» »

Barcelona gre na Linux

1
2
»

Glugy ::

pegasus je izjavil:

Glugy je izjavil:

Superca; bomo zdej vidl poskus številka 2 če Linux lahko funkcionia; če obstaja nekdo na tem planetu ki mu lahko uspe to skp spacat da deluje tko k je treba.
Seveda obstaja, vprašaj na časopisni hiši Delo, kako so bili zadovoljni z linuxom pred 15imi leti in kako so zadovoljni z microsoftom zdaj.



Kaj pa funkcionalna pismenost pa to?
Nisem nikjer omenjal če kdo na tem planetu lahko neuspe z Linuxi. To lahko vsak neuspe. To ni noben uspeh.
Da funkcionira pomen da deluje in je zrelo za vsakdanje delo. Če so šli nazaj to pomen da so neki zafrknl. Da neki ni deloval tko kot je bi moralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

pegasus ::

Ja, politika ni delovala kot bi morala. Nov lastnik, nov šef, nove "motivacije", posledično nov redakcijski sistem in zato nov OS. Kakorhitro je ta zgodba začela smrdet, sem spokal od tam.

Kako so bili novinarji produktivni in zadovoljni, moraš vprašat njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če bodo zadeve spravljali v oblak, potem bo vseeno, kaj bo na samih "delovnih postajah", da bo le kak spodoben brskalnik poganjalo. Drugače pa po tem, kar je v novici napisano, ne more nihče napovedati, kako se bo zadeva izšla. Ne vemo števila delovnih mest, ne poznamo organizacijske strukture, ne vemo, koliko in kakšno programsko opremo uporabljajo (sem bil zelo presenečen, ko je v temi, da se München vrača na okna, bila navedena številka preko 800 različnih programov)... Bo to še zanimivo....

LP

Jože

GrX ::

Jaz ne razumem zakaj z Linuxom ne opremijo zgolj določen manjši sektor z nekaj 100 računalniki in se nato na podlagi rezultatov odločijo ali bodo uporabljali Linuxe ali Windowse. Tako pa le zapravljajo denar davkoplačevalcev. Očitno je to lažje kot si lahko mislimo..

Markoff ::

eno_ime je izjavil:

Koliko rac. pa selijo?
Trenutni AD in LDAP bodo povezali kako?
Sharepoint bodo nadomestili z?

1. Kje piše, da že sedaj uporabljajo SharePoint?
2. Zakaj bi nekdo resno uporabljal SharePoint, ki je proti resnim portalom / dokumentacijskim sistemom kot Notepad proti MS Word (razen zato, ker je itak "zastonj" v okviru raznih enterprajz agrimentov)? Pa ne mi o "tesni integraciji z AD", po tej logiki bi vsi logisti uporabljali kolesa namesto tovornjakov, ker so prvi "bolj kompatibilni z asfaltom".

Sicer se strinjam, da je Linux dizaster z vidika UI in UX, ampak Monakovčani so zaj. projekt zaradi obupnega projektnega vodenja (pa taki Švabi), ne zaradi (ne)funkcionalnosti pingvina.

petrus je izjavil:

Čudi me, da se takšne pobude ne povežejo z univerzami ali celo srednjimi šolami, bi se pri računalništvu počelo vsaj kaj uporabnega, če bi razvijali volkslinux.

Isto bi lahko pri Slovenščini pisali slovenske wikipedija članke! :)

Tole je eden najboljših predlogov, kar sem jih kdajkoli prebral.

In kot vsi drugi dobri predlogi bodo seveda spregledani na ustreznih mestih.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

antonija ::

GrX je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj z Linuxom ne opremijo zgolj določen manjši sektor z nekaj 100 računalniki in se nato na podlagi rezultatov odločijo ali bodo uporabljali Linuxe ali Windowse. Tako pa le zapravljajo denar davkoplačevalcev. Očitno je to lažje kot si lahko mislimo..
Umm... to so ze naredili?
Povedali so, da so v pilotni fazi projekta Ubuntu že namestili na 1000 računalnikov.
Sklepam da je bil rezultat pilotnega projekta pozitiven...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sesobebo ::

GrX je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj z Linuxom ne opremijo zgolj določen manjši sektor z nekaj 100 računalniki in se nato na podlagi rezultatov odločijo ali bodo uporabljali Linuxe ali Windowse. Tako pa le zapravljajo denar davkoplačevalcev. Očitno je to lažje kot si lahko mislimo..


