» »

Menstrualni cikel

Menstrualni cikel

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Samo346 ::

Pozdravljeni,

ob poslušanju zanimivega predavanja na temo ženske narave ali menstrualnega cikla sem slišal nekatera stališča, katera do sedaj nisem poznal.

Pravi npr, da naj bi imela ženska v osnovi dva pola, kot nam to kaže menstrualni cikel: ovulacija in menstruacija in v obeh teh ciklih se sproščajo različni hormoni, ki vedenjsko vplivajo na žensko. V času ovulacije so ženske sprejemajoče, ljubeznive, materinske, ob menstruaciji pa asertivne, takrat naj bi bil tudi vrhunec moškega testosterona.

Ženska že po svoji naravi glede na to, da ciklira, ne more biti zgolj sprejemljiva, materinska, ampak tudi asertivna. Menstrualni cikel je tako ustvarjen in ne more biti drugače, za razliko od moškega kjer gre ves čas naravnost, ves čas isto in raste. In moški imamo lahko s tem precejšnje težave, če tega ne razumemo, ali ni tako?

Pravi tudi, da se ženska psiha povsem prestrukturira, postane drug človek, čas doživlja v tem cikličnem vzorcu, od trenutke totalne vzhičenosti do obrnjenosti navznoter in do cikla, ko se začenja prebujati spolna energija.

O vsem tem se po moje premalo govori in prihaja do nesporazumov. Kakšne so vaše izkušnje?

miko22 ::

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)

Samo346 ::

Kaj v razpoloženju ne opaziš odstopanj?

miko22 ::

Ne

tikitoki ::

miko22 je izjavil:

Ne


A pol te ne moti, da najraje seksa glih, k je treba pazt?

jype ::

Preveč komplicirajo. Hormoni sicer vplivajo, a niti približno ne toliko, da bi bil to kakšen resen problem, če ženska ni že itak na robu živčnega zloma zaradi kakšnih drugih reči.

Ženske z urejenim življenjem nimajo bistvenih nihanj v razpoloženju znotraj cikla.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

Samo346 ::

jype je izjavil:

Preveč komplicirajo. Hormoni sicer vplivajo, a niti približno ne toliko, da bi bil to kakšen resen problem, če ženska ni že itak na robu živčnega zloma zaradi kakšnih drugih reči.

Ženske z urejenim življenjem nimajo bistvenih nihanj v razpoloženju znotraj cikla.


Potem se ne strinjaš s tem, da bi bile spremembe izrazite kot piše? Ona pravi, da se njena osebnost prestrukturira glede na cikel
Takole nekako :)

Pika na i ::

Samo346 je izjavil:


Ženska že po svoji naravi glede na to, da ciklira, ne more biti zgolj sprejemljiva, materinska, ampak tudi asertivna. Menstrualni cikel je tako ustvarjen in ne more biti drugače, za razliko od moškega kjer gre ves čas naravnost, ves čas isto in raste. In moški imamo lahko s tem precejšnje težave, če tega ne razumemo, ali ni tako?

Ne, ni tako.
Vi še sebe ne razumete, boste pa ženske? No daj ga no mal manj biksej.

Ves čas isto in raste? Kako pa to zgleda?

Saj pravim, ne skušajte razumet žensk, ker vam ne gre, že od nekdaj.

MostWanted ::

js se pa strinjam z ypetom 😉

miko22 ::

jype je izjavil:

Preveč komplicirajo. Hormoni sicer vplivajo, a niti približno ne toliko, da bi bil to kakšen resen problem, če ženska ni že itak na robu živčnega zloma zaradi kakšnih drugih reči.

Ženske z urejenim življenjem nimajo bistvenih nihanj v razpoloženju znotraj cikla.


Se strinjam z izjavo. Jaz imam s svojo urejeno življenje, pa ne opažam nihanj. Ima pa pač izpade, ki so karakterne narave, ampak nima veze to z rdečo. Ker ima vedno izpade :)

Samo346 ::

miko22 je izjavil:

jype je izjavil:

Preveč komplicirajo. Hormoni sicer vplivajo, a niti približno ne toliko, da bi bil to kakšen resen problem, če ženska ni že itak na robu živčnega zloma zaradi kakšnih drugih reči.

Ženske z urejenim življenjem nimajo bistvenih nihanj v razpoloženju znotraj cikla.


