» »

Voznja v rdeco luc...

Voznja v rdeco luc...

1
2
»

smoke ::

loveJDM je izjavil:

Ali so kakšne kamere,ki zaznajo vožnjo skozi rdečo luč v Mariboru?


Upam, da jih čimprej postavijo, ker to ni več normalno. Vsako jutro, ko se peljem v službo, vidim vsaj pet avtov na različnih koncih Maribora, ko se mirno peljejo čez rdečo luč. Voženj v rumeno luč sploh ne štejem več.

Me pa zanima, imamo samo v Mariboru take paciente ali je v drugih slovenskih mestih enako?

Invictus ::

Saj vozniki isto buljijo v telefone med vožnjo. In če je zelena, lahko pričakuješ da bo voznik počakal da se prehod za pešce sprazni preden se on pelje čez.

Ne vem kam vozniki dandanes gledajo, da jih pri zeleni na semaforju presenetijo kolesarji na kolesarskih poteh in pešci na zebrah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dottor ::

Sem na semaforju že vidu žensko ki je med tem ko je čakala na zeleno govorila po telefonu in si šminko popravljala... Tako da dan danes doživiš že vse živo. Je pa še vedno cel kup ljudi ki ni še ugotovilo kaj dela "ročica" na levi strani volana ko jo pridvigneš ali spustiš. ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fikus_ ::

Sem za kamere, ki snamajo vožnjo skoz rdečo luč! Ker kar na enkrat se naredi vlakec avtomobilov, ki pelje skoz rdečo, na zeleni pa moraš čakati!

Uf, sem nestrpen, kaj?! :D

Glugy ::

Lepo upoštevaš semafor pa ne fašeš kazni. Čisto preprosto. Nimaš kej razmišljat če bi zapeljal ali ne bi; pa naj bo prazna cesta pa kaj pol. Imet potrpežljivost je vrlina, ki ti bo koristila ne samo na cesti ampak tud drugje v življenju, da jo mal treniraš ne bo nobene škode. Ko je zelena mal pogledaš da je vse ok in vstopiš v križišče.

Miha 333 ::

Pogoj za pravočasno ustavitev je tudi hitrost znotraj omejitve. Kar je v Mariboru redkost, še posebej na Tržaški, kjer je omejitev pred semaforji 70. Če tam voziš toliko, še posebej na levem pasu, te malodane zrinejo s ceste ali pa vsaj trobijo.

krneki0001 ::

fikus_ je izjavil:

Sem za kamere, ki snamajo vožnjo skoz rdečo luč! Ker kar na enkrat se naredi vlakec avtomobilov, ki pelje skoz rdečo, na zeleni pa moraš čakati!

Uf, sem nestrpen, kaj?! :D



Nisi edini, jaz sem tudi takoj za take kamere. Pa kazni naj bodo vsaj 2400 evrov (1200 polovička) in vsaj 12 kazenskih pik za prevoženo rdečo luč.

Če se ne moreš ustaviti pred rdečo lučjo, pomeni samo to, da si vozil prehitro in da nisi vožnje prilagodil glede na razmere in stanje na cesti.

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

Saj vozniki isto buljijo v telefone med vožnjo. In če je zelena, lahko pričakuješ da bo voznik počakal da se prehod za pešce sprazni preden se on pelje čez.

Ne vem kam vozniki dandanes gledajo, da jih pri zeleni na semaforju presenetijo kolesarji na kolesarskih poteh in pešci na zebrah...


So zebre brez semaforjev in pri kaksnem zavijanju v desno lahko hitro koga nalozis, ce ne gledas mrtvega kota.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


So zebre brez semaforjev in pri kaksnem zavijanju v desno lahko hitro koga nalozis, ce ne gledas mrtvega kota.

No vidiš, odkrili smo vzrok problemov voznikov pri zavijanju desno.

Nihče ne gleda mrtvega kota...

