» »

Cena mehanika

Cena mehanika

«
1
2

Miptrip ::

Pozdravljeni,

na clio 2 1.2 16v je šel zadnji izpušni lonec. Žena je peljala mehaniku kjer ji ga je zamenjal za novega od novaka d.o.o. Cena vsega skupaj je bila 100€. Na loncu je bila še etiketa s kodo sem pogledal na splet in je v redni prodaji 42€. Sem vprašal soseda, ki se s tem ukvarja in pravi da je dela za maksimalno 30min. Zdaj po toči zvonit je prepozno bi pa rad vedel za naprej če je nategnil ženo, da gremo drugam.

louser ::

Cena ure je od 40 do 60 EUR pri lokalcih. Če je bilo samo pol ure dela, je pač kasiral celo uro.
Možno pa da je imel dela več ali pa kakšna dodatna dela.
V glavnem za teh 15 EUR se jaz ne bi kregal.

korenje3 ::

Urna postavka mehanika je 40 do 60EUR/h. V to je vračunano delo, delovni prostor, amortizacija orodja in naprav.

Sicer pa gledat moraš ceno storitve in ne na urno postavko. Ker edino tako lahko recimo boljši in hitrejši mehaniki več zaslužijo. Če bi mehaniki delal po urni postavki bi slabši bolje služili.
Torej stvar dogovora pred izvedbo dela. Potem pa če je delal 30 minut ali pa 2 uri niti nima veze.

Kar se tiče pa tega avspuha. 10 minut je uvoz avta v garažo, 10 minut dviga in pregled. 10 minut rezanje starega. 10 minut priprava varilnega aparata. 10 minut varjenje in čiščenje. 10 minut spust vozila in izvoz iz garaže. 5 minut test. Skupaj torej cca 60 minut dela (v primeru da ima vse pri roki).
Da ne omenjam še čveka z gospo ki je verjetno pobral še kakšne pol ure ali več.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

AndrejS ::

Če si vzel izpuh od novaka - boš čez kake 2-3 leta spet pri njem.

zobnik ::

Mehaniki majo uro 30 evrov, ne pa 60 evrov. Dela je za pol ure načeloma računajo celo uro.

V glavnem barabe so.

zobnik ::

Pozabil si še na objemko in nosilec, vrjetno je objemko menjal, nosilec pa...?

fikus_ ::

"Zdaj po toči zvonit je prepozno . . . "

Zato se prej vpraša za ceno. Za to popravilo si sam vedel, kaj je potrebno menjati, tako da je enostavno dobiti informacijo o ceni popravila tudi po telefonu.
Takole na hitro, nekje 15-20 eur bi lahko prišparal.

V glavnem izkušnja za drugič, ne se sekirat preveč, nisi edini, ki se mu zdi, da je plačal preveč.

Srečno vožnjo.

starfotr ::

Glej, takole je. Žena ima popravljen avto, najbrž je ona plačala. Srečna je, ker spet dela (to j enajbolj važno). Ne sekiraj se zaradi 20 eur, če bi šel k drugemu, vozil avto na oglede, da ti naredi ponudbo. verjemi, da bi samo na času in gorivu teh 20 eur šlo v luft. Tako si pa imel čas, da ga preživiš z ženo. In ker je bila srečna, se je lahko še kaj zaiskrilo.

PunkDude ::

AndrejS je izjavil:

Če si vzel izpuh od novaka - boš čez kake 2-3 leta spet pri njem.

Sem slišal enako, slab pleh, tudi variti se ga ne da.

MTB ::

Hm, če vam je preveč, postavite delavnico, začnite delat, pa kasirajte 10€ na uro.
Ko mi "informatik" popravlja svoje napake, kasira 60€ na uro, pa še prevoz. Pa se nihče ne pritožuje. Pride kot gospod in gre kot gospod.
Mehanik je vsran od glave do pete, pa se tu pritožujete.

