» »

alkohol, trda droga?

alkohol, trda droga?

1
2
3

ADIJOOO ::

K0l1br1 je izjavil:

Menda ni v nobenih količinah zdrav.


Zmerno pitje alkohola je dobro za zdravje
Uživanje alkohola za večino ljudi pomeni daljše življenje, stroga abstinenca pa celo zvišuje verjetnost bolezni srca in zgodnjo smrt.

http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje...

K0l1br1 ::

Tole je seveda napačno: ko so upoštevali faktor zdravja v povezavi s faktorjem bogastva, so ugotovili, da je zdravje povezano s tem, kaj si človek lahko privošči na račun zdravja. Bogati več, revni manj. Alhkohol je doživel en popolnona velik fejl, da kakorkoli koristi zdravju, pokazalo pa se je, da človek, ki bolje je, ima boljši dostop do zdravstvene oskrbe, da je tudi bolj zdrav. Ne pa zaradi uživanja alkohola. Povezava je tako neznatna, da je sploh ni.
Ostaja pa seveda prepričanje, da v majhnih količinah koristi. Kar pa samo v primeru, če imaš fajn zdravnika in dosti dnarja za zdravljenje, slog bivanja, hrano itd.

judoka ::

Zmerno pitje alkohola je dobro za zdravje
Uživanje alkohola za večino ljudi pomeni daljše življenje, stroga abstinenca pa celo zvišuje verjetnost bolezni srca in zgodnjo smrt.


Šure, tako kot cigareti, ganja, cuker, fast food, box,.......zdruzis vse to v en lep paket pa si superman. Seveda ne smes "pretiravat"!

Velik stvari je ki daljšajo zivljensko dobo8-)

kingsix ::

The dose makes the poison.

MadMax ::

poweroff je izjavil:

MadMax je izjavil:

Dokler bo pri nas alkohol olajševalna okoliščina, bodo odvisniki od le-tega to razumevali natanko tako, kot ti misliš da ne bi smeli.

Od kdaj in kje je alkohol olajševalna okoliščina?

Lahko navedeš konkreten primer, ali pa se opravičiš za nabijanje in trosenje lažnih informacij?
Ne neposredno, toda neprištevnost kot posledica alkoholiziranosti pa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ADIJOOO ::

judoka je izjavil:

Zmerno pitje alkohola je dobro za zdravje
Uživanje alkohola za večino ljudi pomeni daljše življenje, stroga abstinenca pa celo zvišuje verjetnost bolezni srca in zgodnjo smrt.


Šure, tako kot cigareti, ganja, cuker, fast food, box,.......zdruzis vse to v en lep paket pa si superman. Seveda ne smes "pretiravat"!

Velik stvari je ki daljšajo zivljensko dobo8-)


Ni res.
cigareti niso dobri za popolnoma nič + po njih smrdiš
cuker tudi ni dober
ganja ima dobre in slabe lastnosti

shadeX ::

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.


Fizično res težko, mentalno pa niti ne. Za primer: Če si jedel eno res dobro hrano v kateri si užival, verjetno nimaš razloga da jo ne bi poskusil še kdaj. Eni jo vseeno jedo potem 1x na 2 meseca, tretji pa jo žrejo vsak dan (pizze, hamburgerji, ...).

Ali pa če ti je bilo dobro na vlaku smrti, spet ni razloga da ne bi poskusil še enkrat (ali pa večkrat). Pri travi je da možganom predstaviš nek dober občutek, katerega bi rad čimvečkrat rad nazaj občutil oz. doživel.

Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.


To je laž, ki se hitro širi med nevedneži oz. tisti, ki so proti travi radi širijo to naprej. V tem ni niti kančka resnice.

ADIJOOO ::

7 Health Benefits Of Drinking Alcohol

1. It Can Lower Your Risk Of Cardiovascular Disease
2. It Can Lengthen Your Life
3. It Can Improve Your Libido
4. It Helps Prevent Against the Common Cold
5. It Can Decrease Chances Of Developing Dementia
6. It Can Reduce The Risk Of Gallstones
7. Lowers The Chance Of Diabetes

http://www.medicaldaily.com/7-health-be...

