» »

Ebay - vračilo izdelka

Ebay - vračilo izdelka

Kleemen ::

Kupil sem en izdelek na Ebay (avkcija) od privat prodajalca in zanima me, če lahko po politiki Ebaya po 2 dneh izdelek vrnem brez razloga, kot je naprimer dovoljeno v trgovinah? Prodajalec se seveda s tem verjetno ne bi strinjal. Hvala za pomoč.

mat xxl ::

Ne, ne moreš, žal bi moral na to misliti takrat ko si bital, ali pa špekulirati in ponuditi pre malo, potem pa če dobiš dobiš, če ne ne.

Pač prodaj naprej, druge ni.

Kleemen ::

Kaj pa če opis ni bil pravilen? Opis in slike v oglasu so bile ok, v naslovu pa je bila ena napaka. To se šteje kot nepravilen opis? Jaz sem na hitro pogledal samo opis in izdelek naročil, sedaj vidim da ni pravi, je pa podoben

darkolord ::

Za kaj se pa gre in kakšna je napaka v naslovu?

Mare2 ::

Kleemen je izjavil:

Kaj pa če opis ni bil pravilen? Opis in slike v oglasu so bile ok, v naslovu pa je bila ena napaka. To se šteje kot nepravilen opis? Jaz sem na hitro pogledal samo opis in izdelek naročil, sedaj vidim da ni pravi, je pa podoben


Praviš, da je bil opis v redu, si pogledal samo opis in naročil. :)

Pustmo to.

Sicer pa naj bi bil izdelek tak, kot je v opisu. :) Če je res razlika, bo prodajalec morda najprej skušal "vrniti ti del kupnine".

Je pa težko sedaj nam vsem dajati ti mnenja, če nočeš povedati, kje je keč. Daj link.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Kleemen ::

En objektiv sem vzel z zaslonko f2, v opisu je pisalo pravilno da je f2, v naslovu oglasa pa je pisalo da je f1.2 kar je velika razlika - tudi v ceni. Opisa nisem niti bral podrobno, slike sem na hitro preletel, nisem pa podrobno gledal ker cena je bila realna za objektiv f1.2 in tudi v naslovu je pisalo da je to to.

sandmat ::

uh, to pa je razlika. Si zihr, da nisi spregledal napisa na slikah? če so slike štimale bodisi pomeni, da je poslal drug objektiv, bodisi so bile slike "z neta"?

Alamar ::

V čem je problem dati povezavo? In zakaj je bilo potrebno odpirati novo temo, če si že pisal v obstoječo?

mat xxl ::

Ja jaz se samo smejem, ko ljudje za škatle od Ifona bitajo po par sto eur, ker ne preberejo v podrobnem opisu dokaj jasnega zapisa, da gre samo za embalažo te naprave .....

MadMax ::

Ali pa eno feltno, pa so presenečeni ko ne dobijo štirih...

Ako je vračilo možno (ptt na račun kupca, če že sprejme) ali ne, to ponavadi tudi jasno piše.
Če ne, je zgolj njegova dobra volja.

Funkcionalna nepismenost, šlamparija, pohlep, ..., vse nas enkrat stane.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

shmandi ::

Pogosto ima prodajalec napisano v oglasu možnost vračila.
Drugače pa lahko igraš na to, da je bil opis v naslovu drugačen od izdelka.

perci ::

IMO se najprej poskusi zmenit za vračilo, če ne bo šlo pa naredi dispute. V naslovu morajo biti pravi podatki. Plačal si s paypal?

stb ::

Jaz bi vztrajal na tem, da je naslov del opisa, zelo pomemben del, zaslonka pa zelo pomembna karakteristika objektiva.

darkolord ::

Ja, če je res tako, kot je napisal, potem ne bi smelo biti problema z vračilom. Ebay je zelo strikten glede tega, da so navedeni pravi podatki tako v naslovu kot v opisu.

