» »

Po kliku na FB oglas telefonski klic na zasebno števiko

Po kliku na FB oglas telefonski klic na zasebno števiko

joze ::

Zgodilo se je očetu dva dni nazaj, meni pa pravkar. Kliknil sem na FB reklamo, obiskal spletno stran, si jo ogledal in zaprl. Oče je gledal akcijsko ponudbo za avto in so ga klicali iz avtohiše, če mu lahko pošljejo cenik na mail in mu jo tudi poslali, brez da bi jim zaupal mail ali telefonsko. Mene so klicali iz neke druge firme, ki dela neke primerjave med cenami. Nikjer na FB nimam podatka o telefonski številki. Na vprašanje kje so dobili mojo številko je gospa samo jecala, potem sem zahteval, da me izbrišejo iz baze in odložil. Je to OK? Legalno? Kje dobijo osebne podatke na podlagi enega klika? Oče nima številke niti v imeniku....

sandmat ::

verjetno vseeno imaš telefonsko številko vpisano v FB profilu, ki se deli s firmami

...:TOMI:... ::

FB app ima dostop do imenika. Če nisi ti dal številke, jo je pa nekdo drug. Oni so samo povezali različne podatke...
Tomi

Yacked2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

FB app ima dostop do imenika. Če nisi ti dal številke, jo je pa nekdo drug. Oni so samo povezali različne podatke...


In jih seveda tudi prodali.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

shadeX ::

Kliknil sem na FB reklamo, obiskal spletno stran, si jo ogledal in zaprl. Oče je gledal akcijsko ponudbo za avto in so ga klicali iz avtohiše, če mu lahko pošljejo cenik na mail in mu jo tudi poslali, brez da bi jim zaupal mail ali telefonsko.


Verjamem, da se je zgodil splet okoliščin za katere si razlagaš, da je povezano z oglaševanjem. Fb, Google zaenkrat še ne posredujejo osebnih podatkov tretjim osebam.

Več o imeniku in zakaj FB potrebuje telefonsko številko je opisano tukaj (seveda vse za potrebe natančnega oglaševanja), ampak dejstvo je da vaši podatki niso bili posredovani tretjim osebam. Če bi bilo ugotovljeno bi se giganti znajdli v velikih težavah - število oglaševalcev bi padlo, s tem povezane tudi vrednosti delnic.

Gospa je verjetno podatke dobila na kakšen drug način, ki ni ravno v skladu s "pravili" oz. zakonom (ugibam). Zakaj bi jecljal, če bi ti FB posredoval podatke?

Aja, ko oddaš nalog za oglaševanje FB-ju ti napiše: "Okay, here are our users personal data. Just don't tell anyone..pshhh".

Ne pretiravat.

drola ::

FB kar dobro varuje podatke pred oglaševalci.

Kar lahko narediš je, da si zapišeš ime firme, ki je na sumljiv način prišla do tvojih podatkov in napišeš prijavo informacijskemu pooblaščencu. Oni imajo pristojnost opravljanja inšpekcijskega nadzora pri tistih, ki upravljajo z osebnimi podatki.
https://drola.si

Furbo ::

Ali pa firmo enostavno pobaraš, kje je dobila tvoj gsm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Horejšio ::

Ko si zmontiraš FB app, so praktično lastniki tvojega telefona :)
https://www.reddit.com/r/AskNetsec/comm...

jamiroq ::

Furbo je izjavil:

Ali pa firmo enostavno pobaraš, kje je dobila tvoj gsm.

"ja v imeniku, gospod." :)

Furbo ::

Pri meni to ne bi delovalo, ker nisem v imeniku >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

joze ::

Zanimivo se mi zdi predvsem to, da se je zgodilo očetu in meni v roku nekaj dni, pa sploh nisva bila na istem compu. Ko mi je razlagal, da so ga klicali z avtohiše po kliku na reklamo na FB sem si še mislil, da je kje pustil kakšne podatke in pozabil. No ko se mi je zgodila identična situacija, sem mislil, da gre za kakšno bolj razširjeno prakso nasilnega oglaševanja in da se bo javil še kdo s podobno zgodbo. Pri meni je šlo za spletno stran primerjam.si, pri fotru za lokalno hišo TPVavto. Ker firmi skoraj gotovo nista povezani jim mora po mojem nekdo te podatke posredovati....

shadeX ::

Da nimate kakega virusa v vaši hiši ki se širi po mreži al neki. Men se kaj takega še ni zgodilo, pa sem kliknil že na ogromno reklam (izvzemam nadležne popup-e).

Ghost7 ::

Zakaj pa dajete prave številke? 090 090 090?

Baze kontaktov pa se prodajajo. Ni pa to legalno, vendar dokler jih nihče ne preganja, ni problema.

Sem imel slabo izkušnjo z Avtotehno VIS, ker sem jim dal telefon za obvestilo o končanem servisnem posegu. Na ta telefon sme dobival sms-e, telefonske ponudbe i.t.d o novih avtih. Vprašal sem jih po zdravju na podlagi česa sem jim dovolil shranit telefonsko za kaj drugega kot obvestilo servisa. Sporočili so mi, da so me izbrisali iz baze. Čez pol leta dobim novo sporočilo, in nato opravičilo o pomoti. Torej me niso izbrisali, le deaktivirali!

Eni vsiljivi anketarki sem zagrozil s tožbo in od kje jim moja številka. Od takrat imam mir (od njih).

lp

sivistol ::

sej zakaj je fb free, ker potem prodajajo tvoje podatke, zgodovino brskanja, iskanja etc,
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Mare2 ::

joze je izjavil:

Kliknil sem na FB reklamo, obiskal spletno stran,


Tole?
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

urli ::

FB je free, tako da se ne pritožuj. Če ti kaj ni prav, ga enostavno prenehaj uporabljati. There ain't no such thing as a free lunch.

specing ::

 Ena slika je vredna 1000 besed.

Ena slika je vredna 1000 besed.

FrRoSt ::

  Dve sliki sta vredni dvakrat toliko

Dve sliki sta vredni dvakrat toliko

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

joze ::

Hvala...sem vseeno računal, da bo kdo znal povedati kako stvari tehnično funcionirajo in če je to legalno. Da bi imel virus, ki bi oglaševalcem sporočal moje podatke? Različnim oglaševalcem različne podatke? Je to verjetno? Bom še malo opazoval, pa mogoče še kakšno reklamo klinil namenoma in bom poročal....

sandmat ::

Ravno to pravimo: če si kliknil, da se strinjaš s pogoji uporabe FB in strani, ki si jo obiskal, je to povsem legalno.

joze67 ::

Ni nujno; če so pogoji v nasprotju z zakonodajo, je še vedno nelegalno.

sandmat ::

joze67 je izjavil:

Ni nujno; če so pogoji v nasprotju z zakonodajo, je še vedno nelegalno.

katero? ameriško? :)

shadeX ::

Kot že rečeno, FB seveda zbira tvoje podatke ampak jih ne pošilja tretjim osebam. Torej neko podjetje ali posameznik, ki oglašuje na FB-ju ne more videti tvojih osebnih podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576481872 (5795) GupeM
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630108 (20186) darkolord
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5015976 (15104) zmaugy
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24164381 (59413) Ramon dekers
»

Facebook aplikacijam dal in kmalu odvzel dostop do naslova in telefonske številke

Oddelek: Novice / Zasebnost
308633 (6294) Manu

Več podobnih tem