» »

Applov dobiček rekorden

Applov dobiček rekorden

Slo-Tech - Apple je minulo leto sklenil z rekordnim dobičkom v zadnjem četrtletju (to je v resnici prvo četrtletje novega fiskalnega leta za Apple), so sporočili iz Cupertina. Čeprav je prodaja iPhonov predstavitvi iPhona X navkljub nekoliko upadla v primerjavi z letom poprej, je bil končni izplen vseeno rekorden. Je pa Apple nekoliko zaskrbljen, saj so prodali zgolj 77 milijonov telefonov, kar je odstotek manj kot predlani in manj od pričakovanih 80-83 milijonov. Podaljšuje se tudi interval, kako pogosto ljudje menjajo telefone, še ugotavljajo.

V zadnjih treh mesecih minulega leta je Apple zbral 88,3 milijarde dolarjev prihodkov, s čimer so ustvarili 20 milijard dolarjev dobička. Kljub nižji prodaji iPhonov so se prihodki iz tega naslova v resnici povečali za 13 odstotkov, saj so novi modeli dražji. Na Kitajskem je iPhone že postal najpopularnejši pametni telefon, je izpostavil izvršni direktor Tim Cook. Povprečna cena iPhona v zadnjem četrtletju je bila kar 796 dolarjev, z iPhoni pa je Apple ustvaril 61,6 milijarde dolarjev prihodkov - ali tri četrtine vseh prihodkov. S storitvami Apple zasluži le 8,5 milijarde, z Apple Watch, Apple TV in ostalim pa 5,5 milijarde dolarjev. Na svetu je v uporabi 1,3 milijarde Applovih naprav.

V tekočem četrtletju Apple pričakuje 60-62 milijard dolarjev prihodkov. Apple ima trenutno shranjenih 285 milijard dolarjev denarnih rezerv, ki so večinoma izven ZDA. Minuli mesec so sicer napovedali, da jih bodo vrnili v ZDA, kar bi jih zaradi nedavnih davčnih odpustkov po novi zakonodaji stalo 38 milijard dolarjev. Med drugim je od 1. januarja v ZDA v veljavi nova stopnja davka na dobiček, ki znaša 21 odstotkov, medtem ko je v obdobju 1993-2017 znašal 35 odstotkov, pred tem pa tudi 40-50 odstotkov. Nazadnje je bila tako nizko kot sedaj leta 1939. V primeru izplačila tega dobička delničarjem, bi ti plačali še 39,6 ali, v posebnih primerih, 23,8 odstotka davka na dividende. V Sloveniji je dobiček pravnih oseb obdavčen z 19 odstotki, izplačilo dividend pa s 25 odstotki.

122 komentarjev

«
1
2 3

SimplyMiha ::

zmaugy ::

D3m ::

Torej kljub manjši prodaji je dobiček šel gor.

Mater morajo stiskati OEM proizvajalce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

apple je država v državi:D

Magic1 ::

D3m je izjavil:

Torej kljub manjši prodaji je dobiček šel gor.

Mater morajo stiskati OEM proizvajalce.

Nič drugače, kot do sedaj. Prodajajo pa vsako novo verzijo 100-200$ dražje od predhodne ob izidu. Folk pa kar kupuje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

opeter ::

D3m je izjavil:

Torej kljub manjši prodaji je dobiček šel gor.

Mater morajo stiskati OEM proizvajalce.


Jep, ker so recimo za 100-ka podražili telefon. :)
Prodali so sicer manj, a za več. Računica se jim je izšla. Vsaj zaenkrat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Magic1 je izjavil:

D3m je izjavil:

Torej kljub manjši prodaji je dobiček šel gor.

Mater morajo stiskati OEM proizvajalce.

Nič drugače, kot do sedaj. Prodajajo pa vsako novo verzijo 100-200$ dražje od predhodne ob izidu. Folk pa kar kupuje.

Bedaki eni. Zakaj se ne zgledujejo po naši Muri recimo, ane? Saj denar pa res ni vse.

SimplyMiha ::

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Apple je pravi dragulj potrošništva.

leiito ::

Nekdo mora ukrepat, bolj ko dvigajo cene, bolj ljudje kupujejo njihovo robo, država bi morala ustanoviti svojo firmo za telefone in ponujati izboljšane iPhone po pošteni ceni, ker komunikacije so človekova pravica.

mmcmmc ::

Če za jurja pa pol telefone prodajaš in imaš kult(ni) status dobro zaslužiš.

