» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
89 / 293
»»

BigWhale ::

gusto je izjavil:

St235 je izjavil:

18 točk, odvzem izpita in mislim da 1800 ali 1200 eur kazni.

Ta kazen je precej nizka za potencialen uboj. Bolj pa sem imel v mislih, če lahko in kdaj takšna oseba ponovno pridobi izpit.


Po tvoji bizarni logiki je potencialen uboj ze to, da se usedes v avto. Kolk kazni ti lahk zaracunamo?

AndrejO ::

BigWhale je izjavil:

gusto je izjavil:

St235 je izjavil:

18 točk, odvzem izpita in mislim da 1800 ali 1200 eur kazni.

Ta kazen je precej nizka za potencialen uboj. Bolj pa sem imel v mislih, če lahko in kdaj takšna oseba ponovno pridobi izpit.


Po tvoji bizarni logiki je potencialen uboj ze to, da se usedes v avto. Kolk kazni ti lahk zaracunamo?

Bizaren odgovor na bizarno vprašanje na bizarno logiko je: "od cca. 300 EUR naprej letno v odvisnosti od tvojih vozniških izkušenj, števila preteklih nesreč in splošne ocene tveganja povezanega s tvojim modelom vozila".

Obvezno avtomobilsko zavarovanje ni obvezno za prazen nič.

scipascapa ::

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Mato989 ::

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.


Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

matobeli ::

Najbolš da vse ki niso primerni za na cesto strpamo dol iz njih.
Penzioniste, ženske, prepotentne tipe, drekače, šerife, začetnike, tiste ki še nimajo 50kkm, pjance, drogeraše, voznike belih dostavnih vozil...

Na koncu ostaneta samo še dva. Jaz in AI ;)

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Najbolš da vse ki niso primerni za na cesto strpamo dol iz njih.
Penzioniste, ženske, prepotentne tipe, drekače, šerife, začetnike, tiste ki še nimajo 50kkm, pjance, drogeraše, voznike belih dostavnih vozil...

Na koncu ostaneta samo še dva. Jaz in AI ;)

Pa še to samo do penzije ...

EnStot ::

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?

Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?

Mato989 ::

EnStot je izjavil:

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?

Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

WhiteAngel ::

scipascapa je izjavil:

Ganon je izjavil:

Na avtocesti so spet ustavljali pod nadvozi. :8)


FULL HD KAMERE + Policija + Redarji + Dars ne morejo opraviti svojega dela.

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....


Ker so nesposobni.

75 na 50 je tudi močno pretiravanje, govori tako, če ti bo nekdo pri taki hitrosti zbul otroka, v trenuku bo RIP (ok res ne ob polnoči ampak you get the point)


Človeka ubiješ tudi s 50km/h. V bistvu ga že s 30km/h če ga nabiješ s havbo. Gibalna količina tvojega 1,5t avta dela svoje - ti se potem v momentu ustaviš, on pa odleti 20m naprej.

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

EnStot je izjavil:


Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...

Kakorkoli obračaš, v veliko primerih je možno vzpostaviti vzročno povezavo med zavestno odločitvijo (vozil bom hitreje, vozil bom vinjen, nevarno bom prehiteval, ...) in posledico (prometna nesreča).

Kadar je ta vzročna povezava vzpostavljena imaš na voljo samo dve možnosti:
- Sprejmeš odgovornost, ker si zavestno ogrožal druge.
- Dokazuješ opravilno nesposobnost, ki sledi iz tega, da psihiater oceni, da nisi zmožen povezati svojih odločitev s posledicami.

Če boš zavestnem večanju ogrožanja drugih rekel "namerno ogrožanje" ali kako drugače, je na koncu čisto stvar semantike. Kot si že sam ugotovil, je vožnja tudi brez zavestnega in namernega drekanja na casti že tako ali tako tvegano početje.

