» »

Applov dobiček rekorden

1
2
3

next3steps ::

Markoff je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Še več CO2 gre v atmosfero, še več gre plastike v oceane in še več nepredelanih smeti se odlaga na deponijah.

Zakaj, a je kaj narobe s tem?

V bistvu je Apple pravi raj za reciklažo. Iphone 7 Plus za 200 evrov ne bi smel biti ovira.

leiito ::

Applova diaboličnost se kaže v tem, da ti sicer res prodajo najboljši produkt na trgu, ampak zanj zaračunajo znesek, ki je vsaj 30-35% čez mejo poštene cene, potem pa na te dobičke še ne plačajo davka, ampak namerno iščejo zakonske luknje, da se temu izognejo. V Dnevniku rabi uporabljajo besedno zvezo nesramno bogat, prag se zdi tam nekje pri 1mio lastnine ali 10k mesečnih dohodkov, ampak Apple si zasluži še ostrejšo oznako, sramno bogat npr., ker bi morali gledati v tla od sramu.

MrStein ::

Markoff je izjavil:


No, jaz sem slišal povsem drugače - da večina uporabnikov Japke menja telefon po enem letu (glede na eskapade z baterijami in upočasnjevanjem CPU se zdi to povsem resnično).

Jaz sem pa videl (to je eno stopnjo bolj zanesljivo kot "slišal"!), da folk uporablja 5S, 6 in 6S. Novejšega modela še sploh videl nisem v roki lastnika.

Smiselno bi bilo pogledati kakšen neodvisen vir podatkov, kako pogosto kupujejo aparate kupci posameznih znamk, če tak vir seveda obstaja.

Samo malo, bom poiskal. ;)

Zgleda, da ni neke razlike:



Vir: https://www.emarketer.com/Chart/Frequen...

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

NikolormousB ::

Applova diaboličnost se kaže v tem, da ti sicer res prodajo najboljši produkt na trgu, ampak zanj zaračunajo znesek, ki je vsaj 30-35% čez mejo poštene cene


Hmm. iMac pro je npr. cenejši kot primerljiv custom PC in to ne zanemarljivo.

Geho ::

Markoff je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

In kaj se zgodi s starimi ko folk kupi nove?

Še več CO2 gre v atmosfero, še več gre plastike v oceane in še več nepredelanih smeti se odlaga na deponijah.

Zakaj, a je kaj narobe s tem?

Jaz ga kupim na 3-5 let novega, starega ali prodam ali podarim naprej. Ne gre nikamor v smeti.
Plus tega pri Apple-u odkupijo stari telefon če želiš in ga reciklirajo in dobiš novega ceneje... aja noben ni gledal tiste njihove predstavitve, kjer so predstavili kako robotoi razstavljajo telefone in ločujejo elemente?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

poweroff ::

bambam20 je izjavil:

Ni tako enostavno, ker tudi, če se udriha čez Appla njhovi telefoni delajo odlično. Sicer so imeli sedaj težave z baterijo, vseeno pa so to telefoni, ki so oblikovno lepi, telefon enostavno dela.

Lahko potrdim, da ne delajo prav dobro. Imam osemko in je uporabniška izkušnja nekje med povprečna do slaba.

No ja, telefonirati se da brez težav...
sudo poweroff

NikolormousB ::

Tvoje ugotovitve nasprotujejo praktično vsem javno dostopnim testom, ki poskušajo objektivno primerjati telefone.

poweroff ::

Če je tako, jih pa lahko začneš kar navajati. Skupaj s podatkom o njihovih financerjih.
sudo poweroff

dexterboy ::

tomy5 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

dobri izdelki

Subjektivno.

Ja res, boljše bi bilo napisati najboljši, zato si lahko privoščijo visoke cene in maržo. Ostali pač životarijo in vgrajujejo čez par let tisto kar Apple in Samsung opuščata ali pa so testni zajčki nedodelanih tehnologij.

:) :D :))
Make My day!
Kaj to pohaš, ker to bi tudi jazst...
Sej če ne bi imel že drugo leto 950 XL, bi ti mogoče še verjel, tako pa... Owce treba strižt?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

NikolormousB ::

poweroff je izjavil:

Če je tako, jih pa lahko začneš kar navajati. Skupaj s podatkom o njihovih financerjih.


