» »

Laganje policistov

Laganje policistov

1
2
3

kuall ::

Oberyn je izjavil:

kuall je izjavil:

tako da ne jemlji preveč osebno. tudi ko koga pošljejo v zapor niso velikokrat 100% sigurni ampak ker je bolj važno za družbo,da je nekdo za zgled zaprt za zločim bodo raje vzeli ta riziko in zaprli mogoče nedolžnega, kot da ne bi nobenega, ker je za družbo bolj koristno to, da zgleda, kot da zločince vedno dobijo.

Jaz sem popolnoma prepričan, da bi ti spremenil tole pesmico tisti hip, ko bi šel v zapor zaradi stvari, ki je nisi naredil. Ko bi v sprejemni pisarni sezuval čevlje in slačil hlače, bi se ti 100% zazdelo, da to pravzaprav ni preveč družbeno koristno in bi začel zadevo jemati zelo osebno. Prepričaj me, da se motim.


Seveda bi tako stvar jemal osebno, bi pa prišli trenutki, ko bi znal takole objektivno pogledat na stvar, kot sem jo tu razložil.
Nisem rekel, da je to prav, jaz samo razlagam objektivno, kakšno je stanje. Probam razumet, tako kot vse stvari, ne pa jokat. Znanstvena vera se to drugače imenuje, zelo redki jo obvladajo.

jype ::

kuall je izjavil:

Znanstvena vera se to drugače imenuje, zelo redki jo obvladajo.
Škoda, da se dejstva ne ujemajo s tem, kar si zapisal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

kuall ::

Ti si pa tečen kot komar.

jype ::

To sicer drži, a prav imam kljub temu: Velik delež policistov je profesionalnih in čisto nič ne poizkuša izsiljevati nobenih priznanj, pa tudi obnašajo se povsem odgovorno in racionalno in ne poizkušajo oškodovati ljudi za šport, kot se pogosto pritožujejo idioti, ki so jih zalotili pri kršenju zakonodaje.

r3dkv1c4 ::

jype ne nakladaj.

Njihovo poslanstvo je skrb za varnost cestnega prometa in ne inkasanstvo.
Se strinjaš?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kuall ::

Jype, spet si vse zamešal. Zgleda, da bi ti moral narisat. Ampak se mi ne da ukvarjat s teboj.

jype ::

Saj niso inkasanti, le tisti, ki se ne znate obnašat v prometu jih tako imenujete.

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Saj niso inkasanti, le tisti, ki se ne znate obnašat v prometu jih tako imenujete.


Tko k rampa :).

D3m ::

O ja "THE RAMP"

|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Scorpy84 je izjavil:

Tko k rampa :).
Jaz sem rampo plačal, pa nič nisem jamral, da je inkasant. To jamrate tisti, ki jo z zadnjo šipo od novega Audija poderete.

solatko ::

r3dkv1c4 - Za inkasante policiste dela država, ki še kako rabi sredstva iz čimveč kazni. Policisti naj bi bili zaradi varnosti, samo na žalost jih tam, kjer je nevarno, po navadi ni, pridejo šele na nesrečo.

Če bi hoteli dejansko izboljšat varnost v prometu, bi se moralo s tem ukvarjat kar nekaj ministerstev, tako pa se z varnostjo ukvarjajo udeleženci v prometu sami in večinoma pametni preživijo.
Delo krepa človeka

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tko k rampa :).
Jaz sem rampo plačal, pa nič nisem jamral, da je inkasant. To jamrate tisti, ki jo z zadnjo šipo od novega Audija poderete.


Jaz ne jamram.

Meizu ::

frudi je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Sej nekoč so bili v Ljubljani semaforji z utripajočo zeleno, kar je služilo istemu namenu. Pa se je izkazalo, da so v praksi slabši, kot v teoriji. Namesto da bi vozniki utripajočo zeleno luč vzeli kot signal, da je potrebno upočasniti, saj se jim bo kmalu prižgala rumena, so raje razmišljali "treba dat gas, da še pridem skozi". Isto bo, če bo namesto utripajoče zelene odštevalo zadnjih par sekund.

Kje drugje tak sistem morda lahko deluje pozitivno. Pri nas zaradi prenizke vozniške kulture žal ne.

kuall je izjavil:

ko imaš opravka s policaji je najbolj važno, da se zavedaš, da hoče iz tebe izvleči priznanje. sem imel parkrat opravka s policaji (varnostni pas itd:) in sem vsakič imel to v glavi, da jim ne bom kaj priznal. v bistvu je najbolje biti čimbolj tiho. če je policaj zajeban pezde ga boš z govorjenjem samo še bolj razdražil.

Točno to. In ravno na to se je žal ujel OP. Zato pa nikoli ne priznati, da ste karkoli storili narobe. Če te vpraša "ali ste vedeli, koliko ste vozili" vedno odgovoriš z "ja". Če te vpraša koliko - "po omejitvi", ne pa "malo čez mi je ušlo". Če te vpraša, katera luč je bila na semaforju, je edini pravilni odgovor "zelena".

Seveda je policist lagal, ko je OPju dejal, da je iz druga strani križišča že gorela zelena in da je torej moral prevoziti rdečo. Želel ga je prestrašiti s hujšim prekrškom, da je nato iz strahu pred kaznijo za rdečo kar sam priznal, da je zapeljal v rumeno. Puf, priznanje, avtomatska kazen. Če bi bil policist res videl zeleno iz svoje smeri, verjemi, da te ne bi spustil skozi samo s kaznijo za rumeno luč.