BigWhale ::

AndrejO je izjavil:


Obvezno avtomobilsko zavarovanje ni obvezno za prazen nič.


Ja, za potencialni uboj je to prenizka kazen. :>

AndrejO ::

BigWhale je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Obvezno avtomobilsko zavarovanje ni obvezno za prazen nič.


Ja, za potencialni uboj je to prenizka kazen. :>

Ja, je pač diskontirana skozi čas in to, da ogromna večina voznikov v svoji vozniški karieri ne povzroči niti ene telesne poškodbe, kaj šele, da bi kdo umrl za posledicami stika z nevarnim predmetom, ki ga upravljajo.

Nekateri bi rekli, da je to še celo previsok strošek za neko tveganje, ki se jim ne bo nikoli uresničilo. Npr. solatko nikoli ni in ne bo povzročil prometne nesreče, pa mora to še vedno plačevati.

MisterM ::

Hm, nikoli ne bo... gotovo ne namenoma, a vseeno bi se izogibal takšnim izjavam. Meni (motoristu) je prvega maja letos na AC proti primorski voznik avtomobila vzel prednost, ko je menjal pas iz prehitevalnega na voznega. Bil sem v mrtvem kotu, bila je kolona, spregledal me je. Ni bil pod vplivom substanc, takoj je priznal krivdo, se opravičil, plačal kazen in peljal dalje, medtem ko sem jaz ležal nezavesten ob ogradi. Zlomljenih sem imel osem kosti v levi roki in še kar ne vem, kdaj, če sploh, bom lahko znova igral violino in klavir. Motor in oprema sta uničena. Moral pa sem najeti odvetnika, da iz naslova storilčevega obveznega zavarovanja dobim odškodnino.

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...


Folk, ki izgubi živce za volanom je primerljiv psihopatom. Na primer dovolj je, da se ne pelješ tako kot se njemu zdi prav in bo izzival prometno nesrečo. Ali ti bo vozil centimeter za odbijačem, ali te bo probal zriniti s ceste, ali bo nasilno zaviral pred tabo, celo na prehodu za pešce se mi je zgodilo, da je voznik po pospešil proti meni, da sem moral odskočit na pločnik. V vseh primerih poklical policijo, v vseh primerih dobil celo pridigo da bom moral stati za obtožbo in pričati, ja ja vse ok... zgodilo se ni pa nič.

Bolniki boste probleme zanikali, ker ste itak sami sebi pametni ko ku*ac.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Motoristi pač morate bolj pazit na cesti tako kot kolesarji...
V našem okolišu se v teh lepih dnevih samo ubijate, pa ne mi zamerit tega ne privoščim nikomur.
Ne rečem, da si ti izmed teh, ki divjajo, a to kar slišim skozi okno popolnoma vsak dan je morija.

Jih je že dovolj mrtvih bilo letos brez tuje krivde...

solatko ::

AndrejO - Solatko se pač zaveda, da vozi trezen, zbran in tehnično delujoče vozilo, da ima dovolj izkušenj, da vozi varno in ne bo povzročil nikakršne škode drugim, zato nikoli v življenju ni imel kasko zavarovanja in ga tudi ni potreboval, za obvezno pa je že skozi na max popustih. Komot podpišem, da ne plačujem obveznega zavarovanja, da vso škodo, ki jo eventualno povzročim, plačam takoj iz TRR, pa ne gre, zato še vedno plačujem prispevek za druge.

MisterM - To je popolnoma tvoja napaka, sem bil motorist 50 let, pa nisem nikoli prehiteval po desni, voznik je bil samo delno kriv, ti pa bi lahko vrnitev na vozni pas pričakoval, če so kot po navadi, prehitevali samo lastno senco.
In vzel ti je prednost samo zato, ker si ga prehiteval v nasprotju s pravili in te na desnem pasu ni pričakoval, zavedat se moraš, da te skrije že navaden svinčnik, voznik pa ima na desni strani stebričke,..