Ampak to so ugotovitve strokovnjakov kaj pa oni vedo vi tukaj na slo-tech več veste kaj je dobro in slabo LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

judoka ::

jp, svet je poln 100+ letnikov, ki vsak dan cuknejo litercek.

Tr0n ::

ADIJOOO je izjavil:

Zmerno pitje alkohola je dobro za zdravje
Uživanje alkohola za večino ljudi pomeni daljše življenje, stroga abstinenca pa celo zvišuje verjetnost bolezni srca in zgodnjo smrt.

http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje...

No ja, to spet ne velja za vse starostne skupine in je odvisno od zdravstvenega stanja posameznika, zgodovine bolezni v druzini in stevilnih drugih dejavnikov.

Morda nekaterim zmerno pitje (kaksen kozarcek ali dva na teden) res zmanjsa tveganje za bolezen srca ali ozilja, ampak zato slabo vpliva na ostale organe (ledvice, zelodec, moznost za raka se poveca, sploh ce je pogost v druzini itd).

Alcohol is known to cause several types of cancer, including cancers of the mouth, pharynx, larynx, esophagus, colon-rectum, liver, and female breast. According to the National Cancer Institute, the more you drink, the greater your risk of these types of cancer.

“It’s a common perception that alcohol, and red wine in particular, is helpful for the heart, but that perception is not based on any particularly good evidence,” Shapiro says. “If there is any benefit from alcohol -- and that’s not entirely clear -- it’s probably modest.”

http://www.webmd.com/mental-health/addi...

Ali kot je vcasih rekel moj foter: "Zdravo je, ce ga zdravi pije". :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Machete ::

Čarobno geslo je količina.
1 pivo na da, ni problema, 5 piv na dan, je problem.
Jolica pred spanjem, ni problema, 5 jointov čez dan, je problem.
Črtica na žurki vsake par mescov, tednov ni problema, črtica zjutraj, je problem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Heavy ::

NikolormousB je izjavil:

veš kaj sem hotel napisat.


Ne vem kaj si hotel napisati. Vem, da si napisal svetovno bedarijo.

Prej bo nekdo posegel po igli, ki je prej redno pohal, kot pa redno pil.


Ne, ne bo.



"Ne, ne bo" ni ravno dober odgovor. Poskušaj malo argumentirati. Če se ne motim je travica še vedno ne seznamu "gateway drugs".
#TeamFelix

ADIJOOO ::

judoka je izjavil:

jp, svet je poln 100+ letnikov, ki vsak dan cuknejo litercek.


Kot kaže ne veš kaj pomeni v pitje v zmernih količinah. Če je liter zate zmerna količina potem res nič čudnega, da pišeš take traparije.

3p ::

Povezava med ganjo in heroinom, ter alkoholom in heroinom, pa tudi alkoholom in ganjo gotovo obstaja. Pač, oseba, ki se boljše počuti pod vplivom ene droge, bo bolj verjetno posegla tudi po drugi, kot pa nekdo, ki je raje povsem priseben.
Povezava že je, ampak ključen element ni droga, temveč oseba.

ADIJOO: Ja, taki nebulozni članki o "znanstvenih" raziskavah, za kaj vse je neka zadeva koristna, se lahko napišejo o vsaki stvari. Sigurno ti celo snifanje insekticida pobije kake bakterije v grlu.
Tudi trava je baje koristna pri 500 rečeh. Heroin pa tudi, če te boli grlo. To je pač tako zabavno tabloidno branje, po katerem se bralci boljše počutijo.
O koristnosti alkohola: ja, baje je mogoče koristen... v količinah a-la 0,3dcl rdečega vina...

shadeX ::

7 Health Benefits Of Drinking Alcohol


Že mogoče ampak to velja za tiste, ki spijejo lahko 2 kozarca vina na teden pri kosilu. Alkoholik se žal nima kaj sklicevati na teh 7 raziskav. V vsakem primeru alkohol na dolgi rok dela več škode kot koristi. Statistika prometnih nesreč zaradi vožnje pod vplivom alkohola pove že dovolj. Da o zdravstvenih problemih na dolgi rok ne govorim.

