» »

alkohol, trda droga?

alkohol, trda droga?

«
1
2 3

shintaro ::

Glede na to, da je to uničevalec družbe, glavni morilec na cesti, povzroča odvisnost (hudo) , uničuje življenja tudi izven ceste in tako dalje.
Zakaj se ga ne da pod trdo drogo in prepove?

Ne mi o temu ' sej če veš kje je limit ni škodljiv ', pol pa dejte heroin kot alkohol v prodajo in se izgovarjajte 'sej če se enkrat počiš na mesec, ni bad'

Resno , jaz osebno ne pijem nikoli , v nobenem primeru, in nisem hypocrite da bi predaval kok je to slabo, a bi sam pil.

Na folku opažam da je dovolj da spijejo dva piva in že postanejo komplet retardiranci k se ne vejo obnašat. Kaj se pa vse dogaja zunaj ko se folk napije, pa vemo, pretepi, ženske nevejo kaj delajo itd.

a na tobak dajo slike možnih posledic? na steklenicah alkohola, pa kje so slike razmrcvarjenih ljudi in tako dalje?
  • spremenilo: shintaro ()

blackbfm ::

Ti mas pa hude probleme z alkoholom pa sploh ga ne uzivas:))

Sicer pa pretiravas, vecina ljudi ni odvisnih in ne dela pizdarij okoli..

shintaro ::

blackbfm je izjavil:

Ti mas pa hude probleme z alkoholom pa sploh ga ne uzivas:))

Sicer pa pretiravas, vecina ljudi ni odvisnih in ne dela pizdarij okoli..


lol

mogoče je moja osebna vojna proti alkoholu že mal dosadna , mogoče pretiravam


v glavnem, izrebit alkohol haha!

imagodei ::

Ja, saj v resnih civilizacijah se že pogovarjamo o popolni dekriminalizaciji vseh psihoaktivnih snovi. Tudi heroina.

Kar pa seveda ni enako kot popolna deregulacija ali pa celo poziv k temu, da moraš pod vplivom heroina vozit avto. Je pa definitivno res, da ima odvisnik od heroina večje možnosti, da se iztrga iz primeža drog, če njegovo početje ni obravnavano kot kriminal (in v Sloveniji je že vsaj kakih 20 let tako - uživanje drog ni niti prekršek, kaj šele KD; je pa posedovanje manjše količine za lastno uporabo prekršek. Kaznivo dejanje je šele posedovanje večje količine droge, torej take količine, za katero se predvideva, da jo bo oseba preprodajala), še lažje pa, če ni družbeno izoliran in stigmatiziran.

Preganjanje kriminala, ki ga ljudje storijo pod vplivom droge, je čisto druga kategorija. Od povzročitve prometnih nesreč, povzročitve smrti ali pa nasilja v družini. Enostavno si ne smemo zatiskat oči pred tem in pač to obsodit. Pitje alkohola ali jemanje drugih drog ne more in ne sme biti izgovor ali olajševalna okoliščina (izjemoma morda v primerih, kjer je zaradi dolgotrajne uporabe droge že prišlo do strukturnih sprememb v možganih Glej: Addiction vs Physical Dependence:
Unlike physical dependence addiction is abnormal and classified as a disease.
- Hoc est qui sumus -

GrX ::

imagodei je izjavil:

Ja, saj v resnih civilizacijah se že pogovarjamo o popolni dekriminalizaciji vseh psihoaktivnih snovi. Tudi heroina.


Na Portugalskem so vse droge; tudi heroin, dekriminalizirali že pred skoraj dvajsetimi leti in s tem močno zmanjšali kriminal, overdose, HIV ipd.. Podobno politiko so pred let sprejeli tudi na Irskem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

MadMax ::

imagodei je izjavil:

Kar pa seveda ni enako kot popolna deregulacija ali pa celo poziv k temu, da moraš pod vplivom heroina vozit avto.
Dokler bo pri nas alkohol olajševalna okoliščina, bodo odvisniki od le-tega to razumevali natanko tako, kot ti misliš da ne bi smeli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Alien123 ::

Shintaro spet jockaš glede alkohola? Vsem v rlju si tečn, zdaj pa še tu moraš bit?

