» »

Nakup hiše

Nakup hiše

Magic1 ::

Ahh, en je poleg fasade še okna menjal in je prelen, da bi zračil in se mu plesen dela. Sam da je fasada kriva... 99% ljudi ima manj problemov s plesnijo po normalni izdelavi fasade, saj se toplotni mostovi drastišno zmanjšajo po celi hiši.
Magic

energetik ::

Je res, če po izdelavi fasade fašeš plesen po zidovih, to pomeni da ne zračiš...praktično nič.
Zdaj 1 leto živimo v bajti s 15cm stiropora in zadihtanimi 3-slojnimi okni, pa je suho ko poper, niti sledu o kondenzu kaj šele plesni. Pa nimamo rekuperatorja.
Ampak _zračimo_. To pomeni po tuširanju na stežaj odprto okno 5min, tudi če je zunaj -15°. Napa dela vedno, ko se kuha in še pol ure potem. V pralnici laufa razvlažilec ali ventilator, ko se suši perilo. Potem pa še vsaj 2-3x/dan na stežaj odprta okna po celi bajti in prepih.
Strošek ogrevanja in tople vode - 350EUR/leto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Tomson ::

Problem plesni je poleg zračenja (ki je res zelo pomembno) lahko v toplotnem mostu ...

Kaj je toplotni most?

Je mesto, kjer je prehod, prestop ali prevod toplote manj oviran ali neoviran glede na celoten objekt. Preko toplotnega mostu je toplotni tok s stanja višje proti stanju nižje energije večji.

Kako najdeš toplotni most?

- t.i. zidna plesen v hiši (vogali, koti, okenske špalete)
- mesta, kjer so stene vlažne
- mesta, kjer so stene izrazito bolj mrzle
- opazuj psa in mačka, ki se grejeta pred zaprtimi vhodnimi vrati
- s termovizijsko kamero
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SmotaniJanez ::

Ok, nardiš fasado, zamenjaš okna, izoliraš podstrešje....nato zračiš, da ne dobiš plesni. Wtf..

LOL. In to košta....rečmo 30.000.

Se vprašam, kolk je ta zadeva produkt marketinga proizvajalcev teh materijalov in gradbenih podjetij, in kolk je zares uporabna.

Če bom pokuril okol 15 kubikov drv na zimo, me te novitete ne bojo kaj ganile. Drva so me pršla 600 evrov. Nas je tojk , da zmerej meče en gor drva u peč. Tko da to ni problem. Skurmo pa še vse pizdarije, ki se naberejo pr bajti.

Bajta je iz 70 let, o plesni ne duha ne sluha. Za toplotne mostove me b.k., k jez čem na kafe na balkon, k se sam enkat živi.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ne smeši še! To da prezračiš enkrat na dan pomeni samo to, da zamenjaš zrak. Energije se izgubi pri tem relativno malo, saj je zrak ne more hraniti veliko. Večina je akumulirana v zidovih. Če pa si prelen za prezračit vsake kvarte, si pa lahko nabaviš rekuperator pa bo ta opravil to namesto tebe. Jaz dam za ogrevanje hiše tudi okoli 400EUR in tudi ni sledu o vlagi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

SmotaniJanez ::

Magic1 je izjavil:

Ne smeši še! To da prezračiš enkrat na dan pomeni, samo to da zamenjaš zrak. Energije se izgubo pri tem relativno malo, saj je zrak ne more hraniti veliko. Večina je akumulirana v zidovih. Če pa si prelen za prezračit vsake kvarte, si pa lahko nabaviš rekuperator pa bo ta opravil to namesto tebe.


Ja sej tko gre, zadihtaš bajto z plastiko in stiroporjem in stekleno volno in pol, nabaviš še, rekuperator, razvlažilec zraka, termovizijsko kamero, da preverjaš, če je popustil kak "ral" spoj....

Magic1 ::

Edino kar diha pri starih bajtah, so centimetrske reže pri starih oknih. Vse ostalo zanemarljivo diha! Torej če menjaš okna in ne zračiš, bo isti vlažni drek. Izolacija nima veze. Samo eni so pametni in mislijo, da les in beton kar diha, kot pljuča...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

Daj Janez, ne bodi smotan. ;((
Vsako bajto je treba zračit, če notri bivajo ljudje. Pa če ima stiropor okoli ali ne. V sodobni NEH ali pasivni bajti pa ti ni treba migniti s prstom, s tem da imaš vedno svež zrak, s stroški ogrevanja in vode pod 200€.
Ti pa kar prelagaj svoja drva naokoli, na žalost pa s tem smradiš ostalim.