MrStein ::

SimplyMiha je izjavil:

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Apple je pravi dragulj potrošništva.

A stari Samsungi, Xiaomiji, Sony-ji itd, pa se po nakupu novega pretvorijo v humus?

leiito je izjavil:

Nekdo mora ukrepat, bolj ko dvigajo cene, bolj ljudje kupujejo njihovo robo, država bi morala ustanoviti svojo firmo za telefone in ponujati izboljšane iPhone po pošteni ceni, ker komunikacije so človekova pravica.

Nacionalizirat! Ker vemo, da to deluje!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DeeJay ::

Jp, Apple bo propadu, k Bitcoin.

Magic1 ::

DeeJay je izjavil:

Jp, Apple bo propadu, k Bitcoin.

Apple bo propadu, kot vsaka druga firma. Nekoč... Brezvezna izjava.
Magic

Invictus ::

DeeJay je izjavil:

Jp, Apple bo propadu, k Bitcoin.

Ja, rekorden dobiček res prognizira propad :)),
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Rešitev je preprosta: NEHAJTE kupovat APPLE izdelke. S tem, ko jih kupujete, ste del tega sranja.

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

Rešitev je preprosta: NEHAJTE kupovat APPLE izdelke. S tem, ko jih kupujete, ste del tega sranja.



Ni tako enostavno, ker tudi, če se udriha čez Appla njhovi telefoni delajo odlično. Sicer so imeli sedaj težave z baterijo, vseeno pa so to telefoni, ki so oblikovno lepi, telefon enostavno dela.

Ne vem zakaj se tako udriha čez njihove telefone. SO pa eidni, ki imajo dejansko veliko bazo ljudi, ki prisegajo na njihovo znamko a to je v veliki meri zaslužen tudi oblikovalski izdelek.

Meni applen ne sede iz drugih razlogov, ker je precej zaprt ekosistem.

nekikr ::

scipascapa je izjavil:

Rešitev je preprosta: NEHAJTE kupovat APPLE izdelke. S tem, ko jih kupujete, ste del tega sranja.

Naj raje kupijo flagship model Samsunga, Huaweia...? To je bolje ker _________ (vstavi).

Magic1 ::

Ni mi jasno, zakaj bi 99% folka sploh rabilo flagship telefon?!? Za 150-250€ dobiš telefon, na katerem lahko delaš takorekoč vse. Se pa ne moreš pokazat...
Magic

kow ::

Upam, da so flagship telefoni boljsi kot moj 200e dolarjev vreden telefon. Tezko si predstavljam, da niso.

nevone ::

na katerem lahko delaš takorekoč vse. Se pa ne moreš pokazat...


Kako se ne moreš pokazat, če na njem lahko delaš vse? :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Nekdo mora ukrepat, bolj ko dvigajo cene, bolj ljudje kupujejo njihovo robo, država bi morala ustanoviti svojo firmo za telefone in ponujati izboljšane iPhone po pošteni ceni, ker komunikacije so človekova pravica.

Dober štos :)) Ampak ne moreš pa dobronamernim ljudem zameriti, če opozarjajo soljudi na včasih pravi nateg.

Magic1 ::

Seveda so boljši. Samo ali je razlika v ceni vredna tiste razlike. Kot da bi šel v trgovino, si zaželel pršut in nabaviš fansi španskega za 200€\kg... Sej za nekoga, ki ima preveč denarja, to ni problem, za običajen folk je pa neumno. Pri telefonih se gre folk ravno to.
Magic

scipascapa ::

nekikr: ker so ugodnejši
magic1: bingo.

moja zgornja meja je 200€ ali manj, vedno. narediš isto kot z telefonom za tisoč+.

zmaugy ::

Pri telefonih gre za to, da si tudi reveži lahko privoščijo najboljšega. In tisti, ki so občutljivi na tej točki, se vsaj tukaj poskusijo izenačiti s premožnejšimi. Za jurja imaš telefon, ki je dražji ali enako drag kot ga ima sosed, ki je bogat in lahko si rečeš:"Mi bogataši pa smo_______." In potem ko pride ven nov model in si ga sosed ne kupi, ker se mu jebe in mu stari še dela, si revček na 2500 obrokov privošči zamenjavo in je v svoji glavi bolj bogat od soseda. :))
Saj je žalostno, ampak tako verjetno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

SimplyMiha ::

MrStein je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Apple je pravi dragulj potrošništva.

A stari Samsungi, Xiaomiji, Sony-ji itd, pa se po nakupu novega pretvorijo v humus?