Se strinjam z izjavo. Jaz imam s svojo urejeno življenje, pa ne opažam nihanj. Ima pa pač izpade, ki so karakterne narave, ampak nima veze to z rdečo. Ker ima vedno izpade :)


Verjetno so te izpadi zaradi cikliranja

Oberyn ::

miko22 je izjavil:

Ima pa pač izpade, ki so karakterne narave, ampak nima veze to z rdečo. Ker ima vedno izpade :)

To je dobro. Predvidljive stvari so dobre. Karkoli se zgodi, lahko računaš, da bo draga popizdila (čutite korenine tega izraza?). S tem se da živeti.

Ampak vi mladci imate srečo, dokler se spoprijemate z izzivi menstrualnega cikla. To ni nič. Počakite nekaj časa, da se menstrualni cikel konča. Takrat opaziš, da se je draga ženička celo dotedanjenje življenje samo malo pripravljala na pravo stvar.

Samo346 ::

Ne zelim biti zaljiv, da se razumemo.

Etimologija: Pizda
vulg.
2. osoba lošeg karaktera (bez obzira na spol)
3. osoba vrlo slabe moći shvaćanja; glupak (bez obzira na spol), usp. stvar (riječ je vrlo nepristojna i neprikladna za iole pristojan način izražavanja, nalazi se u tekstovima obično kraćena p...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

Blop ::

Samo346 je izjavil:

Pravi tudi, da se ženska psiha povsem prestrukturira, postane drug človek

ROLF :)) V moji glavi živi več judi :D
Imaš dober dan in imaš slab dan. Na slabe dneve imo še najbolj vpliva slabo spanje ali kaka teža situacija v službi. Koliko je človek vzkipljiv je pa predvsem odvisno od karakterja in časovnega obdobja obremenitve s hudim stresom. glede izpadov pa.. Moj pravi, da jih v 5-ih letih pri meni še ni doživel. Ja, sem bila slabe volje, utrujena, in takrat sem se vedno umaknila stran. Če ti ni do pogovora ga pač prestaviš na takrat, ko si na volji.

Samo346 ::

Menstruacija je očitno tabu tema iz meni neznanega vzroka

kuall ::

Ste opazili, da se lunarni in menstrualni cikel ujemata skoraj točno (1 dan razlike). Neka povezava najbrž je. Po moje nekaj s polno luno, ko luna sveti in lahko narediš še ponoči kaj.

poweroff ::

Kam smo prišli... namesto, da bi se ukvarjali z AI, se ukvarjate z ženskami.
sudo poweroff

Samo346 ::

ne razumem te družbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

..se ukvarjate z ženskami.

Ko bi se res, te teme sploh ne bi bilo8-)

MasterTade ::

Jah Matthai kaj češ, vsakemu svoje ;)

Glugy ::

Sej hormoni ne nihajo sam zarad menstrualnih ciklov. Sama izrazitost hormonov je pa tud odvisna od prehrane in zunanjih okoliščin.

Pri moškemu tudi nihajo hormoni sam iz drugih razlogov. Ženske so lahko čist lepo osebnostno stabilne tud če imajo hormonska nihanja. Moški isto. Hormoni mogoče malenkostno jeziček tehnice premaknejo to je pa tud vse. Ženska ki ima urejeno življenje; podporo okolja in urejen um bo ravno tako stabilna kot moški z urejenim življenjem; podporo okolja in urejenim umom.

Ženske ki pravijo da na njih hormonska nihanja močno vplivajo sicer imajo prav: če nekaj res močno verjameš in če obstaja vzdušje da tako res je potem placebo efekt poveča siceršnji dejanski mini efekt hormonskih stanj. Izvzemimo tle bolezenska stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jype ::

Samo346 je izjavil:

ne razumem te družbe
Ko ženske živijo v skupnem gospodinjstvu, se jim cikli sinhronizirajo. Večina žensk redno doživlja cikle, ki niso točni kot švicarska ura, zato niti približno niso usklajeni z luninimi menami.

