» »

Igranje na adslju

Igranje na adslju

getfrik ::

Zanima me če lahk na 1mbit brezhibno igraš recimo unreal, wolffija,..
Al rabiš več?

Fury ::

popolnoma zadost.

Lith ::

ko smo probal' smo bli trije in je blo dobro, četrti in še ta na isti server Wolfenst. nas je pa zarad lag-a enga dol snel', UT tut

Tr0n ::

Ah, neumnosti. Ti se samo priklopi na en hiter server in bo spricalo. Vcasih smo Quake-a nabijali na 28.800 modemih z 200+ pinga in se je dalo bp nabijat :).

Mavrik ::

Seveda da to gre. Jaz sem na 1Mbit hostal server za CS za 10 igralcev pa je šlo bp.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

On je spraseval za igranje, ne za hostanje. Ce hoces hostat en konkreten server, potem rabis malo vec kot samo 1mbit :).

LapD ::

Ko igramo war3 5v5 sploh ni problema razen če je aussie host

Tr0n ::

Mogoce. Ampak problem ni tolko 1 mbit download, ampak 256 kbit upload :).

LapD ::

Ul je važen če hostaš. Drugače šteje Dl.

Gandalfar ::

Sej ne downloadas pol igrce vsakic sproti .. te zadeve porabijo med 5-10kb/s .. mogoce 30kb/s ce je res veliko podatkov. Torej ti od 1Mbit ostane se 100kb/s proste linije, ki je pa naceloma ne smes zafilat razen, ce imas kaksen dober packet shaper na networku

Tr0n ::

V bistvu je vec. Vsak igralec ti porabi doloceno kolocino RAMa, CPUja in seveda bandwidtha. Potem je velikost BWja tudi odvisna od samega igralca oz. njegove linije in kaksne nastavitve ima (rate, maxpackets,...). Kaksni so pa podatki za dolocen spil pa ne vem.

pingo76 ::

Konkreten primer:
trije je si delimo en megabit adsljčka. Jaz pa moja draga se obesiva na kak strežnik za action half-life ta tretji (lastnik adsl-ja) pa surfa irca ipd.
Ping imava med 33-75ms (večinoma 45) tako, da je pravi užitek. Lag trpimo včasih zaradi kakega levega serverja...

Ko pa sosed vklopi imesh pa se deremo skozi okno:d. Jadraan imam 700+ pinga. Vstaaavi una jajca za eno uro. :8).

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

Gandalfar ::

A nekega linux routerja s packet shapingom pa nebi postavil? :)

alf__ ::

pasej zdej ze za windowse dobis progy k ti omeji kok kb bo mel ker uporabnik da se ti ni treba je**t z linuxom

pingo76 ::

Aja pozabil sem omenit, da je vse skupaj priklopljeno prek dveh switchev in vsak fura svoj raspppoe in kerio personal firewall. Routerja za lastne potrebe ne maram. Sicer pa ne potrebujemo omejitve downladov ker se prav lepo zmenimo. P2P med 00:00-16:00 pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CS in kabelska povezava

Oddelek: Igre
151120 (903) Tilen
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515535 (4632) darkolord
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210743 (10743) hruske
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614745 (3924) marjanX
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60735395 (18477) RedOS

Več podobnih tem