» »

PayPal placilo,sumljiv prodajalec

PayPal placilo,sumljiv prodajalec

1 2
3
»

schrack ::

Jaz sem tudi dobil v večini primerov. V zadnjem sem pa pušnil pri enem scammerju. Iz njegove tracking številke je bilo razbrati, da je bil paket dostavljen v Sloveniji, ampak na eni drugi pošti.
Odprl sem case, poslal njegov tracking, kup ljudi na ebayu mu je dalo negativni feedback, da je scammer. Na koncu so odločili, da ne morejo odločiti v moj prid, da jim je posredoval dokaz, da je
bil dostavljen paket. Ne moreš verjet. Šlo se je pa za cca 50€.

ThinkPad ::

Še vedo lahko težiš PayPalu tako po mailu kot telefonu. Pa z vsemi papirji pojdi na banko kjer imaš kreditno kartico za plačevanje ali filanje PayPala. Samo ne odnehat.

kupecx ::

Ja to je bil moj prvi despute v 5 letih...
In zajebu sem v startu, ker sem sprejel posiljko, ceprav mi je bila sumljiva zaradi teze!!! Verjetno bi bilo kaj drugace ce ne bi bilo prevzeto...pac bi verjetno placal za posiljanje in to bi bilo to?! Sola za drugic, prodajalca bom pa tudi dal na vse tuje forume

Ales ::

Zakaj ne narediš chargeback na svoji banki? Sam bi sicer zadevo prej še eskaliral pri PayPalu. Imajo tam tudi čisto prijazne in ne tako neumne ljudi na telefonu.

tomaz- ::

Pa dobro ( Ales ) , a vi kaj berete za nazaj , al samo uletite v temo .....?

Fak, no....

Ales ::

To ti raje sebe vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kupecx ::

Samo vvednost PayPal ne sprejme videa, ki ga posnames oz jim ga zelis posredovati

tomaz- ::

verjetno boš moral to Alešu narisat... On bi zadevo eskaliral še pri Paypalu, kar je Op že zdavnaj naredil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Meizu ::

Samo vi se prckate na stvareh, ki ubistvu sploh nimajo veze.

Meni bolj smrdi to, da je DPD dostavil posiljko do naslova, katerega je ocitno posredoval PayPal in to neuspesno oziroma celo z statusom, da je naslov napacen.

Kar vec kot ocitno namiguje na to, da se seller sprdava in krsi vrsto predpisov in zakonov.

Ce ima kupec oziroma OP potrdilo DPDja, da je bila posiljka poslana DIREKTNO na naslov, ki je bil posredovana iz strani PayPala, potem to ni OPjev problem, temvec PayPalov in PayPal bi v tem primeru moral ustrezno ukrepat in sankcionirat sellerja tudi z oglobitvijo sellerja vsaj za stroske posiljanja na napacen naslov.

Posiljka bi morala biti v vsakem primeru vrnjena v roke OPja. (edit: glede na to, da je bila posiljka trenutno neuspesno dostavljena)

Kar bi jaz osebno naredil je, da bi klical na PayPal in z ustrezno overjeno dokumentacijo iz strani DPDja dokazal, da sem se drzal navodil PayPala, ter poslal zadevo tocno na posredovani naslov. Potem pa naj PayPal ukrepa dalje in izterja od sellerja zahtevano oziroma ze prej odobreno iz strani PayPala.

Vse ostalo je bullshit.

Edit2: Jaz sem svojo posiljko za refund posiljal v anglijo preko CityExpress kurirske sluzbe, ki sploh ni mednarodna firma (kar DPD gotovo je), pa ni bilo nobenih tezav. Vzrok je seller, ki je namenoma poslal napacen naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

kupecx ::

Meizu...imam potrdilo DPD-ja in to podpisan sstrani lastnika firme na kero sem poslov...to sem tudi posredoval PayPalu, prav tako slike paketa+postne "nalepke"...in prvo pritozbo mi je Paypal zavrnil v parih urah od oddaje...potem sponovnim klicem vceraj na PayPal so mi ponovno odprli despute, kjer sem jim se 1x poslal dokaze za dostavo...se1x so kontaktirali prodajalca za kaj jaz vem kaksne informacije...sedaj cakam na PayPalovo resitev primera...
Po videnem imam tak obcutek, da PayPalov "agent", ki resuje primer sploh ne pregleda celotni primer-ne pregleda sporocil,ki jih posljes PayPalu..verjetno je v prvo prodajalec rekel da ni dobil paketa in to je bilo za PayPal dovolj
Je pa tako da brez klica na PayPal sploh ne mores dati pritozbe na primer

Meizu ::

kupecx je izjavil:

Meizu...imam potrdilo DPD-ja in to podpisan sstrani lastnika firme na kero sem poslov...to sem tudi posredoval PayPalu, prav tako slike paketa+postne "nalepke"...in prvo pritozbo mi je Paypal zavrnil v parih urah od oddaje...potem sponovnim klicem vceraj na PayPal so mi ponovno odprli despute, kjer sem jim se 1x poslal dokaze za dostavo...se1x so kontaktirali prodajalca za kaj jaz vem kaksne informacije...sedaj cakam na PayPalovo resitev primera...
Po videnem imam tak obcutek, da PayPalov "agent", ki resuje primer sploh ne pregleda celotni primer-ne pregleda sporocil,ki jih posljes PayPalu..verjetno je v prvo prodajalec rekel da ni dobil paketa in to je bilo za PayPal dovolj
Je pa tako da brez klica na PayPal sploh ne mores dati pritozbe na primer