SmotaniJanez ::

energetik je izjavil:

Daj Janez, ne bodi smotan. ;((
Vsako bajto je treba zračit, če notri bivajo ljudje. Pa če ima stiropor okoli ali ne. V sodobni NEH ali pasivni bajti pa ti ni treba migniti s prstom, s tem da imaš vedno svež zrak, s stroški ogrevanja in vode pod 200EUR.
Ti pa kar prelagaj svoja drva naokoli, na žalost pa s tem smradiš ostalim.


Drva ne prelagam okoli, mi jih prpeljo, direkt pred peč. Peč ma dober izkoristek. Vsi nimamo 300.000 za pasivno bajto. Sicer delajo neke bajte iz lepljenega lesa, sem bil noter enkrat, ne moreš verjet...sam sem reku, kva je to za en vrag?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kdo tukaj omeja, da je potrebno imet pasivno hišo? Ne vem, da bi se kdo hvalil z njo tukaj gor. Za normalno izolacijo, okna in toplotno črpalko pa ne rabiš bit miljonar. Za ceno enega avta srednjega razreda dobiš vse troje. Samo eni se raje razkazujejo z boljšim avtomobilom...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Unknown_001 ::

energetik je izjavil:

Je res, če po izdelavi fasade fašeš plesen po zidovih, to pomeni da ne zračiš...praktično nič.
Zdaj 1 leto živimo v bajti s 15cm stiropora in zadihtanimi 3-slojnimi okni, pa je suho ko poper, niti sledu o kondenzu kaj šele plesni. Pa nimamo rekuperatorja.
Ampak _zračimo_. To pomeni po tuširanju na stežaj odprto okno 5min, tudi če je zunaj -15°. Napa dela vedno, ko se kuha in še pol ure potem. V pralnici laufa razvlažilec ali ventilator, ko se suši perilo. Potem pa še vsaj 2-3x/dan na stežaj odprta okna po celi bajti in prepih.
Strošek ogrevanja in tople vode - 350EUR/leto...


Pozimi je celo energetsko bolj smotrno topel vlažen zrak spustit ven, da ne ogrevaš tiste zoprne vlage v zraku. Stanovanje se zelo hitro po tistem zagreje (manj Q je treba dovest za sličen dvig temperature kot pri navlaženem zraku), sploh če je bilo redno ogrevano in so tudi stene razgrete.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Kdo tukaj omeja, da je potrebno imet pasivno hišo? Ne vem, da bi se kdo hvalil z njo tukaj gor. Za normalno izolacijo, okna in toplotno črpalko pa ne rabiš bit miljonar. Za ceno enega avta srednjega razreda dobiš vse troje. Samo eni se raje razkazujejo z boljšim avtomobilom...
Je res. Sicer pa za smotanega janeza en link, kako se zgradi poceni pasivno hišo. http://www.ugodnagradnja.com/#
Pa niti ni potrebno graditi pasivne, saj je to le neka imaginarna oznaka. V resnici si lahko narediš poljubno varčno hišo, z večjim ali manjšim vložkom.

SmotaniJanez ::

energetik je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kdo tukaj omeja, da je potrebno imet pasivno hišo? Ne vem, da bi se kdo hvalil z njo tukaj gor. Za normalno izolacijo, okna in toplotno črpalko pa ne rabiš bit miljonar. Za ceno enega avta srednjega razreda dobiš vse troje. Samo eni se raje razkazujejo z boljšim avtomobilom...
Je res. Sicer pa za smotanega janeza en link, kako se zgradi poceni pasivno hišo. http://www.ugodnagradnja.com/#
Pa niti ni potrebno graditi pasivne, saj je to le neka imaginarna oznaka. V resnici si lahko narediš poljubno varčno hišo, z večjim ali manjšim vložkom.



http://www.ugodnagradnja.com/#

Fiksna zasteklitev - fiksna zasteklitev je polovico cenejša od običajne, ki ima možnost odpiranja. Pri uporabi kontroliranega prezračevanja je lahko večina zasteklitve fiksna, saj prostorov ni potrebno zračiti z odpiranjem oken.