...:TOMI:... ::

Vsak ima svoje mnenje. Jaz nisem za prepoved. Kvečjemu bi morale biti droge bolj dostopne in izenačene med sabo. Torej alkohol in tobak ja, ostalo je pa prepovedano? Naj bo vse dostopno.

Res pa je, da alkohol naredi veliko škode, sploh veliko družin in posameznikov je propadlo zaradi tega.
Tomi

Utk ::

Tudi zaradi predragih avtov, pa traktorjev, pa varanja na sluzbenih izletih, da ne govorimo o kockanju, dejmo se to prepovedat.

damirez ::

Sam res OGROMNO alkohola spijem. Kosila brez kozarca vina se ne predstavljam. Z ženo namesto kavice, velikokrat spijeva raje kozarec penine.

Na ženo niti glasu nikoli povzdignil, otroci so res nadpovprečni v šoli. Veliko športam. Men pač ne pijem soka s smetano, vroče čokolade, zelenea čaja poleti itd... in podobnih gay pijač ne.

Je pa res tudi, da se načeloma res dobro ne zastopim z ljudmi, ki ne pijejo alkohola

Pa načeloma ne pijem žganih pijač.

RejZoR ::

Ni mi všeč feeling bit pijan, tko da do "koma" faze niti nikoli ne pridem. Don't need it, don't miss it.

Prepovedat nima smisla, ker vsi vemo kako je bilo med prohibicijo. Enostavno ne deluje, ker si folk še bolj želi prepovedane stvari.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

harvey ::

Švicarski model do drog je po mojem mnenju še najbolj stvaren, brez zatiskanja oči in licemerstva.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harmony ::

damirez je izjavil:

Sam res OGROMNO alkohola spijem. Kosila brez kozarca vina se ne predstavljam. Z ženo namesto kavice, velikokrat spijeva raje kozarec penine.

Torej priznavas, da si alkoholik.

damirez ::

Verjetno sem ne vrste alkoholik.

Če pa alkoholik pomeni, da ne moreš abstirat 14dni potem nisem alkoholik.

Včasih sem tudi odvisnik od računalniških igric.

jype ::

damirez je izjavil:

Na ženo niti glasu nikoli povzdignil, otroci so res nadpovprečni v šoli. Veliko športam. Men pač ne pijem soka s smetano, vroče čokolade, zelenea čaja poleti itd... in podobnih gay pijač ne.


To vsak narkič reče.

konspirator ima rešitev zate: https://slo-tech.com/forum/t703379/p557...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

matjash ::

damirez je izjavil:

Verjetno sem ne vrste alkoholik.

Če pa alkoholik pomeni, da ne moreš abstirat 14dni potem nisem alkoholik.

Včasih sem tudi odvisnik od računalniških igric.


Evo še en odvisnik tle. Občasno od alkohola, filmov, igric, tobaka, športa, pa tudi z drogami sem se že srečal. Če je treba mi je tudi deloholija znana.
Kdaj mi gre slano, kdaj sladko in na splošno se vsake stvari po nekem času naveličam. Ko klikne pa rewind & repeat + learn something new.

Uživam v odvisnosti.
... bolje pozno kot nikoli.

jype ::

matjash je izjavil:

Uživam v odvisnosti.
Ne smeš! Konzervativci ne dovolijo!

No, dokler nutelle ne prepovejo, me v resnici ne moti, da težijo ljudem, ki so izbrali drugačno drogo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

NikolormousB ::

Z ženo namesto kavice, velikokrat spijeva raje kozarec penine.


in podobnih gay pijač ne.


Does not compute.

gruntfürmich ::

več kot očitno je da avtor teme ni niti probal pregledat teme, ki so že odprte na to temo...

skratka znova mlatenje v prazno. zaradi enega praznega... ki že v prvem stavku pojasni da mu ni čisto nič jasno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

shintaro je izjavil:

Zakaj se ga ne da pod trdo drogo in prepove?

Kar se mene tice, ga komot lahko.

So pa tole ze probali marsikje (prohibicija), pa jim ni uspelo. :)

gruntfürmich ::

očitno je vedno znova treba folku vedno znova ponavljat da je v sloveniji alkoholizem posledica in ne vzrok težav...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tr0n ::

gruntfürmich je izjavil:

očitno je vedno znova treba folku vedno znova ponavljat da je v sloveniji alkoholizem posledica in ne vzrok težav...

