» »

Knight rider led

Knight rider led

«
1
2 3 4

Tero ::

Ma kdo kako idejo kak bi naredil "premikajoce lučke" samo z kakimi transistorji in podobnimi "enostavnimi" elementi? Namrec PIC-ov ali kaj podobnega ne maram preveč oz. nimam s čim programirat. :\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Brane2 ::

Ne vidim zakaj ne maras mikrokontrolerjev. Saj programator si valjda lahko na hitrco zlotas sam doma. V prvi cifri "Elektronike" smo denimo objavili mini programatorcek, s katerim lahko sprogramiras ze zalotan PIC. Avtor je italijan, ki ima vse potrebno na siteu: www.lancos.com

Softver je videti zelo lep, pa se zastonj je.

No, kakorkoli ze, ce vztrajas na ne-PIC projektih, bi se dalo tudi to narediti s par TTL chipi tipa 74HC...

V osnovi bos rabil vsaj 74HC138 (8-line selector IIRC) pa en 4-bitni stevec pa senekaj drobiza... pa seveda LEDice... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

overlord_tm ::

Mogoče vsen čeprov si reku da ne maraš mikrokontrolerjev. U letos je bil u eni številki SE objavlen čalanek o tem ( Naslov je pomoje Bežeča luč ???). Če te zanima povej bom pobrsku.8-O
Glede programatorja je pa tko kukr je reku Brane2

Tero ::

andrazv: če se ti ljubi bi proso ja:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

overlord_tm ::

Evo:

Svet Elektronike, september 2003, številka 101

Naslov članka je Bežeča luč v slogu avtomobila K.I.I.T.

Rabš 1 AT89C2051 mikrokontroler, neki ledeic (max 15 k ma mikrokontroler sam 15 vrat),pa še ustalo kramo (upore, kondentatorje itd...)

Probi najdt ta člank na strani ud SE drgac pa povej ti ga bom skeneru.

PS: Tero se strinjam: Za vedno Ferrari!

mazy ::

js bi si full tut neki takga naredu sam sam mislim da nebi znal čeprov nism glih laik ampak nebi šel sam tega delat kr tulk pojma pa le nimam. me pa zanima če bi se dal nardit regulacijo v stilu kulk hitr se premika od leve proti desni. in pa če bi se kdo javu za to nardit seveda v stilu $$.

mazy ::

mal sm brsku po netu in najdu tole Knightlight. sem vesel ker delajo tole za v avte in celo pc-je ampak je v UK. :(

zlabo ::

Na koliko LED-ic pa rabiš to. Imam načrt za enega na 16 LED diod. Lahko ti pošljem shemo, če pa ti je lotanje odveč, pa se lahko zmeniva in ti naredim za nekaj$$$

mazy ::

tole je men zlo všeč. kok bi reku, zlo zlo zlo. dej mi pošl shemo na mazyk@volja.net pa da vidim.
pa še prašanje: ka je važn kake ledice pol gor prlotaš al so navadne al pa kake ultra bright?

5er--> ::

T0RN4D0 ::

uf, men se tud strašn dopade tist link k je dal mazy... jst bi tud to mel...

sicer nebi dal 10k sit za to... 8-O

kolk bi me pršl če bi naredu sam, pa brez LEDic... tist so pol itaq od 20 do 400 sit, mogoč še več...

a so ti mikrokontrolerji dragi? pa kaj je treba to pol še kj sprogramirat, al kaj?

Pa je tešk to nardit? ker lotam jst z veselam, k itaq nimam nč pametnejšga z delat (učit se mi pa ne da |O )

aja, zlabo, bi te lepo prosu, če lahko še men pošleš tisto shemo, da mal preučim:) Moj mail :)

uf ja, mal mn k 25 ledic je premal na moji prvi stranici:D :\...

w glavnem, pojma nimam, povejte kej!:)) :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mazy ::

5er ka ti si dau tist link do shem vseh naprav ki jih je kitt meu v seb, it sure looks like this.....

