» »

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50%

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50%

1 2
3
4

poweroff ::

Horejšio je izjavil:

Tale nateg je vsako leto v tem času. Lani je bil večinoma na FB, letos so šli še na SMS. Ne razumem kako lahko na to folk še nasede. Me pa zanima, če je kdo dobil SMS in nima javno objavljene številke ?

Jaz nimam objavljene številke, pa tudi ne dajem je kar vsepovprek. V bistvu ne sodelujem v nagradnih igrah, nimam kartic zvestobe, niti si ne nameščam raznoraznih alikacij.

Zelo verjetno pa ima mojo številko kakšen izmed naivnežev, ki si je namestil kakšno "kul" aplikacijo, ki mu je pobrala telefonski imenik in ga posredovala dalje.

Pri IP-RS pa morda še spijo, ali kaj???
sudo poweroff

Magic1 ::

poweroff je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Tale nateg je vsako leto v tem času. Lani je bil večinoma na FB, letos so šli še na SMS. Ne razumem kako lahko na to folk še nasede. Me pa zanima, če je kdo dobil SMS in nima javno objavljene številke ?

Jaz nimam objavljene številke, pa tudi ne dajem je kar vsepovprek. V bistvu ne sodelujem v nagradnih igrah, nimam kartic zvestobe, niti si ne nameščam raznoraznih alikacij.

Zelo verjetno pa ima mojo številko kakšen izmed naivnežev, ki si je namestil kakšno "kul" aplikacijo, ki mu je pobrala telefonski imenik in ga posredovala dalje.

Pri IP-RS pa morda še spijo, ali kaj???

Bo potreba kašno zahtevo podat, mogoče pa že delajo na tem. Je treba upoštevat, da javna uprava nima sekundnega odzinega časa.

Mare2 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej ni scam, verjetno eden na 1xxxx klicev pride do "poslovneža" na liniji in dobi vinjeto za 55EUR + količina klica na 090. Ostala večina pa le račun za telefon na koncu meseca.


Kdo pa je dobil?

Tolk neumni pa ja niso, da ne bi vsaj par vinjet potalal. Sej ravno zato jim kakšni inšpektorji ne morajo takoj na prste stopit.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

thetech ::

Mene pa zanima zakaj Telekom pri tovrstnih goljufijah zavestno sodeluje? Kaj ne bi bilo najlažje, če bi že v petek zablokirali komercialno številko, katero so uporabljali goljufi? Zakaj Telekom preproste ne stornira vseh klicev? Očitno si želijo del pogače, pa četudi iz naslova kriminala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Magic1 ::

Zakaj, saj on velik del zaslužka pobere od tega posla?!? Že po razlikah v cenah lahko vidiš, da operater pobere lahko več kot 1EUR od vsake minute.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

thetech ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj, saj on velik del zaslužka pobere od tega posla?!? Že po razlikah v cenah lahko vidiš, da operater pobere lahko več kot 1EUR od vsake minute.


Posla? Goljufija ni posel, ampak kriminalno dejanje, katerega bi moralo ugledno podjetje preprečiti, ne pa podpirati..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Magic1 ::

Goljufija je takrat, ko se dokaže, da je goljufija (ustrezen organ odloči). Tvoje mnenje ne dokazuje ničesar.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

thetech ::

Obstajajo inštrumenti, ki že ob sumu goljufije določeno storitev lahko prekinejo. V tem primeru so bili znani vsi elementi goljufije in Telekom, kot ugledno podjetje, bi moral ukrepati!

Torej ti želiš povedati, da Telekom nima nobenih in-house pravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

AndrejS ::

Zakaj bi moral ukrepati telekom ? Saj ni edini ki ima v lasti 090 številke!

thetech ::

Ker zgolj Telekom ponuja premijske številke 090 in ker iz naslova goljufije pokasira ravno Telekom in ne sosedova Pepca..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

thetech ::

No se mi je zdelo... V Telekomovih pogojih za najem premijske številke 090 piše, da Telekom prekine storitev/pogodbo če naročnik ne spoštuje pogojev in obveznosti..

