» »

Gaming Slušalke

Gaming Slušalke

ENERGY666 ::

Pozdravljeni,

Pred nekaj dnevi so se mi pokvarile slušalke in zdaj potrebujem nove. Do sedaj sem uporabljal logitechove slušalke vredne približno 30 evrov, a nad njimi nisem bil najbolj navdušen. Imeti morajo USB priključek saj jih večinoma uporabljam na prenosniku, na katerem nimam priključka za mikrofon (ta je že vgrajen a kakovost snemanja ni zadovoljiva). Potrebujem jih predvsem za igranje računalniških iger ter poslušanje glasbe. Iščem slušalke z dobrim mikrofonom in surround sistemom zato sem pripravljen zanje odšteti tudi več denarja.

Do sedaj sem pregledal le nekaj strani (kot npr. mimovrste.com) in me zanima v čem je takšna razlika med slušalkami, ki stanejo 30 ter tistimi ki stanejo tudi nad 100 evrov. Je razlika v ceni upravičena ali plačujemo le ˝znamko˝?

MasterTade ::

To da plačuješ znamko je delno res, nikakor pa ne v celoti..Da nekdo trdi da so slušalke za 20-30€ kvalitetnejše ali enako dobre kot une za 90-100€ je naravnost smešno..Jaz imam tole http://www.plantronics.com/us/product/g... in moram rečt da so super po 2 letih, v fps igrah slišiš vse (za multi). Razerjeve slušalke so sicer na slabem glasu, nevem zakaj, jih nisem uporablal ampak se menda hitro pokvarijo.Je pa tud odvisno kako ravnaš s temi stvarmi. Eni pol jokajo da jim je po 1 letu šlo vse narazen, z njimi so pa bogve kaj vse počeli..Lahko je pa tud napaka v izdelku.. Svetujem ti še Sennheiser, Corsair, Logitech kej tazga https://www.mimovrste.com/slusalke-in-m.....
Kaj več kot 100€ pa se ti skoraj ne splača..Tolko z moje strani, mnenja bodo pa itak zmer različna
Mors omnia aequat

Seljak ::

Prej sem uporabljal Tritton Mad Catz,ki so vsestranske(Playstation 3,PC,Xbox360). So zelo udobne ampak sem imel venomer težave z njimi,saj se je mikrofon non-stop kvaril. Prav tako so bili problemi glede kvalitete zvoka,saj je venomer hreščalo v slušalkah. Uporabljal sem tudi Logitechove pogruntavščine ampak za te nisem odštel veliko denarja in so temu primerno romale v pozabo. Sedaj sem nabavil Razer Kraken 7.1 Chroma in moram povedati,da sem z slušalkami zelo zadovoljen. Prvo kot prvo so zapolnile vrzel v moji Razer chroma periferijski zbirki(miška,mehanska tipkovnica,podlaga za miško) in sedaj še slušalke. Zvok je fenomenalen,slušalke prav tako,saj se prav lepo stilsko skrijejo v samo ohišje "naušnikov". Slušalke svetovno zadušijo zvok iz okolice in zelo težko vas bo kaj zmotilo pri opravilu z temi slušalkami. Tudi programska oprema je fenomenalna in se da zelo lepo in enostavno nastaviti poljuben "EQ presets" in vse ostalo kar spada zraven. Da ne omenjam vizualnega izgleda slušalk,ki naravnost blesti. Kot je za Razer Chroma izdelke v navadi so le ti opremljeni z znamenitim logotipom,ki lahko utripa,diha,... v vseh barvah,ki si jih zaželimo,kar še samo popestri gamersko vzdušje in ni ga junaka,ki vas bo videl z temi slušalkami,da vam ne bi vsaj malo zavidal ;)

Nejcos ::

imel slušalke za 150EUR, po uri nošenja so me bolela ušesa, ne zaradi zvoka zaradi oblike in teže. Potem sem nabavil
Logitech G430
Vrhunske, zelo lahke, priklop na usb. če se mi pokvarijo kupim identične. Po 5 urah igranja sploh ne veš da jih imaš na glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

BorutK-73 ::

Sam ti priporočam wirelless slušalke. Pred tem sem menjal slušalke na 6 mesecev (parkrat tudi garancija) vedno zaradi banance ali kabla.

ps
Če se boš odločil za wirelless, nabavi takšne kjer se polnijo ko jih odložiš v docking postajo.

