» »

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet?

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet?

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Bluzenje in wishful thinking ni izvajanje operacij.
Ja, saj to sem napisal. Prenehaj, čimprej, ker slabo vpliva na tvoje mentalno zdravje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

gus5 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

In 'moškega' z 'očetom'. No shit Sherlock.
Proizvodnja 'sintetične' sperme (s pomočjo hipometilacija jedrne DNK jajčeca) ne potrebuje ne 'moškega' ne 'očeta'.


Najbrž res.

Zato pa je imperativno, da moški dokler še imajo čas, zgrabijo za puško in si ponovno podredijo svet.
Mladi fantje, imate časa še par desetletji, če ne uspete do takrat bo game over za vas.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Zato pa je imperativno, da moški dokler še imajo čas, zgrabijo za puško in si ponovno podredijo svet.
Tudi če bi tega bili sposobni, vam ne bi dovolili.

vostok_1 je izjavil:

Mladi fantje, imate časa še par desetletji, če ne uspete do takrat bo game over za vas.
"Game over" seveda pomeni izobilje vsega, česar si kdorkoli želi, z izjemo podrejanja drugih brez njihove privolitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Vrjemite jypetu na lastno odgovornost.
Zgolj ne mi čez 30 let težit, da vas nisem opozoril.

Kot rečeno, pozanimajte se kje so skladišča in pridno na delo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gus5 ::

vostok_1 je izjavil:

Zato pa je imperativno, da moški dokler še imajo čas, zgrabijo za puško in si ponovno podredijo svet.
Mladi fantje, imate časa še par desetletji, če ne uspete do takrat bo game over za vas.
Proizvodnja sintetične sperme je že tu, je že mogoča. Za enkrat pri miškah... Lep občutek, ko veš, kako bo tehnologija/znanost v prihodnje odplaknila nekatere družbene vloge, ki se danes zdijo nedotakljive, samoumevne. :))

vostok_1 ::

gus5 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Zato pa je imperativno, da moški dokler še imajo čas, zgrabijo za puško in si ponovno podredijo svet.
Mladi fantje, imate časa še par desetletji, če ne uspete do takrat bo game over za vas.
Proizvodnja sintetične sperme je že tu, je že mogoča. Za enkrat pri miškah... Lep občutek, ko veš, kako bo tehnologija/znanost v prihodnje odplaknila nekatere družbene vloge, ki se danes zdijo nedotakljive, samoumevne. :))


Mož ima prav.

Ura vam teče hitro kot še nikoli v zgodovini.


Tik tok tik tok.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

imagodei ::

Reče se "Tik-tak", ne pa "Tik-tok".
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Odvisno od ure i guess.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ura vam teče hitro kot še nikoli v zgodovini.
Hvala bogu. Nasilje bo končno odveč.

vostok_1 ::

No vidite. Še progresivci vam nevoščljivo napovedujejo konec.
Veliko opcij nimate fantje.
Lahko se uležete in počakate na konec, lahko pa greste down fighting with a chance of victory.
Jz sem relativno stari prdec in sem nekako še ujel zadnji vlak. This is not exactly my fight anymore.
Lahko kaj svetujem, ampak najtežje delo čaka vas.

Združite se. Formirajte bratovščine na močnih ideoloških temeljih in splanirajte poteze.



Burn down the world if you have to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

PS. Sm sicer delno soodgovoren za vaš dire future. I could not have know at the time, i am sorry.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

__prlek__ ::

Tehnološki preskoki??
Poglejte si WW2, švabi izumili l.1939 levitacijski krožnik Haunebu 1, kasnje izpopolnjeno verzijo l 1942 Hanebu 2, hitrost do 40.000km/h,(prijekt Vril,itd...),potem pa mi govorimo danes o tehnološkem preskoku??? Letimo pa še vedno na kerozin??!! Zakaj??
Zato ker tako hočejo! Pametni telefoni?? Zakaj? Zato ker tako hočejo (mi smo ovce)
Digitalne valute??? Zakaj že??? Zato ker tako hočejo, rabijo nadzor nad nami - ovcami
Kdo že?? Elita. Kdo pa je Elita? Buš? Putin? Trumpl? Ne, to so samo lutke, tapravi "order" prihaja od tam daleč, kjerkoli že so, z tistimi letečimi stroji.
Še bi lahko kvasil, ampak grem spat

[Michael] ::

vostok_1 je izjavil:

No vidite. Še progresivci vam nevoščljivo napovedujejo konec.
Veliko opcij nimate fantje.
Lahko se uležete in počakate na konec, lahko pa greste down fighting with a chance of victory.
Jz sem relativno stari prdec in sem nekako še ujel zadnji vlak. This is not exactly my fight anymore.
Lahko kaj svetujem, ampak najtežje delo čaka vas.

