. 1x na leto pač malo popucaš okvirje in je to to...

Plastika zna biti poceni, dokelr nima noter cel kup kovinskega okovja proti zvijanju. Potem ni več poceni...


Internorm PVC aluminij je bilo 10k€, MSora les aluminij 16k. Najcenejši les alu pa 13k.

Invictus ::

MSora so bili najcenejši, ko sem lansko leto menjal okna. Cirka 3-4 jurje cenejši od ostalih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354105550 (8923) BCSman
»

dvoslojna ali troslojna okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611389 (8875) jabe
»

Katera balkonska vrata

Oddelek: Loža
112942 (2172) cordoba
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217933 (13299) cheff
»

Kako odpraviti kondenz?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2315939 (11471) z00s

Več podobnih tem