» »

Voznja v rdeco luc...

Voznja v rdeco luc...

«
1
2

loveJDM ::

Ali so kakšne kamere,ki zaznajo vožnjo skozi rdečo luč v Mariboru?

Machete ::

Vse je posneto, ampak kaznovanje glede na videoposnetke pri nas ne obstaja (razen provida in radarji).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

loveJDM ::

Hvala,kako pa ves?

Invictus ::

Ni zakonske osnova za te kamere...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

loveJDM ::

100%?

AndrejS ::

Vsaki dan opazujem ljudi, ki se vozijo skozi rdečo in se sprašujem če so samomorilci ?

loveJDM ::

se podpisem,pa vseeno rabim odgovor...btw ne vozim v rdeco namerno nikoli

fosil ::

Za Maribor ne vem, ampak na Slovenčevi v Ljubljani je namenska kamera, ki te slika ob vožnji v rdečo.
Tako je!

MIHAc27 ::

Nikoli v tardečo, pa bo.

Mare2 ::

fosil je izjavil:

Za Maribor ne vem, ampak na Slovenčevi v Ljubljani je namenska kamera, ki te slika ob vožnji v rdečo.


Nekateri dajejo nasvete, čeprav ne vejo, kako je s tem. :) SLO-TECH pač. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Ali so kakšne kamere,ki zaznajo vožnjo skozi rdečo luč v Mariboru?


V Mariboru zagotovo ne. Tam so zaradi prometnih nesreč. Lahko v miru spiš.

loveJDM je izjavil:

se podpisem,pa vseeno rabim odgovor...btw ne vozim v rdeco namerno nikoli


Drgač je pa 500€ ( 250€ polovička) pa nekaj kazenskih pik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Pika na i ::

loveJDM je izjavil:

Ali so kakšne kamere,ki zaznajo vožnjo skozi rdečo luč v Mariboru?
Da, dva policaja v avtu za teboj.
Zapelješ na parkirišče, se ustaviš, onadva pa tudi.
-Fant, šli ste čez rdečo, to bo 3 kazenske in 250 evrov.
- Nisem šel čez rdečo
- Ste, midva sva videla.

bambam20 ::

Se pravljam.

Neupoštevanje rdeče luči: 300 EUR + 5kazenskih točk, ( 150 je polovička)

dottor ::

Nevem zakaj bi prevozu rdečo luč? Meni se je zgodilo 2x do zdej in še to zato, ker se je meter pred semaforjem prižgala že rumena (ni blo števca) in sem posledično šel čez rdečo, saj ni varjante da bi se ustavil pred črto in nisem ogrožal nobenega, ker je na bokih še vedno gorela rdeča. Sicer vem da ni za zlorabljat to ampak ni pravilo da se ne rabiš ustavit pred rdečo lučjo če to ne moreš storit varno (kot v primeru da ti da rdečo ko si že praktično na črti)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Sem mislil, da je večja kazen za rdečo luč. Škoda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bambam20 ::

dottor je izjavil:

Nevem zakaj bi prevozu rdečo luč?



Ker lahko? :)

bastadu ::

Pozabljate, da je pred rdečo še rumena, katere tudi ni dovoljeno prevoziti, razen če si že tako blizu, da se ne da več varno ustavit ... ne vem pa, če se policaj v tem primeru postavi v vlogo sodnika/izvedenca in se pač sam odloči, če bi se lahko ustavil varno ali ne ...

jype ::

dottor je izjavil:

Nevem zakaj bi prevozu rdečo luč?
Ker si na biciklu, pa bi se ti krave smejale, če bi pri preglednem in praznem križišču stal ob semaforju.

dottor ::

In pol se čudite zakaj vas peljejo na havbi...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jype ::

dottor je izjavil:

In pol se čudite zakaj vas peljejo na havbi...
Na praznem in preglednem križišču nihče nikogar nikoli ne pelje na havbi - to se dogaja na zabasanih križiščih, kjer ljudje po lastni neumnosti upoštevajo zeleno luč in si domišljajo, da to pomeni, da je prečkanje križišča varno.

bambam20 ::

bastadu je izjavil:

Pozabljate, da je pred rdečo še rumena, katere tudi ni dovoljeno prevoziti, razen če si že tako blizu, da se ne da več varno ustavit ... ne vem pa, če se policaj v tem primeru postavi v vlogo sodnika/izvedenca in se pač sam odloči, če bi se lahko ustavil varno ali ne ...


