» »

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

1
2
3

oldguy ::

Ne vem kolikokrat si iskal službo, ampak veliko sreče boš potreboval, da bo delodajalec kontaktiral tebe in ne obratno.


Ne sreče, znanja. Z enega malega page-a na netu ne boš dobil drugega kot izkušnje, kar pa je seveda najpomembneje. Dejansko so v računalništvu izkušnje, reference in zveze, ki si jih ustvariš ob ukvarjanju s konkretnimi problemi vredne parkrat več kot papir. Pa ne pravim, da papir ni koristen - je dobrodošel dodatek. A prave službe (in z njo pravega denarja) brez veselja do dela pač ni.

Pravi majstri imajo ponavadi tisto pravo veselje do svojega dela, ko so se sposobni vsakodnevno po 12 ur mesec dni skupaj ukvarjat z eno zadevo zgolj zato, ker jo hočejo naštudirat u nulo, pa čeprav morda od nje ni neposredne koristi. Takim služba prejkone sama pade pod noge, faks pa je zanje zgolj dodatek.

Moj nasvet mulariji je torej, če želite iti v programiranje zgolj zato, ker se vam zdi, da bi vas to lahko zanimalo, poleg tega pa so "tam dobre plače pa to", zna biti da boste na koncu razočarani. Plača morda ne bo ravno nevemkaj, delo vas morda ne bo veselilo in zna se zgodit, da končate na mestu kakega "prodajnega inženirja". Seveda ni nujno tako, a treba je dobro premislit če je res to to.

Če pa ste sposobni vsak dan poinštalirat nov OS, potweakat tri računalnike in semtertja napisat kak program kar tako za zabavo, obenem pa se seanse končajo ob 3h zjutraj, pa zna bit da faksa za službo res ne boste rabili. A zakaj ne bi izkoristili možnosti šolanja, dokler jo imate? Nekaj širine ter dobrih vez s faksom definitivno pridobite, pa če je 90% predmetov za vas brezzveznih.

Grumf ::

oldguy je izjavil:

Pravi majstri imajo ponavadi tisto pravo veselje do svojega dela, ko so se sposobni vsakodnevno po 12 ur mesec dni skupaj ukvarjat z eno zadevo zgolj zato, ker jo
hočejo naštudirat u nulo, pa čeprav morda od nje ni neposredne koristi. Takim služba prejkone sama pade pod noge

všečkam.

oldguy je izjavil:

, faks pa je zanje zgolj dodatek.

ali pa nepotrebno breme. V 4. letih lahko človek naštudira marsikaj AKTUALNEGA!

oldguy je izjavil:

Moj nasvet mulariji je torej, če želite iti v programiranje zgolj zato, ker se vam zdi, da bi vas to lahko zanimalo, poleg tega pa so "tam dobre plače pa to", zna biti da boste na koncu razočarani. Plača morda ne bo ravno nevemkaj, delo vas morda ne bo veselilo in zna se zgodit, da končate na mestu kakega "prodajnega inženirja". Seveda ni nujno tako, a treba je dobro premislit če je res to to.

zelo všečkam.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

aljoose ::

Grumf je izjavil:



oldguy je izjavil:

, faks pa je zanje zgolj dodatek.

ali pa nepotrebno breme. V 4. letih lahko človek naštudira marsikaj AKTUALNEGA!



Pri nas vsaj na master programu so lanske stvari iz SIGGRAPH-a ze del predavanj. Bolj aktualno bi bilo lahko le ce bi profesor vkljucil se teme iz prihodnjega :)

Matjaž Lojen ::

www.matjazlojen.eu

Eto, moja stran je končno online. Vsebina še ni updatana, bo zdej počasi čez vikend. Bojo uploadani skrinšoti od programčkov ter izvršljiva oblika programov. Znam pa vse in še več, kar je navedeno v podmenijih. Mam šanse za kak šiht kje?:)

oldguy je izjavil:

Ne vem kolikokrat si iskal službo, ampak veliko sreče boš potreboval, da bo delodajalec kontaktiral tebe in ne obratno.


Ne sreče, znanja. Z enega malega page-a na netu ne boš dobil drugega kot izkušnje, kar pa je seveda najpomembneje. Dejansko so v računalništvu izkušnje, reference in zveze, ki si jih ustvariš ob ukvarjanju s konkretnimi problemi vredne parkrat več kot papir. Pa ne pravim, da papir ni koristen - je dobrodošel dodatek. A prave službe (in z njo pravega denarja) brez veselja do dela pač ni.


