» »

Prepovedi

Prepovedi

1 2
3
4

kuall ::

Kaj pa je bistvo?
Zdej bo najbrž odgovor: ne razumeš.

jype ::

kuall je izjavil:

Kaj pa je bistvo?
Da poskušaš vrednotit ljudi na podlagi prepričanja, da veš, o čem govoriš.

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

kuall ::

Wow. Tebi ni pomoči.

jype ::

Postati moraš bolj skromen, tako kot jaz, pa se boš lažje normalno pogovarjal z drugimi.

Pa še matematika ti bo šla bolje.

kuall ::

jype je izjavil:

Postati moraš bolj neumen, tako kot jaz, pa se boš lažje normalno pogovarjal z drugimi.

Ne hvala. :)

holabaluza ::

jype ti hoce povedat da vcasih malo samorefleksije ne skodi

shintaro ::

holabaluza je izjavil:

jype ti hoce povedat da vcasih malo samorefleksije ne skodi

tega nikoli ne bo množično , na žalost...

kuall ::

Če kritiziraš kako družba deluje se hitro najdejo ljudje, ki bodo vzeli to osebno in rekli "najprej pometi pred svojim pragom". Konzervativci v bistvu. Problem so napake, tudi v družbi in če si apriori proti iskanju napak in govorjenju o njih (kritiziranju) jih pač tudi popravit ne bo možno. Neumni ljudje bodo to napačno razumeli, da si avtoritativen, da hočeš ukazovat, kako naj drugi živijo. V resnici hočeš samo razumet, kakšen bi bil optimalen sistem, da bi vsi čimbolj uživali. Itak da mora vsak sam pri sebi začet delat spremembo, jaz jo, saj to je glavni namen tega mojega razmišljanja, kako sam sebe izboljšat. Bi bilo pa dobro, če bi še drugi mene posnemali v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

holabaluza ::

kuall je izjavil:

Bi bilo pa dobro, če bi še drugi mene posnemali v tem.


predpostavljas, da je tvoj nacin dober, kaj sele ucinkovit

kuall ::

Kaj je narobe z mojim načinom? A sploh veš kaj je moj način?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

holabaluza ::

kuall je izjavil:

Kaj je narobe z mojim načinom?


ko te clovek bere, se slis zelo vzvisano. Od tega verjetno tut jypovi komentarji.

shintaro ::

kuall je izjavil:

Če kritiziraš kako družba deluje se hitro najdejo ljudje, ki bodo vzeli to osebno in rekli "najprej pometi pred svojim pragom". Konzervativci v bistvu. Problem so napake, tudi v družbi in če si apriori proti iskanju napak in govorjenju o njih (kritiziranju) jih pač tudi popravit ne bo možno. Neumni ljudje bodo to napačno razumeli, da si avtoritativen, da hočeš ukazovat, kako naj drugi živijo. V resnici hočeš samo razumet, kakšen bi bil optimalen sistem, da bi vsi čimbolj uživali. Itak da mora vsak sam pri sebi začet delat spremembo, jaz jo, saj to je glavni namen tega mojega razmišljanja, kako sam sebe izboljšat. Bi bilo pa dobro, če bi še drugi mene posnemali v tem.

velika je razlika ko je kritiziranje 'condescending' narave (večinoma časa je tako) al pa iskreno..

In ja, tudi jaz ne morem ljudi k ne prenašajo kritike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

krneki0001 ::

mzakelj je izjavil:

Nekdo bi rad spet Yugoslavijo z vsemi temi prepovedmi. Učit se mulci ne sanjat :))


Če ti misliš, da je bilo v jugi vse tako prepovedano, ti lahko povem, da se zelo motiš. So bile prepovedi, ampak se jih ni tako drastično izvajalo, kot po drugih komunističnih državah.

Drgač pa Tito je nekoč izjavil; "Učiti se, učiti se in še enkrat učiti se, je edino delo učencev in dijakov."

