» »

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :)

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :)

1
2
»

pobalinka2 ::

Gapi je izjavil:

@russhie
Na slikci ki sm jo dal prej v mojem postu, če spremeniš Mode na B-only ali G-only (B-only = 11Mbps G-only = 54Mbps) se situacija kej spremeni?

Ja pa kanal nastav na 3,6,9 ali 12, Default ponavadi je 6


Gapi na tvoji sliki se zelo težko znajdem, saj imam čist drugačno shemo za nastavitve. ampak ja, sprememb ni :/

Gapi ::

Slikce so od enakega routerja kot je tvoj. Kako misliš drugačno shemo ?
No person is rich enough,to buy back his past.

pobalinka2 ::

Gapi je izjavil:

Slikce so od enakega routerja kot je tvoj. Kako misliš drugačno shemo ?


hmmm.. drugačno, takšno imam gor na prenosniku. tu na pc-ju imam standardno. potem pa ne vem.

fora je, da internet DELUJE v pritličju. kar pomeni, da more bit problem ta debelina zidu in kovina notri.. drugače mi ni logično :/

Frenckie ::

russhie kot vidim v router že znaš priti. To delaj samo z žično povezavo.
Svetujem ti še, da v routerju v brezžičnih nastavitvah pri hitrosti prenosa zmanjšaš na manj(sedaj na 300Mb/s ali auto).
Poskusi s 100, ali pa manj - ti izbor vrednosti ponudi tudi sam s puščico na desni. To shrani in s prenosnikom preizkusi povezavo.
Pa še nekaj sem zasledil v tvojem postu, da imaš router višje pod stropom. Daj ga nižje, pa čim manj večjih kovinskih predmetov poleg.
Če ne bo uspeha pa router prestavi v hodnik ( stopnišče ). Poskusi tudi z nagibanjem anten.
Ja , kar veliko potrpljenja in eksperimenta je potrebno za boljšo povezavo.
Spreminjanje kanala pa ti pride prav, če imaš v svoji okolici veliko WiFi ponudnikov.

LP

Gapi ::

urbecar je izjavil:

Izklopi DHCP na novem routerju in ga postavi v AP (access point) način delovanja.


Ok da razčistimo tole. Ko si v kuhinji pri routerju govoriš o siolovem routerju ali o tp-linkovem routerju. In se povežeš na siolov router ali tp-link? Prepoznaš po imenu omrežja. Ker siolov modem je tudi router. Ko se premakneš v nadstropje nižje loviš verjetno oba routerja in se povežeš na katerega?
No person is rich enough,to buy back his past.

pobalinka2 ::

Gapi je izjavil:

urbecar je izjavil:

Izklopi DHCP na novem routerju in ga postavi v AP (access point) način delovanja.


Ok da razčistimo tole. Ko si v kuhinji pri routerju govoriš o siolovem routerju ali o tp-linkovem routerju. In se povežeš na siolov router ali tp-link? Prepoznaš po imenu omrežja. Ker siolov modem je tudi router. Ko se premakneš v nadstropje nižje loviš verjetno oba routerja in se povežeš na katerega?


ko grem višje se povežem na TP-link, ko sem v kuhinji pa prav tako.. siolovega ruterja mi ne lovi, i think. kako to vem? :D Ker ime omrežja je vsakič tisto, ki sem ga določila z namestitvijo routerja.. Jaz predhodno nisem imela wi-fi ja in tudi siolov modem ne omogoča wi-fi. da se razumeva :)

Gapi ::

Res ne vem zakj internet nebi delal čeprav samo spremeniš lokacijo. Signal pa praviš da imaš dve črtici.
No person is rich enough,to buy back his past.

pobalinka2 ::

Gapi je izjavil:

Res ne vem zakj internet nebi delal čeprav samo spremeniš lokacijo. Signal pa praviš da imaš dve črtici.


no in tu je problem. ker wi-fi in ruter očitno delujeta! drugače mi internet v pritličju in zunaj hiše nebi deloval.
ampak ne vem, če je konstrukcija hiše lahko tak zalogaj za signal in zakaj mi kljub temu kaže 3 črtice od 5ih? to me zanima kaj lahko storim. Ker mislim, da ni fore v nastavitvah wi-fi... bom jutri poizkusila ruter prestaviti na hodnik, kar bo sicer zanimiva misija glede na postavitev in razgibanost naše hiše :/

klinker ::