Pogoj 4.8:

    Oglaševanje ne sme biti v nasprotju z veljavnimi predpisi Republike Slovenije, zavajajoče, napačno in varljivo ter v nasprotju z načeli morale in etike. Oglaševanje mora biti izvajano v skladu s Slovenskim oglaševalskim kodeksom Slovenske oglaševalske zbornice.

Magic1 ::

Haha, potem bi lahko kar večino 090 linij ukinili pa že dolgo normalno funkcionirajo.
Magic

poweroff ::

AndrejS je izjavil:

Zakaj bi moral ukrepati telekom ? Saj ni edini ki ima v lasti 090 številke!

Glej, to nima veze. Tudi nima veze, da Telekom ne more kar na prvo žogo vedeti ali gre res za goljufijo ali za kakšen specialen poslovni model. Telekom je pač priročna tarča, naj vendar vsakemu Slovencu podari brezplačno vinjeto, država naj pa dvigne minimalno plačo, pa bo vse v redu.


Tako pač razmišljajo nekateri.
sudo poweroff

thetech ::

Magic1 je izjavil:

Haha, potem bi lahko kar večino 090 linij ukinili pa že dolgo normalno funkcionirajo.

Šloganje ni kaznivo dejanje, medtem ko goljufija je...

poweroff je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Zakaj bi moral ukrepati telekom ? Saj ni edini ki ima v lasti 090 številke!

Glej, to nima veze. Tudi nima veze, da Telekom ne more kar na prvo žogo vedeti ali gre res za goljufijo ali za kakšen specialen poslovni model. Telekom je pač priročna tarča, naj vendar vsakemu Slovencu podari brezplačno vinjeto, država naj pa dvigne minimalno plačo, pa bo vse v redu.

Tako pač razmišljajo nekateri.

Ne tako je pač v praksi. Če sem jaz naprimer direktor podjetja X in skupaj s podjetjem Y ogoljufava stranke sva odgovorna oba in ne samo podjetje Y. Odgovrnost je obojestranska, četudi se jaz zagovarjam, da za kazniva dejanja podjetja Y nisem vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

PaX_MaN ::

thetech je izjavil:

No se mi je zdelo... V Telekomovih pogojih za najem premijske številke 090 piše, da Telekom prekine storitev/pogodbo če naročnik ne spoštuje pogojev in obveznosti..

Pogoj 4.8:

    Oglaševanje ne sme biti v nasprotju z veljavnimi predpisi Republike Slovenije, zavajajoče, napačno in varljivo ter v nasprotju z načeli morale in etike. Oglaševanje mora biti izvajano v skladu s Slovenskim oglaševalskim kodeksom Slovenske oglaševalske zbornice.

Telefonska je, četudi je številka (bila?) dodeljena Telekomu, od A1.

thetech je izjavil:

No se mi je zdelo... V Telekomovih pogojih za najem premijske številke 090 piše, da Telekom prekine storitev/pogodbo če naročnik ne spoštuje pogojev in obveznosti..

Pogoj 4.8:

    Oglaševanje ne sme biti v nasprotju z veljavnimi predpisi Republike Slovenije, zavajajoče, napačno in varljivo ter v nasprotju z načeli morale in etike. Oglaševanje mora biti izvajano v skladu s Slovenskim oglaševalskim kodeksom Slovenske oglaševalske zbornice.

To je preveč splošno in zato težje dokazljivo. Raje tegale, k se aplicira direkt:
4.22. Ponudnik se zavezuje, da premijskih telefonskih številk 090 Telekoma
Slovenije ne bo uporabljal za posredovanje plačil vsebin ali storitev, ki
niso pogodbeno opredeljene, ali za prodajo blaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

thetech ::

4.8 se meni ne zdi splošen.. HalloKupon SMS je bil vse od zavajajočega, napačnega in varljivega..