Polozweii - Tvoji problemi z drugimi udeleženci v prometu so pač v tem,da lahko vozniški izpit s katerim upravlja tudi do nekaj ton težko vozilo, pridobi čisto vsak bedak, ki mu uspe priti skozi postopek pridobivanja, potem pa ga razen v hudih primerih, nikoli noben več ne preverja ali je sploh sposoben to početi

s1m0n - Tako, kot se najdejo debili za volanom, se najdejo tudi na motorjih. Če mu je lastno življenje malo vredno, bo na cesti počel stvari, ki jih drugače nebi. Posledice se vidi v črni kroniki in v številu prijateljev, ki jih motoristi vsako leto izgubimo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Map ::

Eno vprašanje glede prehitevanja kolesarjev. V avtošoli učijo, da lahko kolesarje oz. enosledna vozila prehitevaš čez polno črto, čeprav mnogo ljudi pravi, da to ni res in tega tudi ne najdem v zakonu(razen, če je kje čisto specifično napisano in nisem bil pozoren oz. sem premalo brskal). Kaj se zgodi, če te ob tem manevru zaloti policaj, bo to, da tako učijo v avtošoli sploh kaj veljalo? Ker je sicer več primerov, ko si policija in avtošole nasprotujejo.

Utk ::

Uporabi zdravo pamet. A se boš 5 km vozil v klanec za kolesarjem s 7 na uro. Lahko ga prehitiš, če je pregledno, vsaj meter od njega, kje je črta pa nima veze. Gledat moraš kolesarja, ne pa črte, črte ne boš zbil.
Če boš naletel na policaja kretena, boš pa pač plačal kazen, so what, izgovorov ima lahko 100, da ni bilo pregledno, da si šel preblizu kolesarju, predolgo se vozil po levi, itd. Pusti to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

s1m0n ::

Mislim, da se je prehitevanje kolesarjev izboljšalo (vsaj kar se tiče, da se jih prehiteva z dovolj razdalje do njih). Treba še bo samo, da se jih prehiteva na primernih lokacijah ne pa na nepreglednih ovinkih, vzponih ali ob prometu v nasprotno smer.

solatko ::

Mene je inštruktor učil takole: Če kolesar motovili od roba do sredine ceste, je pod gasom, ga zvočno opozori, po možnosti zapelji mimo, se ustavi, daj vse štiri smernike, ga ustavi, mu odvij oba ventilčka, da bo moral naprej peš in mu s tem reši življenje.>:D

Sicer pa zvočni signal izven naselja vedno dovolj prej, saj imajo navado pogledat nazaj in mu takrat krmilo zapelje dva metra od roba proti sredini ceste, potem pa se po navadi spravi malo bolj desno in greš lahko mimo, morda kolesa nekaj cm čez sredinsko črto. Nekateri res kolesarje prehitevajo, kot da bi imeli prikoličar, kar je seveda pretiravanje, meter, dva od kolesarja pa je le pametno it.
Nisem imel nikoli problema, tudi če sem zapeljal čez polno črto ob prehitevanju kolesaja in sem imel za ritjo policista, ki je naredil enako, vse za varnost kolesarja, seveda se mora naprej toliko vidit, da ne snameš kakšnega na drugi strani, če je preozko, se moraš pač peljati za kolesarjem, dokler je nevaren odsek in se naprej ne vidi dovolj.
Delo krepa človeka

Map ::

Saj tako delam, ker v tem ne vidim problema. Me je samo zanimalo, če tudi policaji uporabljajo zdravo pamet, lahko jo, lahko pa naletiš na kretena. V takem primeru pa bi pomagal kak stavek iz zakona, ki govori tebi v prid.

solatko ::

Map - Policaji so samo ljudje in se zna zgodit, da bo za en prekršek prvi policist samo zamahnil z roko, drugi ti bo zažugal s prestom, tretji te bo ustavil in opozoril, da se to ne počne in četrti, ki te bo ustavil, ter napisal predvideno kazen za to kar si storil.
Delo krepa človeka

