» »

Kako iskati službi v tujini

Kako iskati službi v tujini

Invictus ::

Ker dobivam precej emailov kako iskati službi v tujini, nekaj točk, da se ne ponavljam:

1. Napiši CV. Zadnji aktualni podatki in kontakti morajo biti na prvi strani. Rekruterji berejo samo prvo stran, in če je nezanimiva,m gre v koš. Ne piši CVja v jeziku, ki ga ne znaš. Bleferjev ne marajo.
2. Naredi Linkedin profil, in se deklariraj kot available (al kaj je že). Linkedin ima zadnja leta to opcijo.
3. Za Nemčijo obstaja XING.
4. Odloči se ali bi rad redno službo ali freelance službo.
5. Odloči se za državo, kjer bi rad delal.
6. Fajn je imeti kak certifikat za jezik države.
7. Poišči ustrezne strani za iskanje služb v državi kjer bi rad delal. Uporabi search na Slo-Tech. Dostikrat napisani linki.

Dokler ne narediš teh korakov, ne sprašuj. Vsaj ne tukaj. Lahko vprašaš mamo, če te bo poslušala.

Po mojih izkušnjah folk niti CVja nima z zadnjimi aktualnimi podatki. Ne v slovenščini, še manj v angleščini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scaramouche ::

Invictus je izjavil:

Ker dobivam precej emailov kako iskati službi v tujini, nekaj točk, da se ne ponavljam:

1. Napiši CV. Zadnji aktualni podatki in kontakti morajo biti na prvi strani. Rekruterji berejo samo prvo stran, in če je nezanimiva,m gre v koš. Ne piši CVja v jeziku, ki ga ne znaš. Bleferjev ne marajo.
2. Naredi Linkedin profil, in se deklariraj kot available (al kaj je že). Linkedin ima zadnja leta to opcijo.
3. Za Nemčijo obstaja XING.
4. Odloči se ali bi rad redno službo ali freelance službo.
5. Odloči se za državo, kjer bi rad delal.
6. Fajn je imeti kak certifikat za jezik države.
7. Poišči ustrezne strani za iskanje služb v državi kjer bi rad delal. Uporabi search na Slo-Tech. Dostikrat napisani linki.

Dokler ne narediš teh korakov, ne sprašuj. Vsaj ne tukaj. Lahko vprašaš mamo, če te bo poslušala.

Po mojih izkušnjah folk niti CVja nima z zadnjimi aktualnimi podatki. Ne v slovenščini, še manj v angleščini.


https://ec.europa.eu/eures/eures-search...

TheBlueOne ::

Dodam se kako ne iskati. :)

Kako ne iskati sluzbe v tujini:
1. Tarnanje o stanju v Sloveniji namesto iskanja
2. Tarnanje o tem kako ne znam jezika, namesto posiljanja prosenj
3. Tarnanje kako nimam neke specificne kvalifikacije namesto posiljanja prosenj
4. Tarnanje, kako delo ni tocno to kar iscem namesto iskanja kompromisa
5. Sprasevanje nekljucnih ljudi po forumih, kaj naj se naucim, namesto, da bi to uprasal delodajalca in posiljal prosnje
6. Iskanje nakljucnih razlogov zakaj se malo pocakati, namesto da bi pristopil
7. Ne poslati prosnje, ker se podjetju ne zelis zameriti sedaj, ko menis, da se nimas vseh potrebnih kvalifikacij (kakor, da je edino podjetje na svetu)
8. Prositi prijatelja, ali punco, ali pa se najslabse mamo, da sprasuje zate.
9. Ce te povabijo na koncu ne gres na razgovor, ker si zadovoljen ze s tem, da te je vsaj kdo povabil in si preprican, da ce te je en bodo ponudbe dezevale.

Cesa se je treba zavedati:

1. Najslabsi CV je neposlan CV.
2. Nisi kaj posebnega, ce si, potem nisi v isti situciji kot vecina.
3. Ce si len, ne pricakovati, da bo nekdo vse naredil zate in se s tem ne bo okoristil.
4. Uporabljaj logiko, ce nekaj deluje predobro, potem je verjetno slabo.

