» »

Smisel življenja

Smisel življenja

1
2
3 4

nevone ::

Rabimo samo mehek prehod iz mentalnega stanja v katerem smo, v stanje, ki si ga v bistvu želimo, a ga zavračamo, ker se bojimo zlorab.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Kakšno stanje pa si želimo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Smurf je izjavil:

V nebesah lahko zavrzes neskocno, pa neskoncno se zmeraj imas :) (jaz hocem 20 devic, vsak dan, neskocno dni, pa tko).
Zakaj pa hočeš 20 devic? Mislim, verjetno imaš kak pameten razlog za to?

vostok_1 je izjavil:

A bom lahko žar na oglje kuril tudi če bo mal zadimil?
You chose lions, remember?

vostok_1 ::

jype je izjavil:


vostok_1 je izjavil:

A bom lahko žar na oglje kuril tudi če bo mal zadimil?
You chose lions, remember?


Yep. Just please be so tolerant and leave some, ktnxbye.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Yep. Just please be so tolerant and leave some, ktnxbye.
Meje bodo odprte, no worries.

vostok_1 ::

Čudno, pa se smislu, da ste anti rule of law. Zgleda da vas je pametna le srečala.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

blay44 ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?

kamor bi imeli dostop le ljudje, ki bi bili tega vredni in bi tam uživali življenje do konca življenja, obenem pa bi jim bilo na razpolago vse kar bi si želeli - pač enostavno raj na Zemlji.


Kakšne ideje zakaj to še ne obstaja?


Kakšno razmišljanje starejših. Mene pa učijo, da je tak pogled nemoralno, zavržno dejanje.
Da moramo paziti na sočloveka. Enkrat mi vlečemo, drugič smo vlečeni.
Ko pa malo pomisliš pa to že obstaja. Evropa in Severna Amerika so že raj proti drugim.
Problem je, ko elita začne med sabo tekmovati zaradi prestiža.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Čudno, pa se smislu, da ste anti rule of law. Zgleda da vas je pametna le srečala.
Anti-authoritarian ni anti-law.

blay44 je izjavil:

Problem je, ko elita začne med sabo tekmovati zaradi prestiža.
Aja? Zakaj bi bil problem, ce bi Buffett in Gates tekmovala, kdo bo do več vasi zgradil komunalno infrastrukturo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Anti-authoritarian ni anti-law.


Na srečo še ne. Se pa vi trudite na vso moč, da bi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Na srečo še ne. Se pa vi trudite na vso moč, da bi.
Tko pravte tisti, ki ste avtoritarci, ja. Po številnih neuspešnih eksperimentih še vedno verjamete, da vam lahko uspe ustvariti nebesa, v katerih bo vsakdo vedel, kje mu je mesto in bo srečen v vedenju, da je za vse poskrbljeno.

Praksa je k sreči drugačna.

vostok_1 ::

Prav zmrazilo me je.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Jype, se greš eno igrco?

Dejmo rečt, da sm jz hardcore anarhist. In gremo skozi recimo en povprečen dan kot soseda oz. par scenarijev...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

Enim je smisel materializem. Potem so pa čist živčni , ko so zakreditirani za 150 jurjev.

Oberyn ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?

Aja? Glej ti njega, "ki so tega vredni"... Blond, modre očke? Ostali pa garajo do bedne smrti v slumih? Prekleto, da sem v knjigah o polpretekli zgodovini že bral nekaj takega, pa se ne morem spomniti ta trenutek...

jype ::

vostok_1 je izjavil:

In gremo skozi recimo en povprečen dan kot soseda oz. par scenarijev...
Kaj ta stavek pomeni?

vostok_1 ::

I'm gonna LARP with you, as an anarchist...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BALIST4 ::

Tega ne naredimo zato ker bi se notri pasli bavčar&co

jype ::

vostok_1 je izjavil:

I'm gonna LARP with you, as an anarchist...
Ja, sediš za mašino in tipkaš. Mogoče peleš psa, greš v štacuno. Nč zlo posebnga.

vostok_1 ::

Fuck your wife?

(Why not?)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

blay44 ::

jype je izjavil:


Aja? Zakaj bi bil problem, ce bi Buffett in Gates tekmovala, kdo bo do več vasi zgradil komunalno infrastrukturo?


