» »

Kredit za stanovanje ali avto?

Kredit za stanovanje ali avto?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Bianco ::

Za kaj bi se odločili v mojem primeru:

Pred kratkim dobil prvo službo za nedoločen čas, povprečna plača 1000 neto, včasih nanese tudi do 1250 odvisno od nadur. Našparano nekje 5500 eur. Vplanu imam kupiti tudi avto nekega srednjega razreda ala Mazda 3 ali Megan. Trenutno živim pri starših, katerim sedaj plačujem stroške. Želim si čimprej na svoje, sem že študiral za najem, ampak ko pomislim, da na koncu ne bo nič moje, bi raje šel v kredit za stanovanje. Poleg tega si morem kupiti avto, ker ta že diha na škrge, cca 19 let star. Tuhtam ali kupiti čimprej rabljen avto v vrednosti 7000-8000 eur brez kredita in potem iti v stanovanjski kredit (vrednost stanovanja max 60.000 eur), ali vzeti novi avto na kredit v vrednosti 14000 in še živeti nekaj časa pri starših. Ali vzeti oba kredita naenkrat? Bi sploh dobil kredit za stanovanje?

Hvala.

shintaro ::

najdi si žensko pa skp kredit ... malo jih poznam k sami vzamejo kredit hhh ..večino k poznam kupujejo nepremičnie skupaj in to lepe, ker so pač dve plače hhh

me zanima kolko plačuješ staršem? .. in odvisno kolko si star. če si pod 25, počakaj. če si več pol bo vedno bolj neprijetno z starši, zato če maš šanso kr svoje.
najem pa od tega maš malo kot si napisal, začasno ja, long term ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

RegulusDraco ::

avta za 14000 EUR ne rabiš. Dovolj bo nekaj med 6000-8000 EUR. Recimo Hyundai i30 boš dobil za tak denar starega 6 let ali pa Mazda 3, če želiš malce višji razred ampak bo pa nekaj let starejša kot Hyundai.
Med Mazdo in Renaultom ne moreš izbirat no. Ne kupuj francoske šare.

Ostali denar šparaj.

Kredita za svoje stanovanje najbrž ne rabiš vzeti prav takoj takoj. Lahko najbrž malce počakaš, da vidiš kako sse boš počutiš v tej službi. Malce žalosten boš če boš zdaj vzel kredit, čez 1 leto pa dal odpoved ker se v službi nekaj ne bo izšlo kot si pričakoval. Potem pa boš ujet v zakreditiranem stanovanju namesto da bi bil v najemniškem :)

Največji plus najemniškega stanovanja je ta, da nisi niti malo vezan na določeno lokacijo. Dobiš službo v Mariboru? Kul, se preseliš. Dobiš službo v Kopru? Kul, se preseliš. Dobiš službo v Ljubljani? Kul, se preseliš.

Vzameš kredit za stanovanje v Mariboru, daš odpoved in ............ iščeš job od Maribora pa mogoče do Ljubljane, če nisi kupil glih francoske šare od avta.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

jaz ne bom nič dissal odločitev za nov avto, ker trg 2ge roke je 99% nategun party. Tko da jaz sem za, za nov avto. Plus tega maš pač kjut nov avto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

RegulusDraco ::

ne rabi novega avta. nismo balkan da bi se moral kazat z novim avtom.

1. job je dobu. SPokat se bo moral na svoje. Ne pa da bo star 30 let in imel novo Festo ST.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:



Največji plus najemniškega stanovanja je ta, da nisi niti malo vezan na določeno lokacijo. Dobiš službo v Mariboru? Kul, se preseliš. Dobiš službo v Kopru? Kul, se preseliš. Dobiš službo v Ljubljani? Kul, se preseliš.


juh juh pa si pozabil ta največji plus da od plače 1250 gre 400 minimum dobesedno v smeti. brez teh fantazij kr menjavat lokacijo razen če maš plačo 2k min

RegulusDraco je izjavil:

ne rabi novega avta. nismo balkan da bi se moral kazat z novim avtom.


smo še hujši! nisi bral da v sloveniji flk da dosti na avto in ponavadi kupijo dražjega kot si lahko privoščijo? sicer to nima veze sam anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

RegulusDraco ::

najemnina niso smeti. Nekje pač moraš živeti. Lahko si daš štrik za vrat in vzameš kredit in upaš na najboljše, lahko pa si v najemniškem stanovanju in če ti _karkoli_ ne odgovarja, se jutri preseliš drugam.