Greš na google in vtipkaš "iphone x review"

MrStein ::

NikolormousB je izjavil:

Applova diaboličnost se kaže v tem, da ti sicer res prodajo najboljši produkt na trgu, ampak zanj zaračunajo znesek, ki je vsaj 30-35% čez mejo poštene cene


Hmm. iMac pro je npr. cenejši kot primerljiv custom PC in to ne zanemarljivo.

Heretik! Kako si drzneš odstopati od splošno sprejetih dogem!??

NikolormousB je izjavil:

Tvoje ugotovitve nasprotujejo praktično vsem javno dostopnim testom, ki poskušajo objektivno primerjati telefone.

Heretik! Kako si drzneš z dejstvi v tako temo!??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

4knative ::

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android? :D Rekordni dobiček je pričakovan če telefon stane 1500 eur, zadnji Galaksi pa 500 eur. Samsung se ne zna it, ceno x3 in bodo rekordi padali tudi tam.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Furbo ::

leiito je izjavil:

Applova diaboličnost se kaže v tem, da ti sicer res prodajo najboljši produkt na trgu, ampak zanj zaračunajo znesek, ki je vsaj 30-35% čez mejo poštene cene, potem pa na te dobičke še ne plačajo davka, ampak namerno iščejo zakonske luknje, da se temu izognejo. V Dnevniku rabi uporabljajo besedno zvezo nesramno bogat, prag se zdi tam nekje pri 1mio lastnine ali 10k mesečnih dohodkov, ampak Apple si zasluži še ostrejšo oznako, sramno bogat npr., ker bi morali gledati v tla od sramu.

Imaš še dosti izdelkov s precej večjim procentom profita, kot en apple telefonček. Pa nobena firma ne gleda v tla, kvečjemu je ponosna na davčno optimizacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

VaeVictis ::

Vsi tisti, ki kritizirate Apple, zakaj v Sloveniji ali v tujini ne naredite zadeve cenejše, boljše, itd.

Saj je glede na vaše spoštovane izjave čisto easy, itak so komponente občutno precenjene, Android je itak zastonj, zraven pa še naredite t.i oltarčke in bo denarja kot pečka...

Osebno Vam privoščim uspeh in Lambota, pa če naredite tako podjetje s takim dobičkom v Sloveniji, Vam bo cela Slovenija hvaležna!

Aja, saj ni treba odgovarjati, vem odgovor: "Ker Vas je samo gobec in fovšija!"


ps: Če ti paše Apple, kupi Apple, če ti paše Samsung, kupi Samsunga, ni pa treba v vsaki f***** Apple temi žalit Apple uporabnike!

ps2: Enako velja tudi za vse Apple fane, ni vam treba v vsaki f**** Android temi žalit Android uporabnike!

Furbo ::

VaeVictis je izjavil:

ps2: Enako velja tudi za vse Apple fane, ni vam treba v vsaki f**** Android temi žalit Android uporabnike!

Android teme so itak mrtvilo, zato pa rinejo sem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NikolormousB ::

4knative je izjavil:

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android? :D Rekordni dobiček je pričakovan če telefon stane 1500 eur, zadnji Galaksi pa 500 eur. Samsung se ne zna it, ceno x3 in bodo rekordi padali tudi tam.


Zadnji Galaksi je bil kar lepo cca. 800EUR ob predstavitvi, note 8 pa jurja, če se ne motim?

Aja, kaj je boljše? Oboje je precej podobno, odločajo nianse.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android?



Android je boljši

Folk ki kupuje iphone se sploh ne odloca med enim in drugim ampak vzame iphone:))

nekikr ::

scipascapa je izjavil:

nekikr: ker so ugodnejši

moja zgornja meja je 200€ ali manj, vedno. narediš isto kot z telefonom za tisoč+.

