» »

Zajtrk

Zajtrk

««
5 / 10
»»

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:


Pro stran Tilko :)


Kar ji manjka pri estetiki, nadoknadi s substanco. Mimogrede je bila se mnogo "grsa", ko tip se ni bil fitneserska youtube legenda. :)

next3steps ::

TheBlueOne je izjavil:

@Vazelin, tukaj si lahko poracunas koliko cesa smes:

http://scoobysworkshop.com/weight-loss-...

Tole je primerno zgolj takrat, ko si nekaj mesecev že v gymu

TheBlueOne ::

next3steps je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@Vazelin, tukaj si lahko poracunas koliko cesa smes:

http://scoobysworkshop.com/weight-loss-...

Tole je primerno zgolj takrat, ko si nekaj mesecev že v gymu


Napacen kalkulator, sorry...

http://scoobysworkshop.com/accurate-cal...

Tukaj lahko poracunas. :) Na voljo je tudi "desk job with little workout" kot nivo telesne aktivnosti.

Vazelin ::

jaz bom verjetno za 1 teden ali dva poizkusil s Christian Bale like dieto. Jaz bom poleg tune sicer zaužil še eno žemljo in manjšo pašteto (namesto sadja) + 4 kofete dnevno. tja 700 kalorij dnevno je cilj max kar mislim da ni nobene škode na telo za tako kratko obdobje nekaj tednov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tilen ::

Adijo pamet.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Magic1 ::

Ehh ja, folk je "pameten" in se gre neke diete, potem pa pride do hujših motenj prehranjevanja in povezanih problemov. Namesto da bi se šli uravnoteženo prehranjevanje v primernih količinah. Ničesar ni potrebno ukinit, samo dozirat v primernih količinah. Najefektivneje je ukinit prekomerne količine sladkorja (tudi najtežje za večino, ker je zelo addicted). 30g sladkorja na dan je maksimalna priporočena količina! (toliko sladkorja je v malem sadnem jogurtu, ali 3 dcl soka)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

VANR ::

5 jajc na žlici olivnega olja in 1-2 maslena rogljička/kos ajdovega kruha z orehi. Potem pa še kake pol litra vode, banano in skodelico ovsenega mleka.

Te kar zbudi. :D

Vazelin ::

Sem malce prebral naokoli ... ni ravno ok ideja ob 700 kalorijah :/ Ajde, bom probal za nekaj dni, ko bom na dopustu...

Moram pa poročati, da se držim tega, da prehodim vsaj 5km dnevno (hitre hoje) - povprečje 5.5km dnevno.
Trenutno se držim pod 1700 kalorijami. Poleg valfrute in actimela za večerjo žal pojem običajno še kakšno žemljo in pašteto/včasih slice pizze. Večerjo bom torej omejil izključno na nizkokalorično hrano ... 1 valfruta govorimo o uni mali skodelici) + actimel + kakšne kisle kumarice/rdeča pesa. Potem pa mislim da je to to. Še vedno pa si privoščim za glavni obrok vse kar mi paše (dunajc, meso v omaki ipd.).

Popijem zgolj 1 sladkano pijačo na dan. Npr. 2 dcl fanta ali kaj podobnega. Ostalo nekalorična pijača. VČasih (dva tedna nazaj :D:D)sem se basal z juici in gostimi sokovi.

Čokolade nisem jedel že dva tedna:) tudi bonbonov ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Magic1 ::

2dcl soka + actimel + velftuta je okoli 40g sladkorja. Glede na to da ješ slabo hrano, je notri še veliko sladkorja (omake, razne pripravljene jedi,...). Kljub temu da "paziš", še vedno poješ 2-3x dozo maksimalno priporočenega sladkorja dnevno.
Dunajc, pica in podobno sranje vsaki dan. Telo ti res ne more bit hvaležno.
Magic

Saul Goodman ::

Magic1 je izjavil:

