» »

Vračilo na eBayu

Vračilo na eBayu

Osprey ::

Za izdelek, kupljen na eBayu, moram narediti vračilo, ker se je pokvaril v manj kot 45 dneh po nakupu, da dobim refundiran denar.
Prodajalec mi je dal nek "return code", ki naj bi ga dal na paket. Ker tega še nisem delal, prosim za pomoč. Kam naj napišem ta return code??

Hayabusa ::

To je imho tracking koda (za sledenje pošiljke).

Osprey ::

Hm, ja in kaj to pomeni? Da je prodajalec že naročil pri neki dostavni službi transport paketa in ga bo torej on plačal? Potem bi verjetno moral vedeti, kam se naj obrnem in naročim prevzem pošiljke ali kako? Ali gre za kaj drugega?

Hayabusa ::

Ko sem jaz pošiljal nazaj (priporočeno):
na potrdilu oddaje pošiljke imaš 13 mestno kodo (http://sledenje.posta.si), dotično potrdilo sem poslikal in poslal prodajalcu, ki mi je tako vrnil znesek ebay plačila + stroške pošiljanja nazaj k njemu.

http://www.posta.si/filatelisticna-drus...

mn ::

Preveri pri prodajalcu, ampak mislim, da je ta return code zgolj prodajalčeva identifikacija pošiljke. Z njo bo vedel, kdo mu je vrnil paket. Nima veze s trackingom, plačano povratno poštnino, ...

Jaz bi jo napisal ali pod naslov ali zgoraj levo. Ti pa priporočam, da kontaktiraš prodajalca če nisi prepričan.

Osprey ::

Hayabusa, tisto tracking številko si ti dobil, ko si pošiljal paket. To mi je seveda jasno. Ampak ta "return code" mi je pa sedaj dal prodajalec. Zato mi ni nič jasno, kaj naj s tem, je pa tako, da se lahko zgodi, da ne bo refunda, če ne naredim prav.
Verjetno bo nekaj takega, kot pravi mn. Sem že kontaktiral prodajalca, pa še ni odgovoril, in sem mislil, da gre za neke standardne postopke, kjer mi boste tudi drugi vedeli pomagati.

MeGreat ::

Obvezno vzami na pošti z tracking. Jaz sem enkrat vzel brez trackinga in se je kitajec delal butastega da ni nič dobil.. Sem dal ebay dispute in je bilo zavrnjeno, ker nisem imel dokaza da sem poslal..

mihec87 ::

Ne pozabi na carini izpolnit obrazca da vračaš v menjavo/popravilo če ne boš še enkrat plačal ddv itd če je zadeva izven eu,,

Hayabusa ::

mihec87 je izjavil:

Ne pozabi na carini izpolnit obrazca da vračaš v menjavo/popravilo če ne boš še enkrat plačal ddv itd če je zadeva izven eu,,

V tem primeru mislim da mora iti v LJ na glavni carinski urad in tam urediti.

Osprey ::

Ne ne, pošilja se v Avstrijo.

mat xxl ::

EU je sedaj ena carinska država ;)

Osprey ::

Vse lepo in prav, ampak še vedno ne vem točno, kaj narediti z return code. Prodajalec mi danes še ni odgovoril, rad pa bi danes odposlal. Sicer je prodajalec napisal: please send the device back to us and write the following return code on the parcel: ....

mihec87 ::

mn je izjavil:

Preveri pri prodajalcu, ampak mislim, da je ta return code zgolj prodajalčeva identifikacija pošiljke. Z njo bo vedel, kdo mu je vrnil paket. Nima veze s trackingom, plačano povratno poštnino, ...

Jaz bi jo napisal ali pod naslov ali zgoraj levo. Ti pa priporočam, da kontaktiraš prodajalca če nisi prepričan.

Šimpanz ::

Pa saj ti je napisal. Pošlji mu paket na škatlo pa napiši return code. Po tem oni vejo kdo jim je vrnil izdelek.

seba-beba ::

Zdravo!

Na ebay.de sem kupil izdelek, ki ga nameravam vrniti.
Prodajalec mi je ze posredoval naslov, kam naj posljem izdelek.
Zanimam me, ali moram na ebayu karkoli oznaciti, da sem izdelek vrnil?
Kako je z vracilom denarja?
Ali imam kakrsnekoli dodatne obveznosti poleg tega, da vrnem izdelek?

p.s. izdelek vracam, ker mi ne ustreza.

solatko ::

Grudge - To je koda, ki si jo dobil ob soglasju za vračilo izdelka - enako dobiš pri vseh RMA vračilih. To skopiraš in prilimaš na tri strani paketa.
Brez te kode, v trgovini nebi mogli vedet, za katero zadevo gre - pač računalnikško poslovanje, ni važno ime in priimek, temveč koda, pod katero vodijo tvoj primer.

S to kodo tudi dostopaš do informacije, kaj s tvojim zahtevkom dogaja. Gdaj je izdelek prišel in kdaj so ti poslali novga, preko koga (po navadi je še koda za sledenje poštne pošiljke) ali kdaj so ti nakazali vračilo kupnine.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552002 (398) Ajnstajn`
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934027 (3379) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311729 (3473) opeter
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529663 (23690) darkolord
»

paypal - stroški vračila ?

Oddelek: Loža
412089 (1335) madog

Več podobnih tem