Povedali so, da so v pilotni fazi projekta Ubuntu že namestili na 1000 računalnikov.

Mavrik ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Če bodo zadeve spravljali v oblak, potem bo vseeno, kaj bo na samih "delovnih postajah", da bo le kak spodoben brskalnik poganjalo. Drugače pa po tem, kar je v novici napisano, ne more nihče napovedati, kako se bo zadeva izšla. Ne vemo števila delovnih mest, ne poznamo organizacijske strukture, ne vemo, koliko in kakšno programsko opremo uporabljajo (sem bil zelo presenečen, ko je v temi, da se München vrača na okna, bila navedena številka preko 800 različnih programov)... Bo to še zanimivo....

LP

Jože


Točno to - edini smiselni prehod ni na "Ubuntu" in ostale polomljene distribucije, ampak na ChromeOS. Operacijski sistem ki ga ni treba vzdrževati, se sam posodablja in ni potrebno nameščati ničesar. Obenem je pa prirejen za centralizirano upravljanje in delo s poljubnega prenosnika ali namizne mašine.
The truth is rarely pure and never simple.

GrX ::

Res me zanima kaj se bo iz tega izcimilo..

poweroff ::

pegasus je izjavil:

Seveda obstaja, vprašaj na časopisni hiši Delo, kako so bili zadovoljni z linuxom pred 15imi leti in kako so zadovoljni z microsoftom zdaj.

Zanimivo, da prehod na Microsoft rešitve sovpada tudi s finančnimi težavami DELA in z množičnimi odhodi novinarjev drugam... >:D

Mavrik je izjavil:

In tvoje strokovno mnenje je da Barcelona rabi identično infrastrukturo kot jo Eduroam LDAP

Ne, ampak če Slo-Tech strokovnjaki "vedo", da Barcelona ne more brez SharePointa, potem lahko nasprotne argumente ravno tako potegnemo iz zraka..

Mavrik je izjavil:

(ki ni niti brez zakasnitev, niti ne dela popolnoma zanesljivo po celi Evropi - kar bi hitro ugotovil če bi ga drugje probal uporabiti ;P ) ?

Kar sem ga jaz uporabljal, je delal brez težav. Grem pa ta teden na Norveško in če bo tam kakšen Eduroam, bom videl kako deluje iz drugega konca Evrope.

Mavrik je izjavil:

A to ste keri Linux zagovorniki v tej temi že bili del pogajanj z Barcelono da točno veste kakšni bodo stroški in kakšen software rabijo?

Ne. To so bili Slo-Tech "strokovni" zagovorniki Microsofta. Oni že vnaprej točno vedo, da prehod ni mogoč...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

kitaj ::

poweroff je izjavil:

Kar sem ga jaz uporabljal, je delal brez težav. Grem pa ta teden na Norveško in če bo tam kakšen Eduroam, bom videl kako deluje iz drugega konca Evrope.

Eduroam je že na letališču v Oslu. Dela BP.

kitaj ::

Glugy je izjavil:

Superca; bomo zdej vidl poskus številka 2 če Linux lahko funkcionia; če obstaja nekdo na tem planetu ki mu lahko uspe to skp spacat da deluje tko k je treba.

Francoska policija ima trenutno 70.000 računalnikov z Linuxi (GendBuntu).

flbroker ::

20 let nazaj bi tole bila novica, danes pa ni omembe vredno IMO.

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Ja, politika ni delovala kot bi morala. Nov lastnik, nov šef, nove "motivacije", posledično nov redakcijski sistem in zato nov OS. Kakorhitro je ta zgodba začela smrdet, sem spokal od tam.

Kako so bili novinarji produktivni in zadovoljni, moraš vprašat njih.


Jaz poznam vsaj dva, ki sta povedala, da so reci delovale ok in da niso imeli problemov.