Pika na i ::

OP, drugič sam kupi del, zamenja naj ti ga pa sosed, ki se spozna. Verjetno ti ga bo zastonj, a ne?

Mimogrede, mehaniki imajo lahko uro tudi 20 evrov, z računom.

Miptrip ::

Nevem zakaj je potrebno pri vsaki temi vpletat vse možne panoge.

Stanje je sledeče:

izpušni lonec 52.20€
izpušni nosilec 25€
objemka: 4.10€
mehanično delo 1h 35€ porabljeno 0.40h:17.51€

Redne cene v trgovini za fizične osebe:

lonec:42€
izpušni nosilec:13€
objemka: 1.3€

Pa to ni ugibanje ali pa iskanje pri najcenejšem to so cene delov od novaka pri katerem je bila roba naročena.

Če vam pusti dober okus, da ti računa dele dražje kot jih on dobi sploh pri takih maržah pol super men ne.

nekikr ::

Čisto vseeno je kje ulovi svoj zaslužek. Bi se bolje počutil, če bi ti dele šenkal in računal uro 100€? Ker si Slovenec bi bilo pa najbrž bolje, če bi dele računal 100€ in zraven napisal, da delo je pa zastonj. Ponavadi pa nekaj poberejo pri vsaki stvari. Ne vem če sem že videl mehanika, ki bi se veljal v denarju, največkrat so umazani od jutra do noči za čisto navadno plačo. Res hude marže.

Miptrip ::

Ne bolje bi se počutil če bi mi dele računal po isti ceni kot jih prodajajo pa uro več tako ne bi ostal slab priokus. Pa kake veze ima njegovo finančno stanje pa plača, če jaz hočem večjo plačo bom pa selektivno strankam računal po 300€ več, ker se ne spoznajo. Odlično razmišljanje res.

nekikr ::

Zaslužil je 43,7€ (po tvojih cenah). Od tega je treba plačati še davek in ostalo mu je koliko? A ima res veze kako pride do zaslužka, preko urne postavke ali še nekaj preko delov? Če te to tako boli, potem je rešitev zelo enostavna. Naslednjič reci, da boš sam prinesel vse dele in naj obračuna le urno postavko, ki bo ustrezno višja. Pa boš ti zadovoljen, on bo pa vedel katerega pacienta se mora izogibati ;)

zunno ::

Pri cenah delov ne smete pozabiti, da imajo mehaniki konkreten popust, tako da tudi tukaj zaslužijo že, če vam zaračunajo "ceno" iz trgovine. Realne cene delov si lahko ogledate na spletni strani Autodoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zunno ()

Miptrip ::

nekikr je izjavil:

Zaslužil je 43,7EUR (po tvojih cenah). Od tega je treba plačati še davek in ostalo mu je koliko? A ima res veze kako pride do zaslužka, preko urne postavke ali še nekaj preko delov? Če te to tako boli, potem je rešitev zelo enostavna. Naslednjič reci, da boš sam prinesel vse dele in naj obračuna le urno postavko, ki bo ustrezno višja. Pa boš ti zadovoljen, on bo pa vedel katerega pacienta se mora izogibati ;)


Ja, ker 34EUR za 40min dela je pa zelo slabo ne, daj malo poglej okrog polovica Slo. toliko ne zasluži v celem delovniku. Večina, ki tako religiozno brani tako nategovanje so podjetniki, ki sami uporabljajo take prakse, treba druge zagovarjat, da se bolje počutijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miptrip ()

fikus_ ::

Kar usajajte se na ceno delovne ure mehanika in kaj vse mora iz tega plačati. To je enostavno delo! Sicer je na koncu postavljena cena ure dela odvisna samo od mehanika/lastnika delavnice/posla. Cena 35 eur/ura je tako tako, ni nizka, niti zelo visoka.

Nateg je pri rezervnih delih, kar je OP lepo pokazal! Tam je mehanik noter dobil ~25 eur! Poleg tega ima še verjetno konkreten popust na rezervne dele pri prodajalcu delov!