No, da vidmo, če je res tak. Ne bi rekel.
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

ne. iskreno povedano je UI na nivoju arnesovega websajta izpred 15 let. V referencah imaš več jezikov kot EU (ne mi rečt, da znaš vse te na nivoju, zaradi katerega bi te nekdo zaposlil - vsaj za HTML sva že v gray area, vidim bolj malo tvoje lastne JS kode oz. tisto, kar si uporabil 3rd party, se nisi ravno trudil dodelat do mere, da bi dobro sedlo v tvoj website). Thumbi so ogromni in se loadajo 15 sekund (pa sem na 3x 1GBit zunanji mreži).

enkrat pišeš v 1. enkrat v 3. osebi. Imaš pravopisne napake v tekstu (ki ni ravno briljanten - če to bere delodajalec ...). Predstavljaj si, da ti da delodajalec za napisat motivacijsko pismo.

karkoli kliknem, dobim slik: 0, datotek: 0, komentarjev: 0. kaj je to?

Matjaž Lojen ::

No, pa ti naredi boljšo stran IZ NULE. Brez uporabe Joomla, ipd. Jaz sem za to stran porabil 3 mesece. Če bi malo bolj pogledal, bi videl, da se lahko registriraš. Jajca dam bek, če ne znam napisat boljšega motivacijskega pisma kot ti, je pa res, da nisem tako nagnjen k samohvali, kot si verjetno ti.

Pa če bi bil bolj računalniško izobražen kot verjetno si, bi vedel, da obvladanje nekega programskega jezika je ena stvar, obvladanje matematično-teoretičnih konceptov (umetna inteligenca, grafika, itd.), ki jih moraš nato preliti v kodo, pa nekaj drugega.

Mimogrede, server je na 1Mbit uploada, zato ni čudno, če se thumbi dolgo loadajo. Preko fizičnih omejitev povezave žal ne morem, mogoče ti lahko...
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Programiranje je samo je obrtna dejavnost. Tako kot polaganje ploščic. Ne rabiš faksa. Rabiš samo pol leta učenja.

Če bi pa rad razumel kako kaj deluje, potem je dobro kaj storiti v tej smeri.

Večina folka ki tukaj nasprotuje faksu, je tudi drop out ... Ali pa se sploh niso vpisali. Pa niso postali Bill Gatesi in podobni, ampak stancajo kodo za male pare (1200 EUR na mesec so male pare ..., pa kolikor sem tukaj videl, jih večina dela še za manj).

Izkušnje mojih sošolcev s faksom, ki imajo svoja podjetja že nekaj časa in zaposlujejo ljudi je da ostali samouki preprosto ne znajo dovolj široko razmišljati. Manjka jim širine da bi razumeli problem in ga predelali izven okvirja svojega programskega jezika. Kar sem opazil tudi sam pri mojih sodelavcih ki nimajo faksa. Razmišljajo v okviru orodja, produkta, vse ostalo jim je pa tuje.

Če ne drugega te bo faks soočil s problemi ki jih kot samouk ne boš nikoli srečal. In bo spodbudil tvoje možgane. Da ne govorim o lažji zaposlitvi v tujini, sploh kot mlademu diplomantu. Diplomanti slovenskih tehničnih fakultet nimajo noben problem dobiti v redu plačane službe v tujini in jim noben ne govori kako brezzvezen je njihov faks.

Da ne govorim o izgradnji kariere. Če boš del večjega podjetja, pozabi na napredovanja. Zmeraj boš samo dober programer in nič več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matjaž Lojen ::

Meni je prav zanimivo, kako je enim "obvladanje" nekega programskega jezika tako fascinanten pojem. Če znaš enega, znaš vse, ker se moraš pri zamenjavi samo privaditi na sintakso, in to je VSE. Ne vidim potrebe po mistificiranju "znanja" programskega jezika kot takega.
Pero je močnejše od meča.

sandmat ::

Matjaž Lojen je izjavil:

No, pa ti naredi boljšo stran IZ NULE. Brez uporabe Joomla, ipd. Jaz sem za to stran porabil 3 mesece. Če bi malo bolj pogledal, bi videl, da se lahko registriraš. Jajca dam bek, če ne znam napisat boljšega motivacijskega pisma kot ti, je pa res, da nisem tako nagnjen k samohvali, kot si verjetno ti.


to delam on daily basis, thanks for asking. Lej, ne obešaj gor nečesa in potem pričakuj samo pozitivne komentarje. nisi več v osnovni šoli. Za tako spletno stran v zendu nucaš približno dve uri (pa imaš vse forme validirane - ti jih btw nimaš).