ADIJOOO ::

shadeX je izjavil:

7 Health Benefits Of Drinking Alcohol


Že mogoče ampak to velja za tiste, ki spijejo lahko 2 kozarca vina na teden pri kosilu. Alkoholik se žal nima kaj sklicevati na teh 7 raziskav. V vsakem primeru alkohol na dolgi rok dela več škode kot koristi. Statistika prometnih nesreč zaradi vožnje pod vplivom alkohola pove že dovolj. Da o zdravstvenih problemih na dolgi rok ne govorim.


Seveda v zmerni količini npr 1 ali 2 deci rdečega vina ob kosilu. Alkoholik je pa že pretiravanje tu pa ni nobene koristi.

judoka ::

(psiholosko) zdrav clovek ne rabi droge. Nobene. To je simpl fakt. Res pa da je takih izredno malo na planetu.

Ostali se tolazimo s tem da je nasa droga v zmernih kolicinah celo koristna.

ADIJOOO ::

Is Red Wine Good For You?



Evo v zmernih količinah je rdeče vino dobro

reeves ::

Ne vem kako je sedaj, ampak včasih si po krvodajalski akciji dobil pol kranjske klobase, kos kruha in kozarec rdečega vina

ADIJOOO ::

Pivo je zdravo

Najnovejše raziskave so pokazale, da je uživanje piva (v zmernih količinah, seveda) za zdravje koristno. Mi pa vam nizamo razloge, zakaj se velja v toplih dneh odžejati s hladnim napitkom iz hmelja.

Dobro je za srce

Pivo, zlasti temno, je zaradi prisotnosti ječmena vir topnih vlaknin. Ta pomagajo nižati raven slabega holesterola v krvi in obenem večajo količino dobrega, s tem pa zmanjšajo tveganje za pojav srčnih bolezni. Poleg ječmena sta v pivu še hmelj in slad, ki sta bogata z antioksidanti in prav tako varujeta srce. Učinek piva sicer ni takojšen, dokazano pa je, da z uživanjem tega v tridesetih letih lahko preprečite omenjene tegobe v petdesetih.

Za hujšanje

Preveč zaužitega piva privede do neljubega pivskega trebuha, trije decilitri piva na dan pa lahko pomagajo pri preprečevanju debelosti. Vzrok za to tiči v hmelju, ki pospešuje presnovo maščob.

Za zdrave ledvice

Spojine v hmelju zavirajo sproščanje kalcija iz kosti, kar pripomore k zmanjšanju tveganja za pojav ledvičnih kamnov, zlasti pri moških. Vsak dan popijte kozarec piva in tako ohranite zdravje ledvic.

Za boljšo kožo

Pivo je zaradi hmelja naravno zdravilo za kožo. Dodajte dva decilitra piva kopeli in pomagalo bo pri zdravljenju luskavice ter drugih kožnih bolezni.

Za zdravje kosti

Eno malo pivo na dan pomaga tudi kostem. Skrivnost je v siliciju, ki spodbuja nastajanje kolagena, proteina, ki povečuje gostoto kosti in ohranja gibljive sklepe. Najboljše za preprečevanje osteoporoze je ječmenovo pivo.

http://www.slovenskenovice.si/lifestyle...

NikolormousB ::

cuker tudi ni dober


Cukr je osnovno živilo, ki poganja naše celice. Brez cukra umreš.

"Ne, ne bo" ni ravno dober odgovor. Poskušaj malo argumentirati. Če se ne motim je travica še vedno ne seznamu "gateway drugs".


Povsem dober odgovor na tvojo neutemeljeno, neresnično in skrajno neumno trditev.

(psiholosko) zdrav clovek ne rabi droge. Nobene. To je simpl fakt.


Med "rabi" in "želi" je velika razlika.

Heavy ::

NikolormousB je izjavil:

Povsem dober odgovor na tvojo neutemeljeno, neresnično in skrajno neumno trditev.


Dobro, lahko bi me izobrazil zakaj je moja trditev napačna.