Združite se. Formirajte bratovščine na močnih ideoloških temeljih in splanirajte poteze.



Burn down the world if you have to.


Prav smiliš se mi, me spominjaš na očeta, ko je gledal dnevnik.
Poišči si strokovno pomoč, psihoterapija pomaga, preverjeno.

darkolord ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj me neki obtožujete, da sem črnogled. Ni res. Zgolj 80% plebsev se znebimo, da bodo naravni parki spet pristna divjina in en bo potrebno toliko mikroplastike stresat v oceane.
Zakaj je ta scenarij fuj fej?
Zakaj naj vzdrževali 13 miljard ljudi, kot je jype izračunal?

Ne vidim smisla. Počisti se večji del plebsev ter nato komunistično porazdeli planet med peščico priviligirancev. 7 miljard ljudi kot jih imamo sedaj je pravzaprav se po nesreči zgodilo, ni potrebe po takem številu. Tehnologija je prehitevala naravne in umetne evgenične omejitve in zato se je to zgodilo. It got out of hand.
Tako je v bistvu Hitler razmišljal.

Njemu ni bilo do tega, da bi pobijal druge. On se je hotel samo useless plebsov znebiti, da bi ostali samo še tisti uporabni in bi vsi skupaj živeli v precej boljšem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

vostok_1 ::

[Michael] je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

No vidite. Še progresivci vam nevoščljivo napovedujejo konec.
Veliko opcij nimate fantje.
Lahko se uležete in počakate na konec, lahko pa greste down fighting with a chance of victory.
Jz sem relativno stari prdec in sem nekako še ujel zadnji vlak. This is not exactly my fight anymore.
Lahko kaj svetujem, ampak najtežje delo čaka vas.

Združite se. Formirajte bratovščine na močnih ideoloških temeljih in splanirajte poteze.



Burn down the world if you have to.


Prav smiliš se mi, me spominjaš na očeta, ko je gledal dnevnik.
Poišči si strokovno pomoč, psihoterapija pomaga, preverjeno.



Hihi

darkolord je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj me neki obtožujete, da sem črnogled. Ni res. Zgolj 80% plebsev se znebimo, da bodo naravni parki spet pristna divjina in en bo potrebno toliko mikroplastike stresat v oceane.
Zakaj je ta scenarij fuj fej?
Zakaj naj vzdrževali 13 miljard ljudi, kot je jype izračunal?

Ne vidim smisla. Počisti se večji del plebsev ter nato komunistično porazdeli planet med peščico priviligirancev. 7 miljard ljudi kot jih imamo sedaj je pravzaprav se po nesreči zgodilo, ni potrebe po takem številu. Tehnologija je prehitevala naravne in umetne evgenične omejitve in zato se je to zgodilo. It got out of hand.
Tako je v bistvu Hitler razmišljal.

Njemu ni bilo do tega, da bi pobijal druge. On se je hotel samo useless plebsov znebiti, da bi preostali živeli v precej boljšem svetu.


Hitler je pobijal, ker baje je bila arijska rasa najboljša rasa.
Pozabil je pogledati, da so večino reči modernega sveta kreirali tisti katerih se je želel supposedly znebiti.

Morda ideja je bila podobna ampak ideološko je pomembna ločnica.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Morda ideja je bila podobna ampak ideološko je pomembna ločnica.
Čemu pa ti sovražiš žide?

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ura vam teče hitro kot še nikoli v zgodovini.
Hvala bogu. Nasilje bo končno odveč.


Ja, mame samohranilke bodo sigurno vzgajale pomembne clane druzbe.

PreviousUser ::

Kot da se umetnih jajčec pa ne bo dalo narediti, umetne maternice pa so že precej daleč v razvoju. Sploh pa se bo verjetno razvil nek nov način razmnoževanja človeka, kjer spolne celice ne bodo potrebne. Ali pa tudi ne. Nas bodo nadomestili roboti.