Matjaž Lojen je izjavil:


Pa če bi bil bolj računalniško izobražen kot verjetno si, bi vedel, da obvladanje nekega programskega jezika je ena stvar, obvladanje matematično-teoretičnih konceptov (umetna inteligenca, grafika, itd.), ki jih moraš nato preliti v kodo, pa nekaj drugega.

Mimogrede, server je na 1Mbit uploada, zato ni čudno, če se thumbi dolgo loadajo. Preko fizičnih omejitev povezave žal ne morem, mogoče ti lahko...


Ne žali naokoli, ker ne veš s kom govoriš. Recimo da sem dovolj računalniško izobražen in vem, kaj to pomeni dejansko obvladovanje jezika. To, kar ti govoriš (sintaksa), te ne pripelje do optimalnega programiranja. "Prelivanje matematično teoretičnih konceptov" vidim na dnevni ravni in točno vem, kaj pomeni, da nekega programskega jezika ne obvladaš, temveč se zanašaš na osnovno sintakso. Z več kilometrine boš eventuelno ugotovil, da tudi jeziki, ki naprvi pogled izgledajo identični, globoko v sebi ponujajo marsikaj specifičnega in neznanje tega ni zaželjeno pri delodajalcu.

Matjaž Lojen je izjavil:

Meni je prav zanimivo, kako je enim "obvladanje" nekega programskega jezika tako fascinanten pojem. Če znaš enega, znaš vse, ker se moraš pri zamenjavi samo privaditi na sintakso, in to je VSE. Ne vidim potrebe po mistificiranju "znanja" programskega jezika kot takega.


Verjemi, ko znaš enega, znaš enega delno. Si imel morda kakšen predmet Prevajalniki ali kaj podobnega? definitivno lahko pri čem podobnem vidiš, da temu ni tako, kot praviš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Matjaž Lojen ::

sandmat je izjavil:

Matjaž Lojen je izjavil:

No, pa ti naredi boljšo stran IZ NULE. Brez uporabe Joomla, ipd. Jaz sem za to stran porabil 3 mesece. Če bi malo bolj pogledal, bi videl, da se lahko registriraš. Jajca dam bek, če ne znam napisat boljšega motivacijskega pisma kot ti, je pa res, da nisem tako nagnjen k samohvali, kot si verjetno ti.


to delam on daily basis, thanks for asking. Lej, ne obešaj gor nečesa in potem pričakuj samo pozitivne komentarje. nisi več v osnovni šoli. Za tako spletno stran v zendu nucaš približno dve uri (pa imaš vse forme validirane - ti jih btw nimaš).



V redu, očitno si neki genij. Potem mi pa, prosim, odgovori na to vprašanje:

http://forums.zend.com/viewtopic.php?f=...

Meni ZendStudio namreč ni deloval na Ubuntu 11.10 in nihče ni vedel, zakaj. Ampak ti boš gotovo vedel, ker obvladaš vse u nulo, to sem prepričan.
Pero je močnejše od meča.

Gladi ::

Že sam če greš na registration stran vidš da je zadeva lepo prekopirana, hkrati je not lepo vidn reklamni link do strani, iz kje je to snel.Toliko o CMS-ju iz nule:|

Sicer pa Matjaž Lojen ne vzet kritike kot nekaj negativnega ampak probi popravt/izboljšat stvar oz. se naučit nekaj iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

sandmat ::

Matjaž Lojen je izjavil:


V redu, očitno si neki genij. Potem mi pa, prosim, odgovori na to vprašanje:


nisem genij, povprečen FRIjevc :) Hvala, ker nas nosiš tako v čislih.

ramiz?! ::

A ta spletna stran je joke al kdo resno take strani dela?? Mi smo take delal v osnovni šoli, 8. razred, interesne dejavnosti. Zgledale so dost podobno, no mogoče ne tok zastarelo, ker je blo to samo 6 let nazaj...

Drugače pa če ti nihče ne odgovori zakaj ti ZenStudio ne dela, še ne pomeni, da tega nihče ne ve. Mogoče si samo postavil tako blesavo vprašanje, preden bi se sam pomatral z razrešitvijo problema ob pomoči Googla.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Matjaž Lojen ::

ramiz?! je izjavil:

A ta spletna stran je joke al kdo resno take strani dela?? Mi smo take delal v osnovni šoli, 8. razred, interesne dejavnosti. Zgledale so dost podobno, no mogoče ne tok zastarelo, ker je blo to samo 6 let nazaj...