Ne vem. Po mojem zganjata samo promocijo in promocijo svojih podjetij.
Najbrž ne namenita več denarja kot bi ga drugače morala dati državi.
S tem, da Buffett....


Vostok1, Ti se pa hitro prestrašiš in postaviš v defensive position.

Gaius ::

BALIST4 je izjavil:

Tega ne naredimo zato ker bi se notri pasli bavčar&co


Enkraten primer mišljenja povprečnega slovenca. Obupanost nad sistemom, zatrte sanje in fantazije, strah...
V tej državi vlada velikanski pesimizem, ki ni zdrav. Ne rečem, da je "raj na Zemlji" edina rešitev, je pa gotovo precej privlačna.

In ne. Kot rečeno, noter nikakor nebi prišli goljufi in kradljivci.

Oberyn ::

Gaius je izjavil:

In ne. Kot rečeno, noter nikakor nebi prišli goljufi in kradljivci.

To ti misliš, ker si naiven. Goljufi in kradljivci bi bili verjetno sploh edini, ki bi prišli noter. Ampak zanimivo, sem pred kratkim bral knjigo o enem takem 'raju', ne vem če ni bil celo Larry Niven. Nisi ti edini, ki pride na take ideje. Notri so prišli zaslužni, torej bogati (nikar ne misli, da bi bilo v tvojem raju kaj drugače, ker ne bi bilo). No, ni se dobro končalo, onih revežev zunaj je bilo več.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Fuck your wife?
I don't have one. Anarhisti se ne ženimo. Seveda bi se moral z njo zmenit, ampak baje tako ali tako ni tvoj tip, ker... No, saj vemo, kakšna dekleta imate radi alt-right: Narisana.

vostok_1 ::

Vsaj vpraši jo če bi seksala z vostokom_1, you never know.

(sicer pa imaš prav, ni moj tip)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Vsaj vpraši jo če bi seksala z vostokom_1, you never know.
Pa kaj sm js, tvoja mama, da ti bom rihtal seks? Vprašaj sam!

Tačas, ko se opogumljaš, bo pa pač našla koga drugega, ki je bolj pri roki.

Horejšio ::

vostok_1 je izjavil:

Glej. V totalitaristični državi, boš moral tudi to pokrit. Bog ne dej, da ne bi kaj ostalo nepredpisanega.

Jz osebno stavim na kompeticijo med free marketom, državo in appeal to reason ljudi.
Kjer free market falira, naj država vstopi, kjer država falira naj free market vzame. Vse skupaj začinjeno z dobro mero socialnega kompromisa ljudi, ki se jih direktno nasljavlja.

Ravno zaradi tega so izumili forum. Forum je bil namenjen razpravljanju o perečih težavah tko kot o borbi idej. Ko so se ljudje enkrat začeli zapirat v svoje balončke, aka. dandanes, smo šli across the line.
Enkrat ideje so lahko tekle počasi, ampak si se jih težko ognil, ker so vsi potihem vedli kaj je aktualna nedovoljena tema. Zato pa so underground gibanja imela nek smisel. Koliko underground gibanj pa je dandanes v moderni družbi, bolj malo. Zamenjala jih je neka misandristična, anarcho-boljševiška kvazi utopija.



Mami ti je balon. Pejt na reporter pa tam nabijaj

vostok_1 ::

what the...?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dexterboy ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?
Zakaj ne uredimo kraja na Zemlji, kamor bi imeli dostop le ljudje, ki bi bili tega vredni in bi tam uživali življenje do konca življenja, obenem pa bi jim bilo na razpolago vse kar bi si želeli - pač enostavno raj na Zemlji.....
Kakšne ideje zakaj to še ne obstaja?

Oprosti, ker te sprašujem, ampak KAJ to pohaš?
Ker to bi tudi jest :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nevone ::

Oprosti, ker te sprašujem, ampak KAJ to pohaš?
Ker to bi tudi jest :)


Bi blo dobr ja. :)

Ta tema je čisto na mestu. Vdanost v vse te hibe tega sveta je kontraproduktivna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Samael ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?