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

No vidite. Še progresivci vam nevoščljivo napovedujejo konec.
Veliko opcij nimate fantje.
Lahko se uležete in počakate na konec, lahko pa greste down fighting with a chance of victory.
Jz sem relativno stari prdec in sem nekako še ujel zadnji vlak. This is not exactly my fight anymore.
Lahko kaj svetujem, ampak najtežje delo čaka vas.

Združite se. Formirajte bratovščine na močnih ideoloških temeljih in splanirajte poteze.



Burn down the world if you have to.


Prav smiliš se mi, me spominjaš na očeta, ko je gledal dnevnik.
Poišči si strokovno pomoč, psihoterapija pomaga, preverjeno.



Hihi

darkolord je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj me neki obtožujete, da sem črnogled. Ni res. Zgolj 80% plebsev se znebimo, da bodo naravni parki spet pristna divjina in en bo potrebno toliko mikroplastike stresat v oceane.
Zakaj je ta scenarij fuj fej?
Zakaj naj vzdrževali 13 miljard ljudi, kot je jype izračunal?

Ne vidim smisla. Počisti se večji del plebsev ter nato komunistično porazdeli planet med peščico priviligirancev. 7 miljard ljudi kot jih imamo sedaj je pravzaprav se po nesreči zgodilo, ni potrebe po takem številu. Tehnologija je prehitevala naravne in umetne evgenične omejitve in zato se je to zgodilo. It got out of hand.
Tako je v bistvu Hitler razmišljal.

Njemu ni bilo do tega, da bi pobijal druge. On se je hotel samo useless plebsov znebiti, da bi preostali živeli v precej boljšem svetu.


Hitler je pobijal, ker baje je bila arijska rasa najboljša rasa.
Pozabil je pogledati, da so večino reči modernega sveta kreirali tisti katerih se je želel supposedly znebiti.

Morda ideja je bila podobna ampak ideološko je pomembna ločnica.

Cez 4 mijarde let bo nase sonce pohrustalo zemljo. Skrajni cajt je da stari prdec poslje otroke v solo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

Nas bodo nadomestili roboti.


Saj to v resnici ni tako preprosto, da bi se lahko zgodilo brez nas. Bo pa dolgoročno zagotovo treba razmišljati o neki drugi obliki življenja, ker je ta bistveno preveč krhka za razmere v Vesolju. Roboti nam bodo v pomoč do stopnje, ko bomo mi postali roboti. Življenje pač išče pot, tako kot jo je iskalo skozi vso biološko evolucijo. S to razliko, da smo z zavestjo postali kreativni iskalci, ki sami sebe izboljšujemo tako fizično kot mentalno. Kaj bomo dosegli in česa ne, bomo videli.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cruz ::

nevone je izjavil:

Povezanost inteligence ljudi za skupno dobro

o+ nevone
Sori, ampak singularnost/transhumanizem je (trenutno) en velik joke. Škoda, da se toliko časa in denarja zmeče v to meglo, ko bi se lahko v medicinsko podaljšanje življenja, ki je dosti bolj realno in bližje uspehu. Ideje iz sci-fi romanov in Kurzweilovo nakladanje zaradi obsedenosti z večnim življenjem(oz. pomanjkanjem zrelosti, da bi se sprijaznil, da je le človek) je zgleda bolj zanimivo.

Na dolgi rok pa je seveda nujno zlo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nevone ::

Sori, ampak singularnost/transhumanizem je (trenutno) en velik joke.

Za večino, ja.

Škoda, da se toliko časa in denarja zmeče v to meglo,

Koliko denarja se pa zmeče v to meglo, glede na ostale dejavnosti?

ko bi se lahko v medicinsko podaljšanje življenja, ki je dosti bolj realno in bližje uspehu.