Ampak kot rečeno, vožnja v rumeno ni avtomatska kazen. Če želi policist pravilno oceniti, ali si imel možnost varno ustaviti pod rumeno, mora imeti dober pregled tako nad tem, kje si se nahajal, s kakšno hitrostjo si vozil in kdaj točno se ti je prižgala rumena luč. Vsaj slednjega v tem primeru ni mogel, ker iz svoje perspektive ni imel vpogleda na tvoj semafor. Torej ni imel nobene osnove za oceno, ali bi se lahko varno ustavil, ali ne. Zato njegova beseda v tem primeru ne velja nič in ostane samo tvoja. Samo na to točko se skoncentriraj v pritožbi, pa se boš naverjetneje rešil kazni.


Ja, malce sem se zapisal, v Avstriji nimajo toliko semaforjev na stevec, ravno utripajoce luci so. In to funkcionira odlicno.

Ne vem pa kaksno jamstvo ti da nepredvidljivi semafor, da folk ne bo pospeseval, sploh ko vidi na daljsi ravnici kaksnih 200-300m dol semafor z zeleno lucjo, itak, pospesimo, da ujamemo zeleni val ane.

IMHO je to isto sranje, drugo pakovanje. Ampak vseeno, utripajoci semafor je vsaj zame superioren tem navadnim.

Gagatronix ::

Folk pr nas ne zna vozt to je dejstvo. Mene je zanc na PLOCNIKU skor zgazu avto od Vojaske Policije. Ce se oni ne znajo vozt kje bi znal civili.

Avstrijci vsaj furat znajo zato pa funkcionirajo utripajoce zelene.

Meizu ::

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.


Hehe, ce imas na cesti cas opazovat luci kolesarjev in pescev, potem definitivno nimas casa spremljati vozisca. Stvari se v milisekundi spremenijo do te mere (mini zastoj ipd.), da imas lahko zaradi nepozornosti takoj nesreco. Izgovor, da je navaden semafor cisto ok, ker itak lahko zaradi preglednosti kalkuliras na podlagi semaforjev kolesarjev in pescev, kdaj bo na semaforju rdeca je, iskreno, precej butast. Torej po tvojem ne nucamo niti rumene luci.

r3dkv1c4 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Kje v Avstriji in koliko taksnih semaforjev si pa videl?

Nekaj jih je po večjih mestih, da bi lahjko na splošno rekel, da jih oni imajo, mi pa ne, pa brcaš v temo.

Tudi pri nas, v Sloveniji, imamo nekaj tovrstnih semaforjev ampak lahko recem le, da ni omembe vredno, da bi jh omenjal.
Sklicevati se na tip semaforja, ker nekdo na vsak način forsira vožnjo skozi križišče, četudi čez rumeno....je skrajno neumno.


V avstriji je cisto vsak semafor z utripajoco zeleno, po moznosti se s stevcem ampak to je ze luksuz.

Ocitno nisi pozorno bral teme, govora tu ni o voznikih, ki s 911 turbo pospesijo pol km pred semaforjem z rumeno lucjo, temvec nekomu, ki 20m pred semaforjem dozivi rumeno luc, ker pac ne more vedet kdaj bo in se potem odloci, da bo pac sel skoznjo, ker je seveda in prekratka razdalja za normalno ustavljanje, hkrati pa tudi neumno, da bos v 20m ustavljal mocneje kot F1 vozniki v ovinek na Silverstonu. To je sele neumnost. Pri utripajoci luci tocno ves kdaj bo rumena in tam ni debate, ce te policist vidi speljati skozi rumeno tocno ves in ti in on, da si naredil neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Gagatronix je izjavil:

Pol pa slab opazujes okol sebe al si pa vidu zlo mal Lj.


Heh. Ajde nastej mi semaforje s stevcem in koliko jih je v procentualnem razmerju z ostalimi semaforji. Samo zato, ker ti poznas lokacije 3h taksnih semaforjev se ne pomeni, da smo odkrili ameriko.

Gagatronix ::

Loh jih nafukas po celi Lj pa naus s tem ama nc naredu ker so ljudje na cesti pac kreteni.

Meizu ::

Gagatronix je izjavil:

Loh jih nafukas po celi Lj pa naus s tem ama nc naredu ker so ljudje na cesti pac kreteni.


Kreten je kreten, ostali nekreteni pa imajo s tem vsaj olajsane muke precej v nasprotju s primerom, ki ga je dozivel OP in se zdaj lahko na trepalnice postavi pa realno ne more nic.

Edit: Ce pa pravis, da je na LJ cestah toliko kretenov (s cimer se absolutno strinjam mimogrede), potem je pa itak na policiji, da poostri nadzor in zacne kasirat dokler se folk ne bo navadu primerne voznje. Med capine spadajo tudi tisti, ki ob zamasku na pasu pred semaforjem vozijo po praznem pasu, ki pelje v cisto drugo smer in se nato na koncu pasa zacnejo vrivat na tisti zamasen pas ter s tem zamasijo se ostale pasove.

Ampak ce napredek bremzamo z zagovarjanjem tega, da imamo na cestah itak prevec kretenov, potem ne nucamo niti semaforjev, itak gre folk skozi tako ali drugace. Ce bi se razmisljali nasi predniki na taksen nacin takrat, ko se je prvic nasploh v zgodovini postavilo semafor, bi danes najverjetneje vozili kot v indiji. Al pa v Bangladesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gagatronix ::

V Indiji znajo boljs vozt k pr ns. Sam koji kurc ti pomagajo polcaji ce so pa lih glih debili k ostali?