Brez odpiranja oken, hecno. neverjetno...LOL.

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

Je res, če po izdelavi fasade fašeš plesen po zidovih, to pomeni da ne zračiš...praktično nič.
Zdaj 1 leto živimo v bajti s 15cm stiropora in zadihtanimi 3-slojnimi okni, pa je suho ko poper, niti sledu o kondenzu kaj šele plesni. Pa nimamo rekuperatorja.
Ampak _zračimo_. To pomeni po tuširanju na stežaj odprto okno 5min, tudi če je zunaj -15°. Napa dela vedno, ko se kuha in še pol ure potem. V pralnici laufa razvlažilec ali ventilator, ko se suši perilo. Potem pa še vsaj 2-3x/dan na stežaj odprta okna po celi bajti in prepih.
Strošek ogrevanja in tople vode - 350EUR/leto...


Okna odprta na "v" zjutraj in zvecer, kopalnica je pa iz notranje strani vedno odprta. Druga nic.

Torej z nic kompliciranja lahko dosezes enak ucinek.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Glede hiše iz prvotnega posta sva rekla, da je neboma vzela. Trenutno bi obnova zahtevala kredit..investicij pa trenutno nebi rad prodal.
Sva pa sedaj našla drugo pravzaprav v isti ulici, ki ima 40 kvadratov več, je iz leta 75, urejen dovoz/okolica in je bila komplet renovirana leta 1998 (okna, streha, fasada, kopalnice, etc.). Cena je pa 30k € višja. V osnovi bi bila čist ok za nekaj let, nato pa jo lahko brez kreditov obnoviva.
Je pa enako dvojček.

Zanima me le naslednje: se da na dvojčku obnovit npr streha brez da se obnovi na celotni hiši? Torej a lahko sam obnovim streho/fasado, brez da jo sosed?

Magic1 ::

Sej malo se boš pa ja še pogajav in zbil 10k€. Reč da kolebaš med bajtama. 20 let stara okna, fasada in kopalnica pa ni vredno 30k€. Probat ni greh.

Lahko obnoviš stvari samo na polovici dvojčka.
Magic

energetik ::

Glede strehe je odvisno, kako je narejena. Pri kakšnih dvojčkih je narejena tako, da je možna le popolna obnova.

kingsix ::

Magic1 je izjavil:

Sej malo se boš pa ja še pogajav in zbil 10k€. Reč da kolebaš med bajtama. 20 let stara okna, fasada in kopalnica pa ni vredno 30k€. Probat ni greh.

Lahko obnoviš stvari samo na polovici dvojčka.


Ja glede cene še bomp robal malo zbit - je pa tudi 40 kvadratov več.
Bom v primeru pozitivne odločitve moral še tja pripeljat kakšnega mojstra. Nepremičninski agent etc. na vse samo (lahko obnovim streho, etc) pravi "eh to ni problema" :D

c3p0 ::

Ne verjami nekomu, ki bo od prodaje imel profit. Neodvisnega mojstra, kakega nadzornika, ki bo vse v nulo pregledal. S seznamom napak, lahko še kaj več zbiješ ceno.

Magic1 ::

Zelo pomembno pri hiši so notranje nosilne stene in stopnišče. Če je to slabo zasnovano in ne omogoča enostavno spremembo prostorov, so kakšne spremembe lahko zelo drage, ali moraš delat večje kompromise.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

c3p0 je izjavil:

Ne verjami nekomu, ki bo od prodaje imel profit. Neodvisnega mojstra, kakega nadzornika, ki bo vse v nulo pregledal. S seznamom napak, lahko še kaj več zbiješ ceno.


Nimam pojma koga naj to iščem in kje.. :(
Pozna kdo koga iz MB?

c3p0 ::

kingsix ::

ah gradbeniga nadzornika..hvala!