Je že vedel zakaj.

jype ::

kuall je izjavil:

Kaj je narobe z mojim načinom? A sploh veš kaj je moj način?
Če rečeš, da si zelo pameten, potem vsi okoli tebe vedo, da nisi preveč pameten. Če bi bil zelo pameten, potem bi hkrati vedel, da moraš biti skromen, ker ne moreš vedeti toliko, kot ve skupina ljudi, s katero imaš na tem forumu opravka, ter da moraš biti skromen, ker te sicer ne bo nihče resno jemal.

kuall ::

Ja, imaš kritiziranje z namenom uživanja v tem, da se drug počuti zanič, da ga ponižaš.
Lahko pa kritiziraš z namenom pomoči.
Razliko opaziš v tem, da ko ti nekdo reče, da nekaj delaš narobe ti v prvem primeru ne razloži točno kaj delaš narobe, da bi lahko popravil (tako dela naprimer jype), v drugem primeru pa ti pove točno kaj ga moti in še razlika je v tem, koliko prijaznosti vnese v to kritiko.

Jypet spet pišeš površno. Seveda ne vem več kot vsi ljudje skupaj na tem forumu, vem pa več o specifični temi, o kateri pišem, ker sem razmišljal o njej več kot drugi in imam tudi dar za opazovanje takih stvari.

jype ::

kuall je izjavil:

vem pa več o specifični temi, o kateri pišem, ker sem razmišljal o njej več kot drugi in imam tudi dar za opazovanje takih stvari.
Taka izjava nam pove, da o teh rečeh veš zelo malo.

kuall ::

Ne, ker imam zavest, s katero lahko sam sebe opazujem precej natančno. V resnici vsak sam sebe pozna najbolje, zato pa imamo radi samozavestne ljudi, ker to pomeni, da so samozavestni zato, ker so sami sebe prepoznali kot kvalitetne. Lahko bi ti našteval polno stvari, v katerih sem pa slabši od drugih, tako da ne živim v iluzijah, kot ti govoriš.

jype ::


The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.
-- Bertrand Russell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

holabaluza ::

kuall je izjavil:

vem pa več o specifični temi, o kateri pišem, ker sem razmišljal o njej več kot drugi in imam tudi dar za opazovanje takih stvari.


eno cist tako kmecko vprasanje: kako pa ves, da drugi niso vec razmisljali o tem, kot pa ti? Pravis da mas dar za taksne reci? Clovek bi ti rad verjel, sam samega sebe izpodbijas s taksnimi izjavami, kot je zgornja.

Zgodovina sprememb…

holabaluza ::

kuall je izjavil:

Ne, ker imam zavest, s katero lahko sam sebe opazujem precej natančno. V resnici vsak sam sebe pozna najbolje, zato pa imamo radi samozavestne ljudi, ker to pomeni, da so samozavestni zato, ker so sami sebe prepoznali kot kvalitetne. Lahko bi ti našteval polno stvari, v katerih sem pa slabši od drugih, tako da ne živim v iluzijah, kot ti govoriš.


prej bi rekel, da najbolj slabo poznas sebe. Ce so samozavestni zaradi tega, ker so "sebe prepoznali kot kvalitetne", so ali egocentricni ali pa narcisi. Potrditev, da si dober ne dobis od sebe ampak preko drugih.

kuall ::

kako vem, da več razmišljam o nečem kot drugi?
zlahka. vidim, da se ljudje ne pogovarjajo o tej temi skoraj nikoli. če bi bilo po moje bi se. torej ne razmišljajo o njej, ker se ljudje najraje pogovarjajo o tistem, o čemer veliko razmišljajo.
so pa še drugi načini, npr opažam, da imam na splošno dar razumet stvari, ki jih videvam dan za dnem, naprimer samodejno učenje angleščine iz tvja mi je šlo zelo dobro, da sem bil ponavadi najboljši v razredu v angleščini brez učenja.