....

V raju bi tako bili deležni najboljše zdravstvene oskrbe, najboljših pogojev za raziskave in razvoj, če bi si tega želeli, najbolj zdrave hrane.. pač preprosto bi bil to raj na Zemlji.

Kakšne ideje zakaj to še ne obstaja?


Nisem še prebral cele teme, vendar, da mi ne uide iz misli, jaz vidim problem že v tem, kar si zapisal sam. Torej v ta raj naj bi prišli tisti, ki so tega vredni, bili deleži najboljših življenskih pogojev ... Kaj pa tisti, ki se mučijo, praznijo kahle ipd. pri tej najboljši zdravstveni oskrbi, ki jo omenjaš? So vredni tega raja?

IkeaAi ::

dexterboy je izjavil:

Gaius je izjavil:

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?
Zakaj ne uredimo kraja na Zemlji, kamor bi imeli dostop le ljudje, ki bi bili tega vredni in bi tam uživali življenje do konca življenja, obenem pa bi jim bilo na razpolago vse kar bi si želeli - pač enostavno raj na Zemlji.....
Kakšne ideje zakaj to še ne obstaja?

Oprosti, ker te sprašujem, ampak KAJ to pohaš?
Ker to bi tudi jest :)


Ne vem, če obstaja tako močna konoplja, verjetno je bolj tole.

kuall ::

smisel življenja je preživet.
je pa dobro pri tem tudi uživat, kajnede. ni pa nujno.
življenje obstaja zato, da preživi. vse je usmerjeno v samoohranitev svoje oblike. čist enostavno. vse ostalo se temu prilagodi.
življenje vzame mrtvo snov in jo vgradi v sebe, da obstaja v obliki življenja. medtem ko mrtva snov ne more tega narediti. torej je smisel življenja v bistvu DELO! pomislite na to naslednjič, ko boste lenobni hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nevone ::

Torej v ta raj naj bi prišli tisti, ki so tega vredni, bili deleži najboljših življenskih pogojev


Ne vem sicer kako se ta efekt imenuje, ampak najprej so vsi proti in da itak ni možno in da to ni tisto, kar človek potrebuje ... potem pa ... ja ampak zakaj pa ne morejo/mo vsi notri.

Dejmo si eno ime za tale pojav izmisliti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

shadeX ::

Zakaj ne uredimo kraja na Zemlji, kamor bi imeli dostop le ljudje, ki bi bili tega vredni in bi tam uživali življenje do konca življenja, obenem pa bi jim bilo na razpolago vse kar bi si želeli - pač enostavno raj na Zemlji.


FYI, tak raj že obstaja. Temu raju jaz rečem poln TRR.

- Uživanje na "polno" - Check
- Polna zdravstvena oskrba - Check
- najboljši pogoje za raziskave in razvoj, če bi si tega želeli - Check
- najbolj zdrava hrana - Check

Je pa res, da veliko ljudi uživa v tem raju, istočasno pa si ga ne zasluži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Samael ::

nevone je izjavil:

Torej v ta raj naj bi prišli tisti, ki so tega vredni, bili deleži najboljših življenskih pogojev


Ne vem sicer kako se ta efekt imenuje, ampak najprej so vsi proti in da itak ni možno in da to ni tisto, kar človek potrebuje ... potem pa ... ja ampak zakaj pa ne morejo/mo vsi notri.

Dejmo si eno ime za tale pojav izmisliti.

o+ nevone



Nisi razumela - ali pa je krivda na moji strani, ker sem se skoncentriral in odgovarjal na prvi post, ne da bi prebral celo temo (kar nikoli ni dobra ideja).
Kar jaz sprašujem je bolj vprašanje kure-jajca. Torej tisti, ki si zasluži gre noter, tam afne gunca oz. počne kar mu srce poželi, garači (torej tisti, ki omogočajo to najboljšo zdravstveno oskrbo) pa ... si tudi menda zaslužijo biti notri.
Skratka, tu že v sami zasnovi, kot je formuliran prvi post, nekaj ne štima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nevone ::

Nisi razumela - ali pa je krivda na moji strani, ker sem se skoncentriral in odgovarjal na prvi post, ne da bi prebral celo temo.
Kar jaz sprašujem je bolj vprašanje kure-jajca. Torej tisti, ki si zasluži gre noter, tam afne gunca oz. počne kar mu srce poželi, garači (torej tisti, ki omogočajo to najboljšo zdravstveno oskrbo) pa ... si tudi menda zaslužijo biti notri.
Skratka, tu že v sami zasnovi, kot je formuliran prvi post, nekaj ne štima.