MisterM ::

Joj solatko, prosim ne zaključuj prehitro. Primer sem podal zato, ker mi v mojem primeru zavarovanje iz storilčeve avtomobilske odgovornosti krije stroške, ki so nastali zaradi nesreče. Niti slučajno nisem podal zadosti informacij, da bi lahko kdorkoli določal krivdo, a samo za info - ta ni bila moja. Zagotovo pa nisi ne ti, kot tudi nihče drug toliko sposoben, da bi lahko z gotovostjo trdil, da ne bo nikoli povzročil nesreče. Jaz pa se kot motorist globoko zavedam tveganja svojega hobija in dejstva, da se nesreča lahko prav vsem.

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...


Folk, ki izgubi živce za volanom je primerljiv psihopatom. Na primer dovolj je, da se ne pelješ tako kot se njemu zdi prav in bo izzival prometno nesrečo. Ali ti bo vozil centimeter za odbijačem, ali te bo probal zriniti s ceste, ali bo nasilno zaviral pred tabo, celo na prehodu za pešce se mi je zgodilo, da je voznik po pospešil proti meni, da sem moral odskočit na pločnik. V vseh primerih poklical policijo, v vseh primerih dobil celo pridigo da bom moral stati za obtožbo in pričati, ja ja vse ok... zgodilo se ni pa nič.

Bolniki boste probleme zanikali, ker ste itak sami sebi pametni ko ku*ac.


Poglej... ko govoriš da nekdo NAMENOMA ali NAMERNO gre nekoga ubit, je to naklepni uboj... in ne pomnim se da bi kdo ki je bil udeležen v prometni nesreči NAKLEPNO šel nekoga povozit... ne poznam nobenega ki je koga ubil na cesti da bi se vsedel v avto z mislijo"dans bom pa 3 povozo"... Saj nismov GTA no...

Tudi ko spiješ 10 pirov in se vsedeš avto to ni naklepno iz nekoga ubit, ampak samo igranje z lastnimi sposobnostmi, kar se mi zdi zelo riskantno ampak ni pa naklepni uboj ali umor.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AndrejO ::

Če te ni nihče z grožnjo sile prisili, da ogrožaš okolico, potem je to naklep ali pa opravilna nesposobnost.

solatko ::

MisterM - 50 let motorja, verjemi vem o čem govorim. Na desni strani, da te je snel, je edina možnost, da si šel hitreje, kot tisti na prehitevalnem pasu, kar se ne počne, razen, če sta koloni na obeh pasih. V nobenem primeru se ne prehiteva po desni, sploh z motorjem, saj si zelo slabo viden in te mimogrede kdo sname (sem na ta način izgubil dva kolega). Zavedam se, da je adrenalinsko, ko dva motorista istočasno prehitita vozilo pred seboj, en po levi en po desni, je pa v vsakem primeru nespametno in nevarno. Vožnja motorja je že tako nevarna in nima smisla usodo še bolj izzivat, kot jo že s tem, da se nahajaš v prometu, kjer pol voznikov ni sposobnih v ogledalu zagledat hitrejše motoriste zadaj in se primerno postavit, da gre lahko motorist mimo.
Sicer pa sem ugotovil, da nisem več tako odziven in gibčen, kot sem bil, zato sem motor brisal iz svojh prevoznih sredstev v prihodnosti. Motor prodan.

Vsekakor se strinjam, da se trezen človek, ki ve, da bo moral voziti, gre napit, je to naklep. Če naša zakonodaja tega ne smatra tako, je to problem zakonodaje.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

AndrejO je izjavil:

Če te ni nihče z grožnjo sile prisili, da ogrožaš okolico, potem je to naklep ali pa opravilna nesposobnost.