Tody ::

Google prenova stanovanj

Tam boš našel mojstre, ki bodo prenavljal potem googlaš njih da vidiš kako referenco :) Lahko tudi vprašaš kakega prijatla, jaz sem tako dobil zmeraj dobre strokovnjake.

morosito ::

kaj pa za ogrevanje?
rabim cca 1000L kurilnega olja za ogrevanje cca 150m hise. imam radiatorje, kar dosti po hiši, tudi dalšje in višje v nekaterih predelih saj imam strope od skoraj 4m višine.

eni mu ponujajo hibridono toplotno crpalko + kurilno olje: za kupit toplotno crpalko daikin in dodatno se klimo v hisi in proklopit na obstojeci sistem, mi nudijo to varjanto za cca 2800EUR z davkom in instalacijo (toplotono daikin dobim dol v Bari (jug italije) saj tam jih vsi kupujejo ker je glavna tovarna in so cene dosti bolj poceni ko pri nas (pri nas nabijejo maržo in zaslužek).

ali pa da vzamem visokotemperaturno TČ ALTHERMA HT Daikin ki vidim zdaj na ceniku ta osnova stane cca 3550 euro z davkom brez montaže..cena za moči kw pol poskakuje po 200-300 euro naprej.

ker eni mi pravijo da pol kurilnica se prižge lih uno enkrat na par ur da nabije unih 20 stopinj in da toplotna pol vzdrzuje to toploto nekaj časa...in da poraba kurilnega olja pade na 200-300 litrov.

tako je tudi za keramiko ki v sloveniji nisem jo našel nikjer pod 15 euro na kvadrat, v modeni v glavnem skladiscu v italijo pa so bile 3 eure na kvadrat....s tem je bil pogoj da minimalna kolicina je za 150 kvadratov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

kingsix ::

Jaz sem gledal TČ..
https://www.termoshop.si/visokotemperat...
Menda še na to lahko dobiš kaj iz ekosklada?

Glede fasad pa gledam stekleno volno Ursa 20cm.. pri nas je 25e na paket.. kolega je reko da mi zrihta enako Ursa z poljske za tam 13e na paket + za gorivo do juga poljske in kako pivo. On je tako prihranil slabih 3k €. Edino kar ne vem je kako je potem glede eko sklada, saj če v tem primeru ne dobim nič sem menda tam-tam.

no to zdaj le malo gledam cene itd. glede same hiše bova videla prihajujoč teden.

Magic1 ::

Kdo pa še daje sploh stekleno volno za izolacijo? Jaz sem vzel 14cm grafitnega stiroporja, ki je primerljiv z 20cm navadnega stiroporja, oziroma 20cm kamene volne. Je 10% dražji od navadnega stiroporja, vendar cenejši od kamene volne. Kamena volna ima prednost, da ne gori, vendar je zelo dovzetna na zamakanje! Če kje zamaka (počen omet, pušča streha, zamaka okoli dimnika) se napije vode in izgubi izolativnost.

Pretiravaš z TČ, če imaš ok fasado in okna, potem ne rabiš nekaj močnega in visokotemeraturnega (to bolj rabiš če imaš majhne radiatorje).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

aja jaz sem mislil da je steklena volna najboljša izbira za izolacijo in niti nisem nekaj veliko preverjal :D.. ok hvala bom preveril.

A ne rabim visokotemperaturne za ogrevanje na radiatorje? Tako so mi rekli ko sem klical..ampak tu je možno da micpač hočejo prodat dražje...

Saj itak se bom v primeru nakupa v te zadeve bolj poglobil, zdaj tako okvirno gledam vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

morosito ::

Moja fasada je poliuretanska...ni klasicni stiropor...to vec ne dela nihce

Unknown_001 ::

morosito je izjavil:

Moja fasada je poliuretanska...ni klasicni stiropor...to vec ne dela nihce


Ni ekološko. Plus ne da se reciklirati.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

energetik ::

morosito je izjavil:

Moja fasada je poliuretanska...ni klasicni stiropor...to vec ne dela nihce
Kakšne to nabijate glede fasade... Kakšna poliuretanska, imaš morda skeletno hišo z vbrizganim purpenom? Ali morda celo Puren plošče na fasadi? Močno dvomim.
Steklena volna se daje na fasade kvečjemu, če je to prezračevana (lesena) fasada, torej da se na cegle vgradi distančnike, vmes nafila s stekleno volno, čez sekundarna kritina, nato pa prezračevalni sloj, sledi zaključna obloga (macesen, vlaknatocementna plošča itd).