Zato jaz naročujem dele iz DE (pač preventivna menjava, ko je še čas 1 teden čakat na dele), kjer so precej cenejši od naših trgovcev. In tudi popravim marsikaj sam.

Alien123 ::

Miptrip je izjavil:

nekikr je izjavil:

Zaslužil je 43,7EUR (po tvojih cenah). Od tega je treba plačati še davek in ostalo mu je koliko? A ima res veze kako pride do zaslužka, preko urne postavke ali še nekaj preko delov? Če te to tako boli, potem je rešitev zelo enostavna. Naslednjič reci, da boš sam prinesel vse dele in naj obračuna le urno postavko, ki bo ustrezno višja. Pa boš ti zadovoljen, on bo pa vedel katerega pacienta se mora izogibati ;)


Ja, ker 34EUR za 40min dela je pa zelo slabo ne, daj malo poglej okrog polovica Slo. toliko ne zasluži v celem delovniku. Večina, ki tako religiozno brani tako nategovanje so podjetniki, ki sami uporabljajo take prakse, treba druge zagovarjat, da se bolje počutijo.


Pazi tukaj so skoraj vsi samosvoji šefi, najrajši imajo da se po spodnjem sloju udarja.. ker kao mali podjetniki držijo Slovenijo gor lol :D

nekikr ::

Miptrip je izjavil:

nekikr je izjavil:

Zaslužil je 43,7EUR (po tvojih cenah). Od tega je treba plačati še davek in ostalo mu je koliko? A ima res veze kako pride do zaslužka, preko urne postavke ali še nekaj preko delov? Če te to tako boli, potem je rešitev zelo enostavna. Naslednjič reci, da boš sam prinesel vse dele in naj obračuna le urno postavko, ki bo ustrezno višja. Pa boš ti zadovoljen, on bo pa vedel katerega pacienta se mora izogibati ;)


Ja, ker 34EUR za 40min dela je pa zelo slabo ne, daj malo poglej okrog polovica Slo. toliko ne zasluži v celem delovniku. Večina, ki tako religiozno brani tako nategovanje so podjetniki, ki sami uporabljajo take prakse, treba druge zagovarjat, da se bolje počutijo.

Rešitev je preprosta! Postani avtomehanik in vleci kokain z riti prostitutk. Kako težko pa je lahko, kajne? Pol Slovenije bi lahko to delalo, pa krize ne bi bilo nikoli več ;)

V teh 34€ je recimo tudi prostor, pa orodje, pa tekoči stroški, pa izpad dohodka, kadar zboli ali gre na dopust pa....je ta avtomehanik tvoj avto prevzel v zlatih čeveljcih s cigaro? Ali je bil bolj en umazan revež?
Jaz recimo nisem tipičen slovencelj, zato branim (tudi) avtomehanika. Prav nobene potrebe ni, da človek s takim znanjem in delovnim okoljem ne sme dobiti več kot minimalca. Če lahko en učitelj v osnovni šoli dobi 1300€ za 4 urni delovnik, dva meseca dopusta, doživljensko garantirano službo in vsa nadomestila v slučaju bolezni, pa lahko tudi avtomehanik dobi 1000€ za svoje delo. Se pravi, če si najde za 2000€ dela na mesec in nič ne zboli in ne gre na dopust in dela cel dan. Ni tako lahko kot se sliši kakšni pisarniški mestni srajci.

Alien, saj je čisto simpl za nekaj tisočakov € strank mesečno dobiti, ane? Spotoma?

BRBR ::

Torej zadnjič sem šel na en uradni servis z neko njihovo reklamo za eno storitev+material v rangu redne cene +/-650 EUR.
Sicer so me gledali kot da sem s to reklamo padel z lune in so se malo delali butaste, plačal pa sem vseeno samo +/-400 EUR (sem pobaral na AMD in bi bilo dražje).
Torej kje je redni nateg, pri delu ali delih (ki so kao zdaj originalni).

kremenko1 ::

Noben pa ne omeni,da se mora mehanik v večini primerov po robo tudi odpeljati. Nimajo vsi mehaniki trgovine pred nosom,dostava pa tudi ni vsepovsod večkrat na dan.