Hm, men se pa zdi, da so se celotne zadeve lotili drugace in bolj zdravo. Zaposlili so ljudi, ki bodo na novi spisali aplikacije in naredili software, potem bodo pa se operacijski sistem zamenjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MrStein ::

poweroff je izjavil:


Mavrik je izjavil:

In tvoje strokovno mnenje je da Barcelona rabi identično infrastrukturo kot jo Eduroam LDAP

Ne, ampak če Slo-Tech strokovnjaki "vedo", da Barcelona ne more brez SharePointa, potem lahko nasprotne argumente ravno tako potegnemo iz zraka..

Ja, pogosto jemanje iz zraka ni dobro.
Recimo noben nikjer ni trdil, "da Barcelona ne more brez SharePointa".

Glede Dela pa lahko jasno poveš, kaj si hotel povedati? Ali si le zrak mešal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thom4s ::

Verjetno le hočejo Microsoft prisiliti v popuste, ker vladni delavci niso sposobni niti uporabe Windowsow, kaj šele Linuxa. Je ena ikona za 0,003 mm bolj levo in je že apokalipsa.

RedZo ::

noraguta je izjavil:

poweroff je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Trenutni AD in LDAP bodo povezali kako?
Sharepoint bodo nadomestili z?

Kot da ne obstajajo alternative... no seveda, če so ti leta in leta v glavo ubijali samo MS, MS, MS, potem alternativ ne vidiš. Zanimivo, da Eduroam LDAP dela po celi Evropi brez zakasnitev in na ogromno mašinah.

Ldap je daleč od ad.


Seveda LDAP je industrijski standard, medtem ko AD seveda ni. Posledično prehod iz AD na LDAP ni nikakršni problem, obratno pa je.

RedZo ::

Mavrik je izjavil:

poweroff je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Trenutni AD in LDAP bodo povezali kako?
Sharepoint bodo nadomestili z?

Kot da ne obstajajo alternative... no seveda, če so ti leta in leta v glavo ubijali samo MS, MS, MS, potem alternativ ne vidiš. Zanimivo, da Eduroam LDAP dela po celi Evropi brez zakasnitev in na ogromno mašinah.


In tvoje strokovno mnenje je da Barcelona rabi identično infrastrukturo kot jo Eduroam LDAP (ki ni niti brez zakasnitev, niti ne dela popolnoma zanesljivo po celi Evropi - kar bi hitro ugotovil če bi ga drugje probal uporabiti ;P ) ?


A to ste keri Linux zagovorniki v tej temi že bili del pogajanj z Barcelono da točno veste kakšni bodo stroški in kakšen software rabijo?

(Še posebej ker očitno v drugi temi pravite da Muchenska poročila lažejo in da vi veste bolje kaj so v MUC rabili.)


Eduroam deluje zato, ker uporablja skupek industrijskih standardov (LDAP, RADIUS, 802.1x...). Zato lahko lokalno uporabljajo tudi ADje. Torej v Eduroam sistemu delujejo LDAP in AD imeniki.

Da boš o tem primeru bolj obveščen pa si preberi: https://www.techrepublic.com/article/li...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedZo ()

poweroff ::

Ko se je zgodil prehod Minhna nazaj na Windows sem rekel: it is not over yet.

Očitno res ni. Počakajmo da bo prehod končan in izračunani stroški. Takrat zna biti še kakšno presenečenje...
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

Sploh ne razumem, zakaj v današnjem času rinejo v neke desktop 'inovacije', medtem ko ves svet vse bolj rine v oblake in raznorazne app-e.

Vzporedno k obstoječim sistemom zgradiš državni oblak in začneš uradnikom ponujat app po app za vse mogoče zadeve, ki jih uradniki potrebujejo. Vsak korak lahko dodobra pretestiraš in daš v uporabo, ko deluje v popolnosti. Izogneš se raznoraznim neprijetnim presenečenjem.

Prej ali slej potem pride dan, ko je čisto vseeno, kaj imaš na desktopu. Lahko tudi zgolj neke thin client-e, tablice, mobitele,...

Čim greš na silo menjavat desktop platformo, pa imaš težave predprogramirane - ne glede na to, na kaj menjavaš, saj morajo vse zadeve delovati takoj ko namestiš novega klienta oz. operacijski sistem na odjemalca.