Klasika je še vedno stiropor ali grafitni stiropor z neposredno nanešenim armirnim ter zaključnim slojem.

Jaz sem vzel 14cm grafitnega stiroporja, ki je primerljiv z 20cm navadnega stiroporja,
14cm grafita je ekvivalentno kvečjemu 17-18cm navadnega...

Unknown_001 ::

@energetik

Verjetno meša med izolacijo in fasado.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ToniT ::

kingsix je izjavil:

A ne rabim visokotemperaturne za ogrevanje na radiatorje? Tako so mi rekli ko sem klical..ampak tu je možno da micpač hočejo prodat dražje...


Vse je odvisno od velikosti radiatorjev. Če imaš zdaj temperaturo vode v radiatorjih nad 50 st. C, potem rabiš visokotemperaturno TČ.
Sam imam dovolj velike radiatorje in imam navadno TČ, ki dela brez problema.

Magic1 ::

ToniT je izjavil:

kingsix je izjavil:

A ne rabim visokotemperaturne za ogrevanje na radiatorje? Tako so mi rekli ko sem klical..ampak tu je možno da micpač hočejo prodat dražje...


Vse je odvisno od velikosti radiatorjev. Če imaš zdaj temperaturo vode v radiatorjih nad 50 st. C, potem rabiš visokotemperaturno TČ.
Sam imam dovolj velike radiatorje in imam navadno TČ, ki dela brez problema.

Moraš računat na to, da so bili prejšnji radiatorji dimnzionirani za ogrevanje brez izolirane fasade. Če se izolira hiša, bo nižja temperatura zagotovo zadostna. V najslabšem primeru lahko še vedno menja kakšen radiator po potrebi, strošek okoli 100€.
Magic

kingsix ::

Torej.. epilog:
Za nakup hiše se na koncu nisva odločila. Kupila (no skoraj - manjka še polno plačilo in selitev v mescu dni) sva pa popolnoma obnovljeno večje staromeščansko stanovanje v obnovljeni zgradbi.
Tukaj imava do vrtca 30m, OŠ je 110m vstran, fitnes 150m, center mesta itd tam 250m, park 400m itd itd. Skratka vse kar rabiva je nekaj korakov vstran.
Edino o čemer se odločam je financiranje...ali prodat nekaj investicij in kupit ali špekulirat na rast in raje vzet kredo. Za kredo sem zmenjen za Zelo dobro obr mero in sicer 2.5% fiksno. Bomo videli, moram preračunat in premislit vse scenarije.

frke ::

kingsix je izjavil:

Zelo dobro obr mero in sicer 2.5% fiksno.

Sicer nisi napisal dobe odplačevanja, vendar je za nepremičnnino fiskna obr. mera za 10 let kredita 2,25% p.a.

kixs ::

Pred skoraj enim letom se je to dogajalo...

kr3ten ::

Obstaja v sloveniji podjetje ki gradi mini moderne hiše? Samo pritličje, ravna streha, 1 spalnica, kopalnica, kuhinja z mini jedilnico... skratka za max 2 osebi ... Se da zgradit tako hiško z parcelo vred izpod 100k ?

energetik ::

Ne vidim razloga, zakaj ti katerokoli gradbenik ne bi naredil take hiše? K projektantu, pa naj ti zriše tako.
In potem boš ugotovil, da se ne splača ravno tako hudo šparati s kvadraturo, ker večinoma stroški niso sorazmerni s kvadraturo. Računaj, da hiša rabi nek servisni prostor, pa magari če je samo za notranjo enoto TČ. Če so tudi ostali prostori miniaturni, še tega nimaš kam stlačit.
Manj kot nekih 80m2 se po mojem ne splača delat..

bluefish ::

Za ta denar bolj težko. Jasno, odvisno od lokacije parcele, faze gradnje ...

Verjetno je najbolj smiselno, da si ogledaš ponudbo montažnih hiš. Če ne najdeš všečne tipske, ponujajo tudi gradnjo po meri.

Vanadium ::

Na ytongu imaš tipske projekte zastonj če vzameš njihov material. Zdej če misliš v Ljubljani gradit za ta denar niti pracele ne dobiš... tko da načeloma se, da za ta denar zgradit hišo odvisno je samo za kaki denar dobiš zemljišče...