Tvoje stanovanje? Kaj zavraga to sploh pomeni? A se počutiš kaj drugače če živiš v najemniškem ali svojem stanovanju?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:

ne rabi novega avta. nismo balkan da bi se moral kazat z novim avtom.

1. job je dobu. SPokat se bo moral na svoje. Ne pa da bo star 30 let in imel novo Festo ST.


ja.. od moje najboljše prijateljice ima fant BMW 3 NOV... živi pa v njenem stanovanju. Svojega pa nima, v praksi če končajo mora it k staršem z bmw3 ...

zato sem mu napisal takoj na začetku naj proba najdet eno resno in jih je kar nekaj samo niso enostavne za ulovit kot recinoma ena manjvredna

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

jakan123 ::

Jaz bi izbral stanovanje. Pa za stanovanjski kredit ponavadi itak potrebuješ nekaj % za polog. Če vzameš stanovanje blizu službe potem ne rabiš nekega hudega avta.

win64 ::

malo izračunaj življenske stroške, ko boš imel stanovanj:
- 300 eur kredita(20 let)
- 200eur stroškov za elektriko, ogrevanja, internet...
- potem računaj stroške hrane ~ 200 eur
- stroške vzdrževanja ( čistila, popravila..), kakih 50 eur mesečno
- kar ti ostane šele lahko razmišljaš o avtu
pa če daš vse za avto, pozabi na hobije

RegulusDraco ::

prvi resni job je dobu. _ne takoj vzet kredita_. Ne rabiš avta za 15.000 €, da bodo prijateljem "čeljusti na tla padale k si zdaj glavni na vasi".
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:

prvi resni job je dobu. _ne takoj vzet kredita_. Ne rabiš avta za 15.000 €, da bodo prijateljem "čeljusti na tla padale k si zdaj glavni na vasi".

vidiš kok je žalostno ko si večji frajer z novim avtom k z stanovanjem hahahaha :)))

koyotee ::

Vzemi stanovanjakega in iz tega kupi zraven še avto.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RegulusDraco ::

Stanovanje bo moral najbrž prenoviti ko ga bo kupil. Ni govora, da bo imel denar še za avto dio porko no.

Najemniško stanovanje za par let, da se pobereš na svoje noge, potem pa naprej.


Ali pa bo frajer jedel riž in hrenavke naslednih 20 let ter spal na poceni jogiju iz jyska ter vozil Fiesto ST, da bo kul? dajmo no.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

win64 ::

jakan123 je izjavil:

Jaz bi izbral stanovanje. Pa za stanovanjski kredit ponavadi itak potrebuješ nekaj % za polog. Če vzameš stanovanje blizu službe potem ne rabiš nekega hudega avta.

Potrebuješ zavarovanje s hipoteko. Je pa res, da če daš hipoteko samo na stanovanje katero kupuješ ni zadostne vrednosti. Priznajo namreč okoli 80% vrednosti. Iz tega potem izhaja, da potrebuješ nekaj denarja od prej.

janig ::

Kaj sploh dobis za 60.000 eur?

RegulusDraco ::

odvisno od lokacije. V nekaterih krajih dobiš za tak denar lepo stanovanje v bloku iz 60ih let. V ljubljani in podobnih krajih je takšno stanovanje vredno najbrž okoli 150.000 €.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

janig ::

Saj to, to je verjetno nekje v "vukojebini". On lahko tam izgubi sluzbo in se bo moral selit v LJ ali kam podobnega.
Ker je to tvoja prva sluzba si verjetno se mlad. Ne kupovat stanovanja, no.

shintaro ::

janig je izjavil:

Kaj sploh dobis za 60.000 eur?