Bi rekel da marsikdo sploh ne ve, da ga ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

Miha 333 je izjavil:

Pogoj za pravočasno ustavitev je tudi hitrost znotraj omejitve. Kar je v Mariboru redkost, še posebej na Tržaški, kjer je omejitev pred semaforji 70. Če tam voziš toliko, še posebej na levem pasu, te malodane zrinejo s ceste ali pa vsaj trobijo.

Pa saj v Mariboru je itak vseeno kako voziš, ste/so izglasovali, da se jim pusti divjanje ;)

Vame se je zabil kombi, ki je šel čez rdečo. 250€ je kazni, pravite? Mislim, da me je zjutraj bolj bolelo, ko sem se udaril v mizo, kot njega, ko je plačal položnico.

bambam20 ::

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Pa še kako je res. Se prižge zelena in par sekund nič.

Eden od največjih problemo so telefoni, saj se ljudje dolgočasijo z uporabo njih.

negotiator ::

nisem se mogel dovolj hitro ustavit



A se ti zavedaš, da že ta stavek sam nakazuje na to, da prehitro voziš in boš mogoče kdaj zaradi velike brzine zbil kakšnega manj pozornega pešca ali kolesarja, ki recimo slepo zaupa "zeleni luči za pešce", bo prečkal cesto, ti ga boš pa zbil. Da o ostalih pešcih in kolesarjih, ki prav tako na nedovoljen način prečkajo križišče, kot ga ti niti ne omenjam. Saj vsakič se to res ne more zgodit, ampak ni pa vsak dan "navaden dan".


Lol, še en, ki ne pozna zakonov fizike...

En bo rekel, da ni mogel ustavit in je zbil mačka, ko je šel po regionalki 90 in se mu je maček prikazal 20m pred avtom, sledil pa bo komentar v stilu: "že ta stavek nakazuje na to, da si prehitro vozil..."

Saj ne vem, kaj bi rekel - nepoznavanje/ignoriranje zakonov fizike ali "no shit sherlock, res je prehitro vozil" - ampak v slednjem primeru je sploh brezveze, da se vozimo s kakršnokoli hitrostjo.
All easy problems have already been solved.

GrimReaper ::

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Jest rabim 0,2-0,5s.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nekikr ::

negotiator je izjavil:

nisem se mogel dovolj hitro ustavit



A se ti zavedaš, da že ta stavek sam nakazuje na to, da prehitro voziš in boš mogoče kdaj zaradi velike brzine zbil kakšnega manj pozornega pešca ali kolesarja, ki recimo slepo zaupa "zeleni luči za pešce", bo prečkal cesto, ti ga boš pa zbil. Da o ostalih pešcih in kolesarjih, ki prav tako na nedovoljen način prečkajo križišče, kot ga ti niti ne omenjam. Saj vsakič se to res ne more zgodit, ampak ni pa vsak dan "navaden dan".


Lol, še en, ki ne pozna zakonov fizike...

En bo rekel, da ni mogel ustavit in je zbil mačka, ko je šel po regionalki 90 in se mu je maček prikazal 20m pred avtom, sledil pa bo komentar v stilu: "že ta stavek nakazuje na to, da si prehitro vozil..."

Saj ne vem, kaj bi rekel - nepoznavanje/ignoriranje zakonov fizike ali "no shit sherlock, res je prehitro vozil" - ampak v slednjem primeru je sploh brezveze, da se vozimo s kakršnokoli hitrostjo.

Če upoštevaš omejitve, potem se boš do rdeče luči ustavil varno. Ne vem kaj dela maček na regionalki v tej zgodbi. Odkar so spremenili zakon, da ni več utripajoče zelene, je postal standard, da gredo še dva ali trije v rdečo. Seveda bodo vsi rekli, da se niso mogli več varno ustaviti. Saj so tudi pri zadnji akciji proti telefoniranjem med vožnjo skoraj vsi rekli, da so imeli nujen službeni klic. Sami hudi direktorji, povprečna plača pa za zjokati. Nekaj ne štima v tej basni?

Pika na i ::

Juhuhu, nove radarje bodo postavili!

bambam20 ::

Pika na i je izjavil:

Juhuhu, nove radarje bodo postavili!