Vsaj za Samsungi ne ostane nič, ker eksplodirajo.

LuiIII ::

Moj prejšnji telefon je bil flagship. Verjetno zadnji flagship, ki sem ga imel. Ugotovil sem, da nimam nobenih realnih potreb, ki bi opravičevale flagship telefon, razen seveda napuha. Ko enkrat ugotoviš, da čisto enako ali pa celo bolje delujejo 2x cenejši telefoni, potem raje nabavim 2x navadna telefona in imam enega za rezervo, kot pa še kdaj flagship. Postavlanje s telefoni je pa tudi že passe.

zmaugy ::

Sam sem bil presenečen, ko sem po dveh letih nehal uporabljati ovitek za telefon (mi je šel na živce pa tudi velikosti 6plus sem se v tem času navadil, tako da nisem več imel občutka, da mi bo padel iz rok), ki je povsem prikril znamko. Dejansko opaziš, da ljudje opazijo znamko. Za posrat od smeha.
Dosti pove o ljudeh - kot tudi finančno poročilo Appla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

tomy5 ::

Pač dobri izdelki se prodajajo z dobro maržo. Edino z odstopanjem od povprešnosti se dandanes da dobro zaslužiti.
Al to sprejemaš al pa ne je pa vseno, ker to je realnost.

SimplyMiha ::

dobri izdelki

Subjektivno.

hojnikb ::

scipascapa je izjavil:

Rešitev je preprosta: NEHAJTE kupovat APPLE izdelke. S tem, ko jih kupujete, ste del tega sranja.

Del kakšnega sranja ?
#brezpodpisa

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:

Dejansko opaziš, da ljudje opazijo znamko.


Ja. Applove telefone prepoznaš takoj zaradi njihove oblike. Pa Samsungove tudi. Potem se pa že neha.

tomy5 ::

SimplyMiha je izjavil:

dobri izdelki

Subjektivno.


Ja res, boljše bi bilo napisati najboljši, zato si lahko privoščijo visoke cene in maržo. Ostali pač životarijo in vgrajujejo čez par let tisto kar Apple in Samsung opuščata ali pa so testni zajčki nedodelanih tehnologij.

SimplyMiha ::

Zeh. Najboljši telefon ne bi rabil zniževati performance-a, ker baterija ni tako dobra, kot so obljubljali.

zmaugy ::

Točno tako. Sicer pa po mojih izkušnjah se splača kupiti flagship vsaj eno leto po izidu, lahko tudi dve. Ponavadi je telefon dober in če ni namernega pohabljanja, kar je očitno slučaj pri Applu, deluje res dovolj hitro. In ne plačaš davka na neumnost in napuh.

4knative ::

Vazelin je izjavil:

apple je država v državi:D

Rekorden dobiček ker so dali cene x3. Ko bodo cene x10 bodo pa Lamboti za vodilne v Applu.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Geho ::

Tale tema se bere kot komedija osamljencev, ki onanirajo med sabo in tekmujejo kateri bo prišel ven z večjimi nebulozami...
Ampak za smeh je pa fajn tole... :))

4knative ::

Jaz sem zato da se da ceno za prenosnik na 30.000 usd in ceno za telefon na 10.000 usd. Apple bo imel tako rekordno rast, delnice pa bodo letele v nebo.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

tomy5 ::

Kot pri BTC tudi v v poslovanju podjetij nisi ravno uspešen ?

4knative ::

tomy5 je izjavil:

Kot pri BTC tudi v v poslovanju podjetij nisi ravno uspešen ?

Jaz sem povsod v minusu, to je moj lifestyle. Ampak je pa dober predlog, kajneda? :D
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

bambam20 ::

tomy5 je izjavil:

Kot pri BTC tudi v v poslovanju podjetij nisi ravno uspešen ?


Tako nizko, kot je BTC sedaj ( 7248€), že ni bil od novembra 2017.

Markoff ::

Magic1 je izjavil:

D3m je izjavil:

Torej kljub manjši prodaji je dobiček šel gor.

Mater morajo stiskati OEM proizvajalce.

Nič drugače, kot do sedaj. Prodajajo pa vsako novo verzijo 100-200$ dražje od predhodne ob izidu. Folk pa kar kupuje.