Ugodnejši? Hm. Torej 800$ za Samsung flagship ni enako 800$ pri Applu, to je neka alternativna resničnost z drugačnimi dolarji? Ali boš zdaj privlekel na dan, da je tisti za 200$ pač enak, tako kot je Clio enak Renault Transporterju?

blackbfm ::

nekikr je izjavil:

scipascapa je izjavil:

nekikr: ker so ugodnejši

moja zgornja meja je 200€ ali manj, vedno. narediš isto kot z telefonom za tisoč+.

Ugodnejši? Hm. Torej 800$ za Samsung flagship ni enako 800$ pri Applu, to je neka alternativna resničnost z drugačnimi dolarji? Ali boš zdaj privlekel na dan, da je tisti za 200$ pač enak, tako kot je Clio enak Renault Transporterju?


Med midrange in flagshipi ni vec tolk hude razlike v performansih kolkr je v ceni

shadeX ::

4knative je izjavil:

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android?



To vprašat na slo-techu je isto kot če bi moški šel v žensko garderobo in vprašal če je moški spol boljši od ženskega.

Stari maček ::

Danes kupovati flagship telefon je za 95% ljudi popolna neumnost. To pa zato, ker so danes že v segmentu 250€ telefoni na taki stopnji, da zadostijo vse povprečne potrebe in še več. Danes sem se malo špilal s hčerinim Xiaom8jem. Ima vse, kot moj dve in pol leti star Note4. Tudi IR oddajnik, o katerem se iPhonom še sanja ne. Dela tekoče, fotke so na nivoju. SIM kartici dve, omogoča SD kartico. Meni je iPhone pač en zgodovinski šit. Res ne razumem folka, kako se pusti nategovat.

Stari maček ::

4knative je izjavil:

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android? :D Rekordni dobiček je pričakovan če telefon stane 1500 eur, zadnji Galaksi pa 500 eur. Samsung se ne zna it, ceno x3 in bodo rekordi padali tudi tam.

To ne gre, ker uporabniki Samsungov nismo idioti. Pač vemo, koliko je kakšna stvar pošteno vredna.

blackbfm ::

Meni je iPhone pač en zgodovinski šit. Res ne razumem folka, kako se pusti nategovat.


Cak zdj se bo nekdo oglasu da apple pa ima nek hud ekosistem baje (a realno vsi uporabljajo googlove storitve) :))

nekikr ::

blackbfm je izjavil:

nekikr je izjavil:

scipascapa je izjavil:

nekikr: ker so ugodnejši

moja zgornja meja je 200€ ali manj, vedno. narediš isto kot z telefonom za tisoč+.

Ugodnejši? Hm. Torej 800$ za Samsung flagship ni enako 800$ pri Applu, to je neka alternativna resničnost z drugačnimi dolarji? Ali boš zdaj privlekel na dan, da je tisti za 200$ pač enak, tako kot je Clio enak Renault Transporterju?


Med midrange in flagshipi ni vec tolk hude razlike v performansih kolkr je v ceni

Očitno je razlike dovolj, da jih ljudje kupujejo v desetinah milijonov.

zmaugy ::

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.

4knative ::

zmaugy je izjavil:

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.

Statusni simbol računalnik in telefon? V podsaharski Afriki?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

nekikr ::

V Sloveniji za statusni simbol velja nekaj, kar ima vsaj vsak drugi, očitno. Najbrž je tudi poli salama statusni simbol.

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.


Ker delajo hitreje. pa boljše kamere. Saj ne. da tega ne veš pa vseeno ti objasnim. pa eni ne želijo sklepat kompromisev in zaradi 25€ na mesec ne bodo jedli paštete.

drugi pa jočete.

zmaugy ::

nekikr je izjavil:

V Sloveniji za statusni simbol velja nekaj, kar ima vsaj vsak drugi, očitno. Najbrž je tudi poli salama statusni simbol.


Ne samo v Sloveniji. To je edini produkt, ki ga lahko imaš in ga drugi vidijo, kjer si lahko skoraj vsi kupijo najdražjega. Egalizator tako rekoč. Saj je smešno, res, in Apple je res dobro naštudiral to psihologijo.

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.


Ker delajo hitreje. pa boljše kamere. Saj ne. da tega ne veš pa vseeno ti objasnim. pa eni ne želijo sklepat kompromisev in zaradi 25€ na mesec ne bodo jedli paštete.

drugi pa jočete.