Potrditev, da imaš potencial lahko dobiš od lastne zavesti, ampak samo, če jo imaš zadost razvito. Če ni razvita pa zna biti ta ocena napačna. Večinoma je ta ocena precej pravilna.
Potridtev, kakšne uspehe smo dosegli v življenju pa vsi dobimo z opazovanjem sebe.

holabaluza ::

okj ... vidim da nima smisla. se pa strinjam z jype, tokrat.

jype ::

Tako je. Če hočeš izvest jypeta, moraš znat dovolj dobro blefirat.

krneki0001 ::

jype spet blefira, kot vedno. :))

jype ::

Jaz lahko, ker znam in zmorem - drugi pa 30 jurjev na leto zmečete za drage izlete, pa še vedno niste bili nikjer.

krneki0001 ::

Torej ti si cocksure. ah, jype bom kar tebe citiral

jype je izjavil:


The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.
-- Bertrand Russell

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Torej ti si cocksure. ah, jype bom kar tebe citiral
Taki kot si ti zlahka dobite tak občutek, drži. No, pa saj sam veš, kako je, ko se motiš, saj danes ni prvič.

krneki0001 ::

Ti se vedno motiš, zato si že navajen. :))

Pika na i ::

Tle pa druga vrsta fenomenov...
Eni celo tako prizadeti, da hvalijo FB kot višek neneumnosti....

49106 ::

Nimaš nikakšrnih skillov in ne moreš ponuditi pametnega odgovora v nobeni tehnicni temi, pa naj bo ta še tako splošna. Priznaj kaj te zares moti. To, da ne dobiš pozornosti med tolikimi moškimi. Resnica je pač takšna, da nas večino tukaj bolj zanimajo računalniki in tehnologije kot pa ženske s kompleksi.

poweroff ::

Mislim, da ima večina na temle forumu do Facebooka in njegovega vohunjenja za uporabniki precej negativno stališče.

Lahko se seveda motim - vabim te, da to tudi pokažeš...
sudo poweroff

Unilseptij ::

49106 je izjavil:

Resnica je pač takšna, da nas večino tukaj bolj zanimajo računalniki in tehnologije kot pa ženske s kompleksi.

Kaj pa vem... jaz se že ne štejem med te. Ženska z (ne preveč) kompleksi zna biti kar zabaven življenjski sopotnik :D.

Blop ::

Jarno je izjavil:


Če bi bral Lema in njegove novele o Ijonu Tihemu (Ijon Tichy), bi naletel na zgodbo o ljudeh, ki so mislili, da živijo v družbi hudobnih robotov in so si nadeli robotsko opravo ter se pretvarjali, da so še sami zelo hudobni roboti. V resnici ni bilo enega samega robota, priznati človeškosti pa ni upal nobeden.

Zveni zanimivo večerno branje..:)

kuall je izjavil:

kako vem, da več razmišljam o nečem kot drugi?
zlahka. vidim, da se ljudje ne pogovarjajo o tej temi skoraj nikoli. če bi bilo po moje bi se. torej ne razmišljajo o njej, ker se ljudje najraje pogovarjajo o tistem, o čemer veliko razmišljajo.

Nevem kako lahko sodiš druge in naš način razmišljanja, če se več kot očitno v življenju nisi pretirano socializiral. Če bi se, bi vedel, da se o takih in podobnih temah ljudje pogovarjajo dnevno na vseh nivojih.

Tvoji preostali odgovori so odraz asocialnosti in superiornosti.

Glede same teme in avtorice se strinjam z Matthai-jem. Sama sem razumela stvari podobno.

vander ::

Pika na i je izjavil:

Prepovejmo kajenje, alkohol, sladke pijače.
Prepovejmo katero opcijo si lahko človek izbere na volitvah.
Prepovejmo vse, kar lahko škoduje.
Prepovejmo orožje.
Prepovejmo praznike.
Prepovejmo davke.
Prepovejmo bančne provizije.
Prepovejmo plastiko.
Prepovejmo kurjenje.
Prepovejmo internet.
Prepovejmo branje.
Prepovejmo misli.

Prepovedovati - povedati, da se nekaj ne sme narediti, delati.izziv za


Prepovejmo vse.
Kaj potem ostane? Družba ilegalcev?
Ma, najbolje bi bilo, da bi prepovedali človeka.
.


