» »

Opera browser

Opera browser

gusto ::

Že vrsto let sem za brskanje po spletu uporabljal Firefox. Vedno mi je bil všeč, tudi po zadnji posodobitvi nimam večjih pripomb. Vsake toliko časa sem preizkusil druge brskalnike, vendar sem se hitro vračal nazaj. Pa sem si dva dni nazaj, pojma nimam zakaj, zopet za hec naložil opero in... mi je zelo všeč. :D

Naj omenim nekaj prednosti, ki sem jih hitro opazil (kakšna je tudi subjektivna):
- Stranska/menijska vrstica na levi. V njej lahko hitro dostopaš do fb messengerja in whatsapp chata. Ni zdaj to neka ključna zadeva, vendar ker občasno uporabljam ravno ti dve aplikaciji, je to en "bombonček", da lahko hitro dostopam do njih
- Orodje za screenshot. Zelo praktično, nahaja se v stranski vrstici. Ko ga narediš se avtomatsko odpre urejevalnik, kjer lahko screenshot še urejaš. Vem da še kdo to omogoča, vendar je tukaj res dobro narejeno.
- Start page/speed dial. Všečna mi je kombinacija iskalnika google in poljubnih pravokotnikov (povezav), vse kar želim od začetne strani. Hitro in pregledno.
- ko označiš neko besedo, v oblačku nad njo ponudi search ali copy, pohitri iskanje
- ko označiš besedo in klikneš desni gumb, imaš poleg klasičnega search (google) tudi search with, kjer lahko izbiraš direktno med drugimi iskalniki/stranmi (yahoo, amazon, bing, wiki). Ne vem, mogoče se jih da celo še kaj dodati.
- pametne kretnje z miško, desni klik v kombinaciji s kretnjo (gor, dol, levo, desno) odpre zavitek, zapre zavitek, se vrne na prejšnjo stran... uporabno
- preverjanje slovnice, recimo trenutno, ko pišem v tole okno mi preverja slovnico, sigurno se da v drugih brskalnikih tudi nastaviti, vendar tu deluje že kot privzeta nastavitev
- vgrajen VPN in AD-Block, VPN sicer ne deluje najbolje, z ad-blockom pa sem zaenkrat zadovoljen
- razne malenkosti (shrani vse odprte zavihtke v mapo), pregledni meniji, nastavitve

Naj omenim še, da do sedaj nisem mogel poenotiti brskalnika na telefonu in računalniku. Na računalniku sem uporabljal Firefox, ki je na telefonu zelo slab (ne vem zakaj, ampak daleč najpočasneje od vseh odpira strani). Na telefonu sem uporabljal Chrome, ki pa se po mojem okusu ni mogel kosati s Firefoxom na PCju. Z Opero pa sem zelo zadovoljen tudi na telefonu, zelo všečen in pregleden vmesnik. Sem jo uporabljal že na Nokiji s Symbianom in je bila že takrat super.

Torej zaenkrat dajem Operi priložnost, paše mi na Windowsih in Androidu. Ne slišim pa kaj prida ljudi, da bi jo uporabljali. Tudi na tem forumu ni nobene teme o Operi. Zakaj? Uporablja kdo? Zakaj ja in zakaj ne? :)

SmeskoSnezak ::

Opera (Mini) FTW, ima cela familija na telefonih, razne verzije.
Imas vsaj tri razlicice:
Opera Mini
Opera Mini Next
Opera Mini Beta
@ Pusti soncu v srce... @

gusto ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Opera (Mini) FTW, ima cela familija na telefonih, razne verzije.
Imas vsaj tri razlicice:
Opera Mini
Opera Mini Next
Opera Mini Beta

V čem pa je prednost Mini?:) Nekaj let nazaj sem imel še na Nokiji Mini verzijo, sedaj mam "običajno".

karafeka ::

Uporabljal sem jo tam do verzije 12, tako na namiznem računalniku, telefonu (opera mobile) in tablici vključno s sinhronizacijo (opera link). Imela je ogromno opcij in nastavitev, na telefonu pa mi je bila daleč najbolj uporabna funkcija text reflow (avtomatska poravnava teksta, ko si zoomiral, tega ni imel noben brskalnik).

Potem so se pa odločili zamenjati pogon (iz presta na webkit (potem blink)). Ni bilo več text reflowa, ni bilo več nobenih nastavitev, opera link ni več delala (vsaj tam to verzije 20).
Tako sem potem migriral na Chrome (predvsem zaradi vgrajene sinhronizacije bookmarkov). Na telefonu pa sedaj posledično zelo rekdo uporabljam brskalnik (pa itak imam lumio 950, tako da neke izbire glede brskalnika tam nimam).

Najbolj prilagodljiva zadeva se mi trenutno zdi Vivaldi (kao naslednik Opere 12), ampak kaj ko na tablici ne delajo kretnje na touch (predvsem zoom bi rad imel in prejšnja stran).

SmeskoSnezak ::

gusto je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Opera (Mini) FTW, ima cela familija na telefonih, razne verzije.
Imas vsaj tri razlicice:
Opera Mini
Opera Mini Next
Opera Mini Beta

V čem pa je prednost Mini?:) Nekaj let nazaj sem imel še na Nokiji Mini verzijo, sedaj mam "običajno".