Pol pa poskusi malo signal se izboljsat s premikanjem anten. Pri routerjih z vec antenami se z raznimi kombinacijami postavitve anten da malo izboljsat signal na horizontali ali vertikali.
Za zacetek poskusi zunanje dve anteni obrnit ne ven pod kotom 90 stopinj, sredinsko pa nazaj pod kot 90 stopinj, skratka dej jih v lezec polozaj.
Ce pridobis se kako crtico, bo mogoce signal bolj stabilen in bo delalo.

pobalinka2 ::

klinker je izjavil:

Pol pa poskusi malo signal se izboljsat s premikanjem anten. Pri routerjih z vec antenami se z raznimi kombinacijami postavitve anten da malo izboljsat signal na horizontali ali vertikali.
Za zacetek poskusi zunanje dve anteni obrnit ne ven pod kotom 90 stopinj, sredinsko pa nazaj pod kot 90 stopinj, skratka dej jih v lezec polozaj.
Ce pridobis se kako crtico, bo mogoce signal bolj stabilen in bo delalo.


hmmm.. a naj antene obrnem tako kljub temu, da je moja soba v katero želim spraviti internet nad routerjem. Oz je 5 metrov bolj naprej in 2 metra više?
ker sedaj imam vse 3 antene usmerjene direktno proti sobi... hmm

Matako ::

Moj brat je enkrat ta problem z močjo signala med nadstropji rešil z USB WiFi adapterjem z anteno... podobnem temu

http://center.techtrade.si/?f=art_sifra...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

pobalinka2 ::

nekaj podobnega imam tudi jaz, ne deluje žal.

jest10 ::

pobalinka2 je izjavil:

klinker je izjavil:

Pol pa poskusi malo signal se izboljsat s premikanjem anten. Pri routerjih z vec antenami se z raznimi kombinacijami postavitve anten da malo izboljsat signal na horizontali ali vertikali.
Za zacetek poskusi zunanje dve anteni obrnit ne ven pod kotom 90 stopinj, sredinsko pa nazaj pod kot 90 stopinj, skratka dej jih v lezec polozaj.
Ce pridobis se kako crtico, bo mogoce signal bolj stabilen in bo delalo.


hmmm.. a naj antene obrnem tako kljub temu, da je moja soba v katero želim spraviti internet nad routerjem. Oz je 5 metrov bolj naprej in 2 metra više?
ker sedaj imam vse 3 antene usmerjene direktno proti sobi... hmm

Antene najbolje oddajajo pravokotno na anteno. V smeri antene je signal veliko šibkejši. Torej ja, vsaj eno anteno obrni tako, da bo tvoja soba pravokotno nanjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Brane2 ::

To veš, da ni dobro imeti dveh Wifi access pointov/routerjev skupaj tako v prostoru kot po kanalih, ker en drugega motita ?

IIRC morata bit vsaj 5 kanalov stran, če se da, tudi več, sploh pri tanovih "hitrih" standardih ( vse nad 54Mbps), ki so posebej široki ?

Če enega ne rabiš, ga ugasni ali deaktiviraj. Če rabiš oba, ju razmakni. Naj bo en recimo na 1, drugi pa na 8. kanalu ali kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

YesweScan ::

Za max domet nastavi wifi na B only, hitrost 5.5 mbps ali manj.
Ločeni kanali so 1,6,11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YesweScan ()

3man ::

Super pomagate. Drugič bom še jaz napisal, da sem ženska :)

Gapi ::

@Brane2
Mislm da nima dveh brezžičnih routerjev.

@russhie
rabm uslugico

Ko ti internet dela odpri start meni in vpiši ipconfig /all
to ponoviš še takrat ko ti internet ne dela in vsebino postaš sem ali na Pastebin in objaviš link tukaj.

