» »

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :)

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :)

«
1
2

pobalinka2 ::

Živjo.
Kot prvo naj povem, da nimam pojma o računalnikih, zato že vnaprej razumte moje čudno izrazoslovje :)

Včeraj, ko sem po 3 dneh prižgala prenosnik me je skor zadela kap. Noben program, razen Utorrent mi ne deluje! Šli so mi Offici, PhotoScape, GoogleChrome, Mozila FireFox,... Ko želim kateregakoli od le-teh zagnati, mi ga želi odpreti v AdobeReaderju in napiše, da je prišlo do napake. Naj razložim po žensko. Če greš v mapo v kateri imaš 100 slik in si želiš eno odpreti v Picture Managerju ti tako odpre tudi naslednjih 99 slik. Tako meni odpre 99 programov, kot nek audio file. S tem da ko po nekih ovinkih pridem do tega, da mi končno odpre Chrome, mi spodaj na (mislim, da se ji tako reče) orodni vrstici še vedno kaže ikono Adobe Readerja. Tudi, če grem recimo: Start, Računalnik, ... mi na namizju, ko je mapša odprta spodaj kaže ikono adobe readerja.
a se komu vsaj približno sanja, kaj sem napisala? in če obstaja tak veleum.. a kdo vsaj približno ve kaj lahko oz. ne morem narediti?
Nekako bi rada še kaj sama poizkusila, preden pride serviser.

Aja, o izrazih in gonilnikih, RAMih in podobno ne vem ničesar, ampak v razreševanju teh je*enih zadev sem ponavadi učinkovita, tako da ne izgubit upanja :D

dam za gajbo piva tisstemu, ki mi reši zadevo v enem dnevu :)




Potem imam pa še en manjši problem :)
Imam nov ruter za WI-fi in mi v sobi, ki je nadstropje nad ruterjem kaže moč interneta 4 od 5 črtic. Ko vzpostavim povezavo napiše, da je le-ta vzpostavljena a, da ni internetnega dostopa. Tako sem včeraj kupila še nek adapter, ki naj bi rešil to mojo težavo, ker naj bi imeli predebel zid. Guess what. še vedno ne deluje...

zato res prosim. H E L P! :)
vsaj pri internetu, če ne pri programih bi prosila za pomoč kakšnega računalniškega genija :)

Lp

pobalinka2 ::

Naj dodam še to, da imam vse programe še vedno na računalniku, tudi inštalerje ali kakorkol se temu reče. Ampak jih tudi ne morem na novo namestit, ker jih ali ne odpre ali pa zaganja v adobeu.

imagodei ::

pobalinka2 je izjavil:

Potem imam pa še en manjši problem :)
Imam nov ruter za WI-fi in mi v sobi, ki je nadstropje nad ruterjem kaže moč interneta 4 od 5 črtic. Ko vzpostavim povezavo napiše, da je le-ta vzpostavljena a, da ni internetnega dostopa. Tako sem včeraj kupila še nek adapter, ki naj bi rešil to mojo težavo, ker naj bi imeli predebel zid. Guess what. še vedno ne deluje...

Tale del je res cvetka :) Račun za "adapter" daj tistemu, ki te je takole nategnil, naj ga on plača.

Zakaj ne pokličeš serviserja, da bi ti te tvoje probleme rešil? A avto tudi sama popravljaš, ko ti crkne?

Anyway, iz tvojega opisa sklepam, da je prišlo do enega šmorna - nekaj se je pomešalo in je Adobe Reader postal privzeti program za odpiranje več različnih vrst datotek. Katere Windows pa imaš naložene?
- Hoc est qui sumus -

pingo76 ::

Alora, sum na virus, oz okvaro diska. Zadeva je kompleklsna in v obeh primerih raje nesi na servis. Lahko pa poskusiš pri vklopu "skakat" po tipki f8 in nato izbereš safe mode/varni način in koristiš system restore za obnovitev sistema na zgodnejši čas. Morda reši.