Vazelin ::

Malo še napiši kako si začel v tujini, invictus? Pri kerih letih, malo se razpiši

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Dodam se kako ne iskati. :)

Kako ne iskati sluzbe v tujini:
1. Tarnanje o stanju v Sloveniji namesto iskanja
2. Tarnanje o tem kako ne znam jezika, namesto posiljanja prosenj
3. Tarnanje kako nimam neke specificne kvalifikacije namesto posiljanja prosenj
4. Tarnanje, kako delo ni tocno to kar iscem namesto iskanja kompromisa
5. Sprasevanje nekljucnih ljudi po forumih, kaj naj se naucim, namesto, da bi to uprasal delodajalca in posiljal prosnje
6. Iskanje nakljucnih razlogov zakaj se malo pocakati, namesto da bi pristopil
7. Ne poslati prosnje, ker se podjetju ne zelis zameriti sedaj, ko menis, da se nimas vseh potrebnih kvalifikacij (kakor, da je edino podjetje na svetu)
8. Prositi prijatelja, ali punco, ali pa se najslabse mamo, da sprasuje zate.
9. Ce te povabijo na koncu ne gres na razgovor, ker si zadovoljen ze s tem, da te je vsaj kdo povabil in si preprican, da ce te je en bodo ponudbe dezevale.

Cesa se je treba zavedati:

1. Najslabsi CV je neposlan CV.
2. Nisi kaj posebnega, ce si, potem nisi v isti situciji kot vecina.
3. Ce si len, ne pricakovati, da bo nekdo vse naredil zate in se s tem ne bo okoristil.
4. Uporabljaj logiko, ce nekaj deluje predobro, potem je verjetno slabo.

Poznam kar nekaj ljudi, ki bi zaslužili tuje tarife, delajo pa tako...

Še nekaj dodatnih glavnih izgovorov:

1. Ne znam napisati CV. Ampak niti ne vpraša nikogar kako se ga napiše.
2. Ne morem iti s kolegi na pir. Sem mislim, da delaš zase in družino, ne za pir s kolegi...
3. Nočem potovati. Sorči dragec, drugače velikokrat ne gre...
4. Nočem leteti. Pelji se z busom...
5. Tam ne poznam nikogar. Vedno se kaj najde...
6. Stroški so večji tam. Ja, ampak je tudi zaslužek. In na koncu ti ostane več...

Veliko ljudi mi reče, zrihtaj mi dober job. Ampak so pa nesposobni napisati CV. Oz. ga nočejo. Še manj hočejo potovat. čeprav bi šla njihova familija celo z njim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mitja223 ::

Niso vsi za vse, sicer pa če nekdo ni pripravljen napisati CVja potem že ni pripravljen na neko resno službo, pri nas ali v tujini. Mindset vsakega posameznika lepo izraža kakšne so njegove prioritete in posledično kje je v življenju. Nič ni narobe ne z enim, ne z drugim, niti z tarnanjem - nekateri si želijo nekaj več, nekaj drugega ampak niso pripravljeni vložiti dovolj truda, da bi v življenju to dosegli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

Invictus ::

Seveda ni nič narobe.

Nočem da se spet ta tema izrodi v neko zaklinjanje domačega dela. Ki je kao boljše kot v tujini...

Mene v osnovi boli kako kdo dela. Če hoče delat cel mesec za mojo dnevno tarifo, tudi O.K. Sam naj potem ne jamrajo, da nimajo denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Malo še napiši kako si začel v tujini, invictus? Pri kerih letih, malo se razpiši

Ni veliko za napisat.

Imel sem Linkedin profil, rekruter me je našel, in sem šel.

Najprej predavanja, potem sem pa začel iskat projekte. Še dobro, ker je IBM razfukal celoten izobraževalni proces.

Problem je dobiti prvega, nato gre vse lažje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

samotest ::

Druga pogosta pot za delo v tujini je, da v Sloveniji delas z ljudmi, ki delajo sami v tujini ali so tujci v Sloveniji.

Ce delas dobro, te bo slej ko prej, kdo povprasal ali bi bil pripravljen za nov izziv.

TheBlueOne ::

Iz mojih izkusenj jih ca. 70% pride s prijavo na delovno mesto, 20% jih pride skozi podjetje, ki "te daje v najem (Dienstleistung)", 10% najdejo headhunterji na omrezjih kakor Xing, LinkedIn. Slednji so bolj premium kadri z izkusnjami.

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Malo še napiši kako si začel v tujini, invictus? Pri kerih letih, malo se razpiši

Ni veliko za napisat.

Imel sem Linkedin profil, rekruter me je našel, in sem šel.

Najprej predavanja, potem sem pa začel iskat projekte. Še dobro, ker je IBM razfukal celoten izobraževalni proces.

Problem je dobiti prvega, nato gre vse lažje...

A pol predavaš po tujini? Jah pol nisi glih random low profile guy a ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftu bržkone tudi evropska zelena luč za prevzem LinkedIna

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
267813 (6444) FTad
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215387 (13306) SeMiNeSanja
»

CV...in kaj še?

Oddelek: Loža
303642 (2182) vostok_1
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233777 (28023) lobo_feroz
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816465 (13984) bluefish

Več podobnih tem