Juhu. Število smrnih žrtev na slovenskih cestah je letos najnižje. VSaj zaenkrat smo pod 90. Rekord do sedaj je 98 mrtvih v enem letu v promernih nerečah. Lahko smo veseli.

To, da so ukinili , da ne smeš več peljati v rumeno je debilizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Pika na i ::

Itak, vse kar ne smeš počet na cesti, je debilizem. Za debile.
Tri radarje bodo postavili v okolici Celja, 3x hura!

Phantomeye ::

heh zadnjič me je skoraj zgazila ženska, ki je flegmatično peljala skozi rdečo, ko je bilo križišče že prazno in pri meni že 10 sekund zelena. Ženska me tudi pogledala ni, pa sem stal na prehodu. Če bi naredil korak naprej, bi me zbila.

Kdo ve, kako ravnat v takšnih situacijah?

bambam20 ::

Phantomeye je izjavil:

heh zadnjič me je skoraj zgazila ženska, ki je flegmatično peljala skozi rdečo, ko je bilo križišče že prazno in pri meni že 10 sekund zelena. Ženska me tudi pogledala ni, pa sem stal na prehodu. Če bi naredil korak naprej, bi me zbila.

Kdo ve, kako ravnat v takšnih situacijah?


Če imaš možnost slikat, posnet avto in tablico. Samo problem je, ker si v takšnih primerih ponavadi v šoku.

Pika na i je izjavil:

Itak, vse kar ne smeš počet na cesti, je debilizem. Za debile.
Tri radarje bodo postavili v okolici Celja, 3x hura!



Hura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

scipascapa ::

Pika na i: kaj se obremenjuješ? Voziš po CPP malo nad omejitvo, 55 na 50, 65 na 60 ipd...pa ti nihče nikoli ne bo nič.

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

Pika na i: kaj se obremenjuješ? Voziš po CPP malo nad omejitvo, 55 na 50, 65 na 60 ipd...pa ti nihče nikoli ne bo nič.


OK. Bom. Hvala za nasvet. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MIHAc27 ::

GrimReaper je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Jest rabim 0,2-0,5s.

Lari fari, ali pa so Italijani tolk naspidirani kot kak Schumacher in po gasu usekajo takoj ko ugasne rdeča in se zelena niti še ne prižge.
Pejte enkrat na un avtomat, ko promovirajo kako 0,0 vožnjo in merijo reakcijski čas. Da padeš pod 1 sekundo se moreš že kar fino skoncentrirat in takoj reagirat. Če zijaš naokoli je pa 5-10 sekund takoj. Tudi če ne zijaš je običajni čas med 1 in 2 sekunde.

Drugo je, ko se naučiš semafor na pamet, in točno veš, kdj se bo prižgala zelena. Opazujte kdaj avtobusarje. Pogosto kak začne speljevati ko je še rdeča, ampak predno naredi 1 meter že sveti zelena.

kuvanasarma ::

GrimReaper je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Jest rabim 0,2-0,5s.


jst speljujem že ko se prižge rumena, tko da mam cajt v minus!

beat that!

fikus_ ::

Potem pa boš oz. te bo "nabasal" nekdo, ki pelje skoz rdečo.
Sem se navadil, da kljub temu, da imam zeleno luč, še vedno preverim, če drugi upoštevajo rdečo!

nekikr ::

Ja ti pa si car. Delaš to, kar pravi zakon in kar veleva zdrava pamet :) Problem je samo, če gre za kakšno nepregledno situacijo, tisti, ki gre čez rdečo, pa stisne gas, ker se ne more več varno ustaviti in gre potem z dvojno brzino čez. Ali pa medtem gleda v telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Mare2 ::

nekikr je izjavil:

tisti, ki gre čez rdečo, pa stisne gas, ker se ne more več varno ustaviti


... to se ne sme...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nekikr ::

Verjetnost, da te ustavi in kaznuje policaj, je tam-tam z dobitkom na lotu. Zato je, še posebej od kar so spremenili utripajočo zeleno, to postalo pravilo. Trije v rumeno, potem pa še dva ali trije "na hitro" v rdečo. Statistično te ne bodo nikdar dobili, če pa te, je kazen smešna.

solatko ::

MIHAc27 - Ko si v prometu, bi moral bit skoncentriran na promet in bi rabil manj kot 1 sekundo za speljat. Takih je od 10-20%-ov voznikov, vsi ostali pa ste bluzatorji, ki počnete na cesti vse drugo, samo tekočih situacij ne znate spremljat. So SMS-i bolj pomembni, od človeških življenj. Velika večina udeležencev bi morala imeti velik napis - SANJAM.
Delo krepa človeka

shadeX ::

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.



