» »

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

kata_rina ::

Lep pozdrav vsem skupaj.
Imam delikatno situacijo. Pred časom so se mi začele dogajati nadlegovanja (anonimna sporočila, anonimni klici) to je napredovalo v tako situacijo, da mi je oseba onemogočila komunikacijo preko telefona in na socialnih omrežjih, ampak samo z eno prijateljico. Vsa komunikacija z ostalimi osebami deluje normalno. Primer 1: jaz kličem, prijateljici pa ne zvoni telefon in obratno. Primer 2: z moje telefonske številke prejme prijateljica sms, medtem ko ta sms nisem jaz napisala in obratno - jaz dobim od nje sms, ki ga ni napisala ona. Vse to spremljajo občasni anonimni klici - klici so za 1 sekundo, na njih se ne moreš oglasiti.
Zanima me, če ima kdo kakšen predlog kaj narediti, kam in kako prijaviti, ker je očitno, da je prišlo do vdora. In koliko je dovolj, da se da prijaviti na policijo? *Ni pa ob teh dejanjih nobenih groženj.

Vnaprej hvala.
Lp, Katarina
  • predlagal izbris: connel ()

Furbo ::

Ah, sliši se bolj, kot da je ena izmed vaju dveh vpisala gsm od druge pod kako drugo osebo ali kak ljubosumni partner blokiral tebe pri njej ali njo pri tebi na telefonu in facebooku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NewGreandeal ::

Če celo ameriško sodstvo, vojska in politična elita ne morejo ustaviti Putina ko heka, ne vem kaj potem misliš ti doseči.
Drugič pe ne postaj na fecesbooku kako Krim ni Rusija.

PS: vsak dan nov uporabnik s trol temami. A res ne morate blokirat prijav?

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Pusti ti moderatorjem ugotavljanje, kdo sodi na forum in kdo ne, s komaj pol leta tukaj, si še moker za ušesi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kata_rina ::

NewGreandeal je izjavil:

Če celo ameriško sodstvo, vojska in politična elita ne morejo ustaviti Putina ko heka, ne vem kaj potem misliš ti doseči.
Drugič pe ne postaj na fecesbooku kako Krim ni Rusija.

PS: vsak dan nov uporabnik s trol temami. A res ne morate blokirat prijav?


Vidim, da ne razumeš prav situacije. Nobenih "postov" ni bilo in to je na ravni vdora v zasebnost. Vse kar želim doseči je to, da se s tem preneha. Ne vidim razloga za to dogajanje in kaj bi ta oseba/"heker" želel s tem profitirati. Situacija je moteča in me zanima, če kdo pozna kakšno razumljivo rešitev.
Hvala lepa, K.

reeves ::

Anonimne klice dobiva veliko ljudi. Ni to ravno neko merilo.
Heker ne bi s tem pridobil nič in zato tudi nisi žrtev hekerskega napada. Mislim, da je @Furbo najbližje odgovoru. Nekje ste nekaj zašuštrali.

Zakaj pa enostavno ne zamenjaš telefonske številke, če si že prepričana, da te napadajo?

c3p0 ::

Znanec je pred leti mislil, da mu vdiram v telefon. Nekaj je bilo čudnega in se je spomnil prvega, ki obvlada, ziher je on kriv. No, čez par dni so ga peljali.

Machete ::

Ne nabijajte.

Kontkatiraj tvojega operaterja, ki ti bo dal vsa navodila za korektno oddajo prijave nadlegovanja.
Imajo določena pravila, ki jih moraš izponjevati, ampak tovrstne zadeve jemljejo relativno resno.
Dodajam pa mnenje, da te ni pohekal nihče, gre za tehničen lapsus ali na operaterjevi strani ali na enem telefonu od tebe in prijateljicee. Nadlegovanja ne bom komentiral, ker ne vidim razloga, da bi se lagala in je v bistvu nepomembno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kata_rina ::

Machete je izjavil:

Ne nabijajte.

Kontkatiraj tvojega operaterja, ki ti bo dal vsa navodila za korektno oddajo prijave nadlegovanja.
Imajo določena pravila, ki jih moraš izponjevati, ampak tovrstne zadeve jemljejo relativno resno.
Dodajam pa mnenje, da te ni pohekal nihče, gre za tehničen lapsus ali na operaterjevi strani ali na enem telefonu od tebe in prijateljicee. Nadlegovanja ne bom komentiral, ker ne vidim razloga, da bi se lagala in je v bistvu nepomembno.