Mehmed ::

Drmr je izjavil:


Ob prebiranju teme sem razmisljal da bi se v taksnem primeru najlazje izvlekel z dashcamom + posnetkom nabjijanja policaja o rdeci luci.


Ne vem zakaj bi rabil snemati policaja, ce sam dashcam lahko potrdi a si kriv ali ne?

Scorpy84 ::

Meizu je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.


Hehe, ce imas na cesti cas opazovat luci kolesarjev in pescev, potem definitivno nimas casa spremljati vozisca. Stvari se v milisekundi spremenijo do te mere (mini zastoj ipd.), da imas lahko zaradi nepozornosti takoj nesreco. Izgovor, da je navaden semafor cisto ok, ker itak lahko zaradi preglednosti kalkuliras na podlagi semaforjev kolesarjev in pescev, kdaj bo na semaforju rdeca je, iskreno, precej butast. Torej po tvojem ne nucamo niti rumene luci.

r3dkv1c4 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Kje v Avstriji in koliko taksnih semaforjev si pa videl?

Nekaj jih je po večjih mestih, da bi lahjko na splošno rekel, da jih oni imajo, mi pa ne, pa brcaš v temo.

Tudi pri nas, v Sloveniji, imamo nekaj tovrstnih semaforjev ampak lahko recem le, da ni omembe vredno, da bi jh omenjal.
Sklicevati se na tip semaforja, ker nekdo na vsak način forsira vožnjo skozi križišče, četudi čez rumeno....je skrajno neumno.


V avstriji je cisto vsak semafor z utripajoco zeleno, po moznosti se s stevcem ampak to je ze luksuz.

Ocitno nisi pozorno bral teme, govora tu ni o voznikih, ki s 911 turbo pospesijo pol km pred semaforjem z rumeno lucjo, temvec nekomu, ki 20m pred semaforjem dozivi rumeno luc, ker pac ne more vedet kdaj bo in se potem odloci, da bo pac sel skoznjo, ker je seveda in prekratka razdalja za normalno ustavljanje, hkrati pa tudi neumno, da bos v 20m ustavljal mocneje kot F1 vozniki v ovinek na Silverstonu. To je sele neumnost. Pri utripajoci luci tocno ves kdaj bo rumena in tam ni debate, ce te policist vidi speljati skozi rumeno tocno ves in ti in on, da si naredil neumnost.


Butast ali pa je za tebe prevec opazovati? Glede na nas promet bp opazujem se zraven luci pescev, kjer res ni problem. Ce pa imas ti te probleme, pol upam da se ne vozis na mojem koncu. Edino kjer ne uspem opazovati semafor za pesce je pa italija, ker je tam promet nemogoc, sploh pa skuterji k jih je miljon, pri nas je uzivancija glede taksnega prometa. In glede na to da letno delam med 40-60k bolj ali manj mestne voznje in v zivljenju nisem naredil nobene prometne, imam ocitno dosti izkusenj, da povem svoj butast predlog.

Gagatronix ::

Mehmed je izjavil:

Drmr je izjavil:


Ob prebiranju teme sem razmisljal da bi se v taksnem primeru najlazje izvlekel z dashcamom + posnetkom nabjijanja policaja o rdeci luci.


Ne vem zakaj bi rabil snemati policaja, ce sam dashcam lahko potrdi a si kriv ali ne?


Razn ce mas dashcam iz korn flejksov ti bo znal snemat audio. Polcaj itak pride do okna.

frudi ::

Meizu je izjavil:

Ampak vseeno, utripajoci semafor je vsaj zame superioren tem navadnim.

S tem se absolutno strinjam. Tudi jaz bi sam zase takoj raje imel utripajoče ali odštevajoče semaforje, pa tudi če je potem vožnja v rumeno vedno prepovedana in kaznovana. Ampak po drugi strani ne moremi ignorirati tega, da se bi, vsaj pri nas, s tem očitno poslabšala varnost. Vsaj to je bil naveden razlog, da so se pred leti v Ljubljani ukinile utripajoče zelene. In nekaj časa po prehodu se je tudi pisalo v medijih, da se je število nesreč v križiščih po ukinitvi zmanjšalo. Ne vem pa, če je šlo pri tem za trajen ali samo za prehoden pojav. Bilo bi treba videti statistiko nesreč v križiščih v letih pred in po spremembi. Ampak ne vem, če je kje na voljo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

rosomah ::

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.




se popolnoma strinjam!!!!!!!!!!!.... je pa tud' res, da mor'š še na ritopike mal gledat.....

Meizu ::

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.


Hehe, ce imas na cesti cas opazovat luci kolesarjev in pescev, potem definitivno nimas casa spremljati vozisca. Stvari se v milisekundi spremenijo do te mere (mini zastoj ipd.), da imas lahko zaradi nepozornosti takoj nesreco. Izgovor, da je navaden semafor cisto ok, ker itak lahko zaradi preglednosti kalkuliras na podlagi semaforjev kolesarjev in pescev, kdaj bo na semaforju rdeca je, iskreno, precej butast. Torej po tvojem ne nucamo niti rumene luci.

r3dkv1c4 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Kje v Avstriji in koliko taksnih semaforjev si pa videl?

Nekaj jih je po večjih mestih, da bi lahjko na splošno rekel, da jih oni imajo, mi pa ne, pa brcaš v temo.