4knative ::

Tudi pri moških je polno teh hormonskih motenj, kar se izraža po medsebojnem napadanju s pametnimi in manj pametnimi replikami tukaj. Zdaj ali so to hormoni, kakšna zagrenjenost v lajfu, nezadovoljstvo s samim sabo ali preprosto dolgčas? Kdo bi vedel.

mauriciofabi ::

če živi kup žensk skupaj se jim s časom sinhronizirajo menstrualni cikli

če ženska pravilno (no s stališča navodil/farmacevta/zdravnika nepravilno) se lahko izogne menstruaciji,, načeloma je to neškodljivo (izkoriščajo tudi kontracepcijske injekcije in nekatere kontracepcijske tablete), čeprav so dolgoročni učinki seveda vprašljivi

Samo346 ::

Vprašanje zame je, kaj je v ozadju tabuizacije menstruacije.

vostok_1 ::

6000 let verske indoktrinacije
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Samo346 ::

vostok_1 je izjavil:

6000 let verske indoktrinacije


Misliš v smislu, da se ima nadzor nad ženskimi reproduktivnimi organi in da so ves čas noseče, ker takrat ko niso imajo menstruacijo?
Da so čimbolj nevedne, nepodučene, zasm,ehovane, odrinjene, se sramujejo tudi menstruacije

[D]emon ::

jype je izjavil:

Samo346 je izjavil:

ne razumem te družbe
Ko ženske živijo v skupnem gospodinjstvu, se jim cikli sinhronizirajo


Menstrual synchrony @ Wikipedia

After the initial studies, several papers were published reporting methodological flaws in studies reporting menstrual synchrony including McClintock's study. In addition, other studies were published that failed to find synchrony. The proposed mechanisms have also received scientific criticism. A 2013 review concluded that menstrual synchrony likely does not exist.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

noraguta ::

jype je izjavil:

Samo346 je izjavil:

ne razumem te družbe
Ko ženske živijo v skupnem gospodinjstvu, se jim cikli sinhronizirajo. Večina žensk redno doživlja cikle, ki niso točni kot švicarska ura, zato niti približno niso usklajeni z luninimi menami.


Kje si pa to traparijo privleku.

Če bi se sinhronizirali menstrualni cikli in ovulacije potem bi imeli v haremih deco samo na en dan pa temu ni tako. Povsem random je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

anko ::

miko22 je izjavil:

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)


Da ne boš kdaj v življenju presenečen, ko (če) boš pritiskal v času, ko je po tvojem neplodna...

jype ::

noraguta je izjavil:

Kje si pa to traparijo privleku.
Z interneta. Saj je [D]emon našel. Sem upal, da bo kdo od desničarjev prej, pa očitno samo muslimani pri nas cenijo znanost.

miko22 ::

anko je izjavil:

miko22 je izjavil:

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)


Da ne boš kdaj v življenju presenečen, ko (če) boš pritiskal v času, ko je po tvojem neplodna...


KLIK

shintaro ::

zakaj je 80% biseksualk/lezbik ?

[D]emon ::

shintaro je izjavil:

zakaj je 80% biseksualk/lezbik ?


Se pocutis ogrozenega ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mauriciofabi ::

pa bodimo še mi 100% gayi in jih sfukimo

MIHAc27 ::

miko22 je izjavil:

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)

To so imenovani 'varni dnevi'. Jaz se jih ne grem nikoli več.
Z ženo sva 2 leti prakticirala 'pull out' metodo. Vse ok (čeprav seveda ta metoda ne velja za preveč zanesljivo). 2x probava 'varne dneve'....in 2x je zanosila.

jest10 ::

miko22 je izjavil:

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)


To približno velja samo v primeru, da ima ženska zelo stabilen cikel. Pa še takrat ni čisto zihr.
Spermiči pa lahko počakajo tudi do enega tedna, tako da je lahko tudi že konec menstre nevarno.

[D]emon ::

Glede na to, kaksne "metode" nekateri uporabljate, se sprasujem ce ste po naravi tako trapasti ali ste se tega navlekli sele kasneje v zivljenju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

anko ::

miko22 je izjavil:

anko je izjavil:

miko22 je izjavil:

Edina izkušnja ki jo imam je ta da takoj po rdečem tednu je ženska neplodna in kak teden pred naslednjo tudi.
14 dni po menstruaciji pa treba pazit :)


Da ne boš kdaj v življenju presenečen, ko (če) boš pritiskal v času, ko je po tvojem neplodna...


KLIK


Ne govorim na pamet ampak iz prve roke.

Take butaste strani pa si tudi lahko samo zatakneš nekam. So na nivoju 24kur, žurnala24, med.over.net ipd...