5er--> ::

Prva shema bo zadostovala.;)

Mamaplata ::

Meni se naprimer tole : http://bit-tech.net/article/92/ veliko bolj dopade.
Tukaj pa še en načrt za leteče lučke ala KITT. : http://bit-tech.net/article/82/

mazy ::

js sm tistim iz uk poslal mail:

hello

I am very interested in your scanner lights for computer drive bay. i vould like to buy them. one or maybe two. but the problem is that I am from slovenia and I wonder how would your shipping came to me and how much money I would have to pay for whole thing with postage and custorns. I think that this will double the product price but this is not the matter. I would yust like your answer if your produst can be delivered to my country, that is all I am asking you for now.

And I am very happy that some is already working on this thing and it can be bought. in our country this product cannot be bought and we would have to build it by our self which is a heavy job.

Thak you for now

have a nice time,mazy

IN oni so odgovoril:


Hi,
Thank you for contacting us regarding LED lighting for a PC drive bay. the lights are ?25 GBP each plus ?5 GBP p&p. You may not have to pay customs, its not something you pay when sending only receiving if they ask for it.
It would be best if you could post a cheque is GBP (Great Britain Pounds) as the US dollar exchange rate is pretty bad at the moment.
Total in GBP for one light ?30 GBP for two lights ?55 GBP both include shipping. In US Dollars that would be $53 US dollars or $97.35 US dollars.

Kind Regards
Dan Potter
www.knightlight.co.uk

dragoooo :>

mazy ::

mamaplata: sm si pogledu zgornja linke in je tut men všeč. sicer tist rainbov ne ampak uno pa. (sj v bistvu so iste lučke) in pa hdd activity meter je tut full dobr. - se gdo jav .... :D

T0RN4D0 ::

jah, itaq da je drago....

pa težk za nardit tud :(

ah, mislim da njbolš da na to kr pozbm:8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mloncar ::

tornado boy... ...raje pozab, pa si doma neki podobnga naret!

ideja... ...10ledic pa 10stikal.. ..in potem stikala zaporedno pržigaš (dobiš podoben efekt), pa ugašaš... ...povrh maš pa še del, pa ti ni dolgcajt >:D

mazy ::

Pridobiš na moči, spretnosti in izgubiš na teži.
ampak js si bom pa naredu tole :| :| :| >:D >:D >:D

T0RN4D0 ::

Ja... pa te pride 10 stikal pa 10 ledic maljone:|

pa enga lahk zaposlim, da mi hitr pržiga pa ugaša LEDice v pravem zaporedju... :D

sej jst bi naredu doma kej, sam če nebi blo preveč zakomplicirano, pa če stroški nebi bli prevlki (5k sit je že veeeelik :) )
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

woops ::

Kle je načrt za zlo enostavn način izdelave tega vezja:

Ali na naslovu:
http://woops.fir3.org/woops/elektronika/led_diode.htm

Shema 3
Enostavno, 2 čipa (counter & timer). Edin vezje moraš sam zrisat. Ko sem jas izeloval sem naredil 4x po 10 LED diod, s tem da so po 4 skupaj vzsporedno vezane (s tem tudi manjši upor pri LED diodah. Problem pri tem veziju je edin to da osvetlitev ne potuje od prve do zadnje in potem od zadnje do prve, ampak od prve do zadne, nato pa se ponovi. (zato sm js naredil tako da sveti od sredine proti zunanje levi in desni strani - Na vsaki strani po 2 LED diodi)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

T0RN4D0 ::

ve kdo vsaj prbližn, kolk pridejo ti elementi?

counter & timer/edit/4017, 555/... pa tako sran**??

al je cheap, al je kej drago?:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

zlabo ::

Skupaj z ploščico ne bi smelo biti več kot 600SIT. Odvisno kje kupuješ

Mamaplata ::

Fantje zjokajte se : http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/...
Tole je definitivno moj naslednji projekt.