Tudi pri nas, v Sloveniji, imamo nekaj tovrstnih semaforjev ampak lahko recem le, da ni omembe vredno, da bi jh omenjal.
Sklicevati se na tip semaforja, ker nekdo na vsak način forsira vožnjo skozi križišče, četudi čez rumeno....je skrajno neumno.


V avstriji je cisto vsak semafor z utripajoco zeleno, po moznosti se s stevcem ampak to je ze luksuz.

Ocitno nisi pozorno bral teme, govora tu ni o voznikih, ki s 911 turbo pospesijo pol km pred semaforjem z rumeno lucjo, temvec nekomu, ki 20m pred semaforjem dozivi rumeno luc, ker pac ne more vedet kdaj bo in se potem odloci, da bo pac sel skoznjo, ker je seveda in prekratka razdalja za normalno ustavljanje, hkrati pa tudi neumno, da bos v 20m ustavljal mocneje kot F1 vozniki v ovinek na Silverstonu. To je sele neumnost. Pri utripajoci luci tocno ves kdaj bo rumena in tam ni debate, ce te policist vidi speljati skozi rumeno tocno ves in ti in on, da si naredil neumnost.


Butast ali pa je za tebe prevec opazovati? Glede na nas promet bp opazujem se zraven luci pescev, kjer res ni problem. Ce pa imas ti te probleme, pol upam da se ne vozis na mojem koncu. Edino kjer ne uspem opazovati semafor za pesce je pa italija, ker je tam promet nemogoc, sploh pa skuterji k jih je miljon, pri nas je uzivancija glede taksnega prometa. In glede na to da letno delam med 40-60k bolj ali manj mestne voznje in v zivljenju nisem naredil nobene prometne, imam ocitno dosti izkusenj, da povem svoj butast predlog.


Bom obrnil zadevo, pa rekel, da upam, da se ti ne vozis na mojem koncu. Ker ocitno gledas 1000x stvari zraven namesto da bi se na cestisce skoncentriral. CPP mora bit jasen in enostavno razumevajoc, ne da bos ti zdaj kalkuliral rdeco in rumeno luc na semaforju na podlagi opazovanja semaforskih luci namenjenih za pesce in kolesarje. In to iz avta, ki se premika v nekaterih koncih LJ tudi 70km/h po omejitvi. A si ti nor?

MihaK3 ::

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.


Wrong - veš koliko je križišč kjer se pešcem prižge rdeča tudi po 15 - 20 sekund pred rdečo za avtomobile, sploh tam kjer ni posebej semaforja za kolesarje. Če ne poznaš točno tistega križišča, je rdeča za pešce slab indikator. So me pa hoteli enkrat oglobit na točno tak način kot avtorja teme, torej zavijal sem levo in v križišče zapeljal ravno, ko se je prižgala rumena (sploh ni bilo šans da bi ustavil) in čez 50 metrov me ustavi policistka, ki je trdila da sem peljal "globoko" v rumeno (predvidevam da sem dodatno padel v oči oziroma ušesa zaradi dokaj glasnega izpuha), vendar se nisem dal in trdil, da se je ravnokar prižgala, zato me je hotela dobiti na kako drugo zadevo - obvezno opremo, zimske gume (bilo je ravno po 15. novembru), vendar ker ni bilo pomanjkljivosti, je obupala in raje ustavila novega "kandidata". Sem se pa potem ustavil v trgovini samo malo naprej in sem opazil, da je bil malo kasneje ob njej še en policaj, katerega prej ni bilo (sem že sicer opazil, da je med mojim pregledom kar naprej nekam pogledovala), lahko da bi ob obeh vseeno dobil kako kazen.

IL_DIAVOLO ::

Glih takrat se je vžgala rumena, ko sem pripeljal v križišče.

Meizu ::

Bodimo realni in priznajmo kolikokrat se tovrsten dogodek zgodi in kako je neumno zakon postavljen kdo in kako bo ugotavljal kdaj in zakaj je nekdo pripeljal upraviceno ali ne v rumeno luc. IMHO je to neumnost prve klase in kar se CPP stroke tice najverjetneje ena prvi tock za kirurski poseg. Ce je seveda volja in interes. Glede na inkasantski sistem v Sloveniji najverjetneje ne. Itak.

Edina logicna resitev brez konkretnega palamudenja je prehod na utripajoce luci in postavit poostren nadzor nad F1 vozniki in jih ustrezno tako po palcu udarit, da ne bojo nikoli vec pomislili, da bi se jim splacalo rinit skozi rumeno. Nekaj casa bi preteklo in promet bi funkcioniral cisto dbest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Unknown_001 ::

V zapisniku bo pisalo: "kršitelj priznal vožnjo v rumeno luč"

In ... si lahko s papirji ZPrCP obrišeš rit. Ti rečeš da si pelajl v zeleno. En feler, ki ga ta policist ni upošteval je, ka imaš v nekaterih križiščih switch zamaknjen, zato da se promet z ene smeri hitreje sprazne a navadno tam obstaja tud rumena puščica. Ampak zafukal si se s priznanjem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Unknown_001 je izjavil:

V zapisniku bo pisalo: "kršitelj priznal vožnjo v rumeno luč"

In ... si lahko s papirji ZPrCP obrišeš rit. Ti rečeš da si pelajl v zeleno. En feler, ki ga ta policist ni upošteval je, ka imaš v nekaterih križiščih switch zamaknjen, zato da se promet z ene smeri hitreje sprazne a navadno tam obstaja tud rumena puščica.


Ampak ta izjava je trda ko pohorski granit.

