» »

Kako s faksom in službo?

Kako s faksom in službo?

«
1
2

marmelada23 ::

Pozdravljeni,

zanima me kako je s študijem logistike, oziroma z zaposlitvijo. Sem bral malo forume (večina je okoli leta 2013/14 nekateri 2015) in velika večina jih meni da je logista nezaposljiva smer, sploh pri nas.

Faks meni da je v njej velika prihodnost za szaposlitve na široko in počez z veliko možnostmi, tudi ko sem gledal malo bolj "priznane" spletne strani, mednardne in ne samo naše forume, ki jih najdeš po spletu menijo da je logistica prihodnost v vseh pogledih po svetu.

Torej kakšne so možnosti zaposlitve pri nas in v tujini, tudi pri sebi imam željo po šolanju na tuje živet in delat, torej je logistika res prihodnost? Ker so me tile forumi zmedli totalno čeprav erjetno niso rano preveč verodostojni, vsaj večina teh, ki je pisala po njih.

Poleg tega pa bi še dodal da so mi zanimive smeri: radiologija, malo manj pa računalništvo in matematika

Kaj od tega je najbolj perspektivno v svetu? Vse troje me zanima in privlači zato gledam sedaj na vsako posebej kot možnost zaposlitve itd. v življenju po šolanju.

Hvala za vašo pomoč.

LP

vostok_1 ::

V logistiki se vedno najde kak šiht, je pa to zelo "neprestižen" poklic in kot bobnarji v bendu...se menjujejo na sezono...razen če si nekaj posebnega. Grinding basically.

Predlagam, da če že greš razmišljaj o kombinaciji IT/logistika. Tu bo še nekaj "higher end" perspektive. V Slo ni veliko firm kjer bi lahko napredoval kot logist, ampak itak ta branža je apriori internacionalna.
I'd say it's not a bad decision. Radiologov kolikor sem slišal primanjkuje...ampak v slo...kot običajno...raje se praši naprava kot, da zaposlijo nekoga, ki niv krogu izbrancev.

marmelada23 ::

Sem zagrižen, iznajdljiv zato me vleče logistika in "poslovni" svet in vse to nenadno, hitro odločanje, kjer moraš biti popolnoma zbran ves čas, meni dokaj ustreza ta za ene tako imenovani "pritisk", meni je to skoraj v veselje :D. Končujem računalniško šolo z odličnim uspehom, upam na zlatega maturanta, vendar me računalništvo ne privlači več tako močno kot prej.

Zato razmišljam o logistiki ali radiologiji. Nekako tudi nebi šel v strojništvo ali elektrotehniko, ker me nekako ne privlači kot prej omenjeni smeri, četudi je perspektivno.

Kako si predstavljaš IT/logistika? Mi lahko to razložiš malo podrobneje? O tem, da radiologov primanjkuje nevem nič vendar če je temu res tako, potem je to vredu.

Invictus ::

Za tvoje dobro upam da ne jemlješ reklamnih materialov faksa resno ... Naj ti raje povedo statistiko, koliko njihovih diplomantov je dobilo službo v logistiki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

v logistiki ni tak problem dobit sihta, posredno poznam tut enega filozofa, k dela točno to.
tut pri nas mamo recimo eno, ki se ukvarja izključno s tem.

greatdrakon ::

logistika + it znanje + znanje kitajščine/ruščine = zmaga

marmelada23 ::

Kot omenjate IT znanje + logistiko, bi lahko temu rekli računalniška srednja šola in nato študij logistika? Ker to bi potem imel jaz. Kaj več glede radiologije kdo ve? Kitajščino/ruščino pa bi se naj potem naučil tudi na filozofski fakulteti na faksu ali kako?

Isotropic ::

ni obvezno tole dvoje.
tut una naša, k je študirala kitajščino, večinoma govori z njimi v ang.

marmelada23 ::

Kako je pa potem doštudirala logistiko? Samo podiplomsko? Dodiplomsko pa kitajščino? Saj vem angleščina je še vedno dovolj za cel svet, vendar nevem kako vplesti IT zraven, ker ne moreš obiskovat dveh fakultet hkrati.