T0RN4D0 ::

kako ploščico? uno navrtano? ker una ploščica pride 1ksit mislim.

uf, pol bi se pa mogoč splačal to nardit:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlabo ::

Ja, jaz sem misli tisto navadno ploščico, ki jo sam zjedkaš in zvrtaš. če ti to ne gre, je pa bolje, da kupiš tisto navrtano. Pa, če si iz ljubljane kupuj v HTE, IC elektronika, Terna..., nikakor pa ne v Konradu, kjer imajo svinjsko drago in za povrh še škart robo. Če si iz okolice maribora, pa je tam tudi HTE, se mi zdi.
Na mail sem ti poslal shemo za 16 LED izvedbo

LP, zlabo

mazy ::

mamaplata wtf is this? za ,ene sploh ni dost razloženo na tisti strani

Mamaplata ::

Tisto so leteče LED-ice , ki jih krmili PIC 16f84 mikrokontroler. S tisto vezavo ki je prikazana na strani in programom za PIC lahko delaš 3 različne efekte , kot prikazuje slika
Kaj pa ti ni jasno pri tistem načrtu?

mazy ::

ok ampak mi baš ni všeč to. mi je kitt lučka velik bolj

Mamaplata ::

V bistvu je to KITT lučka , s tem da za seboj "vleče " še eno lučko .Sicer pa sto ljudi sto okusov.Ne morem rečt , da je to najboljša stvar vendar zame je.

T0RN4D0 ::

mene sam zanima, ta dva čiap 555 in 4017, kaj to samo prilotaš tako kot je na shemi, al je treba še kej druzga packat, kej programirat mogoče?

Zdej sem jim pisu v hte, če majo slučajno ta 2 čipa, sam me zanima, če je treba poleg teh delov še kej packat?:\

Ker drugač odpade :'(

please help me.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

555 in 4017 sta zelo pocen mikrokontrolna cip, ki ne potrebujeta nikakrsnega programiranja. ubistvu se obnasata kot stevca korakov. ucas sm neki delu s tem, ampak sm vecino na zalost ze pozabu :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Ehhh, vidmn da bo res treba prav v kratkem nekaj nardit na to temo.

Vlečete z neta prastare projekte. Tista s HC138 je pa sploh bradata fora. Dobra za mogoče kakega tretješolčka in sramota za ostale.

Se pravi, na kolk LEDic to rabte in v kateri kombinaciji ?

Mislim, naj potuje ena LEDica, dve, ali hočete stolpec ?

A naj se LEDice ostro prižigajo in ugašajo med potovanjem ali hočte bolj Star-Track mehek pomik ?

Pod tem mislim, da recimo tekoča LEDica počasi ugaša, medtem, ko se naslednja prižiga itd.

A je uporaben recimo komet efekt z večbarvnimi LEDicami ?

Recimo da bi to naredil z dvobarvnimi rumeno-rdečimi LEDicami in bi potovale tri LEDice. Prva bi bila rumena, druga rdečkasto oranžna, tretja pa izrazito rdeča ?

Kako naj se proži zadeva ? Naj se jo vklopi na switch ? Ali naj ima dodatne vhode (ko recimo zalaufa HD ali ventilatorji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

A naj stvar podpira več kombinacij ali samo eno, za katero se bo pač kdo odloču ?

Ali naj poleg KR efekta podpira še kaj drugega ? Recimo diagnostiko ? (V smislu, prva LEDica kaže delovanje CPU venta, druga delovanje venta X, tretja je v bistvu priklopljena na LEDico mrežne kartice, četrta na LEDico HDDja itd)

T0RN4D0 ::

Ehm... jst bi najraj tak, recimo 10 ledic.. pa da se prižigajo v nekem zaporedju... v bistvu bi blo še bolš, da 'tečejo', sam jst rabim eno zelo enostavno zadevo za izdelat...

kar recimo tist je prbližn (vsaj zdi se mi tko)


fajn bi blo mogoč v več barvah... al pa ne... sej ne vem... mah najboljš bi blo menda, da so vse modre... sam bojo rdeče, zarad cene, ker 5k sam za diode ne dam!8-O :O (ultrabright) al pa razmišlu sem o zelenih, sam ne vem, če bi to dobr zgledal... pa itaq mam večino ledic že rdečih v prednji stranici, tak da bi blo preveč pisan pol... al bi blo pa mogoče preveč rdeče, če dam še več rdečih:D

skratka mal sem zmeden:\

naredu bi pač tak ko je... ko se komp vklop se tud tist, s trm, da bi pol mogoč montiru še en simpl stikal, ker to zna ljudi motit, recimo če kdo stoji al sedi pred škatlo :\


