» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
88 / 293
»»

BigWhale ::

Bravo! Se strinjam! Ce je nekdo debil, se ga prevzgoji samo tako, da se nardis se vecjega debila. Super!

feryz ::

Avtobusar ima vsak dan enake probleme, ker se debilov ne zmanjka.
Na žalost jih bo tudi zelo malo vedelo za ta dogodek. Zadeti ne bo več tam parkiral, vsi ostali pa še vedno.
Žal bi jih moral vsak dan kakih deset nasaditi, v obdobju kakega pol leta. Potem bi se počasi razvedelo, da se to ne dela.

poweroff ::

Ja, ampak zakaj bi uničeval avtobuse?

Naj LPP nabavi bagre, pa se bodo vozili po cestah in zbijali napačno parkirana vozila. Redarje naj pa opremijo s tistimi malimi CAT bagri, da bodo še po centru mesta "čistili".

Pozimi pa sneg! Dvojna korist. Tako kot so ob nakupu vladnega Falcona obljubili, da bodo z njim vozili tudi ranjence...

Če dobro razmislim, bi ti tole idejo lahko prodal Jankoviću. Predlagam, da kar stopiš do njega, in mu jo predstaviš... :))
sudo poweroff

KAVINSKY ::

Malner je izjavil:

na avtobusni postaji čakal potnike.


Renault karavan? :))

facepalm ::

Pameten "avtobusar" bi situacijo (vsakodnevno zasedeno postajalisce) javil nadrejenemu in razlozil, da v kolikor bo postajalisce zasedeno, ga bo enostavno preskocil in spustil potnike na naslednjem.
Verjamem, da bi se zaradi pritiska potnikov na prometno sluzbo podjetja/policijo/redarstvo, situacija uredila v roku enega tedna.

Invictus ::

Avtobusna postaja ni parkirišče.

Navadi potnike, da pridejo točno ali prej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Ustavljanje na avt. postajah, čemu nihče ne kaznuje?

predi ::

Meni se je prejšnji teden avtobus ustavil na kolesarski. Danes pa tovornjak z betonom plus stari čiča s 50 ccm motorjem, ki ga je hotel obvozit. Enim neprekinjena polna črta ne pomeni ničesar.

Utk ::

Čemu so pa namenjene avtobusne postaje, če ne avtobusom, ki se ustavijo, da poberejo potnike?

Malner ::

Moj Renault je lahko tudi avtobus. Po novem spustim vse avtobuse mimo in pripeljem za njimi, ko so vsi moji potniki že na postaji ter samo skočijo v avto.

WhiteAngel ::

Kolikor gledam, avtobus ustavi in čaka potem kar na voznem pasu, da se razloži/naloži, če je avtobusna zasedena. Tisti za njim pač čakajo, če ne morejo mimo. Ne vem, zakaj bi bil jezen. Boli njega k*rac če je na avtobusni en kreten - ima avtobusar 20 tonsko reč pod volanom in 50 duš na vesti.

facepalm ::

Zanimivo bi postalo, ce bi se kdo poskodoval med izkrcanjem iz avtobusa na voznem pasu (npr nerodno stopi, ker ni plocnika ali ga pobere kolesar).
Verjetno bi voznika drago stalo..

Raptor F16 ::

scipascapa je izjavil:

Ustavljanje na avt. postajah, čemu nihče ne kaznuje?


Kje pa piše da je to prepovedano?

Prepovedano je samo parkiranje.

solatko ::

Polozweii - Na avtobusni postaji je prepovedano parkiranje in ustavljanje - nekateri smo tak poizkus zavajanja doživeli na vozniškem izpitu, ko ti je izpitni izrazil željo, da si kupi cigarete v trafiki ob postaji LPP. Dovolj je bilo, da si dal smerokaz in si se že zapeljal na Slomškovo - več sreče prihodnič.
Delo krepa človeka

facepalm ::

ce bi pa rekel, da bi tam izstopil oz da bi pobrali drugega kandidata, bi bilo vse ok.
saj za izstop/vstop potnikov, lahko ustavis tudi s skuterjem (ce s tem ne oviras jpp).
edit: parkirat pa ne smejo niti avtobusi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Mislim, da je lekcija iz tega taka, da se ne smeš ustavit na avtobusni in pobrat koga, ampak to narediš takoj za avtobusno na desnem pasu...