Isotropic ::

to je ena druga, s kitajscino.
če boš študiral oboje naenkrat, boš izgorel in boš na koncu na slabšem.

marmelada23 ::

saj niti ni možno obojega na enkrat kolikor sem zasledil te stvari, razen dvojna diploma pri določenih programih, da narediš eno na naši fakulteti in eno na partnerski kjer si na izmenjavi.

Torej na splošno menite, da je srednja šola tehnik računalništva in nato študij logistike dobra kombinacija za službo prinas kot po svetu?

miha98 ::

Sem zagrižen, iznajdljiv zato me vleče logistika in "poslovni" svet in vse to nenadno, hitro odločanje, kjer moraš biti popolnoma zbran ves čas, meni dokaj ustreza ta za ene tako imenovani "pritisk", meni je to skoraj v veselje :D. Končujem računalniško šolo z odličnim uspehom, upam na zlatega maturanta, vendar me računalništvo ne privlači več tako močno kot prej.

Zato razmišljam o logistiki ali radiologiji. Nekako tudi nebi šel v strojništvo ali elektrotehniko, ker me nekako ne privlači kot prej omenjeni smeri, četudi je perspektivno.

Kako si predstavljaš IT/logistika? Mi lahko to razložiš malo podrobneje? O tem, da radiologov primanjkuje nevem nič vendar če je temu res tako, potem je to vredu.

Pejt v Strojništvo - CNC - Orodjarstvo... Verjemi Pri 40 letih boš imel sive lase :P Dobre CNC programerje in Operaterje iščejo ko zmešani....

KraitPay ::

Mislim kateri pajaci ste tukaj. Mu predlagate naj gre strojništvo ali elektrotehniko.

Sami jasnovidci, ki veste, kaj se bo rabilo čez 5 let študija.

Predlagam da greš tisto, kar te veseli, ker se boš samo tako hitreje priučil specifično znanje. Če te bo stvar veselila, pa boš tudi sam osebno hitreje rastel, kot nekdo, ki ga stvar ne veseli pa vseeno sili na FE/FS/FM,... ker so pač tam "trenutno" večja povpraševanja za delo.
Kaj bo čez pet let pa očitno vedo samo ljudje s stekleno kroglo, ki pa jo ima tukaj ogromno ljudi.

Bizkit45 ::

uči se tisto kar te zanima, edino tam boš lahko dober, drugje največ povprečen.

marmelada23 ::

KraitPay je izjavil:

Mislim kateri pajaci ste tukaj. Mu predlagate naj gre strojništvo ali elektrotehniko.

Sami jasnovidci, ki veste, kaj se bo rabilo čez 5 let študija.

Predlagam da greš tisto, kar te veseli, ker se boš samo tako hitreje priučil specifično znanje. Če te bo stvar veselila, pa boš tudi sam osebno hitreje rastel, kot nekdo, ki ga stvar ne veseli pa vseeno sili na FE/FS/FM,... ker so pač tam "trenutno" večja povpraševanja za delo.
Kaj bo čez pet let pa očitno vedo samo ljudje s stekleno kroglo, ki pa jo ima tukaj ogromno ljudi.


Tudi sam sem takega mnenja, da me mora stvar zanimati, in to sta logistika in radiologija, in tehtam med njima, oboje je zanimivo in me popolnoma privlači, samo me zanima kaj je prespektivnejše izmed teh dveh.

In informativno, kako je če npr. sred faksa ali po prvem letnik želiš menjat in iti REDNO študirat kaj drugega, je možno, če si premisliš komaj takrat?

dasf ::

marmelada23 je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Mislim kateri pajaci ste tukaj. Mu predlagate naj gre strojništvo ali elektrotehniko.

Sami jasnovidci, ki veste, kaj se bo rabilo čez 5 let študija.