Lahko vsaj odgovoriš na vprašanje, če pohaš?
#TeamFelix

VANR ::

Ok, da še sam dodam malo tu. Sam ne pijem alkohola (in iskreno povedano nikoli nisem razumel ljudi, ki imajo to veliko željo, da se ga napijejo- osebno mi občutek nikoli ni bil všeč). Vendar pa ga občasno uporabljam pri kuhi, za kake omake, da doda malo arome.
Če bi se alkohol prepovedal, kako bi lahko ločil, s kakšnim namenom ga ljudje kupujejo? Alkohol se uporablja tudi za razkuževanje in ga lahko kupiš v lekarni. Ta je sicer v tisti obliki strupen, ampak sem prepričan, da bi odvisniki našli kak način, da ga "varno" zaužijejo.

Sam bi legaliziral vse droge, steroide ipd., saj bolj kot je legalno, manj je zanimivo. Prepovedal bi samo to, da si v javnosti pod vplivom drog (vključno z alkoholom, ki to tudi je), ne glede na obdobje v dnevu. In bi dal res mastne denarne kazni za ta prekršek. Če se pač želiš zadeti, naredi to privat. Ne pa da se sprehajaš po ulici (predvsem zjutraj) in vsake par metrov vidiš sredi pločnika lužo bruhanja, prazne steklenice in ostalo sranje.

Če gledaš samo na to, kaj je škodljivo, bi lahko OGROMNO stvari prepovedal. Lahko začneš že pri hrani, ki nam jo ponujajo v trgovini. Lahko bi prepovedal ljudem, da so predebeli, saj to tudi škoduje njihovem zdravju. Edina stvar, ki bi se jo mogoče lahko naredilo je, da se ljudem, katerim se vidi, da ne živijo zdravo (anoreksija, debelost, jemanje drog, itd.), ukine finančno pomoč pri zdravstvenem zavarovanju, če je bolezen oz. poškodba nastala kot posledica tega nezdravega načina življenja. Naj pač sami plačujejo za svoje neumnosti.

Ampak meni se zdi ravno to dobro, da imamo (zaenkrat še) svobodo, da se odločamo kak način življenja želimo živeti. Če nekomu paše da je zavaljen in zanemarjen, ali pa da se ga vsak vikend mrtvo napije, zakaj pa ne? Dokler je škoduje drugim ljudem oz. okolici, ne vidim problema. Če pa nekoga stegne zaradi overdose-a, se pa tudi ne sekiram. Naravna selekcija, kaj češ.

poweroff ::

ADIJOOO je izjavil:

Evo v zmernih količinah je rdeče vino dobro

V zmernih količinah je podpora Združeni Levici tudi dobra... pravi Mesec.
sudo poweroff

reeves ::

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Povsem dober odgovor na tvojo neutemeljeno, neresnično in skrajno neumno trditev.


Dobro, lahko bi me izobrazil zakaj je moja trditev napačna.

Lahko vsaj odgovoriš na vprašanje, če pohaš?

Jaz poham na dnevni bazi že skoraj 20 let. Sem vmes imel polletne presledke parkrat, pa parkrat, ko sem po par mesecev samo pohal, ker nisem imel drugega dela. Z lahkoto enga spoham, in zraven skuham kosilo za vse. Se pa sveto držim pravila nikoli zadet v službo. Alkohol pijem mogoče 5 krat na leto. Pa še to samo vino. Sem že velikokrat imel pred sabo črtice, pa sem vedno rekel ne, hvala. Drugega razen THC še nisem probal. In tudi ne bom

Master_Yoda ::

NikolormousB je izjavil:

veš kaj sem hotel napisat.


Ne vem kaj si hotel napisati. Vem, da si napisal svetovno bedarijo.

Prej bo nekdo posegel po igli, ki je prej redno pohal, kot pa redno pil.


Ne, ne bo.


Mozno da bo, ampak pomoje ne zaradi trave, ampak zaradi tega, ker je trava prepovedana in jo mora kupovati pri dilerju, ki prodaja tudi igle, in mu ta da "free" sample, ki ga pa budala uporabi.

reeves ::

Free sample sem že parkrat doživel. Jaz sem z lahkoto rekel ne, hvala. Odvisno od človeka. Je pa res, da ko sem srečal takega dilerja, sem ga vedno čimprej zamenjal. Taki so tudi bolj na očeh policije, pa se taki čudni se mi zdijo. Imam take, ki se ukvarjajo samo z ganjo.

tikitoki ::

shadeX je izjavil:

GrX je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ja, saj v resnih civilizacijah se že pogovarjamo o popolni dekriminalizaciji vseh psihoaktivnih snovi. Tudi heroina.


