» »

Renault Megane 2013

Renault Megane 2013

SimstrX ::

Lep pozdrav

Oče kupuje "nov" avto, ker se starega več ne splača popravljat. Prej je imel Laguno.

V poplavi rabljenih vozil se je zagledal v tegale:
https://www.avto.net/ad.asp?id=12950763

Na slikah je lep in ima malo prevoženih kilometrov, kar mi je nekako sumljivo, čeprav prodajalec jamči "REALNI KILOMETRI 100%-PISNA GARANCIJA"

Kaj vi mislite o temu oglasu, ceni in o avtu nasplošno...? Ima ta model kake posebne težave glede na to, da je garancija verjetno letos potekla (5 let)...?

lp,s

ps: druge znamke, modeli,..itd očeta ne zanimajo tako da se držimo teme ;)

Ganon ::

Če so kilometri realni, potem odlično. Jaz bi vseeno zahteval, da se to nekje preveri.

sandmat ::

iz oglasa: "1. LASTNICA"

malo mi liči na standardne dealerske fore. Čisto možno je, da ima toliko kilometrov, vseeno preveri na uradnem servisu. V po mojih izkušnjah sem na uradnem servisu samo dal kartico (ključ) in so vse žive podatke dobili iz kartice in centralnega registra.

cebelar123 ::

Definitivno naj pogleda za GT line serijo megana. Nakupna cena je bila skoraj enaka temu z dosti več dodatne opreme že v štartu.

jero_no1 ::

S tisto pisno garancijo na km si boš lahko samo rit obrisal, če boš čez nekaj mesecev ugotovil, da so bili prevrteni km.
Sem pa na hitro pogledal njegove avte - jih je precej z malo km in 1. lastnik. Ali je res tako velik blefer, da dobi od ljudi dejansko take avte za nizko ceno ali pa običen nategator. Vsaka avtohiša (pordaja novih vozil) ti bo ob menjavi staro za novo za 5 let star avto s 50k km ponudila več kot katerikoli dilerček.

99ghetto99 ::

Problem pri teh meganih je da je skoraj da nemogoce zamenjati sprednjo luc, razen ce podres pol avta.. na uradnem servisu je cena menjave 50e.

Lp klemen

;-) ::

Jaz sem imel sicer letnik 2012, zarnico sem menjal sam bp samo malo sem podrl prednji konec. Poznavalci menjajo brez podiranja za 20€ obe. Pri teh 1.6 16V motorjih je problem poraba ki je bila na morje in nazaj na tempomatu 10l, v mestu pa se visja. Bluzit da nekaj ni blo ok ni treba.

Aja se to. Tega hudica ne prodas. Na avtonet sem ga dal za 5k eur. Vsi so meli visje cene na koncu je sel za 4300 z 90k km avto kot nov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

spenstar ::

99ghetto99 je izjavil:

Problem pri teh meganih je da je skoraj da nemogoce zamenjati sprednjo luc, razen ce podres pol avta.. na uradnem servisu je cena menjave 50e.

Lp klemen


Imam isti model, in menjas zarnico z lahkoto. Luc je nastavljena na tracnico.
SPENSTAR--builder

DamijanD ::

Megane 2 ima problem pri menjavi žarnic (ali si dejansko mislil na žaromet?) Pri trojki je pa to razmeroma elegantno rešeno.

GR2 ::

;-) je izjavil:

Pri teh 1.6 16V motorjih je problem poraba ki je bila na morje in nazaj na tempomatu 10l, v mestu pa se visja. Bluzit da nekaj ni blo ok ni treba.

Za tega ne vem, ampak ne vidim zakaj bi pil toliko več kot Oplov.
Sam vozim skoraj enako kot bi bil na dirkališču, z 1.6 16V sem imel 8,8l. Fotr z vožnjo po AC 130km/h, prehiteval če je, je verjetno samo v 5. prestavi, je imel po 65k km 6,6l. Z 1.6T 200 imam pa 9,6l.
Tako da za umirjeno vožnjo po AC je še ok, če gledamo price/performance, je pa seveda zelo slab, 2x počasnejši kot 1.6T, porabi pa samo 10% manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

sandmat ::

99ghetto99 je izjavil:

Problem pri teh meganih je da je skoraj da nemogoce zamenjati sprednjo luc, razen ce podres pol avta.. na uradnem servisu je cena menjave 50e.

Lp klemen

I smell bullshit.

Nucal sem ključ 10, vzelo mi je 2 minuti (minuta za najt gedore, minuta za 2 ključa). Luč se potegne ven na railih, celotno z ozadjem lahko zamenjaš hitreje kot najdeš številko do servisa. V bistvu še nisem videl tako lepo modularno pritrjene luči na drugih avtih.

