» »

Iskanje službe oziroma samega sebe

Iskanje službe oziroma samega sebe

«
1
2

Nocloud ::

Pozdravljeni,

najprej na kratko o mojih preteklih desetih letih. Po osnovni šoli sem se vpisal na srednjo šolo elektronike. Študij sem nadaljeval na višji strokovni šoli za telekomunikacije kjer sem letos diplomiral in postal tako zvani inženir telekomunikacij. Vmes sem poskusil vsaj 12 različnih služb iz vseh možnih panog.

Trenutno pa sem ostal doma sam pri starših, brez prijateljev, depresiven in brez jasne vizije. Rabil bi en dober nasvet kako se naj pripravim z iskanjem službe, imam lepo oblikovan življenjepis ampak mi primanjkuje specifičnih znanj.

Zelo rad delam z računalnikom vendar ne znam programirati, omrežja pa me ne veselijo najbolj.

Ima kdo predlog v katero IT oz. katerokoli inženirsko panogo se naj podam.

Vesel bom kakršnih koli nasvetov.

Lep večer

MasterTade ::

Nisi opravljal nobene prakse?

Nocloud ::

Opravljal sem prakso na Telekomu Slovenije in na RTVju. Delo na Telekomu me ni najbolj veselilo, na RTV pa se mi je kar dopadlo ampak je zelo dobiti zaposlitev pri njih.

Alexius Heristalski ::

Če ti ni težava preselitev v tujino, lahko začneš delati v katerem od klicnih centrov, ki delajo tehnično podporo za računalnike za slovenski trg. Ni potrebna neka huda usposobljenost, niti ni ovira pomanjkanje izkušenj, najbolj šteje znanje maternega jezika. Za prvo službo bo to čisto v redu, nadgradil boš komunikacijske sposobnosti, nabral nekaj znanja glede reševanja težav, predvsem pa boš dobil delovne izkušnje, kar ti bo koristilo v naslednji službi. Finančno ne boš obogatel (kdo pa v prvi službi), boš pa spoznal novo kulturo, nove ljudi, obiskal nova mesta in naučil se boš samostojnosti ter odgovornosti zase. Potem ti bo tudi bolj jasno, kako naprej.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Verjetno je tudi odvisno od tega, za kako poceni si se pripravljen prodati. Sam se nisem bil pripravljen prodati za ceno, kjer bi zivel pri starsih, zato mi je preostala samo tujina. Ce te zanima tujina in si pripravljen biti tehnik na projektih je kar veliko podjetij, ki krvavo potrebujejo tehnike.

Torej, ce te zanima tujina, potem si naredi se Xing in Linkedin profil, kjer ne pozabi izpolniti polj Haves in Wants. Pri wants dodaj SPS Programierung, Roboter Programierung, Montage, Produktion in verjetno ne bo dolgo preden te bo kontaktiral kaksen Headhunter. :)

mikojan ::

Mah, pomoje si pecen. Kako naj bi prisel do dela, ce nimas specificnih znanj? Edino veze te lahko resijo.

Machete ::

Kaj pomeni poiskusil vsaj 12 služb? Ti nič ni bilo všeč in si vse pustil ali so te nagnali?
Tale podatek o 12 službah v manj kot 10. letih je kar malo alarmanten in mogoče je treba tu vohljati okoli srži problema.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen ::

Nocloud je izjavil:

Pozdravljeni,
imam lepo oblikovan življenjepis ampak mi primanjkuje specifičnih znanj.
Vesel bom kakršnih koli nasvetov.

This!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jizzer ::

Machete je izjavil:

Kaj pomeni poiskusil vsaj 12 služb? Ti nič ni bilo všeč in si vse pustil ali so te nagnali?
Tale podatek o 12 službah v manj kot 10. letih je kar malo alarmanten in mogoče je treba tu vohljati okoli srži problema.


Verjetno je mislil ob šoli, čez počitnice, za kako prakso, kaj takega...