2dcl soka + actimel + velftuta je okoli 40g sladkorja. Glede na to da ješ slabo hrano, je notri še veliko sladkorja (omake, razne pripravljene jedi,...). Kljub temu da "paziš", še vedno poješ 2-3x dozo maksimalno priporočenega sladkorja dnevno.
Dunajc, pica in podobno sranje vsaki dan. Telo ti res ne more bit hvaležno.



eh, bullshit. vazelin, ti moraš sam še 2 jointa po obroku skadit prve 3 mesece diete (ganja nevtralizira posledice slabe prehrane), po 3 mesecih začneš še bilobil 120mg trde kapsulte jemat. pa še sladkarije boš lahko jedu, vsakič ko enga skadiš se ti odpre 45-minutno okno, ko se lahk nažreš cukra (munchies theory). no worries, itak bo šlo vse ven po naslednjem kofetu + cocti na najbližji školjki. 60% časa dela vsakokrat. stestirano.

IL_DIAVOLO ::

Folk je postal cisto obseden s prehrano.

Magic1 ::

To ni ravno čudno glede na preobilje vsemogoče izbire. Po eni strani imaš korporacije, ki ti hočejo prodat čim več, na drugi pa potrošniki, ki so zaradi različnih razlogov zelo slabo poučeni, kaj ke sploh sprejemljivo in v kakšnih količinah (oziroma sploh nočejo vedet).
Magic

[D]emon ::

Itak, vsakih par mesecev neka nova dieta, neke nove ideje o tem kaj je zdravo in kaj ne, debilcki pa ko blesavi takoj kupujejo. Zakaj ? Ker ne razmisljajo in ne znajo prisluhniti svojemu telesu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

c3p0 ::

Actimel je v tej "dieti" uporabljen kot neka zdrava zadeva?

Aquafriend ::

vsebuje gensko spremenjene organizme

Avenger ::

S punco se greva slabe dva meseca LCHF varianto s prekinitvenim postom, običajno imam 2-3 obroke, prvega okoli poldne, zadnjega okoli 20 ure. Prej sem vsako jutro jedel zajtrk ob 7h-8h, kruh in nekaj gor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

Vazelin: ojoj! Nujno moraš prebrat dobre knjige o prehrani, sicer bom pristranski, ampak bi priporočal LCHF oziroma keto. Nekaj knjig je tudi v Slovenščini, Grom je izdal 3, čeprav so nagravžno drage za to kar ponujajo, ampak ok. Tudi če se nočeš it tega, pliz, nikoli več ne pogoltni kapljice actimela, pa wtf je valfruta? - nič več sladkorja in industrijske hrane in pijač, ki vsebujejo sladkor, vključno s kavo, dobra sladila so xylitol, erythritol in stevia. Čokolada je dobra, ampak ne mlečna, mora bit temna z vsaj 80% kakava. Če ne moreš brez pice, vsaj naredi svojo, s kvalitetnimi sestavinami, pri kupljenih dobiš najcenejše sestavine, med katerimi je verjetno najbolj škodljiv sir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

pegasus ::

Branje na temo biohackinga, ki gre precej širše od zajtrka:
https://medium.com/@sergefaguet/biohack...

Kaj si mislite o tem?

kingsix ::

Nič kaj novega.. Le modafinil štulijo povsod.. Z zdravili se ravno nebi filal.

gruntfürmich ::

sladila načeloma za slehernika niso dobra, ker spodbujajo apetit ki ga telo potem zahteva.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

next3steps ::

kingsix je izjavil:

Nič kaj novega.. Le modafinil štulijo povsod.. Z zdravili se ravno nebi filal.

Če nisi nikoli izkusil Adderala, se strinjam s tabo. Razumem tudi avtorja, zakaj ga be uporabljati dnevno. Enostavno je premočen.

The Player ::

Čokolada je dobra, ampak ne mlečna, mora bit temna z vsaj 80% kakava.


Ne vem zakaj tako prepričanje, da so temne čokolade boljše od mlečnih.