Na Portugalskem so vse droge; tudi heroin, dekriminalizirali že pred skoraj dvajsetimi leti in s tem močno zmanjšali kriminal, overdose, HIV ipd.. Podobno politiko so pred let sprejeli tudi na Irskem..


Ob tem se mi poraja vprašanje, zakaj jim druge države ne sledijo, če pa je rezultat tako uspešen?


Zato, ker imas prevec puritancev, ki bi radi se vmesavali v zivljenje drugih. Sam zato.

tikitoki ::

perci je izjavil:

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.



Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.

Praktično vsi heroinski odvisniki so kdaj pili alkohol, preden so postali odvisniki. Torej je alkohol vstopnica v heroin?

K0l1br1 je izjavil:

Menda ni v nobenih količinah zdrav.

Jeje, ko greš v arabijo al pa azijo, moraš nujno pred in po kosilu spit štamperle


To je cista bedarije iz vecih razlogov. Kot prvo, ni nobene potrebe, da bi po jedi to delal. Kot drugo si pa preberi v linku.

http://www.bbc.com/news/uk-34516143

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

perci ::

reeves je izjavil:

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Povsem dober odgovor na tvojo neutemeljeno, neresnično in skrajno neumno trditev.


Dobro, lahko bi me izobrazil zakaj je moja trditev napačna.

Lahko vsaj odgovoriš na vprašanje, če pohaš?

Jaz poham na dnevni bazi že skoraj 20 let. Sem vmes imel polletne presledke parkrat, pa parkrat, ko sem po par mesecev samo pohal, ker nisem imel drugega dela. Z lahkoto enga spoham, in zraven skuham kosilo za vse. Se pa sveto držim pravila nikoli zadet v službo. Alkohol pijem mogoče 5 krat na leto. Pa še to samo vino. Sem že velikokrat imel pred sabo črtice, pa sem vedno rekel ne, hvala. Drugega razen THC še nisem probal. In tudi ne bom

To, da je trava vstopnica v trde droge, je kretenizem prve klase in kdor je že kdaj zvil joint, to ve. Sicer pa naj svoje trditve (namreč, da je trava gateway drug) dokažejo tisti, ki so jih podali, ne pa da moramo mi izpodbijati nedokazane trditve.

radmannsdorf ::

Jaz sem se ga prejšni vikend tolk narovnal, da ne bom več pil. Zdej je pa dost! Dost! Še tiste 3x na leto bom skenslal. Blackout imam, flaše viskija so se sušile, jaz sem se drl in pel, najprej sedel, potem tudi ležal. Dost! :)

RejZoR ::

perci je izjavil:

reeves je izjavil:

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Povsem dober odgovor na tvojo neutemeljeno, neresnično in skrajno neumno trditev.


Dobro, lahko bi me izobrazil zakaj je moja trditev napačna.

Lahko vsaj odgovoriš na vprašanje, če pohaš?

Jaz poham na dnevni bazi že skoraj 20 let. Sem vmes imel polletne presledke parkrat, pa parkrat, ko sem po par mesecev samo pohal, ker nisem imel drugega dela. Z lahkoto enga spoham, in zraven skuham kosilo za vse. Se pa sveto držim pravila nikoli zadet v službo. Alkohol pijem mogoče 5 krat na leto. Pa še to samo vino. Sem že velikokrat imel pred sabo črtice, pa sem vedno rekel ne, hvala. Drugega razen THC še nisem probal. In tudi ne bom

To, da je trava vstopnica v trde droge, je kretenizem prve klase in kdor je že kdaj zvil joint, to ve. Sicer pa naj svoje trditve (namreč, da je trava gateway drug) dokažejo tisti, ki so jih podali, ne pa da moramo mi izpodbijati nedokazane trditve.


Še nisem slišal, da bi kdo umrl od predoziranja ganje, za razliko od herojina...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Ti mas pa hude probleme z alkoholom pa sploh ga ne uzivas:))

Sicer pa pretiravas, vecina ljudi ni odvisnih in ne dela pizdarij okoli..

