» »

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

1 2
3
»

NeMeTko ::

Smurf je izjavil:

Meni se zdi cisto prav, da ima lahko novinec 2x vecjo placo. Sej nima veze to, da je novinec, ampak koliko mislis, da bo naredil profita firmi v recimo 3 letih. In vsec mi je, da nekatere slovenske firme tudi tako razmislajo.

Saj sem ti več kot jasno napisal, da mora biti nekaj zelo hudo narobe z posameznikovo produktivnostjo, če je ocenjen, da je 1/2 manj vreden od novinca - ali pa moramo imeti res opravka z genijem in izrednim talentom na svojem področju.

Si pa upam trditi, da je bistveno več genijalcev z 10 leti izkušenj, kot pa novincev.

Smurf ::

No genijalcev je enako, se pa strinjam da bi moral v povprecju nekdo z 10 leti izkusnje vedeti vec kot novinec, kar si verjetno mislil.

Jaz sem samo hotel povdariti, da je v nekaterih ljudej vcepljeno, da nek novinec nikakor ne bi smel imeti visje place kot oni, tudi ce je bolj produktiven od njih.

NeMeTko ::

Problem nastane, ko ni nobenega indica za to, da bi bil novinec bolj produktiven, se pa ve, da je nečak od nekoga iz 'poslovodstva'....

Smurf ::

V boljsih (in resnih) firmah tega se nisem zasledil, verjamem pa da se ponekod dogaja.

Gladi ::

Zarad NeMetkota in podobnih zdaj razumem zakaj je vodja večjega IT podjetja pri nas govoril, da v našem okolju poveš kakšno plačo imaš naprimer sodelavcu. Namreč tvoj šef ve zakaj te toliko in toliko plačuje, sodelavec pa ne nujno, in pride do komplikacij.:)

NeMeTko ::

Bolj pomembno je, da TEBI pove, zakaj TI ne dobiš več. Tako vsaj veš potem, kje se moraš bolj potruditi.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16626427 (21695) 111111111111
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779451 (7566) Ahim
»

FRI

Oddelek: Šola
193955 (2969)          
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933456 (29550) darkkk
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018566 (16646) detroit

Več podobnih tem