Predlagam da greš tisto, kar te veseli, ker se boš samo tako hitreje priučil specifično znanje. Če te bo stvar veselila, pa boš tudi sam osebno hitreje rastel, kot nekdo, ki ga stvar ne veseli pa vseeno sili na FE/FS/FM,... ker so pač tam "trenutno" večja povpraševanja za delo.
Kaj bo čez pet let pa očitno vedo samo ljudje s stekleno kroglo, ki pa jo ima tukaj ogromno ljudi.


Tudi sam sem takega mnenja, da me mora stvar zanimati, in to sta logistika in radiologija, in tehtam med njima, oboje je zanimivo in me popolnoma privlači, samo me zanima kaj je prespektivnejše izmed teh dveh.

In informativno, kako je če npr. sred faksa ali po prvem letnik želiš menjat in iti REDNO študirat kaj drugega, je možno, če si premisliš komaj takrat?


Ja, enkrat tekom študija se lahko prepišeš na nov program (ali ponavljaš letnik). Načeloma na novem faksu začneš v 1. letniku, če je sorodna smer ti lahko priznajo nekatere izpite ali tudi cel letnik.

Lahko pa po 1. letniku vpišeš tudi vzporeden študij in delaš 2 programa naenkrat.

korenje3 ::

naš skladiščnik je doštudiral logistiko. plača pa malo pod inženirska.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tinkara12 ::

Jaz sem uni. dipl. ing. logistike, v svoji stroki nisem dobila službe, saj slovenska miselnost še nima najbolj poštimano, kaj logistika sploh je: Večina meni, da je to večinoma disponentno delo z tovornjakarji. kar pa na faxu (uni smeri) sploh ne učijo, ampak te pripravljajo na vodenje projektov v milionskih podjetjih...good luck with that in Slovenia.

KraitPay ::

Stvar je takšna, da pač si razcepljen med denarjem in "hobijem". Ali hodiš v službo ker pač "moraš" da zaslužiš, ali te tisto kar delaš, tudi dejansko veseli.
Odgovori na tole: Bi hodil v službo za 1300€ in bi tja šel z muko, ali bi delal za 800€ in tja hodil "zaradi veselja". Mislim da veš, kaj mislim. No pri meni osebno je tako, da bi z veseljem delal za 1300€ (kot začetnik seveda!) in pač bi potrpel, vprašanje je kako dolgo bi "trpel".
Slej ko prej bi namreč zamenjal službo za tistih 800€, ker bi tisto raje delal, prej bi mi minil čas, delanje nadur ni problem itd. Ker te stvar zanima postajaš zmerom boljši na svojem področju in v nekaj letih lahko prilezeš na tisto "drugo" plačo. Razlika pa je v ideologiji, z veseljem delati za 1300€ ali hoditi z veseljem v službo za 1300€.

Kar pa se tiče poklica logistike je pa tako. Osebno študija sicer ne pozam, poznam pa samo eno osebo, ki dela v Gorenju s to izobrazbo za tekočim trakom. Zakaj? Ne vem, ampak sem 100% da dela tam.

Drugače pa če te to zanima in če si logistično povezal že največja podjetja v EU in se spoznaš na celotno logistiko in realizacijo najcenejših poti nevem, zakaj te nebi zaposlili recimo v LEK-u?
Vedeti moraš, da imaš konec izobraževanja diplomo; v primeru logistike je to bolj črno na belem, ničvredna diploma, na FE/FS/FRI pa je lahko oz. ponekod že mora biti končni izdelek, ki ga primeš v roko. Če narediš nekaj dobrega, lahko že to uporabiš za referenco pri delodajalcu. Če je delodajalec ustrezen bo itak videl trud in znanje ki si ga dal v izdelek, drugače pa te itak ni vreden.

toliko.

Invictus ::

miha98 je izjavil:


Pejt v Strojništvo - CNC - Orodjarstvo... Verjemi Pri 40 letih boš imel sive lase :P Dobre CNC programerje in Operaterje iščejo ko zmešani....

Raje povej koliko so ti iskani kadri plačani. V časih tolarja so dobili tam cirka 120.000 SIT.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sandmodnigga ::

Od 900 evrov neto pa tja do 2 jurčka neto. Verjetno še več.