Ja, pravi narod si dal za zgled. Italjan po sami vožnji in upoštevanju CPP, ne pride slovencu niti do kolen. Pa tudi mi ne blestimo.. praktično je ravno obratno.

Pridi na primorsko in ti zagotavljam, da v roku 1 tedna boš prepričan, da je to najbolj retardiran narod na cesti.

Samo nekaj iztočnic, ki jih v tem času lahko opaziš:

Stalnica:

- Zavijanje brez uporabe smerokaza
- Vožnja po zunanjem pasu krožišča
- Sprememba smeri na razvrstitvenih pasovih na vstop v krožišče, brez da bi se prepričal, če ga nekdo že prehiteva po desni strani (ker se vključuje na zunanji pas za prvi izvoz)
- Oviranje prometa s prepočasno vožnjo (Pri omejtvi 90 bo on vozil 45kmh in za sabo držal kolono 5+ vozil).

Občasno:
- Vožnja v nasprotno smer krožišča
- Vožnja po enosmerni cesti (v nasprotno smer)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Slikovni dokaz. Glavno krožišče v Novi Gorici.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.



Ja, pravi narod si dal za zgled. Italjan po sami vožnji in upoštevanju CPP, ne pride slovencu niti do kolen. Pa tudi mi ne blestimo.. praktično je ravno obratno.

Pridi na primorsko in ti zagotavljam, da v roku 1 tedna boš prepričan, da je to najbolj retardiran narod na cesti.




To sem nekaj dni nazaj zasledil v enem slovenskem prispevku. Drugače ap reakcijski časi slovenskih voznikov , ko se prižge zelena so obupni. Je pa res, da sam med čakanjem na zeleno sem sam v vozilu, torej z nikomer ne klepetam, ne uporabljam telefona.

negotiator ::

@shadeX

- Zavijanje brez uporabe smerokaza
- Vožnja po zunanjem pasu krožišča
- Sprememba smeri na razvrstitvenih pasovih na vstop v krožišče, brez da bi se prepričal, če ga nekdo že prehiteva po desni strani (ker se vključuje na zunanji pas za prvi izvoz)
- Oviranje prometa s prepočasno vožnjo (Pri omejtvi 90 bo on vozil 45kmh in za sabo držal kolono 5+ vozil).


To vsak dan opažam že v osrednjem delu države. Tistega občasnega pa zaenkrat še nisem opazil, "moram potrkat".
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Pa še kako je res. Se prižge zelena in par sekund nič.

Eden od največjih problemo so telefoni, saj se ljudje dolgočasijo z uporabo njih.


Na semaforju se ponavadi da brzino v prosti tek in zategne rocno. Tako seveda rabis do 3s da speljes. So big deal.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Pa še kako je res. Se prižge zelena in par sekund nič.

Eden od največjih problemo so telefoni, saj se ljudje dolgočasijo z uporabo njih.


Na semaforju se ponavadi da brzino v prosti tek in zategne rocno. Tako seveda rabis do 3s da speljes. So big deal.


Ponavadi. Odvisno od semaforja, kjer se hitro prižge zelena pustim v prvi prestavi.

jype ::

Ročno je fino met za takrat ko BMWjaš za tabo pozabi, da ima avtomatika in spusti bremzo.

kecip ::

Moj nasvet za vse je: Na cesti ne zaupaj nikomur in vse ostale obravnavaj kot najvecje divjake. Predvidevaj.

Kaj ti po odskodnina ko pa od glave navzdol nebos nicesar cutil...