Normalno, da je "krsitelj" priznal da je zapeljal v rumeno luc. To seveda ni sporno, saj je pod dolocenimi pogoji tudi dovoljeno. Problem je justification neupravicenega peljanja v rumeno. Tega se pa tista izjava ne dotakne niti z misjo dlako.

Da bi pa policist bil klasificiran kot radar za merjenje distance in hitrosti z registrsko stevilko, kjer lahko kredibilno izjavi, da je s svojimi lastnimi ocmi ocenil razdaljo pred semaforjem kot se varno za ustavljanje je pa precej smesno, razen ce ima slucajno na sebi kamero, ki bi po kasnejsi analizi pokazala, da je res prislo do prekrska.

Edit2: To je pac eden od tistih primerov, kjer je zakonodaja in nacin izvajanja kontrole prometa tako labava, da si dobesedno prepuscen milosti in nemilosti policaja.

In to zakaj? Ker ti semafor sploh predcasno ne pove, da bo kmalu rumena, hoces noces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

r3dkv1c4 ::

solatko je izjavil:

r3dkv1c4 - Za inkasante policiste dela država, ki še kako rabi sredstva iz čimveč kazni. Policisti naj bi bili zaradi varnosti, samo na žalost jih tam, kjer je nevarno, po navadi ni, pridejo šele na nesrečo.

Če bi hoteli dejansko izboljšat varnost v prometu, bi se moralo s tem ukvarjat kar nekaj ministerstev, tako pa se z varnostjo ukvarjajo udeleženci v prometu sami in večinoma pametni preživijo.

Glej, ne bom prepričeval prepričane, lahko pa rečem in zapišem tisto, kar sem doživel.
Ko mi policist reče,da on ni v službi, da bi urejal promet, drugu pa trdi, da tako želijo njegovi komunistični šefi potem ni vredno, da o tem še naprej odkrivamo toplo vodo.

Priznam, da sem se pozabil pripet in sem jasno to priznal, ko pa sem ga vprašal, če je možno le opozorilo, ker tega v svojem življenju nisem doživel, pa mi je gospod inkasant povedal, da bo to 60EUR, pa tudi ni vredno, da bi jih kakorkoli drugače imenoval.
Mimo nas pa se v trenurtku postopka pelje najmanj 10 tovornjakov in 30 avtomobilov z nično varnostno razdaljo, kar je največkrat razlog za nastanke nesreč na naši AC, se mi pa zdi, da je o tem brezpredmetno razpravljat ali je prav ali ne, da se jih je prijel ta naziv.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Unknown_001 ::

Meizu je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

V zapisniku bo pisalo: "kršitelj priznal vožnjo v rumeno luč"

In ... si lahko s papirji ZPrCP obrišeš rit. Ti rečeš da si pelajl v zeleno. En feler, ki ga ta policist ni upošteval je, ka imaš v nekaterih križiščih switch zamaknjen, zato da se promet z ene smeri hitreje sprazne a navadno tam obstaja tud rumena puščica.


Ampak ta izjava je trda ko pohorski granit.

Normalno, da je "krsitelj" priznal da je zapeljal v rumeno luc. To seveda ni sporno, saj je pod dolocenimi pogoji tudi dovoljeno. Problem je justification neupravicenega peljanja v rumeno. Tega se pa tista izjava ne dotakne niti z misjo dlako.


Ma sej to je. Folk misl, da ma tako karizmo, ka bo policist čisto paf in osupel kako brihten izjemen primerek inteligence stoji pred njim. V resnici pa se z gobcanjem še bolj betoniraš in blamiraš. S policijo je dialog samo DA/NE in minimalne nujne informacije za uspešno vodenje postopka. To da mu ti filozofiraš... HA butl! Men še pihat niso dal, tud ko me je tip 16x vprašal a sm pil al ne. 16xNE in mrtvo hladno (rahlo grdo) gledal v oči. Dobro, srečno pot. Drug primer je bil kolega ka so ga za mano ustavl... bogi revež ves posran pred plavcem na široko razlagal in filozofiral, na konc so mu dal dal in pihat in drogentest (nek listek za na jezik).

Na kratko: Tiho bod in ne *ebi sistema v glavo. Al pa plačuj in govor kok si pokončen ponosen tepec.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scorpy84 ::

Meizu je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.


Sej ne rabis take semaforje s stevcem. V 90% primerih imas lep pregled nad kriziscem. Ko se pescem prizge rdeca luc in malo kasneje kolesarjem, ves da se bo tudi tebi prizgala rdeca luc, edino problem je ce ste leni, da bi v celoti opazovali krizisce.


Hehe, ce imas na cesti cas opazovat luci kolesarjev in pescev, potem definitivno nimas casa spremljati vozisca. Stvari se v milisekundi spremenijo do te mere (mini zastoj ipd.), da imas lahko zaradi nepozornosti takoj nesreco. Izgovor, da je navaden semafor cisto ok, ker itak lahko zaradi preglednosti kalkuliras na podlagi semaforjev kolesarjev in pescev, kdaj bo na semaforju rdeca je, iskreno, precej butast. Torej po tvojem ne nucamo niti rumene luci.

r3dkv1c4 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No to je en lep primer, ki potrdi mojo fascinacijo nad tem, zakaj nimamo semaforjev z odstevanjem casa. V avstriji imajo tak sistem velika vecina semaforjev in nimas s tem nobenih tezav.

V ljubljani sem videl le en tak semafor in to na vicu.