No ja, dejansko je oboje, vzrok in posledica. V koliksni meri je kateri, je pa drugo vprasanje. :)

Smrekar1 ::

shintaro je izjavil:

Glede na to, da je to uničevalec družbe, glavni morilec na cesti, povzroča odvisnost (hudo) , uničuje življenja tudi izven ceste in tako dalje.
Zakaj se ga ne da pod trdo drogo in prepove?


Ker definicija trdih drog ni glede na količino škode ki jo droga trenutno povzroča temveč je odvisna od tega kako hitro pride do zlorab. Alkohol je bržkone najstarejša in ena najširše uporabljanih drog, zato tudi povzroča toliko škode. Po drugi strani se jo da uporabljati tudi v zelo zmerni meri in v večini primerov to ne vodi v težave z drogo.

Drugi razlog zakaj se ga ne prepove je ta, da moraš prepovedati tudi vse kvašene pekovske izdelke in glavne sestavine zanje ter vse vrste botaničnega sadja (kulinarično sadje plus paradižniki, paprika, buče, ...), mleko in najbrž še kaj če hočeš prepoved tudi učinkovito izvajati. Alkohol je edina droga ki jo lahko proizvajaš dobesedno samo iz sestavin za najbolj običajne jedi. Če ga hočeš prepovedati moraš ustaviti tudi proizvodnjo in pridelavo vseh sestavinj zanj. To seveda ni več izvedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

shadeX ::

GrX je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ja, saj v resnih civilizacijah se že pogovarjamo o popolni dekriminalizaciji vseh psihoaktivnih snovi. Tudi heroina.


Na Portugalskem so vse droge; tudi heroin, dekriminalizirali že pred skoraj dvajsetimi leti in s tem močno zmanjšali kriminal, overdose, HIV ipd.. Podobno politiko so pred let sprejeli tudi na Irskem..


Ob tem se mi poraja vprašanje, zakaj jim druge države ne sledijo, če pa je rezultat tako uspešen?

Machete ::

Ker se raje igrajo partizane in domobrance.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mohammed ::

Dekriminilizirano in legalno sta 2 popolnoma različna pojme. Če bi skadil manj trave, bi to lahko razumel. Skadi enega in čill bro, ne se obremenjevat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

3p ::

shadeX je izjavil:

Ob tem se mi poraja vprašanje, zakaj jim druge države ne sledijo, če pa je rezultat tako uspešen?


Ker vsak narod rabi svoje "bosance". Uživalci mamil so pač domači slabši-od-slabih, pa vseeno, če samo v soboto na vrtu ob pikniku prižge enega. Navsezadnje je noviza za v poročila, da so Jožetu temu in temu iz te in te vasi policaji na podstrešju odvzeli silen nasad dveh sadik konoplje.

Alkohol pa "ni droga, "ker to je temelj naše kulture, juhej (čreve na plot, joške vun pa...)"".

No, v resnici je, je pa res vprašanje, če bolj spada med mehke (ni prave odvisnosti, ampak v petek se je fajn s kolegi napit) ali pa med trde (ko se dolgoletni resni pivec trese dokler ne dobi kozarca, jetra pa so že čisto fuč). Ni pa pričakovati, da bi uradno klasificirali alkohol za trdo drogo, ker bi hitro šli procenti na volitvah.

al3n ::

Prijatli odrodile so trte vince nam sladko, ki nam oživlja žile, srce razjasni in oko.. :) še v himni nemoremo brez alkohola.. tako da.. nazdravje! :D

solatko ::

Komot pa bi predelali vso zakonodajo, ki uvršča opojne substance med olajševalne okoliščine.
Uvrsti naj se med oteževalne, saj se vsak sam odloči, kaj in v kakšni količini bo absorbiral in takrat je po navadi, priseben in naj bo še odgovoren!
Če bi vsak pijanček, narkomanček, hazarderček,.... vedel, da bo ob pretiranem absorbiranju česarkoli, kaznovan lahko tudi z zaporom 6 mesecev +, za dejanja, ki jih bo storil v neprištevnem stanju, bi se jih večina odločila, za pravo mero.
Delo krepa človeka

Smrekar1 ::

GrX je izjavil:


Na Portugalskem so vse droge; tudi heroin, dekriminalizirali že pred skoraj dvajsetimi leti in s tem močno zmanjšali kriminal, overdose, HIV ipd.. Podobno politiko so pred let sprejeli tudi na Irskem..