;-) je izjavil:

Pri teh 1.6 16V motorjih je problem poraba ki je bila na morje in nazaj na tempomatu 10l, v mestu pa se visja. Bluzit da nekaj ni blo ok ni treba.



zadnjih 10kkm po ljubljani (cone 30, mestna vožnja v službo in nazaj v konicah) je 9.1. Na morje in nazaj je bila 6.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Skyman ::

99ghetto99 je izjavil:

Problem pri teh meganih je da je skoraj da nemogoce zamenjati sprednjo luc, razen ce podres pol avta.. na uradnem servisu je cena menjave 50e.

Lp klemen


Kaksne buce dobr so te nategnil ce si dal 50€.Sam osebno vem da sm dal cca 8€ uradni servis da ne bo pomote,seveda obe sprednje zarnice H7 menjava megane.

bambam20 ::

Tole je požrešen motor.

Skyman ::

bambam20 je izjavil:

Tole je požrešen motor.

To ni tvoj twingo...1.1 masina k ma 5l porabe pa 1h do 100

bambam20 ::

Skyman je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Tole je požrešen motor.

To ni tvoj twingo...1.1 masina k ma 5l porabe pa 1h do 100


V eni uri prevozim 170 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

koyotee ::

8500 za megana 2013 letnik? Dobiš verjetno kaj boljšega za tak denar.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Skyman ::

bambam20 je izjavil:

Skyman je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Tole je požrešen motor.

To ni tvoj twingo...1.1 masina k ma 5l porabe pa 1h do 100


V eni uri prevozim 170 km.


Od kdaj pa je twingo v NFS? :D

Malo šale na stran,mislim da je kr soliden avto za ta denar,kaj pa vem mogoce kak golf 6 ampak kej velik potem ni vec izbire

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

slodreamer ::

Meni se zdi tak avto (Megane 3 1.6 bencin) načeloma dokaj varen nakup rabljenega avtomobila - je dokaj realno pričakovat da na leto ni prevozil toliko kilometrov kot recimo VW Passat TDI :)
Vseeno pa je potrebna previdnost, če ni bil razbit ali kaj takega, težko zaupat preprodajalcem avtomobilov dan danes.
Na garancijo se jaz tudi ne bi preveč zanašal, raje pelji na AMZS pregledat ali pa vsaj prosi koga ki se spozna, da gre s tabo.
Na slikah res zgleda zelo lepo ohranjen, cena se meni tudi ne zdi nizka, ampak to tako vidiš s primerjavo podobnih na internetu.
Motor je bolj počasen, dokaj velika poraba (recimo cca 8l/100km), je pa po mojih izkušnjah zanesljiv in trpežen :)
Žarnice spredaj se v 3. generaciji megana lepo menjajo, odviješ 2 vijaka, odstraniš zatič in potegneš luč recimo 10 cm naprej, potem pa prideš z roko lepo zadaj do pokrova žarnice.
Razen pokanja v vratih mislim da ni nekih pogostejših težav.

bambam20 ::

Mene samo moti, ker ima avto po tovarniški podatkih čez 9 litrov porabo za kratke relacije. To s emi zdi za avto letnik 2013 enostavno preveč.

Ne bi rekel, da je motor počasen, saj ima pospešek do 100 km/H 10.6s kar je zelo dobro za 110 konjskega atmosferca. Lahko, da se motim.

cebelar123 ::

bambam20 je izjavil:

Mene samo moti, ker ima avto po tovarniški podatkih čez 9 litrov porabo za kratke relacije. To s emi zdi za avto letnik 2013 enostavno preveč.

Ne bi rekel, da je motor počasen, saj ima pospešek do 100 km/H 10.6s kar je zelo dobro za 110 konjskega atmosferca. Lahko, da se motim.

Problem je po moje teža. Pa po mestu ne prideš na 9l .

Skyman ::

9L porabe??

Megan 2 mestna vozna poleti 7.8 pozimi 8.1 potem 9l je mal overkill za moje pojme.Kombinrana voznja 7.5 7.4L

facepalm ::

Med 7 in 8l bo kar realna poraba.
Prednost teh motorjev je zanesljivost. Seveda na racun visje porabe in nizje moci. Tako kot 1.2 16v motor v cliotu.

bambam20 ::

Ni toliko problem teža 1215 kg. kot manjko navora 151 Nm/4250 rpm. Navora ima res zelo malo.

cebelar123 ::

Mam megana gt line 2010 bencin 1,6 in še v življenju nisem prišel pod 9l pri mestni vožnji, prej se celo 10l dotikaš. Pa sem probal lepo in grdo vozit. Pa mestna vožnja mislim resnično, ko prideš iz ulice je takoj semafor in tako do službe.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

zato pa prides na 7l po regionalki ali avtocesti. torej povprecje okoli 8l.
mimogrede.. pred leti sem si lastil volvota 1.8l 115hp. poraba v mestu je bila 12l. sem pa imel relacijsko povprecno 7.5l

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464384 (3165) bambam20
»

Nakup avtomobila Renault! (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7416458 (13192) Siddh
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212787 (10044) RedDrake
»

Renault Megane GT line 1.6 16v (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31361721 (39851) cebelar123
»

Kater avto vzet (prvi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421774 (18705) RejZoR

Več podobnih tem