Sej tist z 555 mislim da bi kr blo, s tem da bi ledice tak dal, da bi najprej zasvetla sredinska, pol njena leva, pol desana.. /9753124680/, ker ne svetijo sem pa tja, ampak samo v eno smer...

ja več kobinacij bi blo fajn, sam to so dodatni problemi in stroški mislim da :(

a maš kako idejo?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

hm... še ne vem če majo...

pa neki sem slišu, da je fajn met za te čipe neka podnožja, da se drugač hitr skurjo... tokrat sem sicer planiru delat na uno pravo plastiko navrtano, ne na drvo:D

pa mislte da je to problem nardit drugač (vezje mislim)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Nočem biti zloben, ampak to vezje z 555 in 4017 ne slavi po svoji dolgi življenski dobi. Tok skozi LED je 15 mA po kanalu, CMOS vezja serije 4xxx pa imajo dovoljeno obremenitev izhoda 3mA, kar pomeni 5x preobremenitev in to ni ravno pogoj, da bo vezje zdržalo dolgo časa.

Skupne karakteristike vezij 4xxx

Rešitev je, da bi izhode ojačal z upori in tranzistorji, samo to pomeni 20 dodatnih elementov v vezju (upori 1 - 2.2k in kakšni poceni tranzistorji NPN).

Glede podnožij pa, ne škoduje če so, z malo pazljivosti gre tudi brez njih, samo potem je menjava ICja težja. Dokler eksperementiraš bolje, da podnožja so.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

T0RN4D0 ::

A po ltole ni ravno najboljše?

A ma kdo kak načrt za kej podobnega, ne preveč zakompliciranega, okrog 10 LEDic, pa da se stvar malo premika? :\


Jst moram kej fajnga ustvart... sem lani nazadnje kej pametnga v tej smeri naredu :P
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Brane 2 je začl tako obetavno... pol je ša zginu:'(

azrael, kolk časa bi pa kej zdržal tist čip? pa obstaja kak mal močnejš, samo da bi bil drugač identičen? (da bi lahko po isti shemi naredil?)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Nc nisem "zginu".

Spremljam stvari se naprej.

Vprasu sem, kar sem hotel in dobil odgovor, ki v osnovi pomeni "ne vem(o)".

Sedaj se ukvarjam s PCBjem za Linux. Berem navodila. Hudo simpl stvar ampak strupena v dolocenih pogledih. Zatem me caka se shematik, za katerega mislim uporabiti paket gEDA.

Nato sledi morebitna izdelava sheme in tiskanine in postanje sem. To pa ne traja ravno en dan....

Azrael ::

Ko sem hodil v 5 razred je bilo zelo modno vezje, ko si dvobarvni LEdiodi spreminjal barve. Uporabljeno je bilo tudi vezje 4xxx serije (CD 4011), sicer je delovalo, venndar ne dolgo, pač izhodi iz vezja so bili preobremenjeni in je IC kmalu odpovedal. Tukaj gre za isto stvar, nekaj časa bo delalo, potem pa bodo šli izhodi eden za drugim. Da bi obstajalo vezje 4017 v kakšni verziji, ki bi omogočalo večji izhodni tok ne vem, lahko pa da je, bodo drugi povedali.

Drugače pa ali si mogoče kaj pogledal datashette od teh vezij (555 in 4017) in veš kakšna je funkcija posameznih elementov ? Konec koncev, to je tako, če boš samo delal po nekih načrtih in nič razmislil, ne boš opazil dodatnih možnosti in se boš bolj malo naučil. V življenju ne dobiš vsega na pladnju.
Recimo: to vezje z majhno modifikacijo lahko spremeniš v točno to kar iščeš: v knight rider LED. Rabiš še 8 ali 10 diod, 6 tranzistorjev in 6 uporov in boš lahko z njim poganjal tudi majhne žarnice, ne samo LEDice. Hint: 4017 pri tej vezavi "šteje" od 1 do 10 in potem spet od začetka. Mislim, da sem ti povedal več kot dovolj.