Dekriminalizirali so uporabo, ne preprodajo. Zakonodaja tam je podobna kot pri nas. Izobražuj se.

perci ::

solatko je izjavil:

Komot pa bi predelali vso zakonodajo, ki uvršča opojne substance med olajševalne okoliščine.
Uvrsti naj se med oteževalne, saj se vsak sam odloči, kaj in v kakšni količini bo absorbiral in takrat je po navadi, priseben in naj bo še odgovoren!
Če bi vsak pijanček, narkomanček, hazarderček,.... vedel, da bo ob pretiranem absorbiranju česarkoli, kaznovan lahko tudi z zaporom 6 mesecev +, za dejanja, ki jih bo storil v neprištevnem stanju, bi se jih večina odločila, za pravo mero.

Alkohol ni avtomatsko olajševalna okoliščina. Lahko je tudi oteževalna. Čisto odvisno od posameznega primera.

Glugy ::

Jz mislim da alkohol ne bi smel bit v nobenem primeru olajševalna okoliščina. S tem ko se odločiš da boš pil si se zavestno odločil da boš manj prišteven. In moraš imeti že pred to odločitvijo razumevanje kakšna tveganja to prinaša. Če se s temi tveganji strinjaš piješ; če ne pa ne. Če si pod vplivom alkohola bolj nagnjen k tej ali oni slabi stvari je to tvoja napaka; tvoje tveganje ki si ga sprejel čeprav si se zavedal nevarnosti. Ne mormo pa zdej odpustkov dajat tistim ki so pač neodgovorni. In je to pol podtuha za nižjo kazen.
Da ne bo pomote; ne enačim pitja z slabimi dejanji; ampak če pa narediš slabo dejanje pod vplivom alkohola si zaslužiš oteževalno okoliščino če že nikakor pa ne olajševalne. Če veš da se lahk brzdaš ko si rahlo opit potem pij, če pa ne veš tega pa ne pit oziroma imej nekoga ki bo pazil nate da ne narediš kakšne neumnosti. To je na teb odgovornost preden sploh začneš pit...da za to poskrbiš če nisi zihr.

mzakelj ::

pozdravljeni. moje ime je mzakelj in sem alkoholik.:))

Smrekar1 ::

Glugy je izjavil:

Jz mislim da alkohol ne bi smel bit v nobenem primeru olajševalna okoliščina. S tem ko se odločiš da boš pil si se zavestno odločil da boš manj prišteven. In moraš imeti že pred to odločitvijo razumevanje kakšna tveganja to prinaša. Če se s temi tveganji strinjaš piješ; če ne pa ne. Če si pod vplivom alkohola bolj nagnjen k tej ali oni slabi stvari je to tvoja napaka; tvoje tveganje ki si ga sprejel čeprav si se zavedal nevarnosti. Ne mormo pa zdej odpustkov dajat tistim ki so pač neodgovorni. In je to pol podtuha za nižjo kazen.
Da ne bo pomote; ne enačim pitja z slabimi dejanji; ampak če pa narediš slabo dejanje pod vplivom alkohola si zaslužiš oteževalno okoliščino če že nikakor pa ne olajševalne. Če veš da se lahk brzdaš ko si rahlo opit potem pij, če pa ne veš tega pa ne pit oziroma imej nekoga ki bo pazil nate da ne narediš kakšne neumnosti. To je na teb odgovornost preden sploh začneš pit...da za to poskrbiš če nisi zihr.


To nima zveze s tem kaj je in kaj dela alkohol, temveč s pravno prakso, da so naklepna slaba dejanja slabša od načeloma enako slabih dejanj, ki so storjena nenamerno.

Povedano drugače, če boš nekoga zbil zato, ker si ga hotel ubiti, boš kaznovan ostreje, kot če ga zbiješ, ker si vozil pijan.

solatko ::

Ko začneš pit in veš, da boš moral vozit, si se zavestno odločil, da boš nekoga ubil, če boš le imel priliko - naklep.
Delo krepa človeka

NikolormousB ::

Drugače, čist on topic.