25 EUR na mesec? Telefon na obroke? Če bi bil hudoben, bi vprašal če v podsaharski Afriki. Ampak kot rečeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nekikr ::

Statusni simbol ni nekaj, kar lahko ima vsak in v tem primeru dejansko ima vsaj vsak drugi. To zdaj lahko obračaš kakor hočeš iz kakršnegakoli prepričanja že. Morda to celo velja v generaciji do kakšnih 15 let, ko se gre bolj za to, kateri telefon nafehtaš. Ali pa v omejeni skupinici ljudi s takim pogledom. Vsem ostalim pa zdaj že dol visi s katero napravo objavljaš bedarije ob vsaki priliki.

zmaugy ::

Mislim da sem opisal svojo izkušnjo, ko sem po več kot dveh letih nehal uporabljati črn dvodelni ovitek, ki je povsem prikril, da imam iphone. Do takrat sem tudi sam mislil kot si ti napisal, ampak ljudje so res smešni pri teh rečeh.
Dejstvo je, da večina ljudi nima iphone in da je iphone najdražji splošni javnosti poznan telefon. Vse ostalo kakor koli je že smešno, sledi iz tega.

blackbfm ::

Ker delajo hitreje. pa boljše kamere.


Meni a3 2017 deluje priblizno isto kot s7, vsaj subjektivni feeling je priblizno enak.. Kamera šepa, ampak povprecen uporabnik ni pixel peeper.. Imo ce bi dal cloveku a3 / a5 in mu rekel da je s7 pomoje sploh ne bi opazil..

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

nekikr je izjavil:

V Sloveniji za statusni simbol velja nekaj, kar ima vsaj vsak drugi, očitno. Najbrž je tudi poli salama statusni simbol.


Ne samo v Sloveniji. To je edini produkt, ki ga lahko imaš in ga drugi vidijo, kjer si lahko skoraj vsi kupijo najdražjega. Egalizator tako rekoč. Saj je smešno, res, in Apple je res dobro naštudiral to psihologijo.

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.


Ker delajo hitreje. pa boljše kamere. Saj ne. da tega ne veš pa vseeno ti objasnim. pa eni ne želijo sklepat kompromisev in zaradi 25€ na mesec ne bodo jedli paštete.

drugi pa jočete.


25 EUR na mesec? Telefon na obroke? Če bi bil hudoben, bi vprašal če v podsaharski Afriki. Ampak kot rečeno...



Eh sedaj mi je jasno, kaj tebe moti. Imaš iPhone že toliko let, prej si bil eden izmed "redkih", ki ga je lahko vedno pokazal, sedaj pa ko se želiš pokazati, se pokažejo tudi drugi. Jezi te, ker je zate zgubil vrednost, ker si se edino s tem lahko pohvalil da si nekaj več.

SPloh ni problem v upočasnjevanju CPU-ja pa ne vem še kaj. Moti te to ker ga ima danes že vsak. :)):))

zmaugy ::

@ShadeX: Spet težave z branjem? Značilnost apple fenboyčkov.

blackbfm je izjavil:

Ker delajo hitreje. pa boljše kamere.


Meni a3 2017 deluje priblizno isto kot s7, vsaj subjektivni feeling je priblizno enak.. Kamera šepa, ampak povprecen uporabnik ni pixel peeper.. Imo ce bi dal cloveku a3 / a5 in mu rekel da je s7 pomoje sploh ne bi opazil..


Ampak je hecno, sam imam iphone 6+ in hitrost delovanja na primer kamere je prav ogabna. Nekatere aplikacije, ki so včasih delovale hitro, se zdaj vlečejo kot kurja čreva. Ni kaj hvalit v bistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

@ShadeX: Spet težave z branjem? Značilnost apple fenboyčkov.


Prvo preberi definicijo kaj sploh to pomeni. Vsekakor pa imaš premalo informacij, ki bi dokazovale to tvojo trditev.

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

@ShadeX: Spet težave z branjem? Značilnost apple fenboyčkov.


Prvo preberi definicijo kaj sploh to pomeni. Vsekakor pa imaš premalo informacij, ki bi dokazovale to tvojo trditev.