Ja saj ta zasluži je tudi meni v oči padel, ampak glede na to, da imam že precej izkušenj z destruktivnimi elementi, je takšna omejitev nekako razumljiva.

Seveda pa to ne bo potrebno, ker se bomo očistili "nesnage" ker drugače stvar itak ni mogoča.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

IkeaAi ::

Kaj pa, če bi namesto elitizma in izključevanja raje poizkusili izboljšati položaj za slehernega prebivalca Zemlje? Utopija je filozofski konstrukt h kateremu se sicer lahko strmi, a ne na računa izključevanja.

Osebno sem mnenja, da moramo Zemljani "stati skupaj" in poizkusiti narediti boljši svet za vse nas, saj bomo edino tako lahko efektivno napredovali. Če bi prebrali malo Goethejevega Fausta, bi videli kako leži osmišljanje življenja največkrat prav v nesebični pomoči drugim.

kuall ::

ko ljudje vprašajo "kaj je smisel življenja?" v to vprašanje v bistvu namešajo dva podvprašanja:
kako biti srečen?
kako živet, da si koristen sam sebi in družbi?
medtem ko to vprašanje lahko razumeš tudi kot "kaj je cilj vsakega živega bitja?"
zato v bistvu ne maram tega vprašanja, ker je nejasno.

nevone ::

Osebno sem mnenja, da moramo Zemljani "stati skupaj" in poizkusiti narediti boljši svet za vse nas, saj bomo edino tako lahko efektivno napredovali.


Hja ... to je pa težka naloga. Že če sta dva v konfliktu ju je dostikrat nemogoče spametovati, kaj šele če imaš vse Zemljane za spraviti k pameti.

Doker ne pogruntamo, kako vsakemu ponuditi tisto, zaradi česar bi bil pripravljen sprejeti nek kompromis, toliko časa bodo vsi samo hoteli to, kar pač hočejo.

Največji je seveda pritisk na preživetje. Če tega ne bi bilo, nas tukaj zdaj bilo ne bi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Scaramouche ::

Dober kratek video na temo, nekateri so boste našli v njem...

next3steps ::

Zakaj ne naredimo na Zemlji nebes za vse ljudi, ki so tega vredni?

Tu sem nehal brati. Kdo bo odločal kriterije za to fantastično idejo ?
Osebno sem mnenja, da morajo ljudje stati pod mano in narediti boljši svet za me, saj bodo tako edino efektivno naredili boljši svet tudi za se.


Je pa res, da veliko ljudi uživa v tem raju, istočasno pa si ga ne zasluži.

Kdo odloča o tem ?

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Zaenkrat vse kaže, da tisti, ki bo pri koritu.

I'd like to see the man (or woman), ki bo šel..."veš...saj tudi masovne morilce lahko uploadamo, placa kao naj bi bilo dovolj". V resnici bi vrjetno bilo "veš...kaj če počakam, da masovnega morilca usmrtijo prej, it's not like he really deserves it, pa še Jupiter ni tako velik kot sem mislil/a".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Kdo odloča o tem ?


Jure. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

IkeaAi ::

nevone je izjavil:

Osebno sem mnenja, da moramo Zemljani "stati skupaj" in poizkusiti narediti boljši svet za vse nas, saj bomo edino tako lahko efektivno napredovali.


Hja ... to je pa težka naloga. Že če sta dva v konfliktu ju je dostikrat nemogoče spametovati, kaj šele če imaš vse Zemljane za spraviti k pameti.

Doker ne pogruntamo, kako vsakemu ponuditi tisto, zaradi česar bi bil pripravljen sprejeti nek kompromis, toliko časa bodo vsi samo hoteli to, kar pač hočejo.