Wi-fi pa je klasičen problem. Ker omenjaš nadstropja lahko ugibam da je betonska plošča med nadstropji armirana (železo/beton). You're out of luck. Sicer pa naj pride nekdo ki map ojma pogledat da ni drugje problem. Tiste črtice so bolj krneki.

St235 ::

Virus, okvara diska? ... kake lovske.

Pomešal so se privzeti programi in zato vse odpira adobe. Če poveš katere windowaw maš ti lahko naprej pomagamo. V windows 7 imaš v nadzorni plošči - Privzeti programi, kjer zbereš kateri program kaj odpira. Lepo iz seznama zbereš program in mu poveš kaj naj odpre.

Wifi- če imaš 4/5 črtic in se ti računalnik poveže na router potem je načeloma signal dovolj močan. A če imaš računalnik v neposredni bliži routerja ti internet dela? Če ti tudi tam ne dela potem je treba pravilno nastavit router, ne pa adapterje kupovat.

ToniT ::

To je stvar, ki jo je najlažje rešiti na licu mesta. Povej od kod si in se bo kdo našel, ki te bo kontaktiral.

Cold1 ::

Najbrž je najlažje če Russhie uporabi obnovitev sistema in stanje zavrti nazaj na čas ko je računalnik še deloval.


a. V Oknih 7 je obnovitev sistema na voljo v Meni Start > Vsi programi > Pripomočki > Sistemska orodja > Obnovitev sistema; klikneš na ikono, ko se požene pa klikneš "Naprej" in nato v seznamu izbereš obnovitveno točko iz časa ko je računalnik še deloval (morda boš morala označiti izbiro "Pokaži več obnovitvenih točk").



b. Če ne deluje, je vredno poskusiti še v varnem načinu: ob zagonu računalnika pritiskaš tipko F8 in v seznamu izbereš "Safe Mode", v varnem načinu nato kot običajno iz menija Start odpreš in uporabiš Obnovitev sistema.


c. Če tudi varni način ne deluje pa izbereš orodja za popravilo računalnika: ob zagonu računalnika pritiskaš tipko F8 in izbereš "Repair Your Computer" (sistem se zažene v minimalno okolje, izbereš tipkovnico in se logiraš) nato pa v seznamu dejanj klikneš na "System Restore", nato klikneš "Next" in v seznamu izbereš obnovitveno točko iz časa ko je računalnik še deloval (morda boš morala označiti izbiro "Show more restore points").


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

pobalinka2 ::

Okej... bom poizkusila še to kar je napisal Cold1. Imam pa windowse 7 in sem tisto na nadzorni plošči že vse preizkusila, pa je stanje še vedno identično prejšnjemu..

Kar se tiče wi-fija.
Internet mi v pritličju deluje, problem nastane, ko grem nadstropje višje... adapter sem kupla in mi je čist vseeno za denar, samo, da stvar funkcionira. Lakotnik29 o kakšnih nastavitvah ruterja govoriva? ker tuki se mi pa ustavi... :)

Hvala vsem za pomoč, jaz pa v pričakovanju serviserja sovražim računalnike! :)

pobalinka2 ::

Cold1 je izjavil:

c. Če tudi varni način ne deluje pa izbereš orodja za popravilo računalnika: ob zagonu računalnika pritiskaš tipko F8 in izbereš "Repair Your Computer" (sistem se zažene v minimalno okolje, izbereš tipkovnico in se logiraš) nato pa v seznamu dejanj klikneš na "System Restore", nato klikneš "Next" in v seznamu izbereš obnovitveno točko iz časa ko je računalnik še deloval (morda boš morala označiti izbiro "Show more restore points").



JAAAAA! :)
3x sem ponovila ta korak in vse deluje TIP TOP.