Še ena tema za lastno promocijo in za bluzenje jype_ta.
Bedarija

kuall ::

Blop je izjavil:

Nevem kako lahko sodiš druge in naš način razmišljanja, če se več kot očitno v življenju nisi pretirano socializiral. Če bi se, bi vedel, da se o takih in podobnih temah ljudje pogovarjajo dnevno na vseh nivojih.


O katerih temah se pogovarjate dnevno na več nivojih?
Jaz ne govorim o temi, ki jo je odprla Pika.
No nekaj se pa družim, moram sam načet te teme, drgač ni nič. Mogoče sem samo okoli takih ljudi.

Pika na i ::

Če koga ne zanima, naj se, če že mora, 1xtno poserje, potem pa teme izogne.
Imate, izjemni tehnični tipi, milijardo svojih neneumnih tem, v katerih lahko kažete svoje strašno znanje

---
@Matthai...govora je bilo o anonimnosti in FB, kjer tega menda ni. In menda ni niti tako neumnih tem. Prav zaradi neanonimnosti. Kar je res en velik debilizem, ki jasno ne drži. Še kaj?
---

Tule zaenkrat, anonimnost in vohunjenje, še nista prepovedana. Ne vem čemu razburjanje?
No, vem. Ampak to niti slučajno ni moj problem.

next3steps ::

bambam20 je izjavil:

jype je izjavil:

Ne bi pa vodil z zgledom?

Kakšna tipična desničarska dvoličnost.




Nisem jaz tisti, ki odpira takšne čudne teme.

Na Fb-ju takšnih trolov skoraj ni, ker si ljudje ne upajo osebno izpostavljat s takšnimi zadevami. POd krinko anonimosti se pokaže pravi obraz človeka.

Pika na i je izjavil:

@rupsi31, kar, predlagaj. Pa da vas potem vidim, junake. Kako bi še jezik otresali, pa modrovali o tem, kdo lahko kaj in kdo ne!



Ti si tista, ki ves čas odpiraš takšne čudne teme. Ne jaz. Nimam potrebe. Cel kup jih je zaradi česar trdim, da imaš precej osebnostnih motenj, saj po pisanju sodeč ne funkcioniraš normalno in izstopaš v negativnem smislu.

Ja, tam so večinoma antivaxerji in druga golazen, ki citira rumene trače. Nazadnje sem se pogovarjal z idiotom antivexerjem, ki je trdil, da v UK prodajajo šrot cepivo. Kar je sicer bilo res, ker je država častila zgolj tisto, ki je bilo varovalo pred zelo malo sevi. Za ono taboljšo je pa trebalo dati par evrica. Ampak taksni plebejci potem posplosijo taksno sranje na vse ostalo.
Ja, res je. Nocem vec imeti opravka s tako golaznijo, ki si upa javno siriti taksne bedarije.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

@Matthai...govora je bilo o anonimnosti in FB, kjer tega menda ni. In menda ni niti tako neumnih tem. Prav zaradi neanonimnosti. Kar je res en velik debilizem, ki jasno ne drži. Še kaj?

Seveda na FB ni anonimnosti, razen če se res zelo, zelo potrudiš. Enako velja za večino interneta.

Pika na i je izjavil:

Tule zaenkrat, anonimnost in vohunjenje, še nista prepovedana.

Vohunjenje, oziroma doxing je prepovedan.
sudo poweroff

Pika na i ::

Če je vohunjenje prepovedano, naj bo to v pravilih jasno označeno. Ni.

Na FB se prav nihče ne (po)trudi za anonimnost. Kvečjemu je močno obratno.
Je pa povsem možno, da nekaj par (tisoč) ljudi pa le ni popolnih idiotov in prav vsake pasje fige, ne daje tja gor.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

kuall << jype


X / 0 == jype
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cervantes ::

Pika na i je izjavil:

Če je vohunjenje prepovedano, naj bo to v pravilih jasno označeno. Ni.

Na FB se prav nihče ne (po)trudi za anonimnost. Kvečjemu je močno obratno.
Je pa povsem možno, da nekaj par (tisoč) ljudi pa le ni popolnih idiotov in prav vsake pasje fige, ne daje tja gor.

