» »

Digitalno potrdilo vstop v netstik-težava

Digitalno potrdilo vstop v netstik-težava

MihaelS ::

Pozdravljeni.

Danes sem prejel podatke za sprejem novega digitalnega potrdila sigen-ca, saj mi je staro poteklo. Potrdilo sem uspešno uvozil in ga lahko najdem v internet explorerju med internetne možnosti-vsebina-potrdila-osebna torej naj bi bilo digitalno potrdilo nameščeno. Venadar imam problem, ko poskušam vstopiti v spletno banko sparkasse netstik se mi okence za izbiro potrdila ne odpre tako kot se mi je prej (prej sem samo izbral potrdilo in vnesli so se mi potrebni podatki za vstop v spletno banko). Poskusil sem že brisanje zgodovine kot je omenjeno na njihovi strani kot rešitev, vendar tudi to ne pomaga. Okence za izbiro potrdila se ne prikaže. Probal sem potrdilo uvoziti še v google chrome in uvoz je bil uspešen vendar tudi tam se mi ne pojavi okence za izbiro potrdila. Ne vem več kaj naj storim, zato prosim tukaj za pomoč.

Hvala, LP.

WhiteAngel ::

Zakaj se ti ne pokaze okencek, ne vem, ampak na Sparkasseju so mi ze lani zavrnili novo digitalno potrdilo od sigence, ko sem jim zelel sporociti njegovo serijsko stevilko. Zahtevali so, da kupis tisti kalkulatorcek, ker baje digitalno potrdilo in geslo nista dovolj "varna". [:/]

pershi ::

Bo drzalo kar je napisal WhiteAngel, samo s certifikatom ne pustijo vec prijave, zahtevajo dvofaktorsko avtentikacijo. Najcenejsa opcija je njihov app na telefonu, seveda ga obicajno ne ponudijo, ampak prodajajo drazji kalkulatorcek. Lp, p

Sc0ut ::

Ampak obstojeci se lahko se z geslom prijavljamo. Meni se ne tezi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

cesnja ::

A certifikat plus geslo nista 2FA? Kaj ti ljudje kadijo?

tsatthoggua ::

Danes sem dobil obvestilo od PostarCA da mi certifikat preteče in naj se posvetujem z Sparkasse kako naprej. Tam pa je bila "najboljša" opcija, da dobim kalkulator, kar pa zame ni sploh opcija, ker ne bom kot en majmun tipkal kode vsakič ko se logiram v online banko. Druga možnost je pa pametni usb ki pa stane 50€ (hehe).
To da imam virtualbox na katerem moram najprej vpisat master password za browser, potem se password za login v banko očitno ni dovolj dobro...

Bom pogledal kako je z N26.

Ziga Dolhar ::

tsatthoggua je izjavil:


Bom pogledal kako je z N26.


Bolj kamot in ceneje.
https://dolhar.si/

MihaelS ::

Hvala za odgovore. Sem se pozanimal na banki in sem dobil dostop prek njihove aplikacije za telefon.

buttcrack ::

Dobil ali kupil?

MrStein ::

Sc0ut je izjavil:

Ampak obstojeci se lahko se z geslom prijavljamo. Meni se ne tezi.

S starim certifikatom ali novim?
Ko stari poteče, ti novega ne "priznajo", s starim pa lahko do konca veljavnosti.
Vsaj tako sem jaz razumel.
In OP ima novega, zato ne dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Tule imaš testno spletno stran, ki te vpraša in potem izpiše podatke tvojega certifikata:
https://stackoverflow.com/a/42770043/82...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140778 (4029) TrumpDonald
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697124053 (31062) WizzardOfOZ
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346873 (5025) seba-beba
»

pozabljeno geslo za poštarc@ certifikat ?

Oddelek: Informacijska varnost
145009 (4543) #000000
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346579 (4445) Primoz78

Več podobnih tem