Prostora je za vzporedni razvoj. Seveda pa, če tebe ne zanima, ni treba sodelovati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

stjan ::

Koliko in kako se je človek v 3000 letih spremenil?
Ne samo telesno, tudi miselno, čustveno..
Smo kaj boljši od tistih, ki so zasužnjevali ljudi 3000 let nazaj, oziroma tistimi izpred 100 let?
Nič drugačni nismo. Še zmaraj nas ženejo enake emocije, enaka želja po preživetju in nadvladanju drugih.
Kaj se je zgodilo z Evropo v zadnjih 20 letih? smo napredovali ali nazadovali. Pa tako lepo je že kazalo, združevanje držav, sodelovanje, odprte meje... Sedaj pa se meje zapirajo, postavljajo ograje, brexit...
Kdo bo programiral UI, oziroma ga učil? Se bodo stroji sami učili iz naših napak, oziroma bodo samo kopije nas?
Bojte se počlovečene UI, če bo znala razumeti človeka, nas več ne bo.
Nekateri sanjate o super idealnem svetu... Kaj nas uči preteklost, so ljudje po industrijski revoluciji postali srečnejši, ali so bili samo še bolj izkoriščani?
Prej so delali na poljih v čistem okolju cel dan, nato pa v zaprtih halah v nečloveških razmerah.
Tudi, če bo UI prevzel večino dela, kaj bo z ljudmi?
Nepotreben višek porabe sredstev bodo, nepotrebni gospodarjem, ki jim danes plačujejo zajamčeno plačo. Soylent green...

nevone ::

Prej so delali na poljih v čistem okolju cel dan, nato pa v zaprtih halah v nečloveških razmerah.


Le zakaj niso ostali na poljih?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

stjan je izjavil:

Koliko in kako se je človek v 3000 letih spremenil?
Ne samo telesno, tudi miselno, čustveno..
Smo kaj boljši od tistih, ki so zasužnjevali ljudi 3000 let nazaj, oziroma tistimi izpred 100 let?
Nič drugačni nismo. Še zmaraj nas ženejo enake emocije, enaka želja po preživetju in nadvladanju drugih.
Kaj se je zgodilo z Evropo v zadnjih 20 letih? smo napredovali ali nazadovali. Pa tako lepo je že kazalo, združevanje držav, sodelovanje, odprte meje... Sedaj pa se meje zapirajo, postavljajo ograje, brexit...
Kdo bo programiral UI, oziroma ga učil? Se bodo stroji sami učili iz naših napak, oziroma bodo samo kopije nas?
Bojte se počlovečene UI, če bo znala razumeti človeka, nas več ne bo.
Nekateri sanjate o super idealnem svetu... Kaj nas uči preteklost, so ljudje po industrijski revoluciji postali srečnejši, ali so bili samo še bolj izkoriščani?
Prej so delali na poljih v čistem okolju cel dan, nato pa v zaprtih halah v nečloveških razmerah.
Tudi, če bo UI prevzel večino dela, kaj bo z ljudmi?
Nepotreben višek porabe sredstev bodo, nepotrebni gospodarjem, ki jim danes plačujejo zajamčeno plačo. Soylent green...


Zelo lepo napisano. Pa še vprašanje, zakaj je toliko ljudi brez pitne vode, hrane, če smo naredili tak tehnološki preboj. Človek se ni čisto nič spremenil in se ne bo. Tehnologija je pa še vedno v njegovih rokah, ne glede na to kako superiorna je.

nevone je izjavil:

Prej so delali na poljih v čistem okolju cel dan, nato pa v zaprtih halah v nečloveških razmerah.


Le zakaj niso ostali na poljih?

o+ nevone


Zaradi večjega profita ne da se bodo kravce in ljudje imeli bolje? Kaj tu ni jasno?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, mame samohranilke bodo sigurno vzgajale pomembne clane druzbe.
Tudi do zdaj so jih.

stara mama ::

FormerUser je izjavil:

Se zelo strinjam, edina relevantna revolucija bo revolucija duha, sprememba družbene zavesti. Kljub vsemu tehnološkemu napredku, življenje danes ne poteka bistveno drugače kot pred 100 ali več leti, le hitreje se vse vrti. Rešili smo nekaj velikih problemov in si na novo ustvarili en kup drugih, enako ali celo bolj zahtevnih. Spremembe, ki so najbolj vplivale na življenje, so bile vedno družbene, odprava suženjstva in raznih diskriminacij, socialna država, penzijski sistem, obvezno šolstvo, organizirano zdravstvo....

Res je, se strinjam
Ekologija™ in Trajnost™

stara mama ::

Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

stara mama ::

In še.... vem da bo to šok za tebe, ampak...
https://www.onlineopinion.com.au/view.a...
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

Invictus ::

Moje mnenje...