Shegevara ::

Ja, pomojem je kar bistvena razlika če ti nekoga čakaš na avtobusnem postajališču (si parkiran)
ali pa če se na hitro ustaviš, pobereš/odložiš in greš dalje.

facepalm ::

Zakon dovoljuje da na (ne pred ali po) avtobusni poberes/spustis potnika.
edit: verjetno je vseeno ali si ustavljen 5sec ali 5min, ko pride bus moras takoj startat, da nisi v prekrsku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Odvisno od znakov za ustavljanje.

facepalm ::

Utk je izjavil:

Odvisno od znakov za ustavljanje.

isto bi lahko rekli za parkirna mesta.
predvidevajmo da je prisoten le znak za avtobusno postajalisce

Raptor F16 ::

facepalm je izjavil:

Zakon dovoljuje da na (ne pred ali po) avtobusni poberes/spustis potnika.
edit: verjetno je vseeno ali si ustavljen 5sec ali 5min, ko pride bus moras takoj startat, da nisi v prekrsku


Tako je:
8. na zaznamovanem mestu na vozišču ali na zaznamovani niši, ki je rezervirana za avtobuse ali avtotaksi vozila. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu. Na postajališčih zunaj vozišča lahko ustavljajo in parkirajo policisti in občinski redarji pri opravljanju svojih nalog, če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu;


Posebna izjema so redarji in policija.

Malner ::

Pa saj avtobus ni nasadil avta na avtobusni. Malo prej je semafor in avto je najbrž ustavil pri oranžni luči, avtobus pa ne.

BigWhale ::

Malo je taksnih avtobusnih postajalisc kjer ne bi bilo dovolj prostora za en avto in avtobus za njim. Ja, po crki zakona avto ne sme ovirati avtobusa, ampak ali ga res ovira, ce je dovolj prostora, da se tudi avtobus ustavi na postajaliscu?

EnStot ::

Si že kdaj vozil avtobus, VelikiKit, in zakaj ne?

facepalm ::

BigWhale je izjavil:

Malo je taksnih avtobusnih postajalisc kjer ne bi bilo dovolj prostora za en avto in avtobus za njim. Ja, po crki zakona avto ne sme ovirati avtobusa, ampak ali ga res ovira, ce je dovolj prostora, da se tudi avtobus ustavi na postajaliscu?

Dovolj da en parkira na zacetku ali na sredini. Glej da bus mora parkirat ravno z in tik ob plocniku. Nato potrebuje se nekaj metrov prostora pred sabo za speljat. Imas dosti avtobusnih, kjer je dovolj prostora za bus + avto. Problem je, ker vecinoma na avtobusni ni le en avto oz ce je, se ta parkira kot idiot. Najboljsi je combo dveh avtomobilov, en na zacetku in en na koncu postaje:)

St235 ::

solatko je izjavil:

Polozweii - Na avtobusni postaji je prepovedano parkiranje in ustavljanje - nekateri smo tak poizkus zavajanja doživeli na vozniškem izpitu, ko ti je izpitni izrazil željo, da si kupi cigarete v trafiki ob postaji LPP. Dovolj je bilo, da si dal smerokaz in si se že zapeljal na Slomškovo - več sreče prihodnič.


nov dan, nov solatizem.

Ustavitev na avtobusni postaji z namenom pobiranja in odlaganja potnikov je seveda dovoljena, če ne ovira javnega prometa.

BigWhale je izjavil:

Malo je taksnih avtobusnih postajalisc kjer ne bi bilo dovolj prostora za en avto in avtobus za njim. Ja, po crki zakona avto ne sme ovirati avtobusa, ampak ali ga res ovira, ce je dovolj prostora, da se tudi avtobus ustavi na postajaliscu?


odvisno od konkretne situacije. Lahko je lahko ni. Ne glede na to ali je ali ni, pa to ne daje vozniku avtobusa pravice, da povzroči prometno nesrečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Groot ::

St235 je izjavil:

solatko je izjavil:

Polozweii - Na avtobusni postaji je prepovedano parkiranje in ustavljanje - nekateri smo tak poizkus zavajanja doživeli na vozniškem izpitu, ko ti je izpitni izrazil željo, da si kupi cigarete v trafiki ob postaji LPP. Dovolj je bilo, da si dal smerokaz in si se že zapeljal na Slomškovo - več sreče prihodnič.


nov dan, nov solatizem.