Osebno jaz tja gor ne dam absolutno nič.
Če me slučajno prime ta ekshibistionistična, oblečem (samo) svoj dolg črn plašč in se napotim v Tivoli.

Jarno ::

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

kuall << jype

X / 0 == jype


X / 0 -> pol + podpora travci == Pol Pot. :))

Dobro, šalo na stran.
Ampak še vedno ne razumem, zakaj so vsi obsedeni z zbiranjem osebnih podatkov. NSA še razumem, FB, MS in Google pa malo manj.
Pol pa pičijo najtežje politično korektne vzvišeneše. Dobršna mera hinavščine je v tem.
#65W!

krneki0001 ::

Jarno je izjavil:


Ampak še vedno ne razumem, zakaj so vsi obsedeni z zbiranjem osebnih podatkov. NSA še razumem, FB, MS in Google pa malo manj.
Pol pa pičijo najtežje politično korektne vzvišeneše. Dobršna mera hinavščine je v tem.


Poanta v podatkih je da vidijo kje brskaš, vidijo kaj iščeš, vidijo kaj kupuješ. To so vse podatki, ki se dobro prodajajo.

Banke bi z veseljem hotele to; Ti recimo brskašza nepremičninami in iščeš stanovanje v bloku, potem greš na strani od banke in bi uporabil izračun kredita in si naračunal za recimo 70k kredita, v tistem trenutku ti pa recimo banka pošlje reklamo, da ima v lasti zaplenjeno popolnoma opremljeno stanovanje v višini 70k evrov (ravno toliko kot lahko dobiš kredita).
Poanta je da mora banka te podatke kupovat, ker jih sama ne sme pridobivat.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Google pač dela profit z vami. Vi pa ne dobite centa.
Še posebej tisti, ki ne uporabljajo googlovih storitev.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Google pač dela profit z vami. Vi pa ne dobite centa.
Še posebej tisti, ki ne uporabljajo googlovih storitev.
Kako si pa to izračunal? Vprašam zato, ker je narobe: Google ne služi z ljudmi, ki ne uporabljajo Googlovih storitev.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Če je vohunjenje prepovedano, naj bo to v pravilih jasno označeno. Ni.

Vohunjenje je prepovedano s splošno zakonodajo. Seveda pri tebi obstaja možnost, da besedo vohunjenje razumeš po svoje...

Konkretno lahko povem za doxing - se je že ukrepalo glede tega.

Pika na i je izjavil:

Na FB se prav nihče ne (po)trudi za anonimnost. Kvečjemu je močno obratno.

Res je. Pa tudi če bi se, si večina ni sposobna zagotoviti anonimnosti.
sudo poweroff

ziga1990 ::

meni se zdijo kar krute prepovedi za drone.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Pika na i ::

Hvala @Matthai, da dopuščaš možnost, da jaz razumem, ne tako kot ti.
Dokler jih ne ujamejo, je prepoved samo nek zapis, tam nekje, brez vrednosti.

Kdor gre na FB, o anonimnosti ne razmišlja.

Zbiranje podatkov pri raznoraznih trgovinskih karticah, ni nič drugega kot to, vohunjenje za uporabniki. Le da se lepše sliši - zbiranje podatkov. Pa dovoljeno je.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Dokler jih ne ujamejo, je prepoved samo nek zapis, tam nekje, brez vrednosti.

Tako kot pri umoru, kajne?
sudo poweroff

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Dokler jih ne ujamejo, je prepoved samo nek zapis, tam nekje, brez vrednosti.

Tako kot pri umoru, kajne?

Da. In kot je pri prepovedi vožnje avtomobila, ko izgubiš izpit.
Že v naprej povem, da me veseli, da se ne strinjava.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arizona prepovedala Uberjeva avtonomna vozila

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
359291 (7367) joze67
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13622511 (19267) GrX

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049303 (44599) dzinks63
»

Nov zakonik na ulicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12418912 (15890) jrtjtejtt

Več podobnih tem