Res je, da imajo večji delež kakava, ampak to še ne pomeni, da ima zaradi tega manj sladkorja. Poglejte na deklaracijo, boste presenečeni nad količino sladkorja v temnih čokoladah. Včasih so bile jedilne/temne čokolade veliko bolj grenke kot danes, ker dajo notri toliko sladkorja. Edino pri gorenjkini čokoladi sem opazil, da je ne sladkajo toliko kot ostale.

kingsix ::

Goranjka je koliko sem jaz videl med najbolj sladkanimi. Ne vem kaj ti gledaš.
Npr čokolada, ki jo jaz jem ima 8g sladkorja na 100g.včasih pa imam tusi ono s stevio ali eritritolom.

K0l1br1 ::

13,8g cukra na 100 g 85% cacao temna čokolada, medtem ko ima ena netemna čokolada z lešniki 41g/100g cukra. Druge nimam, da bi pogledal.

Magic1 ::

Pri temnih čokoladah je sestava v večini le kakav in sladkor. 70% ima malo pod 30g sldakorja, 85% malo pod 15g, 90% malo pod 10g.
V merkatorjevi trgovini si lahko pogledate sestavine:
https://trgovina.mercator.si/market/brs...
Mlečne pa imajo kombinacijo kakava, sladkorja in ne-kakavove maščobe. Sam kakav je kar večji del meščoba.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vazelin ::

Hvala, bom prebral malce naokoli okrog hrane preden se spustim pod 1000 kalorij dnevno:)

Sicer pa moj prejšnji teden je povprečje skoraj 6km hoje dnevno.:) Danes sem si za nagrado privoščil Haribo Višnjo bombone. Ne samo to. Kupil sem tavečjo vrečko. Pol sem jih pojedel. Pol jih bom čez 2 tedna. Za testiranje volje, sem jih postavil na mizo in tam bodo 2 tedna.

next3steps ::

1000 kalorij dieta ni zate. Next!

FiReFTW ::

Magic1 je izjavil:

Ehh ja, folk je "pameten" in se gre neke diete, potem pa pride do hujših motenj prehranjevanja in povezanih problemov. Namesto da bi se šli uravnoteženo prehranjevanje v primernih količinah. Ničesar ni potrebno ukinit, samo dozirat v primernih količinah. Najefektivneje je ukinit prekomerne količine sladkorja (tudi najtežje za večino, ker je zelo addicted). 30g sladkorja na dan je maksimalna priporočena količina! (toliko sladkorja je v malem sadnem jogurtu, ali 3 dcl soka)


Hahaha, kere bedarije.

A ti ves kaksne klobase kvasis?

Potemtakem po tvoje clovek sploh ne bi jedel ogljikovih hidratov, nic sadja, nic.

Pod 30g gledas da si ce se hoces it keto dieto.

V normalni dieti pa je priporoceno da imas DODANE sladkorje pod 10% vseh dnevnih kalorij.

Vazelin ::

As far as how many grams of sugar per day you should consume, the American Heart Association recommends most American women eat to no more than 100 calories per day of sugar (six teaspoons or 20 grams) and no more than 150 calories per day for men (or about nine teaspoons or 36 grams).


https://draxe.com/how-many-grams-of-sug...

__Devil__ ::

Sladkorji so vredu, a ne več kot 20g dnevno in zdrave oblike sladkorja, kot recimo kokosov sladkor, javorjev sirup, med. Bolj pomembno je, da svoje telo nahranimo z zdravimi živalskimi maščobami za dobro energijo in zadovoljstvo telesa kot recimo bio maslo ali še bolje maslo iz kmetije bio pridelave. Skuta je tudi super, surovo mleko dokaj vredu, še nimam veliko izkušenj z surovim mlekom, da bi lahko potrdil pozitivne učinke kot z maslom in prekajenim lososom.

Se pa pozna, če zaužiješ dnevno več kot 30g ali veliko več sladkorja v nezdravih oblikah skakanje energije kot pri kavi, sladkor stimulira za kratek čas. Sladkor je povsod, zato ga ni potrebno še dodatno uživat v sladkarijah. razen včasih kak košček ali dva temne čokolade ne škodi. Upam, da bomo z skupnimi močmni in izkušnjami našli primerne načina vnosa zdrave hrane za človeka v telo.