Dokazi naklep.. Naklepni umor dokazi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Če se trezen spraviš napit ali se zadaneš s čim drugim pa veš, da boš moral upravljat vozilo, je to naklepno povzročanje nevarnosti, potem pa je samo od sreče odvisno, če se tvoj naklep konča srečno.
Delo krepa človeka

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Če te ni nihče z grožnjo sile prisili, da ogrožaš okolico, potem je to naklep ali pa opravilna nesposobnost.


Dokazi naklep.. Naklepni umor dokazi...

Za potrebe barske debate je to čisto enostavna eliminacija vseh ostalih možnosti. Če je npr. govora o vožnji v vinjenem stanju. Si slučajno spil nekaj pirov? Si na poti do WC-ja pomotoma popil tekilo? Si morda pri prihodu pred gostilno od parkinga do vhoda pozabil na kakšen način boš prišel domov? Te je nekdo prisilil, da si se opit vsedel v avto?

Z eliminacijo vseh ostalih možnosti, na koncu ostane zgolj in samo ena možnost. V avto si se namenoma vsedel vinjen, s čemer si sprejel odgovornost za vse posledice svoje lastne odločitve, ki si jo sprejel še preden si spil prvo pivo.

Edini način, da se iz tega izgovoriš je to, da se nisi zavedal posledic.

To, da se oseba ne zaveda posledic svojih dejanj (kar ti seveda ne bo nihče verjel na besedo, temveč bo to mnenje podal strokovnjak), je to zadosten kriterij, da se ji odvzame opravilno sposobnost.

Torej ... je vinjena oseba nekoga v prometu poškodovala namenoma ali pa je govora o opravilni nesposobnosti?

In, kar se mene tiče, se lahko zgoraj vinjenost zamenja tudi s kakšnim drugim ravnanjem, ki je v celoti in izključno odvisno od zavestnih odločitev voznika in dokazano vodi v ogrožanje ostalih udeležencev v prometu.

Lahko pa mi poveš kako nisem kriv naklepnega uboja, če dam petletniku v roke nabito pištolo in ga z njo namenoma spustim na igrišče.

Mato989 ::

Naklepni umor pomeni da sem jaz z namenom umora se spravil nekaj počet... tega ne morš trdit za praktično nobenega pijanca ki sede v avto, razen če je kdo izjavil da je spil 10 pirov se vsedel v avto in rekel, danes bi pa rad povozil par ljudi... pol je to NAKLEP...

Če je to naklepni umor, potem je tudi vsaka nesreča ki je samo materialna, naklepno poškodovanje lastnine, pa vsi vemo da ni tako =) Kriv si, nisi pa naklepal tega dejanja... Vinjenost je kriva za cca 25% nesreč... torej je za 75% nesreč kriv DRUG FAKTOR...

Lahko pa mi poveš kako nisem kriv naklepnega uboja, če dam petletniku v roke nabito pištolo in ga z njo namenoma spustim na igrišče.


Seveda si kriv... ker si dal orožje osebi ki nima dovoljenja za ravnanje s strelnim orožjem SPLOH... to je podobno kot če bi jaz trezn kolegu po 10 pirih dal ključe v roko in ga prigovarjal naj se pelje domov... to pa bi lahko bilo naklepno povzročanje nevarnosti... ni pa še to naklepni umor!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:


Lahko pa mi poveš kako nisem kriv naklepnega uboja, če dam petletniku v roke nabito pištolo in ga z njo namenoma spustim na igrišče.


Seveda si kriv... ker si dal orožje osebi ki nima dovoljenja za ravnanje s strelnim orožjem SPLOH... to je podobno kot če bi jaz trezn kolegu po 10 pirih dal ključe v roko in ga prigovarjal naj se pelje domov... to pa bi lahko bilo naklepno povzročanje nevarnosti... ni pa še to naklepni umor!