Miptrip ::

Tisti, ki govori kako ni tipičen slovencelj pa v isti sapi brani nategovanje je še kaj drugega. Vse, kar ti naštevaš spada v urno postavko nategovanje z deli nima tukaj kaj iskati. Pa prej ko se spet nekaj obregneš kaj kam spada to so osnove in jih dobro poznam glede na to da ob službi upravljam s podjetjem, ki sem ga sam na noge postavil in je šlo dosti odrekanja in še gre. Jaz tudi mislim, da si veliko ljudi zasluži večje plače za svoje delo pa še ne pomeni, da sem okej s takim nategovanjem. Če si pa ti ok s tem pa naslednjič, ko potrebuješ kaj uvozit v Slovenijo se javi pa bom samo zate pripravil račun, ki bo 300€ višji od ostalih.

fikus_ ::

V večini primerov imajo trgovci dostavo delov do mehanika! In mehaniki dobijo dele cenejše kot kar en kupec.

Ali ima nek mehanik urno postavko 40,60 ali 100 eur, je njegova stvar!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

romex ::

Obrnete lahko kakorkoli hočete, rezultat je vedno isti. OP je bil pač nategnjen (oz njegova žena), ker živi v Sloveniji, kjer je tak način nategovanja dovoljen. Mehaniku privoščim tistih nekaj eurov več, ampak ne na tak način.

Dejstvo je, da mehaniki pri nas kasirajo 2x. Najprej na robi katero dobavijo in potem še na servisni uri. V primeru da robo dobaviš sam pa se spremeni tarifa ure. Zaradi takih in podobnih primerov si folk čedalje več šraufa sam. DIY FTW!

Komplet osnovnega orodja katerega potrebuješ za menjavo zadnjega lonca je 30eur, zamenjano imaš v eni uri. Torej si plačal 30e za orodje in 40e za lonec, objemko in nosilce. Orodje ti ostane za drugič, sam pa si se naučil eno stvar več. Pa ne mi govort, da nemoreš enga lonca zamenjat na parkirišču.. Ja, res je lažje na dvigalu ampak včasih se je treba tud pomatrat, če hočeš kje kaj prihranit.

Najlažje je, da te nategnejo in potem jokaš po forumih :) Za menjavo lonca bi v pošteni delavnici plačal med 60 in 70e vključno z loncem in potrošnim materialom. Vse ostalo je nateg kakorkoli obrneš.

Utk ::

Meni mehanik računa 20 na uro, ne štopam ga, dele pa lahko nabavim sam ali ne, njemu je vseeno.
Pa še vseeno marsikaj sam naredim, za hec in ko imam čas, pri denarju nekega profita nimam.

romex ::

thats my point

tomazic89 ::

Ma ne vem no.. 100 eur za nov lonec z delom vred ni neka strasna rec.. ja mogoce bi ti kdo zrihtal ceneje, pa tudi kdo ki bi drazje bi se nasel. Zakaj veliko mehanikov sluzi na delih je povsem preprosto.. zato ker ce bi med postavke napisal cene delov kakrsne ima Novak, bi moral ceno urne postavke navesti 60eur. 60eur bi se slovencelnju zdelo prevec in bi rekel, ta je pa drag, k njemu ne bom vec peljal.

Plus to, da mora biti mehanik 12 ur v delavnici, da naredi 6 ur dela, ki ga lahko zaracuna... pac treba se je tudi s strankami ukvarjati.

Mogoce si je v tem doticnem primeru res privoscil pretirano visoko marzo na delih... ampak po drugi strani bi pa kupec lahko prej vprasal kolko bo ta spas prisel.

