» »

PCF8574 alternativa

PCF8574 alternativa

FX6300B ::

Pozdravljeni, imam problem, pri izdelavi vezja sem se rahlo "zafrknil" ker sem za zgoraj omenjeni čip premalo prebral dokumentacijo, in spregledal da je sourcing current max 1mA, sinking pa normalen ;((. jaz bi pa rabil da je ravno obratno sepravi da ima sourcing okrog 25mA, sinkinga pa nebi potreboval, je na podnožju SOP16, sedaj pa iščem alternativni čip z isto razporeditvijo pinov. oz glede na to da je v uporabi za releje, bi bilo vrjetno ok če dobim samo releje(imajo že gor tranzistor) ki imajo namesto NPN tranzistorjev PNP?
May the force be with you!
  • spremenil: FX6300B ()

blay44 ::

A z pull up upori na releju in spremembo programa nebi šlo?

FX6300B ::

kako misliš z pullup upori?, kaj pa bi mi pomagalo?, sedaj sem kar gor k uporu prilotal en PNP tranzistor in upor tako da deluje, pač z tem da elektrika sedaj teče v PCF8574, sem pa našel rešitev, tako da ga sploh nebom potreboval, le vezje bom moral dat delat drug:|, ok šola ki je pač stala 15$, drugič bolj datasheete prebrat:P

šlo bi tudi z navadnim NPN tranzistorjem in sicer da bi PCF8574 dal ven 3,3V in bi tranzistor potem deloval kot stikalo da bi dal elektriko tranzistorju ki je že na releju, mogoče bi lahko samo tega na releju zamenjal a nimam sheme vezja na katerem je rele..

najbloj smotano je ker imam 10 skoraj popolnoma delujočih vezij(moram le nalotat gor elemente), no se bo že za kaj uporabilo
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

kar gor k uporu prilotal en PNP tranzistor in upor tako da deluje,

popravek kar k releju...
May the force be with you!

blay44 ::

FX6300B je izjavil:

kako misliš z pullup upori? sedaj sem kar gor k uporu prilotal en PNP tranzistor in upor tako da deluje, pač z tem da elektrika sedaj teče v PCF8574,


To je bolje kakor upor proti plusu na pin(pull up), da ojačaš sourcing current. Ne vem kakšne releje imaš.
Drugače pa lahko releje vežeš proti plusu in na pin. Samo zaščitne diode moraš pravilno obrniti in programsko invertirati vklopne bite. Da ne boš preobremenil čip! Če se ne motim, več kot 100mA skupnega toka ne bo šlo.

FX6300B ::

ne saj to mam za tiste standardne arduino releje, ki ima tranzistor že gor, ampak očitno 1mA ni dovolj, rabiš cca 5mA da ga preklopi, glede pullupa sedaj zastopim kako si mislil, da bi dal upor skozi katetega bi lahko teklo max do nekih 10mA, potem ko bi čip dal ven 0V bi pač teh 10mA teklo skozi njega ko pa 3.3V pa skozi rele, sicer bi potem moral vseeno nekam spravit ta upor,najlažje kar na rele.. tako kot imam sedaj dodatni PNP tranzistor. bom pa dal izdelat nova vezja brez tega čipa, ker sem našel boljšo rešitev :P

in pa še katero firmo priporočaš za izdelavo vezij, sam sem dal delat na seeedstudio , je vezje res kvalitetno, je pa malo čudno ko je 10 kom 100x100mm vezij 5$ potem pa 10$ potšnine pa še tracking number ni deloval ;((
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

blay44 ::

Ne vem. Jaz jih delam sam. Če pa rabim več plastno za kakšne univerzalne modulčke pa dam na pcbway. Cena je ista, al pa še dražje. Jaz car(siromašni:D) dam na dhl. Enkrat sem računal, da se za 2 komada in do ene 50cm2 bolj splača v Sloveniji delat.

FX6300B ::

ja rabim 2 slojne, enoslojne lahko tudi jaz doma zjedkam, dvoslojne je težje., dhl 25EUR hah, se potem ne splača samo to naročit ampak še kaj zraven, drugače pa hvala :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tranzistor in diodo za odpiranje releja (R Pi)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133559 (3182) fpbs
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383335 (2877) korenje3
»

Kakšna dioda je to? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
936381 (4541) boset
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615430 (10221) T0RN4D0
»

LM7805

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302798 (2242) Wannabi

Več podobnih tem