Manipulacija z gravitacijo - antigravitacija, če hočete in posledično levitacija prevoza
Uporabna fuzija - mogoče se komu celo userje implementirati cold fusion ;)
Kvantna manipulacija - so že kar napredovali pri tem -> enkrat teleportacija
Optični računalniki namesto polprevodniških -> pomnilnik v steklu deluje
Boljši materiali za karkoli - trenutno je nov hit unsinkable metal -> https://newatlas.com/materials/unsinkab...
- transparentni aluminij iz Star Trek -> https://hackaday.com/2018/04/03/whats-t...

Skratka precej nekih hudih zadev iz ZF filmov :D. Precej se jih je pa tudi že uresničilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PreviousUser ::

nevone je izjavil:

Nas bodo nadomestili roboti.


Saj to v resnici ni tako preprosto, da bi se lahko zgodilo brez nas. Bo pa dolgoročno zagotovo treba razmišljati o neki drugi obliki življenja, ker je ta bistveno preveč krhka za razmere v Vesolju. Roboti nam bodo v pomoč do stopnje, ko bomo mi postali roboti. Življenje pač išče pot, tako kot jo je iskalo skozi vso biološko evolucijo. S to razliko, da smo z zavestjo postali kreativni iskalci, ki sami sebe izboljšujemo tako fizično kot mentalno. Kaj bomo dosegli in česa ne, bomo videli.

o+ nevone


No, mi tega verjetno ne bomo videli, ali pač? Kako daleč je dejansko še do tega, da se človek združi z robotom in zaživi neskončno življenje?

nevone ::

No, mi tega verjetno ne bomo videli, ali pač? Kako daleč je dejansko še do tega, da se človek združi z robotom in zaživi neskončno življenje?


Tudi jaz ne vem, kako daleč je še in če sploh bo, ampak mene to ne ovira, da ne bi o tem razmišljala. Ljudje so pa ponavadi bolj praktiki, kar je tudi prav, ker razvoj gre počasi in medtem morajo biti postorjene različne vsakdanje stvari.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PreviousUser ::

Sicer pa bo tudi zanimiv, če bo do tega prišlo seveda, preboj v kvantni fiziki na podlagi pospeševalnikov delcev. Obstaja teorija vzporednih vesolij, kar pomeni, da se za vsako možnost odvije scenarij v enem od vesolij, npr. nekje je Hitler zmagal WW2 in podobno. Ne vem, če so to teorijo že potrdili.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Morda ideja je bila podobna ampak ideološko je pomembna ločnica.
Čemu pa ti sovražiš žide?


Reče nekdo, ki jih redno okliče za naciste in zanika dosežke njihove diaspore.


stjan je izjavil:

Koliko in kako se je človek v 3000 letih spremenil?
Ne samo telesno, tudi miselno, čustveno..
Smo kaj boljši od tistih, ki so zasužnjevali ljudi 3000 let nazaj, oziroma tistimi izpred 100 let?
Nič drugačni nismo. Še zmaraj nas ženejo enake emocije, enaka želja po preživetju in nadvladanju drugih.
Kaj se je zgodilo z Evropo v zadnjih 20 letih? smo napredovali ali nazadovali. Pa tako lepo je že kazalo, združevanje držav, sodelovanje, odprte meje... Sedaj pa se meje zapirajo, postavljajo ograje, brexit...
Kdo bo programiral UI, oziroma ga učil? Se bodo stroji sami učili iz naših napak, oziroma bodo samo kopije nas?
Bojte se počlovečene UI, če bo znala razumeti človeka, nas več ne bo.
Nekateri sanjate o super idealnem svetu... Kaj nas uči preteklost, so ljudje po industrijski revoluciji postali srečnejši, ali so bili samo še bolj izkoriščani?
Prej so delali na poljih v čistem okolju cel dan, nato pa v zaprtih halah v nečloveških razmerah.
Tudi, če bo UI prevzel večino dela, kaj bo z ljudmi?
Nepotreben višek porabe sredstev bodo, nepotrebni gospodarjem, ki jim danes plačujejo zajamčeno plačo. Soylent green...