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Če želi kvaliteten zvok se naj poslužuje slušalkam z kablom. Preverjeno imajo kvalitetnejši zvok,brez šumov. Pa tudi,ko jih najbolj potrebuješ jih moraš dati polnit. Imam Panasonic in Sony brezžične slušalke in je razlika v zvoku med tistimi,ki imajo kabel (USB) kot dan in noč.

Kurzweil ::

Kakšna je razlike mad slušalkami in gaming slušalkami? :))

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Kakšna je razlike mad slušalkami in gaming slušalkami? :))



Gaming slušalke imajo vgrajen mikrofon.

BorutK-73 je izjavil:

Sam ti priporočam wirelless slušalke. Pred tem sem menjal slušalke na 6 mesecev (parkrat tudi garancija) vedno zaradi banance ali kabla.


Pri Sennheiserju teh težav ne boš imel, razen, če se voziš z avtom po njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Domobrancek ::

No ja, kolikor sem gledal po netu se ti za res kvaliteten zvok najbolj splača kupiti slušalke brez mikrofona in mikrofon posebaj. Pri teh "gaming" slušalkah se mora namreč prihraniti nekaj denarja na mikrofonu ali pa na kvaliteti zvoka. V primeru, da te zanima kaj več o tem si oglej spodnji video.

Seljak ::

Pač kupiš to,kar ti je všeč in ne slediš javnemu mnenju,ker ni 100%,da ti bo všeč,kar je všeč nekomu drugemu. Upoštevati moraš uporabnost,namembnost,kvaliteto izdelave in koliko denarja boš zapravil za izdelek.
Jaz sem šel v trgovino in jih poprosil za poizkus izdelka in tako sem prišel do nekega zaključka kaj ugaja meni in seveda moji denarnici.
Nekdo je audiofil,nekoga ne moti šumenje,nekomu je všeč brez žično,... skratka najlažje je,da sam poskusiš kaj ti ugaja.

sandmodnigga ::

Za gaming ne potrebuješ nič več kot to.
https://www.ceneje.si/Izdelek/4417066/r...

Za kaj bolj resnega to:
http://eu.audio-technica.com/
in pa ločen mikrofon.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Malo se vmešam v temo. Kaj pa slušalke da se lahko zamenja kabel, da imaš obojestransko bananco in eno daš v slušalke drugo pa v računalnik. To se pri meni vedno uniči.

r3dkv1c4 ::

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

SlyCrespo ::

Samo Logitech sušalk ne. Jaz sem jih imel pa so razpadle že po enem tednu.

Seljak ::

Katere pa si imel?

darkz ::

jaz imam G430 in sem več kot zadovoljen.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

r3dkv1c4 ::

111111111111 je izjavil:

Malo se vmešam v temo. Kaj pa slušalke da se lahko zamenja kabel, da imaš obojestransko bananco in eno daš v slušalke drugo pa v računalnik. To se pri meni vedno uniči.

Če te prav razumem, so slušalke povezane z drugo napravo preko aux kabla?
Kje pa imaš take slušalke?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

111111111111 ::

Seveda. Vsi dražji modeli to imajo. lahko iztakneš kabel in jih pospraviš. Kabel se ne zvija in ne zlomi. Npr: http://www.ebay.com/sch/Headphones-with... Problem je samo, da jaz bi dal za slušalke z mikrofonom cca 40€ in ta rang večinoma nima te opcije. :)

BorutK-73 ::

111111111111 je izjavil:

Malo se vmešam v temo. Kaj pa slušalke da se lahko zamenja kabel, da imaš obojestransko bananco in eno daš v slušalke drugo pa v računalnik. To se pri meni vedno uniči.

Kupiš brezžične in nimaš tega problema (ravno zaradi tega sem prešel na wireless) plus ne moti te kabel.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

111111111111 je izjavil:

Seveda. Vsi dražji modeli to imajo. lahko iztakneš kabel in jih pospraviš. Kabel se ne zvija in ne zlomi. Npr: http://www.ebay.com/sch/Headphones-with... Problem je samo, da jaz bi dal za slušalke z mikrofonom cca 40€ in ta rang večinoma nima te opcije. :)

Ah ja, ti si čisto v drugem segmentu slušalk.
To kar ti iščeš so stereo slušalke, ponavadi niti nimajo mikrofona, ker niso niti temu namenjene.
V raznih studiih se uporablja mike kot samostojna naprava in zato boš zelo težko dobil nekaj spodobnega za solde, ki si jih ti pripravljen plačat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

111111111111 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kupiš brezžične in nimaš tega problema (ravno zaradi tega sem prešel na wireless) plus ne moti te kabel.