Dva policaja proti tebi. Srečno. Ne vem kako bi sicer dokazal,a mislim, da je dokazljivo. Potem boš pa fasal kazen za vožnjo v rumeno, ki je nižja.

vožnja v rumeno luč: 200 EUR

Ni ravno kazen, ki bi te finančno ubila.

loveJDM ::

dottor je izjavil:

Nevem zakaj bi prevozu rdečo luč? Meni se je zgodilo 2x do zdej in še to zato, ker se je meter pred semaforjem prižgala že rumena (ni blo števca) in sem posledično šel čez rdečo, saj ni varjante da bi se ustavil pred črto in nisem ogrožal nobenega, ker je na bokih še vedno gorela rdeča. Sicer vem da ni za zlorabljat to ampak ni pravilo da se ne rabiš ustavit pred rdečo lučjo če to ne moreš storit varno (kot v primeru da ti da rdečo ko si že praktično na črti)?


Vidiš 2x se ti je zgodilo...ne govorimo o namernem,govorimo o slučaju...je zelena,voziš v koloni,pogledaš v ogledalo ker se ti nekdo vozi tik za ritjo ali kak drug razlog,v tem času se prižge rumena ampak nisi videl takoj ko se je vklopla,ker imaš avto na riti nočeš skočit na zavoro da se ti ne nabije odzadaj in pelješ skozi rumeno,hkrati pa se prižge rdeča ko si ti 1m pod tablo s semaforji...

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:


Vidiš 2x se ti je zgodilo...ne govorimo o namernem,govorimo o slučaju...je zelena,voziš v koloni,pogledaš v ogledalo ker se ti nekdo vozi tik za ritjo ali kak drug razlog,v tem času se prižge rumena ampak nisi videl takoj ko se je vklopla,ker imaš avto na riti nočeš skočit na zavoro da se ti ne nabije odzadaj in pelješ skozi rumeno,hkrati pa se prižge rdeča ko si ti 1m pod tablo s semaforji...


Kaj kompliciraš. Opcija, da boš naletel na policijsko kontrolo pri nas je manjša od loto zadetka.

GrimReaper ::

Saj rdeča sama po sebi ne pomeni vedno enake teže prekrška (tako bi namreč marsikdo razbral iz zgornjih postov), čeprav je kazen vedno enaka. Imaš kar nekaj dejavnikov tukaj, ali zavijaš samo desno je seveda glavni, potem ura in s tem gostota prometa, potem je še velikost samega križišča (eno vaško pač ni enako kot sredi LJ).
Zadnjič sem BP zavil tudi levo čez rdečo, je pa bilo to prvič, desnih zavijanj v rdečo pa bolje da ne štejem. Če lahko na cesti kjer ostali vozijo tudi 100 ali več in ni nobenega semaforja, je po vsej logiki v naselju pri omejitvi 50 vsaj 2x lažje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

GrimReaper je izjavil:

Saj rdeča sama po sebi ne pomeni teže prekrška,



Ko boš povzročil prometno z vožnjo v rdečo boš pošteno najebal. Padla bo tudi osebna tožba in odškodnina ne bo majhna.

Blinder ::

Grimrepaer ne bo naredil nesrece. Tip ima vse pod kontrolo ko vozi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shegevara ::

nisem se mogel dovolj hitro ustavit


A se ti zavedaš, da že ta stavek sam nakazuje na to, da prehitro voziš in boš mogoče kdaj zaradi velike brzine zbil kakšnega manj pozornega pešca ali kolesarja, ki recimo slepo zaupa "zeleni luči za pešce", bo prečkal cesto, ti ga boš pa zbil. Da o ostalih pešcih in kolesarjih, ki prav tako na nedovoljen način prečkajo križišče, kot ga ti niti ne omenjam. Saj vsakič se to res ne more zgodit, ampak ni pa vsak dan "navaden dan".