Drugače pa če ti nihče ne odgovori zakaj ti ZenStudio ne dela, še ne pomeni, da tega nihče ne ve. Mogoče si samo postavil tako blesavo vprašanje, preden bi se sam pomatral z razrešitvijo problema ob pomoči Googla.


IZZIVAM TE, DA JO SHEKAŠ.

Ja, zakaj mi ZendStudio ni delal na 11.10, ni vedel nihče. Zdej na 12.04 bi mogoče delal, ne vem.

Ste pa vsi navalili takoj na kritike designa, registriral pa se ni nihče, niti eden!

Stran omogoča:
-registracijo uporabnika z izbranim e-mail naslovom, geslom, uporabniškim imenom in ostalimi podatki
-ponastavitev gesla v primeru izgubljenega ali pozabljenega gesla
-prijavo z izbranim uporabniškim imenom in geslom kot administrator ali kot navadni uporabnik
-odjavo
-če je prijavljeni uporabnik admin, lahko dodaja in ureja tekstovno vsebino strani (omogočeno je skoraj poljubno oblikovanje, ker za to poskrbi WYSIWYG editor TinyMCE, ki je spominja na Word
-če je prijavljeni uporabnik admin, lahko na strežnik naloži .png, .jpg, .gif, .jpeg slike, ki se nato prikažejo v galeriji pod člankom
-stran ima 47 podstrani, do katerih se dostopa z drop-down menijem
-če je prijavljeni uporabnik admin, lahko na strežnik naloži .zip datoteke do velikosti 25 MB, ki se nato prikažejo v seznamu pripetih datotek
-če je prijavljeni uporabnik admin, lahko (zopet preko TinyMCE-ja) doda komentar k članku
-če je prijavljeni navadni uporabnik, lahko (preko TinyMCE-ja) oblikuje in dodaja komentarje k člankom
-če uporabnik ni prijavljen, lahko surfa po podstraneh in prebira članke, gleda slike in downloada pripete datoteke, komentirati pa ne more in seveda tudi ne posodabljati vsebine
-editiranje člankov je omogočeno adminu; trenutno sistem še ne omogoča editiranja komentarjev.
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

Matjaž Lojen ::

Gladi je izjavil:

Že sam če greš na registration stran vidš da je zadeva lepo prekopirana, hkrati je not lepo vidn reklamni link do strani, iz kje je to snel.Toliko o CMS-ju iz nule:|

Sicer pa Matjaž Lojen ne vzet kritike kot nekaj negativnega ampak probi popravt/izboljšat stvar oz. se naučit nekaj iz tega.


Če je kje reklamni link, je zato, ker je avtor plugina to zahteval (torej da se ne odstrani). Seveda je lažje take stvari zbrisat, kot delajo nekateri.
Pero je močnejše od meča.

sandmat ::

Matjaž Lojen je izjavil:


IZZIVAM TE, DA JO SHEKAŠ.


nekako imam občutek, da si to postavil za trollanje folka, ki bo dejansko vpisal svoj email noter in z malo sreče svoje generično geslo za ostale service. nehaj se tko arogantno obnašat, vprašal si za mnenje in si ga dobil. Na žalost ni takšno, kot si ga pričakoval. Pa ne forsiraj folka, da ti hackne stran, kot sem že rekel, forme niso validirane.

Lp

ramiz?! ::

To kar si ti napisal pod "stran omogoča" je ponavadi opisano v prvem poglavju knjig Oblikovanje spletnih strani za telebane od založbe Pasadena, ki jih prevaja iz angleščine za tiste "telebane", ki ne znajo dovolj dobro angleško.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Matjaž Lojen ::

sandmat je izjavil:

Matjaž Lojen je izjavil:


IZZIVAM TE, DA JO SHEKAŠ.


nekako imam občutek, da si to postavil za trollanje folka, ki bo dejansko vpisal svoj email noter in z malo sreče svoje generično geslo za ostale service. nehaj se tko arogantno obnašat, vprašal si za mnenje in si ga dobil. Na žalost ni takšno, kot si ga pričakoval. Pa ne forsiraj folka, da ti hackne stran, kot sem že rekel, forme niso validirane.

Lp


Ja, sam lej... jst sem za to stran porabil 3 mesece, da sem vse skupaj zložil. Imam narejene 3 letnike univerzitetnega študija računalništva in informatike. En osnovnošolec mogoče to stran postavi v dveh urah, ampak če si pa že tolk star kot jaz (29), pa pač stvari rabijo svoj čas.:))

ramiz?! je izjavil:

To kar si ti napisal pod "stran omogoča" je ponavadi opisano v prvem poglavju knjig Oblikovanje spletnih strani za telebane od založbe Pasadena, ki jih prevaja iz angleščine za tiste "telebane", ki ne znajo dovolj dobro angleško.