Hvala lepa za nasvet!
Lp, K.

Okapi ::

kata_rina je izjavil:


je oseba onemogočila komunikacijo preko telefona in na socialnih omrežjih, ampak samo z eno prijateljico. Vsa komunikacija z ostalimi osebami deluje normalno. Primer 1: jaz kličem, prijateljici pa ne zvoni telefon in obratno. Primer 2: z moje telefonske številke prejme prijateljica sms, medtem ko ta sms nisem jaz napisala in obratno - jaz dobim od nje sms, ki ga ni napisala ona. Vse to spremljajo občasni anonimni klici - klici so za 1 sekundo, na njih se ne moreš oglasiti.
Videti je, kot da imaš težave s to "prijateljico", ne z nekim neznancem.
Ti kličeš, ona ne dvigne, izgovor - ni ji zvonilo.
Ona te ne pokliče, reče pa, da te je - ti misliš, da pri tebi ni zvonilo.
Ona ti pošlje nek SMS in reče, da ga ni ona napisala.

Precej bolj verjetna hipoteza, kot pa nek heker, IMHO.

Machete ::

Najprej kontaktiraj operaterja, potem se ustavi še pri Okapiju, da ti pove kaj je na stvari.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kata_rina ::

reeves je izjavil:

Anonimne klice dobiva veliko ljudi. Ni to ravno neko merilo.
Heker ne bi s tem pridobil nič in zato tudi nisi žrtev hekerskega napada. Mislim, da je @Furbo najbližje odgovoru. Nekje ste nekaj zašuštrali.

Zakaj pa enostavno ne zamenjaš telefonske številke, če si že prepričana, da te napadajo?


Če je vdor v telefon, ne bo zamenjava številke nič preprečila ali ne?

Cange ::

Se mi zdi da ima policija specializirane policiste za telefonsko nadlegovanje. To sem slišal par let nazaj, ne vem tudi če je to za končne uporabnike.

kata_rina ::

Okapi je izjavil:

kata_rina je izjavil:


je oseba onemogočila komunikacijo preko telefona in na socialnih omrežjih, ampak samo z eno prijateljico. Vsa komunikacija z ostalimi osebami deluje normalno. Primer 1: jaz kličem, prijateljici pa ne zvoni telefon in obratno. Primer 2: z moje telefonske številke prejme prijateljica sms, medtem ko ta sms nisem jaz napisala in obratno - jaz dobim od nje sms, ki ga ni napisala ona. Vse to spremljajo občasni anonimni klici - klici so za 1 sekundo, na njih se ne moreš oglasiti.
Videti je, kot da imaš težave s to "prijateljico", ne z nekim neznancem.
Ti kličeš, ona ne dvigne, izgovor - ni ji zvonilo.
Ona te ne pokliče, reče pa, da te je - ti misliš, da pri tebi ni zvonilo.
Ona ti pošlje nek SMS in reče, da ga ni ona napisala.

Precej bolj verjetna hipoteza, kot pa nek heker, IMHO.


Žal ne, sva tudi stestirali, medtem ko sva bili skupaj. Poleg tega, če mi pokaže sms z moje strani poslan, valda vem, da ga nisem napisala in mi to verjame, kot tudi obratno. Ne morem priznat nekaj, česar nisem naredila.

Lp, K.

ejresnevem ::

je malo zoprno tole lahko, ja, faj factory reset, če bo pomagalo, pa na novo instaliraj. tudi kakšen antimalware (vsaj trial) si naplozaj gor, mogoče še prej poskusiš malo poskenirat, če se detecta kak intrusion.

Zgodovina sprememb…

NSA_Agent ::

Hipotetično...

1. Vzamem "žrtven" telefon in blokiram tvojo telefonsko
2. Zamenjam telefonsko v imeniku s svojo, ker nihče več ne pogleda na katero telefonsko sploh kliče.
3. Full sem heker ej.

Rezultat: ko pokličeš prijateljico se ji ne izpiše nič. Ko ona kliče ali pošlje SMS ga prejmem jaz.