Ustavitev na avtobusni postaji z namenom pobiranja in odlaganja potnikov je seveda dovoljena, če ne ovira javnega prometa.


Ne bo čisto držalo. Res je, da ustavljanje na avtobusnih postajališčih načeloma dopušča zakon. Vendar npr. v Ljubljani, je praktično pred vsakim avtobusnim postajališčem znak za prepovedano ustavljanje in parkiranje z dodano izjemo za LPP.

facepalm ::

To pa je odvisno od dodatne signalizacije.
Ce je izjema le lpp, pomeni da se ne sme ustaviti niti noben avtobus, razen tisti od podjetja LPP.

GupeM ::

Groot je izjavil:

Ne bo čisto držalo. Res je, da ustavljanje na avtobusnih postajališčih načeloma dopušča zakon. Vendar npr. v Ljubljani, je praktično pred vsakim avtobusnim postajališčem znak za prepovedano ustavljanje in parkiranje z dodano izjemo za LPP.

Tudi to ne bo čisto držalo. Ti znaki so samo v širšem delu "centra." Na Tržaški cesti recimo od Hajdrihove naprej. Na Zaloški približno od tam, kjer se z dveh pasov združi v enega. Tam so še postaje kar sredi ceste.

Veliko je postajališč, kjer lahko ustaviš in pobereš/odložiš potnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

facepalm ::

Na postajah "sredi ceste" pa itak ne smemo ustavljati z osebnim avtomobilom.

Groot ::

GupeM je izjavil:

Groot je izjavil:

Ne bo čisto držalo. Res je, da ustavljanje na avtobusnih postajališčih načeloma dopušča zakon. Vendar npr. v Ljubljani, je praktično pred vsakim avtobusnim postajališčem znak za prepovedano ustavljanje in parkiranje z dodano izjemo za LPP.

Tudi to ne bo čisto držalo. Ti znaki so samo v širšem delu "centra." Na Tržaški cesti recimo od Hajdrihove naprej. Na Zaloški približno od tam, kjer se z dveh pasov združi v enega. Tam so še postaje kar sredi ceste.

Veliko je postajališč, kjer lahko ustaviš in pobereš/odložiš potnike.


Morda sem se malce pretirano izrazil. Point je bil, da ne drži to, da je ustavljanje dovoljeno prav povsod.

Kar se tiče LJ pa imam občutek, da je tabel za prepovedano ustavljanje vedno več. Če se ne motim, so sedaj že praktično vsa postajališča na Celovški in Dunajski "opremljena" s prepovedjo.

BigWhale ::

facepalm je izjavil:

Problem je, ker vecinoma na avtobusni ni le en avto oz ce je, se ta parkira kot idiot. Najboljsi je combo dveh avtomobilov, en na zacetku in en na koncu postaje:)


Ah dej ne nakladaj, no. Na avtobusnih postajah VECINOMA avtomobili ne ustavljajo. Vcasih kdo ustavi, da koga pobere ali odlozi. Vcasih tud kdo parkira tam in zapusti avto. Ampak nikakor pa ne vecinoma, in sploh ne, to kar trdis ti, da vecinoma ni samo en avto ustavljen na postaji.

St235 je izjavil:

odvisno od konkretne situacije. Lahko je lahko ni. Ne glede na to ali je ali ni, pa to ne daje vozniku avtobusa pravice, da povzroči prometno nesrečo.


Jasno, da mu ne daje pravice.

Se mi pa zdi, da je vsa ta frka okrog tega cisto preseravanje in merjenje kurcev, ce je dovolj prostora za obe vozili. Ce ga ni, pa jasno avto nima tam kaj iskat, ce pripelje avtobus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

facepalm ::

BigWhale je izjavil:

facepalm je izjavil:

Problem je, ker vecinoma na avtobusni ni le en avto oz ce je, se ta parkira kot idiot. Najboljsi je combo dveh avtomobilov, en na zacetku in en na koncu postaje:)


Ah dej ne nakladaj, no. Na avtobusnih postajah VECINOMA avtomobili ne ustavljajo. Vcasih kdo ustavi, da koga pobere ali odlozi. Vcasih tud kdo parkira tam in zapusti avto. Ampak nikakor pa ne vecinoma, in sploh ne, to kar trdis ti, da vecinoma ni samo en avto ustavljen na postaji.