Izpis bo podoben temu

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Atheros AR5B91 Wireless Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-23-4D-83-1D-07
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::a962:e415:d666:c84f%12(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.58(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Monday, September 19, 2011 7:03:16 PM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Tuesday, September 20, 2011 7:06:23 PM
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.10
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 201335629
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-15-EC-85-51-00-1E-EC-C5-61-3A

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
No person is rich enough,to buy back his past.

-valvoline- ::

Meni deluje internet prek wifija tudi če je signal zelo slab,oz kaže komaj eno črtico. Verjetno loviš kšn signal od sosedov,ki pa mogoče imajo enaki router kot ga maš ti. Pr men se pojavljajo neke čudne povezave pri meniju wireless networks,2 sta odklenjene ko se probam povezat se takoj poveže brez težav pa potem internet ne deluje,tako kot pri tebi.
Piše neke sunwireless network al neki tazga,spraševal sem sosedov kdo ma te povezave ,začuda noben nima odklenjenega wifija. Go figure. Mogoče je to kšn mobi signal,radio-tv,vohunski(mors) al kej podobnega xD.

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

Gapi, ravno sem na odhodu od doma za 1 dan in bom danes težko kaj ugotovila. Bom naredila kot rečeno in sporočim jutri kakšno je stanje.

Drugače pa ja, nimam 2 brezžičnih routerjev in še vedno pravim, da ni problem v routerju, ker drugače mi internet v pritličju nebi deloval. Soseda imata wi-fi le 2 in še ta dva prekleto daleč stran in ju moj prenosnik ne lovi. Ne razumem tudi, da mi isto blokado interneta naredi na mobitelu, ko sem v zgornjem nadstropju, spodaj pa deluje normalno. Zgoraj mi pa napiše: Ne morem se povezavi z dostopno točko (ali nekaj temu podobnega).


Hvaa vsem, ki se trudite rešit moj problem, pa čeprav zato, ker sem ženska :)

jest10 je izjavil:

Antene najbolje oddajajo pravokotno na anteno. V smeri antene je signal veliko šibkejši. Torej ja, vsaj eno anteno obrni tako, da bo tvoja soba pravokotno nanjo


opa, tega pa nisem vedela :) jaz sem pač anteno sumerila direktno proti sobi :)
preizkusim še to!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Približno takole to izgleda pri obični paličasti anteni. Antena je v sredini "krofa"

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MadMax ::

Pozabil si napisat, da je v sredini "knofa" antena postavljena navpično...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jest10 ::

Eh, to je menda že nekako razumljivo iz prejšnjega pisanja: "najbolje oddajajo pravokotno na anteno"

RejZoR ::

Z usmerjevalniki iz alu folije pa si lahko narediš cheap preoblikovalec zgornjega krofa v kornet (če smo že pri hrani :D ) in ga ismeriš kjer hočeš imet signal, pa je malce predaleč, da bi krofoidno obliko signala lepo sprejemalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gapi ::

Lol Krofoidno .........
Za usmerjenost antene.......
Na netu poglejte za windsurfer. Link Za tiste ki ne znate iskat. Enostavn,poceni in zadovoljstvo da ste sami nekaj naredili.
No person is rich enough,to buy back his past.

Steinkauz ::

To sm jst uporabu enkrat. Se kr pozna :)

amigo_no1 ::

pobalinka2 ::

opsala, že 4 ure internet deluje BP :)
morda je vplivala preprosta sprememba kotov antene :)
HVALA!

Frenckie ::

No lepo da se je to uredilo.
To sem ti svetoval že pred dvema dnevoma, pa nisi verjetno prebrala celotnega posta.

pobalinka2 ::

Frenckie je izjavil:

No lepo da se je to uredilo.
To sem ti svetoval že pred dvema dnevoma, pa nisi verjetno prebrala celotnega posta.


Dobila sem vsaj 10 različnih nasvetov kaj narediti in no, obračanje anten sem čisto izključila iz misli, očitno pa tudi prezrla pri tebi zapisano.
Hvala vsem za potrpljenje :)

Lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118154 (5963) Robert
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588297 (7389) Jst
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475010 (4568) Gerhardt
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609738 (8654) lebang1
»

Wireless WIFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
208090 (7329) hodor

Več podobnih tem