Pocakaj da se toca stali in pozabi na vse skupaj ter naslednjic pelji avto drugam, zaradi 20 eur toliko sekiranja... ne vem no, je vredno? Mogoce gledam tako na to, ker sem ravnokar placal vijolico za turbino...

solatko ::

Ko se pogovarjate o urah obrtnikov,......... se pozanimajte, kolikšna je cena v primerljivih državah - D, A, I, Hr,.....
V A boste težko našli mehanika pod 100€/h, zakaj mislite, da v avstriji težko najdeš vozila starejših letnikov na cesti?
Ko se začne avto kvarit gre od hiše, tudi na odpad, če ga kupit nihče noče.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

fikus_ je izjavil:

Kar usajajte se na ceno delovne ure mehanika in kaj vse mora iz tega plačati. To je enostavno delo! Sicer je na koncu postavljena cena ure dela odvisna samo od mehanika/lastnika delavnice/posla. Cena 35 eur/ura je tako tako, ni nizka, niti zelo visoka.

Nateg je pri rezervnih delih, kar je OP lepo pokazal! Tam je mehanik noter dobil ~25 eur! Poleg tega ima še verjetno konkreten popust na rezervne dele pri prodajalcu delov!

Zato jaz naročujem dele iz DE (pač preventivna menjava, ko je še čas 1 teden čakat na dele), kjer so precej cenejši od naših trgovcev. In tudi popravim marsikaj sam.



Če trgovec naredi RVC s preprodajo temu rečemo marža.

Če to stori avtomehanik temu rečemo nateg.

Ampak najbolj blesavo je, da se to povsod dogaja, pa nihče ne trepne okom. Ste se kdaj vprašali koliko je vredna flaširana voda?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

fikus_ ::

Imaš prav, prodajna cena nekega rezervnega dela je stvar mehanika. In še to, na maloprodajno ceno imajo mehaniki celo do 40 - 50 % popusta pri nabavi delov.

Tako da OP šola za naslednjič, vprašaj za ceno popravila.

hojnikb ::

Sj ni problema. Drugic pa naroci pri autodocu, zmotiraj sam pa potem preracunaj, ce bo cenej.

Ne recem, da mas doma lift in orodje/znanje. Naredis sam. Ce nimas, pac placas, kolker stane.

Kriv si si pa tako sam, zakaj se pa nisi pozanimal prej. Ta tema je cist brezvezno nabijanje OPja, ki je zapravu par evrov vec. Ki ti jih tako ali tako ukrade naslenji spar/tus/petrol itd..
#brezpodpisa

facepalm ::

@op: cena je bila postena. Na uradnem servisu bi placal vec, v Bosni pa manj.

Zakaj se ti ne zdi prav, da ima mehanik marzo pri rezervnih delih? Koneckoncev jih je moral nabaviti in prodati. Tako kot trgovina. Le da pravi trgovci imajo konkretno visje marze.

MadMax ::

Največji problem pri vsej zgodbi je, da OP ne vidi odlične poslovne priložnosti.
V par mesecih izplačano orodje (tistih par ključev kupi v interdiskontu, pa en švasaparat iz bolhe, pa še kako malenkost).
Po enem letu nov avto.
Nadalnje leto-dve je bajta pod streho.
Po 5 letih vikendica na morju in privez z jahtico.
...

Aja, šankbrihta je lahko vsak, mehanik na svojem pa ne glih...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Blinder ::

Nateg je ker je ona sla v delavnico inreklada bi rada to pa to. Ni pa vprasala koliko jo bo to stalo. Ce bi prej vprasala, bi ji ali ponudil nizjo ceno, ali bi se ona obrnila pa sla drugam.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

korenje3 ::

nekikr je izjavil:

Miptrip je izjavil:

nekikr je izjavil:

Zaslužil je 43,7EUR (po tvojih cenah). Od tega je treba plačati še davek in ostalo mu je koliko? A ima res veze kako pride do zaslužka, preko urne postavke ali še nekaj preko delov? Če te to tako boli, potem je rešitev zelo enostavna. Naslednjič reci, da boš sam prinesel vse dele in naj obračuna le urno postavko, ki bo ustrezno višja. Pa boš ti zadovoljen, on bo pa vedel katerega pacienta se mora izogibati ;)


Ja, ker 34EUR za 40min dela je pa zelo slabo ne, daj malo poglej okrog polovica Slo. toliko ne zasluži v celem delovniku. Večina, ki tako religiozno brani tako nategovanje so podjetniki, ki sami uporabljajo take prakse, treba druge zagovarjat, da se bolje počutijo.

Rešitev je preprosta! Postani avtomehanik in vleci kokain z riti prostitutk. Kako težko pa je lahko, kajne? Pol Slovenije bi lahko to delalo, pa krize ne bi bilo nikoli več ;)

V teh 34€ je recimo tudi prostor, pa orodje, pa tekoči stroški, pa izpad dohodka, kadar zboli ali gre na dopust pa....je ta avtomehanik tvoj avto prevzel v zlatih čeveljcih s cigaro? Ali je bil bolj en umazan revež?
Jaz recimo nisem tipičen slovencelj, zato branim (tudi) avtomehanika. Prav nobene potrebe ni, da človek s takim znanjem in delovnim okoljem ne sme dobiti več kot minimalca. Če lahko en učitelj v osnovni šoli dobi 1300€ za 4 urni delovnik, dva meseca dopusta, doživljensko garantirano službo in vsa nadomestila v slučaju bolezni, pa lahko tudi avtomehanik dobi 1000€ za svoje delo. Se pravi, če si najde za 2000€ dela na mesec in nič ne zboli in ne gre na dopust in dela cel dan. Ni tako lahko kot se sliši kakšni pisarniški mestni srajci.

Alien, saj je čisto simpl za nekaj tisočakov € strank mesečno dobiti, ane? Spotoma?


iz prve roke mehanik dobi do 1100€ plače, dokler dela za drugega.
če si sam najde posel lahko služi po 300€/dan. tak avtomehanik ki si zna najti delo bo poskrbel da mrežo ljudi, ki ga bo poznalo in jim bo vedno na razpolago - predvsem avtoprevozniki, kjer je čas popravila kritičen. pri teh se da zaslužit tudi po 600€/dan. računaš pa po storitvi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kr3ten ::

Ali si upate handlat z mehanikom? Jst ne upam, ker imam filing, da mi bo potem površno izvedel servis.
Kar ti reče moraš "požreti" vzami ali pusti. Tako kot pri kurb*h, če boš samo 10 e hotu znižat, te bo odje*ala takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

zobnik ::

Ne nabijajte, šranfam avte sam doma, pa vem da je zadnji lonec dol v 5 minutah, odžagaš prav pa sam druzga se nasad gor, to ti več časa vzame... to je to. Zadnji nosilec pa odvisno od stanja, tud nč posebnega, objemka pa tud nč takega....clio je tak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

2dark ::

zobnik je izjavil:

Ne nabijajte, šranfam avte sam doma, pa vem da je zadnji lonec dol v 5 minutah, odžagaš prav pa sam druzga se nasad gor, to ti več časa vzame... to je to. Zadnji nosilec pa odvisno od stanja, tud nč posebnega, objemka pa tud nč takega....clio je tak


Fantje v tej temi so menjali že ogromno zadnjih loncev in obvladajo teorijo v nulo.


Drugače pa kot si rekel. Dela je ravno za 15 minut.

tony1 ::

Miptrip je izjavil:

Nevem zakaj je potrebno pri vsaki temi vpletat vse možne panoge.