IL_DIAVOLO ::

Zakaj pa ne? 30k parcela nekje na podezelju, potem pa neka kompaktna hiska. 70k je vrh glave, ce ne kompliciras in imas dobro izkoriscen plac. Saj ne rabis veliko, vecini zadostuje ze 50 kvadratov notranjih prostorov in potem malo vec dvorisca pred bajto za kaksno garazo in lopo. Zadaj za bajto se eno vecjo teraso in imas sanjski dom za 100k. Saj to je tudi point hise, da imas dvorisce in neko teraso.

Ce pa imas parcelo, si pa itak na konju.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj ne rabis veliko, vecini zadostuje ze 50 kvadratov notranjih prostorov .


Uh. Tole je pa ubogo. Dve malo večji sobi, majhna kuhinja in kopalnica, pa si na 50m2.. Zakja ti to pravim, ker vem kakšna so 2 sobna stanovanja velikosti 50m2.

Mare3 ::

Realno si večino dneva v eni sobi tako da 100 kvadratov in več, pomeni samo več čiščenja in vzdrževanja in več stroškov ogrevanja.

Anney ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj pa ne? 30k parcela nekje na podezelju, potem pa neka kompaktna hiska. 70k je vrh glave, ce ne kompliciras in imas dobro izkoriscen plac. Saj ne rabis veliko, vecini zadostuje ze 50 kvadratov notranjih prostorov in potem malo vec dvorisca pred bajto za kaksno garazo in lopo. Zadaj za bajto se eno vecjo teraso in imas sanjski dom za 100k. Saj to je tudi point hise, da imas dvorisce in neko teraso.

Ce pa imas parcelo, si pa itak na konju.


30k pracela, ja, kje so komunalne storitve in ostale dajatve? Preden zasadiš lopato? Še par k +. Država hoče nekaj imet preden začneš, in še potem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

bambam20 ::

Mare3 je izjavil:

Realno si večino dneva v eni sobi tako da 100 kvadratov in več, pomeni samo več čiščenja in vzdrževanja in več stroškov ogrevanja.



Pod sobo sem dal tudi dnevno sobo , ki jo marsikdo ne šteje pod sobo. Pri 50 kvadratih nimaš niti ločene kopalnice in wc-ja, ker ga ne moreš imet.

klinker ::

Invictus ::

Raje preveri kake hiše lahko zidaš v občini kjer imaš parcelo.

Ravno streha je marsikje prepovedana.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj ne rabis veliko, vecini zadostuje ze 50 kvadratov notranjih prostorov .


Uh. Tole je pa ubogo. Dve malo večji sobi, majhna kuhinja in kopalnica, pa si na 50m2.. Zakja ti to pravim, ker vem kakšna so 2 sobna stanovanja velikosti 50m2.


Takšna stanovanja so precej neizkoriščena. Sem na lastne oči videl eno res pametno hiško, res z vsemi bombončki, ki si lahko zamisliš. Nisem ziher o kvadraturi notranjih prostorov, ampak vem da več kot 50 kvadratov ni imela. Imela je 2 spalnici, ki sta imeli vsaka svojo kopalnico z drsnimi vrati in še dodatno stranišče pri vhodu. Potem kuhinja, jedilni in dnevni prostor v enem prostoru, ampak zelo pametno ločeno s pohištvom. Ta drugo spalnico in kopalnico pa itak ne rabiš in jo lahko drugače izkoristiš, recimo garderoba in pralnica. To so res minimalistične kopalnice oz. take kot bi mogle bit.

In ne pozabi, še vedno imaš zunaj veliko prostora, ki ga v bloku nimaš. Štenge prav tako odpadejo.

krho ::

Men grejo te novodobne pogruntavščine z skupno kuhinjo jedilnico in dnevno blazno na k..., kuhinja naj bo posebej, jedilnica in dnevna pa sta komot skupaj, ne pa da je pol cela bajta vlažna in recimo "smrdi" po vampih.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241682 (11149) edi123
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421521 (17827) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274545 (60344) damirj79
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042749 (34731) kixs
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520333 (16060) energetik

Več podobnih tem