Se pa lahko zgodi vsakemu da kdaj stori neumnost. Sovrazim pa tiste, ki druge spravljajo v veliko nevarnost s tem, da mislijo da so frajerji. Takim bi polomil noge.

loveJDM ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Pa še kako je res. Se prižge zelena in par sekund nič.

Eden od največjih problemo so telefoni, saj se ljudje dolgočasijo z uporabo njih.


Na semaforju se ponavadi da brzino v prosti tek in zategne rocno. Tako seveda rabis do 3s da speljes. So big deal.


Ponavadi. Odvisno od semaforja, kjer se hitro prižge zelena pustim v prvi prestavi.



Če se ogromno voziš po mestu trpi potisni lager pri takem načinu,zato raje daj v ler :):):)

krneki0001 ::

Za po gužvi je najboljši avtomatik.

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Za po gužvi je najboljši avtomatik.



Na splošno. Na samo po gužvi. Samo mora biti dober.

krneki0001 ::

mehanski s torque converterjem, pa da ima vsaj 10 litrov olja za hlajenje in mazanje in imaš vse rešeno.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Torej...

Danes ob 17:45 sem dobil kazen za vožnjo skozi rdečo luč - česar pa nisem naredil.
V križišču sem stal s sopotnico in ko se je prižgala zelena sva speljala...Nekaj običajnega, storil to že milijon krat. Čez dve križišči se za mano pripelje policija in prižge lučke. Policist mi pove, da sem se peljal skozi rdečo luč. Zatrdim, da to vsekakor ni res, kar potrdi tudi sopotnica. Sopotnici se je mudilo v službo in se je, ko sem ustavil, odpasala. No, ko je tudi ona rekla, da to pa ni res - je policist takoj vzel za tarčo njo - zahteval dokumente in zatrdil, da ni bila pripasana, kar je bojda videl od vzadaj. Policist je torej v temi in snegu videl, da sopotnica v avtu spredaj ni pripasana. Čudež. Tukaj še se ne sklada naslednje: en policist je rekel, da sta se pripeljala za mano, da so med nami bili avti...a drug pa je rekel, kako sta se peljala za nama in je videl sopotnico nepripasano.
No, hitro sem uvidel, da je bolje odnehat, da še nebo ona dobila kazni in da še nebo drugih težav.

Kje je sploh logika, da nekdo vstavi ko se pred njim pokaže rdeča (ko sem se peljal proti je bila še zelena), tam nato stoji lep čas..gredo pešči pa vse preko. Potem pa iz lepega spelje skozi rdečo.

Opisal sem jim celotno situacijo, spomnim se lučk za pešce in odštevanje v času speljevanja, sem glede tega res previden. Koliko peščcev in vrsti red kako so šli prek...skratka spomnim se vsakega detaila. SKratka - točno vem stanje ob speljevanju. Ko sem začel vse skupaj opisovat ju sploh ni zanimalo - le ponavljala sta peljali ste skozi rdečo bla bla.

Skratka to so naši pošteni in bogi policisti. Hvala, da skrbite za našo varnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

krneki0001 ::

Inkasantstvo.

IL_DIAVOLO ::

Če se prej nisi znal skregati, potem še zdaj ni treba jokat na slotech.

Mare2 ::

kingsix, poglej pravni pouk. Tam piše, katera pravna sredstva lahko uporabiš.

Sicer pa, če bi doma visel pred računalnikom in tipkal po slo-techu, te policaji ziher ne bi oglobili. :)

Medtem ko voziš po cesti riskiraš tudi, da policaji pokasirajo. Še sreča, da te ni zbil kak tovornjak.

scipascapa ::

Pred dnevi so hoteli zakasirati moji mami uporabo telefona, kar je dokazala, da ni + uporablja bluetooth.