KAM POŠLJEM PIVO? :)
najnajnajnajnajnajnajlepša hvala! :)


Kot sem napisala, internetna povezava je delovala zgolj 1 minuto... morda kdo ve kaj lahko glede tega ukrenem? A res ni možnosti, da mi internet ob močnejši konstrukciji hiše ne bo deloval? Router imam drugače precej močen, nov, s 3 usmerniki signala in še tu ga imam danega čisto pod strop, da bi v sobi ja normalno deloval. :/

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

Internet očitno ne misli delati, kakšna ideja kaj in kje lahko spremenim v nastavitvah, da bo tud to delovalo? :/
se opravičujem, če sem nadležna ampak imam en kup teh problemov z tehnologijo :) bom o drugih rje drugič, da komu ne stopim na živec :D

branc ::

mah, kaj se sploh ubadaš - formatirati in je mir.

energetik ::

Ja pa če ti enkrat dela brezžična povezava, drugič ne je očitno problem s slabim signalom oz. slabitvijo v stenah in plati med nadstropji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pobalinka2 ::

S tem se ubadam, ker sem ženska. in to precej nesposobna ženska ;)

jest10 ::

Že to, da se ubadaš je dosti. Večina žensk še tega ne naredi

zvery1 ::

Se strinjam, ponavadi vidiš samo paničen napad in en kup dretja.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

DamirK ::

a to počneš pa še zmeraj ne deluje?

 AAAAAAAAAAAAAa

AAAAAAAAAAAAAa



Mogoče pa lahko na daljavo pomagamo z npr TeamViewerjem .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DamirK ()

cyber_killer ::

DamirK je izjavil:

a to počneš pa še zmeraj ne deluje?

 AAAAAAAAAAAAAa

AAAAAAAAAAAAAa



Mogoče pa lahko na daljavo pomagamo z npr TeamViewerjem .


Kako, če ji pa internet ne dela. :D

J-e-r-r-y ::

Če ti brezžični internet dela počasi/prekinja ali pa sploh ne dela, ker nimaš povezave, potem se lahko prestaviš bližje k routerju ali pa kupiš močnejše antene (pa še to ni garancija da bo delalo in te v trgovinah like mimovrste so večina crap) :)

mihec87 ::

Glede na to da ji wi-fi vleče oz kaže 4-5 črtic verjetno ni problem v dometu...

XsenO ::

Glede Wifija preveri, ko si v zgornjem štuku, da se PC poskuša povezovati na tvoj router in ne morda na sosedov, ki morda oddaja tam boljši signal.
1 + 1 = 1

DamirK ::

Jaz še zmeraj ne vem kaj ne deluje.
- Če je brezžični signal nadstropje više ves čas 4/5 črtic, potem je prenosnik povezan z routerjem. Če se pa signal prekinja je krivec strojna oprema.
- Če se signal ne prekinja, je možno da se prenosnik samodejno povezuje na drug signal ali pa je kriv browser(offline način ipd.). V tem primeru je mogoč oddaljen dostop.

"Internet ne dela" je druga težava kot prekinjena brezžična povezava, se pa mnogokrat zgodi prva zaradi druge, ni pa nujno obratno.

ncc2000 ::

pobalinka2 je izjavil:




Potem imam pa še en manjši problem :)
Imam nov ruter za WI-fi in mi v sobi, ki je nadstropje nad ruterjem kaže moč interneta 4 od 5 črtic. Ko vzpostavim povezavo napiše, da je le-ta vzpostavljena a, da ni internetnega dostopa. Tako sem včeraj kupila še nek adapter, ki naj bi rešil to mojo težavo, ker naj bi imeli predebel zid. Guess what. še vedno ne deluje...




Če je signala 4 od 5 (kar je v vrh glave zadosti - ne rabiš ojačevalnika..) in če se zadevi povežeta, le interneta ne spusti skozi, je lahko težava tudi na nivoju modem/router.

Za kako minuto iz omrežja izključi oba, potem pa najprej na štrom priključi modem, kakšno minutko zatem pa še router z WiFi-jem. Mogoče ...

pobalinka2 ::

DamirK je izjavil:

a to počneš pa še zmeraj ne deluje?

 AAAAAAAAAAAAAa

AAAAAAAAAAAAAa



Mogoče pa lahko na daljavo pomagamo z npr TeamViewerjem .