Kje v Avstriji in koliko taksnih semaforjev si pa videl?

Nekaj jih je po večjih mestih, da bi lahjko na splošno rekel, da jih oni imajo, mi pa ne, pa brcaš v temo.

Tudi pri nas, v Sloveniji, imamo nekaj tovrstnih semaforjev ampak lahko recem le, da ni omembe vredno, da bi jh omenjal.
Sklicevati se na tip semaforja, ker nekdo na vsak način forsira vožnjo skozi križišče, četudi čez rumeno....je skrajno neumno.


V avstriji je cisto vsak semafor z utripajoco zeleno, po moznosti se s stevcem ampak to je ze luksuz.

Ocitno nisi pozorno bral teme, govora tu ni o voznikih, ki s 911 turbo pospesijo pol km pred semaforjem z rumeno lucjo, temvec nekomu, ki 20m pred semaforjem dozivi rumeno luc, ker pac ne more vedet kdaj bo in se potem odloci, da bo pac sel skoznjo, ker je seveda in prekratka razdalja za normalno ustavljanje, hkrati pa tudi neumno, da bos v 20m ustavljal mocneje kot F1 vozniki v ovinek na Silverstonu. To je sele neumnost. Pri utripajoci luci tocno ves kdaj bo rumena in tam ni debate, ce te policist vidi speljati skozi rumeno tocno ves in ti in on, da si naredil neumnost.


Butast ali pa je za tebe prevec opazovati? Glede na nas promet bp opazujem se zraven luci pescev, kjer res ni problem. Ce pa imas ti te probleme, pol upam da se ne vozis na mojem koncu. Edino kjer ne uspem opazovati semafor za pesce je pa italija, ker je tam promet nemogoc, sploh pa skuterji k jih je miljon, pri nas je uzivancija glede taksnega prometa. In glede na to da letno delam med 40-60k bolj ali manj mestne voznje in v zivljenju nisem naredil nobene prometne, imam ocitno dosti izkusenj, da povem svoj butast predlog.


Bom obrnil zadevo, pa rekel, da upam, da se ti ne vozis na mojem koncu. Ker ocitno gledas 1000x stvari zraven namesto da bi se na cestisce skoncentriral. CPP mora bit jasen in enostavno razumevajoc, ne da bos ti zdaj kalkuliral rdeco in rumeno luc na semaforju na podlagi opazovanja semaforskih luci namenjenih za pesce in kolesarje. In to iz avta, ki se premika v nekaterih koncih LJ tudi 70km/h po omejitvi. A si ti nor?


Nisem nor sem pa ocitno sposoben in nisem edini, zate pa ne vem. Glede na to kako imamo siroke ceste in premaknes malo oci v desno in poleg svojega semaforja vidis semafor za pesce. Ce pa ti tega ne vidis, pol mocno dvomim, da si tudi pozoren na glavni semafor, ker je ocitno prehud zalogaj, ker sta iz prespektive dobesedbo eden zraven drugega ko si 100m pred kriziscem. In drugace brez skrbi ne gledam ampak po tolikem casu lpodzavestno reagiram, ko se jim prizge rdeca luc in mi vzame pozornost, da se bo tudi pri meni prizgala rdeca. Casovno nisem stel kdaj se bo meni rdeca prizgla, ampak po tolikih prevozenih in tudi leta, priblizno vem razdaljo ali bom se zvozil na zeleno luc. Pa ne pridigaj o mojem opazovanju, ker ocitno imam manj problemov, kot ti.

Magic1 ::

Itak na koncu so kao "vse" kazni budalaščine policajev, folk itak vse pravilno dela. Debili so policaji, ker kazni pišejo... Najboljša je pa ta, da ne men kazni pisat, ker ostali večje prekrške delajo:)) Še premalo pišejo kazni, ker večina folka res preveč po domače vozi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Meizu ::

Unknown_001 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

V zapisniku bo pisalo: "kršitelj priznal vožnjo v rumeno luč"

In ... si lahko s papirji ZPrCP obrišeš rit. Ti rečeš da si pelajl v zeleno. En feler, ki ga ta policist ni upošteval je, ka imaš v nekaterih križiščih switch zamaknjen, zato da se promet z ene smeri hitreje sprazne a navadno tam obstaja tud rumena puščica.


Ampak ta izjava je trda ko pohorski granit.

Normalno, da je "krsitelj" priznal da je zapeljal v rumeno luc. To seveda ni sporno, saj je pod dolocenimi pogoji tudi dovoljeno. Problem je justification neupravicenega peljanja v rumeno. Tega se pa tista izjava ne dotakne niti z misjo dlako.


Ma sej to je. Folk misl, da ma tako karizmo, ka bo policist čisto paf in osupel kako brihten izjemen primerek inteligence stoji pred njim. V resnici pa se z gobcanjem še bolj betoniraš in blamiraš. S policijo je dialog samo DA/NE in minimalne nujne informacije za uspešno vodenje postopka. To da mu ti filozofiraš... HA butl! Men še pihat niso dal, tud ko me je tip 16x vprašal a sm pil al ne. 16xNE in mrtvo hladno (rahlo grdo) gledal v oči. Dobro, srečno pot. Drug primer je bil kolega ka so ga za mano ustavl... bogi revež ves posran pred plavcem na široko razlagal in filozofiral, na konc so mu dal dal in pihat in drogentest (nek listek za na jezik).

Na kratko: Tiho bod in ne *ebi sistema v glavo. Al pa plačuj in govor kok si pokončen ponosen tepec.