Brezžičnih ne maram, ker jih je treba polnit in so mi med filmom že crknile.

@r3dkv1c4: Ni vrag da bi kaj našel, kaj pa kaki Kitajci?

borisk ::

http://www.aliexpress.com/af/kotion-eac...

sam imam tele, zvok je zelo dober, imajo kao 50mm zvočnik. tudi mikrofon je dober, sam malo uporabljam za gaming + skipe, pa tudi youtube rajši gledam z slušalkami. tisti usb te naj ne zavede, je samo za osvetlitev. upoštevajoč ceno, boljših ne boš dobil.

111111111111 ::

Kabel se da ven potegnit iz slušalk?

borisk ::

ne, je pa kabel kakovosten, opleten z blagom.

AapocalypseE ::

Dobro zgledajo slušalke in cena je tudi dobra.

Zanima me ali so težke?

r3dkv1c4 ::

@r3dkv1c4: Ni vrag da bi kaj našel, kaj pa kaki Kitajci?

Sam osebno jim ne zaupam, kar se tiče za komp je corsair cenovno ugoden in kar se tiče audio je senheiser(sem spada se kakšen akg in audiotechnica).....ostalo se izogibam, ker me ni nič prepričalo.
Aja, za studio pa sony.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

bambam20 ::

111111111111 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kupiš brezžične in nimaš tega problema (ravno zaradi tega sem prešel na wireless) plus ne moti te kabel.


Brezžičnih ne maram, ker jih je treba polnit in so mi med filmom že crknile.



Povprečna doba brez polnjenja 16-18 ur .. Tok pa dvomim, da jih imaš v uporabi. Vmes jih daš itak polnit.

Seljak ::

Daj ne nabijaj. Teh 16-18 še takrat ne vzdržijo,ko so v fabriki na tekočem traku. Imam Panasonic in Sony brezžične slušalke in ne zdržijo 16h uporabe. Med tem pa ko jih ne uporabljaš pa jih tudi ni fajn pustiti,da se non-stop filajo.

bambam20 ::

Seljak je izjavil:

Daj ne nabijaj. Teh 16-18 še takrat ne vzdržijo,ko so v fabriki na tekočem traku. Imam Panasonic in Sony brezžične slušalke in ne zdržijo 16h uporabe. Med tem pa ko jih ne uporabljaš pa jih tudi ni fajn pustiti,da se non-stop filajo.



Zakaj si nesramen. Mogoče sem rekel malce preveč ampak imam doma tale model http://www.philips.si/c-p/SHC8525_00/br... in zdržijo zagotovo 12-14 ur brez polnjenja.

Nima pa mikrofona ampak to imam integriran v kameri.


https://www.mimovrste.com/brezzicne-slu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Seljak ::

Saj nisem nesramen. Samo napisal sem,da ne nabijaj,ker tako dolgo ne zdržijo.

111111111111 ::

Phillips verjamem da zdrži, jaz sem jih imel za cca 20€ iz kitajske so zdržale skoraj 1 uro. :)

BorutK-73 ::

Seljak je izjavil:

Daj ne nabijaj. Teh 16-18 še takrat ne vzdržijo,ko so v fabriki na tekočem traku. Imam Panasonic in Sony brezžične slušalke in ne zdržijo 16h uporabe. Med tem pa ko jih ne uporabljaš pa jih tudi ni fajn pustiti,da se non-stop filajo.

Kake bedarije. Ko je baterija polna, se polnilec izklopi. Ko se pa baterije iztrošijo, jih pa menjaš. Meni so original zržale 4 lete.

ps
Imam pa isto Philipsove, samo jih ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Ja,je kar bedarija,ko moraš baterije menjati. Zato sedaj uporabljam slušalke na kabel,ker je zvok boljši in skrb za baterije je odveč.

BorutK-73 ::

Baterije so polnilne in zdržijo cca 3-4 lete. Dostop je pa zelo enostaven pri Philpsu.

Seljak ::

Ja,ampak kvaliteta zvoka...saj veš,to kar potrebuje uporabnik(USB,dober zvok,...)
ENERGY666 :: 24. apr 2016, 16:50:52citiraj
#
Pozdravljeni,

Pred nekaj dnevi so se mi pokvarile slušalke in zdaj potrebujem nove. Do sedaj sem uporabljal logitechove slušalke vredne približno 30 evrov, a nad njimi nisem bil najbolj navdušen. Imeti morajo USB priključek saj jih večinoma uporabljam na prenosniku, na katerem nimam priključka za mikrofon (ta je že vgrajen a kakovost snemanja ni zadovoljiva). Potrebujem jih predvsem za igranje računalniških iger ter poslušanje glasbe. Iščem slušalke z dobrim mikrofonom in surround sistemom zato sem pripravljen zanje odšteti tudi več denarja.