[D]emon je izjavil:

Glede na to, kaksne "metode" nekateri uporabljate, se sprasujem ce ste po naravi tako trapasti ali ste se tega navlekli sele kasneje v zivljenju.


word :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

4knative ::

Pull-out metoda je najbolj varna, ampak mora imeti pravi tajming - ne prehitro in ne prepozno. Eni pravijo bolje pozno kot nikoli :D

4knative ::

Bolje pozno kot nikoli v tem primeru ne pije vode.

miko22 ::

Mislim, kako ste eni trmasti. Ženska je dejansko plodna 3-4 dni na mesec. Ostalo je neplodna. Je pa res, da je težko ugotoviti kdaj je to, se strinjam.
Očitno pa ne poznate niti tega zakaj pride do menstruacije. Malo si preberite kaj se ob tem dogaja, zato je dejansko nemogoče, da zanosi takoj pred in po menstruaciji, saj jajčece ni pripravjeno.
Se pa strinjam, da spermi preživi lahko več dni not, kar povečuje nevarnost. Ampak to vseeno ne spremeni dejstva, da je ženska plodna le nekaj dni v mesecu. Guglajte fantje...

MIHAc27 ::

[D]emon je izjavil:

Glede na to, kaksne "metode" nekateri uporabljate, se sprasujem ce ste po naravi tako trapasti ali ste se tega navlekli sele kasneje v zivljenju.

Pri nekaterih (vsaj meni) nov otrok ni nezaželen. Če bi bil, bi se uporabljalo 100% metodo.

TheBlueOne ::

Babica prijatelja je na to temo, ko smo bili se pubertetniki rekla, da zenske so pametne, ko vec niso lepe. :) Moja mama, sedaj seveda izven ciklov mi je rekla, da ko je prisel pravi cas v mesecu se niti sama ni poznala, taksna razlika je menda bila. Vse punce s katerimi sem zivel in tudi sedanja imajo popolnoma enake relativno redne izpade, ki so koledarsko kar predvidljivi.

Jaz prepoznam "negativno nihanje" po tem, da zenska isce realne vendar nerelevantne razloge, da se spremeni v tecno posast. Najboljse jih je opozriti, da naj pomislijo, ce je za to malenkost vredno tako bentit in ce morda niso hormoni, ce to ne deluje se je pametno odstraniti dovolj dalec, da jim je onemogocena komunikacija. Praviloma se po nekaj urah doma nahaja normalna oseba namesto histericne posasti. :)Se mi zdi, da je ta nacin resevanja konfliktov vsec tudi njim...

[D]emon ::

MIHAc27 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Glede na to, kaksne "metode" nekateri uporabljate, se sprasujem ce ste po naravi tako trapasti ali ste se tega navlekli sele kasneje v zivljenju.

Pri nekaterih (vsaj meni) nov otrok ni nezaželen. Če bi bil, bi se uporabljalo 100% metodo.


Edina 100% metoda je abstinenca.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

[D]emon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Glede na to, kaksne "metode" nekateri uporabljate, se sprasujem ce ste po naravi tako trapasti ali ste se tega navlekli sele kasneje v zivljenju.

Pri nekaterih (vsaj meni) nov otrok ni nezaželen. Če bi bil, bi se uporabljalo 100% metodo.


Edina 100% metoda je abstinenca.


Ha,ha ti kar uporabljaj svojo metodo, jaz bom raje moje. Pa sploh ne mislim na tabletko (100% učinkovita, če se jo ne pozablja) ali kondom. Sta še vsaj 2 metodi.

miko22 ::

Bi delil z nami kateri drugi sta še 100% metodi?

GupeM ::

Stara metoda, ki se imenuje tičastran.

MIHAc27 ::

Vazektomija in pa odstranitev maternice.

Osebno mi je seveda najljubša izbira tabletka... maš pa seveda še nekaj drugih visoko zanesljivih metod (npr. Maternični vložek).
Kaj še niste imeli spolne vzgoje, da poznate samo abstinenco ali 'tičastran'?

[D]emon ::

Visoko zanesljivo ne pomeni stoodstotno zanesljivo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270861 (62993) koyotee

kunilingus

Oddelek: Loža
499172 (7111) Vanich
»

Raziskave "zdravila za nesmrtnost" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16620643 (17175) .:joco:.

Več podobnih tem