DOBIŠ DOSTI

dokler ni Obala ali Ljubljana (maribor tudi ampak je bolj poceni kot LJ in obala)

Vidiš, točno zaradi tega kar si postal, tukaj na obali ali podeduješ al skupni kredit z ženko al ni kruha! za 60k na obali dobim NIČ. Kokošnjak mogoče

RegulusDraco je izjavil:

odvisno od lokacije. V nekaterih krajih dobiš za tak denar lepo stanovanje v bloku iz 60ih let. V ljubljani in podobnih krajih je takšno stanovanje vredno najbrž okoli 150.000 €.

samo stran od bloka... cel lajf v hišah... samo nekaj mesecev mi je blo dovolj v bloku da sm razumel kaj je to hiša. blok = nism mravlja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

BorutO ::

Stanovanje ... Avto lahko razbiješ, boš še ti kriv, in boš ostal brez avta, denarja in še odplačevati boš mogel kredit leta in leta ...
Avto? ... Stanovanje pa imaš lahko večno. Če živiš nekje, kjer nepremičnine niso drage, si kupi en vikend ali staro hišo, pa jo prenovi. Če znaš vse sam delat, boš ogromno prišparal. Tvoji stroški bodo samo material, ki pa si ga lahko kupiš poceni, ali pa dragega.

V mojem primeru definitivno stanovanje. Ampak, če nimaš ne premičnine in nepremičnine, se da zgoditi, da kredita ne boš dobil tako velikega za stanovanje, ker banka rabi nekaj, da se ti "vsede" na premičnino ali pa nepremičnino.

Jaz sem pred leti hodil spraševat na NKBM za kredit do 100.000 eur za hišo .. z lahkoto bi mi ga dali ... problem je pa bil, da nisem imel takrat še nobene premičnine in nepremičnine, zato mi ga niso mogli dati - zgleda, da je to pogoj banke. Na srečo sem še v roku dveh mesecev za tem šel z bivšo narazen, zato se nisem opekel.

Probaj pri kaki drugi banki.

Kot je že nekdo napisal, tako logično razmišljanje ... Ko imaš enkrat denar, si kupiš neko nepremičnino, ne pa avto ... Kam boš vozil punco domov? V avto ali v hišo?

shintaro ::

BorutO je izjavil:

Stanovanje ... Avto lahko razbiješ, boš še ti kriv, in boš ostal brez avta, denarja in še odplačevati boš mogel kredit leta in leta ...
Avto? ... Stanovanje pa imaš lahko večno. Če živiš nekje, kjer nepremičnine niso drage, si kupi en vikend ali staro hišo, pa jo prenovi. Če znaš vse sam delat, boš ogromno prišparal. Tvoji stroški bodo samo material, ki pa si ga lahko kupiš poceni, ali pa dragega.

V mojem primeru definitivno stanovanje. Ampak, če nimaš ne premičnine in nepremičnine, se da zgoditi, da kredita ne boš dobil tako velikega za stanovanje, ker banka rabi nekaj, da se ti "vsede" na premičnino ali pa nepremičnino.

Jaz sem pred leti hodil spraševat na NKBM za kredit do 100.000 eur za hišo .. z lahkoto bi mi ga dali ... problem je pa bil, da nisem imel takrat še nobene premičnine in nepremičnine, zato mi ga niso mogli dati - zgleda, da je to pogoj banke. Na srečo sem še v roku dveh mesecev za tem šel z bivšo narazen, zato se nisem opekel.

Probaj pri kaki drugi banki.