Rešitev: Preveri pri prijateljici če ima blokirano tvojo PRAVO telefonsko ter kakšno telefonsko sploh ima v imeniku pod tvojim imenom.

kata_rina ::

NSA_Agent je izjavil:

Hipotetično...

1. Vzamem "žrtven" telefon in blokiram tvojo telefonsko
2. Zamenjam telefonsko v imeniku s svojo, ker nihče več ne pogleda na katero telefonsko sploh kliče.
3. Full sem heker ej.

Rezultat: ko pokličeš prijateljico se ji ne izpiše nič. Ko ona kliče ali pošlje SMS ga prejmem jaz.

Rešitev: Preveri pri prijateljici če ima blokirano tvojo PRAVO telefonsko ter kakšno telefonsko sploh ima v imeniku pod tvojim imenom.


Hvala za nasvet!
Lp, K.

fuck_it_ ::

najbrž telefonski številki v imeniku ne bosta pravilni, tako da SMS pošiljata obe neki tretji osebi, ki vaju potem anonimno kliče.

to je lahko storil nekdo, ki ima fizično dostop do vajinih telefonov ali pa nekdo, ki je ugotovil geslo vajinega google računa (ali pač apple....kakoli uporabljata) in se vaju odločil hecati........... verjetnost za to je minimalna. Pomojm tega zločinca poznata, drugače nevem zakaj bi vama nekdo dolgo časa težil brez da bi se naveličal.

kata_rina ::

Machete je izjavil:

Najprej kontaktiraj operaterja, potem se ustavi še pri Okapiju, da ti pove kaj je na stvari.


Prosim za podrobnejše - "Okapiju" ?

Lp, K.

fuck_it_ ::

Okapi je izjavil:

kata_rina je izjavil:


je oseba onemogočila komunikacijo preko telefona in na socialnih omrežjih, ampak samo z eno prijateljico. Vsa komunikacija z ostalimi osebami deluje normalno. Primer 1: jaz kličem, prijateljici pa ne zvoni telefon in obratno. Primer 2: z moje telefonske številke prejme prijateljica sms, medtem ko ta sms nisem jaz napisala in obratno - jaz dobim od nje sms, ki ga ni napisala ona. Vse to spremljajo občasni anonimni klici - klici so za 1 sekundo, na njih se ne moreš oglasiti.
Videti je, kot da imaš težave s to "prijateljico", ne z nekim neznancem.
Ti kličeš, ona ne dvigne, izgovor - ni ji zvonilo.
Ona te ne pokliče, reče pa, da te je - ti misliš, da pri tebi ni zvonilo.
Ona ti pošlje nek SMS in reče, da ga ni ona napisala.

Precej bolj verjetna hipoteza, kot pa nek heker, IMHO.


ja vsekakor je težava v nekem človeku. Dvomim da bi se hekerju dalo zajebavat 2 random ženski.

kata_rina ::

fuck_it_ je izjavil:

najbrž telefonski številki v imeniku ne bosta pravilni, tako da SMS pošiljata obe neki tretji osebi, ki vaju potem anonimno kliče.

to je lahko storil nekdo, ki ima fizično dostop do vajinih telefonov ali pa nekdo, ki je ugotovil geslo vajinega google računa (ali pač apple....kakoli uporabljata) in se vaju odločil hecati........... verjetnost za to je minimalna. Pomojm tega zločinca poznata, drugače nevem zakaj bi vama nekdo dolgo časa težil brez da bi se naveličal.


Vem, tudi najina teorija je, da je nekdo se odločil za to početje iz osebnih razlogov in naju pozna. Ampak žal, se mi ne sanja kdo bi lahko bil. Res bi pa rada zvedela in rešila situacijo.

Lp, K.

fuck_it_ ::

Si sigurna, da ni ona?

Ali si fizično prijela njen telefon in se poklicala?
Si fizično rpijela njen telefon in jo poklicala? Ali si preverila nastavitve na njenem telefonu? V imeniku je precej enostavno blokirati nekega klicatelja.

Si ji poslala SMS in preverila kaj se zgodi na njenem telefonu?