A pri "pravih" drogah je pa drugače?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

perci je izjavil:


Praktično vsi heroinski odvisniki so kdaj pili alkohol, preden so postali odvisniki. Torej je alkohol vstopnica v heroin

Še huje je... Vsi alkoholiki so nekoč pili materino mleko. Torej je vstopnica v svet trdih drog že materina joška. Prepovedat joške in materino mleko!
- Hoc est qui sumus -

Scaramouche ::

Nehite se jezit, ljudje ki so pri lokalnem dilerju kupovali ganjo so potem prešaltali ko so hoteli nekaj močnejšega na trde...

če pač legaliziraš ganjo tega ne bo...

Miha 333 ::

Tole je dober povzetek:



V preteklosti se je rdeče vino prodajalo v lekarni kot zdravilo za slabokrvnost, tudi za otroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

shintaro ::

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

veš kaj sem hotel napisat.


Ne vem kaj si hotel napisati. Vem, da si napisal svetovno bedarijo.

Prej bo nekdo posegel po igli, ki je prej redno pohal, kot pa redno pil.


Ne, ne bo.



"Ne, ne bo" ni ravno dober odgovor. Poskušaj malo argumentirati. Če se ne motim je travica še vedno ne seznamu "gateway drugs".


Marihuana lahko škodi na različne načine, od neposrednih učinkov do škode, ki prizadene zdravje šele čez čas oziroma kasneje v življenju. Dosedanje ugotovitve kažejo, da redno uživanje marihuane ali THC- ja utegne imeti vlogo pri nastanku rakastih obolenj ter pri težavah z dihali, imunskim sistemom in težavah s plodnostjo.
Dokazano je, da dim marihuane vsebuje nekaj enakih kancerogenih spojin kot tobak, pogosto celo v več koncentracijah. Tobačni dim in dim marihuane skupaj utegneta povzročiti večje spremembe tkiv, ki obdajajo dihalni trakt. Kajenju marihuane nekateri pripisujejo tudi zgodnejše nastanke nekaterih vrst raka v predelu glave in vratu. Marihuana prizadene tudi imunski sistem ljudi. Pri kadilcih marihuane se pogosto pojavijo podobne vrste dihalnih težav, kot jih imajo kadilci cigaret. To so vsakodnevno kašljanje, kronični bronhitis in večja dovzetnost za pogosta prehladna obolenja dihal, večje tudi tveganje za nastanek pljučnih infekcij oziroma pljučnice. Stalno kajenje marihuane lahko vodi k nenormalnemu delovanju pljuč in dihalnih poti. Znanstveniki so našli tudi znake poškodb ali uničenja pljučnega tkiva, ki jih je povzročil dim marihuane. Otroci mater, ki so kadile marihuano imajo lahko živčni sindrom, pri novorojenčkih obstaja večja verjetnost za zdravstvene težave. THC prizadene živčne celice v delu možganov, v katerem se oblikuje spomin (oteži spominjanje nedavnih dogodkov..). Švedski raziskovalci na primer poročajo, da lahko redno dolgoletno inhaliranje THC povečuje tveganje za nastanek nekaterih duševnih bolezni, kot je npr. shizofrenija, kronična tesnoba, osebnostne motnje, depresijo itn.
Pri šibkejših posameznikih marihuana lahko sproži motnje pri zaznavanju samega sebe: razdvojenost osebnosti in preganjavico. Ti učinki se lahko spremenijo v globoko stisko in povzročijo hude psihične motnje, panične krize ali halucinacije.
Pojavijo se lahko motnje pri zaznavanju tipa, vida, sluha, prostora in časa. Vsak poskus podcenjevanja kanabisa pod pretvezo »mehkega mamila«, ki da nima učinkov na organizem je neodgovoren.
Kajenje marihuane se uporablja za dosego lažnega zadovoljstva in sreče, predvsem zato, da bi človek pomiril samega sebe, vendar ali res lahko govorimo o pravi sreči in zadovoljstvu.
Vsak človek išče srečo, vendar človek lahko občuti srečo takrat, ko živi v skladu z vsem, kar je resnično in pravično, ko se zaveda, da so v življenju tako vzponi in padci, ko zna sprejeti poraz in iskati srečo na zdrav način, ko ima moralni čut in spoštuje vrednote življenja. Ko je zadovoljstvo samo sebi namen, rojeva nezadovoljstvo in osiromašenost, ker se človek zapira vase. Premislite, če ste srečni v življenju, kaj vam prinaša marihuana oziroma zakaj se ji predajate. Pravite, da imate povsem normalno življenje. Merila za normalno življenje so zelo različna. Je res vsa sreča v življenju skrita v omami?