To ni nič v primerjavi s tem, da ti očitno ne veš kaj prebereš oziroma ne razumeš prebranega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

Mislim da sem opisal svojo izkušnjo, ko sem po več kot dveh letih nehal uporabljati črn dvodelni ovitek, ki je povsem prikril, da imam iphone.

To bi jaz rabil. Ker ne bi rad izpadel kot kreten. :))
sudo poweroff

4knative ::

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android, fantje?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

shadeX ::

Newton OS.

zmaugy ::

4knative je izjavil:

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android, fantje?


Mislim da ios ni vreden truda. Čakam na izboljšave v androidu (varnost aplikacij v storu, plačljiv OS za brezvohunsko izkušnjo) ali pa na nov sistem. Do takrat bom uporabljal trenutni iphone (če mi ga ne bojo pohabili z “update-i” do neuporabnosti).

bambam20 ::

shadeX je izjavil:


Eh sedaj mi je jasno, kaj tebe moti. Imaš iPhone že toliko let, prej si bil eden izmed "redkih", ki ga je lahko vedno pokazal, sedaj pa ko se želiš pokazati, se pokažejo tudi drugi.



Mene nič ne moti. Iphone x je moj prvi iphone, ki si ga lastim. prej nisem imel nikoli iphona.

blackbfm je izjavil:

Ker delajo hitreje. pa boljše kamere.


Meni a3 2017 deluje priblizno isto kot s7, vsaj subjektivni feeling je priblizno enak.. Kamera šepa, ampak povprecen uporabnik ni pixel peeper.. Imo ce bi dal cloveku a3 / a5 in mu rekel da je s7 pomoje sploh ne bi opazil..


Približno isto. A3 je majhen za popenit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

blackbfm ::

Približno isto. A3 je majhen za popenit.


ja jz ne rabim in nočem opeke nosit v žepu:))

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

4knative je izjavil:

Kaj je zdaj boljše iOS ali Android, fantje?


Mislim da ios ni vreden truda. Čakam na izboljšave v androidu (varnost aplikacij v storu, plačljiv OS za brezvohunsko izkušnjo) ali pa na nov sistem. Do takrat bom uporabljal trenutni iphone (če mi ga ne bojo pohabili z “update-i” do neuporabnosti).


Varnost v samih aplikacijah se izjemno izboljšuje tudi na Androidu.

How we fought bad apps and malicious developers in 2017

In 2017, we took down more than 700,000 apps that violated the Google Play policies, 70% more than the apps taken down in 2016. Not only did we remove more bad apps, we were able to identify and action against them earlier. In fact, 99% of apps with abusive contents were identified and rejected before anyone could install them. This was possible through significant improvements in our ability to detect abuse - such as impersonation, inappropriate content, or malware - through new machine learning models and techniques.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

zmaugy je izjavil:

Mislim da ios ni vreden truda. Čakam na izboljšave v androidu (varnost aplikacij v storu, plačljiv OS za brezvohunsko izkušnjo) ali pa na nov sistem. Do takrat bom uporabljal trenutni iphone (če mi ga ne bojo pohabili z “update-i” do neuporabnosti).

Copperhead OS ali pa Lineage z MicroG patchi. S tem dobiš brezvohunsko izkušnjo.
sudo poweroff

zmaugy ::

Problemi niso rešeni, ker baterij menda ni. Menda se ja ne bo to tako "rešilo". Popravek, ki naj bi odpravil upočasnitve tudi še ni varno na voljo.

ad Plus: Fascinantno kako nekateri ne razumejo napisanega. Čist vse si pomešal, le kako ti to uspe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

"Moje težave z Apple napravami so točno tiste, zaradi katerih Apple zadnjih nekaj mesecv piše popravke, znižuje cene baterij in je v nemilosti javnega mnenja."

Ne vem, na katerem planetu živiš in kako je tam, ampak na Zemlji so ti omenjeni problemi: defektne baterije in upočasnitev zaradi njih

Oboje je rešeno že vsaj eno leto: kupiš novo baterijo oziroma dobiš zastonj novo (vključno z delom zamenjave)

Če pa bi rad da baterija magično ozdravi, pa tega še res ni. In niti ne bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aborko ::

Štajni večkrat kaj "pomeša", ko se gre za Apple... Jst ga imam na sumu da je v takšni ali drugačni obliki plačan, da hvali ta jajca...

