» »

Težave z WLAN /LAN

Težave z WLAN /LAN

aokorn ::

Kupil sem nov računalnik. Se pravi rabljen računalnik, star kakšne 5 let. Ima le LAN kartico Realtek PCIe GBE Family Controller, ki je tudi že nekoliko starejšega datuma. Računalnik se nahaja v kletnih prostorih in sicer je dostopni ekstender v sosednjem kletnem prostoru. Do njega imam od računalnika speljan kabel. Sam ekstender pa služi za brezžični prehod preko plošče - točno v pritličju nad njim na razdalji 1 m se nahaja ruter. Neposredno v pritličju poleg ruterja je še en računalnik, ki je na ruter priključen brezžično.

Dokler sem v kleti imel prvotni računalnik, je vse delalo ok. Sedaj s priključitvijo novega, pa se je začelo: Inernetna povezava dela s hitrostjo ca 1/0,25 namesto zakupljenih 10/1- Ping je ca 2000ms... Ko delata oba računalnika se to sedaj dogaja na obeh, če pa je novi izključen, je oni v pritličju ok.

Mislil sem, da je del krivde pri Telekomu. Prijazna operaterka pa mi je izmerila hitrost do ruterja točno 10/1. Porazgubi se nekje v moji mreži, ko je vklopljen nov računalnik. Med pogovorom mi je omenila, da starejše kartice Ethernet ne podpirajo vse vrste WPA avtentifikacije WIFi. Pogledal sem, kaj dejansko podpira trenutno moj ruter Sinope 568, pa je res imel neko vrste 'mixed' avtentifikacijo. Ko sem to prestavil na WPA2 Personal se ni nič spremenilo. Sedaj me zanima, kaj lahko še storim - še posebno, ker sem postoril vse mogoče, pa ni nič pomagalo. Internet še vedno dela počasi...

Oba računalnika delata na Win10.

Za vse predloge se že sedaj zahvaljujem!

Andrej

filip007 ::

A, če narediš ping siol.net ti da koliko ven?

Si formatiral, nov rabljen PC?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

aokorn ::

Ne nisem formatiral. Menim, da je že bil...nisem pa prepričan. Bil je popolnoma clean. Da, ping je bil že ca 2000ms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aokorn ()

aokorn ::

Rad bi samo povedal, da se je zadeva uredila, ko sem posodobil driverje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548543 (734) Lonsarg
»

Tihi študentski dom

Oddelek: Šola
115074 (4540) FormerUser
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818517 (16412) pobalinka2
»

Domača mreža in bridge mode

Oddelek: Omrežja in internet
101691 (1630) OmegaBlue
»

Zavarovanje stanovanja

Oddelek: Loža
92362 (678) nicjasno

Več podobnih tem