Alkohol je običajno klasificiran kot trda droga. Skupaj s heroinom, morfijem, kokainom itd. povzroča hudo fizično odvisnost.

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.

Delitev drog na trde in mehke nima nič skupnega z legalnostjo teh drog.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

solatko je izjavil:

Ko začneš pit in veš, da boš moral vozit, si se zavestno odločil, da boš nekoga ubil, če boš le imel priliko - naklep.

Če se zavestno odločiš, da boš nekoga ubil, če boš le imel priliko in naklep, zakaj bi potem sploh pil? Pijan imaš več možnosti, da ti ne uspe

M-XXXX ::

solatko je izjavil:

Ko začneš pit in veš, da boš moral vozit, si se zavestno odločil, da boš nekoga ubil, če boš le imel priliko - naklep.

Hahah, ja ker če spiješ dva pira je tvoj edini cilj do smrti povozit vsakega na pločniku.
Saj zato pa je v sloveniji ene 20 miljonov mrtvih letno. Statistika ti pritrjuje.

Heavy ::

NikolormousB je izjavil:

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.



Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.
#TeamFelix

ADIJOOO ::

Alkohol ni droga v določenih količinah je celo zdrav.

K0l1br1 ::

Menda ni v nobenih količinah zdrav.

perci ::

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.



Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.

Praktično vsi heroinski odvisniki so kdaj pili alkohol, preden so postali odvisniki. Torej je alkohol vstopnica v heroin?

K0l1br1 je izjavil:

Menda ni v nobenih količinah zdrav.

Jeje, ko greš v arabijo al pa azijo, moraš nujno pred in po kosilu spit štamperle

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Smrekar1 ::

solatko je izjavil:

Ko začneš pit in veš, da boš moral vozit, si se zavestno odločil, da boš nekoga ubil, če boš le imel priliko - naklep.


Nak. Zavestno si se odločil, da boš povzročil nevarnost, ki lahko tudi koga ubije. To je kaznivo, kazni so ostre, ampak ni enako, kot če bi se odločil, da boš nekoga ubil.

perci ::

Zato alkoholiziranost na vozniškem sedežu nikoli ni olajševalna okoliščina.

Scaramouche ::

Mi nimamo kulture pitja, alkohol b moral biti nekaj za posebne priložnosti, ne pa nadomestilo za žejo...

NikolormousB ::

Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.


Ne ni.

gus5 ::

shintaro je izjavil:

Glede na to, da je to uničevalec družbe, glavni morilec na cesti, povzroča odvisnost (hudo) , uničuje življenja tudi izven ceste in tako dalje.
Zakaj se ga ne da pod trdo drogo in prepove?
Prepoved vsake droge izkoristi organiziran kriminal. V ZDA je bil alkohol prepovedan; nenadejan rezultat: razmah mafije.

poweroff ::

MadMax je izjavil:

Dokler bo pri nas alkohol olajševalna okoliščina, bodo odvisniki od le-tega to razumevali natanko tako, kot ti misliš da ne bi smeli.

Od kdaj in kje je alkohol olajševalna okoliščina?

Lahko navedeš konkreten primer, ali pa se opravičiš za nabijanje in trosenje lažnih informacij?
sudo poweroff

Heavy ::

perci je izjavil:

Heavy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Marihuana, po drugi strani, se šteje med mehke droge, ker je od nje precej težko postati odvisen.



Po tretji strani pa je vstopnica za trde droge.

Praktično vsi heroinski odvisniki so kdaj pili alkohol, preden so postali odvisniki. Torej je alkohol vstopnica v heroin?



Pa vsi so dihali zrak. Zrak je vstopnica za heroin. Ne se delat bumbarja, veš kaj sem hotel napisat. Prej bo nekdo posegel po igli, ki je prej redno pohal, kot pa redno pil.
#TeamFelix

NikolormousB ::

veš kaj sem hotel napisat.


Ne vem kaj si hotel napisati. Vem, da si napisal svetovno bedarijo.

Prej bo nekdo posegel po igli, ki je prej redno pohal, kot pa redno pil.


Ne, ne bo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj so nekatere droge legalne, druge pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10821514 (12122) Semafor
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741897 (30166) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120160 (110255) innerspace
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520125 (18127) poweroff

Več podobnih tem