HAHAHAHA :D dbest! :D
Ne, v teh skrajnostih ŠE nisem, ker mi nekako po 3-4 poskusih uspe doseči želeno :)

Okej zdej bom probala čimmanj žensko in čimbolj razumljivo zapisati problem. Imam siolov internet že zadnjih nevem koliko let. Pred mesecem dni sem se odločila omrežje nadgraditi v brezžično. Preko mimovrste sem kupila router cenovno srednje rangiran po zmogljivostih pa tudi korektnega in preizkušenega pri prijateljici. Namestila sem ga kot piše in priključila na običajen PC. Na tem računalniku mi internet deluje brez problema, vendar ne vem ali je povezava vzpostavljena kabelsko ali brezžično. Mislim, da ta PC nima vgrajene tiste omrežne kartice al kaj, da bi to delovalo. Ampak v tem NE MORE biti problem, ker če prenosnik uporabljam v kuhinji ali dnevni sobi, ki sta v istem nadstropu kot router, internet deluje!
Internet imam kodiran in ni variante, da ga uporablja kakšen sosed ali, da bi bil preobremenjen. Odkar sem kupila adapter, mi internet v sobi na prenosniku deluje vsakih par ur za recimo 30 minut in neha. Vendar takrat ne izgubim signala. Ta je venomer nad 3 črtice! In tudi, ko naj bi bila povezava vzpostavljena ponavadi piše: NI INTERNETNE POVEZAVE, PONASTAVITE MODEM (tu ni frka, ker sem to naredila že vsaj 20x), NE MOREM VZPOSTAVITI POVEZAVE S SKRITIM OMREŽJEM in še in še.
Naj povem, da sem router nameščala sama in no... lahko sem kje čist po svoje zaje*ala, to možnost dopuščam.. Čeprav ne vem kako bi v tem primeru internet deloval v sosednjih prostorih.

Z veseljem bi z vami direktno reševala probleme, ampak to ni izvedljivo, ker mi internet na prenosniku v tem nadstropju deluje brez problema in nekako.. ne moremo rešiti težave če je ni :)
tako pa tekam po hiši kot kura brez glave in se opiram na vaše nasvete. Pri reševanju mojih programov ste bili zelo uspešni in res HVALA, sedaj bom pa najsrečnejša na svetu, če mi bo deloval še internet. Moška populacija pri družini je že izgubila voljo z menoj in iskanjem nekih rešitev :)

Pa ful bibla vesela, če se nebi spotikal ob moje neznanje, kot se je pred urami eden izmed uporabnikov. Sem pišem, ker NIMAM POJMA. to tut priznam. Probam pa brez stresa in z obilo optimizma rešit zadevo. So far so good. I think :)

DamirK je izjavil:

Jaz še zmeraj ne vem kaj ne deluje.
- Če je brezžični signal nadstropje više ves čas 4/5 črtic, potem je prenosnik povezan z routerjem. Če se pa signal prekinja je krivec strojna oprema.
- Če se signal ne prekinja, je možno da se prenosnik samodejno povezuje na drug signal ali pa je kriv browser(offline način ipd.). V tem primeru je mogoč oddaljen dostop.

"Internet ne dela" je druga težava kot prekinjena brezžična povezava, se pa mnogokrat zgodi prva zaradi druge, ni pa nujno obratno.


No, saj tudi jaz ne vem KAJ ne deluje. Ker internet tu v tem nadstropju in v okolici hiše, ki ni majhna DELUJE. Nadstropje višje pa ne. Oči pravi, da imamo močno konstrukcijo, ki lahko ovira signal ampak res ne vidim logičnega argumenta zakaj za vraga potemtakem na prenosniku zaznavam signal in to precej močan?

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

ncc2000 je izjavil:

pobalinka2 je izjavil:




Potem imam pa še en manjši problem :)
Imam nov ruter za WI-fi in mi v sobi, ki je nadstropje nad ruterjem kaže moč interneta 4 od 5 črtic. Ko vzpostavim povezavo napiše, da je le-ta vzpostavljena a, da ni internetnega dostopa. Tako sem včeraj kupila še nek adapter, ki naj bi rešil to mojo težavo, ker naj bi imeli predebel zid. Guess what. še vedno ne deluje...