Vse lepo in prav, je pa absolutno dejstvo, da ima t.i. "krsitelj" na mestu obtozbe valjda pravico obrazlozit svoje dejanje in izpostaviti v tem specificnem primeru, da se pac ni mogel na njegovo oceno varno ustavit in je nadaljeval voznjo skozi semafor. Na kak nacin lahko taksno izjavo underminas brez, da poseze v argument neka tehnika t.j. radar, kamera, posnetek, whatever?

Jaz imam en mali grudge s temi fintami, da pred policajem ne smes izustit nicesar. To je ze uni ameriski sistem, anything you say can and will be used against you. Cisti opression.

Se strinjam, da je naceloma dobro bit tiho, ampak ce se ti resnicno godi krivica - a bos 80eur kazen zagovarjal pred sodiscem? Si nakopal se kaksne sodne stroske povrh?

r3dkv1c4 ::

Meizu je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Pol pa slab opazujes okol sebe al si pa vidu zlo mal Lj.


Heh. Ajde nastej mi semaforje s stevcem in koliko jih je v procentualnem razmerju z ostalimi semaforji. Samo zato, ker ti poznas lokacije 3h taksnih semaforjev se ne pomeni, da smo odkrili ameriko.

V celi Sloveniji, ne vem, če ji je 200.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

Meizu je izjavil:



Vse lepo in prav, je pa absolutno dejstvo, da ima t.i. "krsitelj" na mestu obtozbe valjda pravico obrazlozit svoje dejanje in izpostaviti v tem specificnem primeru, da se pac ni mogel na njegovo oceno varno ustavit in je nadaljeval voznjo skozi semafor. Na kak nacin lahko taksno izjavo underminas brez, da poseze v argument neka tehnika t.j. radar, kamera, posnetek, whatever?

Jaz imam en mali grudge s temi fintami, da pred policajem ne smes izustit nicesar. To je ze uni ameriski sistem, anything you say can and will be used against you. Cisti opression.

Se strinjam, da je naceloma dobro bit tiho, ampak ce se ti resnicno godi krivica - a bos 80eur kazen zagovarjal pred sodiscem? Si nakopal se kaksne sodne stroske povrh?


Bistvo je sam to, da mu nimaš kaj filozofirat. Pojasniš, če zazanš nepravilnost ampak! Raportiraš kratko i jebitačno. Brez nekih flancatov o poštenju in "jst pa že nisem tak". Gimme a break...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Meizu je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

V zapisniku bo pisalo: "kršitelj priznal vožnjo v rumeno luč"

In ... si lahko s papirji ZPrCP obrišeš rit. Ti rečeš da si pelajl v zeleno. En feler, ki ga ta policist ni upošteval je, ka imaš v nekaterih križiščih switch zamaknjen, zato da se promet z ene smeri hitreje sprazne a navadno tam obstaja tud rumena puščica.


Ampak ta izjava je trda ko pohorski granit.

Normalno, da je "krsitelj" priznal da je zapeljal v rumeno luc. To seveda ni sporno, saj je pod dolocenimi pogoji tudi dovoljeno. Problem je justification neupravicenega peljanja v rumeno. Tega se pa tista izjava ne dotakne niti z misjo dlako.


Ma sej to je. Folk misl, da ma tako karizmo, ka bo policist čisto paf in osupel kako brihten izjemen primerek inteligence stoji pred njim. V resnici pa se z gobcanjem še bolj betoniraš in blamiraš. S policijo je dialog samo DA/NE in minimalne nujne informacije za uspešno vodenje postopka. To da mu ti filozofiraš... HA butl! Men še pihat niso dal, tud ko me je tip 16x vprašal a sm pil al ne. 16xNE in mrtvo hladno (rahlo grdo) gledal v oči. Dobro, srečno pot. Drug primer je bil kolega ka so ga za mano ustavl... bogi revež ves posran pred plavcem na široko razlagal in filozofiral, na konc so mu dal dal in pihat in drogentest (nek listek za na jezik).

Na kratko: Tiho bod in ne *ebi sistema v glavo. Al pa plačuj in govor kok si pokončen ponosen tepec.


Vse lepo in prav, je pa absolutno dejstvo, da ima t.i. "krsitelj" na mestu obtozbe valjda pravico obrazlozit svoje dejanje in izpostaviti v tem specificnem primeru, da se pac ni mogel na njegovo oceno varno ustavit in je nadaljeval voznjo skozi semafor. Na kak nacin lahko taksno izjavo underminas brez, da poseze v argument neka tehnika t.j. radar, kamera, posnetek, whatever?

Jaz imam en mali grudge s temi fintami, da pred policajem ne smes izustit nicesar. To je ze uni ameriski sistem, anything you say can and will be used against you. Cisti opression.

Se strinjam, da je naceloma dobro bit tiho, ampak ce se ti resnicno godi krivica - a bos 80eur kazen zagovarjal pred sodiscem? Si nakopal se kaksne sodne stroske povrh?

Temu čistemu opression, ki mu poprej nasprotuješ, se mu v tem trenutku klanjaš.
Daneš podpišeš kazen, katere vzrok nisi ti, jutri streljamo begunce, pojutrišnem streljajo tebe, ker si terorist.

D3m ::

Ne razumem. A lahko obrazložiš zapisano?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

louser kr neki nabija u tri krasne.

louser ::

Ne biti debil in podpisati za dejanje, ki ga niste zagrešili. Tudi za 20 evrov se splača po sodiščih skakati.

To je ze uni ameriski sistem, anything you say can and will be used against you. Cisti opression.