Do sedaj sem pregledal le nekaj strani (kot npr. mimovrste.com) in me zanima v čem je takšna razlika med slušalkami, ki stanejo 30 ter tistimi ki stanejo tudi nad 100 evrov. Je razlika v ceni upravičena ali plačujemo le ˝znamko˝?

xandros ::

Katere gaming naglavne slušalke, z 3.5mm vtičem priporočate?

rozman ::

Močno olajša zadevo, če poveš budget.

xandros ::

50-100

DeeCoy ::

Priporočam dvojne.... gumice za v ušesa za zvok, ter navadne slušalke čez, ki imajo dober mikrofon... Po mojih izkušnjah iz CSja, je to dobitna kombinacija. Jih ni slušalk, ki bi imele takšen zvok kot tiste direkt v ušesu

neo5468 ::

Ignoriraj zgornji nasvet. Pri 50-100€ je večinoma vse isto nekvalitetno sranje, recimo hyperx cloud pro za 85€ so popularne, ampak jaz ti priporočam drugo varianto ki je tudi dražja, ampak se splača. Prvo kot prvo kupi slušalke ki imajo dejansko dober zvok, torej Sennheiser hd598sr ali pa hd599, dobiš za 130-140€, zraven pa dokupi še usb mikrofon za 50-60€ (recimo samson meteor). Res je da te celoten komplet stane skoraj 200€ ampak kupiš 1x pa imaš za dolgo časa in imaš vsaj nekaj kvalitetnega. Če nimaš takšnega budgeta pa trenutno ne kupovati in počakaj da zbereš več denarja. Če ti kvaliteta zvoka in mikrofona ni važna, potem pa vzemi generične gaming slušalke od svojega najljubšega gaming izdelovalca, torej razer/logitech/hyperx. Poglej si kakšen review na youtubeu, mislim da ima hyperx od teh treh še najboljše.

Če nimaš 200€ ampak še vedno nujno rabiš slušalke ki so kvalitetne, lahko zaenkrat kupiš samo slušalke, torej HD598/HD599, mikrofon kupiš pa kakšen mesec kasneje. Kot placeholder daš lahko na mizo pred sabo neke starejše slušalke in vklopiš v comp samo 3.5mm vtič za mikrofon.

Bottom line: gaming slušalke so sranje in jih kupi samo če so res edina opcija v budgetu.

darkz ::

Šele ko imaš ojačevalec oz. boljšo zvočno kartico za slušalke "ranga 200€" veš zakaj si toliko dau za njih.. z zvočno na matični jih izkoristiš 60%...

Za neko normalno gaming uporabo (do 100€) so kake Cloud II, G430, različne Razer-ke..tam tam
Po kvaliteti izdelave pa mislim da Hyperx gladko zmaga. Po kvaliteti zvoka je pa stvar debate/uporabnika.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

neo5468 ::

Zvočna kartica nima absolutno nič veze, ker so onboard DAC-i ki pridejo na matični dovolj dobri oz. danes že boljši od raznih Creative X-Fi zvočnih kartic in njihovih gimmickov. Kar se kupuje danes so ampi, recimo cheap varianta je Fiio E10K, ampak hd598 ga ne rabi ker ima majhen impedance (samo 50 Ohm). Če furaš HD650 ki ima 300 Ohm, tle pa rabiš amp. HD598 so tako lahke da jih lahko priklopiš na telefon in imaš še vedno odličen zvok. Prav tako imajo zelo dober soundstage, kar je perfektno za igre kjer rabiš točno pozicijo korakov. Dober soundstage je tudi pomemben pri filmih itd. All in all so hd598 res odličen package, jaz jih bom kupil še enkrat če se mi trenutne uničijo.

xandros ::

@neo5468 , slusalke bodo za PS4

freesty ::

Kaj se je zgodilo z hyperx cloud slusalkami? Niso to vec p/p slusalke za gaming?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkz ::

Zamenjale so jih Cloud II :))
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11925649 (502) estons
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171972 (14937) Banza
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114667 (12827) dottor
»

Nakup "Gaming" slušalk. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5411234 (10291) jasa123434
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510434 (9001) r3dkv1c4

Več podobnih tem