Stanje je sledeče:

izpušni lonec 52.20EUR
izpušni nosilec 25EUR
objemka: 4.10EUR
mehanično delo 1h 35EUR porabljeno 0.40h:17.51EUR

Redne cene v trgovini za fizične osebe:

lonec:42EUR
izpušni nosilec:13EUR
objemka: 1.3EUR

Pa to ni ugibanje ali pa iskanje pri najcenejšem to so cene delov od novaka pri katerem je bila roba naročena.

Če vam pusti dober okus, da ti računa dele dražje kot jih on dobi sploh pri takih maržah pol super men ne.


Sam sem se že zdavnaj sprijaznil, da se s ceno storitve (pretirano) ne obremenjujem, če je vsaj približno normalna (100 EUR za menjavo lonca je sicer precej na zgornji meji, za tak denar sem dobil nova srednji in zadnji lonec z montažo - ampak oba nista bila vredna počenega groša, ker sta bila že nova preglasna in v resnici le za v smeti), veliko bolj pomembno je, da je bila kakovostno opravljena.

In glede na tvoj seznam se mi zdi reč opravljena skrbno. Zelo pohavlna je tudi menjava nosilca izp. lonca, na to se pogosto pozabi/improvizira pri montaži. Z nekaj več sreče imaš nato je6o šele pri naslednji montaži z nekaj manj pa nekje sredi ceste, ko ti auspuh začne ropotati ali pa pade dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

BCSman ::

solatko je izjavil:

Ko se pogovarjate o urah obrtnikov,......... se pozanimajte, kolikšna je cena v primerljivih državah - D, A, I, Hr,.....
V A boste težko našli mehanika pod 100€/h, zakaj mislite, da v avstriji težko najdeš vozila starejših letnikov na cesti?
Ko se začne avto kvarit gre od hiše, tudi na odpad, če ga kupit nihče noče.


A te cene so dejansko na podlagi tržnih zakonitosti ali je država posegla vmes z določitvijo minimalnih postavk?

2dark ::

BCSman je izjavil:



A te cene so dejansko na podlagi tržnih zakonitosti ali je država posegla vmes z določitvijo minimalnih postavk?


Na podlagi tržnih zakonitosti. Menda je logično, da v Avstriji ne more biti mehanična ura 50€ glede na plače, ki jih imajo.

Avenger ::

Poštena poslovna praksa bi bila taka:
-urna postavka po ceniku, kolikor koli že hočeš imet, 10-60€, obračun po 1/10ure, ali pa vsake začete pol ure ali karkoli že ampak imaš to napisano v ceniku, lahko imaš menjavo auspuha 10€/uro, menjavo ležajev koles pa 60€ na uro, samo imej napisano
-avtodele, ki jih dobiš, jih daš od sebe za isto ceno, kot bi jih lahko fizična oseba kupila v tej trgovini, itak dobiš popust, ki ni tako zelo majhen in s tem popustom z lahkoto kriješ stroške dostave, tudi če moraš it sam iskat
-na računu morajo biti cene jasno izkazane
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BCSman ::

2dark je izjavil:

BCSman je izjavil:



A te cene so dejansko na podlagi tržnih zakonitosti ali je država posegla vmes z določitvijo minimalnih postavk?


Na podlagi tržnih zakonitosti. Menda je logično, da v Avstriji ne more biti mehanična ura 50€ glede na plače, ki jih imajo.


Torej tudi stranke imajo višje plače, a solatkova izjava je še logična?

V A boste težko našli mehanika pod 100€/h, zakaj mislite, da v avstriji težko najdeš vozila starejših letnikov na cesti?
Ko se začne avto kvarit gre od hiše, tudi na odpad, če ga kupit nihče noče.

fikus_ ::

Poštena praksa je, da se prej dogovoriš za ceno popravila. Sploh ni pomembno kako mehanik postavlja cene. To je pač njegova zadeva. Ker na koncu potrošnika zanima samo končna cena popravila.

nekikr ::

Ja glede na temo ni tako. 100€ je povsem sprejemljiva cena (kot so rekli tudi drugi bi lahko bila nižja, lahko pa tudi višja, čisto ok), problem je, ker je mehanik računal uro in RVC na dele. Prasec.