O'rly?
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pejta se prepucavat kam drugam ... Zaradi enega web paga, ki ga Indijec postavi za del cene ... Ni to več neko znanje ki bi bilo nekaj posebnega ...

Za to obstajajo zasebna sporočila ...

Pa dajmo fantu nek pameten nasvet ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ramiz?! ::

Jah poglej problem malo od daleč ... Poglej Indijo, Kitajsko, Japonsko itn. Tam maš 100.000.000 ljudi in več, ki vsak dan dela po 12 ur in več, pa ne samo dela, tudi učijo se ljudje vsak dan in osvajajo nova znanja. Take konkurence v Sloveniji res ni, je pa vseeno težko dobiti službo z malo vloženega truda pri učenje in delu.

Hočem ti samo povedat, da to kar znaš je en majhen del in lahko se postaviš v čevlje nekega direktorja podjetja in se vprašaš, če bi te s tem znanjem zaposlil. Sej maš google in si lahko sam pogledaš kaj delajo dandanes najstniki in kolko računajo za svoje usluge.

Js bi prvo sam sebe uprašov, če me to res veseli, ker če te ne je brez veze. Ker stvari se moreš posvetit in jo naštudirat z vseh strani. Programiranje ni samo koda in sintaksa. V ozadju je veliko matematike, fizike, logike in še in še stvari.

Vsaj tako si jst stvari okvirno predstavljam.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Matjaž Lojen ::

ramiz?! je izjavil:



Js bi prvo sam sebe uprašov, če me to res veseli, ker če te ne je brez veze.


Ne, me ne veseli sploh. Sam zdej sem v Matrici pa ne morem več ven. V bistvu programiranje sovražim. Ostalo mi je pa samo še toliko energije, da bi šel slovenščino študirat. Ampak ni več izrednega študija slovenščine, tako da s študijskimi leti je konec. Mogoče se mi bo uspelo invalidsko upokojiti, ne da bi me strpali v kak zaprt zavod.
Pero je močnejše od meča.

oldguy ::

No, da vidmo, če je res tak. Ne bi rekel.


Zaenkrat še ni tak. :) Je še preveč študentsko vse skupaj.

Ampak, keep going, naj te kritike ne ustavijo. Upoštevaj jih in naredi še kaj. Dejansko te bo vsak korak, ki ga boš naredil sam, pripeljal bliže cilju (ki je, kot se s page-a vidi, še rahlo študentski/nedefiniran). Pa poskusi se joinat kakemu projektu.

Drugače pa thumbs up - poznam (ekstremne, sicer) primere diplomirancev FRI, ki česa podobnega, pa čeprav tako preprostega, ne sestavijo vkup v pol leta.

Zaradi enega web paga, ki ga Indijec postavi za del cene ... Ni to več neko znanje ki bi bilo nekaj posebnega ...


Ni potrebe po kurcanju znanja, tudi če gre za nekaj osnovnega, je še vseeno dobro, da ve, zakaj se gre.

sandmat je izjavil:

Matjaž Lojen je izjavil:

Meni je prav zanimivo, kako je enim "obvladanje" nekega programskega jezika tako fascinanten pojem. Če znaš enega, znaš vse, ker se moraš pri zamenjavi samo privaditi na sintakso, in to je VSE. Ne vidim potrebe po mistificiranju "znanja" programskega jezika kot takega.


Verjemi, ko znaš enega, znaš enega delno. Si imel morda kakšen predmet Prevajalniki ali kaj podobnega? definitivno lahko pri čem podobnem vidiš, da temu ni tako, kot praviš


Tudi tole drži. Razlike morda niso velike, but they make all the difference. Tako kot tišlar ve, da se ne uporablja macole za zabijanje tamalih žebljev, mora programer vedeti, katero orodje je najprimernejše zanj. Obenem je med poznavanjem in znanjem ogromna razlika. Ni vse v kodi...

Matjaž Lojen je izjavil:

ramiz?! je izjavil:



Js bi prvo sam sebe uprašov, če me to res veseli, ker če te ne je brez veze.


Ne, me ne veseli sploh. Sam zdej sem v Matrici pa ne morem več ven. V bistvu programiranje sovražim. Ostalo mi je pa samo še toliko energije, da bi šel slovenščino študirat. Ampak ni več izrednega študija slovenščine, tako da s študijskimi leti je konec. Mogoče se mi bo uspelo invalidsko upokojiti, ne da bi me strpali v kak zaprt zavod.