Tisočletja nazaj so bili ljudje posamezno sposobnejši in inteligentnejši. Dolga leta poljedelstva so sfiltrirala ljudstvo na manj in bolj sposobne.
V času lovstva-nabiralstva je vsak posameznik moral biti up to par, drugače so ga izločili.

nevone je izjavil:

Povezanost inteligence ljudi za skupno dobro

o+ nevone


Ok, boomer.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

windigo ::

nevone je izjavil:

Seveda, dokler se bo nekdo počutil ogroženega od nekoga, se bo razvijalo tudi orožje. Ta trend bi bilo treba prekiniti, ...

Ogrožene pa se bomo počutili, če si nas bo skušal kdo podrediti, če bo skušal kdo prosperirati na naš račun, če nas bo skušal kdo izriniti in tako dalje in tako naprej. Pinker sicer pravi, da smo vse bolj mirni in miroljubni in ima nekaj podatkov ki to podpirajo. Jaz pa poznam preveč gospodov, ki si sobivanja ne znajo niti predstavljati kako drugače in dam, ki jim to deluje nadvse privlačno.

vostok_1 ::

OP se sprašuje v katero smer gremo:

The comments here completely miss the point. Listen to what the man told you. Mass immigration is a deliberate policy, repeated across the Western world, that is desired by big business, global fiance and Marxists alike. We (Western Europe, Americas etc.) are being transitioned into low-wage centrally governed economic blocs. Our elites no longer need large patriotic standing armies, and labour can simply be outsourced or brought in cheaply from poorer blocs. We were always peasants and serfs to these people, so consequences to local culture, civil cohesion and general safety are utterly irrelevant.


Mislim, da bo kar dober povzetek.

Elita z pojavom letalskega prometa in instantne komunikacije ni več lokal-patriotska. Rarely ever was.

Kupijo si en otok sredi pacifika in tam lahko gonijo svojo kulturo, odrezano od plebsev.
You are irrelevant.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Ogrožene pa se bomo počutili, če si nas bo skušal kdo podrediti,

Vprašanje je, kako to dojemaš in kaj te pri tem dejansko boli. In kaj sploh pomeni podrejenost. Do neke razvojne stopnje celotne družbe je podrejenost lahko tudi konstruktivna. Če ti pa povzroča trpljenje, je pa seveda potrebno razmisliti, zakaj je tako in začeti odstranjevati vzroke. Ampak vzroki so različni. Včasih se počutimo podrejene že, če srečamo pametnejšega od sebe, ker je pač v tem smislu od nas močnejši. Nekaj podrejenosti si tudi domišljamo in v resnici ni stvar "podrejevalca".

če bo skušal kdo prosperirati na naš račun,

Odvisno do kakšne mere. Misliš, da si za tvojo prospriteto zaslužen samo ti, da nisi nič od nikogar izkoristil v svoje dobro?

če nas bo skušal kdo izriniti in tako dalje in tako naprej.

Ja, mnogo je stvari, ki nas ogrožajo, zato je potrebno razlikovati med tem, kdaj je grožnja obramba, kdaj pa napad.

Jaz pa poznam preveč gospodov, ki si sobivanja ne znajo niti predstavljati kako drugače in dam, ki jim to deluje nadvse privlačno.

Ja, jih je kar nekaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

stara mama je izjavil:

Vsekakor!!
Konzervativno nakladanje vam ne bo pomagalo. Pomembna so dejstva.

vostok_1 je izjavil:

Reče nekdo, ki jih redno okliče za naciste in zanika dosežke njihove diaspore.
Če si nepismen, to še ne pomeni, da imaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Food for thought:

Čemu še vedno tam zgoraj silijo z obnovljivimi viri, ko pa je jasno, da od njih je bore malo?

Z implementacijo OVE, bi postali energijsko siromašnejši in posledično powers that be imeli večje opravičilo, da "optimizirajo" rajo in zmanjšajo njeno "potratnost".
Če bi sedaj kar nakenrat zaživela fuzija in velikanski prebitek poceni energije, bi plebsi run wild z potrošništvom in okupacijo planeta, ki je ultimativno "namenjen" elitam.


Interesting thought IMO.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WizzardOfOZ ::

hipertija je izjavil:

V redu, kriptovalute - ampak očitno še ne vpliva na nas tako zelo, da bi to zaznali, morda v prihodnosti res lahko pričakujemo kaj takega.