Hmnja. Če bi prigovarjal, potem bi to bil naklep, če pa človek to sam stori, pa to potem ni naklep ali kako?

Če se srečno pripelje do doma, je to naklepno ogrožanje.
Če nekaj poškoduje, se je tveganje uresničilo in je to vsaj zame naklepno delanje škode.
Če poškoduje nekoga, je to naklepno poškodovanje.
Če nekdo umre, je to naklepni uboj.

Ne vidim posebej velike razlike med nabito pištolo in nevarnim obnašanjem v prometu. Kot si že sam opazil, tudi kadar se vsi držijo pravil in obnašajo maksimalno defenzivno, lahko pride do nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

BigWhale ::

Joj, nehajte bluzit. Nas kazenski zakonik ne pozna 'naklepnega uboja'.

Poznamo uboj, uboj na mah in umor in nimajo nobene veze s prometnimi nesrecami.

Prometne nesrece se pa najbrz obravnavajo kot "prometne nesrece povzrocene iz malomarnosti" ali pa kot "nevarna voznja v prometu".

K0l1br1 ::

BigWhale je izjavil:

Poznamo uboj, uboj na mah in umor
Katero od teh kd je lahko storjeno z naklepom?

AndrejO ::

Ja, ja. Nič od tega ni v KZ-1. Gostinska debata (vsaj iz moje strani).

Kogar zanima KZ-1 si lahko pogleda 324. čl. "Nevarna vožnja v cestnem prometu". Alkohol (nad 0,52), prehitra vožnja v naselju (več kot 30km/h nad omejitvijo), psihoaktivne snovi in nevarna vožnja imajo tam svoje postavke in, če oseba pod temi pogoji povzroči prometno nesrečo s smrtnim izidom je zagrožena kazen od 1 do 12 let.

Uboj ima zagroženo kazen od 5 do 15 let.
Uboj na mah ima zagroženo kazen od 1 do 10 let.
Umor ima zagroženo kazen najmanj 15 let.

Torej je ubiti nekoga v prometni nesreči, če je oseba preveč vinjena ali prehitro vozila, po kaznovalni politiki v Sloveniji nekje med ubojem in ubojem na mah, bližje uboju na mah.

MisterM ::

solatko je izjavil:

razen, če sta koloni na obeh pasih


Natanko to je bilo.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?

Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...


Zato po poznamo termin, ki se mu reče huda malomarnost. In to da voziš prehitro je vedno stvar odločitve in je vedno namerno. Ravno tako je vedno stvar prostovoljne odločitve, da piješ alkohol. Posledice, ki so lahko tudi smrt pa potem sodijo pod hudo malomarnost, saj si svojmi zavednimi in namernimi dejanji povzročil (sicer neželjeno) situacijo.

99,99% niti pod razno ni naključnih, ampak so v veliki večini posledica hude malomarnosti, ki sledi povsem namernim odločitvam posameznika. Zato pa se tudi takšne situacije obravnava kot kazniva dejanja, med tem ko nesreče to praviloma niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?

Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...


Zato po poznamo termin, ki se mu reče huda malomarnost. In to da voziš prehitro je vedno stvar odločitve in je vedno namerno. Ravno tako je vedno stvar prostovoljne odločitve, da piješ alkohol. Posledice, ki so lahko tudi smrt pa potem sodijo pod hudo malomarnost, saj si svojmi zavednimi in namernimi dejanji povzročil (sicer neželjeno) situacijo.

99,99% niti pod razno ni naključnih, ampak so v veliki večini posledica hude malomarnosti, ki sledi povsem namernim odločitvam posameznika. Zato pa se tudi takšne situacije obravnava kot kazniva dejanja, med tem ko nesreče to praviloma niso.