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:


Pri wants dodaj SPS Programierung, Roboter Programierung, Montage, Produktion in verjetno ne bo dolgo preden te bo kontaktiral kaksen Headhunter. :)


Če mu je cilj hitro dobiti pogovor, nato pa takoj vidijo da nima pojma, je to odličen nasvet.

ZloTech ::

Trenutno pa sem ostal doma sam pri starših, brez prijateljev, depresiven in brez jasne vizije. Rabil bi en dober nasvet kako se naj pripravim z iskanjem službe, imam lepo oblikovan življenjepis ampak mi primanjkuje specifičnih znanj.


Tvoje želje so irelevantne od stanja ponudb dela na trgu. Če stanuješ v prestolnici imaš več izbire, drugod pa le tisto kar ostane.

Pojdi po katalogu zaposlitev in pošiljaj tam kjer ti je všeč, drugega v sloveniji nekako ne preostane. Lahko še odpreš s.p. če imaš kakšne pametne poslovne ideje.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Pri wants dodaj SPS Programierung, Roboter Programierung, Montage, Produktion in verjetno ne bo dolgo preden te bo kontaktiral kaksen Headhunter. :)


Če mu je cilj hitro dobiti pogovor, nato pa takoj vidijo da nima pojma, je to odličen nasvet.


Sem napisal naj da pod wants in ne haves. Verjemi, da headhunterji znajo razlikovati. Sam poznam podjetje ali dva, ki so pripravljeni dati moznost prakticno vsakem zacetniku, ki je tehnicno vsaj malo talentiran.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

mikojan je izjavil:

Mah, pomoje si pecen. Kako naj bi prisel do dela, ce nimas specificnih znanj? Edino veze te lahko resijo.


This!

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Mah, pomoje si pecen. Kako naj bi prisel do dela, ce nimas specificnih znanj? Edino veze te lahko resijo.


Kdo pa je po končanju izobrazbe že imel x let praktičnih izkušenj? Le kako jih dobiti, če pa praktičnega dela/izkušenj ni, pridobit jih pa tudi ne moreš, ker ti noben ne bo dal priložnosti.

ginekk ::

Nocloud je izjavil:

Pozdravljeni,

Zelo rad delam z računalnikom vendar ne znam programirati, omrežja pa me ne veselijo najbolj.

Ima kdo predlog v katero IT oz. katerokoli inženirsko panogo se naj podam.



Je delo z računalnikom in inženirstvo res edini interes, edino tisto kar te veseli počet?
Kaj točno pa bi delal z računalnikom? Nekaj te je moralo veselit iz IT sveta, da si to izjavil. Sestavljanje škatel in inštalacija OSa?

Ker delo za računalnikom, ni enako. V bistvu je že precej ne-IT poklicov, kjer je računalnik nuja, a vendarle IT ni vsebina takega dela. Recimo lektorji, zavarovalničarji, nepremičninarji, tajnice (poslovne administratorke), tudi ocenjevalci iger..... vse to je pretežno delo za računalnikom, kjer je slednje samo orodje.

Pa od teh dvanajstih izkušenj, saj si opazoval tudi druga delovna mesta verjetno.

Rok Woot ::

Ja nima veze specifične izkušnje. Če dobro rešuješ probleme, kar morda sploh ne veš, boš že kam prilezel. Pišči kako službo, kjer skrbiš za računalnike uporabnikov ali pa prodajaš kakšne tehnične stvari. Nauči se programirati? Stvar je nadvse preprosta, če ti le logika malo špila.

Jaz sem tudi delal miljon stvari. Pa sem se sedaj odločil, da bom elektro inžener, sem naredil dip in mag v srednjih letih, magisterij na Leku, tko da imam vsaj eno referenco. Sedaj se pa odločam kaj bi, ali doktorat ali službo, kje kaj. Jaz tudi nebi izključno programiral, delal bi kje v razvoju. V Idriji je veliko elektro služb, kjer ne potrebuješ izkušenj pa lahko delaš v razvoju. Lahko greš na FRI narest magisterij, to je zelo enostavno in mislim, da bi ti pomagalo.

