» »

Kje dobiti podatke o starih avtomobilih?

Kje dobiti podatke o starih avtomobilih?

Netrunner ::

Ko se kupuje stari avtomobil je dobro dobiti kakšne tehnične podatke o njem saj podatkom ki jih da prodajalec niso ravno točni. Obstaja kakšna stran ki drži vse znamke in modele ter njihove specifikacije?

Recimo sem hotel izvedeti kaj je model "TE Plus" pri mazdi 2 letnik 2010 ? Potem me je zanimalo ali ima ta avto ESP saj nekje je omenjeno da neki modeli ga imajo nekateri ne ... čeprav sem mislil, da je ESP obvezen pri temu letniku.

Pa na splošno ko kaj gledam imam težave zbrskat ven kaj je kaj. Google pomaga vendar se moraš pošteno poglobiti v to da dobiš. Starejši kot je letnik težje je dobiti kakšne specifikacije ipd.

Kakšen nasvet ?

dottor ::

Za bolj znane modele ima že Wikipedia kar precejšen seznam vseh možnih različic in letnikov nekega modela ampak ponavljam da je to le za bolj priljubljene modele in ne kar za vse (po večini).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Netrunner ::

Saj to je problem, ker če ni kakšen bolj "stranski" model oz. oprema je problem kaj dobiti.

Heisenberg ::

To je bilo meni vedno čudno.
Za en elektronski izdelek v vrednosti 100€ dobiš visokoločljivostne slike na kateri vidiš vsak delec prahu. Ampak pri avtih pa še uradne strani nimajo slik večjih od 800x600?!?!
Enako je za navodila, podatke o opremi itd...

Nikakor mi ni jasno to ? A še vseeno delajo samo na tem da greš do prodajalca osebno.

A nismo v 21.stoletju ko naj bi avte že lahko kupovali preko neta?

hojnikb ::

hec je, ker je oprema velikokrat speficična glede na regijo. Pa tudi x oprema pr nas mogoče ni enako bogata kot nekje drugje. Zato cela zmeda.
#brezpodpisa

primoz4p ::

Jaz ponavadi pogledam za okvirne podatke na

http://www.cars-data.com/

PaX_MaN ::

Heisenberg je izjavil:

To je bilo meni vedno čudno.
Za en elektronski izdelek v vrednosti 100€ dobiš visokoločljivostne slike na kateri vidiš vsak delec prahu. Ampak pri avtih pa še uradne strani nimajo slik večjih od 800x600?!?!
Enako je za navodila, podatke o opremi itd...

Nikakor mi ni jasno to ? A še vseeno delajo samo na tem da greš do prodajalca osebno.

A nismo v 21.stoletju ko naj bi avte že lahko kupovali preko neta?

Nujnost imetja.
Ker se bo to kupovalo ne glede na to da te avto, ko stopiš vanj, kojci usmrti, se s tem ne trudijo, saj bi bil P/P zaradi tega premajhen.
Enako je s hrano (nihče ne bi pisal o sestavinah, poreklu, alergenih,..., če jih ne bi prisilili z zakonodajo) in drugimi nujnostmi.

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

Ko se kupuje stari avtomobil je dobro dobiti kakšne tehnične podatke o njem saj podatkom ki jih da prodajalec niso ravno točni. Obstaja kakšna stran ki drži vse znamke in modele ter njihove specifikacije?

Recimo sem hotel izvedeti kaj je model "TE Plus" pri mazdi 2 letnik 2010 ? Potem me je zanimalo ali ima ta avto ESP saj nekje je omenjeno da neki modeli ga imajo nekateri ne ... čeprav sem mislil, da je ESP obvezen pri temu letniku.

Pa na splošno ko kaj gledam imam težave zbrskat ven kaj je kaj. Google pomaga vendar se moraš pošteno poglobiti v to da dobiš. Starejši kot je letnik težje je dobiti kakšne specifikacije ipd.

Kakšen nasvet ?



Če ti da VIN številko vozila ti bodo na vsakem uradnem servisu lahko pogledali katero opremo ima avto.

Tole je pa dobrat stran za splošne podatke o avtomobilih.

https://www.auto-data.net/en/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznik zacetnik - zavarovanje

Oddelek: Na cesti
346261 (5473) anketar
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219506 (15864) sebas4
»

Clio Storia

Oddelek: Loža
406456 (5189) Blinder
»

Citroen C4 - pomoč pri nakupu [+ alternative] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913779 (12235) dukenukem
»

kako dela ASR

Oddelek: Loža
225772 (5376) AngelOfDeath

Več podobnih tem