Sej nočem pamet solit, ampak takšne izgovore dostikrat slišim, pa sem samo želel to izpostavit.

Meni se v rdečo še ni uspelo uleteti. 10 let vozim. Kjer lahko, se na rdečo luč pripravim s pogledom na semafor vzporedno vozečih kolesarjev/pešcev.

Če je njihov rdeč, se bo tudi na glavnem semaforju kmalu prikazala rumena, zato avtomatično upočasnim na takšno hitrost, da se ustavim še pri rumeni. Izjema so nekateri semaforji, ki so mi dovolj znani, da vem, da jih bom prevozil še skozi zeleno.

shadeX ::

jype je izjavil:

dottor je izjavil:

In pol se čudite zakaj vas peljejo na havbi...
Na praznem in preglednem križišču nihče nikogar nikoli ne pelje na havbi - to se dogaja na zabasanih križiščih, kjer ljudje po lastni neumnosti upoštevajo zeleno luč in si domišljajo, da to pomeni, da je prečkanje križišča varno.



Seveda ni res.

jype ::

shadeX je izjavil:

Seveda ni res.
Ja, kolesarka je predvidevala, da bo voznik ustavil, ker je imel rdečo luč, kot ji zapoveduje tretji odstavek četrtega člena zakona o pravilih cestnega prometa. Upoštevanje predpisov jo je stalo življenja - če bi cesto prečkala pri rdeči luči, ko je križišče bilo še prazno, bi preživela.

bambam20 ::

jype je izjavil:

Ja, kolesarka je predvidevala, da bo voznik ustavil, ker je imel rdečo luč, kot ji zapoveduje tretji odstavek četrtega člena zakona o pravilih cestnega prometa. Upoštevanje predpisov jo je stalo življenja - če bi cesto prečkala pri rdeči luči, ko je križišče bilo še prazno, bi preživela.


Je predvidevala. Očitno bolj slabo, če ne opazuješ prometa okoli sebe.

IL_DIAVOLO ::

GrimReaper je izjavil:

Saj rdeča sama po sebi ne pomeni vedno enake teže prekrška (tako bi namreč marsikdo razbral iz zgornjih postov), čeprav je kazen vedno enaka. Imaš kar nekaj dejavnikov tukaj, ali zavijaš samo desno je seveda glavni, potem ura in s tem gostota prometa, potem je še velikost samega križišča (eno vaško pač ni enako kot sredi LJ).
Zadnjič sem BP zavil tudi levo čez rdečo, je pa bilo to prvič, desnih zavijanj v rdečo pa bolje da ne štejem. Če lahko na cesti kjer ostali vozijo tudi 100 ali več in ni nobenega semaforja, je po vsej logiki v naselju pri omejitvi 50 vsaj 2x lažje.


Ko boš zakrivil verižno trčenje, kot ga je ukrajinka(ubila 6 ljudi), te ne bo noben vprašal, kaka je bila situacija.

dexterboy ::

Tilen je izjavil:

Sem mislil, da je večja kazen za rdečo luč. Škoda.

Je s teboj vse v redu?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mare2 ::

Kako vejo, v katero smer je bila rdeča. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

bambam20 je izjavil:

Je predvidevala. Očitno bolj slabo, če ne opazuješ prometa okoli sebe.
Saj ga je opazovala, samo tip ni zaviral, ko bi moral.

bambam20 ::

jype je izjavil:

Saj ga je opazovala, samo tip ni zaviral, ko bi moral.



Je opazovala. Na mestu je stala in opazovala in se čudila? ZAnimivo. Ja potem pa ni čudno nič.

Mare2 ::

Vi se hecate. OK.