Čestitke Vazelin iz 5km na 6km dnevno je napredek. Človek bi naj dnevno prehodil vsaj 10km. To sem nekje prebral in iz izkušenj vem, da ja fajn če se vsaj malo razgibaš sicer ne moreš spat. v nasprotnem, če se ne gibaš veliko potem ne rabiš tudi jest veliko.

Tilen ::

Jaz mislim, da je striktno reči 20 gramov, zelo primitivno. Odvisno je od spola, starosti, osebne aktivnosti ter kaloričnega vnosa na dan.

Tole se mi zdi kar dober približek temu, kar bi lahko bilo OK.

Otroci stari od 4-6 let: zaužijejo lahko maksimalno 19 g sladkorja na dan (to je 5 čajnih žličk)
Otroci stari od 7 do 10 let: zaužijejo lahko maksimalno 24 g sladkorja na dan (to je 6 čajnih žličk)
Otroci stari 11 let in več ter odrasli: zaužijejo lahko maksimalno 30 g sladkorja na dan (to je 7 čajnih žličk), pri jedilniku z okoli 1600 kcal, pri obroku z okoli 3000 kcal pa okoli 70 g.


WHO smernice (2015)

WHO calls on countries to reduce sugars intake among adults and children

Press release

4 March 2015 ? Geneva - A new WHO guideline recommends adults and children reduce their daily intake of free sugars to less than 10% of their total energy intake. A further reduction to below 5% or roughly 25 grams (6 teaspoons) per day would provide additional health benefits.


Free sugars refer to monosaccharides (such as glucose, fructose) and disaccharides (such as sucrose or table sugar) added to foods and drinks by the manufacturer, cook or consumer, and sugars naturally present in honey, syrups, fruit juices and fruit juice concentrates.


The WHO guideline does not refer to the sugars in fresh fruits and vegetables, and sugars naturally present in milk, because there is no reported evidence of adverse effects of consuming these sugars.


http://www.who.int/mediacentre/news/rel...

Skratka, med ni tu nobena izjema, da bi bil boljši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

Evo moje tedensko povprečje hoje: 7,1 km:) Danes slabih 15km.

FiReFTW ::

Tilen je izjavil:

Jaz mislim, da je striktno reči 20 gramov, zelo primitivno. Odvisno je od spola, starosti, osebne aktivnosti ter kaloričnega vnosa na dan.

Tole se mi zdi kar dober približek temu, kar bi lahko bilo OK.

Otroci stari od 4-6 let: zaužijejo lahko maksimalno 19 g sladkorja na dan (to je 5 čajnih žličk)
Otroci stari od 7 do 10 let: zaužijejo lahko maksimalno 24 g sladkorja na dan (to je 6 čajnih žličk)
Otroci stari 11 let in več ter odrasli: zaužijejo lahko maksimalno 30 g sladkorja na dan (to je 7 čajnih žličk), pri jedilniku z okoli 1600 kcal, pri obroku z okoli 3000 kcal pa okoli 70 g.


WHO smernice (2015)

WHO calls on countries to reduce sugars intake among adults and children

Press release

4 March 2015 ? Geneva - A new WHO guideline recommends adults and children reduce their daily intake of free sugars to less than 10% of their total energy intake. A further reduction to below 5% or roughly 25 grams (6 teaspoons) per day would provide additional health benefits.


Free sugars refer to monosaccharides (such as glucose, fructose) and disaccharides (such as sucrose or table sugar) added to foods and drinks by the manufacturer, cook or consumer, and sugars naturally present in honey, syrups, fruit juices and fruit juice concentrates.


The WHO guideline does not refer to the sugars in fresh fruits and vegetables, and sugars naturally present in milk, because there is no reported evidence of adverse effects of consuming these sugars.


http://www.who.int/mediacentre/news/rel...

Skratka, med ni tu nobena izjema, da bi bil boljši.


Super post.