SambaShare ::

2dark je izjavil:

zobnik je izjavil:

Ne nabijajte, šranfam avte sam doma, pa vem da je zadnji lonec dol v 5 minutah, odžagaš prav pa sam druzga se nasad gor, to ti več časa vzame... to je to. Zadnji nosilec pa odvisno od stanja, tud nč posebnega, objemka pa tud nč takega....clio je tak


Fantje v tej temi so menjali že ogromno zadnjih loncev in obvladajo teorijo v nulo.


Drugače pa kot si rekel. Dela je ravno za 15 minut.


Če vama vedno uspe v 15 minutah, vaju ob naslednji menjavi kar pokličem. Tistih 10€ pa že reskiram, zakaj bi se sam trudil.

solatko ::

Pred leti mi je en priznan zdravnik, ko sem mu popravil računalnik rekel, vaše ure so pa višje, kot zdravnikove pa sem mu razložil približno takole - če si bom poškodoval kak del telesa, bom prišel k vam, da me pozdravite, ker se na to spoznate bolj, kot sosedov mulc za pivo, vi pa ste računalnik prinesli na servis, ker ga pač sami ne znate popravit. Cene so podobne kar pri vseh servisih, lahko pa vam slabo popravi ravno sosedov mulc za pivo ali pa tudi ne.

Takoj mu je bilo jasno za kaj gre in je bil potem še dolgo moja stranka.

BCSman - Cene avtov, večino prehrambenih artiklov, gorivo,... so enake cene kot pri nas, samo pri nas so delodajalci nagnjeni k nižji ceni delovne sile. Če obiščeš kak pooblaščen servisi pa so cene večinoma izenačene, kot v državi proizvajalca avtomobila.
Tudi v trgovini zahtevaš precej nižjo ceno, ker so plače nižje kot v A?

Fiksne stroške pri stanovanjih imamo precej višje, kot v primerljivih naseljih, kljub precej nižjim dohodkom, samo to je Slovenija. Se bo pač potrebno borit za višje plače.
Delo krepa človeka

ecopro ::

Vsak pozna kakšnega "popoldanskega" mehanika in je že koristil njegove storitve. Ponavadi sta zadovoljna oba - tako uporabnik kot tudi izvajalec.
Povprečno sposoben "popoldanec" si lahko po službi prisluži vsaj še polovico plače, a za to plača visok davek, saj ves svoj prosti čas namenja dodatnemu delu. Seveda je precejšnji delež tega zaslužka posledica dobrega rabata v lokalni trgovini z avtodeli.

Cene delovnih ur na pooblaščenih servisih so po večini pretirane, vsaj glede na kvaliteto storitve. Dejstvo je, da večina sposobnejših mehanikov slej ko prej odpre lastno obrt.

Kar se mi zdi zaskrbljujoče, je to, kar trdi slovenski mehanik leta 2018, citiram
Živimo od zaslužka materiala. Od dela mi ne moremo živeti.
Povezava do članka.

Če to drži, potem je nekaj zelo narobe, ali ima fant napačen poslovni model ali pa je celotna panoga v težavah, s čimer bi se morala ukvarjati obrtna zbornica oz. ustrezna sekcija.
Težko si je predstavljati, da bi slikopleskarji, zidarji ali vodovodarji živeli od materiala.

Raptor F16 ::

ecopro je izjavil:

Težko si je predstavljati, da bi slikopleskarji, zidarji ali vodovodarji živeli od materiala.


Zakaj ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620028 (13082) WizzardOfOZ
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122550 (12026) KTM_
»

"Top šajtrga" za eno študentsko plačo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11711730 (8485) WizzardOfOZ
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1089882 (7338) Mato989
»

Koliko bi računali?

Oddelek: Izdelava spletišč
384027 (3149) DiTi

Več podobnih tem