PaX_MaN ::

Magic1 je izjavil:

Haha, potem bi lahko kar večino 090 linij ukinili pa že dolgo normalno funkcionirajo.

Ker so večinoma odurne astro-vedeževalske smrdokavre bi se jim res lahko najmanj potisnilo pest v rit:
Preslepitev kupcev
232. člen
[...]
(3) Kdor, zato da bi preslepil kupce ali uporabnike storitev, lažno objavi, da je znižana cena blaga ali da se blago razprodaja ali da se bodo cene zvišale ali uporablja kakšen drug lažen oglas, se kaznuje z denarno kaznijo.

Ampak je pač laži rečt Janši da nej ON pokaže od kje mu dnar, kot pa da bi šli argumentirat zkva vedeževalci lažejo k pes teče.

thetech ::

Zadeva seveda ni primerljiva z vedeževanjem. Če nekdo pokliče vedeževanje, klicatelj običajno ve kaj lahko pričakuje. Prav tako je vedeževlska storitev običajno opravljena in s tem izpolnjeni vsi zakonski normativi.. V prumeru HalloKupon ni bilo ne storitve ne blaga..

Glede Janše pa ne vem kaj naj napišem, ker ne vem od kje si ga privlekel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

PaX_MaN ::

thetech je izjavil:

4.8 se meni ne zdi splošen.. HalloKupon SMS je bil vse od zavajajočega, napačnega in varljivega..

Je, samo je pač več efforta treba da vse to argumentiraš za isti rezultat.

PaX_MaN ::

thetech je izjavil:

Zadeva seveda ni primerljiva z vedeževanjem. Če nekdo pokliče vedeževanje, klicatelj običajno ve kaj lahko pričakuje. Prav tako je vedeževlska storitev običajno opravljena in s tem izpolnjeni vsi zakonski normativi..

Ni res. Psevdoznanost so po definiciji laži, zato je vsakršno oglaševanje laži v nasprotju z interesi uporabnikov:
(3) Z oglaševanjem se ne sme:
[...]
- škoditi interesom uporabnikov.


thetech je izjavil:

V prumeru HalloKupon ni bilo ne storitve ne blaga..

Saj ni treba da je(v okviru pogodbe s telekomom):
Omogočamo vam, da se pri neodgovorjenih klicih kličočemu predvaja daljša, vnaprej posneta plačljiva glasovna vsebina, tj. interaktivni
odzivnik.


thetech je izjavil:

Glede Janše pa ne vem kaj naj napišem, ker ne vem od kje si ga privlekel...

Jamr na policijsko pobiranje nizko dosegljivih sadežev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

Ocvirek: kopija strani Hallokupona.si je bila še včeraj objavljena na swiftalpha.org.

Mare2 ::

blackbfm je izjavil:

Operater linije tocno ve s kom ima sklenjeno pogodbo..


Ali res ve? :)

thetech ::

PaX_MaN Samo vedeževanje ni kaznivo dejanje, če je storitev opvaljena. Ali gre pri vedeževanju za laži ali pač ne je stvar posameznika. Večina tistih, ki na te linije kličejo v te stvari tudi verjame. Torej pokličejo, dobijo napoved in za to plačajo 10EUR. V čem je problem?

Po nobeni logiki ne moreš vedeževanje enačiti z HalloKupon nategom, kjer so ljudje plačali 10,20,30EUR in na koncu dobili nič.... no le visok račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

blackbfm ::

Mare2 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Operater linije tocno ve s kom ima sklenjeno pogodbo..


Ali res ve? :)


če operater ne ve s kom sklepa pogodbo oz komu daje 090 linijo v najem, potem je edino logicno da sami krijejo stroske oskodovancev, inspekcij, ..