Seveda, čisto ok tako, ampak ne takim zadevat rečt naklepni umor ali uboj, ker to pač ni... naklepni uboj je ko jaz vzamem puško in grem pobit 10 ljudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Ali je umor, uboj ali povzročitev smrti iz maloamrnisti je stvar posameznega primera. Ampak ne eno ne drugo ne tretje ne sodi pod naključno in/ali nenamerno, kot ti trdiš za 99,9% primerov.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Ali je umor, uboj ali povzročitev smrti iz maloamrnisti je stvar posameznega primera. Ampak ne eno ne drugo ne tretje ne sodi pod naključno in/ali nenamerno, kot ti trdiš za 99,9% primerov.


Kako je lahko smrt iz malomarnosti namerna... če sem jaz namerno bil malomaren, ne pomeni da sem namerno želel smrti =) Smrt je še vedno nenamerna... razlogi ki so pripeljali do nenamerne smrti so bili pa namerni... se pa strinjam da ni naključna.

Logika basede Namerna ali NEnamerna pove da moraš nameravat nekaj storit da je namerna... če nisi nameraval je nekaj po defaultu nenamerno... namerno voziš pijan, nenamerno pa zaradi namerne vožnje v pijanem stanju nekoga lahko ubiješ... to da pravo nekaj tolmači enako mene sicer ne zanima, jaz se kregam o pomenu besede namerno ali nenamerno... hkrati pa je oseba kateri sem odpisoval trdila da je to NAKLEPNI/namerni UBOJ ali umor... kar pa niti pravno gledano večinoma ni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

če se hočeš it semantiko potem si najprej razčisti osnovne pravne termine, ki so za debato pomembni.

Huda malomarnost je skrajna nepazljivost; pomeni zanemarjanje tiste pazljivosti in skrbi, ki se pričakuje od vsakega povprečnega človeka.

Kadar je v igri huda malomarnost niti pod razno več ne moremo govorit o naključjih.

Kar pa tebe muči pa je beseda naklep, tega pa ja, se strinjava v veliki večini prometnih nesreč ni. Vsaj ne naklepa za umor. Ampak, če gre nekdo namenoma z avtomobilom v gostilo in začne pit ob polnem zavedanju da bo vozil domov, ali res lahko trdimo da ne gre za naklepno dejanje?

BigWhale ::

Tukaj je potem naklep, da bo vozil, ne da bo nekoga ubil.

St235 ::

v bistvu bi šlo lahko za naklep za nevarno vožnjo v cestnem prometu (324 člen KZ) ali celo povzročitev splošne nevarnosti (314 člen KZ).

Je pa to, da je očitno namerno pil ob zavedanju, da bo potem pijan vozil zelo jasen indikator, da ne moremo govorit, da je morebitna provzročitev prometne nesreče naključna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

BigWhale je izjavil:

Tukaj je potem naklep, da bo vozil, ne da bo nekoga ubil.

Še ena orožarska metafora:

Vzameš puško, greš na grad, zamižiš, puško pomoliš nekam naključno v smeri Tromostovja, jo sprožiš.

Če tako naključno nekoga ubiješ, je to potem uboj z naklepom ali uboj brez naklepa ali zgolj naklepno ogrožanje okolice?

Ja, vem, da zakonodaja smrti v prometnih nesrečah sankcionira drugače, vendar pa so stvari, kjer je vzročna zveza med naklepom in posledico tako trdna, da temu ne bi rabili biti tako. Miselni preskok ni posebej velik. Avto že šteje za nevaren predmet katerega upravljanje je dovoljeno samo pod določenimi pogoji.

facepalm ::

Kaj pa v primeru, ko prides na zur s kolegom in ti ta, na koncu, ponudi kljuce njegovega avta?
Kolikor sebe poznam, bi brez problema sprejel. Ce bi bil "nabit kot kanta". Dokler bi bil se priseben, bi pa vedel, da je taxi cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

AndrejO ::

To je en izmed primerov, kjer je vinjenost olajševalna okoliščina, ker v trenutku odločitve nisi bil popolnoma prišteven

Mato989 ::

AndrejO je izjavil:

To je en izmed primerov, kjer je vinjenost olajševalna okoliščina, ker v trenutku odločitve nisi bil popolnoma prišteven


In kako lahko z zagotovostjo veš, da oseba ki se pripelje spije 7 pirov in je prvo bila odločena da gre s taksijem domov potem pa se v trenutku vinjenosti odloči drugače? Pol smo na istem.