Scaramouche ::

The Player je izjavil:

Mah, pomoje si pecen. Kako naj bi prisel do dela, ce nimas specificnih znanj? Edino veze te lahko resijo.


Kdo pa je po končanju izobrazbe že imel x let praktičnih izkušenj? Le kako jih dobiti, če pa praktičnega dela/izkušenj ni, pridobit jih pa tudi ne moreš, ker ti noben ne bo dal priložnosti.


Welcome to Slovenia, pri nas nas ne učijo najbolj pomembne veščine! Mreženje, iskanje službe preko ljudi ki imajo neko moč, večina naših frendov ki so mlajši ko smo direkt z faksa ali šole je pač nimajo! Če pa že imajo, sebi izkoristijo!

Pisanje prošenj je brez veze, večino jih gre v koš, po zakonu morajo objaviti delovno mesto, imajo pa že v naprej izbranega kandidata, večinoma nekoga ki ga poznajo..

Zato je za njega najbolje tujina!

Vesel bom kakršnih koli nasvetov.


https://ec.europa.eu/eures/public/sl/ho...

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Machete je izjavil:

Kaj pomeni poiskusil vsaj 12 služb? Ti nič ni bilo všeč in si vse pustil ali so te nagnali?
Tale podatek o 12 službah v manj kot 10. letih je kar malo alarmanten in mogoče je treba tu vohljati okoli srži problema.

Nah. Jaz sem do te cifre potreboval manj kot 5 let.

oxyuranus ::

Machete je izjavil:

Kaj pomeni poiskusil vsaj 12 služb? Ti nič ni bilo všeč in si vse pustil ali so te nagnali?
Tale podatek o 12 službah v manj kot 10. letih je kar malo alarmanten in mogoče je treba tu vohljati okoli srži problema.


Se absolutno strinjam, ce to najdem v zivljenjepisu, lahko kar pozabi na zaposlitev. Tudi pri 2 v 4 letih bi temeljito pomislil, ker namiguje ali da so te nagnali, da si se preselil zaradi majhne razlike v placi, ali pa kot si napisal "da se isces" (oz. da si izgubljen), takega pa ne rabim niti blizu. Pri 12 sluzbah kar kricis, da bo s tabo samo strosek in malo efekta.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

jype ::

oxyuranus je izjavil:

Tudi pri 2 v 4 letih bi temeljito pomislil, ker namiguje ali da so te nagnali, da si se preselil zaradi majhne razlike v placi, ali pa kot si napisal "da se isces"
Jaz sem vedno zamenjal službo prej kot v dveh letih, dokler nisem našel dobre ekipe, kjer sem potem užival sedem let. Meni se to ne zdi minus.

kuall ::

>Vmes sem poskusil vsaj 12 različnih služb iz vseh možnih panog.
>ampak mi primanjkuje specifičnih znanj.

Kako gre lahko to dvoje skupaj? Pa tudi tako na splošno pišeš da ni za nikamor, opiši kaj si delal, če si se že spravil pisat, a se bojiš, da te bo kdo prepoznal al kaj?

>Zelo rad delam z računalnikom vendar ne znam programirati,

Škoda zate. Za programerje je vedno delo, še preveč, če ga ni si ga pa sami najdemo.

Jaz bi zdejle lahko kakemu znancu zrihtal delo, če bi koga poznal. Zdejle pa konkretno škodi ljudem, ker se me tako izogibajo :) Pa še bolj jim bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

zobnik ::

Če imaš cilj delat samo na tem podoročju, kot si diplomiral pol boš še naprej v depresiji.
Delaš kar je na voljo, mogoče za začetek se izogneš kakšni proizvodnji, ker tam ko sem nazadnje delal je blo nevzdržno že po 4 mesecih...pa ne zaradi dela, ampak folka.