Kot je že nekdo napisal, tako logično razmišljanje ... Ko imaš enkrat denar, si kupiš neko nepremičnino, ne pa avto ... Kam boš vozil punco domov? V avto ali v hišo?

mlad je še. Z dobrim avtom bo mogoče pritegnil pozornost kake ženske k drgač ne bi, k mu lahko spremeni vse. (poznam dost primerov kako jim je ženska vse obrnla na boljše)

RegulusDraco ::

z dobrim avtom ne bo pritegnil pozornost pozornosti vredne ženske.

Lahko komot voziš Peugeot 106 letnik 1998 in si alfa. Ali pa voziš Fiesto ST in si zanimiv glih tolk kot sosedov otrok z novim yoyotom.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:

z dobrim avtom ne bo pritegnil pozornost pozornosti vredne ženske.

nestoj vse ženske metat v isti koš.
pa btw ti misliš o mercedesih in dragih avtih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

RegulusDraco ::

Fajn, jo bo v novem Renault Meganu pripeljal domov k svojim staršem spat.

Pa mu bo spremenila življenje ko ga bo zapustila in bo moral prodat avto in kupit boljšega da bo dobil boljšo babo? :D

Fantje, če rabite avto da pritegnete zanimanje ženske, delate nekaj narobe :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:

z dobrim avtom ne bo pritegnil pozornost pozornosti vredne ženske.

Lahko komot voziš Peugeot 106 letnik 1998 in si alfa. Ali pa voziš Fiesto ST in si zanimiv glih tolk kot sosedov otrok z novim yoyotom.

aja in ti imaš samostojno ženo k ma svoj job , je mama , ti ne para živcev ... skratka ženska kot se šika. ... no jo maš? ok če jo maš, ko ste se spoznali si imel peugeot 106?
Svaka ti čast če je tako, na žalost je to zelo redko.

Ermm drugače boš tudi z lepoto dosti dosegel, seveda.. ampak to je druga debata.

RegulusDraco ::

Imel sem Lado Nivo.

Ne rabiš novega športaka da najdeš sanjsko žensko.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

RegulusDraco je izjavil:

Fajn, jo bo v novem Renault Meganu pripeljal domov k svojim staršem spat.

Pa mu bo spremenila življenje ko ga bo zapustila in bo moral prodat avto in kupit boljšega da bo dobil boljšo babo? :D

Fantje, če rabite avto da pritegnete zanimanje ženske, delate nekaj narobe :D

pa nisem rekel da zaradi ženske. rekel sem da mogoče jo bo lažje dobil s tem.. avto itak kupiš ker pač nov avto treba kupit. hhh
pol ko ma enkrat žensko lahk gredo skup živet pa delajo plane.

RegulusDraco je izjavil:

Imel sem Lado Nivo.

Ne rabiš novega športaka da najdeš sanjsko žensko.

rabiš rabiš... Ti si pa mel srečo! in ne govori da ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DOOM_er ()

Wrop ::

Kupi avto za 3-4k eur. Če ti ni muka s starši, zdrži še dve do tri leta pri starših, ta čas probaj čim več prihraniti, vsaj 20 k, oz. tretjino cene stanovanje, potem pa greš v stanovanjski kredit.
Če pa vmes kako dobiš, pa lahko gresta skupaj v najem, potem pa vidiš kako bo.

janig ::

shintaro, ti govoris o avtih, ki stanejo vec kot je OP pripravljen dat za hiso ...

kuglvinkl ::

Wrop je izjavil:

Kupi avto za 3-4k eur. Če ti ni muka s starši, zdrži še dve do tri leta pri starših, ta čas probaj čim več prihraniti, vsaj 20 k, oz. tretjino cene stanovanje, potem pa greš v stanovanjski kredit.
Če pa vmes kako dobiš, pa lahko gresta skupaj v najem, potem pa vidiš kako bo.


Tole je zlo realen in stvaren nasvet.