Ah, če je tako, potem pa forget it. Si predstavljaš delati nekaj, v čemer ne uživaš, 15 let skupaj in biti pri tem še uspešen?

Jaz si ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Matjaž Lojen ::

oldguy je izjavil:


Matjaž Lojen je izjavil:

ramiz?! je izjavil:



Js bi prvo sam sebe uprašov, če me to res veseli, ker če te ne je brez veze.


Ne, me ne veseli sploh. Sam zdej sem v Matrici pa ne morem več ven. V bistvu programiranje sovražim. Ostalo mi je pa samo še toliko energije, da bi šel slovenščino študirat. Ampak ni več izrednega študija slovenščine, tako da s študijskimi leti je konec. Mogoče se mi bo uspelo invalidsko upokojiti, ne da bi me strpali v kak zaprt zavod.


Ah, če je tako, potem pa forget it. Si predstavljaš delati nekaj, v čemer ne uživaš, 15 let skupaj in biti pri tem še uspešen?

Jaz si ne.


Je morda kakšna alternativa? Možnosti izrednega študija je malo (mislim, malo je razpisanih programov), pa dragi so.

Lahko bi recimo probal podreti svetovni rekord v spanju ali uživanju alkohola.
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Je morda kakšna alternativa?


Seveda je. Pač, počni kaj drugega. Resno, če nisi s srcem pri stvari, je vse skupaj nekako brezzveze. Leto, dve boš morda še prerinil skozi, ampak prej ali slej boš dokončno zasovražil svoje delo. Glede faksa se ni treba sekirat - dokončaj in postani inženir. Obstaja nebroj folka, ki ne dela tistega, za kar so šolani, pa so v svojem početju povsem uspešni. Obenem je računalništvo mnogo več od enega programiranja, ki se ga pravzaprav zares lahko nauči vsakdo.

Lahko bi recimo probal podreti svetovni rekord v spanju ali uživanju alkohola.


Hehe, se bojim, da je konkurenca vseeno prehuda... :D

urosz ::

Matjaž Lojen je izjavil:

Mogoče se mi bo uspelo invalidsko upokojiti, ne da bi me strpali v kak zaprt zavod.


upam da ti ne bo uspelo, ker davkoplačevalci ne mislimo za tebe plačevat, ker tebi v lajfu "pač ni uspelo"

Gladi ::

Eh, nevermind

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Isotropic ::

Gandalfar je izjavil:

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

dost programerjev ima baje samo osnovno šolo tko da faks ni obvezen imo.

lojen daj mal izboljsaj stran, ker je obup

Zgodovina sprememb…

galu ::

You guys just got trolled.

:facepalm:
Tako to gre.

Matjaž Lojen ::

oldguy je izjavil:

No, da vidmo, če je res tak. Ne bi rekel.


Zaenkrat še ni tak. :) Je še preveč študentsko vse skupaj.

Ampak, keep going, naj te kritike ne ustavijo. Upoštevaj jih in naredi še kaj. Dejansko te bo vsak korak, ki ga boš naredil sam, pripeljal bliže cilju (ki je, kot se s page-a vidi, še rahlo študentski/nedefiniran). Pa poskusi se joinat kakemu projektu.

Drugače pa thumbs up - poznam (ekstremne, sicer) primere diplomirancev FRI, ki česa podobnega, pa čeprav tako preprostega, ne sestavijo vkup v pol leta.

Zaradi enega web paga, ki ga Indijec postavi za del cene ... Ni to več neko znanje ki bi bilo nekaj posebnega ...


Ni potrebe po kurcanju znanja, tudi če gre za nekaj osnovnega, je še vseeno dobro, da ve, zakaj se gre.



oldguy, hvala za edini malo bolj vzpodbuden komentar. Saj se zavedam, da je stran dokaj grda, ampak nimam smisla za design, zato je takšna kot je. Saj sem napisal: Stran je dokaj grda zato, ker nisem oblikovalec, ampak programer.

Tak da se zavedam, da je design pomanjkljiv, ampak to je pač prvo kar folku pade v oči... Drugače pa, sej nekako me programiranje veseli, ampak sem počasen programer. Verjetno prepočasen, da bi bil lahko kdaj v tem uspešen.

Vendar, kaj drugega me pa veseli še manj.
Pero je močnejše od meča.

Matjaž Lojen ::

Gladi je izjavil:


Sicer pa Matjaž Lojen ne vzet kritike kot nekaj negativnega ampak probi popravt/izboljšat stvar oz. se naučit nekaj iz tega.