AndrejS ::

Nič nenavadnega. Meni se je zgodilo nekaj podobnega. Po prepiranju s policisti, sta mi vrnila dokumente in odpeljala. Čez par mesecev sem dobil na dom položnico za prekršek. Sem šel na policijsko postajo po zapisnik od kazni - ki sem ga prvič videl. Na njem je pod opombami pisalo, da nočem podpisat !
Ni mi preostalo drugega kot da plačam :( . Poznam tudi več primerov kjer si policisti "zmislijo" prekršek.

Mare2 ::

AndrejS je izjavil:

Na njem je pod opombami pisalo, da nočem podpisat !
Ni mi preostalo drugega kot da plačam :( . Poznam tudi več primerov kjer si policisti "zmislijo" prekršek.


Če ne podpišeš, še ne pomeni da nisi kršitelj. Še dobr, da nisi povzročil prometno nesrečo. :)

nekikr ::

scipascapa je izjavil:

Pred dnevi so hoteli zakasirati moji mami uporabo telefona, kar je dokazala, da ni + uporablja bluetooth.

Da te popravim: dokazala je, da ni telefonirala. Kar seveda ni isto kot to, da ni uporabljala telefona med vožnjo. Ljudje med vožnjo gledajo FB, novice, vreme, ko jih ustavi policaj so pa vsi vzvišeni kako da oni pa že niso telefonirali. Pfej in pfuj.

zmaugy ::

bambam20 je izjavil:

Ko se prižge zelena italijanski vozniki povprečno potrebujejo 1 sekundo, da speljejo, povprečni slovenski voznik potrebuje 3 sekunde, da spelje.

Pa še kako je res. Se prižge zelena in par sekund nič.

Eden od največjih problemo so telefoni, saj se ljudje dolgočasijo z uporabo njih.


Eden večjih problemov je start/stop v avtih.

kingsix je izjavil:

Torej...

Danes ob 17:45 sem dobil kazen za vožnjo skozi rdečo luč - česar pa nisem naredil.
V križišču sem stal s sopotnico in ko se je prižgala zelena sva speljala...Nekaj običajnega, storil to že milijon krat. Čez dve križišči se za mano pripelje policija in prižge lučke. Policist mi pove, da sem se peljal skozi rdečo luč. Zatrdim, da to vsekakor ni res, kar potrdi tudi sopotnica. Sopotnici se je mudilo v službo in se je, ko sem ustavil, odpasala. No, ko je tudi ona rekla, da to pa ni res - je policist takoj vzel za tarčo njo - zahteval dokumente in zatrdil, da ni bila pripasana, kar je bojda videl od vzadaj. Policist je torej v temi in snegu videl, da sopotnica v avtu spredaj ni pripasana. Čudež. Tukaj še se ne sklada naslednje: en policist je rekel, da sta se pripeljala za mano, da so med nami bili avti...a drug pa je rekel, kako sta se peljala za nama in je videl sopotnico nepripasano.
No, hitro sem uvidel, da je bolje odnehat, da še nebo ona dobila kazni in da še nebo drugih težav.

Kje je sploh logika, da nekdo vstavi ko se pred njim pokaže rdeča (ko sem se peljal proti je bila še zelena), tam nato stoji lep čas..gredo pešči pa vse preko. Potem pa iz lepega spelje skozi rdečo.

Opisal sem jim celotno situacijo, spomnim se lučk za pešce in odštevanje v času speljevanja, sem glede tega res previden. Koliko peščcev in vrsti red kako so šli prek...skratka spomnim se vsakega detaila. SKratka - točno vem stanje ob speljevanju. Ko sem začel vse skupaj opisovat ju sploh ni zanimalo - le ponavljala sta peljali ste skozi rdečo bla bla.

Skratka to so naši pošteni in bogi policisti. Hvala, da skrbite za našo varnost.


Dashcam bi pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

anketar ::

shadeX je izjavil:

Slikovni dokaz. Glavno krožišče v Novi Gorici.



wtf, kako je pa to ratal?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laganje policistov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11513476 (9698) Unknown_001
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111867 (9539) koyotee
»

Gumbi za pešce pri prehodih-je sploh važno?

Oddelek: Loža
264901 (3898) BivšiUser2
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020221 (18341) Roadkill
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26092840 (81243) fosil

Več podobnih tem