Rok Woot ::

jype je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Tudi pri 2 v 4 letih bi temeljito pomislil, ker namiguje ali da so te nagnali, da si se preselil zaradi majhne razlike v placi, ali pa kot si napisal "da se isces"
Jaz sem vedno zamenjal službo prej kot v dveh letih, dokler nisem našel dobre ekipe, kjer sem potem užival sedem let. Meni se to ne zdi minus.


Se strinjam. Kolega je zadnjič šef popoldne na mobitel poklical, pa se še opravičil ni. Pol se pa čudijo, da ljudje službe menjajo.

next3steps ::

oxyuranus je izjavil:

Machete je izjavil:

Kaj pomeni poiskusil vsaj 12 služb? Ti nič ni bilo všeč in si vse pustil ali so te nagnali?
Tale podatek o 12 službah v manj kot 10. letih je kar malo alarmanten in mogoče je treba tu vohljati okoli srži problema.


Se absolutno strinjam, ce to najdem v zivljenjepisu, lahko kar pozabi na zaposlitev. Tudi pri 2 v 4 letih bi temeljito pomislil, ker namiguje ali da so te nagnali, da si se preselil zaradi majhne razlike v placi, ali pa kot si napisal "da se isces" (oz. da si izgubljen), takega pa ne rabim niti blizu. Pri 12 sluzbah kar kricis, da bo s tabo samo strosek in malo efekta.

Pri toliko službah lahko samo rečem, da te v 12 mesecih prekašam. Te boli ego? Ko mi šiht ne daje več izzivov, ga menjam.

Rok Woot ::

Pri toliko službah lahko samo rečem, da te v 12 mesecih prekašam. Te boli ego? Ko mi šiht ne daje več izzivov, ga menjam.


Kako pa to zgleda? Rataš možganski kirurg, ko poznaš že vse možne operacije in postopke ti rata dolgčas, pa potem rataš odvetnik, nato pa prestopiš v biokemijsko raziskovanje celice?

next3steps ::

Da. Se pač posvetim delu 150% in yemu so tudi primerni rezultati. Če boš kdaj dojel, česa vse je človek zmožen, ne boš več spraševal takih bedarij.

Magic1 ::

next3steps je izjavil:

Da. Se pač posvetim delu 150% in yemu so tudi primerni rezultati. Če boš kdaj dojel, česa vse je človek zmožen, ne boš več spraševal takih bedarij.

Hoče povedat, da se konstavno loteva banalnih zadev in jih zato pogosto menja. Če bi delal kje v razvoju na višjem nivoju, si ne bi delal utvar, da bo stvar hitro zaobvladal.
Magic

next3steps ::

Zakaj ne ? V kolikor delaš bolj zahtevno delo, ga tako ali drugače po pričanju ljudstva osvojiš v 10k urah. Dve leti imata 365dni*2+2*0.25dneva. Če na dan delaš 13 ur in 41 minut, se približaš temu mejniku.

Utk ::

Ja, če nimaš pametnejšega dela kot delat, potem lahko tako delaš ja.

next3steps ::

Zakaj? Sem morda poseben, ker delam x mesecev na leto nad povprečjem, potem pa uživam v brezdelju y mesecev na leto?
Ste dokaj primitivna družba, če tako mislite.

Machete ::

Pa daj nam zaupaj pri čemu si tak strokovnjak, ker so nas sama ušesa. Ali boš samo pravljice prodajal?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Pri inžinirskemu delu ni tega, da preveč "obvladaš". Zgodi se le to, da vedno znova ugotavljaš česa vsega ne znaš. Seveda moraš delat v nekem modernem podjetju in ne v podjedju iz bivše juge, ki že 50 let štancajo iste stvari.
Magic

next3steps ::

Machete je izjavil:

Pa daj nam zaupaj pri čemu si tak strokovnjak, ker so nas sama ušesa. Ali boš samo pravljice prodajal?

Preden podaš tako vprašanje, boš nanj sam odgovoril. Tako poteka poštena izmenjava podatkov...