MadMax ::

f zaslonke je vsekakor zelo pomembna karakteristika, tipkarska napaka (namerna ali ne) je pa še vedno samo napaka, sploh ako je na slikah razvidna dejanska, kakršna je tudi v opisu.
Če bi bil naslov res tako (enako kot opis in slike) merodajen, bi vsaj kake četrt vsebine ebaya v moralo trenutku izpuhteti...
Kljub temu, da upam da s prodajalcem rešita brez konflikta, me vseeno firbec matra... aukcija ni stvar impulzivne odločitve nakupa, traja vsaj nekaj dni, pa vseeno ni bilo časa ne volje za pregled oglasa?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare2 ::

MadMax, pusti človeka, naj odpre dispute. Ne nakladaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MadMax ::

Kaj pa tebe tare? :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

perci ::

MadMax je izjavil:

f zaslonke je vsekakor zelo pomembna karakteristika, tipkarska napaka (namerna ali ne) je pa še vedno samo napaka, sploh ako je na slikah razvidna dejanska, kakršna je tudi v opisu.
Če bi bil naslov res tako (enako kot opis in slike) merodajen, bi vsaj kake četrt vsebine ebaya v moralo trenutku izpuhteti...
Kljub temu, da upam da s prodajalcem rešita brez konflikta, me vseeno firbec matra... aukcija ni stvar impulzivne odločitve nakupa, traja vsaj nekaj dni, pa vseeno ni bilo časa ne volje za pregled oglasa?

A pred vnosom oglasa, se ni dalo vzet deset sekund in ga napisati pravilno?

Če bi pri prodaji avtomobila v naslov napisal 3.0 namesto 1.6, bi bilo to po tvojem OK?

MadMax ::

Pravim samo, da ni krivda izključno enostranska...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

perci ::

Izvirni greh je pri prodajalcu. Če prodajalec ne bi napačno zapisal, se to ne bi zgodilo.

mikhaair ::

Sledi navodilom ebaya kaj lahko storis. Vsekakor na pozreti napake prodajalca.
Odpri dispute, stvar ne ustreza opisu, zahtevaj vracilo izdelka.

Mare2 ::

Namerna površnost pri Kitajcih mi gre zelo na jetra, običajno v naslovu napišejo boljše vrednosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kleemen ::

Še vedno nismo rešili problema. S prodajalcem sva se dogovorila, da mi vrne polovico vrednosti objektiva (partial refund), ampak očitno ni znal poslati in je namesto tega sprejel vračilo izdelka. Kaj sedaj? Lahko normalno pošljem izdelek nazaj v Anglijo na moje stroške? Kako je z vračilom denarja v tem primeru? Verjetno najprej on dobi izdelek in potem vrne denar, ali mi mora prej nakazati denar nazaj na Paypal in potem pošljem izdelek?

mikhaair ::

Vprasaj prodajalca se enkrat kaj hoce, kaj sta se dogovorila, naj bo odgovor oz. dogovor natancen in jasen. Ne pozabi na stroske posiljanja. Ce je pa kaj narobe kliknil, verjetno lahko prosita za pomoc ebay. Ne pozabi se drzat rokov, da ne bo v tem casu dogovarjanja pritozba zastarala.

Kleemen ::

On mi hoče vrnit 100 funtov nazaj (polovica zneska izdelka), ampak glede na to da je potrdil vračilo izdelka, mi to še bolj ustreza. Ga lahko kar pošljem nazaj ali kako je s tem?

r3dkv1c4 ::

Ce se strinja, poslje paket in ga placa po prevzemu, druge opcije zal ne vim.

stb ::

V nekaterih primerih paypal krije poštnino za vračilo kupljenega blaga:
https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/r...

Zakaj pa bi ti sprejel le polovično vračilo?

Vsekakor pa naj ti kupnino (delno ali v celoti) vrača preko PayPala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Kleemen ::

Kaj pa če zavrne paket in ga ne plača? Poštnino za vračilo lahko jaz plačam, tistih par eur mi ni problem reskirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927209 (1725) Machete
»

Vrnitev izdelka - ročna mesoreznica

Oddelek: Loža
213081 (2011) omnimint
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912001 (6679) Okapi
»

original? ure

Oddelek: Loža
273610 (2953) Bizkit45
»

Vračilo na eBayu

Oddelek: Kaj kupiti
152588 (2165) solatko

Več podobnih tem