Meni tudi ni jasno v čem je finta, sklepam, da se denar od 090 nakaže na strankin TRR in dvomim, da vsak dan.


npr pri smsih so nakazila na mesecni ravni, pa se to ne nujno za tekoci mesec, lih zarad moznosti reklamacij..

AndrejS ::

Pri linijah 090 obstajajo posredniki - tako da nima operator sklenjene pogodbe z končnim ponudnikom storitev

blackbfm ::

AndrejS je izjavil:

Pri linijah 090 obstajajo posredniki - tako da nima operator sklenjene pogodbe z končnim ponudnikom storitev


potem bo pač kriv posrednik

misek ::

blackbfm je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Pri linijah 090 obstajajo posredniki - tako da nima operator sklenjene pogodbe z končnim ponudnikom storitev
potem bo pač kriv posrednik
V kolikor ima zakup številke podjetje izven EU potem menda ni mogoče tega podjetja kaznovati. Tako je včeraj slišal sodelavec. Edino kar lahko operater stori je blokiranje številke.

GrX ::

blackbfm je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Pri linijah 090 obstajajo posredniki - tako da nima operator sklenjene pogodbe z končnim ponudnikom storitev


potem bo pač kriv posrednik


Tako je se strinjam. Vsakdo nosi del svoje odgovornosti.

kunigunda ::

Operater ni dolzan, niti ne sme nadzorovati prometa, tako da ne ve za tovrstne primere, dokler niso prijavljeni. Ko so prijavljeni, mora v ustrezni sluzbi preveriti trditve, in sele
potem reagirati. Glede na to da je bil ravno vikend vmes in da je v ponedeljek zjutraj vse bilo ze blokirano, se mi zdi kar ustrezen cas za tovrsten "prekrsek".
Bi bilo pa od ustreznih drzavnih sluzb primerno, da stvar cimpreje zanalizirajo, in morebitno placilo operaterja stranki (spemerju) zablokirajo, ter tako ljudem povrnejo strosek
klica. Tako bo koza cela in volk sit (razen spemer :P)

Gregor5816 ::

Je kdo kaj podobnega dobil ali sem edini srečnež? :)



bastadu ::

Tole je dobil kolega par tednov nazaj, sem mu svetoval izbris še preden odpre ...

Heavy ::

Jaz dobim od Mercatorja nek kviz. Prvo vprašanje, kdo je ustanovitelj.

Gotovo je fake, ker se kot pop-up reklama odpre.
#TeamFelix

AndrejS ::

Saj ti že link pove , da nekaj ni OK *.alaw.co.

brez-imenko ::

Tole s fotografijami sem pa tudi jaz že ene dvakrat prejel, pa kolikor vem śtevilka že en čas ni javno objavljena. Ker pa moj telefon spada še v kategorijo "šutastih" telefonov, ki ima premalo prostora v njegovem pomnilniku za take neumnosti je ta SMS gladko romal med elektronski odpad.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

shadeX ::

AndrejS ::

... kako je lahko tak neobstoječi poslovni subjekt s Sejšelov sploh zakupil premijsko telefonsko številko pri operaterju.

Nekdo je bil podkupljen .

shadeX ::

Še en scam.

Izaso ::

Tukaj lahko pohvalim Telemach, ker moji mami ni obračunal klica na to številko.

Mare2 ::

So pa res prijazni. Morda niso imeli računa, kam nakazat.

bastadu ::

Ja pri Telemachu se da občasno kaj zmenit, mojemu očetu so recimo, ko mu je nekaj telefon zaštekal in mu je porabo podatkov nabilo na ene 200€, so mu ta dolg zmanjšali, da je moral na koncu plačati mislim da samo 18€ (računali so kao dodatno naročnino) ...

shadeX ::

Epilog zgodbe: Slovenski kriminalisti, so prijeli 28 letnika odgovornega za tole. Med drugim so mu zasegli 16 SIM kartic za pošiljanje SMS sporočil, posedoval pa je tudi bazo skoraj 2 Milijona telefonskih številk, večinoma slovenskih uporabnikov (očitno tud mojo glede na to da sem tudi sam prejel SMS).