Machete ::

Ti se repenčiš. Kot gate lahko službe menja samo redek strokovnjak, vezan pogodbeno na projekte. Samo ali še lahko govorimo o službi primerni za to temo? Ali pa so to pač jobi, ki jih lahko vsaka opica opravlja. Vidiš Lešnika menjavati službo vsak mesec?
Sprašujem te zato, ker bi podatek kaj počneš postavil tvoja mnenja v kontekst. In če se že čutiš poklicanega da kometiraš, potem daj tako kot si opisal, 150% efektivno, ne nekaj na pol in vse v 'luftu'.. Posveti se formiranju misli 150% ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

Funkcionalno polpismena oseba. Ne govorim o menjavi šihta znotraj stroke, ampak o menjavi stroke (če ne drugače, vsaj formalno) tebi se zdi 10k ur, kar je sicer v marsikaterem primeru pretiravanje, nerealno. Jaz sicer vidim drugo sliko. Vsaj 18400 je bilo takih ljudi v letu 2014 v Sloveniji.

Machete ::

Odpustite mu, saj ne ve kaj piše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Rok Woot ::

A nanašaš se, da rabiš 10k ur koncetriranega učenja, da postaneš svetovni mojster v temu? No v čem si ti svetovno priznan in si porabil manj kot 10k ur, so me res sama ušesa.

next3steps ::

Za temi ciframi stoji verodostojen vir. V kolikor meniš, da stat.si ni verodostojen vir, bodisi argumentiraj bodisi obišči strokovno pomoč.

Rok Woot ::

Za kakšnimi ciframi, saj še povedi ne formiraš jasno?

next3steps ::

Rok Woot je izjavil:

A nanašaš se, da rabiš 10k ur koncetriranega učenja, da postaneš svetovni mojster v temu? No v čem si ti svetovno priznan in si porabil manj kot 10k ur, so me res sama ušesa.

To je slamnati mož. Neolikano ravnanje v argumentirsni debati.

Rok Woot ::

Jaz sploh nevem o čem govoriš, ker si tako zmedeno povedal. Lahko povzameš? O kakšnih urah govoriš? Se nanšaš na Malcolma Gladwella?

next3steps ::

Rok Woot je izjavil:

Za kakšnimi ciframi, saj še povedi ne formiraš jasno?

Ups. Ena pika manjka. Zakaj ti ta manjek predstavlja težave. Splošna razgledanost mi pravi, da pismena oseba zna pr3br4t1 stavek vseeno, saj možgani te osebe sami predvidevajo, kakšen stavek bi naj bil.

Rok Woot ::

Pa o kaki piki govoriš. Jaz te ne razumem, a štekaš, kot da bi se z vesoljcem pogovarjal. Če te vprašam o kakšnih številkah govoriš, ti pa kr neki tretjega odgovoriš.

next3steps ::

Pojdimo od začetka, morda boš razumel.
Zakaj je čudno, če človek v kratkem času menja ogromno šihtov?
Zakaj je čudno, če se posvetiš delu, ki te zanima, bolj kot ostali?
Je morda čudno, če temu delu posvetiš več casa kot ostali in ga posledično osvojiš prej kot ostali ?
Zakaj misliš, da je nemogoče neko delo osvojiti v nekaj K urah? Študentje to dosežejo vedno znova in znova v zelo razvlečenem programu.
Zakaj misliš, da ne gre iz letos na drugo leto menjati stroke? Ljudje končujejo prekvalifikacije vedno znova in znova.

Študije o učenju si pa poišči sam. Samo učenje in osvojitev znanja ni nek bav bav, kot mislite nekateri, ki ste morali XYZ let gurati knjige in z glavo razbijati relativno lahke probleme, ker se poprej niste naučili se učiti.

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Zakaj je čudno, če človek v kratkem času menja ogromno šihtov?

Ni čudno. Je pa čudno, če delaš ne vidiš več izziva, zgleda ne raziskuješ novega zdravila za raka recimo, ali ti to ne predstavlja dovolj dobrega izziva?