BTW,ko sem začel delat sem si kupil fiesto za IIRC 3 jurje, in jo zgonil do konca. Jebeš avto. Avto je delovni konj, mora bit zanesljiv in kolikor je možno varen. Ostalo pa naj bo ali za plače 2k+ al pa za jeben "balkan".
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

otago ::

hm, registracija na dan posta?

Kaj se je zgodilo s preprosto logiko, da je potrebno vedno imeti nekaj zaloge.. Recimo za pol leta?

Po tej logiki OP razmislja, kako bo vzel kredit za avto in stanovanje in vse bodo srecni. Spremeni eno spremenjlivko, pa si v k***u.

Ce bos kupoval stanovanje. V razmislek. Je stanovanje dovolj veliko za tebe, morebiti za par, ali celo za 3,4 clansko druzino? Je stanovanje na frekventni(se da v sili prodat) lokaciji (kupujes v Mariboru ali v Spodnjem Dupleku).

Najboljsa varianta pa je, da starsi(ce v dobrih odnosih), ako imajo prihranek, dobre pokojnine... vlozijo v stanovanje. Obrok kredita pa jim vracas z najemnimo. Nekega dne podedujes oz. se porabi za vzdrzevanja starsev(recimo nega nepokretnega stane konkretno $$$). Zahteva pa doslednost, starsev ne "smes" zajebat, da bi si cez pol leta premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

shintaro ::

janig je izjavil:

shintaro, ti govoris o avtih, ki stanejo vec kot je OP pripravljen dat za hiso ...

sem samo omenil en MOREBITEN plus novega avta. in ne mercedesa za 60k. in iz tega je prišlo to vse ven..

drgač itak da ko maš manj k 25 let, boš načeloma se nasexal in mel razmerij kolko hočeš. potem ko nisi več tok mlad, pa se že precej poudarka da tudi na ekonomsko stanje itd

otago je izjavil:

hm, registracija na dan posta?



sem opazil da je troll... ampak vseeno je zanimiva tema

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

kuglvinkl ::

ej shintaro, smanji doživljaj, takoj.
Your focus determines your reallity

shintaro ::

otago je izjavil:



Najboljsa varianta pa je, da starsi, ako imajo prihranek, dobre pokojnine... vlozijo v stanovanje. Obrok kredita pa jim vracas z najemnimo. Nekega dne podedujes oz. se porabi za vzdrzevanja starsev(recimo nega nepokretnega stange konkretno $$$).


seveda je najboljše kombinirat z starši ampak nimajo vsi te sreče da bi lahko

RegulusDraco ::

otago je izjavil:


Po tej logiki OP razmislja, kako bo vzel kredit za avto in stanovanje in vse bodo srecni. Spremeni eno spremenjlivko, pa si v k***u.


tale gif to najlepše ponazori:



1 tir pride malo prepozno in zaružiš kot si dolg in širok.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Odvisno kaj so ti prioritete v življenju..če bi se rad ven metal in imel nek dober avto, daj pologa teh 5-6 tisoč €, ostalo pa speči kredit ali pa lizing in kupi Audi A5 ali več ali BMW 4 ali več, čeprav bolj racionalna odločitev, je seveda kredit in stanovanje. Ker ko odplačaš kredit je stanovanje tvoje, pri stanovanju v najemu pa ni nič tvoje, čeprav v najslabšem primeru je še vedno boljše kot doma živeti, če hočeš biti povsem svoboden seveda.

xx23 ::

Bianco je izjavil:

Želim si čimprej na svoje, sem že študiral za najem, ampak ko pomislim, da na koncu ne bo nič moje, bi raje šel v kredit za stanovanje.


Na koncu umreš in nič ne vzameš s seboj.

edi45 ::

xx23 je izjavil:

Bianco je izjavil:

Želim si čimprej na svoje, sem že študiral za najem, ampak ko pomislim, da na koncu ne bo nič moje, bi raje šel v kredit za stanovanje.


Na koncu umreš in nič ne vzameš s seboj.