Če je signala 4 od 5 (kar je v vrh glave zadosti - ne rabiš ojačevalnika..) in če se zadevi povežeta, le interneta ne spusti skozi, je lahko težava tudi na nivoju modem/router.

Za kako minuto iz omrežja izključi oba, potem pa najprej na štrom priključi modem, kakšno minutko zatem pa še router z WiFi-jem. Mogoče ...



Še ena stvar je... osnovni modem interneta imam še nadstropje niže od tega tu... Pod hišo imamo namreč firmo in je vse vezano tja dol. Ampak imam tukaj nekakšen duplikat modema.. Ampak ja, vse sem že vsaj 10x izključila in ponovno priključila, tako kot si svetoval..

kakšna druga ideja?

klinker ::

Priporocam da resetiras router ter ga se 1x nastavis z drugacnimi security nastavitvami kot mas sedaj, npr. WPA/WPA2 PSK. Za reset bi mogla imet kak gumb na routerju.
Ce mas 3 crtice in vec zadeva mora delovat, pri dveh in manj pa znajo bit problemi ja.
Samo zanimivo. Meni moj Asus lovi iz mansarde dol v klet kjer imam studio.

pobalinka2 ::

Resetirala, nič bolje.
Ja na ruterju imam gumb za resetiranje, ni efekta.
Nastavitve pa že imam te WPA/WPA2 PSK ker so bile v navodilih priporočene.


drugače ni upanja za internet nadstropje više? mislim saj ni drugega, samo v zgornjem nadstropju si urejam celotno stanovanje in res nebi rada dostopala do interneta zgolj od tu.. :/

mihec87 ::

Če ti v zgornjem štuku vleče 3 črtice(tvojega omrežja) potem je težava nekje drugje in ne v signalu..Hec je da je lahko cel kup stvari narobe..Samo glede na signal upanje je..

Pomoje bi bilo najbolje ta dodaten adapter odstraniti ter zadevo modem-router nastaviti da bo delala ok potem pa naprej...Za hec lahko probaš spremenit kanal na katerem router oddaja samo dvomim da bo kaj..

Mogoče nebi bilo slabo če bi konkretno napisala katero opremo imaš- router ipd..

Samson ::

Teta od kod pa si? Mislim da nisi povedala. Ce je kater od kle blizu tebe, ni vrag da ti ne pride pokukat in postimat ce se le da. kavica bo pa tudi sedla, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

pobalinka2 ::

Samson je izjavil:

Teta od kod pa si? Mislim da nisi povedala. Ce je kater od kle blizu tebe, ni vrag da ti ne pride pokukat in postimat ce se le da. kavica bo pa tudi sedla, hehe.


joj, s svojimi 20. leti sem pa res daleč od tete :)
iz Posavja sem :)

Router imam ta. http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

če reklama, linki al kej niso dovoljeni mi prosim povejte, bom izbrisala.

Samson ::

Zal jaz nisem niti malce blizu tebe. Vec srece z drugimi, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

pobalinka2 ::

No, pa saj če bo res treba pomoč koga drugega.. bom klicala serviserja..

sam men je tko nerodno, ko pride vedno sem in je ponavadi potrebno samo dva klika. in se počutim res nesposobno :D

KoMar- ::

Jah, ker se ti ne da malo pozanimat in kaj prebrat. Spol nima nobene veze pri teh stvareh, saj nismo več v srednjem veku ;)

HatsuneMiku ::

fenti se lol

ps, INŠTALIREJ GENTOO

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

KoMar- je izjavil:

Jah, ker se ti ne da malo pozanimat in kaj prebrat. Spol nima nobene veze pri teh stvareh, saj nismo več v srednjem veku ;)


Z vsem spoštovanjem. Če se mi nebi dalo brati in razmišljati problema, ki sem ga imela s pomočjo drugih uporabnikov danes nebi sama rešila.
Tak komentar smatram kot žaljiv na osebnem nivoju. Če me že nameravate žaliti, vsaj preberite vse poste, ne le zadnjega.
Lp, Maruša

stara mama ::

Zanimivo, ko nekdo omeni v naslovu teme, da je ženska in da rabi pomoč, tema takoj najbolj aktivna na slo-techu.
Če kdo drug vpraša, ene 2-5 postov, pa je to to.