Ne kriptovalute, ampak tehnologija kriptovalut - blockchain. Kriptovalute so brez veze, ampak tehnologija na kateri stojijo te kriptovalute je pa odlična in uporabna.

nevone je izjavil:

Naslednja (r)evolucija je umiritev razmer na Zemlji, s pomočjo tehnologije, ki obilno skrbi oz. bi lahko skrbela za to, da so razmere za človeka lahko ugodnejše, kot je gola biologija.


Nope. Na žalost bo do tega prišlo šele po kaki zelo grdi stvari (ww3 + ww4 + še kaj gršega zraven)

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Trenutno žal nevone res nima ENEGA argumenta, da je njen scenarij kakorkoli vrjeten.

Vse kaže, da gremo v drugačno smer.
Nobenega komunističnega uploada ne bo. Kaže, da se gibljemo v smer oligopolov, diktiranih iz strani prikritih liderjev.
Kaže, da je totalni nadzor prebivalstva iz dneva v dan bolj privlačen.
Tudi kmečka pamet je uperjena proti tej ideji.

Nihče pri moči si ne želi deliti resurse z plebsi. Zakaj pa bi, whats the point? Komu na čast?
Sama premisa je totalno skregana z vsakdanjo logiko. Naredim super-entiteto, s katero bom editiral svoje možgane...ampak ne bom pa brisal grenak priokus, ki ga je pustil globalni genocid, katerega sem malo prej izvedel. Zakaj pa bi se sekiral...sem nesmrtna entiteta, ki bo videla zadnjo črno lukjno izparet. Za marsikoga tam zgoraj je to povsem fair price to pay. A bo vesolje pogrešalo enega noname paper-pusherja, ki je cele dneve pisal v excel bančne podatke drugih paper-pusherjev.

Bolj kot razmišljam, bolj idjotska se mi zdi ideja, ampak out of respect for her, ne bom jo kot tako oklical.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

vostok_1 je izjavil:

Trenutno žal nevone res nima ENEGA argumenta, da je njen scenarij kakorkoli vrjeten.

Vse kaže, da gremo v drugačno smer.
Nobenega komunističnega uploada ne bo. Kaže, da se gibljemo v smer oligopolov, diktiranih iz strani prikritih liderjev.
Kaže, da je totalni nadzor prebivalstva iz dneva v dan bolj privlačen.
Tudi kmečka pamet je uperjena proti tej ideji.

Nihče pri moči si ne želi deliti resurse z plebsi. Zakaj pa bi, whats the point? Komu na čast?
Sama premisa je totalno skregana z vsakdanjo logiko. Naredim super-entiteto, s katero bom editiral svoje možgane...ampak ne bom pa brisal grenak priokus, ki ga je pustil globalni genocid, katerega sem malo prej izvedel. Zakaj pa bi se sekiral...sem nesmrtna entiteta, ki bo videla zadnjo črno lukjno izparet. Za marsikoga tam zgoraj je to povsem fair price to pay. A bo vesolje pogrešalo enega noname paper-pusherja, ki je cele dneve pisal v excel bančne podatke drugih paper-pusherjev.

Bolj kot razmišljam, bolj idjotska se mi zdi ideja, ampak out of respect for her, ne bom jo kot tako oklical.


Nekako takole gre: “kot boste ravnali z zivimi bitji, boste ravnali s soljudmi”. Pac smo svinje, ki cakajo na zakol. Slisi se grdo, tistim zgoraj pa svinja pomeni enako kot clovek.
Bo prislo do kaksnega rasvetljenstva?
Malo verjetno. Izjemoma, da bi zavladala superiorna AI, katera pa bi se prva znebila tistih na vrhu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Technically speaking...nekateri imajo tam zgoraj toliko denarja, da bi jim bil nakup človeka manjši strošek, kot nekemu plebsu strošek nakupa svinje.
Kolk je cena prašičev?

3EUR/kg. Torej 60kg svinja stane 180EUR. To je kar konkreten znesek za nekega delavca na minimalcu in v najemniškem stanovanju.
Koliko stane nakup neke mladoletne tajke na črnem trgu? Ni to moje področje sicer, ampak ugibam, da najbrž tam okoli 10kEUR?
Za nekoga, ki obrne 1mioEUR mesečno je to 1%. Prašič pa je tistemu 30+%.