Če bi se držali tega načela, noben nebi imel ničesar.

kingsix ::

Jaz imam že od malih nog pravilo: nikoli kredita za avto.

xx23 ::

edi45 je izjavil:

xx23 je izjavil:

Bianco je izjavil:

Želim si čimprej na svoje, sem že študiral za najem, ampak ko pomislim, da na koncu ne bo nič moje, bi raje šel v kredit za stanovanje.


Na koncu umreš in nič ne vzameš s seboj.


Če bi se držali tega načela, noben nebi imel ničesar.


jype ::

shintaro je izjavil:

rabiš rabiš... Ti si pa mel srečo! in ne govori da ni tako.
Ni tako.

darkz ::

To vse drži ampak zdaj si mlad.. in če te veseli športen avto za 15k si ga privošči... enkrat živiš :) ker ko boš 40+ z družino lahko pozabiš na vse to :)
Če pa kupuješ avto zato da boš komu kaj pokazal .. pozabi... že če greš na nek 10letni avto kredit pomisli kolko zaslužiš na 10 let in preračunaj če ti gre skoz načrt porabe :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

DOOM_er ::

shintaro je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Fajn, jo bo v novem Renault Meganu pripeljal domov k svojim staršem spat.

Pa mu bo spremenila življenje ko ga bo zapustila in bo moral prodat avto in kupit boljšega da bo dobil boljšo babo? :D

Fantje, če rabite avto da pritegnete zanimanje ženske, delate nekaj narobe :D

pa nisem rekel da zaradi ženske. rekel sem da mogoče jo bo lažje dobil s tem.. avto itak kupiš ker pač nov avto treba kupit. hhh
pol ko ma enkrat žensko lahk gredo skup živet pa delajo plane.

RegulusDraco je izjavil:

Imel sem Lado Nivo.

Ne rabiš novega športaka da najdeš sanjsko žensko.

rabiš rabiš... Ti si pa mel srečo! in ne govori da ni tako.


glede na napisano ga ti še namočil nisi. Evo, vozim 15 let starega cliota, dobil mojo sanjsko žensko. V študentskih letih sem v svoje stanovanje vozil bejbe s trolo. Če rabiš avto da dobiš žensko oziroma da te ženska sploh pogleda, ženska spada pod eno izmed kategorij (verjetno več hkrati):
A) Obup
B) brez samospoštovanja
C) Sponzoruša
D) Zabita kot noč

in s tako žensko nihče noče biti razen tisti ki mu dejansko odgovarja, ampak noben normalen tip z neko mero samospoštovanja za takimi ženskami pač ne leta.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

habermas ::

Kredit za avto/stanovanje je v osnovi slaba ideja, ker kupujes nekaj cesar si ne mores privoscit in hkrati povzroca stroske.

Tvoja sposobnost v tem trenutku:
Avto: kupi v vrednosti 3-4 kratnika mesecne place. Tako ga bos lahko servisiral in zamenjal z lahkoto ce se kaj zgodi.
Stanovanje: ostani pri starsih dokler lahko, ce moras pojdi v najem za 6 mesecev in bos videl koliko se ti spremeni lifestyle in bilanca.

Razmisli raje kako bi ustvaril vecje prihodke, ki bodo pokrili tvoje zelje in potrebe.
Ce povecas prihodke na 2000 eur: lahko kupis avto za 6-8K brez tezav, najames stanovanje za 500 eur / kredit, pa se bos lahko dihal zraven.

Ce si iznajdljiv lahko v nekaj letih prihranis denar, potem pa najdes stanovanje na drazbi, ga obnovis postopoma in postanes lastnik z bistveno manjsim vlozkom, ker banki ne bos placeval obresti 20 ali 30 let.

Ne bos imel najemnine ce bos zivel v njem, oz. lahko stanovanje oddajas v najem, na banki pa vzames kredit za novo stanovanje in ga odplacujes z najemnino tistega ki ga oddajas.