Spletne strani optimizira za telefon (mobilni splet) in jih skompresira prek njihoviv serverjev, da podatkovna linija ni prevec draga. Tako da je lahk uporabn brskalnik tudi kot nekaksen VPN, ker marsikatera stran misli, da si kje drugje, kot dejansko si :)
@ Pusti soncu v srce... @

hojnikb ::

pr operi pogresam polno verzijo za iOS
#brezpodpisa

hojnikb ::

pr operi pogresam polno verzijo za iOS
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

alexz ::

čudno je to da je opera za android prevedena za desktop pa ne

Iatromantis ::

Sam redno uporabljam Vivaldi, ki je naslednik Opere. In še cel kup drugi brskalnikov :) Zelo zanimiv zadnje čase je Brave.

https://vivaldi.com/
https://brave.com/

SmeskoSnezak ::

Tezava teh dveh je, kolikor jih testiramo, da ogromno pomnilnika in procesorja zelijo zase, cetudi imas samo en zavihek zaprt.
@ Pusti soncu v srce... @

Ganon ::

Odkril si najboljši brskalnik na tržišču. Čestitam.

Trance4mer ::

Jaz uporabljam kar oba brskalnika hrati opero in Vivaldi.

knesz ::

gusto je izjavil:

Že vrsto let sem za brskanje po spletu uporabljal Firefox. Vedno mi je bil všeč, tudi po zadnji posodobitvi nimam večjih pripomb. Vsake toliko časa sem preizkusil druge brskalnike, vendar sem se hitro vračal nazaj. Pa sem si dva dni nazaj, pojma nimam zakaj, zopet za hec naložil opero in... mi je zelo všeč. :D

Naj omenim nekaj prednosti, ki sem jih hitro opazil (kakšna je tudi subjektivna):
- Stranska/menijska vrstica na levi. V njej lahko hitro dostopaš do fb messengerja in whatsapp chata. Ni zdaj to neka ključna zadeva, vendar ker občasno uporabljam ravno ti dve aplikaciji, je to en "bombonček", da lahko hitro dostopam do njih
- Orodje za screenshot. Zelo praktično, nahaja se v stranski vrstici. Ko ga narediš se avtomatsko odpre urejevalnik, kjer lahko screenshot še urejaš. Vem da še kdo to omogoča, vendar je tukaj res dobro narejeno.
- Start page/speed dial. Všečna mi je kombinacija iskalnika google in poljubnih pravokotnikov (povezav), vse kar želim od začetne strani. Hitro in pregledno.
- ko označiš neko besedo, v oblačku nad njo ponudi search ali copy, pohitri iskanje
- ko označiš besedo in klikneš desni gumb, imaš poleg klasičnega search (google) tudi search with, kjer lahko izbiraš direktno med drugimi iskalniki/stranmi (yahoo, amazon, bing, wiki). Ne vem, mogoče se jih da celo še kaj dodati.
- pametne kretnje z miško, desni klik v kombinaciji s kretnjo (gor, dol, levo, desno) odpre zavitek, zapre zavitek, se vrne na prejšnjo stran... uporabno
- preverjanje slovnice, recimo trenutno, ko pišem v tole okno mi preverja slovnico, sigurno se da v drugih brskalnikih tudi nastaviti, vendar tu deluje že kot privzeta nastavitev
- vgrajen VPN in AD-Block, VPN sicer ne deluje najbolje, z ad-blockom pa sem zaenkrat zadovoljen
- razne malenkosti (shrani vse odprte zavihtke v mapo), pregledni meniji, nastavitve

Naj omenim še, da do sedaj nisem mogel poenotiti brskalnika na telefonu in računalniku. Na računalniku sem uporabljal Firefox, ki je na telefonu zelo slab (ne vem zakaj, ampak daleč najpočasneje od vseh odpira strani). Na telefonu sem uporabljal Chrome, ki pa se po mojem okusu ni mogel kosati s Firefoxom na PCju. Z Opero pa sem zelo zadovoljen tudi na telefonu, zelo všečen in pregleden vmesnik. Sem jo uporabljal že na Nokiji s Symbianom in je bila že takrat super.

Torej zaenkrat dajem Operi priložnost, paše mi na Windowsih in Androidu. Ne slišim pa kaj prida ljudi, da bi jo uporabljali. Tudi na tem forumu ni nobene teme o Operi. Zakaj? Uporablja kdo? Zakaj ja in zakaj ne? :)

Še ena boljša, če označiš na strani ceno v funtih ali drugi valuti, ti avtomatsko pokaže v evrih. Enako tudi pretvorba iz imperialnih v metrične enote.
Do enega tedna nazaj, ko sem presedlal na Mac, je bila primarni browser kar nekah časa, na službenem računalniku je še.
+ dela z Enpass

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

oo7 ::

Mene pa zanima če je možno imeti opero kot samostojni brskalnik ? Sem posnel opero pa mi je vse z mozile presnelo na opero. Se, da narediti, da bi iblo ločeno?

hojnikb ::

sej je ločeno, samo ko si ti inštlairal opero, si najbrž tudi zbral import podatkov iz firefoxa
#brezpodpisa

oo7 ::

Ja ampak nisem nikjer označil import. Ker vsa gesla in vse mi je preneslo na Opero. Jaz bi rad ločeno.

Sem zbrisal bom probal še enkrat.

hojnikb ::

ne klikaj na hitro, pa boš hitro opazo, da ti ponudi import :)
#brezpodpisa

oo7 ::

aha zdaj vidim


Make opera defult browser ( to ne bom označil, ker bo moj default CHROME)

import bookmarks and data from the default browser ( tega tudi ne označim)

share usage data to improve usage (to pa ne vem kaj je)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Android prihaja Opera Mobile

Oddelek: Novice / Android
308235 (5229) kriko1
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6022877 (21559) sirotka
»

Internetni brskalniki

Oddelek: Programska oprema
304324 (2702) masterpsi
»

Opera Mini, blokada ali trenutna nedostopnost?

Oddelek: Mobilne tehnologije
332055 (1565) cadab3
»

Firefox Fennec alpha tudi za Windows Mobile

Oddelek: Novice / Windows Mobile
304212 (3033) PrimozR

Več podobnih tem