Razmisli kako rešiti to nalogo in rešitev objavi tu.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

Rabiš še 8 ali 10 diod, 6 tranzistorjev in 6 uporov in boš lahko z njim poganjal tudi majhne žarnice, ne samo LEDice


v mojem računalniku kraljujejo LEDice, ne maram žarnc :D ... pa kaj si mislu s tem, da rabm ledice, da bom lahko poganju žarnice (men to ni logično)

nisem jst nič gledal ničesar, razen shem... ker po pravici povedano pojma nimam o tem... že po tistem vezju nardit bi mi blo vrh glave dost komplicirano vse skup ;) :8)

za knight riderja... vem kak bi lahkonaredu, da bi plo recimo iz sredine ven... oz obratno, ker sem zadnjič neki gledu...

kaka bi pa naredu, da bi šlo v obe smeri je pa uganka...

če lahko nastavlaš razmik, bi lahko uporabu 2 čipa, pa bi en pač 'šel v eno smir', drug pa pol v drugo... sam ne vem če lahko to kaj nastavlaš...

pa sploh v bistvu ne vem pretirano kaj je tranzistor in kaj počne... pa kam bi dal upore tud ne vem...


pa če bi hotu to pol kej po mojih načrtih skup sparvt, bi porabu procesorsko moč pol dneva mojih možgan... pa še pol najbrž nebi delal, pa vlka zmeda kablov bi bla... :\


ps: azrael, kaj ko bi ti še kej povedu? pa ne vsega v ugankah prosim, ker je pol too much od začetka do konca vse... ;)

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Ok, bom pa še malo pomagal. Rekel sem, da izhod iz 4017 ni dovolj močan za pogon LEDdiod. To lahko rešiš z uporabo tranzistorja. Tranzistor se vede kot rele, vanj pripelješ majhen tok, zato upor, da ne preobremeniš 4017, potem pa vklaplja večje tokove, od tu da je stvar potem uporabna lahko zacel kup LED diod ali celo za žarnice.

Izhode iz 4017 lahko združiš vendar ne direktno skupaj, ampak preko diod. Na izhodu to digitalno vezje daje signale 1 in 0. 1 ; visok nivo = napajalna napetost in 0 = 0V. Zato izhodov ne smeš kar direkto spajati skupaj, scvrr... Ker je to desetiški števec ob vsakem urinem (clock) impulzu iz 555 premakne števec za eno višje. najprej je visok nivo na izhodu 1, nato 2 in tako naprej do 10, potem gre pa spet na 1. Vedno je na visokem nivoju samo en izhod. Če boš povezal pravilne izhode (preko diod) boš dobil knight rider efekt.

Za začetek si sprintaj tisto shemo ali še bolje uporabi Slikarja in si označi kateri pini bi morali biti skupaj (dode so že narisane, samo zbriši tisto skupno vez in upor 220 ohm, da dobiš pravilni efekt, ko boš to imel pa ti bom pomagal izračunati upore in kako priklopiti tranzistor.

Ali bo sedaj šlo ?
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

ehm... težka bo :O :\

bmo se ju3 malo poigral s tem... vse 3x preberem, pa se mi komi kej megla začne delat... predn bom skapiru:D

bom pa ju3 ko pridem iz šole probu mal kej nardit.:)

Kaj pol recimo, da mi to ne rata skonstruirat, samo ojačat izhodov pol ni težko?

Sm me je s5 mal strah, ker to pr 10 ledicah pride 20 dodatnih elementov8-O ...

pa še neki bi vprašu: kolk prbližn pridejo tranzistorji?

(hm bol k tuhtam, kak bi naredu knight rider efekt manj mi je jasn... poleg tega bi bilo mogoče celo bolj zanimivo, če bi naredil 2 kompletka in jih pol tako vgradil, da bi šel tok svetlobem iz sredine navzven:) )
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

A bi koga zanimal modularni "Knight Rider" ?

Mislim v tem smislu, da imas recimo na majhni tiskanini recimo 4 ali 8 ledic in konektorcka na bocnih stranicah, preko katerih lahko staknes X ploscic skupaj in tako naredis poljubno dolgo crto ?

