» »

DVB-C kartica

DVB-C kartica

benml ::

Doma imamo lokalnega kabelskega operaterja s popolno programsko shemo (+250 programov). Teta, ki živi na drugem koncu naselja ima istega operaterja, vendar najmanjšo TV shemo, ki ji povsem zadošča. Na vsake toliko časa pride iz tujine njen sin na počitnice za par tednov na leto pa bi rad gledal športne programe v HD, ki pa jih ni v tetini shemi.
Zanima me, če bi mu delali programi, če mu za ta čas posodim eno od naših Conax kartic in jo vstavi v tetino TV?
Lahko operater to kako ugotovi in kartico zaklene oz. so kakšen druge posledice?
  • spremenilo: benml ()

avian2 ::

Kolikor vem, operater ne more ugotoviti, kje se nahaja Conax kartica. TV signal gre samo v eno smer - od operaterja k sprejemniku. TV sprejemnik in Conax kartica nič ne oddajata nazaj.

Pa tudi sicer se mi zdi, da ne delaš nič narobe, če posodiš svojo kartico. Še vedno jo bo uporabljal samo en uporabnik naenkrat.

AndrejS ::

Ni ravno legalno početje - ampak deluje.

zavajon ::

Laz sem enkrat za štos stestiral to in odnesel kartico v drugi kraj, pa je delalo.

Spc ::

Seveda bo delovalo.
:)
 

mat xxl ::

Vse to dela, dela še več, v Izoli imam na vikendu le najmanjši analogni obseg kanalov za 12 eur in čeprav je operater povsem svoj, kupuje signale pri Telemachu, zato prinesem kartico s seboj in dela mi jasno vse, kar v Ljubljani, pa se ne počutim noben lopov !!!

BTW tudi card sharing znotraj ene hiše stanovanja deluje solidno .....

benml ::

Hvala za odgovore. Torej mu bo zadeva delala, operater pa tega ne more ugotovit in mi težit.

mat xxl ::

Tako je vse te kartice delujejo samo v smeri od operaterja do uporabnika, obratno ne morejo delati ....... torej operater ne more videti, pa tudi če vidi se ne sekira za to......

benml ::

Imam pa še eno vprašanje. Ko sem pred časom naročil paket HBO mi je operater "daljinsko" vklopil paket in zadeva mi je v roku 1 ure delala. Kako pa to naredijo? V svojih aplikacijah vklopijo paket?

Mavrik ::

benml je izjavil:

Imam pa še eno vprašanje. Ko sem pred časom naročil paket HBO mi je operater "daljinsko" vklopil paket in zadeva mi je v roku 1 ure delala. Kako pa to naredijo? V svojih aplikacijah vklopijo paket?


Enkripcijski ključi kanalov se periodično spreminjajo. Vsaka kartica posebej (ali pa več njih, kakor se odločijo) dobiva periodično nov set dekripcijskih ključev. Ko ti paket vklopijo, tvoji kartici pošljejo ključe za HBO. Ko ti ga izklopijo, ti nehajo pošiljati nove ključe in kartica več ne more dekodirati kanala.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484413 (2672) Xserces
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435889 (75417) zavajon
»

DVB-C pci kartica - Tv na računalniku

Oddelek: Zvok in slika
171601 (1524) NoXy
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208404 (4043) predrag000
»

ALI Philips 42pfl7603h ALI 42pfl7403d

Oddelek: Zvok in slika
183512 (2266) Okapi

Več podobnih tem