Zakaj je čudno, če se posvetiš delu, ki te zanima, bolj kot ostali?

Ni čudno. Taki, ki se ne posvetijo jim pa tudi 100k ur ne pomaga.

Da si svetvno priznan mojster nečese, ni enako kot narediti faks, niti ne kot narediti doktorat.

Je morda čudno, če temu delu posvetiš več casa kot ostali in ga posledično osvojiš prej kot ostali ?


Potem si porabil zato več časa, torej ga nisi osvojil hitreje, datumsko pa prej ja.

Zakaj misliš, da je nemogoče neko delo osvojiti v nekaj K urah?


Ker rabiš preveč znanja, recimo če hočeš postati svetovni velemojster v šahu, ti to nemore uspeti v enem letu, še v dveh nevem, če je možno. Koliko ur misliš, da bi porabil ti?

Magic1 ::

Seveda se marikateri prekvalificirajo. Večina zato, ker so v umirajoči branži, oziroma niso več pripravljeni takšnega dela opravljati pri danem plačilu. Pa to so večinoma monotoni poklici, kjer večinoma opravljaš eno in isto.
Sodobni inženir se bo tudi srečal s takšnim primerom zelo pogosto. Tehnologije pridejo in grejo. Samo on se ne bo prekvalificiral v pravnika, temveč se bo prekvalificiral na drugo tehnologijo. Zakaj bi vrgel 10000 ur v smeti, če jih lahko 5000 še vedno koristiš. Seveda pri banalnih poklicih nimaš kaj koristit.
Magic

next3steps ::

Kar seveda ni res. Poznani so primeri, ko so se inžinirji pri svoji 35 letih usmerili v medicino.
Če na 5-6 le rahlo spremeniš stroko, se zna zgoditi, da se bo slednja stroka bistveno razlikovala od prve.
Kar je menda vam neznan pojav.

Rok Woot ::

Tehnologije pridejo in grejo. Samo on se ne bo prekvalificiral v pravnika, temveč se bo prekvalificiral na drugo tehnologijo. Zakaj bi vrgel 10000 ur v smeti, če jih lahko 5000 še vedno koristiš. Seveda pri banalnih poklicih nimaš kaj koristit.


Nikoli jih ne vržeš v smeti. Tudi če si svetno znan matematik in se prekvalificiraš v pravnika. Meni se zdi to super. Sploh je dobro biti razgledan, kar na žalost nisem dovolj. Dobro je poznati zgodovino, matematiko, jezike.

Npr je delal veliko stvari v življenju:
Milan Vidmar @ Wikipedia

next3steps je izjavil:

Kar seveda ni res. Poznani so primeri, ko so se inžinirji pri svoji 35 letih usmerili v medicino.
Če na 5-6 le rahlo spremeniš stroko, se zna zgoditi, da se bo slednja stroka bistveno razlikovala od prve.
Kar je menda vam neznan pojav.


Ja samo preusmerili se niso zato, ker ni bilo več izzivov v njihovi stroki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

jype ::

Magic1 je izjavil:

Pri inžinirskemu delu ni tega, da preveč "obvladaš". Zgodi se le to, da vedno znova ugotavljaš česa vsega ne znaš. Seveda moraš delat v nekem modernem podjetju in ne v podjedju iz bivše juge, ki že 50 let štancajo iste stvari.
V resnici se zgodi nekaj drugega: Zanimivega dela zmanjka, ti si pa še vedno zaposlen, zato ti v roke porinejo metlo in rečejo, da lahko pometaš, dokler se ne najde delo, ki ga drugi ne bodo znali opravljati, pa se boš takrat spet lahko izkazal.

Rok Woot ::

Daj odpoved, pa naredi nekaj velikega potem.

Ali si delavec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos dejavnosti v Leku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10715625 (11198) MadMicka
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611894 (9647) nekikr
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215246 (13165) SeMiNeSanja
»

Sova (morda) ni le razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6549747 (18494) matijadmin
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10524880 (20773) NeMeTko

Več podobnih tem