Invictus ::

sandmodnigga je izjavil:

Od 900 evrov neto pa tja do 2 jurčka neto. Verjetno še več.

To je bil čisto blef odgovor. Se pravi se ti ne sanja.

Strojniki delajo za precej male pare v povprečju, ker opravljajo delo srednješolca. Programiranje CNC ni ravno neka znanost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Isotropic ()

Isotropic ::

ne sanjaj.
dobri cnc programerji so zelo dobro plačani.

v seawayu je bilo recimo tako, da si običajno napredoval z mašine do tega (pa to ne šele takrat, ko je prejšnjega kap, ker je blo skos dost dela).

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Dobri _karkoli_ so zelo dobro plačani. Povprečni CNC programerji so pa plačani precej ubogo. Povprečen zobar ni.

jype ::

Povprečen zobar ma bistveno višjo odgovornost.

Pa mimogrede, vedno bolj pomembno je, da so ljudje multidisciplinarni. Če greš v logistiko, pejt kot programer al pa analitik.

Isotropic ::


Kar pa se tiče poklica logistike je pa tako. Osebno študija sicer ne pozam, poznam pa samo eno osebo, ki dela v Gorenju s to izobrazbo za tekočim trakom. Zakaj? Ne vem, ampak sem 100% da dela tam.

ja, za take z višjo logistično sem tudi jaz slišal, da delajo nekateri v proizvodnji.
s faksom pa ne recimo

marmelada23 ::

Kako pa naj grem v logistiko še zraven ko IT strokovnjak/programer ali pa analitik? Naj začnem in opravim 1. letnik študija logistike in se potem še čez eno leto vpišem na vzporedni študij druge discipline ali kako?

Hvala vam za vse informacije, jih je res veliko, zanima me samo kaj je najboljša izbira med tem kar me zanima, RADIOLOGIJO in LOGISTIKO, ter kako lahko dodatno nadgradim možnost zaposlitve npr. z vzporednim študijem ali čem drugim, ter kako bi to delovalo. Bolj podrobne informacije bi prosil.

Res hvala vsem.

urli ::

Poznam jih ene par s končano logistiko pa nihče ne dela v svoji braži. Dve sta navadni trgovki, ena dela v proizvodnji za minimalce, ena magistrica logistike je pa knjižničarka (verjetno dobila šiht po vezah). Glede zaposlitve v Sloveniji to po moje ni ravno perspektkven faks. Vsi ti diplomiranci pa govorijo, da perspektiva je ampak v tujini, a jim ta očitno ne ustreza, da delajo čisto nekaj drugega kot tisto za kar so se šolali.

marmelada23 ::

Tinkara12 je izjavil:

Jaz sem uni. dipl. ing. logistike, v svoji stroki nisem dobila službe, saj slovenska miselnost še nima najbolj poštimano, kaj logistika sploh je: Večina meni, da je to večinoma disponentno delo z tovornjakarji. kar pa na faxu (uni smeri) sploh ne učijo, ampak te pripravljajo na vodenje projektov v milionskih podjetjih...good luck with that in Slovenia.


Vendar imaš možnost dela na projektih v času faksa in ti to lahko koristi pri iskanju službe, sploh če imaš namen živeti in delati v tujini? Bi mi lahko povedala kaj več o tem?

Hvala ti :)

Zgodovina sprememb…

urli ::

Zakaj pa ne bi šel na ekonomijo, če te zanima poslovni svet?

Isotropic ::

ja, ekonomija bi bila boljša imo.

je pa del logistike pri uni naši tut hendlanje kamionarjev (bolj sam tko, kdaj in kam naj pridejo, potni nalog...) in/ ali kontejnerjev s kine.
ena druga, k dela sorodno delo, ma pa na čez proizvajalce v kini. ne zna sicer niti besede kitajsko.

Zgodovina sprememb…

marmelada23 ::

Ker me ne zanimajo čiste številke, vendar poslovni vidik logistike kot vede v največjih podjetjih, kot veda ki poskrbi za maksimalen izkupiček podjetja in, ki pomaga ustvaririti popolno delovanje sistema v podjetju. Nimam namena postati "stocks broker" :p

Kako pa je kaj z radiologijo, če ima kdo kakšne informacije?