Pa velja povdarit da to velja za DODANE sladkorje, ne za naravne... ker namreč tudi krompir je "sladkor", ogljikovi hidrati se vsi pretvorijo v "sladkor" v telesu, ampak je pač naravno. V dosti izdelkih pa imajo dodane sladkorje, in o tem se gre tukaj.

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Evo moje tedensko povprečje hoje: 7,1 km:) Danes slabih 15km.

Ktir coin te je prisilil v to ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

gruntfürmich je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Evo moje tedensko povprečje hoje: 7,1 km:) Danes slabih 15km.

Ktir coin te je prisilil v to ?

:D feels good, man

Razmišljam, da bi hodil zjutraj v službo peš. Tako bi dvignil povprečje še za kilometer ali dva. Hodim lahko že presneto hitro brez bolečin. Danes po slabih 15km pa sem že precej čutil utrujena stopala.

Razmišljam, da bi se včlanil v kak fitness.

Glede hrane: včeraj sem se po treh tednih malce pregrešil in si zvečer privoščil cheesa in bigmac :P

Kljub vseemu še vedno razmišljam, da bi ubodel manj ortodoksno verzijo Christian Bale-ove Machinist diete. Vendar bi se moral poučiti in si nabaviti kakšne nadomestke v lekarni za razne vitamine. Nočem, da ratam fucked up zaradi trenutnega navdiha :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

next3steps ::

Ti kar, bo en kriptotrejder manj.
/sarc

next3steps ::

Daj vsaj - ZAVOLJO SEBE - zaužij nekje 1100 kalorij z raznoliko hrano na dan. Kar je nižje, samo potrjuje Darwina.

MostWanted ::

pa kaj ga bereš, ne vidiš da je navadn TROL! dolgcajt mu je nima punce
..

Vazelin ::

MostWanted je izjavil:

pa kaj ga bereš, ne vidiš da je navadn TROL! dolgcajt mu je nima punce
..

daleč od tega.:) Machinist dieto se bi šel max 2, 3 tedne, več ne. Zato sem mnenja da ti ne more pretirano škoditi. Verjetno se bom s tem igral med dopustom.


evo, sedaj pa grem na 10 kilometrski sprehod.

c3p0 ::

V tem primeru je boljši popolni post ob vodi. Pa raje bi tekal kot hodil...

Vazelin ::

Damn v treh dneh sem prehodil skoraj razdaljo iz Ljubljane do Postojne.:) Mislim, da si moram vzeti dan, dva premora saj že čutim kar bolečine v stopalih in podobno. Trenutno si ne predstavljam v kosu hoditi 20km npr. Tja do 15km še gre, več pa je potem že zoprno. Upam da se mišice, sklepi toliko natrenirajo, da ni več bolečin naknadno.

Stokarino ::

Bo čas za popotovanje iz Litije do Čateža. Še jetra natreniraš.

[D]emon ::

Eh, gres lepo en krog po PST. Ce si ga v izi vzames je to lep dopoldanski sprehod.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

next3steps ::

Vazelin je izjavil:

MostWanted je izjavil:

pa kaj ga bereš, ne vidiš da je navadn TROL! dolgcajt mu je nima punce
..

daleč od tega.:) Machinist dieto se bi šel max 2, 3 tedne, več ne. Zato sem mnenja da ti ne more pretirano škoditi. Verjetno se bom s tem igral med dopustom.


evo, sedaj pa grem na 10 kilometrski sprehod.

Tvoje mnenje ne šteje.

TheBlueOne ::

@Vazelin, ce bos nadeljeval s tem in ne samo zelel odstraniti kg ampak tudi graditi misice, kar je mimogrede zelo smiselno, ker misice same po sebi skurijo kaksno kalorijo, ti zna tvoja trenutna strategija povzrociti tezave.

To kar ti govorijo o kolicinah sladkorja je malo mimo, ker bi vsak moral napisati koliko g enostavnih sladkorjev se se tolerira. Najboljse je sicer nic, ker ga telo zares ne potrebuje, potrebuje pa druga hraniva in ti moras gledati na kalorije kakor na denar, placati pa moras vse poloznice.