Največji je seveda pritisk na preživetje. Če tega ne bi bilo, nas tukaj zdaj bilo ne bi.

o+ nevone


Se strinjam, da je to težka naloga. Ob dojemanju konflikta kot naravni in zdrav proces, se pa ne rabimo seveda o vsem strinjati. Bolj gre zato, da se zavedamo, da smo vsi v istem "zosu" in se raje zamotimo s kakšnimi dobrimi tehnološkimi/razvojnimi projekti na globalni ravni, kot pa zgolj sanjarimo o nekakšnem, že skorajda mitološkem, iluzornem prostoru, kjer bodo bivali le izbranci.

nevone ::

Ob dojemanju konflikta kot naravni in zdrav proces, se pa ne rabimo seveda o vsem strinjati.


Nestrinjanje je vir konflikta, če ni v službi iskanja najboljše možne rešitve.

Ampak tukaj se potem vsi zaciklajo, da tega, kaj je najboljša možna rešitev ni možno določiti, ker ima vsak drugačne preference.

Ja res je. Ampak če se samo malo potrudimo, se zna zadeva sama začeti obračati v recimo temu pravo smer.

Sej tole moje nakladanje je lahko videti precej lahkoverno, ampak za njim v resnici ne stoji lahkovernost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BALIST4 ::

Goljufi in kradljivci v kravatah so trenutno ravno tisti ki živijo v raju. Lahko gradijo na črno (tudi če so sodniki, ki sami sicer deložirajo navadne ljudi), zaradi milijone EUR povzročene škode sebi v prid ne gredo v zapor ali gredo le za nekaj let, potem imaš pa tam enega romuna ki je nakradel par klobas iz hofra pa postopek steče en dva tri, travarje ki ne delajo škode lovijo kot zajce, medtem ko politiki na položajih snifajo kokain. Ni pesimizem kar tako zrasel iz nič. (Pogojno) enaki pred zakonom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BALIST4 ()

next3steps ::

Imaš stružnico, imaš 3D printer, s kitajske dobiš ovoj/lupino,.. BP sestaviš vse potrebno, da postaneš revolucionarni gverila bojevnik.

dexterboy ::

nevone je izjavil:

Kdo odloča o tem ?

Jure. :)
o+ nevone

:))
Make My Day
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

BALIST4 je izjavil:

Goljufi in kradljivci v kravatah so trenutno ravno tisti ki živijo v raju.
Povej več o tem. So vsi, ki živijo v raju, goljufi in kradljivci? So v raju vsi, ki so goljufi in kradljivci?

nevone je izjavil:

Jure. :)
Hvala. Kot zagovornik odprtih mej in osebnih svoboščin torej trdim: V raj lahko pride kdorkoli. Ker so viri za praktične pomene besede neomejeni, lahko vsak dobi, kar si želi, v razumnih mejah.

(Če si želiš dobro hrano in dolge sprehode, potem lahko v raju živiš že danes, če si pa želiš "20 devic" je pa IMO prav, da ne moreš živeti v raju - potreba po devicah je precej dobra alegorija za ekscese potrošništva.)

Kar je bistveno za to diskusijo je predvsem napredek znanosti, ki omogoča življenje v raju tudi tistim, ki jim je bilo v preteklosti nedosegljivo (bodisi zaradi pomanjkanja virov, ki ga zdaj efektivno ni več, bodisi zaradi zdravstvenih in podobnih ovir, ki jih lahko danes premagajo s pomočjo civilizacijskega napredka).

next3steps je izjavil:

Imaš stružnico, imaš 3D printer, s kitajske dobiš ovoj/lupino,.. BP sestaviš vse potrebno, da postaneš revolucionarni gverila bojevnik.
Ali pa prebivalec raja.

nevone ::

V raj lahko pride kdorkoli.


Ki ga nima razsipati. Tudi z nerealnimi zahtevami ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
30030603 (23301) dronyx
»

Altruizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14514884 (13092) WizzardOfOZ
»

Nismo sami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17429034 (23845) Cruz
»

Razvijalci umetne inteligence za prepoved avtonomnih orožij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5514300 (12167) nevone
»

Doomsday in 2000000 years (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16317286 (15309) Thomas

Več podobnih tem