Ampak. Ko zapelješ v križišče, ko na semaforju gori rdeča luč. To ni več hec. Pa ne govorim samo o kazni. Posledice so lahko katastrofalne. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

bambam20 je izjavil:

Je opazovala. Na mestu je stala in opazovala in se čudila? ZAnimivo. Ja potem pa ni čudno nič.
Moj kolega je prečkal Celovško cesto (peš, pri zeleni luči za pešce). Videl je, da se bliža osebno vozilo, a se mu je zdelo, da tako nor pa voznik zagotovo ni, da pri belem dnevu ne bi opazil rdeče luči in množice pešcev na prehodu.

Na srečo ima močne kosti in ga je samo par tednov bolelo, ko je z ramo razbil vetrobransko steklo avtomobila in poletel nekaj metrov visoko v zrak ter pristal na asfaltu.

Morilcem včasih tudi ne uspe.

Mare2 je izjavil:

Ampak. Ko zapelješ v križišče, ko na semaforju gori rdeča luč. To ni več hec. Pa ne govorim samo o kazni. Posledice so lahko katastrofalne. :)
Posledice so očitno precej pogosto katastrofalne tudi takrat, ko to storiš pri zeleni luči. Dekle je pravilno prečkanje ceste pri zeleni luči plačalo z življenjem, vi se pa norčujete iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bambam20 ::

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Je opazovala. Na mestu je stala in opazovala in se čudila? ZAnimivo. Ja potem pa ni čudno nič.
Moj kolega je prečkal Celovško cesto (peš, pri zeleni luči za pešce). Videl je, da se bliža osebno vozilo, a se mu je zdelo, da tako nor pa voznik zagotovo ni, da pri belem dnevu ne bi opazil rdeče luči in množice pešcev na prehodu.


Se pravi, da ne zna dobro precenit. naravna selekcija. Nič hudega.

Mare2 je izjavil:

Vi se hecate. OK.

Ampak. Ko zapelješ v križišče, ko na semaforju gori rdeča luč. To ni več hec. Pa ne govorim samo o kazni. Posledice so lahko katastrofalne. :)


Ob treh zjutraj m ko je križišče prazno. Resno? Se bo pojavil avto iz nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

shadeX ::

Sicer podobno debato smo že imeli.

Kazen za prečkanje prehoda pri rdeči luči

jype ::

bambam20 je izjavil:

Se pravi, da ne zna dobro precenit. naravna selekcija. Nič hudega.
Kul, sporoči nam, ko bodo vozniki umorili tvojega družinskega člana, da ti pošljemo telegram z "NE ZNA DOBRO PRECENIT STOP NARAVNA SELEKCIJA STOP NIC HUDEGA STOP". Zagotovo boš navdušen. Tudi če tebe povozijo, pa ostaneš za vedno na vozičku bomo z veseljem poskrbeli za veselo sporočilo.

bambam20 je izjavil:

Ob treh zjutraj m ko je križišče prazno. Resno? Se bo pojavil avto iz nič?
Če si v avtomobilu, potem ničesar ne vidiš in ničesar ne slišiš, niti takrat, ko dejansko je kaj.

bambam20 ::

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Se pravi, da ne zna dobro precenit. naravna selekcija. Nič hudega.
Kul, sporoči nam, ko bodo vozniki umorili tvojega družinskega člana, da ti pošljemo telegram z "NE ZNA DOBRO PRECENIT STOP NARAVNA SELEKCIJA STOP NIC HUDEGA STOP". Zagotovo boš navdušen. Tudi če tebe povozijo, pa ostaneš za vedno na vozičku bomo z veseljem poskrbeli za veselo sporočilo.


KO, bodo in če bodo. Znamo dobro precenit. Zato smo vsi še živi. Juhej. Kdor ne zna. Pač ne zna. kdo mu je kriv? Jaz?

jype je izjavil:

Če si v avtomobilu, potem ničesar ne vidiš in ničesar ne slišiš, niti takrat, ko dejansko je kaj.


Vidim vse in slišim vse, ker imam radijo izklopljen. Ti pa res slabo vidiš po posnetkih sodeč.

shadeX je izjavil:

Sicer podobno debato smo že imeli.