Hkrati pa vedno dajete primere z orožjem ki ima svojo zakonodajo, ko ga niti nosit kar tako ne smeš... kaj pa če jaz NAMERNO spotaknem prijatelja v hecu in tip pade in si razbije glavo in umre... je to pol namerni uboj ali naključje?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

St235 ::


In kako lahko z zagotovostjo veš, da oseba ki se pripelje spije 7 pirov in je prvo bila odločena da gre s taksijem domov potem pa se v trenutku vinjenosti odloči drugače? Pol smo na istem.


Niti pod razno to ni isto in zato se take situacije presoja case by case. Razlika je namrec ce se nekdo v gostilni ustavi po sluzbi na poti domov ali se namenoma odpelje samo v gostilno... take stvari se potem vedno preverja case by case.

Hkrati pa vedno dajete primere z orožjem ki ima svojo zakonodajo, ko ga niti nosit kar tako ne smeš... kaj pa če jaz NAMERNO spotaknem prijatelja v hecu in tip pade in si razbije glavo in umre... je to pol namerni uboj ali naključje?


Praviloma ne eno ne drugo, ampak smo spet pri hudi malomarnosti. Ampak se 10001 take stvari je treba gledat case by case. Pac ni isto ce to naredis prijatelju med nogometno tekmo in clovek tako nerodno pade, da si zlimi vrat, kot ce enako naredis med slikanjem sefijev na dimniku premogovnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Mato989 - Če si opravilno sposoben, začneš piti zavestno, z vedenjem, da tako početje lahko pripelje do hudih posledic. Namesto pira, prisebni naročijo sok ali brezalkoholno pivo, ki ravno tako odžeja.
Ko imaš v riti nekaj pirov, se pa lahko zgodi, da se svojih dejanj ne zavedaš več ali pa ne posledic, vendar se začeti piti, s ključi od avta na mizi, vedno odločiš trezen, torej namerno, niti slučajno ne naključno.
Delo krepa človeka

Shegevara ::

Tako je, kot pravi solatko.
Vsak trezen začne in lahko pred pitjem naredi boljši plan kot iti nažgan za volan.

Res pa je, da sicer obstajajo zelo redke olajševalne okoliščine v primeru, da je bil nekdo opit brez, da bi se tega lahko zavedal. To se pa gleda case by case.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Če si opravilno sposoben, začneš piti zavestno, z vedenjem, da tako početje lahko pripelje do hudih posledic. Namesto pira, prisebni naročijo sok ali brezalkoholno pivo, ki ravno tako odžeja.
Ko imaš v riti nekaj pirov, se pa lahko zgodi, da se svojih dejanj ne zavedaš več ali pa ne posledic, vendar se začeti piti, s ključi od avta na mizi, vedno odločiš trezen, torej namerno, niti slučajno ne naključno.


In će grem na pivo pod blok brez ključev od avta pol pa po 8mih rečem da grem nekam in grem po ključe gor ko se ne zavedaš več dejanj in posledic in pol nekoga zbiješ... pol si pa naenkrat ok oz. imaš olajševalno... po tvoje.

Govora je o tem, da če greš NAMERNO pijan vozit, če si kriv tudi NAMERNEGA UBOJA oz. UMORA... jaz trdim da je takšno klasificiranje napačno, ker če gremo po tej poti, potem mora bit vsako NAMERNO dejanje ki rezultira v smrti zaradi dejanja biti oklasificirano kot NAMERNI UBOJ ali UMOR.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
89 / 293
»»