» »

Prepovedi

Prepovedi

1 2 3
4
»

Blop ::

Pika na i< če ti zdravnik zaradi tvojega zdravstvenega stanja prepove npr. jesti sladkor, potem ta prepoved velja samo... če te zdravnik/policist/starši ujeme pri tem dejanju? :8)
Ali se po tvoji logiki prepovedi kaj med sabo razlikujejo? Mogoče po tem gdo ti nekaj prepove? Ali so vse prepovedi slabe in ti za brez veze eni vsiljujejo neka pravila?

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Dokler jih ne ujamejo, je prepoved samo nek zapis, tam nekje, brez vrednosti.

Tako kot pri umoru, kajne?

Da. In kot je pri prepovedi vožnje avtomobila, ko izgubiš izpit.
Že v naprej povem, da me veseli, da se ne strinjava.

Heh, še veliko se boš morala naučiti v življenju... 8-)
sudo poweroff

Izvijač ::

prepovejmo takšne negativce kot je avtor te teme :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Izvijač ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Google pač dela profit z vami. Vi pa ne dobite centa.
Še posebej tisti, ki ne uporabljajo googlovih storitev.
Kako si pa to izračunal? Vprašam zato, ker je narobe: Google ne služi z ljudmi, ki ne uporabljajo Googlovih storitev.


Vrjetno manj. Ampak zagotovo ima vsepovsot svoje lovke.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Dokler jih ne ujamejo, je prepoved samo nek zapis, tam nekje, brez vrednosti.

Tako kot pri umoru, kajne?

Da. In kot je pri prepovedi vožnje avtomobila, ko izgubiš izpit.
Že v naprej povem, da me veseli, da se ne strinjava.

Heh, še veliko se boš morala naučiti v življenju... 8-)


Huh, tale pokroviteljski ton ti ne pristoji. In mi seveda niti najmanj ni povšeči.
In z mojega gledišča, je tvoja izjava smešna.

Hakai ::

Izvijač je izjavil:

prepovejmo takšne negativce kot je avtor te teme :)


Agree. Cisto povsod se pritozuje in nikoli ji ni prav.

WhiteAngel ::

Pika na i je izjavil:

Prepovejmo kajenje, alkohol, sladke pijače.
Prepovejmo katero opcijo si lahko človek izbere na volitvah.
Prepovejmo vse, kar lahko škoduje.
Prepovejmo orožje.
Prepovejmo praznike.
Prepovejmo davke.
Prepovejmo bančne provizije.
Prepovejmo plastiko.
Prepovejmo kurjenje.
Prepovejmo internet.
Prepovejmo branje.
Prepovejmo misli.

Prepovedovati - povedati, da se nekaj ne sme narediti, delati.


Prepovejmo vse.
Kaj potem ostane? Družba ilegalcev?
Ma, najbolje bi bilo, da bi prepovedali človeka.


Ko sem tole bral, sem dobil asociacijo na priseljevanje Balkancev v Skandinavijo in črno gradnjo. V Skandinaviji namreč sploh niso poznali prepovedi črnih gradenj, ker se to enostavno ni počelo. Ko s(m)o Balkanci tam začeli graditi na črno, se je pojavil resen problem, ker nihče ni znal zakonito sankcionirati črnih gradenj, še posebej zaradi dokaj socialnih držav tam (pravica do strehe nad glavo je ena temeljnih pravic). Zakaj Skandinavci niso imeli prepovedi črnih gradenj? So manj inovativni od nas? So ovce, ker ne iščejo lukenj v zakonih? Ali enostavno živijo bolj za skupno in niso taki egoisti kot Balkanci? Je to tisto, ko rečemo, da so bolj zreli?

krneki0001 ::

Razmišljanje človeka, ki veliko potuje po svetu, ki zelo veliko pove o mentaliteti balkancev:

Islandci imajo popolnoma drugačen vrednostni sistem. Tam recimo ob cesti prodajajo zelenjavo, ki je strašno draga. Kilogram paradižnika stane recimo 4EUR. Nabereš si kilogram paradižnika in plačaš točno 4EUR. Ker tako piše. Nikjer ni nikogar, samo miza, gajbica in posodica za kovance. Nihče ne teče za teboj, vendar nikomur ne pride niti na misel, da bi kaj vzel. Mi bi verjetno vzeli cel zabojnik paradižnika in še tisto, kar so drugi prej plačali. Kampi so na primer res lepo vzdrževani. Čisto, topla voda, očiščena stranišča. Vendar niso poceni. Nekje 15EUR na osebo. Plačaš tako, da je ob vhodu v kamp tabla, kjer piše, kakšna je cena in da plačaš v naslednji vasi, druga rdeča hiša na desni. Kot "balkanca" te zamika, da bi se plačilu izognil. Plačeval sem za celo skupino, tam smo bili 18 dni. Ni malo denarja. Vendar ne moreš, ker je tak sistem, ker je toliko zaupanja, da enostavno plačaš. Pri nas to seveda ne bi prišlo v poštev, tam pa pride, saj je tak sistem. Od Islandcev se lahko veliko naučimo. Na koncu potovanja sem se kar malo vprašal, ali bi res dal 4EUR in ne odnesel 2 kilograma paradižnika? Žalostno je, koliko se moraš potruditi, da bi delal prav. Vseeno te mika, da bi v vrečko vrgel še 2 paradižnika. To zanje ni sprejemljivo z moralnega vidika. Vedo, kaj je prav. Žalostno je, da se doma pogledaš v ogledalo in se vprašaš: "Ali sem res taka baraba, da bi vzel še dva paradižnika?"

vir: http://goriup.com/wp/?p=6365

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ampak zagotovo ima vsepovsot svoje lovke.
To je lahko znak ekstremne neizobraženosti, ali pa znak paranoidne shizofrenije.

krneki0001 je izjavil:

vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pika na i ::

Tudi zelenjavo že prodajajo tako, @jype.
Imajo pa v zelenjavni hišici, nalepljene fotke tistih, ki so zelenjavo "kupili" brez da bi jo plačali.


---@WhiteAngel...ne vem. Morda niso imeli nikoli razloga za črne gradnje?
Pogoji za življenje? Pametni vladarji?
A si lahko predstavljaš kralja v Sloveniji?


In ker je že nebivedu s svojim linkom, tudi moja asociacija...v Albaniji se izognejo davku tako, da na objektu pustijo gradbene železne palice, da štrlijo iz betonskih plošč. To pomeni, da se bo gradnja nadaljevala, da je objekt nedokončan. Je kar smešno videt, že leta naseljene hiše, še bolj pa polne, novo nastale hotele, ki so tako "opremljeni".
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arizona prepovedala Uberjeva avtonomna vozila

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
359283 (7359) joze67
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13622476 (19232) GrX

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049242 (44538) dzinks63
»

Nov zakonik na ulicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12418896 (15874) jrtjtejtt

Več podobnih tem