Malo bolj ontopic: na 5s sem zamenjal baterijo...Sedaj je problem ker se v 4 urah youtuba sprazne od 100 do 5%, potem pa od 5 do 0% zdrži še več kot uro. Je to normalno? Se bo sama kalibrirala po par 0-100% ciklih polnjenja in praznenja, tako da bodo prikazani % skladni z dejanskim stanjem baterije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

MrStein ::

- večkrat kaj "pomeša", ko se gre za Apple...

No, pa povej, kaj sem pomešal. Hecno, vsi "vedo", noben pa ne zna povedati. Kot iluminati...

- Jst ga imam na sumu da je v takšni ali drugačni obliki plačan,
Aha, z drugega planeta si. To marsikaj razloži.

- da hvali ta jajca...
? Sem več utemeljenih kritik napisal v zadnjem mesecu, kot zmaugy celo življenje.

- nove baterije se ponavadi en čas kalibrirajo, ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

leiito ::

zmaugy je izjavil:

nekikr je izjavil:

V Sloveniji za statusni simbol velja nekaj, kar ima vsaj vsak drugi, očitno. Najbrž je tudi poli salama statusni simbol.


Ne samo v Sloveniji. To je edini produkt, ki ga lahko imaš in ga drugi vidijo, kjer si lahko skoraj vsi kupijo najdražjega. Egalizator tako rekoč. Saj je smešno, res, in Apple je res dobro naštudiral to psihologijo.

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ljudje jih kupujejo, ker kompenzirajo nezmožnost nakupa veliko dražjih statusnih simbolov. Imajo vsaj tolažilno nagrado.


Ker delajo hitreje. pa boljše kamere. Saj ne. da tega ne veš pa vseeno ti objasnim. pa eni ne želijo sklepat kompromisev in zaradi 25€ na mesec ne bodo jedli paštete.

drugi pa jočete.


25 EUR na mesec? Telefon na obroke? Če bi bil hudoben, bi vprašal če v podsaharski Afriki. Ampak kot rečeno...


To ni ravno res, za podobno ceno si lahko kupijo tudi druge prestižne izdelke, kjer je statusna simbolika, ki jo omenjaš, še veliko bolj vidna, Parajumpers ali Moncler jakne, fensi torbice, čevlje, pa nikjer drugje ne slišiš, da gre za kompenzacije ipd.

Celoten koncept telefona kot statusnega simbola je v bistvu na zelo trhlih nogah. Na eni strani ljudje ne gledajo drug drugega v telefone, sam tega nisem nikoli opazil, ne vem odkod sploh ta ideja, predvsem pa gre za izdelke, ki so si itak relativno podobni, z razdalje nad pol metra in v ovitkih praktično nerazpoznavni in kot tak povsem neprimerni za statusni simbol.

Kolikor sam vidim, Applove izdelke tipično kupujejo ljudje, ki so bolj tech savvy od povprečja ali vsaj bolj spremljajo razvoj tehnologije, običajno to ni njihov prvi in/ali edini Apple izdelek in so zadovoljni s tem, da vse gladko in hitro dela, več kot to jih pa ne zanima, pri telefonu ne razmišljajo v kategorijah stausnega simbola ali sporočanja, da so reproduktivni material iz vrhnjega predala, ker niso več tako infantilni, da bi mislili, da je telefon v tem kontekstu kakršenkoli faktor.

blackbfm ::

Applove izdelke tipično kupujejo ljudje, ki so bolj tech savvy od povprečja ali vsaj bolj spremljajo razvoj tehnologije


po mojem občutku appla bolj kupuje folk ki ne loči gigabajta od megahertza:)) potem so verniki.. taprav tech savy folk je bolj hekerske sorte ki palijo na specse pa dodatne bonboncke ki jih pri applu pac ni
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2812042 (9833) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830394 (26036) blackbfm
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178291 (6824) aerie
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165562 (4398) Invictus

Več podobnih tem