Koliko je ta tvoja prijateljica stara?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

bleem ::

Preden govoirmo o vdorih itd ... poznam primer telemacha, da so nekako uspeli dvema uporabnikoma dati isto telefonsko .. sem dobival klice in smse, ki niso imeli neben veze z zvezo. celo klicali so me na mojo telefonsko iz sluzbe za zapadle obvenoszi da sem dolžan nevem kakšno vsoto.

kata_rina ::

fuck_it_ je izjavil:

Si sigurna, da ni ona?

Ali si fizično prijela njen telefon in se poklicala?


Vem, da ni ona. Za tem stoji ena tretja oseba, za katero ne vem kdo je, kako to počne in zakaj to počne. Sva skupaj sprobali vse. Zato sem se pa odločila, da povprašam vse povsod, kjer bi lahko zvedela karkoli uporabnega za rešitev. To se dogaja že več kot en mesec in ni neka enodnevna muha, ko je nekomu malo dolgčas...

Lp, K.

bleem je izjavil:

Preden govoirmo o vdorih itd ... poznam primer telemacha, da so nekako uspeli dvema uporabnikoma dati isto telefonsko .. sem dobival klice in smse, ki niso imeli neben veze z zvezo. celo klicali so me na mojo telefonsko iz sluzbe za zapadle obvenoszi da sem dolĹžan nevem kakĹĄno vsoto.


Ares? No, jaz imam tudi Telemach in sem pomislila na teorijo, da to počne nekdo znotraj operaterja.. Kar je izredno kaznivo dejanje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kata_rina ()

kunigunda ::

Se zdaj se ne ve kaj vse sta sprobale.

Sta ble skupaj in se poklicale druga drugo ? Kaj se zgodi ?
Sta ble skupaj in poslale druga drugi SMS ? Kaj se zgodi ?

fuck_it_ ::

kata_rina je izjavil:

Za tem stoji ena tretja oseba, za katero ne vem kdo je, kako to počne in zakaj to počne. Sva skupaj sprobali vse.


počasi nehaj glumiti z nekimi splošnimi izrazi in povej kaj točno sta poizkusili narediti.

kata_rina je izjavil:


Ares? No, jaz imam tudi Telemach in sem pomislila na teorijo, da to počne nekdo znotraj operaterja.. Kar je izredno kaznivo dejanje..


ma ja, nek naključen človek se je odločil specifično vaju zajebavat ker nima drugega dela.
Tudi....kdo zavraga uporablja Telemach. Omg.




Dogajanje si prijavila operaterju in prosila za pojasnila ali pač o tem debatirata po kafičih in forumih?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

kata_rina ::

fuck_it_ je izjavil:

kata_rina je izjavil:

Za tem stoji ena tretja oseba, za katero ne vem kdo je, kako to počne in zakaj to počne. Sva skupaj sprobali vse.


počasi nehaj glumiti z nekimi splošnimi izrazi in povej kaj točno sta poizkusili narediti.

kata_rina je izjavil:


Ares? No, jaz imam tudi Telemach in sem pomislila na teorijo, da to počne nekdo znotraj operaterja.. Kar je izredno kaznivo dejanje..


ma ja, nek naključen človek se je odločil specifično vaju zajebavat ker nima drugega dela.
Tudi....kdo zavraga uporablja Telemach. Omg.




Dogajanje si prijavila operaterju in prosila za pojasnila ali pač o tem debatirata po kafičih in forumih?!


Naredili sva, da sva pregledali najini cifri v imeniku, pogledali, če imava blokirani številki ena od druge in se poskusili poklicati/poslati sms. Ko sem jaz njo poklicala, je meni normalno klicalo, njej pa ni zvonil telefon.

Sem imela pred tem tudi več let Telekom in še prej A1.. na žalost se ne razlikujejo, tako, da ne razumem zmerjanja nad Telemachom... splošno gledano so vsi obupni, ko je potrebno karkoli več narediti...

Lp, K.

kata_rina je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

kata_rina je izjavil:

Za tem stoji ena tretja oseba, za katero ne vem kdo je, kako to počne in zakaj to počne. Sva skupaj sprobali vse.


počasi nehaj glumiti z nekimi splošnimi izrazi in povej kaj točno sta poizkusili narediti.

kata_rina je izjavil:


Ares? No, jaz imam tudi Telemach in sem pomislila na teorijo, da to počne nekdo znotraj operaterja.. Kar je izredno kaznivo dejanje..


ma ja, nek naključen človek se je odločil specifično vaju zajebavat ker nima drugega dela.
Tudi....kdo zavraga uporablja Telemach. Omg.