To me gre tako. Paypal ne caka na potrdilo sellerja da je prejel paket, oni cakajo na verifikacijo kurirske sluzbe da je bil paket dostavljen. Zato pa tudi posljes tracking number. Oni tebi pac ne vrnejo kupnine ker kurir ni dostavil posiljke (kar trdi status, ki si ga objavil). Paypal ti ne bo nakazal kupnine dokler to ni izvrseno. Paket bos dobil nazaj, na paypalu tezi dalje dokler ne dobis pravega naslova (terjanje korektnega fizicnega naslova je paypalova domena) in ko ga bos prejel posljes se enkrat. Glede na to, da je bil postni naslov falsificiran zahtevaj tudi povracilo postnine, ki ti jo bo kril ali paypal ali pa bo to nabil kot dodatne stroske sellerju.

_Denny_ ::

Erm, človek je že enih 5x napisal, da je bil paket prevzet.

Kurirske službe v AT in DE imajo že kar nekaj časa možnost, da si preko spletne strani ali appa sam spremeniš naslov dostave v službo, k sorodnikom, sosedu, ipd. Prodajalec pa je v tem primeru spremenil napačen naslov za pravega in paket prevzel.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Invictus ::

_Denny_ je izjavil:

Erm, človek je že enih 5x napisal, da je bil paket prevzet.

Emmm, v trackingu lepo piše, da je napačen naslov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_Denny_ ::


OP je dostavil tudi potrdilo prevzema vključno s podpisom...da, tudi to poznajo v tujini.


Kot, da bi ti nekdo poslal nekaj na naslov Ljubljana 4, potem pa bi sam javil kurirju "bila je napaka v naslovu, dostavite na Šubičevo ulico 4". Stvar je bila dostavljena in prevzeta, nič ne bo vrnjeno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Meizu ::

_Denny_ je izjavil:


OP je dostavil tudi potrdilo prevzema vključno s podpisom...da, tudi to poznajo v tujini.


Kot, da bi ti nekdo poslal nekaj na naslov Ljubljana 4, potem pa bi sam javil kurirju "bila je napaka v naslovu, dostavite na Šubičevo ulico 4". Stvar je bila dostavljena in prevzeta, nič ne bo vrnjeno.


Potem pa super. Zdaj samo se Paypal vrne kupnino in to je to.

kupecx ::

Evo KONCNO...PayPal je ugodil moji drugi pritozbi in mi tudi ze vrnil denar...tako da, ce bo imel kdo problem sPayPalom jih je potrebno obvezno poklicat in razlozit situacijo in imeti vse dokaze-slike!
Hvala vsem za pomoc!!!

Meizu ::

kupecx je izjavil:

Evo KONCNO...PayPal je ugodil moji drugi pritozbi in mi tudi ze vrnil denar...tako da, ce bo imel kdo problem sPayPalom jih je potrebno obvezno poklicat in razlozit situacijo in imeti vse dokaze-slike!
Hvala vsem za pomoc!!!


Cestitam! Ampak si pa zaparanojil zadevo do amena. Naslednjic relax, dokler delas po predpisih paypala nima it kaj narobe.

St235 ::

A si sploh prevral temo, da mi je paypal kup vsej dokumebtaciji najprej zavrnio zahtevo? In so sele po tezenju po telefonu ali se enkrat pogledat?

Furbo ::

Čestitke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vanquish ::

St235 je izjavil:

A si sploh prevral temo, da mi je paypal kup vsej dokumebtaciji najprej zavrnio zahtevo? In so sele po tezenju po telefonu ali se enkrat pogledat?


A si vido, da si sedaj pisal pod drugim nickom? :D

Mare2 ::

Vanquish je izjavil:

St235 je izjavil:

A si sploh prevral temo, da mi je paypal kup vsej dokumebtaciji najprej zavrnio zahtevo? In so sele po tezenju po telefonu ali se enkrat pogledat?


A si vido, da si sedaj pisal pod drugim nickom? :D

Marsikateri uporabnik ima vsaj dva nicka, za vsak slučaj. :)

kupecx ::

Vanquish je izjavil:

St235 je izjavil:

A si sploh prevral temo, da mi je paypal kup vsej dokumebtaciji najprej zavrnio zahtevo? In so sele po tezenju po telefonu ali se enkrat pogledat?


A si vido, da si sedaj pisal pod drugim nickom? :D


???? Ni moja stvar kako Lakotnik pise...in ker je namesto mu napisal mi, imam jaz zdaj kar 2 nicka?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kupecx ()

St235 ::

Vanquish je izjavil:

St235 je izjavil:

A si sploh prevral temo, da mi je paypal kup vsej dokumebtaciji najprej zavrnio zahtevo? In so sele po tezenju po telefonu ali se enkrat pogledat?


A si vido, da si sedaj pisal pod drugim nickom? :D

Kaka dva nicka? Typo mi/mu. Pac veliki prsti in manjhen telefon. Jao, kake teorije zarote. Ampak vazno da je nas zavarovalni agentek lahko pristavil svoj loncek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927166 (1682) Machete
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734711 (17742) plusdzabaka1
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311472 (9191) markuljac
»

Paypal in "case closed" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8410428 (7744) mn
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012079 (8821) T-h-o-r

Več podobnih tem