Zgodovina sprememb…

marmelada23 ::

Zanimivost glede služb in zaposlovanja po statistiki borze glede na fakultete in smeri ter nazive posameznikov.

KLIK

Zgodovina sprememb…

marmelada23 ::

Kaj pa menite o programu multimedija, ki ga izvajata FRI in FE?

Matija82 ::

Diplomirani logistiki so povečini organizatorji transporta (zelo stresen šiht brez finančne stimulacije), pri čimer razmišljaš vsaj bilingualno. Z odličnim znanjem nemščine, angleščine in x, lahko dobiš dobro službo na tem področju, drugače si pa glorificiran skladiščnik.

Isotropic ::

mah ne, angla je večinoma dost, vsaj pri naših (prvih). oz. nemščina, več pa ni treba.
stresno včasih je, včasih ni, finančna stimulacija pa vsekakor je.

radiologi so dobro plačani in delajo manj kot 40h delovnik se mi zdi (plačani so pa vse)

Zgodovina sprememb…

marmelada23 ::

Torej je sedaj od teh možnosti najboljša za prihodnost katera? Kakšne bi znale biti plače v logistiki in radiologiji mogoče kdo ve? Sploh, če bi dodal še kakšno drugo področje izobrazbe ter tudi brez tega.

Invictus ::

Mislim da se moraš najprej odločiti kaj te zanima. Ker očitno ne veš. Pač oklepaš se vsake bilke, ko ti kdo reče da je v redu kšeft ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marmelada23 ::

saj sem odločen kaj me zanima logistika in radiologija, samo to, in med tem dvojim me zanima kaj ima boljšo prihodnost, možnost zaposlitve ter napredovanja in uspeha v karieri.

nekikr ::

Radiologija.

JH84 ::

Diplomiral iz logistike. Slabo zaposljiv kader, nič uporabnega znanja takrat. Sem šel nato v strojništvo. Zaposljivost dobra, plače v splošnem slabe.

KraitPay ::

Razmere v SLO so zmerom bolj krute. Tistim ki delajo, je treba še več jemat, tisti, ki pa samo podpisujejo papirje, si pa lahko izpačujejo nevem kakšne dodatke.
No saj načeloma razumem kako se to dela: Če si CNC operater in ti nekdo prinese nekaj za naredit, je podobno, kot da arhitekt načrt "gradbincu". Se pravi operater je tisti fizični delavec. Ne glede na to, da mora vedeti več od nekoga, ki zna vrteti samo kramp in lopato. Mesečni zneski pa so lahko tudi tu-tu. Govorim seveda o povprečnem CNC operaterju in delovnem gradbincu.

Zadnja leta v SLO gledam, da je znanje vse inžinirske stroke zelo zelo malo plačano. Delom smo si za to krivi sami, ker delamo pod ceno, ker pač moramo preživeti, deloma pa trg z nekvalitetnimi in podcenjenimi ponudbami.

Tako da mene iskreno zelo skrbi za mladino, ki se sedaj vpisuje v srednje in ostale šole. Pritiska je po mojem mnogo več. Smeri in šol je zmerom več, zaposlitev pa ne. Tipičen primer je ekonomska šola; diplomiranih ekonomistev je kot listja in trave, še kolege/kolegice imam tam. Kaj ti pomaga izobrazba če nimaš potem službe, za tisto kar si se učil? In takšnih poklicev je zmerom več. Vsi bi radi bili šefi nobeden pa nebi "delal".
V osnovni šoli spoznaš da te zanima radiologija. V srednji šoli si priden, narediš bp. Vidiš na spletu ponudbe za radiologe in si misliš kako super, poklic in delo bom ziher imel. Narediš še FAX in obvezni radiloški tečaj, ki ga je treba vsake 2 ali celo 3 leta obnavljati. Seveda je tečaj plačjiv!. No greš iskat zaposlitev, pa hladen tuš. Kjerkoli vprašaš ne potrebujejo tako "izobraženega" kadra, ali pa že imajo svoje radiologe.