Se strinjam, da je naceloma dobro bit tiho, ampak ce se ti resnicno godi krivica - a bos 80eur kazen zagovarjal pred sodiscem? Si nakopal se kaksne sodne stroske povrh?

Danes plačaš denarno kazen za dejanje, ki ga nisi zagrešil, jutri pa greš že kar v zapor?

Mare2 ::

louser je izjavil:

Ne biti debil in podpisati za dejanje, ki ga niste zagrešili. Tudi za 20 evrov se splača po sodiščih skakati.

Za 20 EUR se ne splača. Seveda obstaja dilema, ali se pustiti policaju, da te pelje na limance.

Meja je namreč, ko zapelješ v križišče. Ponavadi je tam črta, pred katero se ustavimo, ko na semaforju gori rdeča luč. Gre za trenutek odločitve, morda stotinko sekunde. :)

r3dkv1c4 ::

OP je dobil kazen, who gives a fuck, naslednjič bo bolj pazil.

Namen dosežen.

Inkasant vesel, nadrejeni ga je potrepljal po rami, to je to.

Welcome to Bananastan.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Gagatronix ::

Bananastan mas sam ti u tist redkvic od betice.

Uporabnik ::

kuall je izjavil:

ko imaš opravka s policaji je najbolj važno, da se zavedaš, da hoče iz tebe izvleči priznanje. sem imel parkrat opravka s policaji (varnostni pas itd:) in sem vsakič imel to v glavi, da jim ne bom kaj priznal. v bistvu je najbolje biti čimbolj tiho. če je policaj zajeban pezde ga boš z govorjenjem samo še bolj razdražil.




Don't Talk to the Police

kuall ::

Govorjenje s policaji je škodljivo zato, ker ima policaj samo en cilj v mislih: kako te kaznovati. Policajeva služba je kaznovanje ljudi in nič drugega. Respresivni organ. No razen če si v vlogi žrtve in se pogovarjaš o nekem tretjem kriminalcu, potem je ok, če govoriš z njimi. Pa še v tem primeru njihovi možgani tako delujejo, da te kaj hitro začnejo sumljivo gledat. Oni pač v vseh vidijo potencialne zločince. Takoj ko imaš opravka s policaji to pomeni, da je nekaj narobe v tvojem življenju. Če si suspect potem je nekaj hudo narobe, če si kot žrtev pa tudi. Najbolje uni pridejo skozi, ki nikoli ne vidijo policajev. In tudi ko enrkat prideš v stik z njimi ti mora biti tvoj cilj, kako spet priti na tisto stopnjo, da jih ne boš nikoli videl v življenju. To pa ne boš tako naredil, če se boš pogovarjal z njimi ali jih tožaril. Velikokrat je zelo koristno, če bežiš stran od določenih kategorij ljudi. Takoj ko se začneš ukvarjat z njimi si delaš škodo. Primer, ki mi na tem forumu pride na misel je ukvarjanje z našim razrednim klovnom jypetom.

Gagatronix ::

Uporabnik je izjavil:


Don't Talk to the Police



Nije ti to Amerika druze.

kuall ::

Mah sigurno je isto pri nas.
Še ena zanimiva misel:
Podobno je, ko te nek zblojeni jype obtoži nečesa, kar ni res. On to stalno dela, če še niste opazili.
Takoj ko se začneš braniti tistih obtožb si se že zajebal. Ker vsi, ki bodo to brali bodo gledal na tebe sumljivo in bodo vse kar boš rekel sumljivega imeli za potrditev obtožbe (kot da si se zagovoril). Vse pa kar boš rekel v svojo obrambo bodo zavrgli kot laganje z namenom, da se izmažeš.
Krive obtožbe so zelo učinkovite in uporabljajo jih največ nemoralni levičarji.

Gagatronix ::

Pr ns te ne bo polcaj ustrelu ce se naus strinju z njim. Nije ti to Jebote Merika.

shadeX ::

Evo, da ne bomo skoz kritiziral slovenske policije, ena izkušnja od včer sicer nič posebenga ampak vseeno.

Včeraj, jaz kot sopotnik se peljemo, pa v ovinku voznik prevozi sredinsko črto, do nekje polovice avta. Naenkrat se posvetijo luči zadaj, voznik po nekaj deset metrih ustavi.

- "Dober večer. Ustavili smo vas, ker ste vozili nepredvidljivo, prevozili ste sredinsko črto, pa nagnjeni ste bili čez sedež na desno stran. Prometno in vozniško prosim".

Seveda voznik malo "v paniki" po dveh minutah iskanja ne dobi prometne, vozniško mu izroči.

- "Stopite z mano, boste pihali".

Voznik gre ven, meni naroči naj v tistem neredu ta čas poiščem prometno.

- Pride nazaj čez dobro minuto (jaz mu v tem času ravno prometno dobim), napihal 0.0, policaji že grejo (brez da bi sploh vprašali še enkrat po prometni).

Policaj mu reče, naj malo manj klepeta in se bolj osredotoči na vožnjo. "Lep večer še naprej, adijo".

Kako bi lahko komplicirali tam (če bi želel), boljš da sploh ne začenjam. Odnesel jo je brez kazni.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919160 (15449) anketar
»

Semafor-puščica v levo

Oddelek: Na cesti
164802 (4091) googleg1
»

Kazen

Oddelek: Na cesti
498969 (6892) ingeniero
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020411 (18531) Roadkill
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093057 (81460) fosil

Več podobnih tem