Naprimer, sladkor je zelo "drago" hranivo, ke ima veliko kalorij in ni potrebno za "gospodinjstvo". Med tem, ko dolocene poloznice moras placati tudi po porabi, med njimi pa so zelo pomembne esencialne mascobe in beljakovine. Pri sljednjih je problem, da so kot elektrika ali voda in nikoli ni preidejo same, torej pojes beljakovino in jo placas s kalorijami ampak z njo pride se kaj, kar tudi ima kalorije (Kakor je omreznina...).

Za beljakovine, se recimo priporoca 1,5g/1 kg telesne teze ali vec. Ce 1g (4 cal) beljakovine pride z 1g mascobe (9cal), kar bi bila klasika pri kaksnem burgerju, za 1g beljakovine placas 13cal, kar pomeni, da ze za samo 100g beljakovin, ki jih potrebujes placas 1300cal (ker pride s 100g mascobe), kje so pa se OH in ostale zadeve. :)

Skratka poloznice po pomembnosti:
1. Esencialne mascobe (Hormoni, procesor...)
2. Vitamini
3. Beljakovine
4. Kompleksni OH

Neesencialne mascobe, enostavni sladkorji... pa so luksuzi, ki absolutno niso potrebni oziroma se celo skodljivi.

Avenger ::

Pozabil si na minerale, ki so po pomembnosti med prvimi. Vazelin, predno greš počet neumnosti, ki jih planiraš, si preberi nekaj knjig, pa kak forum kot je maxximumov.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TheBlueOne ::

Avenger je izjavil:

Pozabil si na minerale, ki so po pomembnosti med prvimi. Vazelin, predno greš počet neumnosti, ki jih planiraš, si preberi nekaj knjig, pa kak forum kot je maxximumov.


Res je, ampak recimo, da gredo pogosto z roko v roki z vitamini. :)

In ce zna anglesko, se res splaca pogledati videe Scooby1961 na youtubu. Za zacetnike super vir in se vse ima zastonj, nobenega lobija v ozadju...

Ne iskati svoje poti, pri zadevi, ki je 100% premisljena in kjer so razni "triki" prej slabi kot dobri za cloveka kot celoto ali pa celo samo marketniski nateg.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

hvala za informacije...

evo update z moje strani:)

Začel sem si tudi sam malce kuhati in sicer predvsem pečem kakšne zrezke (puran, piščanec, govedina) z zelo malo olja (toliko da se ne prime:D). Primarno jem zunaj vendar sem ter tja si spečem zadeve - z ostalim se mi ne da pacati.

sem prehodil v povprečju ta teden 7.5km. Jutri grem na 20 kilometrski pohod kar je skoraj pol maratona. Dobre 3 ure hoje bi se reklo. Maja začnem še teči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

next3steps ::

stir fried je enostavna rešitev, če si kuharski žid. Poglej med aziatske recepte. Whey je lahko rešitev za drugi obrok. Solata, ki si jo boš verjetno znal narezati, je rešitev za tretji obrok.
Ostalo zapolni z barvo.

Vazelin ::

od solate imam najraje kisle kumarice (ETA kamniške / une iz hoferja), tudi rdečo peso.

Moji obroki gredo takole:
1. zjutraj kava/dve, ena pol vrečke sladkorje, druga brez če pijem še drugo
2. nekje okol 12ih pojem kakšno žemljo, štručko, salamo ipd. Skratka morda 250 kalorij max.
3. zame glavni obrok predstavlja nekje ob 18ih - tule ne škrtarim in pade vse ... od dunajca do čevapov ... ampak kot že rečeno si tudi sam že pečem zrezke ki so mi osebno boljši kot tisti po gostilnah. Evo jutri zjutraj bom pekel piščančje ;)
4. actimel in ena valfruta 150 kalorij

To je v glavnem to.Spijem pa max. 2 deci sladkane pijače dnevno. drugo ali cola zero ali voda.

Če s tem vztrajam 1 leto se bom že spogledoval s six packi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539075 (34358) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436636 (31081) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615355 (13579) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822159 (19826) Bananovec

Več podobnih tem