Na koncu si šolo delal brez veze, ker bi lahko ostal v srednji zdravstveni in delal kot medicinski brat. No za tja si pa tako ali tako preveč šolan. No pa smo tam!

marmelada23 ::

Kaj pa v tujini? Je možnost dobre zaposlitve z logistiko v tujini? Ker me stvar res privlači, vendar me skrbi za službo.

urli ::

Glej, tko al tko se boš vpisal na logistiko, ker se vidi :D tko da je debata odveč, ker čez 3 leta, ko boš diplomiral, bo lahko stanje glede zaposlitve čisto drugačno.

lebdim ::

@marmelada23,
ravno zadnjič sem govoril s sošolcem, ki živi v Avstriji in je rekel, da o tujini razmišljaj (pa ne ti dobesedno) takrat, če imaš najmanj 10 tisoč € zaloge ... V tujino se preseliš samo takrat, ko te že čaka služba. Tudi mene precej zanima teoretično računalništvo, tudi algoritmi in podatkovne strukture, pa zaradi tega vsaj zaenkrat še ne razmišljam o tujini.

Isotropic ::

JH84 je izjavil:

Diplomiral iz logistike. Slabo zaposljiv kader, nič uporabnega znanja takrat. Sem šel nato v strojništvo. Zaposljivost dobra, plače v splošnem slabe.

kaj pa delaš sedaj

marmelada23 ::

urli je izjavil:

Glej, tko al tko se boš vpisal na logistiko, ker se vidi :D tko da je debata odveč, ker čez 3 leta, ko boš diplomiral, bo lahko stanje glede zaposlitve čisto drugačno.


Ja sem dokaj nagnjej k logistiki, kajti kdo ve kakšen bo svet čez 3 leta ali 5 npr. z magistrom :D glede zaposlitve v logistiki pri nas. Do takrat se lahko to zelo spremeni, tudi možnost odhoda v tujino bo lahko takrat še večja in boljša z nekaj zaletnega kapitala, saj imam že sedaj C2, torej zadnjo stopnjo diplome za nemški jezik, ki ga izdaja "Goethe-Institut Slowenien". Sam sem mnenja, da se bom lahko zelo znašel v tem in, da bom dobil službo tudi če jih ne bo na pretek.

Nedvomno pa se pričakuje narastek v iskanosti ali temu mogoče ni tako?

Invictus ::

Magister iz logistike, ki je 5 let nekaj prčkal na faksu, ni prav uporaben.

Pa še to, ko podjetja odpuščajo, najprej letijo ven magistri ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marmelada23 ::

Zanima me še nujno kako bi lahko logistiki dodal IT znanje, na način, da bi ga imel za predložit delodajalcu, zraven naziva tehnik računalništva, ki ga bom pridobil sedaj po opravljeni maturi. Ker nekateri ste omenjali da skupek IT veščin in logistike lahko sestavlja zelo močan tandem pri iskanju zaposlitve v prihodnosti.

Rad bi pa še izvedel kateri računalniški program je najboljši trenutno na FRIju, najbolj perspektiven, multimedija ali pa računalništvo in matematika?
Ter nasplošno na grobo katera smer je najboljša za prihodnost, ter kake možnosti za študij so v njej.

marmelada23 ::

Katere so vse IT smeri in kako so kaj "ovrednotene" glede plač? Gledam malo in npr. programer, sistemski administrator računalništva, IT-projektni menedžer, si lahko vse to z enim faksom ali so različne smeri? Predvsem zadnji me najbolj zanima.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strojni VS logistični faks

Oddelek: Šola
101881 (1358) korenje3
»

Inženir radiologije, DA/NE

Oddelek: Šola
146600 (6235) Rias Gremory
»

Nov božič, nova stavka v nemškem Amazonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5127829 (25430) AndrejO
»

Opravljanje praktičnega izobraževanja (praksa)

Oddelek: Loža
255775 (5019) Jerry000
»

Težave s faksom

Oddelek: Šola
133126 (2482) Loaded

Več podobnih tem