reeves ::

@shintaro
Stari, ti si pa nekaj konkretnega spohal.
Edino tako si lahko razlagam tvoj post.

P.S. a daš še meni malo ;)

solatko ::

shintaro - +1
Delo krepa človeka

shadeX ::

Dokazano je, da dim


Ja, dim ki nastane ob izgorevanju jointa. Nima to nobene veze z marihuano. Tudi če bi kamilico kadil bi bila zadeva enako škodljiva. Pač temu se izogneš da "vejpaš" :)

vendar ali res lahko govorimo o pravi sreči in zadovoljstvu


Brez kančka dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shintaro ::

si samo spregledal THC povečuje tveganje za nastanek nekaterih duševnih bolezni, kot je npr. shizofrenija, kronična tesnoba, osebnostne motnje, depresijo itn.

Egidij88 ::

Shit, kaksen dick move ka lahko samo eno izberem. Bi izbral travo, ker bi me najmanj zdelala...ampak bi ful pogresal pivo...tako da alkohol je moja izbira. Pac kaksen dan samo pivo ali dve, kaksen dan se ga pa nazeres...nenazadnje si sam ostal, dalec stran od Zemlje, v druzbi vesoljckov. Upam, da imajo tudi dobro muziko in kaj za na zar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

joze67 ::

shintaro je izjavil:

v glavnem, izrebit alkohol haha!

Se strinjam, in delam na tem!

shadeX ::

predlagalo izbris: melvin (danes ob 18:46:20)
predlagal izbris: solatko (danes ob 18:40:53)


Dva ki bi raje izbrala 40cm batino kot katerokoli substanco, pa jih je sram povedat. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

reeves ::

Dobro bi si bilo prebrati temo enega uporabnika (ne spomnim se več nicka), ki je pred leti opisoval več kot enoletno borbo svojega očeta z rakom. Borbo je žal izgubil pred parimi leti (R.I.P.), vendar so zanimivi njegovi opisi in opažanja iz prve roke, ko je zdravljenju pričel dodajati THC s pomočjo vaporizatorja.

Sigurno se ga kdo spomni, pa naj linka temo, jaz je ne najdem, pa bi šel še enkrat skozi.

perci ::

Brane2

reeves ::

perci je izjavil:

Brane2


Točno. Hvala.
Tole je ta tema:
https://slo-tech.com/forum/t317559/0

shintaro ::

SCAM. kolegica je mela raka pa šla na chemo in zdej je ql. folk pa ji pribijal razne te gluposti in se jim je sam smejala v fejs.. scam scam scam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

next3steps ::

Kul, prav prelepa zgodba dokler ne dojameš, da nekateri bolj inteligentni ljudje razumejo, da pač kemoterapija ni nujno vedno najboljša ali najbolj optimalna terapija.

Kenpachi ::

shintaro je izjavil:


Marihuana lahko škodi na različne načine, od neposrednih učinkov do škode, ki prizadene zdravje šele čez čas oziroma kasneje v življenju.
.
.
wall of text
.
.


Saj veš uno... [citation needed] za vse izjave o dejstvih.

Al si mislu, da ti bomo takoj verjeli, ko boš uporabil prazne besede kot so znanstveniki, švedski raziskovalci, študije dokazujejo, dokazano je itd...

A veš tisto, da najnovejša znanstvena raziskava kaže, da je 70% raziskav neresničnih?
Zaraki Kenpachi.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj so nekatere droge legalne, druge pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10821550 (12158) Semafor
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742095 (30364) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120370 (110465) innerspace
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520172 (18174) poweroff

Več podobnih tem