Kazen za prečkanje prehoda pri rdeči luči


Ni pomembno. Troli znova odpirajo vedno iste teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jype ::

bambam20 je izjavil:

KO, bodo in če bodo. Znamo dobro precenit.
Mhm, vidim. 100 mrtvih vsako leto, zaradi takšnih kot si ti.

bambam20 je izjavil:

Vidim vse in slišim vse, ker imam radijo izklopljen.
Pa brez strehe si in avto je na pedala?

bambam20 je izjavil:

Ti pa res slabo vidiš po posnetkih sodeč.
Kljub temu sem jaz še vedno živ in intelektualno sposoben, marsikdo drug izmed naju pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bambam20 ::

jype je izjavil:

Mhm, vidim. 100 mrtvih vsako leto, zaradi takšnih kot si ti.



Le kje jih vidiš. Še nikoli nisme povozil človeka. Ne posplošuj.

jype ::

bambam20 je izjavil:

Še nikoli nisme povozil človeka.
Glede na to da si v avtomobilu itak ne moreš vedeti, če si ga ali če ga nisi, ker ničesar, kar se dogaja zunaj avtomobila, ne vidiš in ne slišiš.

No, razen TUŠ trgovine.

IL_DIAVOLO ::

Sicer pa pesci tudi hodijo ko kure brez glave...tudi ce imas prednost, to ne pomeni da vletis na cesto brez da bi se preprical ce je varno.

Veron ::

Še huje kot samostojni samomorilci, ki peljejo skozi rdečo, me skrbi, ko vidim LPP (LJ) avtobus, ki zapelje globo v rdečo...

pwn3rrr ::

Iz lastnih izkušenj, vožnja skozi rdečo ALI rumeno luč je prekršek - 3 kazenske točke + 250€ kazni (125€ polovička). Je pa tako, da policajem ne moreš nič, vedno sta dva v vozilu in tudi sodišče logično drži z njimi. Jaz sem se malo pred polnočjo vračal s treninga nazaj v Lj, nekje blizu centra se je na semaforju prižgala rumena luč (križišče je bilo prazno) in sem šel skozi, bil sem že precej stran od križišča, ko se je prižgala zelena luč v kontra smeri in še po nekaj 100m vožnje je za mano prišla policija in me ustavila. Napihal nisem in tudi vse ostalo je bilo ok, zmenit se pa nisem mogel čisto nič, čeprav sem jima rekel, da se ne bi mogel varno ustaviti pred semaforjem, kar se tudi šteje za prekršek. Arogantna policista sta mi samo rekla, da mi bosta še kaj dopisala, če ne bom tiho. Na sodišču pa v tem primeru ne bi imel praktično nič možnosti, samo še sodne stroške bi si nakopal in polno kazen, tako da sem pač vse skupaj požrl... mi je pa to še zmeraj zelo "neumno", ker se vedno trudim voziti po pravilih in omejitvah in me potem doleti takšna kazen... sem zgleda bil ob napačnem času na napačnem kraju.

Mare2 ::

pwn3rrr, si še pocen skoz prišel. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fikus_ ::

Že en policist je dovolj, ni potrebe po dveh.

dottor ::

Kar se tiče pešcev in kolesarjev ki brezglavo prečkajo prehod za pesce opažam da res malo kdo sploh pogleda levo in desno preden prečka ampak ima nos zabit v telefon in gre nič ko ne čez. Prednost gor al dol, dej se vsaj prepričaj če nimaš avto meter pred prehodom ko stopiš na zebro. Tudi če voziš 30 (kolkr je vsaj po kopru marsi kje omejitev po mestnem jedru) ima avto še vedno neko svojo zavorno pot in en meter ni dovolj.
Pol pa so tu še kolesarji s slušalkami v ušesih ki vozijo po cesti poleg kolesarske (spet to vidim po obali marsi kje, sploh italijani so samomorilci ki ti vozijo skoraj da ne po sredini).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laganje policistov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11513476 (9698) Unknown_001
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111867 (9539) koyotee
»

Gumbi za pešce pri prehodih-je sploh važno?

Oddelek: Loža
264901 (3898) BivšiUser2
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020220 (18340) Roadkill
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26092840 (81243) fosil

Več podobnih tem