MostWanted ::

1. pojdi v najem, hkrati daj vlogo za občinsko stNovanje, v najemu uveljavljav subvencijo najemnine, ko in če boš dobil punco, potem pa še otroke, zopet vlogo za občknsko stanovanje, seveda boš takrat dobil večje.
2. kupi nov avto. ( ne lizing, bančni kredit)
3. namesto kredita za stanovanje, enkrat mesečno počitnice v toplicah, ali kamorkoli že rad hodiš.

Šmorn ::

Ne vzemi kredita za avto. Po možnosti avta ne kupi, če ga res ne rabiš. Cca 3000 EUR letno lahko porabiš koristneje.

Invictus ::

A moraš vprašat?

Itak stanovanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Bianco je izjavil:

Za kaj bi se odločili v mojem primeru:

Pred kratkim dobil prvo službo za nedoločen čas, povprečna plača 1000 neto, včasih nanese tudi do 1250 odvisno od nadur. Našparano nekje 5500 eur. Vplanu imam kupiti tudi avto nekega srednjega razreda ala Mazda 3 ali Megan. Trenutno živim pri starših, katerim sedaj plačujem stroške. Želim si čimprej na svoje, sem že študiral za najem, ampak ko pomislim, da na koncu ne bo nič moje, bi raje šel v kredit za stanovanje. Poleg tega si morem kupiti avto, ker ta že diha na škrge, cca 19 let star. Tuhtam ali kupiti čimprej rabljen avto v vrednosti 7000-8000 eur brez kredita in potem iti v stanovanjski kredit (vrednost stanovanja max 60.000 eur), ali vzeti novi avto na kredit v vrednosti 14000 in še živeti nekaj časa pri starših. Ali vzeti oba kredita naenkrat? Bi sploh dobil kredit za stanovanje?

Hvala.


Za stanovanje ti manjka 30kEUR kapitala, stanovanja za 60kEUR ne kupuj, ker boš dobil šmir. Kupi rabljen avto in varčuj naprej.

Kredit za stanovanje boš v trenutni situaciji brez težav dobil, ampak boš verjetno šokiran kako malo boš dobil za kako dolgo odplačilno dobo. Z obremenitvijo 300EUR/mesec (več ne bodo odobrili) za 30 let dobiš približno 70kEUR. To je za pol solidnega stanovanja brez opreme. Ne zabijaj več denarja za avto kot je to neobhodno potrebno in nesi denar na kupček, drugače ne bo šlo.

Varianta je tudi najem, ki je lahko boljša izbira, v primeru da presežen denar daješ na kupček za kasnejši odkup. Večina ljudi tega ni zmožna narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Naj gre na banko, tam ga bodo hitro postavili na realna tla, kar se tiče kredita. Tako za stanovanje, kot avto...

Potem bo odločitev lažja ;).

Večinoma banke zahtevajo prilive za zadnje 6 mesecev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

Vmesna varianta je, v kolikor imas delo v mestu (in nekaksen javni prevoz)... da zivis v WG, na delo se pa vozis z busom oz. s kolesom. Strosek avtomobila odpade (ni samo avto strosek, potem je se zavarovanje, random popravila, servisi, clanstvo AMZS(smiselno pri starejsem avtomobilu), itd. Za tistih par izletov na leto pa imas prevoz org...

Ce si v MB, to super deluje. Stanovanja so dokaj ugodna napram Ljubljani, 1k neto se smatra kot dobra placa, Maribor je dobro povezan s preostalo Slovenijo. Dodaten plus, da si izven bajte starsev, morebitni stanovalci pa so tvoje starosti. Strosek je potem 1/3-1/2 polne najemnine, ki je v MB precej nizja kot LJ/obala.

Ce si v Cerknem in delas v Idriji ali Tolminu, bo pa avto nuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100367 (66543) Baja
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566001 (47242) Okapi
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11223002 (18856) zobnik
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132390 (29432) Ganon

Več podobnih tem