Odličen eksperiment elastičnosti povpraševanja v odvisnosti od cene in hitrosti povečevanja le-te. O tem se bodo še pisali učbeniki za ekonomske fakultete in za psihiatrično stroko.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MrStein ::

bambam20 je izjavil:


Sicer so imeli sedaj težave z baterijo

Misliš leta 2015-2016, a ne ? Ko je bil model 6S?
Ali sem kake novice spregledal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markoff ::

SimplyMiha je izjavil:

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Še več CO2 gre v atmosfero, še več gre plastike v oceane in še več nepredelanih smeti se odlaga na deponijah.

Zakaj, a je kaj narobe s tem?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

NikolormousB ::

Še več CO2 gre v atmosfero, še več gre plastike v oceane in še več nepredelanih smeti se odlaga na deponijah.


Iz tega stališča je iPhone bistveno boljši kot poceni kitajci. Apple sam priznava, da delajo tako dobre telefone, da stranke kar nočejo in nočejo menjat. Poleg tega se bistveno bolj potrudijo pri reciklaži.

SimplyMiha je izjavil:


http://donthitsave.com/comic/2017/12/29...


Nazadnje, ko sem bral članke o pogojih dela v foxconnu sem zasledil številke od $1,85 do več kot $2 na uro.

Zgodovina sprememb…

Markoff ::

Invictus je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jp, Apple bo propadu, k Bitcoin.

Ja, rekorden dobiček res prognizira propad :)),

Tako kot banka Medici, Kodak, Polaroid, Blockbuster, WorldCom, Pan Am, Texaco, Parmalat, Delta Airlines, Nokia, Enron, Arthur Andersen, Lehman Brothers, Madoff, ... Ja, rekordni dobički = zagotovitev večnosti.

PS: BTC seveda nima šans proti Ogrizku v smislu kdo prej pade, saj niti mnogi blockchain razvijalci ne verjamejo v obstoječe kriptovalute, kaj šele splošna javnost.

PPS: ko smo že pri Ogrizku, tudi ta je bil blizu usode prej naštetih - http://www.businessinsider.com/steve-jo...

NikolormousB je izjavil:

Še več CO2 gre v atmosfero, še več gre plastike v oceane in še več nepredelanih smeti se odlaga na deponijah.

Iz tega stališča je iPhone bistveno boljši kot poceni kitajci. Apple sam priznava, da delajo tako dobre telefone, da stranke kar nočejo in nočejo menjat. Poleg tega se bistveno bolj potrudijo pri reciklaži.

No, jaz sem slišal povsem drugače - da večina uporabnikov Japke menja telefon po enem letu (glede na eskapade z baterijami in upočasnjevanjem CPU se zdi to povsem resnično). Smiselno bi bilo pogledati kakšen neodvisen vir podatkov, kako pogosto kupujejo aparate kupci posameznih znamk, če tak vir seveda obstaja.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

NikolormousB ::

glede na eskapade z baterijami in upočasnjevanjem CPU se zdi to povsem resnično)


A misliš upočasnjevanje 4 leta starih telefonov?

tomy5 ::

Upošasnjevanje imaš ali nimaš, nimam iPhona ampak kljub temu da ga umetno upočasnijo je še vedno vse bolj hitro in tekoče kot karkoli drugega.

Dimnik ::

Pišeš nekaj na pamet..

oxyuranus ::

tomy5 je izjavil:

Upošasnjevanje imaš ali nimaš, nimam iPhona ampak kljub temu da ga umetno upočasnijo je še vedno vse bolj hitro in tekoče kot karkoli drugega.


Bi bilo cudno, ce temu ne bi bilo tako, Androidi gonijo skrpucalo od Jave, naceloma bi moral biti manj zmogljiv telefon z osxom hitrejsi. Cisto tehnokratsko gledano je iphone dalec pred androidi, vsaj kar se os-a tice. Kar se pa tice uporabnikov (ne vsi!)... so pa taksni kot nexus/google fanatiko, se ti lahko obrne zelodec od njih.

Markoff je izjavil:


No, jaz sem slišal povsem drugače - da večina uporabnikov Japke menja telefon po enem letu (glede na eskapade z baterijami in upočasnjevanjem CPU se zdi to povsem resnično). Smiselno bi bilo pogledati kakšen neodvisen vir podatkov, kako pogosto kupujejo aparate kupci posameznih znamk, če tak vir seveda obstaja.


Tudi to sploh ne bi bilo cudno, iphone kupujejo vecinoma (ne vsi!) pozerji in totalni analfabeti, ki so padli na image. Samo ta profil ljudi bo tudi drug telefon zamenjal na eno leto - biti trendovski je pac drag spas.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830082 (25724) blackbfm
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178255 (6788) aerie
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165535 (4371) Invictus

Več podobnih tem