Verjetno so v LJ redarji bolj dejavni, pa je to podrocje bolj urejeno, ceprav dvomim.
Dokler sem se vozil avtobus, so bili redki tisti dnevi, ko mi ni bilo potrebno niti enkrat ustaviti na cestiscu. Dejansko je bilo to vsakdanje, veckrat dnevno. Je pa res, da tega ne opazis kot voznik avtomobila, ki se parkrat zapelje mimo praznih postaj.

Malner ::

Nova tema. Včeraj je za mano vozil vzoren starš, ki se je na cesto vključeval med telefoniranjem. Ko je vozil za mano sem videl da poleg telefoniranja še kadi, zadaj sta se pa vozila še triletni otrok in dojenček. Slučajno smo pristali na istem parkirišču in je bila mati tako prisebna, da je potem kadila zunaj.

poweroff ::

Kolesar je trčil v otroka, ki se je hudo telesno poškodoval:
https://siol.net/novice/crna-kronika/ko...

In other news:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Tudi policija si je pred to razsodbo zakonodajo razlagala nekoliko bolj 'prijazno' kolesarjem in mopedistom, saj so včasih kolesarje kaznovali po istih kriterijih kot voznike avtomobilov. Zato so na policiji že pred časom podali pobudo za spremembo zakonodaje. Z njimi se strinjajo tudi na ministrstvu za infrastrukturo, kjer menijo, da kolesarji in mopedisti sodijo v skupino, za katero velja dovoljena meja alkohola 0,5 promila.


Se pravi kolesarji imajo po novem licence to ki... drink?
sudo poweroff

s1m0n ::

Dobro, da bo veljala za njih enaka mera kot za vse ostale udeležence v cestnem prometu.
Prej je bila meja 0,0. Sedaj bo enako kot jo imajo vsi ostali ubijalci na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

XLapse ::

s1m0n je izjavil:

Dobro, da bo veljala za njih enaka mera kot za vse ostale udeležence v cestnem prometu.
Prej je bila meja 0,0. Sedaj bo enako kot jo imajo vsi ostali ubijalci na cesti.

itak ne bo zaleglo nič.

Vsake tolko (precej pogosto) naletim na 'vijugača' na cesti, pijan ko marela najmanj 10x skoraj povzroči nesrečo (vijuganje in na nasprotni pas) - Ljudje bodo pili naprej in vozili in nekatere jih nič ne ustavi.
Mam jaz rešitev, jaz bi prepovedal alkohol, čeprav bi to pomenlo da družinski vinogradi gredo v maloro.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

s1m0n ::

Imamo v bloku soseda, ki je redno s kolesom od gostilne do gostilne. Policija še ga kot zgleda ni "ulovila" pa k sreči še ni povzročil nobene tuje škode. Je pa zato sam dobil že več "porcij" od zlomljene roke, prstov na roki, poškodb glave... Pa še vedno vztraja :)

gusto ::

Vozila v napačno smer in se za las izognila hujši nesreči

A kdo ve, kakšna je v praksi kazen za voznika, ki po avtocesti vozi v napačno smer? Če bi bilo po moje, dosmrtna prepoved vožnje, verjetno pa ni tako.

St235 ::

18 točk, odvzem izpita in mislim da 1800 ali 1200 eur kazni.

Ganon ::

Na avtocesti so spet ustavljali pod nadvozi. :8)

gusto ::

St235 je izjavil:

18 točk, odvzem izpita in mislim da 1800 ali 1200 eur kazni.

Ta kazen je precej nizka za potencialen uboj. Bolj pa sem imel v mislih, če lahko in kdaj takšna oseba ponovno pridobi izpit.

Groot ::

gusto je izjavil:

St235 je izjavil:

18 točk, odvzem izpita in mislim da 1800 ali 1200 eur kazni.