Ja, maš prav, thanx.

Torej, lahko kar zaključimo debato: rabiš faks!
Pero je močnejše od meča.

Zgodovina sprememb…

Matjaž Lojen ::

Torej, lahko kar zaključimo debato: rabiš faks!
.
.
.
.
.
Pero je močnejše od meča.

urosz ::

ne, ne rabiš faksa. rabiš znanje in reference. ta tvoja stran je slaba referenca ;)

Utk ::

Morda znaš dovolj, morda ne, iz te strani se tega ne more videt. V boljših časih te bi verjetno kdo zaposlil in se bi že naučil česa še ne znaš (neko osnovno logiko očitno imaš), kako je danes s tem pa ne vem.

Blinder ::

veze rabiš bolj kot znanje pa faks :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Red_Mamba ::

Ce obvladas te v tujini ne bo noben vprasal kako solo si koncal.

Seveda so omejitve. Recimo v bancni sektor ne bos prisel brez da si v top klasu iz ene od priznanih univerz, kar je vedno tudi v pogojih o zaposlitvi napisano. Povsod drugje pa pise koncan tak in tak faks ali ekvivalentne delovne izkusnje :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Arto ::

Blinder je izjavil:

veze rabiš bolj kot znanje pa faks :))

Je pa res, da na faksu dobiš tudi veliko vez.

Machete ::

Če si poslušal prej val202, bi slišal da faksa ne rabiš, niti za delo na Googlu. Na sestanku hočejo videt samo tvoje znanje. ;)

NeMeTko ::

Ta debata me spominja na tisto, kaj je bilo prej: jajce ali kokoš.

Realnost je takšna, da obstajajo diplomanti, ki jim nebi dal niti .bat datoteko za napisati.
Realnost je takšna, da obstajajo samouki, ki jim noben diplomant ne seže do gležnjev.

KOLIKO je enih in drugih? Prvih, upam da čim manj, ta drugih pa bi si želel več.

Nekdo je omenjal, da je razlika med diplomanti in samouki v širini znanja, češ da samouki obvladujejo zgolj neko orodje.
Po mojih izkušnjah, tudi diplomanti nimajo nevem kako širokega obzorja, saj je to omejeno na stvari, ki so se jih naučili tekom študija.

Kot v vseh poklicih, se tudi v informatiki 'izpiliš' šele z izkušnjami. Daljši, ko je delovni staž v stroki, manjša je razlika med samoukom in diplomantom. Do penzije pa ta zagotovo izgine in sta oba na popolnoma enakem nivoju znanja.
Eden pač pozabi tisti 'balast', ki ga ne potrebuje več, drugi se pa priuči tisto, kar mu je manjkalo. Poleg tega gre tudi tehnologija naprej, tako da se vedno znova najdejo znanja, ki so bila pridobljena tekom študija, ki ne služijo več ničemur, saj jih je čas povozil.

flbroker ::

V šoli te naučijo razmišljati, kot samouk si omejen na uporabo orodja. Programiranje pa vsaj po mojem mnenju ni pisanje koda, v nasprotju od drugače mislečih, ampak razmišljanje, logika in reševanje problema. Tisto kodo se pisat lahko nauči kdorkoli, ampak 90% programiranja je reševanje problema, ostalih 10% je pisanje kode - ko rešitev za problem že najdeš. In tega te v šoli učijo, medtem ko si kot samouk omejen na spoznavanje nekega določenega orodje, specifično si usmerjen. Tole se ne navezuje samo na računalniški faks temveč na šolanje nasploh.

Mipe ::

Izkušnje štejejo.

NeMeTko ::

flbroker je izjavil:

V šoli te naučijo razmišljati, kot samouk si omejen na uporabo orodja. Programiranje pa vsaj po mojem mnenju ni pisanje koda, v nasprotju od drugače mislečih, ampak razmišljanje, logika in reševanje problema. Tisto kodo se pisat lahko nauči kdorkoli, ampak 90% programiranja je reševanje problema, ostalih 10% je pisanje kode - ko rešitev za problem že najdeš. In tega te v šoli učijo, medtem ko si kot samouk omejen na spoznavanje nekega določenega orodje, specifično si usmerjen. Tole se ne navezuje samo na računalniški faks temveč na šolanje nasploh.

In potem se FRI-jevec čudi, zakaj so vzeli matematika, če so iskali programerja.....

Smurf ::

Veliko se jih tudi cudi kako ima lahko mulc, ki je prisel ravno iz faksa 2x visjo placo, kot oni z 10 let izkusnjami.