...do i need to say more?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Trenutno žal nevone res nima ENEGA argumenta, da je njen scenarij kakorkoli vrjeten.


To, da se mora vse zgoditi za časa našega življenja sem jest že prerasla. Zaradi mene imejte še pet vojn, če je treba, ampak če ne bo hujše naravne katastrofe, bo enkrat ljudem postalo jasno, da je njihova edina možnost pametno sobivanje. Če želite, da to doživi samo peščica, pač navijajte še naprej za to in demonizirajte vse, kar bi lahko pripomoglo k temu, da se to ne zgodi.

Ni zdej gremo pa lahko če en cikel, če želite.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[Michael] ::

nevone za predsednico 🙂

To bo dan, ko bo večina ljudi za to o čemer pišeš.
In ja, jaz upam, da bo to še za čas naših življenj.

Cruz ::

Distopijo si je enostavno omisliti. Za utopijo pa je potrebnega malo več razmisleka.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nevone ::

To bo dan, ko bo večina ljudi za to o čemer pišeš.

Večina ja, ne nujno vsi.

In ja, jaz upam, da bo to še za čas naših življenj.

Tudi jaz, le histerična nisem več zaradi možnosti, če tega ne bom dočakala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Trenutno žal nevone res nima ENEGA argumenta, da je njen scenarij kakorkoli vrjeten.


To, da se mora vse zgoditi za časa našega življenja sem jest že prerasla. Zaradi mene imejte še pet vojn, če je treba, ampak če ne bo hujše naravne katastrofe, bo enkrat ljudem postalo jasno, da je njihova edina možnost pametno sobivanje. Če želite, da to doživi samo peščica, pač navijajte še naprej za to in demonizirajte vse, kar bi lahko pripomoglo k temu, da se to ne zgodi.

Ni zdej gremo pa lahko če en cikel, če želite.

o+ nevone


Punca, daj resno razmisli in ne zgolj zamahat z roko.
Fundamenti so napačni in se ne skladajo z ničemer v zgodovini. Niti v fikciji. Vsako utopično fikcijo je zlahka raztrgat. Distopično pa niti ne.

Človeška narava ne dovoljuje, da bi se vzpostavil tak sistem, kjer bi nekdo dobil nekaj kar zastonj. Resnično zastonj.
Ti me zdej želiš prepričat, da se bo talalo nebesa vsem.
Že jype ti bo oporekal. On nacijem zagotovo ne bi dal te opcije.

Fundamenti, filozofski fundamenti so pomankljivi nevone. Ne tehnika.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

vostok_1 je izjavil:

nevone je izjavil:

Trenutno žal nevone res nima ENEGA argumenta, da je njen scenarij kakorkoli vrjeten.


To, da se mora vse zgoditi za časa našega življenja sem jest že prerasla. Zaradi mene imejte še pet vojn, če je treba, ampak če ne bo hujše naravne katastrofe, bo enkrat ljudem postalo jasno, da je njihova edina možnost pametno sobivanje. Če želite, da to doživi samo peščica, pač navijajte še naprej za to in demonizirajte vse, kar bi lahko pripomoglo k temu, da se to ne zgodi.

Ni zdej gremo pa lahko če en cikel, če želite.

o+ nevone


Punca, daj resno razmisli in ne zgolj zamahat z roko.
Fundamenti so napačni in se ne skladajo z ničemer v zgodovini. Niti v fikciji. Vsako utopično fikcijo je zlahka raztrgat. Distopično pa niti ne.

Človeška narava ne dovoljuje, da bi se vzpostavil tak sistem, kjer bi nekdo dobil nekaj kar zastonj. Resnično zastonj.
Ti me zdej želiš prepričat, da se bo talalo nebesa vsem.
Že jype ti bo oporekal. On nacijem zagotovo ne bi dal te opcije.

Fundamenti, filozofski fundamenti so pomankljivi nevone. Ne tehnika.


Fino je, če si domišljaš da bo vsak imel UTD, stanovanje in cel dan sprehajal psa. Not gonna happen.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Mišja utopija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11821130 (1789) aviator
»

Boston Dynamics končno seli robote iz laboratorijev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3810956 (8736) stalker
»

Smisel življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18524955 (21532) Unknown_001
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541169 (35648) kow

Več podobnih tem