T0RN4D0 ::

A mi lahko sam nekdo pove, kako se uporabljajo tranzistorji, pa kolk vhodov/izhodov majo pa tak mal... ker če ne bom med vikendom poštudiru, kak bi iz tega naredu kight rider učinek, bom sam to naredu, pa ojaču po azraelovem receptu, sam bi rad mal vedu, kak se to sploh nardi...

začetnik pač:'(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Tranzistor (bipolarni, tak kot ga boš rabil) ima 3 priključke: baza, emiter in kolektor. Obstajajata dve polariteti NPN in PNP. Deluje pa tako da s spreminjanjem toka skozi bazo, spreminjaš tok skozi kolektor. Emiter je skupna točka (to je spoj z ozemljenim emiterjem, ki je najpogostejši, obstajajo pa tudi drugi). Ojačanje tranzistorja pa je definirano z razmerjem tokov skozio bazo in kolektor. Recimo, da je ojačanje nekega tranzistorja 100 (mnogi tranzistorji imajo več, tudi do 1000, specialne izvedbe = $$$, pa tudi do milijona), npr. če teče tok 1mA skozi bazo, pomeni da bo skozi kolektor tekel tok 100 mA (to je sicer zelo poenostavljeno, ker so v takih primerih kolektorski tokovi odvisni tudi od ostalih elementov v vezju in je zaradi tega tok lahko manjši.
Tu boš tranzistorje uporabil kot ojačevalec izhoda, recimo izhod iz 4017 bo obremenjen z 1mA, zaradi tranzistorjev pa boš lahko brez škode priklopil veliko večje breme. Pa imaš že namig za izračun upora.

Ampak pustimo to, najprej samo poštudiraj kako boš spojil izhode da boš dobil željeni efekt. Pa še to: namesto 10 LED diod za run light efekt (to je na shemi), boš za knight rider efekt, ko boš združil prave izhode, imel 6 izhodov za 6 LEDic.
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

ehm... a ni blo neki govora o podvojenem številu LEDic?


jah, jst sploh ne vem kam bi porinu upor, tak da ne vem, kak mi bo to kej pomagal za računanje:\

azrael, a mi zaupaš, če ti veš kaj bi blo treba s tem hudičem nardti, al me samo zezaš, da s jst s tem matram, pa mi nikakor ne rata 0 poštudirat;( ... edino, kar sem se pametnga spomnu je to, da bi enostavno naredil 2x run light, pa jih pol tko vgradil, da bi šla svetlobe proti sredini oz navzven. :8)

Samo to je pol že kr velik dela, pa milijoni elementov... pa še kr neki $$$.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mamaplata ::

Kaj pa če bi vezal recimo 2 ali 3 čipe CD4017B s poudarkom na B (močnejši izhod) vzporedno torej pin 1 od prvega na pin 1 drugega in tretjega in tako naprej v bistvu bi kar prilotal enega na drugega, s tem bi dobil maximalni tok pri 2 20mA pri treh pa 30mA kar je dovolj za LEDico?

Azrael ::

@ Tornado Boy:

Ne zezam, čisto resno pravim: izvedljivo je. Takole gre: najprej sveti LED 1, potem 2 ... do 6, izhode 7 do 10 pa uporabiš da LEDike svetijo "nazaj" od 6 do 1. Združuješ izhode, katere ? Če bi bilo tole Male sive celice, bi z vprašanja za 5 točk prišel že na vprašanje za 2 točki...
Za upore in tranzistorje pa ne skrbi pridejo v nadaljevanju, slikca je že pripravljena, samo na tvoj pravilni odgovor čakam, pa boš dobil nadaljevanje, ni treba prehitevati in skrbeti, če boš tale problemček razrešil je ostalo res simpl, samo vsak začetek je težak.

@ Mamaplata:

Baje taka izvedba (pigy back) za CMOS vezja ni dobra.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOVOLETNO utripanje ledic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223924 (3428) 16F84
»

Priključitev led-diod in neonk?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313352 (2951) Pyr0Beast
»

1.5 V LED flashers...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
241251 (996) T0RN4D0
»

Diode & Upori

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282523 (2068) T0RN4D0
»

led diode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304530 (4196) Pretorijanec

Več podobnih tem