Mipe ::

Zaradi plačilnih razredov. Tisti z izkušnjami imajo pač nižjo izobrazbo, izkušnje gor in dol. Zato je ta na izobrazbi osnovan sistem nesmiseln.

Smurf ::

Govoril sem za privatni sektor ne javni.

oldguy ::

V šoli te naučijo razmišljati, kot samouk si omejen na uporabo orodja.


Japajade. V šoli te naučijo predvsem tega, da je včasih treba požret tudi kak kupček dreka, biti potrpežljiv in stvar zaključit čeprav je fubar. To je tista kvaliteta, ki jo SLO faksi zares nudijo. Specifična znanja z matematiko vred se da z veliko veselja priučit tudi doma.

In s tem ne hvalim samoukov ali kurcam diplomantov, pravim le, da je to modus operandi našega šolstva.

NeMeTko ::

Če v privat sektorju z 10 let izkušnjami dobiš 1/2 plače začetnika v istem podjetju (za enako delo), potem je nekaj zelo narobe s tvojimi rezultati dela.
Če pa so tvoji rezultati dela ustrezni (pa ne samo po lastnem mnenju), potem je skrajni čas za odkrit pogovor z delodajalcem o tem, koliko te ceni in o tvoji 'prihodnosti' v tem podjetju.

Pravijo, da živimo v tržnem gospodarstvu. Tako je tudi delovna sila tržno blago. Če se sam ne ceniš, potem te tudi delodajalec ne bo.
Seveda smo v času, ko je marsikatero podjetje komajda sposobno pokriti sprotne stroške (ali pa še to ne več). Kljub temu pa že meji na nesramnost (če ne celo mobbing), če moraš igrati vlogo mentorja novincu, ki so mu prisodili dvakratnik tvoje plače.

Smurf ::

NeMeTko je izjavil:

Če v privat sektorju z 10 let izkušnjami dobiš 1/2 plače začetnika v istem podjetju (za enako delo), potem je nekaj zelo narobe s tvojimi rezultati dela.
Če pa so tvoji rezultati dela ustrezni (pa ne samo po lastnem mnenju), potem je skrajni čas za odkrit pogovor z delodajalcem o tem, koliko te ceni in o tvoji 'prihodnosti' v tem podjetju.

Pravijo, da živimo v tržnem gospodarstvu. Tako je tudi delovna sila tržno blago. Če se sam ne ceniš, potem te tudi delodajalec ne bo.
Seveda smo v času, ko je marsikatero podjetje komajda sposobno pokriti sprotne stroške (ali pa še to ne več). Kljub temu pa že meji na nesramnost (če ne celo mobbing), če moraš igrati vlogo mentorja novincu, ki so mu prisodili dvakratnik tvoje plače.

Meni se zdi cisto prav, da ima lahko novinec 2x vecjo placo. Sej nima veze to, da je novinec, ampak koliko mislis, da bo naredil profita firmi v recimo 3 letih. In vsec mi je, da nekatere slovenske firme tudi tako razmislajo.

PrimozR ::

oldguy je izjavil:

V šoli te naučijo razmišljati, kot samouk si omejen na uporabo orodja.


Japajade. V šoli te naučijo predvsem tega, da je včasih treba požret tudi kak kupček dreka, biti potrpežljiv in stvar zaključit čeprav je fubar. To je tista kvaliteta, ki jo SLO faksi zares nudijo. Specifična znanja z matematiko vred se da z veliko veselja priučit tudi doma.

In s tem ne hvalim samoukov ali kurcam diplomantov, pravim le, da je to modus operandi našega šolstva.

Z veliiiiiiiko. Ampak res veliko. Pokaži mi en tak primer prosim :P

oldguy ::

PrimozR je izjavil:

Z veliiiiiiiko. Ampak res veliko. Pokaži mi en tak primer prosim :P


Konkretnih imen ne bom pisal, ampak, hehe...

Invictus ::

Izjeme samo potrjujejo pravila.

Sicer pa v EU velja pravilo da je 5 let izkušenj enakovredno eni stopnji izobrazbe. Tako da tudi pri plači napreduješ čeprav imaš srednjo šolo.

Ampak to v Sloveniji ne drži. Mi imamo še jugoslovansko plačno politiko. Ki ustreza delodajalcem. Zato niso zainteresirani za izobražene ljudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16626390 (21658) 111111111111
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779436 (7551) Ahim
»

FRI

Oddelek: Šola
193951 (2965)          
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933393 (29487) darkkk
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018562 (16642) detroit

Več podobnih tem