GET OUT MORE, GEEKS!

pobalinka2 ::

spoštovana "stara mama" v vsakem postu je vsaj ena do dve koristni informaciji, ki sta mi pripomogli pri problemih, ki sem si jih naredila.
Ja, bistven problem je, da se na zadeve ne spoznam, kar se v vseh nevemkoliko komentarjih lahko opazi. Mislim, da nima smisla, da komentarji kot so: fenti se, preber si in podobno ne spadajo sem, kjer je prostor namenjen iskanju rešitev..

mihec87 ::

rushie..kot vidiš je na forumu popularno trolanje, enostavno prezreš takšne poste saj z odgovarjanjem ne prideš nikamor oz toneš temo v off..

stara mama ::

pobalinka2 je izjavil:

spoštovana "stara mama" v vsakem postu je vsaj ena do dve koristni informaciji, ki sta mi pripomogli pri problemih, ki sem si jih naredila.
Ja, bistven problem je, da se na zadeve ne spoznam, kar se v vseh nevemkoliko komentarjih lahko opazi. Mislim, da nima smisla, da komentarji kot so: fenti se, preber si in podobno ne spadajo sem, kjer je prostor namenjen iskanju rešitev..

Govorim o diskriminaciji moških.
Drugič se bom pretvarjal, da sn ženska ;)

pobalinka2 ::

Vzela na znanje, hvala :)

Matako ::

Hm, glede na naslov teme bi ti svetoval, da se postaviš _pred_ računalnik. Je običajno lažje delati.
/\/\.K.

pobalinka2 ::

mihec87 je izjavil:


Pomoje bi bilo najbolje ta dodaten adapter odstraniti ter zadevo modem-router nastaviti da bo delala ok potem pa naprej...Za hec lahko probaš spremenit kanal na katerem router oddaja samo dvomim da bo kaj..


adapter odstranjen, kako pa narediti, da bo modem oz. router deloval?
kako spremenim kanal? :)

Gapi ::

Pri postavki channel spremeniš kanal.
No person is rich enough,to buy back his past.

pobalinka2 ::

Gapi je izjavil:

Pri postavki channel spremeniš kanal.

brez sprememb :/

Gapi ::

@HatsuneMiku
Kaj a DD-WRT si pozabu.
No person is rich enough,to buy back his past.

urbecar ::

Izklopi DHCP na novem routerju in ga postavi v AP (access point) način delovanja.

BRBR ::


NE MOREM VZPOSTAVITI POVEZAVE S SKRITIM OMREŽJEM


To bi znalo bit to, sosedov signal premaga tvojega.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

pobalinka2 ::

BRBR je izjavil:


NE MOREM VZPOSTAVITI POVEZAVE S SKRITIM OMREŽJEM


To bi znalo bit to, sosedov signal premaga tvojega.


najbližji sosed z wi-fi jem je predaleč, da bi ga lovilo. Mi pokaže zgolj 1 črtico ali še te ne, živim v hiši in ne ravno v kakšnem centru mesta.

vsi ostali zgoraj našteti nasveti ne kažejo sprememb.

BRBR ::

Pri meni lovi soseda, 10m daleč skozi 2 metrski kamniti steni.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

pobalinka2 ::

BRBR je izjavil:

Pri meni lovi soseda, 10m daleč skozi 2 metrski kamiti steni.


sosed je vsaj 50m stran.

Gapi ::

@russhie
Na slikci ki sm jo dal prej v mojem postu, če spremeniš Mode na B-only ali G-only (B-only = 11Mbps G-only = 54Mbps) se situacija kej spremeni?

Ja pa kanal nastav na 3,6,9 ali 12, Default ponavadi je 6
No person is rich enough,to buy back his past.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118217 (6026) Robert
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588356 (7448) Jst
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475031 (4589) Gerhardt
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609793 (8709) lebang1
»

Wireless WIFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
208117 (7356) hodor

Več podobnih tem