Ta kazen je precej nizka za potencialen uboj. Bolj pa sem imel v mislih, če lahko in kdaj takšna oseba ponovno pridobi izpit.


Na žalost lahko takšna oseba relativno hitro spet pridobi izpit, razen če ji ni izrecno izrečena še kazen prepovedi za določeno obdobje. Ampak do tega večinoma pride zgolj pri tistih, ki dejansko povzročijo nesrečo.

Mato989 ::

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

Ganon je izjavil:

Na avtocesti so spet ustavljali pod nadvozi. :8)


FULL HD KAMERE + Policija + Redarji + Dars ne morejo opraviti svojega dela.

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....


Ker so nesposobni.

75 na 50 je tudi močno pretiravanje, govori tako, če ti bo nekdo pri taki hitrosti zbul otroka, v trenuku bo RIP (ok res ne ob polnoči ampak you get the point)

Zgodovina sprememb…

predi ::

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Bi gospodo zanimala še kakšna druga olajšava? Mogoče od 2:00 do 3:00 dovoljeno gazenje pešcev brez svetlobnih teles, od 4:00 do 5:00 pa vožnja med pumpanjem želodca?

https://www.google.com/search?q=seznam+...

Mato989 ::

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Bi gospodo zanimala še kakšna druga olajšava? Mogoče od 2:00 do 3:00 dovoljeno gazenje pešcev brez svetlobnih teles, od 4:00 do 5:00 pa vožnja med pumpanjem želodca?

https://www.google.com/search?q=seznam+...


Ne, bi pa blo fajn da ponoci od 23te do 5.00 ne bi rabil upostevat signalizacije in cakat sam na praznem kriziscu ko je rdeca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

predi ::

Mato989 je izjavil:

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Bi gospodo zanimala še kakšna druga olajšava? Mogoče od 2:00 do 3:00 dovoljeno gazenje pešcev brez svetlobnih teles, od 4:00 do 5:00 pa vožnja med pumpanjem želodca?

https://www.google.com/search?q=seznam+...


Ne, bi pa blo fajn da ponoci od 23te do 5.00 ne bi rabil upostevat signalizacije in cakat sam na praznem kriziscu ko je rdeca...
Tale je bil verjetno tvojega mišljenja. Res ste neverjetni..

Mato989 ::

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Bi gospodo zanimala še kakšna druga olajšava? Mogoče od 2:00 do 3:00 dovoljeno gazenje pešcev brez svetlobnih teles, od 4:00 do 5:00 pa vožnja med pumpanjem želodca?

https://www.google.com/search?q=seznam+...


Ne, bi pa blo fajn da ponoci od 23te do 5.00 ne bi rabil upostevat signalizacije in cakat sam na praznem kriziscu ko je rdeca...
Tale je bil verjetno tvojega mišljenja. Res ste neverjetni..


Ja ker jaz menim da je ok da se ponoči vozi zadrogiran ja... bravo... tebi je pač ok čakat na semaforju pri rdeči 2min čeprav je križišče čisto prazno... meni se pa to zdi neumnost.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

predi ::

Mato989 je izjavil:

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mene zanima zakaj policija na gre na teren ko je takšna napoved in lepo piše GROMOZANSKE kazni... to bi bilo nekaj kar bi podpiral... ne pa lovljenje ob 00:15 voznike ki po PRAZNI cesti v naselju peljejo 75 namesto tečnih 50,....
Bi gospodo zanimala še kakšna druga olajšava? Mogoče od 2:00 do 3:00 dovoljeno gazenje pešcev brez svetlobnih teles, od 4:00 do 5:00 pa vožnja med pumpanjem želodca?

https://www.google.com/search?q=seznam+...


Ne, bi pa blo fajn da ponoci od 23te do 5.00 ne bi rabil upostevat signalizacije in cakat sam na praznem kriziscu ko je rdeca...
Tale je bil verjetno tvojega mišljenja. Res ste neverjetni..


Ja ker jaz menim da je ok da se ponoči vozi zadrogiran ja... bravo... tebi je pač ok čakat na semaforju pri rdeči 2min čeprav je križišče čisto prazno... meni se pa to zdi neumnost.
Piši občinskemu svetu, da vam posodobijo peklenski semafor s senzorji vozil.
««
88 / 293
»»