Če organi pregona ne bi posredovali, bi si prilastil za okrog 40k € protipravne premoženjske koristi. Za toliko je namreč znašala povzročena škoda.

Več

P.S Zanimivo bi blo vedet, kje je tako rečeno dobil tako veliko bazo slovenskih številk.

- Spisal phising app, ki je brala imenik in pošiljala številke iz imenika na nek strežnik?

- Odkupil številke od koga drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

Upam, da bo "zapel" in bodo kriminalisti to kmalu izvedeli.
sudo poweroff

SimplyMiha ::

No, tu je okrog 700k številk: https://www.itis.si/

blackbfm ::

- Spisal phising app, ki je brala imenik in pošiljala številke iz imenika na nek strežnik?


Pomoje je dovolj da spises random generator mobilnih številk

MostWanted ::

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/prije...

Torej imam za sodrzavljane 3500 idiotov.

In enega genija.

To je isto ko da bi bankovec za 100eur prodaju za 50eur.

morosito ::

Vceraj prijateljica je dobila kazen od financne policije ki je pregledovala skupaj z dars in so ji rekli da:
Da je kupila vinjeto od slovenskega podjetja ki je sel v stecaj in zato se skladno z zakonom vinjeta ne uposteva kot veljavna....racun pa je bil izdan 2 meseca pred stecajem. Wtf so ti zakoni kaj kdo zna kaj vec ce je to mozno da so ji naredili? Dobila placilni nalog od 750€ in morala kupit vinjeto novo.

Preden bo ta zadeva sla na sodisce....bi rad dobil vec info glede tega...ce kdo zna

Master_Yoda ::

Kaj te ima stecaj podjetja veze z veljavnostjo vinjete :O. 2 meseca pred stecajem je bila vinjeta veljavna, po stecaju pa magicno vec ni WTF?

Kaj ce gre recimo VW v stecaj, ti tudi kazen napisejo da nimas 10 let starega golfa homologiranega, in ti ga zasezejo, ker je sla firma v stecaj, 10 let do zdaj pa je bilo vse OK ?

Zgodovina sprememb…

flyby ::

verjetno je kupila ponarejeno vinjeto?

poweroff ::

Tale zgodba ne pije vode. Prilimaj sem odločbo FURS-a, da vidimo kakšno je bilo dejansko stanje.
sudo poweroff

Mare2 ::

morosito je izjavil:

Vceraj prijateljica je dobila kazen od financne policije

Če kupiš letno vinjeto za 30 EUR je logično, da ni veljavna, torej je ponarejena. Vinjeto se kupi v trafiki, Mercatorju itd.

morosito ::

Lp,
Klical sem na furs in drzi kot povedano....novost od julija 2018 cel paket novih zakonov...davcna zakonodaja
Ce imas kupljeno vinjeto od podjetja ki je zaprto ali slo v stecaj je treba it na furs in iskat nek obrazec in izpolnit potrdilo o veljavnosti racuna od vinjete...ker mi je rekla gospa da podjetje ko zapre so vsi racuni ki jih je izdal podjetje, torej EOR neveljavni in se zato vinjeta smatra da nima racuna.
Rekla je da se izogibam kupovat vinjete na bencinski crpalki...najbolje uradno na cestninami....
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574473054 (798) predi
»

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
415174 (4191) kunigunda
»

Po kliku na FB oglas telefonski klic na zasebno števiko

Oddelek: Informacijska varnost
223117 (2118) shadeX
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318435 (6956) gusto
»

Nekdo kliče vsak dan

Oddelek: Mobilne tehnologije
3737663 (33397) tomaz-

Več podobnih tem