Da je možno, je demonstriral najprej Google z Google Apps, nato še Microsoft z Office365. Ne vem, zakaj naj nebi bilo možno za neke upravne zadeve - razen zaradi spolitiziranosti cele zgodbe.

Truga ::

web appi so turbo shitty UX v primerjavi z normalnimi, hth

Horejšio ::

Zgleda da so v Barceloni zaposlili človeka, ki se spozna na IT.

SeMiNeSanja ::

Truga je izjavil:

web appi so turbo shitty UX v primerjavi z normalnimi, hth

Ni še tako dolgo tega, ko so vrli državni uradniki uspeli vse opraviti na greenscreen terminalih, ki so bili priključeni na kakšen IBM mainframe.

90% tega, kar imajo dela, je izpolnjevanje raznoraznih obrazcev - za kar pa res ne rabiš UI z violicami in volančki.

Truga ::

Ne, je pa 1000x manj frustrirajoce ce je odziven ker ne rabi cakat nekega random racunalnika v oblaku vsakic ko neki kliknes.

SkipEU ::

Barcelona je levičarska oaza in ti nikoli ne nehajo sanjati o zastonjkarstvu. Četudi je na koncu dražje za vse kot vsi levičarski projekti.

GrX je izjavil:

Res me zanima kaj se bo iz tega izcimilo..


Za razliko od razumnih Nemcev, Katalonci (kot Slovenci) čez določeno obdobje ne bodo nikoli priznali, da kaj ne funkcionira. Se bo pač še več denarja zmetalo noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

win64 ::

Truga je izjavil:

Ne, je pa 1000x manj frustrirajoce ce je odziven ker ne rabi cakat nekega random racunalnika v oblaku vsakic ko neki kliknes.


Če govoriš o fat client aplikacijah se le-te še kako povezujejo na strežnik. Kako pa misliš da pride do zadnjih podatkov iz baze?

Kar je razlika s HTML aplikacijo, je da ima uporabnik vedno najnovejšo verzijo aplikacije.
Tisto malo overheada zaradi pobiranja HTML, CSS, JS in slik je zanemarljivo.

hruske ::

Truga je izjavil:

Ne, je pa 1000x manj frustrirajoce ce je odziven ker ne rabi cakat nekega random racunalnika v oblaku vsakic ko neki kliknes.


Zato je Lotus oz. zdaj IBM Notes tako kul za dokumentne zbirke - ker se maske vmesnika izvajajo na lokalnem odjemalcu in deluje odzivno. Po drugi strani je horor za kakršne koli agregate, tako kot Mongo DB.

Sem že videl web-based sisteme, ki so zamenjali Notes app, in ki so rabili 10s da se je karkoli zgodilo..
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

videc ::

Naredi view v lotusu, ki ima sortiranje, pa mi povej, kako hiter je. :)
Jaz sem pa že videl web-based sisteme, ki so povozili marsikatero drugo tehnologijo.

hruske ::

Ja, heh, nič čudnega potem, da uporabniki na pamet rabijo znat pol baze. :(
Rad imam tole državico. <3

noraguta ::

RedZo je izjavil:

noraguta je izjavil:

poweroff je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Trenutni AD in LDAP bodo povezali kako?
Sharepoint bodo nadomestili z?

Kot da ne obstajajo alternative... no seveda, če so ti leta in leta v glavo ubijali samo MS, MS, MS, potem alternativ ne vidiš. Zanimivo, da Eduroam LDAP dela po celi Evropi brez zakasnitev in na ogromno mašinah.

Ldap je daleč od ad.


Seveda LDAP je industrijski standard, medtem ko AD seveda ni. Posledično prehod iz AD na LDAP ni nikakršni problem, obratno pa je.

Zakaj že ad uporablja ldap. Al pa od daleč ne veš kaj je kaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec ere Linuxa v Münchnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11432461 (26890) nekikr
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23779174 (72385) xmetallic
»

Prah okoli Münchenske napovedi vrnitve k Microsoftu se počasi razblinja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
421147719 (136265) trnvpeti
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428338 (24558) Ashrack
»

München na pol poti s prehodom na Linux

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
96493 (5376) poweroff

Več podobnih tem