Dogajanje si prijavila operaterju in prosila za pojasnila ali pač o tem debatirata po kafičih in forumih?!


Naredili sva, da sva pregledali najini cifri v imeniku, pogledali, če imava blokirani številki ena od druge in se poskusili poklicati/poslati sms. Ko sem jaz njo poklicala, je meni normalno klicalo, njej pa ni zvonil telefon.

Sem imela pred tem tudi več let Telekom in še prej A1.. na žalost se ne razlikujejo, tako, da ne razumem zmerjanja nad Telemachom... splošno gledano so vsi obupni, ko je potrebno karkoli več narediti...

Lp, K.



Aja, dogajanje sem prijavila operaterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kata_rina ()

dreta ::

Kvota pa kot star slotechovec :))

kunigunda ::

A z drucga telefona ji normalno zvoni ?
Kle ze ni hacka al ma preusmeritve al pa kak app k ji blokira.
Ce ji sms posljes ji pride? Ko sta skupaj testirale?

kata_rina ::

kunigunda je izjavil:

A z drucga telefona ji normalno zvoni ?
Kle ze ni hacka al ma preusmeritve al pa kak app k ji blokira.
Ce ji sms posljes ji pride? Ko sta skupaj testirale?


Ja, kakor sem napisala, v komunikaciji z drugimi osebami normalno deluje vse.
Verjamem, da je lahko eno ali drugo. Samo ne vem kako to rešit..

Lp, K.

Glugy ::

Sliši se kot da gre za bodisi ljubosumnega hekerja bodisi je ljubosumen nekdo ki svojo legitimno moč uporablja za nelegitimne namene. Vsekakor zrelo za prijavo.

ejresnevem ::

verjetno nek geek nesrecnez, najbrz verjetno zaljubljen v katero ali kaj

Cruz ::

Ali pa fant, ki uživa ob opazovanju zmedenosti. :))
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ejresnevem ::

vsakemu svoje...
ko sem jaz bil geek nesrecnez, se ni bilo mobilcev.
zdaj se mi ne ljubilo spremljati...
ce pride, pride, ce ne pride, tudi prav.
en problem manj :-)

Cruz ::

Točno tako. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

kata_rina ::

Se popolnoma strinjam z vami! Hvala za pomoč vsakemu!

Lp, K.

Cruz ::

Hvala za sarkazem!

Lp in lep pozdrav, Žm.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ejresnevem ::

wtf "Lp in lep pozdrav", mas tremo ali kaj?
saj je samo kata_rina.

Cruz ::

ejresnevem je izjavil:

wtf "Lp in lep pozdrav", mas tremo ali kaj?
saj je samo kata_rina.
Malce sem pretiraval praviš...?

Katarine so baje opasne. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ejresnevem ::

ja pa ze, ne morem potrditi, zanikati pa tudi ne.
meni je cisto v redu, tudi ce me samo pusti spati.

poweroff ::

Zeh...
sudo poweroff

kunigunda ::

kata_rina je izjavil:

kunigunda je izjavil:

A z drucga telefona ji normalno zvoni ?
Kle ze ni hacka al ma preusmeritve al pa kak app k ji blokira.
Ce ji sms posljes ji pride? Ko sta skupaj testirale?


Ja, kakor sem napisala, v komunikaciji z drugimi osebami normalno deluje vse.
Verjamem, da je lahko eno ali drugo. Samo ne vem kako to rešit..

Lp, K.

Sej ne vem al narobe sprasujem al kaj, ampak se vedno nisi odgovorila (odgovorila si samo za klic).
Ko sta ble skupaj (ena poleg druge), sta si poslale sms ? Kaj se je zgodilo pri eni in drugi. Sta duble ?
Ce si ga ti dubla ona pa ne, ima ona na njenem telefonu zihr aplikacijo neko za blokiranje (ki je verjetno ne vidi al je pa pozabla).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577483147 (591) Robert73
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630139 (20217) darkolord
»

telemach - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4313233 (12225) Mare2
»

Kako ugotoviti telefonsko številko

Oddelek: Loža
2216187 (15118) xardas
»

Skrivanje telefonskih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6711873 (10120) V-i-p

Več podobnih tem